Openbare Uitvoering Het goedkoopst adres W. Lamereë, een Boerenknecht, SCHILOERSHALFWAS Ingezonden Stukken. Hoe ontstaat een filmklacht? K 0 E G R A S. OUDE NIEDORP Predikbeurten. Advertentiën. ZATERDAG a.s. HARMONIE „CONCORDIA" Gem. Zit= en Slaapkamer uitvoerend bewind te zamen moeten zijn om een besluit te nemen. Ik legde mijn aanbevelingsbrief van den metropoliet te Saloniki over, maar de vergunning, die ik vroeg om de kloosters te bezoeken moest worden gewaarmerkt met het stempel van het uitvoerend be wind der monniken-regeering. De vier leden hebben elk een deel van het stempel in hun bezit en deze vier deelen moeten worden samgevoegd eer het waarmerk kan worden gegeven. Bij mijn tweede bezoek trof ik alle vier geestelijke heeren tezamen. Plechtig werd lk ontvangen in een groot vertrek, waar mij confituren met water, een glaasje brandewijn en koffie werden aangeboden naar 's lands gebruik. Het stempel werd uit de vier deelen samengesteld en lk kreeg mijn aan bevelingsbrie/ voor de kloosterbesturen. Het gebied der Heilige Bergen en alle kloosters lagen voor me open. J. K. BREDERODE. Langend ijk, 19 Februari 1930. Geachte Redactie, Naar aanleiding van een correspondentie uit Noord- scharwoude in het nummer van Dinsdag J.I., welke een rectificatie wil zijn van een beschouwinkje over de gestie van Het Witte Kruis, in het nummer van Zaterdag 1.1., wenschen wij het volgende op te merken: 1. Dat met geen enkel woord de S.D.A.P. is genoemd, zoodat uw correspondent in het nummer van Dinsdag, die ook tot de „klassebewustcn" behoort, blijkbaar bo ter op zijn hoofd heeft en daarom maar in de schaduw moet blijven; het doet ons met dit al genoegen, dat do eorrespondent-S.D.A.P.-er het schoentje- heeft aangetrok ken. 2. dat nergens in de berichtgeving van Zaterdag wordt gezegd, dat alles bedisseld wordt; S. dat met geen enkel woord wordt afgekeurd, dat iemand op eerlijke wijze in zijn onderhoud tracht te voorzien en dat dit ook niet wordt afgekeurd in de func- tlonaresse, die om het baantje bedelde; 4. dat alleen de gestie van (de meerderheid) van het bestuur aan crltlek werd onderworpen; 5. dat uw Noordscharwouder correspondent blijkbaar ook al tot hen behoort, die geen crltlek kunnen velen als er onder de becritlseerden tot „de partij" behooren, doch, vroeger, in hun nog dcmocratischcn tijd, alleen van critlek loefden; 6. dat uw correspondent, die ook lid is van „Het Witte Kruis", spoedig op een ledenvergadering gelegenheid heeft zijn bezwaard hart en gemoed te luchten. Dankend voor do plaatsing: Berichtgever. DL' AMERIKAAN. (Hummel.) Amerikaan: De Vesuvius is wonderbaar, maar wij hebber, een waterval, die hem in twee seconden kan blusschen. Uit de Filmwereld Charlie Chaplln, de grootste uitdenker van komisclio momenten. Ongetwijfeld zal men zich vaak afgevraagd hebben, hoe filmkluchten als van Cbarlie Chaplln, Harold Lloyd Buster Keaton. OHver Hardy en Stan Laurel, met hun opeenvolging van de meest dwaze situaties ontstaan, hoe de vervaardigers aan de hoeveelheid zotternij komen. Op deze vragen geeft de bekende filmacteur O'Hara antwoord in een artikel, dat hij met de komischc-film- scenarlo's als onderwerp in oen Amerikaansch blad schreef. Het scenario van oen Amerlkaanscho filmklucht, aldus O'Hara, Is het resultaat van langdurlgen arbeid. Aan dit werk wordt door tien of twaalf dramaturgen en schrij vers deelgenomen. Iedere grappige Inval heeft zijn ent- staan te danken aan één dezer medewerkers. Een der gelijke komische Inval noemt de Amerikaan een „gag", de bedenkers er van, die als het ware tegen stukloon werken, hoeten „Gagmen". De „Gagman" vertegenwoor digt een geheel nieuw beroep, de man, die per grappige zet betaald wordt Wanneer een komische film uit enkele komische ge- doelten bestaat, die eigenlijk los van mekaar staan, dan kan men er zeker van zijn, dat een dozijn gagmen bezig geweest Is aaji 't scenario. Zonder den gagman zou de regisseur een verloren man zijn. Want niet de verwik keling van een klucht vormt de komische factor, hoewel het groote publiek dit vaak meent, maar het zijn juist de kleine trekjes, die laohsalvo's uitlokken. Het zijn de kleine details en nuances, situaties en trucs, die de han deling garneeren, zonder er een vast onderdeel van uit te maken. De gagman gaat systematisch te werlc. Men kan zijn werk met dat van een zetter ter drukkerij vergelijken. Hij heeft een groote kartotheek, waarin allerlei grappige Invallen opgeborgen zijn en hun bruikbaarheid voor be paalde situaties vermeld staan. In alfabetische orde staan zij genoteerd en gecatalogiseerd. Onder den ti tel „Bokwedstrijd", „Plezlervaart", „Autorennen", „Schoonheidswedstrijd" of Iets dergelijks vindt men de veelzijdige en veelvuldige vluchten zijner fantasie. Wanneer de regisseur een grappige kokswedstrijd noo- dlg heeft, behoeft hij slochts onder het hoofd „Bokswed strijd" te kijken en een dolkomische situatie wordt aan de behoeften van de rolprent aangepast. Een grappige plezlervaart meth indernissen? Letter „B" De regisseur krijgt een verzameling grappen voorgelegd, waarvan hij de meest geschikte kan uitkiezen. Als de grap goed is, maar niet precies ln de handeling past, Is niets een voudiger, dan do handeling te veranderen, om bij den mop aangepast te worden. Wanneer een filmklucht van den scenarist komt, bezit zij een behoorlijke uitgesponnen handeling, zoodra deze in handen van den gagman geraakt is, is het met haar gedaan. De gagman dringt namelijk de handeling op den achtergrond ton koste van zijn luimige invallen. Vaak is dit niet eens in het nadeel van de handeling, want een uitgebreid exposé hiervan benadeeld het effect. Iedere scèno van een handeling eischt ook weer een eigen ex posé, zoodat het vertraagd tempo een verlammende uit werking op het totaal-resultaat zou hebben. In de klucht Is het immers liet snelle opeenvolgen der meest tegen gestelde situaties wat op de lachspieren werkt. Ervaren filmregisseurs zijn zich hiervan zeer wel bewust. Een film van Charlie Chaplln, Buster Keaton en Harold Lloyd bevatten een minimum aan handeling, terwijll de grappen de meeste ruimte innemen. De gagman reduceert dus de handeling, zoodat men den „inhoud" der film in enkele zinnen zou kunnen sa menvatten. Dan begint hij te werken. De verschillende, min of meer los van elkaar staande deelen der film staan op zijn klad vermeld, vluchtig schrijft hij voor elke situatie eenige grappige constellaties; zooals een musicus bij een potpourri de verschillende deelen door een enkel melodietje in verband met elkaar brengt, Iaat. de gagman de verschillende gedeelten op elkaar aan sluiten door een of andere komische wending. Of deze met de handeling in overeenstemming zijn, is van onder geschikt belang, daar de handeling, zooals gezegd, niet meer dan eenige regels in beslag neemt. De hoofdzaak is, dat de affaire aan humor en vlotheid wint. Hoe lan ger de gagman eraan werkt, des te gecomprimeerder wordt de handeling, de moppen talrijker, zoodat het re sultaat in de meeste gevallen een film met tallooze gags, maar zonder „inhoud" is. Dit ia het scheppingsverhaal van den arm aan han deling, maar rijk aan humor zijnde filmklucht. De gag man wordt per „gag" betaald. Den productieven gag man stroomen de dollars toe, het is immers een artikel, waarnaar steeds groote vraag bestaat. Het aanbod kan er vaak geen gelijken tred mede houden. Het verbruik is fantastisch groot. De komische twee-acter, de z.g. „two-reel" telt vaak twee drie dozijn „gags", de groote kluchten natuurlijk eenige malen zooveel. Gag3 noteeren een hoogen koers, ledereen kan gagman wor den; men behoeft slechts komische gedachten te pro- duceercn, die hem iedere filmproducer afkoopt. Hoe ziet nu zulk een „gag" eruit? Het volgende voor beeld moge een en ander verduidelijken. Een man loopt op straat. Het volgende oogenblik zal een recht op hem aansulzende auto hem ondersteboven rijden. Aldus is de situatie. Nu zet zich de gagman aan het werk. Hoe lost de situatie zich op? Plotseling gaat het deksel van een groote put open. Het hoe en waarom hiervan is bijzaak het hoofd van een rioolarbelder komt bij voorbeeld te voorschijn dus de put is open, de man verdwijnt in de diepte, terwijl de auto over de put heenrijdt. Van de aanrijding komt dus niets terecht. Gevolg: een lachsalvo. Maar de gagman la phllisoof, of liever, hij kent zijn publiek. De man, die per inval betaald wordt, redeneert' nu als volgt: het publiek, dat In afwachting van de onvermijdelijke botsing den adem ingehouden heeft, lacht. Waarom. Omdat de afloop anders was. Het lachsalvo moet nu versterkt worden. Hoe? Door de botsing, die afgewimpeld werd, tóch te laten plaatsvinden, aldus wederom iets onverwachts doen plaatsvinden. Steeds moet er Iets anders gebeuren, dan het publiek verwacht, dat „andere" moet onver wacht zijn. Dus in dit geval: Nauwelijks is de auto voorbij, of de man komt vroolijk uit de put te voor schijn gekropen, zichzelf feliciteerend, er zóó goed af gekomen te zijn. Op dat oogenblik komt dezelfde auto aanrijden en pats daar valt de man in het riool putje. De red.en van het terugkeeren der auto kan men bijv. aangeven door een bord, waarop „afgesloten Rij weg" of iets dergelijks. Wegens deze onverwachte situ atie breekt het publiek in een nieuw lachsalvo uit, dit maal langduriger. Met groote zorgvuldigheid komt de gagman ervoor waken, dat het lachen niet tot een einde, komt. Gagman, die zichzelf herhaalt, heeft spoedig af gedaan. De gagman Is namelijk snel verouderd, een dozijn gags. zijn voorraad ls uitgeput. Dan komt 'n andere. De meesten hebben als gagman, een beperkten levensduur. Slechts één maakt hierop een uitzondering. Die is onuitputtelijk ln zijn in- en uitvallen en bezit hu mor, gezonde humor, fantasie, en... geest, waarachtige onvervalschte geestigheid. Deze „gagman" ls Charlie Chaplin zelf, de grootste acteur, de populairste typeur. JULIANADORP. Openbare vergadering van de Afdeeling Den Helder van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. Woensdagavond werd bovengenoemde vergadering gehouden in het gewone vergaderlokaal van de Ohr. school aan de Kortevliet te Koegras, waar als spreker optrad de Rijksbijonteeltconsulent, de heer L. van Gieröbergen, met bet onderwerp „De Koninginneteelt". Te zeven uur was uit Den Helder een autobus vol belangstellenden vertrokken, zoodat, toen de voorzitter van de afdeeling, de heer T. Speur, de bijeenkomst open de, deze het welkom kon toeroepen aan ruim een dertig tal personen, w.o. ook eenige dames en behalve dan de leden ook nog eenige luisteraars en niet te vergeten aan den spr. voor dezen avond, den heer Van Giers- bergen. Vertrouwende dat allen een leerzamen avond zullen medemaken, verklaart spreker de bijeenkomst geopend en geeft het woord aan den heer Van Glers- bergen, die het aangekondigde onderwerp: „De Ko ninginneteelt" zal uiteenzetten. Deze spr. begint met de geschiedenis van de bijenteelt vanuit de grijze oudheid, n.1. 1579, hoe deze zich in den loop der jaren ontwikkelde en toegepast werd, en komt dan aan „de Koninginneteelt", welke in het kort gezegd is toe te passen door eigen bouw, en het aanschaffen vpn een Koningin, uit het selectlebedrijf van de firma E. Lelther te Pitte in Neder-Oostenrijk, waar, zooals spr. mededeelde, nieuwe Koninginnen op soort en naam verkrijgbaar zijn en ongeveer f 12.50 per stuk kosten. Het aanschaffen van zulk een Koningin per af deeling is voldoende, daar als er een serieus Imker in de afdeeling de zorg voor een en ander op zich neemt, dan genoeg nieuwe Koninginnen voor alle kasten en korven der leden ter beschikking komen, zoodat het bezwaar om zoo iets uit te voeren of ter hand te nemen niet zoo groot is. Spreker haalde ook nog even aan, de kunstmatige bevruchting van koninginnen, welke in het land der onbegrensde mogelijkheden, n.1. Amerika wordt toegepast en waarvan de resultaten schitterend moeten zijn. n.1. dat 69 pet. van de gelegde eitjes be vrucht was. Wij zullen niet verder over een en ander doorgaan, over de wonderen van het bijenvolk raakt men niet'aan het einde en vooral niet als men een conferencier heeft als de heer Van Giersbergen 'Is. Deze is wel ls waar ln dat vale doorkneed, maar de aangename en duidelijke wijze waarop deze heer vertelt, doet leder luisteraar zich met aandacht tot hem wenden. Na de lezing werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt en die door spr. werden beantwoord. Voorzitter was aan het einde der bijeenkomst de tolk der aanwezigen, toen hij den heer Van Giersbergen dank zegde voor zijn leerzame causerie, die hij dezen avond heeft gehouden en hoopte dat als men weer eens een beroep op zijn welwillendheid in deze doet, hij dan weer bereid zal zijn om naar Hollands Noordpunt te willen komen. Hopende dat de aanwezigen in het algemeen, maar do leden Imkers in het bijzonder een leerzamen avond hebben gehad, wordt de vergadering gesloten. Naar wij vernemen zal het gezelschap J. Buisman, humorist te Schagcn, op Zondag 2 Maart a.s. optreden in het café „Prins Hendrik", van den heer Beuneman met een geheel nieuw repertoire. Algemeene vergadering van de Coöperatieve Boeren leenbank te Julianadorp. Woensdagavond had bovengenoemde vergadering plaats in het cafe „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman. Er waren aanwezig 21 leden en 2 Vereeni- glngen. De Voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer J. Kossen, opende met de aanwezigen welkom te heeten en dat de besprekingen zullen zijn In het belang van da Bank. Voorts sprak hij er zijn voldoening over uit, dat de opkomst weer iets grooter was, daar deze vergadering toch belangrijk genoeg is om deze te be zoeken. De secretaris, de heer J. de Vries, las de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens werd door den secretaris het verslag over 1929 voorgelezen, hetwelk als volgt luidde: M.H.! Wederom een jaar voorbij en voor* de twee en twintigste maal zal uw kassier de geschiedenis uwer Bank in 't jaar 1929 trachten te schetsen. Laat lk er direct bijvoegen, dat dit een aangename taak is. Aan genaam, omdat we steeds goed in de centen hebben gezeten. De tijd dat we bij de C. B. in debet stonden, was kort en dan was het verschuldigde bedrag niet hoog. En niet waar, dat weten we allen, als de porte feuille goed voorzien ls, geeft dat een rustig gevoel. Zoo ook bij de Bank. Zeker, we hebben andere tijden gekend, tijden waarin we menigeen, die om een voor schot kwam, moesten teleurstellen, omdat we 't niet hadden en geen verhooging van crediet konden krijgen. Zulke tijden zijn niet aangenaam, dan zijn de dagen van '29 als de middelen ruim toevloeien, heel wat beter. Wie zoo redeneert, heeft ten deele gelijk en wel hierom, omdat het toegevloeide kapitaal ook zijn moeilijkheden meebrengt. Immers wat wij over hebben, niet kunnen plaatsen In de omgeving, gaat naar Utrecht, Tot zoo ver gaat 't goed, maar nu komt de renteberekening: <3e Bank keert uit 4 pet., maar de C.B. vergoedt slechts 3% pet., alzoo Vx pet., schade. Als nu de bedragen ln depot gegen, ln Utrecht wat groot gaan worden, dan Is 't wel wat duur. Brengen we nu direct hierbij in herinne ring dat vorig jaar de rente voor voorschotten met M pet. is verlaagd dan ls *t natuurlijk een uitgemaakte zaak, dat de winst dit jaar niet groot kan zijn. Even zeer uitgemaakt is het, dat het voor onze Bank van hoog belang is, dat het deposito uit Utreoht zoo gauw moge lijk hier wordt geplaatst, waarbij en dat is misschien wel overbodig het hier nog eens te zeggen, de voorzich tigheid omtrent soliditeit enz. door 't Bestuur niet zal worden uit het oog verloren. Gaan we na deze inlei dende opmerkingen over tot het meer zakelijke. Bestuur en R. v. T. zijn het heele jaar onveranderd gebleven, waren Inmmer op hun post en hebben als steeds de zaken nauwgezet behandeld. De samenwer king tusschen de beide colleges en uw kassier liet niets te wenschen over en de laatste dankt daarvoor zoowel Bestuur als den R. v. T. Het aantal leden steeg met 9 en verminderde door bedanken met 1, alzoo een ver mindering van 8. Nieuwe Spaarbankboekjes werden niet minder dan 103 uitgereikt, waarvan 37 aan houders van spaarbusies. Dat deze in den smaak vallen, blijkt wel uit het feit, dat we dezer dagen ons derde vijftigtal hebben besteld. Er zijn dus op 't oogenblik 100 in om loop en als nu deze gemiddeld hebben bespaard f 20, dan is dat toch samen een kapitaal van f 2000. Dat Is een voordeel, waaraan echter nog een tweede verbonden is, n.1. dit de jonge menschen komen al vroeg in aan raking met de Boerenleenbank en wat ze vroeg hebben begonnen, wordt als ze ouder worden, voortgezet. In omloop zijn thans 579 spaarbankboekjes. 12 Nieuwe voor schotboekjes werden uitgereikt en totaal zijn thans ln omloop 114 voorschotboekjes. Van de L. Rek.-boekjes werden een tweetal uitge reikt. Thans staan ln L. R. 18 veréenigingen of perso nen. Het bedrag aan spaargelden dat werd gestort, be droeg f 387271.77 tegen v. 243.823.16 alzoo een vermeer dering van ruim f 140.000. Terugbetaald werd f 336.331.80 tegen v. j. f 234401.49. De schuld aan de spaarders was nu f 527647.67, tegen v. j. 476707.70, dus bijna f 50.000 meer. Aan rente werd uitgekeerd en bijgeschreven f 20412.64, vorig jaar f 17904.98. Aan voorschotten werd verleend f 67750, tegen vorig jaar f 48245, terugbetaald f 84737.29. tegen vorig jaar f 64549.54. Ook de L. R. toonde groote vermeerdering, dit bedroeg in ontvangsten en uitgaven f 664681.06 tegen f 723174.83 en in 1928 f 521747.60 tegen f 555822.80. De Bank had ultima Dec. een te goed van f 65234.87 bij de C. B„ ont vangen werd aan rente bij de L. van de leden f 4861.03, van de C. B. f 814.38 en uitgegeven aan de leden f 53.62 en aan de C. B. f 410.35. De diverse uitgaven bedroegen f 1448.98, tegen vorig jaar f 1434.38. De totale omzet in ontvangst en uitgaaf bereikt thans voor het eerst het millioen, n.1. f 1.171.615.97 bijne 300.000 meer dan vorig jaar. De balans laat ons zien, dat de bezittingen een waar de vertegenwoordigen van f 545.569.19 en de schulden van f 545.269.08 zoodat er dit jaar valt te boeken een winst van f 300,11. Dit bedrag is gelet op den grooten omzet volstrekt niet overdreven, ja kan gerust worden gekwalificeerd als klein, maar, en dit ls juist het groote onderscheid tuschen de Boerenleenbanken en de Com- mercieele banken, dat de tweede voornamelijk beoogen 't maken van winst, terwijl de eersten op niets anders het oog richten dan op het helpen hunner cliënten. We vertrouwen dan ook dat de vergadering het zal apprecieeren dat het Bestuur met zoo'n kleine winst, die het reservefonds zal doen stijgen tot f 15881.48, tevreden was en hopen dat de leden er hun uiterste krachten toe zullen Inspannen dat binnen afzienbaren tijd het tweede millioen wordt bereikt. Steunt allen het goede werk van Bestuur en R. v. T., want evenals ln alles geldt ook bij de Boerenleenbanken de oude spreuk der vaderen: Eendracht maakt macht Onder instemming van de vergadering werd dit uit voerige en mooie verslag onder dank aan den kassier vastgesteld. Volgde rekening en verantwoording. De commissie tot het nazien der rekening bestaande uit de heeren J. Blaauboer, J. Sleutel Pz., en P. Zeeman, rapporteerde bij monde van laatstgenoemde dat zij alles in orde had be vonden, waarna de Voorzitter woorden van dank richtte tot de commissie voor hare moeite en tot den kassier voor zijn uitnemend beheer en dat hij nog vele jaren dit werk zal kunnen blijven doen. Volgt Bestuursverkiezing. Voor het Bestuur was af tredend en herkiesbaar de heer D. Vries, die met 19 stemmen wordt herkozen, en dank zegt voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen. Voor den Raad van Toezicht was aftredend en even eens direct herkiesbaar de heer J. Slikker Cz., die met 13 stemmen wordt herkozen, en niet ter vergadering zijnde, hiervan mededeeling zal worden gedaan. Tot plaatsvervangers worden bij acclamatie herbe noemd de heeren R. Tromp en N. Hoornsman. De mededeeling van het Bestuur hield in dat de rente voor voorschotten thans is vastgesteld op 5 pet., voor spaargelden, 1 jaar vast 4!4 pet, en gewone spaargelden 4 pet Tot commissie voor het nazien van de rekening over 1930 worden benoemd de heeren J. Sleutel Pz., G. Hoornsman en J. Bakker. De rondvraag leverde niets op, waarna de Voorzitter met de beste wenschen voor 1930 uit te spreken, de ver gadering sloot Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. P. Nagelhout slaagde aan do universiteit te Amsterdam tot arts. Voor het jaar 19301931 komen op de kiezerslijst dezer gemeente voor 646 kiezers voor de Tweede Kamer, 642 voor de Provinciale Staten en 619 voor den Gemeente raad. VRIJDAG 21 FEBRUARI 1930. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, nam. 7jó uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. ZONDAG 23 FEBRUARI 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Sohagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dyk. Petten, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Burgerbrug, zie St-Maartens35rug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Kerkkoor. St-Maarten. voorm. 9% uur, Ds. Tinholt Bevestiging Kerkeraadsleden. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp. Man en Vrouw. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Van der Marei. Eenlgenburg, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Huisduinen, geen dienst Julianadorp, geen dienst Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Barslngenhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman, St.-Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Staal. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Spaargaren. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp, geen dienst Heertiugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Roobol. Veenhuizen, zie Heerhugowaard Hoogwoud, geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Roscam Abbing, v. A'dam. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Schut, van Win schoten. Nam. 7 uur, de heer Schut. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Groet, nam. 6.45 uur, (in de zaal van K. Pijs te Hargen) Ds. J. J. Ruijs. Dankbetuiging. Met deze betuigen wij onzen har- telijken dank aan Familie en Beken den, voor de attentie en waardeering bij ons 25-jarig Huwelijk ondervonden. P. BAKKER. M. BAKKER-Groet. v. d. Hoopstraat 36 lil, Amsterdam, Febr. 1930. Concert- en Iheaierbureau DIEDERICHS Vechtstraat 7, Amsterdam. T00NEELZAAL „DUINZICHT" P. LU1KES BUTTER CALLANTSOOG. Zondag 23 Februari, iVi uur, optreden van den beroem den Zingenden Telepaath MALQITZ bijgonaamd („De Po- Utiespeurhond"), o.a. ASSA-SUG GESTIE AGNETISME en het opsporen van een diefstal. Verder optreden van den Humo rist-excentriek HERMAN DIEDE RICHS in zijn succesvol repertoire. Aan den Vleugel Mevrouw HEIJ- KENS. Toegangsprijs f 0.75. plus rechten. Plaatsbespreking vanaf heden Aanbevolen. Na afloop RAL. N.B. Zondagmiddag 2 uur, Auto- Seance door Callantsoog, samen gesteld door een Commissie, bestaande uit vooraanstaande ingezetenen. Afrit 2 uur van Café „Duinzicht". Oudesluis. Café BUISMAN. Zaterdag 22 Februari komt J. V. d. LAAN, Biljart-Amateur. Aanvang 7 uur. Zij die Schager Paaschloten be steld hebben, gelieve deze uiterlijk af te halen aan het Hoofddepöt. BREEZAND. op Zondag 23 Febr. a.s., (en niet 2 Maart), in de Concertzaal van den heer Jb. BORST te BREEZAND, met medewerking van den heer J. WIGGERS. Aanvang 8 uur. (Entrée f 0.60, be lasting inbegrepen.) Na afloop Bal. Streng verboden te rooken. met Pension. Brieven onder lett. CC, Burea Schager Courant. voor LOOD-, ZINK- en MASTIEKWERK is Molenvaart C 28a ANNA PAULOWNA. Direct gevraagd: goed kunnende melken vereischte, door Jb, SWAAN Jbz., Aagtdorp, gem. Schoorl. Gevraagd: ot LEERLING. HOUTLOSSER, Schagen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2