„CARPE-DIEM", Groet-Scboorl. Uit onze omgeving. BARSINGERHORN. ANNA PAULOWNA. ALKMAAR. Ziekenhuisrerpleging. SCHO 0 R L. LANGENDIJK. SPARTA. Sparta's adspiranten speelden Zondag tegen de Berger adspiranten, welke strijd in een gelijk spe', 11, eindigde. Sparta 3 speelde om 12 uur thuis tegen Nieuwe Nie- dorp 2. Tot de rust was het een gelijk opgaande par tij. Rust 00. Na rust was Sparta iets sterker en wist dan ook met 40 te winnen. Om 2 uur speelde Sparta I tegen het 2e. Spoedig na het begin neemt Sp. 2 de leiding en vergroot dezen voorsprong zelfs 0—2, doch door het doorzetten van het le, werd deze voorsprong veranderd in een 42 achterstand van Sp. 2, met welken stand het einde kwam van dezen oefenwedstrijd. OUDESLUIS. D.O.S.K.O. II was naar Den Helder om haar laat- sten competitiewedstrijd tegen Helder 5 te spelen. Door dezen wedstrijd met 21 te winnen, beëindigde D. II op schitterende wijze haar program. D. II heeft nu 12 wedstrijden gespeeld, 8 gewonnen, 1 gelijk, 3 verloren, 70 doelpunten voor en 16 tegen, 17 wedstrijd- punten. Tevens is door deze overwinning de span ning geducht toegenomen in deze afdeeling en heeft D.O.S.K.O. II nog een kans op het kampioenschap. WieringerwaardHelder 4, 12, Een vreemde ploeg toch die roodbroeken. Zoo ver slaan ze hun grootste concurrenten om de volgende week weer van de no. laatst te verliezen. Over den strijd kunnen we kort zijn. Helder 4 deed drie of vier aanvallen die twee doelpunten opleverden. Verder is het Helder-doel belegerd en beschoten, doch met elf man voor hun doel wisten ze den voorsprong te be houden. Uit het feit, dat W'waard na rust 14 corners te nemen kreeg, mag wel worden afgeleid, dat ze wel iets meer aanvallend waren dan H. 4. Juist toen Schröder den gelijkermaker in het net schoot, meen de Dol, voordat de bal de lijn passeerde, het einde te moeten fluiten, zoodat hij dit punt niet toekende. Waarschijnlijk zal deze wedstrijd nog wel een staar tje hebben, daar Helder 4 een ongerechtigde speler in haar elftal had. Misschien komt er nog wel over spelen van en anders zal de laatste wedstrijd tegen H.R.C. de beslissing moeten brengen. Vereeniging „Burgernut". De laatst gehouden bijeenkomst van het Burgernut la weer uitstekend geslaagd. Elke avond wordt het be zoek grooter, zoodat ditmaal de zaal van den heer K. Dekker bijna geheel gevuld was. Daar de voorzitter wegens familie-omstandigheden niet aanwezig kon zijn, werd de bijeenkomst geopend door den heer Joh. Wes terman, die zich op uitstekende wijze van deze taak kweet. Het programma was weer zoo gevuld, dat, alhoewel met den meesten spoed werd doorgewerkt, toch niet alles kon worden afgedaan, doch wat in een goed vat zit verzuurd niet. De lezing werd vervuld door den heer J. Dekker, met „Een ongelukkig geluk", wat goed in den smaak viel. De bijdrage was van een geheel ander genre dan ge woonlijk, n.1. eenige fragmenten uit „Frank van We- zel's Roemruchte Jaren", van den bekenden schrijver A. M. de Jong, voorgedragen door Mej. Bosma, Afgaan de op het hartelijk applaus, gelooven we wel, dat ze daarmee succes had, en we twijfelen niet, of we zullen hier nog wel eens met De Jong"s werken kennis maken. Wat het muzikale gedeelte betreft, ook dezen avond hadden we weer eenige accordeon-virtuosen is ons mid den, die ons af en toe op een populair nummertje ver gastten. De heer Jb. Swaag zette de reeks voordrachten In met „Hannes gaat naar de vliegdemonstratle", een dolle klucht, waarin de heer Swaag steeds op zijn best is. Dan voerden 4 dames en 3 heeren op de een-acter: „De Oom uit Amerika'. Wat het spel betreft, we moeten erkennen, dat in dit clubje een paar heel goede krach ten schuilen. Het stukje liep uitstekend van stapel, be halve aan het slot toen het een enkele maal haperde. Verder zong de heer H. v. d. Struik voor de pauze nog het bekende liedje van Willy Derby: Hallo Ban- doenig! In de pauze weer. dezelfde plichtplegingen als voor gaande keeren: gezellig koffiedrinken en verloten van een taart, die ditmaal onzen hospus ten deel viel. Na een korte rust werd weer full-speed verder gegaan. Eerst kregen we mej. Venverlo metv een zangstukje over een verbazend dikke neus, en den heer Swaag met: „De Straattype". Vervolgens „Clarettewijn" door mej. D. Quax en de heeren K. en J. Dekker. Een vermakelijke historie, waarin de lieve Clarette op heel vreemde manier werd verward met de heerlijke Clarettewijn. De heer J. van der Klooster gaf ons weer eeü paar van zijn aardige korte liedjes, terwijl mej. H. Anjema heel leuk voordroeg: „Schaap of Varken". Vier dames voerden op: „De Gefopte Tante", overigens heel goed gespeeld, doch de bewegingen eén beetje losser, dames! Van de heeren Bankert en Nierop kregen we nog: „Loon naar Werken" en van de dames Meijer en Van der Klooster „De Nieuwe Keukenplaag". Dit laatste was werkelijk niet het minste van dezen avond. En tot slot zong de heer Van der Struik het bekende lied van Mevr. Van ReenenVölter: „Het Liedje van den Bergenaar", op een wijze, die we werkelijk schitte rend noemen. Hiermede werd deze avond besloten, doch voor we dit overzicht besluiten, willen we niet nalaten, een woord van hulde te brengen aan den heer Bankert, voor de wijze waarop hij het tooneel telkens verzorgde. Voor tot sluiting werd overgegaan, werd nog besloten den volgenden, laatsten avond in dit seizoen te houden op een Zaterdag, terwijl dan tevens gasten mogen wor den geïntroduceerd. De heer Westerman sloot met eenige kernachtige woorden dezen gezelligen avond. KOLHORN. Zondag 16 Februari is door den heer D. Kleen van Winkel, voor de Damclub Kolhorn een simultaan seance gegeven in het lokaal van mej. wed. Jonker. Er namen 11 personen aan deel. Uitslag 2 remise en 9 verloren. Alle eer aan den heer Kleen Onze plaatsgenoot, de hoer C. Slikker, is geplaatst in de wedstrijden om het kampioenschap van Ned. 2e klasse, groot biljart, doordat hij in de voorwed strijden met een gemiddelde van 9.63 speelde. A.s. Vrijdag, Zaterdag en Zondag vinden deze matches plaats te Rotterdam. We wenschen hem veel suc ces toe! Openbare vergadering van den raad der gemeente Anna Paulowna op Vrijdag, 21 Februari 1930, des namid dags te twee uur, ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. de heeren Kooiman en Tromp hebben hunne her benoeming als lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs aangenomen. b. rapport van de verrichtingen van de electriclteits- commissie. c. verslag van het correspondentschap der arbeidsbe middeling. d. brief van het Dag. Bestuur van den Anna Paulow- napolder omtrent loonregeling voor de arbeiders aan de wegverbetering. e. bij besluit van 4 Dec. 1929 No. 1 goedgekeurd bij Kon. besluit van 17 Jan. 1930, No. 20, zijn de jaar wedden der wethouders dezer gemeente vastgesteld op f 400 voor elk. f tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school I Is wegens ongesteldheid van den heer Van Dijk, be noemd Mej. H. W. Kolenbrander. g. dankbetuiging van den heer J. Baken wegens ver hooging zijner jaarwedde als le Ambtenaar ter se cretarie. 3. Benoeming lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim, in de vacature J. Speets. De aanbe- velnig luidt: 1. D. Hoexum; 2. C. F. van der Goes. 4. Verzoek om eene tegemoetkoming in de kosten van vervoer van een kind van H. van Ginkel naar de o. 1. school L 5. Verzoek om eervol ontslag van den heer S. Tj. van Dijk, als onderwijzer aan de o. 1. school I 8. Wijziging der begrooting voor 1930. 7. Wijziging van het goedgekeurde besluit tot het aan gaan van een tijdelijke geldleenlng. 8. Vaststelling van een rooilijn voor de op het bouw terrein „Cérès" geprojecteerde wegen. 9. Verzoek van G. Boontjes om een voorschot inge volge de Landarbeiderswet. 10. Rondvraag. Zondagavond 16 Februari, voerde de tooneelvereeni- ging „Excelsior" het blijspel in drie bedrijven, „Beurs- koorts" van Max Reimann en Otto Schwarts, op. Ne men we ln aanmerking, dat de vereeniging dit stuk kort geleden in besloten kring opgevoerd heeft, dan kon zij met de opkomst van het publiek tevreden zijn: de zaal van het hotel „De Vlas en Korenbeurs", waar de op voering plaats had, was voor ruim de helft gevuld. En ook over de aandacht, die de, voor het grootste deel jeugdige aanwezigen, voor haar spel had, kon „Excelsior" niet klagen. Er is onbedaarlijk gelachen om de vele grappige situaties en gezegden, die dit stuk rijkelijk geeft Vooral Peter, de aan alle huwelijksontrouw on schuldige apotheker, die gaat speculeeren en tien aan deeltjes in de mijn Laura heeft gekocht, en dan door z'n droomen en allerlei verwikkelingen, er van verdacht wordt er even zooveel liefjes op na te houden, had een dankbare rol en wist de lachlust op te wekken. Zoo was het ook met zijn schoonvader, Dr. Lambrechts, die zijn echtgenoote Amalie (welke rol door Mej. I. Plantenga van Nieuwe Niedorp vertolkt werd, als vervangster voor een der leden, die wegens familieomstandigheden ver hinderd was), radicaal van haar hersenschimmen ge neest, door ze in haar intriges d'r gang te laten gaan en die tenslotte toch tot de ontdekking moet komen, dat ze verkeerd geoordeeld heeft. En waren niet allen even' goed, ook voor de andere rollen kon de vereeniging nog over een paar goede krachten beschikken. Maar, dat moet ons nog even van 't hart, want ook de besten van dit clubje zondigden daar nog tegen, men moet zich wat meer van de boekentaal los weten te maken. Waarom toch van gij en ge gesproken, als elk mensch jij of je zegt? Als het stuk wat ouderwets geschreven is, laat men dan de taal toch wat veranderen, het doet zoo vreemd aan, echtgenooten of zusters elkaar te hooren spreken met gij en ge. Over het geheel dus had Excelsior met de opvoering van dit stuk werkelijk succes. Vermelden we nog dat de grimage in handen was van den heer Polman, Ko- nnigstraat 66 Den Helder, die zich geheel belangeloos ter beschikking had gesteld. Door den Minister van Defensie Is aan P. A. Leek met ingang van 1 Maart 1930 voor één jaar vrijstelling ver leend van militairen dienst wegens opleiding tot een geestelijk ambt Door G. Boontjes alhier, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiderswet ter bekoming van een plaatsje. Door hem zal hiervoor een perceel land worden gekocht, gelegen aan den Noorder Molenvaartsweg van den heer W. Komen, waarop een woonhuis zal worden gebouwd. In den Oostpolder zal aan den Zwinweg voor rekening van den heer G. Th. Conijn een woonhuis worden ge bouwd. Naar wij vernemen heeft de heer S. Tj. van Dijk, be noemd onderwijzer te Amsterdam, met ingang van 1 April a.s. ontslag aangevraagd uit zijn betrekking van onderwijzer aan school I. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Cornelis, zoon van W. Kooijman en M. B. Nootebos; Pieter, zoon .van P. Kleft en M. Apeldoorn. Getrouwd: Arie Blaauboer en Marlna Blok. Loop der bevolking. Ingekomen: T. C. Teeuw en gezin uit Hillegom; P. Knip uit Heerhugowaard; Mej. M. Heggelaar uit Winkel A. P. Wormsbecker en gezin uit Den Helder; G. van den Brun en echtgenoote uit Amsterdam; Mej. A. C. Hertogh uit Zijpe; E. N. J. de Wit en gezin uit Wijk aan Zee en Duin. Vertrokken: Mej. A. Kooij naar Wieringen; F. A. Haijette en gezin naar Hontenisse; Mej. N. Meereboer naar Zijpe; J. de Boer naar Callantsoog; Mej. C. Caarls —de Vries naar Den Helder; J. Speets en gezin naar Enkhuizen; J. E. H. Pot naar Eindhoven. BREEZAND. In het gezin van C. J. S. is een geval van diphterie waargenomen. Ten behoeve van de N.V. Zandbergens Bloembollen- bedrijf, gevestigd te Oegstgeest, zal aan den Koningsweg een bloembollenschuur worden gebouwd. De heer J. Haasnoot, te Katwijk aan de Rijn, heeft opdracht dit perceel te bouwen. VAN EWIJCKSLUIS. Door de gimnastiekvereeniging „D.O.K.E.V." werd Zondagavond in het lokaal van den hëer W. Waiboer een openbare uitvoering gegeven, waarbij aan donateurs vrijen toegang verleend werd. Het programma was,, zoo als wij dat van „D.O.KE.V." gewoon zijn, ook nu weer vol afwisseling, en werd van begin to teinde vlot afge werkt Wat wij er verder van willen zeggen? Laten wij er niet breed over uitweiden, doch enkele korte opmerkin gen maken. Het werk der meisjes en jongens-beginne lingen was aardig, soms zelfs goed, dat der dames en heeren aan de werktuigen, in het algemeen zeer goed, terwijl meermalen kranig werk werd geleverd. Ook de vrije oefeningen der dames mochten gezien worden. Die der heeren (het eerste nummer van den avond) hebben wij tot onzen spijt gemist, doch van meerdere bezoekers hoorden wil hiervan zeer gunstige oordeelingen. Ook de knotsoefeningen der dames werden goed afgewerkt. Alles bijeengenomen was het weer een zeer mooien avond, welke „D.O.K.E.V." ons geboden heeft, waarop zij terecht met genoegdoening kan terugzien. Gaat onze politierechter ons verlaten? Mr. Dr. Muller, Rechter en politierechter alhier, komt voor op de lijst van aanbeveling voor Amsterdam. Voorzeker een eervolle onderscheiding voor dezen inter nationaal bekenden politierechter en journalist. Zijn heengaan zou voor de rechtspraak in dit arrondissement en de reclasseering een gevoelig verlies zijn, maar Mr. Muller verzekerde ons nog onlang3, dat zijn huldigen werkkring hem lief was en hij zich daarover zeer te vreden gevoelde, zoodat hij beslist geen ander College ambieerde. Deze vertrouwelijke uitlating geeft ons dus hoop, dat mr. Muller, wiens collegiale hartelijkheid voor de pers wij meermalen mochten ondervinden, een even- tueele benoeming, waarop, gelet op de grootc verdiensten en erkende bewaamheid van dezen magistraat, zeer voel kans bestaat, niet zal aanvaarden. Er ging een gerucht, door de lucht.... In een buitengewoon politieblad kwam het ook voor Alkmaar bijzonder belangrijke bericht voor. Verdacht van schaking! De Commissaris van politie in de 10de Sectie te Am sterdam verzoekt namens den officier van justitie aan houding en voorgeleiding van Petrus Bernardus Anto- nius Jansen, geboren te Nijmegen 15 Februari 1894. Bloem- en Boomkweekerij Telef. 502 Het adres voor sterk en gehard plantsoen, VOORDEELIGE PRIJZEN. kleermaker, gewoond hebbende Weteringschans aldaar. Het signalement luidt: lang ong. 1.75 M., flink pos tuur, dun donkerbruin haar en bakkebaardjes, gekleed met grijzen slappen hoed, licht bruine winterjas, grijs grauw colbertcostuum (of gestreepte pantalon). Hij wordt verdacht van schaking van Maria Antonette Plas, geboren te Alkmaar, 9 Juli 1912, kantoorbedieende, in wier gezelschap hij zich vermoedelijk zal bevinden. De opsporing en terugbrenging onder het ouderlijk gezag van deze minderjarige wordt tevens verzocht Haar signalement luidt: flink voor haar leeftijd, slank, blozend gelaat, kort blond krullend haar, gekleed met beige mantel met bontkraag en manchetten, blauw-vilten hoedje met fluweelen strik en..gesp, lichte kousen, zwarte riemschoentjes met bruin schildpadleder aan neus en hak; heeft vierkante beige tasch bij zich. Deze sensationeele bekendmaking, opgenomen in de Alkmaarsche dagbladen, gaf aan kwaadsprekers en oor blazers in de gemeente volop stof tot kletsen, daar te Alkmaar een gelijknamige familie woont die zich mag verheugen in het bezit van huw- en schaakbare doch ters en dus a.1 dadelijk met het politiebericht ln nauw verband werd gebracht. De een had het voor vast gehoord, 'n ander was er van overtuigd, 'n derde decreteerde: 't is zoo en 'n vierde had er zelf bijgestaan. Gelukkig volgde echter al heel spoedig de pertinente mededeeling, dat het geschaakte jonge meisje niet te Alkmaar, doch te Amsterdam woonachtig was, waar mede de babbelaars afdoende den mond werd gestopt. Kwebbelend Alkmaar wacht nu op een nieuwe prooi. Liebst Alkmaar kann rohig sein! In de Spanjaardstraat werd een der kostbare en dan ook van buitengewone siersmeed sprekende gemeente lijke lantaarnpalen omver gereden. Lag aanvankelijk de dader op het kerkhof, na een ragfijn onderzoek ge lukte het aan de politie den vermoedelijke dader, den chauffeur van een verhuisauto uit Amsterdam, op te sporen en tegen hem proces-verbaal op te maken. Een onvoordeelige visite-rit. Een onzer geneesheeren, DrVrijdagmiddag zich per rijwiel op weg begevende tot genezing, heeling en troost der lijdende menschheld, werd op den Kennemer- straatweg door een onachtzaam motorrijder zoodanig aangereden, dat zijn blinkend rijwiel in een ommezien tot een onaanzienbaar zoodje rommel werd gemetamor- phoseerd. De gedupeerde dokter bleef gelukkig zelf on gedeerd en de motorrijder zal de schadelijke gevolgen van deze ontmoeting wel ondervinden in den vorm van een strafvervolging. Zaterdagnamiddag hield de Federatie van Vereen, voor vrije Ziekenhuisverpleging in Noordholland, haar vijfde jaarvergadering in café De Boer, bij de Frie- schebrug, alhier. Aanwezig waren ongeveer 40 per sonen van 16 plaatselijke vereenigingen. Na het hartelijk openingswoord van den heer A. Schuur, voorzitter, las de secretaris de notulen, die onder dank werden goedgekeurd. Om ©enig beeld te geven van de Federatie en haar aifoeid, werd medegedeeld, dat sedert 1 Januari ree is 115 stuks correspondentie door 't Secretariaat werden verzonden en dat de Federatie, die haar gebied over de gehcele provincie heeft, reeds 12.777 leden in 13 af- deelingen telde. Staande de vergadering, die zeer ge animeerd was en duidelijk de beteekenis der Federa tie en het groote belang der Ziekenhuisverpleging in het licht stelde, trad de vereniging te Winkel toe (haar afgevaardigden hadden vrij mandaat), zoodat de Federatie thans 14 afdeelingen telt, n.1. St. Pancras, Warmenhuizon, Oudkarspel, Koedijk. Schoorl, Bar- singerhorn, Landsmeer, St. Maartensbrug, Noord- scharwoude, Zuidscharwoude, Broek op Langondijk. Heerhugowaard, Zuidscharwoude („De Voorzorg") en Winkel, tezamen met 13.931 leden. Het jaarverslag van den heer Dijken, secretaris, gaf vele belangrijke mededeelingen en werd gedrukt aan alle aanwezigen uitgereikt. Besloten werd, schriftelijke overeenkomsten aan te gaan met andere provinciale Federaties betreffende overname van eikaars leden, terwijl de contributie-af dracht bepaald bleef op 1 cent per betalend lid! Na dankzegging door den voorzitter werd deze be langrijke jaarvergadering gesloten. Vrijdagavond was het in „de Roode Leeuw" een druk ke aanloop. De plaatselijke Boerenleenbank vierde haar 25-jarig bestaan, en dit trok vele belangstellenden. Eer stens do leden, dooh voor dezen keer mochten ook de dames meekomen. Was het wonder dat de tamelijk groote zaal daardoor tot in de verste hoeken bezet was? De drang om naar deze bijeenkomst te gaan was voor al wel ontstaan, doordat onze Bank een zeer populaire en nuttige instelling is, waarop een groot gedeelte van het leven drijft, doch, doordat het Bestuur voor dezen keer de bloemetjes eens buiten had willen zetten, kwam er nog een reden bij om naar den feestavond op te trek ken. Men hoorde het reeds dagen van te voren: Kees Pruis komt!, en dat scheen een goede gangmaking te zijn. Bij den ingang naar de door den heer Timmerman in feestdos gestoken zaal, kreeg ieder een herdenkings boekje, eenige bonnen, enz., en 't was stipt half acht, dat leder op zijn plaats zat, en de voorzitter, de weled. heer Baron van Fridagh de vergadering 't was eerst de gewone jaarvergadering kon openen. Spreker heette allen welkom, ook nu de dames, dan inzonder heid den heer D. Duin Sr., welke heden zijn 25-jarlg jubileum als Bestuurslid vierde, en tevens vooral den heer Meijer, inspeoteur van de Centrale Bank te Utrecht, welke heer Bestuur, Raad van Toezicht, Directie en In spectie vertegenwoordigde. De kassier, de heer Sohermer, tot secretaris van de vergadering benoemd, leest de notulen welke werden goedgekeurd. Eenige Ingekomen stukken werden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen, waarna de heer T). Groen namens de finantieele commissie adviseerde om de Rekening en Balans goed te keuren, hetwelk ge schiedde onder applaus. De beide stukken vertoonden, verkort natuurlijk, onderstaand beeld: Verkorte Winst- en verliesrekening 1929. Ontvangsten: Kas op 31 December 1927 f 7060.33, Ontvangen/van de Spaarbank f 241596.66, Terugbetaalde voorschotten f 32234.Ontvangsten in loopende rekening f 389036.63. Div. ontv. en renten f 14470.48, totaal f 684398.10, Uitg.: Uitgegeven aan de Spaarbank f 179837.87, Verstr&cte voorschotten f 30525.Uitgaven in loopende rekening f 430978.91, Uitgekeerde renten f 11984.75, Bijdragen Centr. Eank f 68.20, Afschrijvingen f 50.—. Salaris Kas sier f 750.Diversen, winst '27 en was f 21203.37, totaal f 684398.10. Balans op 31 Dec. 1929. Bezittingen: Inhoud der kas op 31 Dec. f 19544.33, Uitstaande voorschotten f 109319. Tegoed in loopende rekening f 231730.49, totaal f 360593.82 Schulden: Schuld aan de spaarbank f 334833.50, Schuld in loopende rekening f 25144.08, Saldo wist f 616.82, totaal f 360593.82. De winst werd naar de reserve bestemd. Tot leden van de finantieele commissie voor 1930 wer den aangewezen de heer K. Leeuwenkamp, B. Haring H. van Llenen. Het aftredend lid van het Bestuur, de heer P. Bruijn, **'erd, evenals het aftredend lid van den Raad van Toezicht, den heer A. van der Wel, met bijna algemeen# stemmen herbenoemd. Voorts werden eenige de gemeente vertrokken personen van de ledenlijst afgevoerd. Derondvraag leverde niets op, en hiermede was al spoedig de gewone algemecne vergadering beëindigd en nam de voorzitter opnieuw het woord om in een keu rige rede de feestvergadering in te leiden. Hij deed dit, met diverseg repen uit het Gedenkschrift, door den kassier geschreven en in druk uitgegeven in een door de drukkerij Oldenfourg keurig uitgevoerd boekje, het welk een goede weergave is van het 25-jarig banklevcn en waaruit bleek, hoe, vooral in de laatste jaren, de bank is vooruit gegaan. Ook werd hierin het 25-jarig jubileum van den heer D. Duin Sr. herdaoht en de voor zitter complimenteerde dezen heer hiermede gaarne, en sprak hem zeer welwillend toe, om hem daarna twee foto's in lijst te overhandigen, een van het Bestuur en Raad van Toezicht van 1904, en een van de menschen van thans, twee door het Fotobureau Klinkert te Alkmaar vervaardigde mooie kunstwerken. Verder werd 't goede werk van den Directeur, den heer D. Duin Wz., en van den kassier herdacht en hoopte spreker dat de bank ook na 6 December 1929 (de eigenlijke Jubileums dag) nog lang en goed zou doorwerken. Hierna las de secretaris een zeer sympathiek schrijven voor van den heer F. A. Rusch, boschwachter hij het Staatsboschbeheer te Noord wijk aan Zee, een der ln- opriohters der bank, benevens een schrijven van den heer J. Polle Wz., ook een der menschen van 1904. Bel den waren verhinderd aanwezig te zijn. Tevens waren meerdere felicitaties ingekomen. Hierna nam inspecteur Meijer het woord, mededee lende, dat de hoofdinspecteur op 't laatste oogenblik verhinderd, hem had opgedragen dezen te vesvangen als vertegenwoordiger van de Centrale Bank. In een tamelijk uitvoerige redevoering deelde spreker veel mede over het nuttige werk van de Boerenleenbanken, welke overal, evenals hier, onmisbare instellingen zijn geworden in 't plattelandszakenleven. De Sshoorlsche Bank, welke hij van nabij zoo heel goed kende, nam onder de zusters een zeer mooie plaats ln. Speciaal was hem bij de jaarlijksehe inspectie altijd op gevallen, hoe uitstekend het Bestuur en R. v. T. zich kwijten van hun taak en hoe accuraat on ffmk het kos- sierswerk wordt verrioht. Deze bank neemt bij de Cen trale een goede plaats in en van harte wensohte spreker de Bank namens de leiders van de Centrale, geluk met het jubileum, eraan toevoegende, dat het bij voortduring zoo moge voortgaan met den goeden gang van zaken. Een hartelijk aplaus volgde telkens wanneer de spre- kers hadden geëindigd. Een aardig moment was 't, toen de oude heer Duin ln een berijmd speechje de menschen bedankte voor al 't goede dat hem ten deel was geval len. Daverende bijval volgde hierop. En toen was Kees Pruis aan het woord, die aange vuld door goede zang en voordracht van Stella Seemer, en uitstekend begeleid door Willem Clere, de diohtbezette zaal met menschen, deed genieten van zijn voordracht terwijl hij bleek tevens een uitstekend conferencier te zijn. We Xullen niet de bijzonderheden noemen, daar dit gezelschap aan de lezers van de Sohager Courant vrij goed bekend zal zijn. We willen volstaan met te zeggen, dat het sluitingsuur 12.30, er veel te spoedig was en de menschen gaarne nog een paar uur hadden gebleven: dit zegt voor de reputatie van Kees Pruis en de zijnen genoeg. Het moeten wel nurksen zijn, die iets afdingen op de prestaties van deze menschen. Klokke halfeen sloot de voorziter met een hartelijk slotwoord en wer den de feestgangers weer huiswaarts gevoerd door de autobussen van De Jong. 't Is een praohtigen avond ge weest voor Bestuur, leden en dames. ZUIDSCHARWOUDE. De heer N. de Nijs heeft bij het gemeentebestuur een aanvraag Ingediend voor uitbreiding van zijn zuurkool- fabriek. NOORDSCHARWOUDE. Aangezien het gebouw der Gereformeerde gemeente wegens het toenemend aantal bezoekers veel te klein is geworden, zal dit ln het komende voorjaar worden ver groot LANGENDIJK. Bij de gehouden voorveiling van bloembollen was de belangstelling buitengewoon groot, de hoeveelheid aan geboden bollen boven de verwachting (ongeveer 1*4 mil joen stuks) terwijl de bestede prijzen zeer bevredigend waren. Alles begint er op te wijzen, dat de bloembollen teelt hier een schoone toekomst tegemoet gaat. OUDKARSPEL. Zaterdagavond vond in de kolfbaan van den heer C. Vis de elndvergadering der D.T.S.-bazar plaats. Om ruim acht uur opent de heer J. J. Eecen Mz. met een kort woord van welkom de vergadering. Spr. vindt het jammer, dat het aantal aanwezigen niet grooter is. Dank wordt gebracht gebracht aan alle medewerkers en nu alles van de tafels weer was verdwenen, zou er een gezellig onderonsje volgen. De heeren Schrieken, Kaan en De Groot werden verzocht om de bescheiden van den penningmeester, den heer P. Moeljes, te willen con troleeren. De D.T.S.-luI worden aangespoord om nu voor de puntjes te willen zorg dragen. Verder moet spr. nog iets van 't hart en wel dat D.T.S. zelf zoo ve"l mogelijk met eigen krachten zal doen om de onkosten zoo laag mogelijk te houden. Tenslotte wenscht hij allen een genoegelijken avond. Applaus. De muziek speelt een „Lang zal hij leven" en daarna wordt het clublied gezongen. De heer Schrieken rapporteert, dat alles in de vol- msakste orde was bevonden en maakt den heer Moeljes een compliment voor zijn keurig financieel beheer. Applaus. De heer Moeijes doet hierna verslag van de ontvang sten en uitgaven gedurende de bazar. De totale ont vangsten hadden bedragen f 2802.35, de uitgaven f 1040.27, zocdat het batig saldo f 1762.08 bedroeg. Deze uitslag werd met gejuich begroet De verwachtingen waren dan ook bijna zonder uitzondering overtroffen. Hierna neemt de voorzitter van D.T.S., de heer A. Ootjers, het woord. Deze wijst op 't vele werk, dat er door 't bazar-bestuur verricht is. Op waardige wijze is 't bestuur bijgestaan door mevr. EecenSchipper en wanneer haar echtgenoot niet op een vergadering aan wezig kon zijn, dan nam zij diens taak over, niet be paald met 't woord maar vooral met den daad. Veel werk is er ook verricht door de secretaresse en den penningmeester. Gedurende de bazar is de laatste steeds op zijn post geweest en was niet bij de kas vandaan te krijgen. Als blijk van waardeering wordt den heer Eecen en zijn echtgenoote, en aan mevr. OotjersBigier een fraaie bloemenmand overhandigd, terwijl de heer Moeijes met een prachtige portefeuille en portemonnaie wordt vereerd. De aanwezigen gaven blijk van instem ming door de woorden met een krachtig applaus te onderstropen. Inderdaad, zoo'n bestuur verdient hulde en vooral het werk door den heer Moeijes verricht, is kolossaal geweest. Getroffen door de woorden tot hem gesproken, alsmede door 't fraaie cadeau, dankt de heer Moeijes den heer Ootjers en zegt, evenals de andere be stuursleden, zijn hulp, indien noodig, toe bij een vol gende gelegenheid. De leden van 't eerste elftal werden verzocht om vroegtijdig naar huis te gaan met 't oog op den wed strijd van den volgenden dag. Inmiddels werd er ruimte gemaakt en konden de danslustigen hun hart ophalen, waar ze dan ook ruim schoots gebruik van maakten. Verschillende speechen werden er nog gehouden, waarbij woorden van dank en hulde werden gebracht, terwijl er ook nog een vijftal worsten werden verloot. Tegen twaalven sloot de heer Eecen deze feestelijke vergadering na nog een woord van dank te hebben gebracht aan mevr. Moeijes, voor de manier, waarop zijn haar man heeft bijgestaan. Het was een goed geslaagde avond en daarom is het jammer, dat het aantal bezoekers niet grooter was.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7