HANDen SPORT VAN ZONDAG Ingezonden Stukken. De Langendijker Groenten-Centrale. ruw of stuk Schoolvoetbal in Schagen H 011 a n d—I talie. Strafschopregel gewijzigd. Nieuwe Nicdorp, 14 Febr. 1930. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U om nog eenmaal eenige plaatsruimte in Uw blad af te staan, om den ver slaggever, in dit geval den heer D. Breebaart, te kunnen beantwoorden. Bij voorbaat pijn dank. Geachte Heer Breebaart, 't is nog nooit gebeeurd, dat ik op een verslag een ingezonden stuk heb ge schreven, hoewel ik al een aardige verzameling ver slagen met weinig of veel aanmerkingen, met en zonder pluimen, enz., heb liggen. Dat ik het nu wel heb gedaan, is niet omdat Uw verslag goed of slecht is of onvolledig, maar omdat het onjuist is. Laten we voet bij stuk houden Ik herhaal hier nogmaals, 't gaat toch over de costumeering, nietwaar, dat behalve de kunstemakerstroep, Kate, de kluizenaar on de twee lakeien geen enkel costuum noodig is en de kinderen zomerkleeding moeten aan hebbon, zooals de auteur zelf voorschrijft. U zegt ook nog in uw verslag, dat Selma ontvlucht. Selma ontvlucht niet, maar wordt vrijgekocht door Kate, die daarvoor haar beursje met geld aan den acrobaat geeft. Deze acrobaat vlucht later wel. U noemt deze zelfde acrobaat een welbespraakt per soontje, maar dit moet weer de clown zijn. Voeg hier bij wat ik reerls in m'n eerste ingezonden stuk over het spelen in het bosch enz. schreef, dan zal een ieder begrijpen, dat de kinderen, Uw verslag lezende, zullen zeggen, dat het een raar vlfslag was. Ijfoogachtend, Jb. I. HOVENIER. Het verslag van den Tulnbouwbond „Langendijker Groentancentrale". gevestigd te Broek op Langendijk, over het jaar 1929 is verschenen. We ontleenen er een en ander aan. Bij hot overdenken van een en ander, kwam de ver slaggever tot de conclusie, dat met dankbaarheid kan worden teruggezien op hetgeen er in de organisatie is gebeurd, omdat is ondervonden, dat het bestuur het volle vertrouwen heeft van de leden. Dit is bij de algemeene vergadering van 1 Maart ten duidelijkste gebleken en wanneer dat in een organistatie bestaat, kan het niet anders, of het moet zoo'n organistatie goed gaan: het geeft het Bestuur kracht en lust, om alles te doen, wat in het belang van de vereeniging is en voor de leden in het bijzonder. Bij het maken van het jaarverslag over 1928 werd de wensch geuit, dat het weer ons zou helpen bij den afzet onzer stapelgroenten, waarvan een belangrijk kwantum in voorraad was. Met weer wordt vorst bedoeld. In de eerste maanden van het jaar moeten we vriezend weer hebben, don is er koop- en. eetlust voor onze kool met gevolg, dat we dan meestal goede prijzen kunnen be dingen. In 1929 was daarover niet te klagen. De heele maand Januari hadden we steeds enkele graden vorst en in Februari vroor het zoo hard, dat we van het goede haast te veel kregen. In de week van 10 tot 17 Febru ari vroor het zoo hard, dat er 3 dagen niet geladen kon worden. De kool is met dit al voor een goeden prijs ver kocht Wat we steeds met een strengen winter hebben, ls kool, die bok gevroren is. D»t geeft veel scha aan den tuinder, en de bokken, die de wereld ingaan, doen schade aan den afzet en den goeden Hollandschen naam. Die bokken behoeven juist geen kool van de tuinders te zijn, het kan er ook zijn van de kooplui. Om daarover een be tere controle te hebben is een nieuwe keurregeling door den Vierbond en Koophandel gemaakt, waarbij b.v. de keurmeesters van de veiling ook het recht hebben kool van kooplieden te keuren, bovendien krijgt de tuinbouw het recht een keurmeester aan te stellen om buiten de veilingscentra controle uit te oefenen met dezelfde be voegdheid als de keurmeesters van de veiling. Dit ls weer een duidelijk bewijs, 'dat de samenwerking van tuinbouw en handel heel goed is en het verzenden van „bokken" wordt er door tot een minimum beperkt. Het begin van het seizoen was slecht, als we de kas- producten buiten beschouwing laten. Besloten was, het product Rabarber dat nog steeds uit de hand verkocht werd, dit jaar te vellen. Dit besluit was genomen door den tuinbuw met de volle medewerking van de® handel, zoodat wo konden rekenen, dat het zou slagen. Het is ook geslaagd, weinig rabarber is uit de hand verkocht, maar de prijzen waren in het begin bijzonder laag en heel spoedig kon het product niet meer geplaatst wor den, zoodat er heelo velden met zware steelen zijn blijven staan. Met het veilen heeft de tuinder de eerste strop ge had; dit moet den tuinder niet ontmoedigen, want het verkoopen op de veiling is het beste systeem en zal ons ten slotte den prijs geven. Rabarber en vroege aardappelen waren door de strenge en late vorst te laat klaar. Op 14 Juni zijn de eerste vroege aardappelen aangevoerd, een datum welke we de laatste 10 jaar (zoo Iaat) niet hebben gehad en die een paar weken te laat is, om een hoogen prijs te kunnen bedingen. De vroege aardappelteelt is niet loonend geweest De prijzen van de vroege bospeen waren goed. Dit product geeft veel werk, maar wanneer de statistiek wordt na gegaan, is het steeds een loonende teelt, zoodat het wel eigenaardig Is, dat dit product al minder wordt verbouwd De vroege kool heeft in doorsnee een goeden prijs op gebracht, de roode kool was ln de maand Juli duur, en ook de witte en gele werden voor een goeden prijs ge kocht. De tomatenteelt is enkel loonend geweest voor de stooktomaten. Gelukkig dat de meesten hun warenhuizen hadden verwarmd, omdat de prijs van de koude-kasto- maten slecht was. In Juni werd f 6070 betaald, in Juli f 3040 per 100 Kg., daarna ging het steeds in dalende lijn en was de prijs eind Juli beneden de f 10. De eerste dagen van Augustus werd de prijs weer beter en liep weer op tot f 30, doch na 20 Augustus ging de prijs hard naar beneden. De markt werd door Italië overvoerd. Hiertegen kunnen onze kassen niet werken, maar de cul tuur in Italië is afhankelijk van het weer, zoodat het niet uitgesloten ls, dat een volgend jaar weer een ander beeld geeft. De afzet en het gebruik van de tomaten zijn enorm gestegen, zoodat er steeds een groote behoefte aan dit product is. De stand van de uien beloofde niet veel, de opbrengst was over het algemeen niet groot, de uien waren klein van stuk en gaven veel nep en drielingen; de opbrengst ls niet groot en de prijzen zijn zeer laag. De prijs van de kool was in de laatste maanden van het jaar niet best, ofschoon de prijs van roode en gele kool redelijk genoemd kon worden, die van Deensche witte zeer laag. De omzet ln de acht maanden is dan ook belangrijk lager dan In de eerste 4 maanden van het jaar, trots er nog voor een belangrijk bedrag aan toma ten is geveild. Met belangstelling werd de inventarisatie opgemaakt Er bleken aanwezig te zijn op 15 Dec. voor wat de L.G.C. betreft 3441 wagons van 10.000 Kg., t.w. 975% roode, 847% gele, 1364 Deensche witte, 204% uien en 49% poen. In heel Noord-Holland was dit 12252 ln totaal, waarvan 4387% roode, 1798 gele, 5045 Deensche witte. 753*4. uien, 268 peen. Dit aantal is zoo groot als het nooit is geweest. Uit het beeld echter, dat de veiling ln December gaf, zou men opgemaakt hebben, dat er heel weinig voor raad was, want het was eiken dag geen of heel weinig kool en dan nog minderwaardig goed. De kooplieden moesten zich in hoofdzaak behelpen met doorschot; het meeste ervan is echter nog kale kool. en als ze niet aan de veiling komt, moeten de bonnen dienen voor aanvulling. Doch dit is het rechte niet; de veiling is de plaats en daar is het systeem om het groote kwantum weg te werken. Ook dezen herfst was er heel weer spoedig zacht en heel met Purol. wat kool geplaatst kunnen worden, als er maar aange voerd was. Do koopman had dan zijn orders kunnen uit voeren en bij een ruimen aanvoer was er veel naar plaatsen gestuurd, vanwaar nog geen vraag kwam. Een pleidooi wordt verder gehouden voor de noodza kelijkheid steeds goede kool ter markt te brengen, op dat de slechte kwaliteit niet de reclame, die groote gel delijke offers eischt, tegenwerkt. Goede kool is de beste reclame en de aanvoer er van zal bevorderlijk zijn voor de vraag naar het product Dit jaar kan ons op dit ge bied weer tot leering strekken, het groote aanwezige kwantum moet ln een korten tijd verwerkt worde<n. Al3 dat gaat, dan krijgen we de overtuiging, dat onze wln- terkool ln een groot deel van Europa gebruikt wordt en ze in een heel korten tijd geplaatst kan worden. Over het bonnenstelsel heet het: Op onze Alg. Verg. is besloten om na 31 Dec. van ieder jaar geen bonnen meer af te geven. De ondervinding heeft ons geleerd, dat de aanvoer vanaf Januari meestal voldoende was, vandaar het besluit. Bij dat punt is door het bestuur ver geten, te vermelden, dat het bonnenstelsel een besluit van den Vierbond is, zoodat het besluit ook aan de goed keuring van den Vierbond onderworpen moest worden. Dat w(j na 7 Maart geen bonnen meer hebben gegeven was ook al eigenmachtig optreden. Wij hebben dan ook het besluit bij den Vierbond ter sprake gebracht en daar ls het geheel van de hand gewezen, zoodat weer nood gedwongen bonnen moesten worden gegeven. Uitgegeven zijn in November 60 bonnen, en in December 643 bon nen. elk groot 1000 Kg., het vorige aar was dit resp. 82 en 491. Er wordt aan herinnerd, dat begonnen is met het vei len van vroege kasproducten, als sla, spinazie enz. De noodzakelijkheid wordt bepleit, alles over eigen markt te veilen. Het veilen van bloembollen was geheel nieuw en heeft dan ook een heele voorbereiding geeischt, doch met genoegen ka® er op worden teruggezien, daar ge meend wordt, dat het goed is geslaagd. In verband met de bijzondere betalingsvoorwaarden bij den bloembollenhand el is een crediet verleend door de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht van f 100000, ten einde deze handel te kunnen financieren. De vereeniging is weer een nieuw en machtig gebouw rijker geworden. Het aantal vereenigingen, bij den Bond aangesloten, bedraagt 14, het aantal leden is 1393. Het Dag. Eestuur vergaderde 14 keer, terwijl hot Bestuur 8 keer bij elkaar kwam. Bovendoen zijn er eenige com missievergaderingen gehouden, zooals voor de vroege kasproducten, bloembollen en snijbloemen. Eén alg. verg. is gehouden. Het Bestuur was vertegenwoordigd op de vergaderingen van het Centraal Bureau, U.C.B. en de Provinciale Commissie. In plaats van den heer P. Gootjes werd als bestuurs lid gekozen de heer J. Duif; in plaats van den heer J. Berkhout te Ursem werd benoemd de heer A. Vet en ln plaats van den heer P. Muntjewerf te Schermerhom kwam J. A. Roselaar. Bedankt heeft de heer C. Kloos terboer te St. Pancras. De heer P. Gootjes werd als eere- lld benoemd, de afgevaardigde naar het Bestuur uit de Koophandel, de heer C. Wagenaar, werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De aanvoer aan de veiling bedroeg over het afgeloo- pen jaar: roode kool 16704438 Kg.; gele kool 13965594 Kg.; Deensche witte kool 9026895 Kg.; gew. witte kool 4589180 Kg.; aardappelen 15643596 Kg.; uien 2298169 Kg.; losse wortelen 715124 Kg., boswortelen 330234 bos; sla- boonen 94240 Kg.; rabarber 57257 Kg.; rammenas 28300 Kg.; bietten 721075 Kg.; andijvie 255760 stuks; sla 39474 kroppen; tomaten 471583 Kg.; bloemkool 1305669 stuks; spinazie 35-15 Kg. In wagons uitgedrukt is dit 6430% spoorwagen van 10000 Kg., tegen 5763% het vorige jaar. De hoeveelheid aangevoerde tomaten is, vergeleken met het vorige Jaar, driemaal verdubbold. Het aantal keu ringen over 1929 heeft 142 bedragen. De omzet beliep f 3.724.188.34 tegen f 4.298.861.77 het vorige jaar. De ver mindering van ruim een half millloen is ontstaan door de lage aardappelprijzen; de aardappelcampagne gaf reeds een verschil aan 4 ton vergeleken met het jaar 1928. Uit de balans blijkt, dat de bezittingen f 107.341.24 be dragen. Aa® de passiefzijde van de balans paraisseefen Vreemd Kap. (Raiffeisenbank), f 34325.08. reserve f 72.513.88 en direct opeischbare schulden f 502.28. De exploitatierekening sluit in ontvangsten en uitga ven op f 39543.90, waarbij f 7354.91 aan afschrijvingen. Het marktgeld had f 32.705.89 bedragen. A.D.O. verspeelt een kostbaar punt. Blauw Wit omzeilt een gevaarlijke klip. Go Ahead ontvangt haar eerste ne derlaag. Willem II kampioen. K.N.V.B. overzicht van 16 Februari. Verschillende terreinafkeuringen waren het gevolg van de buien van Zaterdag en Zondag. Enkele be langrijke gebeurtenissen die wij hierboven in 't kort gememoreerd hebben, zijn toch voorgevallen. AFDEBLING I. Naar 't gelijke spel dat Sparta tegen A.D.O. behaal- do (11), en waardoor A.D.O. haar ééne punt voor sprong te niet deed, stelde Ajax een 9—0 overwin ning op de hekkesluiters Haarlem. Een prestatie die voor zichzelf spreekt. Beide clubs, Ajax en A.D.O. wachten op eikaars misstappen. R.C.H. raakte doot een 22 gelijk spel tegen Excdsior weer een punt op de leiders achter, doch blijft voorloopig no. 3. De stand luidt: Ajax A.D.O. R.C.H. 15 9 14 7 16 7 3 44—17 21 2 39—23 19 5 48-35 18 2e klasse A. K.F.C. zag haar leidende positie aanmerkelijk ver sterkt door een 6—3 overwinning op Z.V.V. De match Alcmaria—K.F.C. beloofd interessant te worden. H.R.C. bewees het nog wel te kunnen Ze klopte het in de govaarlijke zone verkeerende W.F.C. met 3—0 en stelde zichzelf in veiligheid D.W.S. bracht het in Enkhuizen tot 33, zoodat beiden zich iets beter ten opzichte van Spartaan, de hekkesluiter, plaatsten, al hielp dit niet veel, want Spartaan speelde tegen V.V.A. gelijk (11). De stand is: K.F.C. 15 10 3 2 48—31 23 Alcmaria 16 9 3 4 41—61 21 Hollandia 16 6 5 5 38—37 17 H.R.C. 15 7 1 7 36-61 15 D.W.S. 15 6 2 7 30—27 14 West-Frisia 15 6 2 7 32-67 14 Z.V.V. 15 5 3 7 34—36 13 V.V.A. 15 4 5 6 27—33 13 W.F.C. 15 4 4 7 2539 12 Spartaan 15 3 4 8 29—38 10 2e klasse B. A.F.C. werkte zich ten koste van Hercules, voor wie niets op het spel staat, uit den put (31). En daar ook Znndvoort won (10) van Bloemcndaal, die ook nergens meer belang bij heeft, komt H.V.C. uit Amersfoort danig in 't nauw. De strijd om het kam pioenschap is nog steeds niet beslist, daar de betrok ken clubs vrij waren. De stand is: No. 8 Zandvoort No. 9 A.F.C. No. 10 H.V.C. 16 5 2 9 24—45 12 16 5 1 10 35—48 11 16 3 3 10 23-45 9 zich nl. door het bezoekende Z.A.C. met 3—2 slaan. P.E.C. werd thuis met 32 door I-Ieracles geslagen, waardoor 't maximaal te bereiken puntenaantal ge daald is tot 11, een gotal waar alleen Vitesse nog niet boven uit is. Echter, de Arnhemmers rest nog oen thuiswedstrijd tegen A.G.O.V.V.; P E.C. treedt nog eenmaal tegen Tubantia in het veld. eveneens thuis. De stand is; No. 9 Vitesse No. 10 P.E.C. 17 17 35—55 42—58 AFDEELING IV. Willem II behaalde Zondag het kampioenschap. Alleen in de twee westelijke afdeelingen is de strijd nog niet beslist. De Tilburgsche club won thans van N.A.C. (3-^1), een resultaat dat ons van de Breda- naars tegenvalt. P.S V. komt de eer toe de kampioe nen de eenige nederlaag toegebracht te hebben. De andere wedstrijden gingen niet door. De stand is: Willem II N.A.C. P.S.V. 17 13 3 1 50—22 29 17 10 3 4 36-24 23 15 9 3 3 52—28 21 AFDEELING V. W.V.V. had een goeden dag Niet alleen de over winning op G.V.A.V. (52) komt haar goed te pas, maar Alcides verloor van Frisia (12), zoodat de achterstand van 1 punt met nog 3 wedstrijden in 't verschiet nog wel kan worden ingehaald. De stand is hier: t No. 8 Be Quick 14 4 l 9 24—33 9 No. 9 Alcides 15 4 1 10 35—46 9 No. 10 W.V.V. 15 3 2 10 27—64 8 AFDEELING IL Blauw Wits kansen stegen aanzienlijk door een 32 overwinning op V.U.C., dat nu zoo goed als on deraan staat. In Zaandam zal men dit resultaat wel met leede oogen aanzien. Nog een hoop heeft Z.F.C. en dat is dat H.V.V., de eenige die Blauw Wit nog ontmoet, deze een puntje ontfutselt. Veel hoop ge ven we de Zaandammers eenter niet nu ll.V.V. zich door E.D.O. liet kloppen (24), in eigen home nog wel. We verwachten tenslotte een beslissingswed strijd tusschen Z.F.C. en de Zebra's. E.D.O. heeft nog een kans om met beide rivalen gelijk te komen; daartoe zal echter noodzakelijk zijn, dat beide clubs hun resteerende wedstrijd winnen, aangenomen althans dat E.D.O. alles wint, waaronder de match tegen Z.F.C., Hermes bereikte door een 31 overwinning op Stormvogels 14 punten, een getal dat voor V.U.C. on bereikbaar is. Alleen H.F.C., dat van Feijcnoord met 42 klop kreeg, zou met nog 3 wedstijden voor de boeg eventueel nog door V.U.C bereiKt kunnen wor den. Behalen de Haarlemmers echter nog één punt, dan is het lot van de club van Van der Wildt be zegeld. De stand bovenaan is; Z.F.C 17 10 Blauw Wit 17 8 5 56-36 3 34-25 AFDEELING III. Zooals gezegd haalde Enschedé het stoute stukje uit om Go Ahead, dat tot dusverre ongeslagen was, haar eerste nederlaag toe te brengen, 't Was slechts 43, maar toch is het een kranige prestatie. De be looning is waarschijnlijk dp definitieve bezetting van de tweede plaats, waar A.G.O.V.V. niet meer voor in aanmerking schijnt te willen komen; ze liet ANNA PAULOWNA. Breezand 2 deed Zondag een aardige greep naar het kampioenschap door een G1 overwinning op D.E.S., de pas dit seizoen opgerichte club uit Barsin- gerhorn. Hun spel is ons per slot niet meegevallen, al schuilen er enkele goede krachten in; om bijvoor beeld de forsche achterhoede en de linkervleugel te noemen. Breezand won den toss en verkoos voor den ster ken wind af te spelen Ze was voortdurend in de meerderheid, doch hopeloos getreuzel van het B.-bin- nentrio alsmede resoluut ingrijpen van de D.-backs voorkwam doelpunten D.E.S. die bijna niet over de helft was geweest, viel plotseling uit en deze aan val was zoo goed opgezet, dat de l).-midvoor den bal plotseling voor het inschieten had, wat hij dan ook niet verzaakte (0—1). B. bleef slecht spelen, zoodat zelfs een 1—0 achterstand gevreesd werd. Eenige goe de schoten en een keurige kopbal van Tauber wer den even mooi gehouden. Eindelijk werd dan toch een goal gefabriceerd, toen Blauwboer inwerkte. Blom gaf de beslissende zet (11). Nu scheen het iets beter te gaan. Tauber maakte even voor rust fraai z'n club de leiding, 21. Na rust, toen B. tegen wind speelde, ontplooide ze haar spel zeer goed; open spel en goed opzetten schiepen tal van gevaarlijke momenten voor het goed verdedigde D.-doel. Klerk gaf een serie voor zetten en het was voornamelijk langs die vleugel dat de doelpunten ontstonden. 5 min. na rust maakte Klerk no. 3. Met regelmatige tusschenpoozen volg den no. 4 (Blauwboer), no. 5 (Blom) en no. 6 (Klerk, via een D.-achterspeler), zoodat het einde met 6—1 voor B. kwam. Scheidsrechter Tichelaar van Julia- nndorp had geen zware taak. Onder dit hoofd schrijft „het Groentje": Als bewijs, dat schoolvobtha! in onze provincie steeds meer veld wint, kunnen wij mededeelen, dat men thans in Schagen en omgeving ook reeds bezig is de organisatie dezer aardige wedstrijden voor te be reiden. De kans is dan ook zeer groot, dat wij nog dit seizoen naast de wedstrijden in Den Helder, Alk maar en de Zaanstreek, ook sehoolwedstrijden in Schagen krijgen, hetgeen een zeer verheugend ver schijnsel is te noemen, omdat wij daarin het bewijs zien, dat de autoriteiten in deze gemeente het nut van het organiseeren van wedstrijden tusschen scho lieren inzien. In de eerste plaats brengt het een groot aantal jongelui tot onze sport, terwijl daar naast gelegenheid aan onderwijzers e.d. wordt gebo den kennis te maken met ons spel. hetgeen voor ve len zeker wel noodzakelijk is te noemen Helaas zijn er ook onder genoemde personen nog velen, die nog niets voor onze prachtige openluchtsport voelen, waardoor zij dus niet do menschen zijn om deze tak van lichaamsontwikkeling te propageeren. Aan de gemeente Schagen is thans de taak te zor gen voor een zoo groot mogelijke deelname aan de wedstrijden. De in de omgeving bstaande clubs die nen aanstonds hulp te verleenen, want het is voor hun een zeer groot belang, dat de wedstrijden een succes worden. Een flink aantal jongens kan hier pasklaar voor de clubs gemaakt worden. Zijn deze jongens eenmaal op het veld geweest, zullen zij in de meeste gevallen voor onze sport gewonnen zijn. Dat, heeren vereen igingsbest uren de mooie gelegen heid tot propaganda voor hun organisatie met beide handen aangrijpen! En wanneer staan er nu toch eindelijk eens een paar personen in West-Friesland op om schoolvoet bal in dat district te organiseeren? Moeten wij nu nog langer op dit aambeeld blijven hameren? Kom aan heeren, nog is het tijd het ijzer te smeden; de handen uit de mouwen, op voor propaganda van ons mooie voetbalspel! We onderschrijven deze woorden ten volle. We wil len er nog enkele bijzonderheden ter verduidelijking bijvoegen voor niet-ingewijden De wedstrijden, die volgens het beker-systeem (wie verliest valt af, wie wint bereikt de volgende ronde) worden gehouden, staan open voor 3 categoriën van elftallen. A Voor elftallen van lagere scholen. B Voor elftallen van middelbare scholen, be staande uit spelers van minder dan 17 jaar. C. Voor elftallen van middelbare scholen met spelers die ouder zijn dan 16 jaar. Wat Schagen betreft., zouden de groepen B. en C. kunnen vervallen, wegens onvoldoende deelname. Zou de U.L.O. het niet eens in Den Helder kunnen probeeren? Het tournooi wordt in de Paaschvacantie gehou den op den Dinsdag en Woensdag en de finale even tueel op den Zaterdag na de feestdagen. Het Sparta- terrein zal, wanneer het doorgaat, waarschijnlijk het terrein van den strijd zijn. Zij, die eventueel nog aan het slagen mochten twijfelen en daardoor aarzelen (en hiermee doelen wo voornamelijk op de school jongens) „zelf de hand aan het werk te slaan, verze keren we, dat de soortgelijke tournooien die in de andere plaatsen zijn gehouden, een groot succes wa ren. De N.H.V.B. geeft de prijzen, kosten zijn er aan de inschrijving niet verbonden. Dus, jongens en on derwijzers in de omliggende gemeenten, vormt een elftal, vraagt of ge op het terrein van de plaatselijke club moogt oefenen en schrijft in! Op naar Schagen! Denkt er om, dat de eerste klap een daalder waard is! Eerstdaags hopen we hierover meer te publiceeren. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. N.H.V.B. 2e klasse: H.R.C. 4Oudesluis 1; Helder 4Succes 2; Breezand 1J.V.C. 1. 3e klasse: D.E.S. 1Anna Paulowna 2; Helder 5 Wieringerwaard 2. „Alg. Sportblad." In het Stadion op 6 April a.s., om halt drie. De distributie vindt volgens de „Sportkr." als volgt plaats: „Iedere vereeniging, aangesloten bij den K.N.V.B., heeft recht op 2 zitplaatsen per lid. De ver eenigingen der Erkende Bonden (dus ook die van den N.H.V.B.) hebben eveneens recht op 2 plaatsen per werkend lid. Mochten er te veel aanvragen zijn, dan kan dit aantal beperkt worden tot 2 plaatsen per elftal." II.H. sportliefhebbers doen dus goed aan den se cretaris van de plaatselijke club te verzoeken een plaats voor hen te bestellen. Rechtstreeks gaat niet! Vraagt ook niet na 8 Maart, want dan is het te laat. De prijzen zijn, met inbegrip van belasting: Eeretri bune (Loge) f7.Eeretribune f5.Marathon-tri bune f5.— (deze drie overdekt); open zijvakken f3.Zuidelijke tribune f2.Noordelijke tribune (staanpl.) f 1.jongensrang f 0.50. Volgens besluit van den K.N.V.B. moet aan de strafschopregel een zoodanige uitleg worden gegeven, dat de doelverdediger bij het nemen van een straf schop (penalty) op den doellijn moet blijven, doch dat hij zich hierop wel mag bewegen. Stilstaan is dus geen eisch meer! Vermoedelijk zullen de erken de bonden deze regeling meteen overnemen. N.H.V.B. 2e klasse. Helder 4 haalde het in 't hoofd om tegen Wierin gerwaard een vorm te demonstreeren, waartegen ze niet bestand waren, al dient men in aanmerking te nemen, dat de Helderschen 't geluk aan hun zij had den. Met dat al heeft Breezand nog een theoretisch kansje, wat echter zeer gering is. Dat Wieringerwaard Zondag van H.R.C. 4 verliest, gelooven we niet. Deze sloeg ondertusschen Anna Paulowna, dat met 8 man speelde, met 31. J.V.C. hield Texel 2 er met 71 onder. Als we tevens nog den verleden week gespeel den wedstrijd J.V.C.Succes 2 (12) memoreeren, die daar zij zonder officieelen scheidsrechter werd ge- speeld, wij niet noteerden, is de stand: Wieringerwaard 17 13 2 2 82—31 28 Breezand 16 11 2 3 64—28 24 J.V.C. 14 10 0 4 60-36 20 D.O.S.K.O. 16 8 3 5 6240 19 Sparta 2 16 6 1 9 39—50 13 Succes 2 15 5 0 10 43—42 10 Helder 4 14 4 0 8 30-42 10 Texel 2 16 5 0 11 32—54 10 Anna Paulowna 13 3 1 9 2765 7 H.R.C. 4 11 2 0 9 862 4 3e klasse. Breezand is er bijna, dank zij een verdienstelijke 6—1 overwinning op D.E S. en doordat D Ö.S.K.O. 2 Helder 5 sloeg (in eigen hol!) met 21. De stand is: Breezand 2 11 7 3 1 45—18 17 D.O.S.K.O. 2 12 8 1 3 70—16 17 Melder 5 8 5 1 2 29—14 11 D.E.S. 9 4 1 4 28—23 9 Succes 3 9 2 2 5 18—21 6 Wieringerwaard 2 10 3 0 7 22-42 6 Anna Paulowna 2 7 0 0 7 4-84 0 N.H.V.B. Volewijckers is dan tenslotte met den titel wegge- loopen. De 4—2 overwinning maakte het kampioen schap tot een voldongen feit. Zoodoende baatte Ken- nemers de 21 overwinning op Meervogels niet meer. A.P.G.S. sloeg K.V.V. en behoudt daardoor haar mooie 4e plaats. Helder kreeg van terreinafkeuring van Q.S.C. bericht, zoodat een tevergeefsche reis niet noodig was. De stand is: Volewijckers Ivennemers Ü.S.V. A.P.G.S. Helder Q.S.C. K.V.V. Assendelft Furmersteijn Meervogels 4e klasse. D.T.S. behaalde een verdienstelijke 7—3 zege op Schinkelhaven en behoudt hiermee haar kleine kans. Volhouden D.T.S.'ersl 18 14 2 2 70—31 30 17 12 3 2 54-27 27 16 10 2 4 55—27 22 17 7 4 6 47-46 18 15 7 1 7 4348 15 17 5 4 8 32-40 14 17 5 2 10 28—36 12 17 4 3 10 4157 11 16 3 3 10 37—57 9 16 3 2 10 26-59 8

Schager Courant | 1930 | | pagina 6