Raad Wieringerwaard. Waarnaar men luistert BILLY BOO. deze tweemaal aangehouden zaak nog een aan te hou den tot a.s. weck. SIMON KWAM OP HET ERF VAN BOER BLAUW SPOKEN. De tuinder Willem B. te Harenkarspel lag al sinds eenigen tijd overhoop met zijncorpulenten dorpsgenoot de veehouder Jan Blauw, over een blaffende hond, 'n miauwende kat of 'n dergelijke onbeduidende kwestie, die soms op moord en doodslag kan uitloopen. Volgens Blauw had Siem ook al met den dood gedreigd, doch gelukkig alleen maar van Blauws' bruintje. In een duisteren nacht verscheen hij echter op Blauw's erf, niet om de heele familie eens over den kling te jagen, maar de piepertjes eens op te scheppen, zeer tot ontevredenheid van den boer, die nu zijn uiterste best deed, Simon op het zondaarsbankje te dirlgeeren, wat hem ten lange leste gelukte, getuige heden de ver schijning van Simon In een spiksplinternieuw manches ter pak gestoken, op dese plaats der verschrikking. De onvriendelijke gezindheid van den heer Blaauw scheen echter intusschen merkelijk te zijn verbeterd en besprak hy het optreden van Simou zoo vergoelijkend mogelijk, zoodat de politierechter ten slotte niet meer wist wat hij nu aan zijn flets had hangen en na den heer Blauw over zijn onvaste houding onderhouden te hebben, aan deze belachelijke verlooning een eind maak te door Simon tot f 5 boete of 5 dagen te veroordeelen. SENSATIONEEL, MAAR NIET ONGEVAARLIJK. De brave bakker Jan H, te Dirkshorn, kreeg nog 'n aardig duitje aan gepoft brood van den landbouwer Jacob Groot uit de Schagerwaard en daar hy deze echuld niet best los kon wurmen en Groot nu ook npg brood van een concurrent betrok, geraakte zyn geduld ten einde en etaleerde hy voor zijn winkelraam een met droevig zwarten rand omiyst karton, waarop met let ters als Itameelen den volke werd verkondigd, dat Jaap Groot uit Sohagcrwaard een wanbetaler was. Natuuriyk liet Jaap het er ook niet by zitten en diende hy tegen bakker Jan een plainte in wegens beleedlging, met gevolg ,dat do bakker Maandag terecht stond en als bewijs dat zyn maanmethode sensatie verwekte, mee'- niet onbedenkeiyk was. werd hy veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. De bakker haastte zich zyn schuld bij de justitie direct te voldoen, ten einde te voorkomen, dat er van hem ook eens zoo'n plakkaat zou worden opgehangen. OOME KEES HAD DE BOKKEPRUIK OP. De veld- en boschwachter Mulder te Helloo Is geen speciale vriend van den heer Cornelis R., dien hy maar al te vaak achter de vodden zit, als hy verboden laan- tes bewandelt Op 31 Decemeber ontmoetten deze wei nig harmonleerende heeren elkander in het Heilooër bosch en van een ..zalig uiteinde" wenschen was dan ook geen sprake Wel echter gaf Kees zyn weinige waar deering voor des veldwachters ambtsyver te kennen door hem een leeiyke lulzenbos te noemen. We weten niet of hy die lievo dieren rangschikte in een bos of dat hy een bosch vol bedoelde, doch wy kunnen wel met zekerheid zoggen, dat hy Maandag ter zake beleedlging werd veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen. Kees zelf was niet verschenen, doch had verklaard by zijn verhooi niet alleen niets te hebben gezegd, dooh zelfs den ge- heelen veldwachter niet te hebben gezien. Het ia heel vreemd, want op Oudejaarsdag zou waarschynlyk heb ben geklonken, dat Kees twéé veldwachters gezien had. EEN KRACHTPATSER. Een Heldersche en niet al te nuchtere heer, de rij wielhersteller P. J. B., die zich in het café van Beu lingen bevond en misschien niet content was over de kwalitoit der geschonken jandoedel of de vlugheid der bediening, demonstreerde zijn ontevredenheid door een caféstool ter waarde van 5 gld., te vernieuwen. Een her cules-toer, die heden haar belooning vond met f 15 boete of 15 dagen. ALWEER EEN NACHTELIJKE VERSCHIJNING IN HARENKARSPEL. Het beroemde spook te Rotterdam krijgt leeiyke concurrentie in do diverse geesten, die des nachts In Harenkarspel op de boerenerven rondspoken. Nu was het weer de vrachtschipper Arie Gr., die in den naoht van 1 Januari als laatste maar niet welkome nieuw jaar-wen scher versoheen op het erf van den landbouwer Hoedjes om het reeds in de koffer gedoken echtpaar met zyn ver van vriendeiyk klinkende zegenwenschen te overstelpen. Bij welke gelegenheid Arie ook nog een ruitje brak. Hy stond Maandag terecht wegens weder- reohteiyk binnendringen en bleek het dat Arie, die ge- wooniyk alleen Zondags een bom in heeft, ter eere van den Nieuwaarsdag er ditmaal den Woensdag maar by had genomen. Wat hy trouwens dien nacht op het erf had te maken, werd ons niet geheel duideiyk, doch het scheen wel, dat Arie een bestaand misverstand eens op had willen helderen. Arie vond de 25 gulden boete, die gevorderd werden, rykeiyk hoog, waarop de politie rechter, hoewel er feitelijk met het oog op de hooge kosten- van dagvaarding enzoovoort geen cent af kon, zoo welwillend was, de boete te stellen op f 20 of 20 dg. WREED EN HARTELOOS. De bejaarde landbouwer Proost te Texel was in het bezit van een drietal katten, die vooral de lievelingen waren van moeder de vrouw, die aan de vrlendeiykt dieren al haar zorg en toegenegenheid besteedde. Een in de buurt wonend man ,met name Joh. de Gr. bracht echter met ruwe hand veel verdriet in de woning van de oudjes, door achtereenvolgens de drie katten dood te schieten. Hy moest nu voor dit weinig eervolle feit te recht staan, was niet verschenen, doch had by den veldwachter berweerd, dat de katten schadeiyk waren voor de konynen. Een had hy in een klem gevonden en een ander voor een konyn aangezien. Het stond echter vast dat hy de huidjes had verkocht en deze omstan digheid den landbouwer op zyn spoor had gebracht Er werd dan ook van al die praatjes niets geaccepteerd en de ongevoelige kattenmepper, die zich niet ontzag de tranen van een oude vrouw te doen vloeien, veroor deeld tot f 20 boete of 20 dagen. Maandagmiddag te 2 uur vergaderde de Raad voltallig, onder leiding van Burgemeester Haring huizen, tevens secretaris. Vooraf werd comitévergadering gehouden,. Dit co mité duurde tot 3.15, waarna de openbare vergade ring werd geopend, waarna de notulen werden voor gelezen, welke onveranderd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen ton le. van Ged. Staten een schrijven aan B. en W., waarbij verzocht wordt aan den Raad erkontoiykheid te betuigen voor het ontvangen ca deau. Te 2e. van den heer W. J. Los een dankbetuiging voor de ontvangen gratificatie wegens waarneming gemeente-ontvanger. Ten 3e. Een schrijvon van den heer Jb. Waiboer Hz., dat hij zijne benoeming als armvoogd niet aan neemt. Ten 4e. Van de heeren G. Veeter en H. Smit; dat zij hunne benoeming als leden van de commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling niet aanne men. Laatstgenoemde noemt als reden, dat hij geen lid meer is van de organisatie. DONDERDAG 20 FEBRUARI 1930. Hilversum (1875 M.) 10.00 Morgenwyding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Mid- dagmuziek, 2.00 Platen, 3.00 Huisvrouwenuurtje, 3.30 Platen, 4.00 Ziekenaiurtje, 5.30 Dinermuziek, 6.00 Platen, 8.45 LandbouWhalfuurtje, 7.15 Fransch, 7.45 Politie berichten, 8.00 Platen, 8.15 Aansluiting Concertgebouw, 10.40 Vacantie-reisfllm, Platen. Hulzen (208 M., na C uur 1071 M.) 8.15 Concert, 10 00 Zang Dameskoortje, 10.30 Korte Zie- kendienst, 11.00 Lezen Ohr. Lectuur, 11.30 Platen, 11.45 Uurtje voor Land-bouwers, 12.30 Middagconcert, 2 00 Uitzending voor scholen; Onderwerp: Lezen, 2.45 Fraaie Handwerken, 4.00 Ziekenuurtje, 6.00 Orgelconcert, 6.30 Koersen, 7.10 Litt lezing, 7.40 Maleisch, 8.10 Celestlne Oliphant-Schotih-avond, A'dam. Zoesen (1635 M.) 11.20 en 1.20 Platen, 1.50 Kinderuurtje, 3.50 Concert, 4.50 Von Schiffen in Alter und Neuer Zeit, 6.50 Voor Artsen, 7.20 Symphonieconcert; dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 2.40 Licht concert, 5.35 Kinderuurtje, 7.20 Liederen, 7.50 Uit „Faust" van Berlloz, 10.05 Dansmuziek, 10.35 Nieuws. Londen (1553 en 356 M.) 3.20 Godsdienstoefening, 4.05 Concert, 5.35 Kinderuurtje, 7.00 Schubert's Winterreis. 8.20 Concert, 9.40 Vloot- conferentie-uitzending, 10.00 Nieuwe Liederen voor oude menschen, 10.55 Dansmuziek. Weenen (516.4 M.) 2.50 Concert, 4.10 Sprookjes, 5.40 De Weensche Mosse, 6.20 Het Lachende Theater, 6.50 Engelsoh, 7.25 Opera: Alesssandro Stradella (Flotow). Hamburg (372 M.) 12.25 Concert, 5.15 Concert, 6.05 Schaken, 725 Volks concert, 9.20 Actueele afdeellng, 9.40 Concert Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert 9.S5 Platen, 10.50 Schooluitzendlng, 11.30 Orgelconcert 11.50 Platen, 12.25 Concert, 2.20 Kln- derspeeluurtje, 4.50 Oude en Nieuwe Kunst, 7.20 Avond concert 8.20 Pygmallon, comedie in 5 acten van Bern. Shaw. Dansconcert Brussel (503 M.) 5.20 Dansmuziek, 6.50 Platen, 8.20 Concertgebouw A'dam Radio Parys (1725 M.) 12.50 Symp/honieconcert, 4.05 Concert, 6.55 Platen, 7.40 Platen, 8.20 Concert Ten 5e. De verslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim en van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs, waaruit bleek, dat het aantal verzuimen zeer gering is geweest Het per centage der geoorloofde was 3/94 en dat der on geoorloofde 17/1000 De vordering der leerlingen werd voldoende genoemd. Het aantal leerlingen be droeg op 14 December 128. Het schoolgebouw ver keerde nög in den ouden toestand. Verder is ingekomen een aanvraag van den heer G. Kistemaker voor radio-centiale ten huize van zyn vader en wel voor de wijk Nieuwesluis, de kom en den Molenweg. B. en W. stellen voor, dit adres in handen te stellen von B. en W. ter nadere behan deling. Wordt tot aanhouding besloten. Aan P. van Eik wordt op diens verzoek ontheffing verleend van schoolgeld betalen. Van de Commissie van den Vleeschkeuringsdienst is een schrijven ontvangen, hetgeen nog niet door B. en W. is behandeld geworden en alzoo zonder ad vies in den Raad wordt gebracht Het betreft een overeenkomst met buitengemeenten, welke buiten den keuringskring zyn gelegen en die toch hun af val en afgekeurd vee naar de verwerkingsinrich ting kunnen vervooren op dezelfde conditiën als de aangeslotenen. De overeenkomst wordt voorgelezen. In die over eenkomst wordt in 't alge.mecn de wijze van uit voering weergegeven. In een begeleidend schrijven wordt eon proeftijd van 2 jaar gonoemd. Het is Voor zitter niet recht duidelyk of men die overeenkomst na een proeftijd van 2 jaar zal kunnen herzien, wan neer eventueel blijkt, dat het ophalen uit die rand gemeenten voor onze gemeente verlies zou opleve ren. Is dat 't geval, dan is spreker er persooniyk niet tegen. In de overeenkomst wordt 9 jaar genoemd. Voorzitter vraagt aan Wethouder Koster, als lid van die commissie, of die 't misschien wil toelichten. De heer Koster merkt op, dat hij 't in comité vrij duidelijk gezegd heeft. De bedoeling is, wanneer blijkt dat er na 2 jaar verlies is het contract te herzien in dien zin, dat er dan voortaan geen verliezen zullen zyn. Nadat op voorstel van den heer P. Visser de brief nog eens wordt voorgelezen, wordt met algemeene stemmen besloten, de gevraagde machtiging te ver- leenen. Een tweede adres vn"tr den Vleeschkeuringsdienst, betreffende opheffing al of niet van de noodslacht plaats in onze gemeente, wordt eveneens voorgele zen. Voorzitter zegt, dat reeds eerder is besloten de noodslachtplaats alhier niet op te heffen. De heer Koster merkt op, dat Oude Niedorp en Callantsoog wel opheffen. Toch wil de heer Koster liever niet opheffen. Ook Wethouder Sleutel wil de slachtplaats alhier behouden. Het kan toch voorkomen, dat er een best dier is, dat hier nog waarde heeft. Voorzitter meent ook, dat we nog best kunnen af wachten cn zien hoe de centrale noodslachtplaats werkt. Aldus besloten. Aanstelling van een agent von politie en de salarisregeling van dezen. Aan den veldwachter Van Iperen wordt op diens verzoek ontslag verleend als gemeentebode, met in gang van heden. Voorzitter stelt voor, dit eervol ontslag te verlee- nen, onder dankzegging voor bewezen diensten. In verband met het ontslag van gemeenteveldwach ter, dat door den Commissaris is verleend, is er nu een vacature. B. en W. zouden nu liever een agent van politie willen aanstellen, in verband met zijn ne venbetrekking als bode. Een agent van politie wordt door den Burgemeester benoemd, die dan ook de in structie kan vaststellen, terwyl een veldwachter door den Commissaris wordt benoemd. De raad gaat hiermee accoord. B. en W. stellen nu voor, het salaris voor agent te bepalen op f900; dat als bode op f400; voor kleeding f100, vrije woning en vrij pensioen. Een en ander wordt tezamen (1535. Bovendien zal hy Polderbode kunnen zijn. De beer Van der Kolk zou een minimum en een maximum wonschelijk achten. Hei is wel aardig wan neer men na 2 of 4 jaar verhooging krijgt. Spr. stelt voor 3 periodieke verhoogingen aan te brengen met een aanvangsalaris als agent van f 800. De heeren Sleutel en Blaauboer zijn er niet voor. Wanneer iemand niet zou bevallen moet men dan evengoed verhoogen. De heer Blaauboer is voor vast salaris. Na eenige discussie wordt het voorstel Van der Kolk met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Tegen de heeren v. d. Kolk en Goosens. Wethouder Koster is het in principe met den heer Van der Kolk eens en wil daarom voorstellen 4 twee- jaariyksche verhoogingen van f50. Aanvangssalaris als agent f800. De heer Blaauboer zegt, zich te hebben verwon derd, dat B. en W. met deze verhooging zijn geko men. Ik kan me best begrijpen, aldus de heer Blaau boer, dat Burgemeester er voor is, omdat die ook is verhoogd, doch dat ook de wethouders er voor zijn, heeft me verwonderd. De levensstandaard gaat ach teruit. De werkkring is zeer gemakkelijk. Het is al les bij elkaar een goed salaris. De vorige maal waren er ongeveer 500 sollicitanten. Wat mij betreft, ben ik tegen verhooging. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. met algemeene stemmen dit voorstel hebben gedaan. Het zijn ge combineerde betrekkingen en in vergelijking met andere gemeenten meenen we hiermede te moeten aankomen. De heer Blaauboer uit uogmaals zijn verwonderiug Een vorige maal werd het saluris ook voldoende ge acht en waarom nu verhoogen? Voorzitter meent, dat het niel gemakkelijk is, al zyn er zoo veei sollicitanten, een geschikt persoon te vinden. Verschillende hoedanigheden moeten in één persoon vereenigd zijn Wethouder Koster is het met den heer Blaauboer eens. dat de toestand in de bedrijven thnns niet rooskleurig, doch het salaris als zoodanig kan niet afhankelijk worden gesteld van het boerenbedrijf. De heer Van der Kolk merkt nog op. dat toch twee personen dienst moeten doen, n! man en vrouw. Wethouder Sleutel is er beslist tegen en wil het salaris zoo laten als B. en W voorstellen. Het voorstel van den heer Koster, als het verst strekkend, wordt alsnu in stemming gebracht en met. 43 stemmen aangenomen. Voor de heeren koster, v. cl. Kplk, Gosens en Speetsè Tegen de heer Visser, Blauboer en Sleeutel. Alsnu wordt besloten de begrooting in dien zin te wijzigen. Dan is noodig de instructie van den bode vast te stellen. Tijdens de voorlezing der instructie, waar bij een der artikelen wordt gezegd, dat de bode zich des morgens ten 9 uur moet melden, merkt de heer Blaauboer op: Wat hebben die menschen toch een drukke werkkring Voorzitter zegt, dat ze voor dien tijd toch ook al het een en ander moeten doen. L>e pensioengrondslag wordt alsnu vastgesteld op f 1420. Als tijdelijk bode hebben B eti W. bereids den heer Ilauwert in dienst genomen tegen een salaris gelijk staande aan f400 per jaar Het politiewerk kan voorloopig wel door den Rijksveldwachter wor den waargenomen. Aankoop terrein voor sport en lichame lijke oefening, alsmede stichting van een gymnastieklokaal. biet één stom tegen aangenomen. Dan is er weer een belangrijk punt aan de orde, nl. aankoop van terrein voor sport en onderwijs in lichamelijke oefening en stichting gymnastieklokaal. Zooals de heeren weten, aldus Voorzitter, moet de gemeente beschikken over een geschikt terrein enz Vorig jaar hebben we gehuurd voor f200 per jaar. Dat terrein is evenwel wat ver van 1e school verwij derd. Het zou praktisch zijn, indien hot vlak bij de school was. Nu zijn we in de gelegenheid om do strook grond, achter de school, wat eigendom is van de Doopsgezinde gemeente van Barsingerhorn, te koopen. Het geheel is groot 2.04 H.A., waarvoor ge vraagd wordt f9180. Voorts is er nog aanbieding gekomen om 1 II.A. er van te koopen voor f 5000. Dit aanbod wordt gedurende 3 maanden gestaan gedaan. Voor de stichting van een gymnastieklokaal wordt renteloos kapitaal beschikbaar gesteld. B. en W. heb ben een en ander overwogen en vinden het wensche- lijk, het geheele perceel aan te koopen. Men voor komt daarmee het overpad én het achterste gedeelte kunnen we dan toch verhuren. Bovendien kan het ook voor andere doeleinden worden gebruikt. We komen met dit voorstel in de overtuiging dat het bedrag wel niet verminderd wordt Ook wij vinden het wel duur, doch het is buitengewoon geschikt. Er komen natuurlijk nog kosten bij van overdracht, egaliseeren, beplanting enz., zoodat de raming onge veer f 10.000 zal zyn. Ht is voor alle sportaangelegen- heden voor plaatselijke vereenigingen zeer geschikt De heer Blaauboer: We worden gedwongen, dus het zal wel niet anders kunnen. Het is eensdeels maar een vorm, want verleden jaar zijn ze er 3 of 4 maal geweest. Ik ben echter een groote tegenstan der om het geheele terrein te koopen en zou niet meer willen nemen, dan we noodig hebben, desnoods het middel onteigenen toepassen. Het is wel een hard middel, doch wij worden ook gedwongen. Voorzitter zegt in de le plaats, dat het onderwijs gegeven moet worden De ondervinding heeft geleerd dat het tegenwoordige terrein ie ver is Het is een groot belang om het geheele terrein te koopen. De gelegenheid biedt zich er uitstekend voor. Het kan benut worden voor de gemeenschap. Naar verhou ding van den prijs kan men voonleeliger het geheele terrein koopen. Thans betalen we f200, wat dan in mindering kan worden gebracht. Er blijft een groot gedeelte over voor verhuur en ik vind het een alge meen belang. Er zal nog overleg gepleegd moeten worden met den huurder, die het nog 2 jaar in huur heeft. De buur bedraagt f400. De tegenwoordige pachter Slikker wil nu f 175 geven of er geheel af stand van doen voor f400 schadevergoeding. De heer P. Visser kan ook meegaan met B. en W. Wanneer we dit niet nemen, is het nog maar de vraag, of we daar klaar komen. Als we tot onteige ning moeten overgaan, zal liet ook niet meevallen. De heer Blaauboer noemt hel ook een hard mid del, doch wij worden zelf ook gedwongen. Voorzitter meent, dat B en W. steeds een voorzich tig beleid hebben gevoerd en geeft dan een resumé hoe de gemeente er voor staal. De schuldenlast be wijst, daaruit dat B. en W. steeds voorzichtig zijn ge weest, hetgeen B. en W. nu vrijmoedigheid geeft met dit voorstel te komen. De heer Blaauboer wijst er nogmaals op, dat de tijd er tegenwoordig niet naar is. Hoe zal de toe stand eon volgend jaar zijn? Door B en W. wordt hier beolemaal niet betracht naar verlaging van be lasting. De Voorzitter wijst op de verlaging vorig jaar van het vermenigvuldigingscijfer van 1.25 tot 1.10. De Voorzitter wil niets voorspellen, docli meent, dat de finantieele verhouding tusschen Rijk en Ge meente wel gunstig zal zijn. De vergadering wordt even geschorst, wegens vertrek van den veldwachter van Iperen, die tegelijk afscheid neemt van alle heeren. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. met op een na algemeene stemmen aangenomen De heer Blaauboer stemt tegen. Voorzitter spreekt de hoop uit, dat het een genomen besluit is, dat zal strekken m t belang der gemeente en ook vooral voor de jeugd. Aankoop van een nieuwe brandspuit. Volgend punt betreft aankoop motorbrondspuit. Wethouder Koster en Voorzitter hebben een dusda nige spuit zien werken, waarvan een afbeelding ter tafel wordt gebracht. Het is 'n Renault met 4 cylin- ders, 20 P.K. en een waterverzet van 1000 liter per minuut met ben druk van 6 Atmosfeer Het heeft geen eigen beweegkracht. Kan met 4 slangen worden gebruikt en er zijn dus 4 personen voor noodig en eon rnotordrijver. Geheel toegerust w.o. 200 meter slang, is de prijs f2190. De aanbieding is van het Tech nisch bureau J. Duiker te.'s Gravonhage. B. en \V. stellen voor, om deze te koopen. De heer Van der Kolk zou willen dat deze door tusschenkomst van een onzer gcmecntcnaren werd gekocht, ook omdat we toch iemand moeten hebben die verstand van motoren heeft. Voorzitter zegt, dat er reeds een verzoek daarom trent van Bakker is gekomen en dat B..cn W. ook reeds hebben gezegd, dat provisie uitgekeerd zal moeten worden aan Bakker, waarvoor hij dan ook de verantwoording op zich moet nemen voor een goede behandeling van den motor. De heer Blaauboer is in principe voor aanschaffing, doch wil toch opmerken, dat het onderhoud toch kosten zal meebrengen en meent, dat een motor b.v. om de 14 dagen geprobeerd moet worden. In stemming gebracht, wordt met algemeene stem men besloten de spuit aan te koopen, onder voor waarde hier te leveren. De aanbieding was af fa briek. Tegen de wratziekte onder de aardappelen Volgt verordening betreffende verbod tot verbouw van voor wratziekte vatbare soorten aardappelen. Het betreft een viertal soorten en het schijnt een al gemeen belang te zijn, een dei gelijke verordening in het leven te roepen. Het is voor sommige ingezete nen, aldus Voorzitter, wel lastig, wat voor ons dus wel wat moeilijk was. We hebben gemeend advies te moeten vragen aan de afdecling van de Holl. Mij. van Landbouw en aan de hand van dat advies ko men we met het voorstel een verordening in dien geest vast te stellen, doch dit voor 1930 niet in toe passing te brengen. Allen voor. Van de Zaaizaadvereeniging Waard en Groet en een paar particulieren is een aanbieding ontvangen om andere pootaardappelen te verstrekken tegen billijken prijs. Als leden der commissie van toezicht op de Ar beidsbemiddeling, wegens niet aanneming door de heeren G. Veeter en H. Smit worden nu gekozen de heeren A. Nusse en K Boerman. Laatste punt is bespreking kosten werkverschaf fing. Voorzitter zegt, dat indertijd besloten is de helft bij te dragen aan den Polder voor werkverschaffing. Het loon was toen gesteld op 30 cent. Dit is nu door den Polder gebracht op 40 en 30 cent, zoodat de ge meente nu opnieuw een legeling moet maken B. en W. stellen voor 15 cent te betalen voor de wer- keloozen zoolang zal blijken dat deze als zoodanig m dienst worden gehouden. De heer Goosens had liever gezien, dat B. en W. de helft van 40 cent hadden voorgesteld. „Leidt ons naar den graaf," zeide Billy tot de wachters van het kasteel. „Gaat U ons voor, dan zullen de roovers met hun buit volgen, ver volgens Jerry en Redneb, terwyl ik de achter hoede zal vormen. En ze trokken door de breede allee, welke naar het kasteel voerde. Eln al spoe dig zagen zc in de verte een kasteel, met groote en kleine torens, borstweringen, waarin schiet gaten, welke tegen den maan-belichten homel scherp uitkwamen. Maar toen ze dicht by het kasteel waren, konden ze niet verder. Rond om het kasteel liep een groote gracht vol water en hier hielden de wachters van het kas teel stil en zy bliezen drie malen, zeer luid, op hun zilveren horens. Wat is er gebeurd," vroeg Billy, terwyl hy naar het begin van den stoet trok om den wachters te vragen, wat de oorzaak van het op onthoud was. „De ophaalbrug Is opgehaald, meneer" ant woordden de wachters. „Laat de roovers maar over de gracht zwem men," zeide Billy, dooh de bewakers lachten en zelden: „Geduld maar, meneer, de wachter van de brug sliep onfgetwijfeld ln zyn bed, maar hy zal wel het signaal hebben gehoord en zal dadelijk opstaan om de brug neer te laten. En inderdaad, op het zelfde oogenbllk werd het geluid van ratelende kettingen en knarsende scharnieren gehoord en al spoedig zag Billy dat de ophaalbrug zakte by de plaats, waar hy had postgevat. De roovers zullen nu wel zenuwachtig zyn geweest

Schager Courant | 1930 | | pagina 2