Uit concurrentienijd? Vlockverbod in het Hollandsche leger. Z IJ P E LANGENDIJK De nood der Boedapester koffiehuizen. Een mislukte vorsteEjke verloving. Na den moord te Voorburg. 't Bloötebieneland. HET GEFOPTE HAASJE. Gistermorgen in de vroegte fietste een agent over den Oostzeedijk te Rotterdam, nabij de tramremise. Hij had licht op, en plotseling zat er in den lichtbundel, welke staag voor hem uit over de straatsteencn schoof „heel parmant" een haasje. Op hetzelfde oogenblik kwam een tram de remise uitrijden, en het haasje wipte in den felleren lichtbundel van den tramwa gen. De tram kwam nader en nader, het dier wilde niet wijken en kwam onder de tram terecht. Met een gebroken poot is het er onder uitgehaald. Daarna is het afgemaakt Wie vanavond zich aan bout zal ver gasten, weten wij niet. voegt de N. R. Ct. er aan toe. Ook is niet bekend, hoe de haas in de Rotterdamsche straten is verzeild geraakt. DE KON. FAMILIE TE OBERSTDORF. Het vertrek van H. M. de Koningin. Aan het Nederl. Correspondentiobureau voor Dag bladen wordt d.d. 18 Februari uit Oberstdorf het vol gende gemeld: H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins maken heden per ar een toer in de omstreken van Oberstdorf. De Koningin met gevolg keert 24 Februari via Mun- chen naar 's-Gravenhage terug ten einde den 25sten in den namiddag aan te komen. VAN EEN DAK GEVALLEN. In zorgwekkenden toestand opgenomen. Gisterenmiddag is op de Middelstegracht te Leiden de' 19-jarige loodgietersknecht H R. van een ruim 7 meter hoog dak op straat gevallen. Hij kreeg een gecompliceerde arm- en beenbreuk, benevens een zware hersenschudding, In zorgwek kenden toestand is de jongen naar het St. Elisabeth- gasthuis overgebracht. DE PAPEGAAIENZIEKTE. Toestand der patiënten gunstiger. Wat den toestand van de lijders aan de papegaaien- ziekte te Amsterdam betreft, kan worden meege deeld, dat de vader en de dochter uit het gezin aan den overkant van het IJ, waaruit de moeder over leden is, het goed maken. Van het gezin uit de Ocstzaanstraat is de toestand van de moeder slecht, doch niet hopeloos, terwijl die van een dochter uit dit gezin beter is. Uit dit laatste gezin is, naar men weet, een dochter, die sinds kort getrouwd was, overleden. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Da auto-bestunrder niet ernstig gekwetst. Te Erm in Drenthe is gisterenmorgen tegen elf uur een luxe-auto, komende uit de richting Dalen, in aan rijding gekomen met een tram der Eerste Drentsche Stoomtramweg-Maatschappij. De auto werd eenige meters meegesleurd en totaal vernield op het erf van den landbouwer N geworpen De bestuurder, de heer J. Boswinkel, uit Goor, werd niet ernstig ge kwetst. Geslachte koe op het Amsterdamsche abattoir met petroleum begoten. Toen personeel van het abattoir te Amsterdam gisteren het vleesch van een eergisteravond voor re kening van een slager te dezer stede geslachte koe op een wagen wilde laden om het in den winkel te doen bezorgen, ontdekte men dat het vleesch met petroleum was begoten, zoodat het voor de consump tie onbruikbaar was geworden. Het is uitgosloten, dat deze schandelijke daad eenig verband heeft met de staking der loonslachters, veel eer bestaat de mogelijkheid dat men hier te doen heeft met een geval van concurrentienijd De slager eigenaar van de koe, die nl kortgeleden een eigen zaak heeft geopend, acht het zeer wel mogelijk, dat zijn vroegere patroon, uit wraak voo» het feit, dat verschillende klanten naar de nieuwe zaak zijn over gegaan, de geslachte koe met petroleum heeft bego ten of deen begieten. De directeur van het abattoir heeft de zaak in handen der politie gesteld. Tot nu toe weinig resultaat. Een binnenkort te verwachten Legerorder zal de volgende kennisgeving van den minister van Defen sie bevatten: „In het aan mij uitgebrachte verslag van den Raad van Lcgerpredikanten over het jaar 1929 komt tot mijn leedwezen de volgende medcdeeliftg voor: „Nog gedurig komt tot ons de klacht, dat het zoo genaamde vlockverbod zoo weinig uitwerkt; men trekt er zich bij sommige onderdeelen blijkbaar wei nig van aan, tot groote ergernis van vele jonge mannen, die zoo niet worden opgevoed'. Ik maak als mijn uitdrukkelijk verlangen kenbaar, dat het in artikel 22. onder a van het Reglement be treffende de Krijgstucht gestelde verbod tot het bezi gen van vloeken en godslasteringen, van onzedelijke taal of liederlijke uitdrukkingen, zoowel buiten als 'n dienst, met stiptheid wordt gehandhaafd en dat de daartoe bevoegde chefs tegen de overtreders van dat verbod strafmaatregelen zuilen treffen. Deze kennisgeving moet op drie achtereenvolgende midrlngappels (met uitzondering van den Zaterdag en den Zondag) worden voorgelezen. Nagekomen Berichten. SCHAGERBRUG. Voor het eerst in dit seizoen hield de vereeniging „Nut en Genoegen alhier haar gezelllgon avond in hot lokaal van den heer J. Broer en het kan gezegd worden, dat het er dezen avond buitengewoon gezel lig is toegegaan. Hiertoe droeg niet weinig bij de aan wezigheid van den heer Leon Snkarinie van Kin9- bergon, illusionist, met wien het bestuur al heel spoe dig bleek een goede keus te hebben gedaan. Wat do heer Kinsbergen te zien gaf, grensde af en toe aan het ongelooflijke en uit de daverende lach salvo's die in de goed bezette zaal opstegen was wel op te maken, dat het publiek zich kostelijk ver maakte. Vooral het laatste nummer „de onthoofding van een persoon uit het publiek" verwierf een uit- bundigen bijval, welke des te grooter werd, toen het „slachtoffer" zich op het allerlaatste oogenblik nog terugtrok, beangst dat hij er zijn hachje bij zou in schieten. Toen het nummer tenslotte toch nog uitgevoerd werd. was het succes enorm. Al met al heeft de ver eeniging aan velen 'en heel plezierigen avond be reid en daar waren de laatsten dan ook wel van overtuigd. Alle eer voor het werk. OUDKARSPEL. Jaarvergadering van de Begrafênisvereenlging Oud- karspel op Dinsdag 18 Februari 1930, 's avonds 7 uur, ten lokale van den heer C. Vis. Met het bestuur zijn er 21 aanwezigen. Voorzitter de heer J. Swager. Met een kort woord van welkom aan alle aanwezigen en in het bijzonder aan de pers, wordt deze vergadering geopend. Tot zijn spijt kon de heer Jb. de Boer in ver band met een tuinbouwvergadering niet aanwezig zijn, ook de heer M. Plersma kon door een vergadering der winkeliersvereenlging niet aanwezig zijn. Hopende, dat de besprekingen van aangenamen aard zullen zyn, acht de Voorzitter de vergadering geopend en alvorens de agenda af te handelen, wordt den heer K. Bakker wel kom geheeten. Genoemde heer is wegens het bereiken van den 65-jarlgen leeftijd uit de vereeniging getreden. Sedert de oprichting is de heer Bakker drager geweest Namens bestuur en vereeniging wordt hem hiervoor een hartelijk woord van dank gebracht De Voorzitter hoopt den heer Bakker op de volgende ledenvergaderingen nog dikwijls te mogen ontmoeten. Het reservelld, de heer Schrieken, wordt als opvolger welkom geheeten. Het woord is nu aan den secretaris voor het voorlezen van de notulen, welke onveranderd en onder dankzeg ging worden goedgekeurd. Hierna het jaarverslag, waar uit de verrichtingen van het afgeloopen jaar blijken. De heer K. Bakker is afgetreden en de heer R. Schrie ken is in diens plaats in vasten dienst bij den vereeni ging gekomen. De loop der financiën over 't afgeloopen jaar blijkt zeer gunstig geweest te zijn. Ingeschreven zijn er 35 leden. Vertrokken 24 leden, overleden 6 leden. Het aantal leden op 31 December van het vorige jaar bedroeg 681; thans zijn er 688 leden. De hoop wordt uitgesproken, dat de vereeniging in groei zal toenemen. Voor 'O personeel van de vereeniging is het een geruststelling, dat zij verzekerd zijn. Voorzitter brengt den Secretaris dank voor zijn keurig jaarverslag, waarna 't financieele verslag van den pen ningmeester komt, dat we hier laten volgen: De ontvangsten met de aangekweekte rente bedroegen in totaal f 1199.51. De uitgaven een totaal van f 828.63, alzoo een voordeelig saldo van f 370.88. Op de spaarbank een bedrag van f 1068.29; in kas f 165.35, Het totaal bezit der vereeniging bedraagt dus f 1604.52, waarvan op de spaarbank f 1421.88 en in kas f 182.64. De flnantieele commissie heeft de rekening prompt in orde bevonden; den penningmeester wordt dus dank gebracht voor het goede beheer van de financiën. Verslag wordt thans uitgebracht van de Bondsverga- dering op 28 Maart 1929, waar nogal eenige discussie was geweest over 't feit, dat er bij verhuizen vereeni- gingen waren, die geen Kath. leden willen overnemen. Het spreekt voor zich, dat dit veel moelijkheden met zich medebrengt Op de eerstvolgende vergadering zal er een bemiddelingsvoorstel gedaan worden. Vooral voor St-Pancras levert het moeillijkheden op, daar hier zoo ongeveer de helft der leden Katholiek zijn. Bij de mededeellngen worden eenige belangrijke pun ten voorgelezen uit het verzekeringscontract. Er is eer tijds een besluit genomen om te vergaderen by C. Vis. Eenigen tijd terug zou er een vergadering bij den heer K. de Hart plaats hebben, door een misverstand ging deze daar niet door, waarom 't bestuur meende een volgende Vergadering bij den heer K. de Hart te houden. Een der aanwezigen doet het voorstel om eiken kaste lein een beurt van een vergadering te geven. De voorzitter antwoordt, dat men nu op 't eens ge nomen besluit moet blfjven en dat 't bestuur alleen thans gerechtigd is een machtiging aan te vragen voor een vergadering in 't jaar 1931 bij den heer K. de Hart In een volgende vergadering zal dit punt echter nog eens naar voren gebracht worden. Hierna volgt het bestuursvoorstel: Aanstellen van een aanspreker. Bijna elke vereeniging heeft een aanspre ker, kan Oudkarspel die ook niet hebben, nu de khs er niet slecht voorstaat? Het Bestuur vraagt daarom of 't niet wenschelljk is, ook hier een aanspreker aan te stellen van de vereeniging. Ieder lid zal dan 't recht krijgen om een aanspreker te vragen voor één dag. Aan gezien deze instelling nogal veel geld zal kosten, wil 't bestuur beginnen om 't voor 1 jaar te probeerers en in dien de kosten te hoog zouden worden, een kleine con- tributieverhooging in te voeren. Na 't voorstel in stemming te hebben genomen, blijken de aanwezigen accoord te gaan met het bestuursvoorstel en zullen er sollicitanten opgeroepen worden voor een nenspreker en tevens voor een reserve-aanspreker. Tevens zal er een advertentie geplaatst mooten wor den voor lijlcontklccders, wegens aftreden van P. Raven en echt^encote, die hun 65-arigen leeftijd hebben bereikt Van de gelegenheid om voorstellen te doen bij den Bond. wordt geen gebruik gemaakt Aftredende bestuursleden zijn: E. Slooves, M. Pler sma en H. Joman. Ze zijn allen herkiesbaar en worden ook herkozen. Door Slooves en Joman wordt de be noeming aangenomen. Plersma, die n iet op de verga dering «o.nwezig is. zal bericht gedaan worden. Als afgevaardigden voor den Bond worden gekozen de heer W. v. Dok en J. Keizer. Genoemde heeren nemen hun benoeming aan. Slooves en Joman komen volgens stemming in aanmerking voor plaatsvervangende afge vaardigden. Bij de benoeming van 2 leden voor het nazien van de volgende rekening worden gekozen de heeren de Boer en J. Bood, en als reserve de heer L. Dekker. Als reservedrager geeft zich tijdens de vergadering op de heer Jn. de Boer. Per advertentie zullen er nog meer reservedragers op geroepen worden. Bij de rondvraag komt de heer N. Carnas aan het woord en doet het voorstel om het salaris van dragers te verhoogen. Na eenige woorden zou de heer Carnas te vreden gesteld zijn met een verhooging van 50 cent Het meerendeel van het personeel is het met den heor Carnaa eens. Op de eerstvolgende bestuursvergadering zal dit punt In bespreking worden genomen, waarmede de dragers accoord gaan. Door den heer A. Visser wordt voorgesteld om indien er dragers aftreden by het bereiken van den 65-jarigen leeftydsgrens enz., de oudste reservedragers In vasten dienst genomen zullen worden, d.w.z. die reservedragers, die het langst in reservedienst gestaan hebben. Door het bestuur wordt toezegging gedaan, dat hier zooveel mogeiyk rekening mee gehouden zal worden. Thans volgen er nog wat besprekingen van huishou- deiyken aard, waarna de Voorzitter de vergadering sluit met een woord van dank aan alle aanwezigen en aan de pers. Dagelijks bijna een café ten gronde. En de bedenkelijke mathoden van belas ting-inning. In de ernstige occonomische crisis van Hongarije vormt de crisis van het koffiehuishedrijf ccn hoofd zaak op zich zelf schrijft de Pester-LIoyd. Onder de koffiehuizen is een epidemie uitgebroken en vrijwel icdcren dag gaat er ccn café te gronde. Het toonecl van het jongste drama was het café Westend, vlak bij het café Palermo., waarvan de eige naar onlangs zelfmoord beging, en ccn paar honderd meter van het café Rimini, welks eigenaar dezer da gen in hechtenis genomen werd. Café Westend was enkele maanden geleden door Tódor Ivoch overgeno men, tezamen met de vrij groote mateneele verplich tingen van den vorigen eigenaar. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur verscheen de deurwaarder in het café, om wegens een belasting schuld van 75 pengó (.">3 gulden) van don vorigen eigenaar, op drie tafels in het café beslag te leggen, waarbij hii verklaarde, dat, w anneer Koch niet on middellijk betaalde, de tafels in een voor het café wachtenden wagen zouden worden weggevoerd. „Om God's wil!", riep Koch met sidderende stem uit, „U wilt mij toch niet de schande aandoen, de tafels voor de oogen van mijn gasten weg te halen!" De deur waarder bleef echter onverbiddelijk, waarop Koch om een uur uitstel verzocht. De deurwaarder verklaarde evenwel aan dit verzoek niet te kunnen voldoen en gaf zijn knechts bevel, de tafels mee te nemen. Daar op snelde Koch naar de kas, haalde daaruit een pistool te voorschijn on schoot zich midden in het café een kogel in de borst. DE FRONDE IN DE ENGELSCHE ARBEIDERS PARTIJ. Motie van wantrouwen tegen de regecring. Het Hdbl. verneemt telegrafisch uit Londen: Op een vergadering van de fractie der arbeiders partij is door den linkervleugel een motie voorge steld die het karakter heeft van een motie van wan trouwen tegen de regeering. (Een arbeidersregecring.) NOODLOTTIGE HOTELBRAND IN OTTOWA. 5 Dooden. Volgens een bericht uit Ottawa is in het Zuiden van Canada een hotel door een hevigen brand verwoest. Ook 2 naburige gebouwen vielen aan de vlammen ten prooi. Bij den brand zijn 5 personen om het leven gekomen. De verloving van prinses Ilena van Roe menië verbroken. Opschudding in di plomatieke kringen. Naar Wolff uit Boekarest meldt, zijn goed-ingelich- te kringen in de Roemeensche hoofdstad van oordeel, dat de verloving van prinses Ilena met den graaf van Hochberg, die officieel nog voortduurt, binnenkort zal worden verbroken. Hieromtrent werden gisteravond nog de volgende bijzonderheden uit Berlijn gemeld: Nadat reeds gisteravond verluidde, dat het huwe lijk van prinses Ileana met graaf Hochberg uitge steld was, wordt heden reeds officieel toegegeven dat de verloving van de prinses met den graaf defi nitief als afgemaakt kan worden beschouwd. Dit feit vormde een enorme sensatie voor het geheele land, welke echter zeer veel lijkt op een schandaal, Aan leiding daartoe schijnt de mededeeiing te zijn ge weest in een communistisch blad., volgens wlke de graaf eenige jaren geleden in Duitschland wegens een zedenmisdrijf zou zijn veroordeeld. Bovendien was het in Boekarest een publiek geheim, dat graaf Hochberg den kostbaren brillanten ring, dien hij als verlovingsgeschenk voor prinses Ileana kocht, had vergeten te betalen. De juweliers presenteerde ein delijk de rekening bij het hof, waar men deze vol deed om schandaal te vermijden. Het feit, dat de va der van den graaf na de verloving na een verblijf van 48 uur weer uit Boekarest verdween, wordt hier mede in verband gebracht. De opschudding, die dit alles in diplomatieke en politieke kringen heeft verwekt, richt zich voorna melijk tegen eenige leden van de koninklijke familie en in het bijzonder tegen de koningin-weduwe, die er immers zoo n baast bij had 'n wetsontwerp te laten aannemen op grond waarvun graaf Hochberg na het huwelijk de positie van Roemeensch prins zou krij gen, waardoor hij zou komen te staan boven de le den van den regentschapsraad. Iets over den persoon van verdachte B. Een aan lager wal geraakt ambtenaar. Wat de oorzaak van zijn arrestatie was. Naar aanleiding van don moord op den manufactu- rier v. cl. Drift uit Voorburg op 10 Januari j.1. is in dertijd gearresteerd zekere J. B., wonende te 's-Gra- venhage Omtrent de persoon van den verdachte en de redenen die fot dat aanhouden hebben geleid, ver neemt de Nieuwsbron het volgende: De verdachte bleek een sinds een 12-tal jaren be kend persoon uit donker Ifcn Haag, die rieds meer malen in do onderwereld een rol speelde, n.1. de thans 35-jarige J. B.. geboren te 's-Gravenhage. Deze B. was oorspronkelijk ambtenaar aan een der Ilooge Colleges van Staat, doch was omstreeks 1019 genoodzaakt uit die betrekking ontslag te nemen, nadat hij betrokken was geweest bij een jassendiesftal in café Central. De gestolen jas werd toon teruggevonden op do ka mers^ van een dame in de Wagenstraat, die met B. in relatie stond. Onder het mom van Belgische markies zocht hij toen relatie met verschillende jongelui, die graag een adellijken vriend wilden hebben en hem vrij groote bedragen leenden, waarvan nimmer iets terecht kwam. Later werd hij als verdacht van het veroor zaken van abortus in hechtenis genomen en door de rechtbank veroordeeld. Na zijn invrijheidstelling woonde B. tijdelijk in een pension te 's-Gravenhage. Hij was totaal aan lager wal geraakt, en beraamde daarom eenige misdrijven, dio niet tot uitvoering zijn gekomen, doch welke met zijn arrestatie als ver dacht van den moord op den manufacturier van der Drift in nauw verband staan. De eerste aanleiding tot zijn arrestatie was de me dedeeiing van een bewoonster van een perceel in de omgeving van het oude kasteeltje De Binckhorst, Deze vrouw deelde aan de politie mede, dat eenige dagen voordat de moord op van der Drift plaats had, iemand met een revolver aan het schieten was ge weest. Later was deze persoon in de omgeving gaan vra gen of men het schieten gehoord had. Hij was nl., zooals hij zeide, bezig proeven te ne men om vast te stellen op welke afstanden de scho en uit een revolver horobaar waren. Bij onderzoek bleek de proevon-nemende schutter J. B. te zijn geweest. Hij werd aangehouden, doch de revolver werd niet meer in zijn bezit gevonden. Uit zijn mededeelingen bleek evenwel, dat de door hem gebruikte revolver ongeveer van hetzelfde kaliber moet zijn geweest als die waaruit de doodelijke scho ten op den heer van der Drift zijn gelost. Hieruit valt dus te verklaren, dat de justitie groo ten prijs stelt op het vinden van dezen revolver, een klein model Browning F(abrique) (N ationale), kali ber 0.35. Zelfs is voor dengene, die inlichtingen geeft tot het opsporen van dezen revolver een helooning van f200 in het uitzicht gesteld. Tot op heden is deze revolver nog niet gevonden. In dit enkele feit meende de justitie blijkbaar vol doende aanleiding te hebben B. in het huis van be waring in te sluiten. Na zijn arrestatie bleek, dat B tezamen met den later aangehouden, doch weer vrijgelaten S. H. kor ten tijd tevoren ook een misdrijf tegen iemands le ven geericht, had heraamd. Het was hun n.1. bekend dat een loopknecht van een bekende bankinstelling in de omgeving van de Kneuter- dyk 's morgens steeds groote geldsbedragen in zakken uit de helders van het bankgebouw haalde om deze aan de bedienden der loketten te brengen. B. en H. hebben toen op de Prinsengracht aan den portier der bank voorgesteld, dat hy hen in de gelegen heid zou stellen zich in de onderaardsche gangen van het bankgebouw te laten Insluiten. Zy zouden dan den loopknecht met een byi de hersens Inslaan om zich ver volgens van een flink bedrag aan geld meester te maken. De bankporticr, die dit aanvankeiyk als een grapje Zoo heet het boek dat deze dagen is verschenen van de hand van Dr. T. P. Merkrld by Nijgh en Van Dlt- mar te Rotterdam. Wie herinnert zich niet de velo en aardige schetsen die van dezen schrijver In ons blad zyn opgenomen en die steeds met groote belangstelling zyn gelezen. En nu ligt daar voor ons dit nieuwe boek met aan- trekkeiyke beelden uit onze eigen omgeving van vroeger. De schrijver, die ook lid is van het Historisch Ge nootschap Oud-Westfriesland, zegt in zyn voorwoord: ,,'n Groot aantal typische Westfrlcsche uitdrukkingen geraken zoo langzamerhand In onbruik; 'n nog grooter aantal gaat verloren, In versneld tempo, wanneer straks de Zuiderzes is drooggelegd en het Isolement opgeheven." Dat dit niet zal gebeuren, dat dit onherstelbaar ver lies zal worden voorkomen, de hoop daartoe is gevestigd by den schrijver op het Historisch Genootschap West friesland, maar wy denken, toch ook wel, dat de uit gave van dit boek zal helpen om veel dat in Westfries land heeft „geleefd" te behouden. Lees over ,,'t Warskippertje", van de „Tientóon-Elf- rib", van de „Peukles-zoeker", van ,,'t Blóotebieneland" en ge zult u amuseeren met het vele aardige, teven3 met belangstelling volgen het vele belangwekkende dat er in voorkomt Koop dit boek en bekyk de prentjes, lees de versjes, dat zyn alle zoovele vriendeiyke beelden uit de jaren van vroeger, toen het leven zooveel anders was. Anders, eenvoudiger, maar veel intiemer en eige ner! Houdt die beelden uit vroeger jaren In uw her innering vast laat voor u opleven die goede oude tijd van weleer en ge zult u verkneukelen over veel dat ge elgeniyk wel wist maar dat ge vergeten waart. Het lezen van dit boek van Merkrld ls een genot voor hen die nog wel eens graag achterom kyken... naar vroeger!! EEN VRAAG. (Pages Gaies.) Zoo waar als ik hier sta, ik kan het je niet goedkooper geven. En als je nu eens daar ging staan? opvatte, heeft dit voorstel echter van de hand gewezen. Later heeft hy zich evenwel bij de Justitie gemeld, toen hy hoorde, dat B. gearresteerd was. In hoeverre het voor stel van B. en H. aan den bankportler ernst is geweest, valt natuuriyk niet uit te maken. De aanwyzingen, dat B. misdadige plannen had, zijn ook vrijwel de eenige gegevens, welke do justitie tegen hem heeft Van een relatie met den vermoorde van der Drift ls niets gebleken. By de verdenking tegen B. zou do justitie, naar ons is verzekerd, dan ook uitgaan van de veronderstelling, dat de doodeiyke schoten voor iemand anders dan van der Drift bedoeld zouden zyn geweest. Reeds eerder ls er op gezinspeeld, dat de oorsprong van het vreeselijk gebeuren zou moeten worden gezocht in een bekende dancing, waar twee dagen voor den moord een aannemer, die veel ovor den W^stvlletweg fietste in een dronken bui een zeer groot bedrag aan contanten heeft laten zien. Vast staat, dat B. regelmatig in die inrichting kwam. Of dit geval met den moord in verband staat is voor het oogenblik echter niet meer dan een veronderstelling. B. biyft ten stelligste ontkennen iets van den moord op van der Drift te weten. HIJ heeft als gedetineerde fcet recht zioh by de verhooren voor den Rechter-Commis- saris en in Raadkamer te doen bystaan door een raads man, dien de Rechtbank hem op zyn verzoek moet toe wijzen. Hy heeft evenwel geweigerd van dat recht ge bruik te maken. Gezien de weinige aanwyzingen die tegen hem bestaan, Is het zeer waarschijnlijk dat B. Indien niets posi tiefs tegen hem kan worden bygebracht eerlang op vrye voeten zal worden gesteld. IJSBERGEN OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN V.D. verneemt uit Londen: De scheepvaart op den Atlantischen Oceaan ondervindt op het oogenblik groote vertraging tengevolge van het verschynen van ysbergen in verschillende gedeelten van den Atlantischen Oceaan. De Amerikaansche kustwacht heeft den kruiser Tampa uitgezonden naar de groote banken, teneinde van daaruit de ontwikkeling der ysber gen gade te slaan en de scheepvaart draadloos op de hoogte te houden. Terwyi gewoonlijk om dezen tyd van het jaar nog geen ysbergen opduiken, moeten op het oogenblik overal de schepen op hun hoede zyn. ONTPLOFFING BIJ DE STANDARD OIL. 5 dooden, meer dan 50 gewonden. uter seint uit Elisabeth (New Jersey): Naar verluidt zyn 5 menschen gedood en meer dan 50 gewond bij een ontploffing en een brand in de alcohol- aldeeling van de Standard Oll Company te Linden. NIET LOGISCH. (Naeels Lustiere Welt). Waar is de voorzitter van den anli- lawaai-bond? Hij is juist aan het lecren op zqn trompet

Schager Courant | 1930 | | pagina 7