Aan Jonge Moeders Uit onze omgeving. ALKMAAR. ANNA PAULOWNA. HOOGWOUD WARMENHÜIZEN WIERINGEN WIERINGERWAARD. J. VAN DER KNAAP, t CALLANTSOOG. ST. MAARTEN LANGENDUK S C H 0 0 R L. doet thans dienst als palels van Justitie. Tn de geheel® Palts wordt de ontruiming met groote vreugde tegemoet gezien, en in de verschillende steden zullen grootsche festiviteiten worden gehouden. De twee regimenten, welke te Dandau in garnizoen zijn, zullen op 10 en 20 Maart a.s. naar hun standplaatsen Verdun en Nancy vertrekken. Men rekent erop, dat in den loop van Mei de derde Rijnl&ndzóne geheel zal ontruimd zijn. WETENSCHAP. LINDBERGH ALS AMATEUR-ARCHEOLOOG. Reeds eenige jaren geleden was het Sn Engeland be kend, dat vanuit een vliegmachine de onder de opper vlakte der aarde verborgen overblijfselen van oude ne derzettingen, goed waarneembaar waren, terwijl zij voor hen, die zich op den beganen grond bewegen, niet in het oog vallen. Door de tropische plantengroei van Yukatan blijven alzoo ruines van oude Maya-gebouwen dikwijls voor de onderzoekers verborgen, terwijl zij toch in de onmiddellijke nabijheid ervan zijn. Slechts af en toe worden dergelijke bouwwerken door caoutchouc-verza- melaars ontdekt Vanuit een vliegtuig zijn echter de nog overeind staande muren, zuilen e.d. gemakkelijk te herkennen en zelfs oude, geheel overgroeide straten uit het Maya-tijdperk vallen door de kleurverandering van den plantengroei in het oog. Dr. Merriman van het Car- negle-Instituut te Washington, aldus „Die Umschau", on derrichtte Lindbergh, den bekenden Oceaan-vlieger, over den stand der onderzoekingen in d6 Zuidelijke staten van Amerika en maakte hem er op opmerkzaam, dat het vliegtuig bij archeologische onderzoekingen zulke uit stekende diensten kan bewijzen. Daarop besloot Lind bergh om met zijn vrouw per vliegmachine onderzoekin gen te gaan doen. Spoedig daarop deed hij zijn eerste zelfstandige ontdekking. Bij een vlucht over de Canon de Chelly in Nieuw Mexico zagen Lindbergh en zijn vrouw een aantal kleine ruinen, welke zoodanig in den wand van het gebergte waren aangelegd, dat zij van bui- ton af niet te zien waren. Ook zagen zij een weg, welke door de rotsen heen naar do ruinen voerde. Lindbergh landde in de nabijheid, waar hij ook overnachtte. Den volgenden morgen gelukte het hen tot In do ruinen door te dringen, welke plaats tevoren nog nooit door een blanke was betreden. Voorts is het Lindbergh gelukt om in vereeniglng met Dr. A. V. Ridder vier oude Maya steden te ontdekken. Met behulp van luchtfoto's bracht hij deze landstreek op de kaart, zoodat de expeditie, wel ke zal worden uitgezonden, de ontdekte steden gemak kelijk zal kunnen terugvinden. Door LIndbergh's vluch ten, waarbij nog verschillende onbekende ruines aan het licht zijn gekomen, zooals de Maya-pyramide by Uaxac- tummaz, is het bewijs geleverd, dat het vliegtuig voor de archeologische onderzoekingen een buitengewoon to waardeeren hulpmiddel is. HET VERHARDE HART VAN DEN PHARAO. De Egyptische heerscher Merneptah, van wien men zegt, dat hij de Pharao is, die de Israëlieten bij hun vlucht uit Egypte vervolgde, heeft zeker aan deze vervolging zelf geen deel genomen, daar hij een buiten gewoon corpulente, oude man was, die aan aderverkal king leed. Dr, Moodie, die een uitgebreide studie heeft gemaakt van de Egyptische mummies, deelt eenige bij zonderheden mede, betreffenle den lichamelijken toe stand van den Pharao. Hij vertelt, dat Merneptah reeds een oude man was, toen hij in het jaar 1300 voor Chr. den troon besteeg. Hoewel zijn mummie erg verschrom peld is, toonen groot huidplooien ln gelaat en hals, dat zich daaronder veel vleesch moet hebben bevonden De meening, dat de Pharao niet zelf bij de vervolging dor Joden door de Roodo Zee heeft deelgenomen, werd bevestigd, toen de mummie van Merneptah werd opge graven. Hij was niet verdronken, maar begraven in het dal der Koningsgraven. Evenals bij zijn leven, had hy ook ln den dood weinig rust gevonden, want roovers die Juweelen zochten, waren zijn graf binnengedrongen en hadden vele kostbaarheden medegenomen. Prof. G. E. Smith heeft de mummie van Merneptah onder zocht, en geconstateerd, dat zijn hart in letterlijken zin verhard ia. Ben zwendelaar ln de lik gedraald. Een handig heertje, met name J. B. en étaleur van beroep, doch bij voorkeur zich toeleggende op het ge makkelijker en meer winstgevende metier van op lichter, welke heer ook in dit arrondissement slacht offers had gemaakt, werd jl. Dinsdag op verzoek van het Alkmaarsche Commissariaat in zijn woon plaats Amsterdam door de recherche aldaar aange houden en gevankelijk naar Alkmaar gevoerd, al waar hij ter beschikkinig word gesteld van den Of ficier van .Tusttiie en naar het huis van bewaring is overgebracht boor M. Petter, woonachtig te Den Helder, is een aanvraag ingediend ingevolge de Landarbeiderswet ter bekoming van een plaatsje. Hiervoor wordt door hem een perceel land gekocht van wed. P. Maars, gelegen aan den Middenweg. Aan A. Kranenburg, dienstplichtige der lichting 1028 voor deze gemeente, is door den Minister van Defensie één jaar uitstel verleend van eerste oefening. Door Gedoputéerde Staten van Noordholland is aan de autobusondernemers J. Veldman en M. de Haan vergunning verleend hun dienst ui< te breiden met een Chevrolet-bus, waarin 15 zitplaatsen. De bouw van het woonhuis, welke ingevolge de Landarbeiderswet voor Jan Landman aan den Balg- weg zal worden gebouwd, is opgedragen aan den heer S. Jonker, timmerman, alhier. Politie. Gevondon: een paar heeren pantoffels. Inlichtingen ter secretarie. BREEZAND. Voor rekening van den bloemist, den heer T. Boe- keo, te Zoeterwoude, zal aan den Middenweg een bloembollenhuis worden gebouwd. De heeren J. P. Oudshoorn en Zonen, te Saasenheim hebben opdracht dit perceel te bouwen. VAN EWIJCKSLUIS. Naar wij vernemen, houdt de Jeugdbond voor Ont houding Zaterdag in het lokaal van den heer Wai- boor een openbare bijeenkomst. Gezien h6t program ma belooft het een mooien avond te woiden. AARTS WOUD. Zondag en Dinisdag werden twee uitvoeringen ge geven door het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" al hier, in de zaal van Barlen. Zondag was de opkomst van het publiek uitstekend, doch Dinsdag gering, waaraan het gure koule weer wel schuld had. Onze indruk is, dat het korps lang zaam maar zeker vorderingen maakt Er begint be schaving in de muziek te komen. Wel beviel ons het tweede en laatste nummer het beet, doch het overige was, gezien den korten bestaanstijd goed. Twee zeer Als het huidje van uw kindje stukgaat of smet, geneest het dan met Purol en houdt het boven- dien altijd zooveel mogelijk droog met goed uitgevoerde voordrachten, benevens een panto- mine, zorgde voor de noodige afwisseling. De gebrui kelijke verloting van een taart en een worst hadden plaats. Voorzitter Van Scheijen opende en A. Jonker sprak een slotwoord. Dinsdagavond trad voor het Departement liet Nut van 't Algemeen op de heer Grondsma uit Alkmaar. Velen waren opgekomen om nog eens te luisteren naar dezen declamator, die hier bij een vorig optre den zulk een gunstigon indruk had achtergelaten. De heer Grondsma droeg eerst voor enkele van Vondels werken, waarvan Jozet in Dothan zeer mooi werden voorgedragen. Voorts eenige liedjes van Gui- do Gazelle, den Vlaamschen Dichterzanger, die keu rig werden' weergegeven. Smakelijk werd gelachen om de mooie voordracht van .,De Poppenkast". Met een geestig en hartelijk woord dankt de voorzit ter Ds. Zillinger Molenaar den begaafden spreker voor het gegevene. Dionstpllcht. Het aantal dienstplichtigen van de lichting 1931 bedraagt 27, waarvan 10 brooderdienst hebben aange vraagd. Onderwijzeres. Voor de vacature van onderwijzer(es) aan de L. school alhier hebben zich U sollicitanten aangemeld. Do ijk en herijk. De ijk en herijk van maten en gewichten heeft in deze gemeente plaats op 29 Augustus 1930. GEMEENTE WARMENHÜIZEN. Geboren: Agatha Maria, dochter van H. Nolet en J. W. M. de Rijk; Elisabeth, dochter van A. van Loe- ncn en G. Kroon. Maria Ida Petronella, dochter van J. IL Mosch en P. Takken. Ondertrouwd: J. Iieman, oud 27 jaren en A. Moer beek, oud 23 jaren, beiden wonende te Warmenhuizen. Getrouwd: J. Iieman, en A. Moerbeek, voornoemd, Overleden: Alida Keijzer ,wed. van F. Lossie, oud 73 jaren. De bestrating van de Dijkstraat met bijkomende werkzaamheden, zooals grondaanvulling en rioolleggen, is door don eigenaar, den heer Tijsen, ondershands opge dragen aan Gebr. Hermans, alhier. Vele visschers die gewoonlijk op scheipvisch vls- schen, zijn heden aan het botvisschen in de afgesloten Wleringermeer. Dit geeft tot op heden een goede, zelfs betere verdienste, hoewel er hard voor gewerkt moet worden. Een algemeen geacht en gezien ingezetene in onze gemeente in den persoon van Notaris J. van der Knaap is Woensdagmorgen betrekkelijk onverwachts in het Ziekenhuis te Alkmaar overleden. Als notaris werd hij algemeen geadht om zijn accu rate wijze waarop verschillende zaken werden afge wikkeld en als burger stond hij bij oi.a allen als zeer goed vriend bekend. Hij zou ln Juni 1930 zijn 25-jarig ambtsjubileum hebben gevierd. Gedurende 14 jaar was hij notaris te Hellevoetsluis, terwijl hij bijna elf jaar alhier zijn standplaats had. Zijn heengaan beteekent voor zijn weduwe een zeer groot verlies, terwijl vele ingezetenen uit Anna Paulowna en Wieringerwaard nog lang met waardeering aan hem zullen denken. Zondag 28 Februari zal de bekendo zingende tele**iath Maloïtz optreden in Hotel „Duinzicht" te Callantsoog. Zooals overal elders zal hij vergezeld worden van den humorist-excentriek Herman Diederiohs en de pianiste Mevr. Heijkens. Zondagmiddag om 2 uur zal een auto- seance door Callantsoog worden gehouden. Door «en commissie van 4 ingezetenen zal een opdracht worden samengesteld, welke door den heer Maloïtz moet wor den uitgevoerd. De afrit zal plaats hebben vanaf Hotel „Duinzicht". Nadere bijzonderheden zullen per adver tentie in do Schager Courant worden bekend gemaakt. EENIGENBURG. Dinsdag vergaderde <ïe tuinbouwvereeniglng „De Noordwest" alhier ten huize van don kastelein, den heer I-C. Visser. Aanwezig met bestuur, 27 leden. Door voorzitter werd de vergadering met een passend woord geopend, waarbij tevens door hem werd geme moreerd, de financieele uitkomst van het tuinbouw bedrijf over het afgeloopen Jaar, hetwelk, wy weten het wel, heel pessimistisch gestemd moest wezen en ook was. De tuinbouw, zegt voorzitter, is een riskant bedrijf, hetweik ons naast heel goede jaren, ook vele slechte jaren doet beleven. Als leering ligt hierin, dat wij ons bij rijke jaren niet al te rijk moeten gedragen en met jaren als deze den kop n iet laten hangen en met het oog op de komende goede jaren, zoo opgewekt mo gelijk den opgelcgden plicht te vervullen. Na leden en pers welkom te hebben gezegd, verklaarde voorzitter de vergadering voor geopend en las secretaris de notu len voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Door voorzitter werd medegedeeld, het resu-ltaat der inventarisatie van stapelproducten enz., hetwelk voor dit seizoen bedroeg ln het gebied der Centr, Vereen: In December 1929 1003 wagons roode kool, 141 gele, 864 Deensohe witte, 85 uien, 40 peen. In Februari 1930: 516 wagons roode kool, 74 gele, 522 Deonsche witte, 61 uien, 30 peen. Waarvan in Eenigenburg: 54 wagons roode kool, 3% gele kool, 47 Deensche witte, 5 uien, 6 peen. In Februari 1928 was dit: 497 roode kool, 35 gele kool, 285 Deensche witte, 19 uien, 17 peen. Voorts deelde voorzitter mede, dat de Centr. Vereen, dit jaar is begonnen met een 10 aflossing harer schu1- den, zoodat dit op goede resultaten van het veilings- bedryf wijst. Een toelichting volgde over de bespreking „wratziekte" ter Centr. Verg., waarvan het resultaat was, dat de bravo's wel tot het gedoemde soort zal be- hooren en 6poedig op algeheole verdwijning zal worden aangespoord. Medegedeeld werd, dat de 'tulnbouwcursus alhier, be gonnen met aanvankelijk 20 leden, thans nog bezocht werd door 15 leden en epr. voor deze, onder leiding van den heer Arpeau uit Schoor], veel goeds van dezeuscur sus verwachtte. Voorts nog oen aanbieding van ammoniak. Voor kennisgeving aangenomen. Bij het gehouden onderzoek der rekening bleek deze minder gunstig en werd deze. bij monde van den heer A. Kassen, goedgekeurd met een ontvangst van f 216.28, uitgaven f 250.69, dus nadeelif saldo f 34.46. Als gewoonlijk volgde hierop het keurig jaarverslag van den secretaris, waaruit wij aanstippen, dat er dit Jaar 3 bestuurs-, 2 ledenvergaderingen en verscheidene Centr, vergaderingen zijn gehouden en dat de vereeni glng 98 leden telt. Secretaris verwierf voor dit verslag den dank van den voorzitter. Bij bespreking „gezamenlijke inkoop kunstmest" werd goedgevonden, dit tot a.s. jaar uit te stellen, daar het thans te laat is. Als voorstel op den beschrijvingsbrief zal opgenomen worden om van hen, die op bonnen verkoopen, 10 pCt der koopsom extra als veilingspercentage af te houden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren P. Blom, P. Bood en W. Meyles met op 1 na algemcene stemmen herkozen en de heer A. Nottelman als lid Centr. bestuur evenzoo. Al deze heeren aanvaar den hunne herbenoeming. Uitbetaling der rente en laatste 4 aandcelen had thans plaats, zoodat de vereeniging van deze schulden thans is ontheven, wat de berooide kas ten goede zal komen. De zetkoolregeling der voorgaande jaren zal, volgens besluit heden op dezelfde wijze doorgaan met als com missie de heeren C. Pronk, J. Kos en Jb. Strooper. Bij de rondvraag bracht de heer C. Kos de ondiepe plekken bij do brug en verder, ter sprake en verzocht uitdieping. De heer Jb. Zutt wijst op het gevaar hetwelk het hooge en smalle bruggetje in het veilingsgebouw kan opleveren en evrzocht verbreeding; tevens om den scher pen hoek van den steiger, voor de loopers aldaar gevaar lijk, &f te ronden en te verbreeden. De heer C. Meijles deelt mede van den heer Van Her- wijnen uit St.-Pancras de verzekering te hebben ge- Uregen, dat alhier tekort byen worden gehouden en dit mede de reden was, dat er zoo weinig koolzaad ge teeld werd. Voorts, dat de imker gaarne bereid is op verzcelc alhier eenige kasten bijen te plaatsen. De heer P. Zomerdijk klaagt er over, dat de goot te Warmenhuizen voor een groot gedeelte door vletten van kooplui ln be6lag wordt genomen en zag hier gaarne verbetering in. Voorzitter deed hierna mededeeling, aan verzoeken, opmerkingen klachten zijn aandacht te zullen wijden cn ter bevoegder plaatse te zullen bespreken, waarop sluiting volgt. ST.-MAARTEN. Woensdagmorgen was de heer S. Koning zoo onfor tuinlijk. dat hij, op het Rijpje rijdende met zijn melk- auto, ter hoogte van het bruggetje van den heer P. Borst zijn stuur over de auto kwijtraakte, door breking der stuurinrichting. Nog weer een geluk by een ongeluk, dat juist een stevigen boom op den slootkant stond en de auto hierop stootte, zoodat deze nog juist op het droge bleef. Gedeeltelijk over de sloot hangend op den verbazend schuinen berm, bleef het vehikel staan. Een 4-tal bussen geraakte in de diepte. De auto is van voren totaal vernield. Ruwe Huid. Ruwe Handen PUROL Ruwe Lippen NOORDS CHARWOUDE. Inventarisatie „Tuinbouwbelang", per 15 Fe bruari 1930. Roode kool 168. gele kool 120, Deensche witet kool 250, uien 36. en peen 23 wagons van 10.000 Kg. Op 15 December j.1. was de voorraad als volgt: Roodo kool 299; gele 1 ol 178: Deensche witte kool 350; uien 58 en peen 27 wagons van 10.000 Kg. Totaal resp. 597 en 912 wagons. NOORDSCHARWOUDE. Inventarisatie Stapelprodueten per 13 Fcbr. 1930 v. d. Noordermarktbond" to Noordschar- woude. Nieuwe Niedorp: 35 wagons roode kool. 5 w. gele kool, 50 w. Deensche witte kool; w. uien; w. peen, to taal 91% wagon. Nieuw Leven: 60% w. roode kool, 34% w. gele kool; 180 w. Deensche witte kool, 7% w. uien, 5% w. peen, totaal 288 wagons. De Eendracht: 181 w. roode kool, 57 w. gele kool, 270 w. Deensche witte kool, 23 w. uien, 6 w. peen, totaal 537 wagons. Tuinbouwbelang: 168 w. roode kool, 120 w. gele kool, 250 w. Deensche witte kool, 36 w. uien, 23 w. peen, to taal 597 wagons. L.T.B. afd. Langendijlt: 198 w. roode kool. 34 w. gele kool, 242 w. Deensche witte kool, 34 w. uien, 24 w. peen, totaal 532 wagons. L.T.B., afd. Heerhugowaard: 60 w. roode kool, 22% w. gele kool, 168 w. Deensche witte kool, 8% w. uien, 1 w. peen, totaal 258 wagons. L.T.B. afd. 't Veld: 91 w. roode kool, 8 w. gele kool, 70 w. Deensche witte kool, 3% w. uien, 2% w. peen, totaal 174% wagon. Waarland en Omstreken: 21% w. roode kool, 1% w. geel kool, 35 w. Deensche witte kool, 1% w. uien, 1 w. peen, totaal 60 wagons. Harenkarspel Oost: 161 w. roode kool, 9% w. gele kool, 162 w. Deensche witte kool, 7 w. uien, 8 w. peen, totaal 347% wagon. Sint Maarten: 78 w. roode kool, 7 w. geel kool, 114 w. Deensche witte kool, 19 w. uien, 2% w. peen. totaal 220% wagon. Anna Paulowna en Omstreken: 25 w. roode kool, 2 w. gele kool, 25 w. Deensche wite kooit, 7 w. uien, geen peen. totaal 59 wagons. Totalen resp. 1078% wagon roode kool; 300 wagons gele kool, 1564 wagons Deensche witte kool. 147% wa gon uien, 73% wagon peen, totaal 3165 wagons. 15 Dec. j.1. was dit resp.: 1935 wagons roode kool, 530 wagons gele kool, 2200 wagons Deenscho witte kool, 220 wagons uien, 108% wagon peen, totaal 4993% wagon. De wagons worden berekend op 10.000 Kg. Deze cijfers wijzen aan dat er nog een belangrijke hoe veelheid stapelgroenten aanwezig zijn. ZÜIDSCHARWOUDE. Spelendo kinderen hebben bij het spelen met een hard voorwerp een der vrij groote winkelruiten stuk ge gooid. De ruit was niet verzekerd, zoodat dit een scha- depostje is voor den betrokken winkelier. ZÜIDSCHARWOUDE. De melk is alhier 1 cent per liter ln prijs verminderd en alzoo op 14 cent gebracht. ZÜIDSCHARWOUDE. We vernemen dat de heer Buisman de burgerwoning van den heer N. B. Jansen te Oudkarspel, staande en gelegen te Zuidschnrwoude, heeft gekocht. ZÜIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat een twaalftal leden van „Op Maat" zullen deelnemen aan den 50 slagen-koifwedstrijd, die ge houden wordt in de baan van den heer Do Graaf te Bar- singerhorn. LANGEND LJK. De mandenmakers aan den Langendyk hebben 't de laat ste weken zeer druk gehad. Groote hoeveelheden sta pelgroenten worden n.1. d enlaatstcn tijd in manden ver zonden. Toch is de krat nog een geliefd verpakkingsmid del, zoodat ook do lcrattenfabrieken druk werk hebben. LANGENDIJK. We spraken verschillende tuinbouwers, die het uitzoe ken van uien hebben gestaakt, omdat het loon voor uit zoeken niet wordt goedgemaakt door do opbrengst aan de veilingen. De kwaliteit ls bovendien over het geheel niet best meer, zoodat verwacht wordt, dat de uien straks als most over hot land zuilen worden gestrooid. LANGENDIJK. De finantieele resultaten van de Voorbeeld- of Demon- etratiebedrijven, opgericht door de Provincie Noord-Hol land, om de mogelijkheid te scheppen ae ruinaers ln te wijden in de geheimen van de Glascultuur, zijn over het afgeloopen jaar niet schitterend geweest. Zij werden als vanzelfsprekend beïnvloed door de zelfde oorzaken cis die waardoor de exploitatie van de tuinbouwbedrijven werd beheerscht, ter wijl bovendien de onkosten voor het leiderschap onevenredig drukten, daar het hoofd van het bedrijf niet zijn volle werkkracht kon geven, te veel als hij in beslag werd genomondo or het rondleiden der bezoekers. Van deze kwamen er een zeer bevredigend aantal, zoodat het hoofddoel, dat men zich met de stich ting voorstelde, in werkelijkheid is bereikt De grove tuinbouwers hebben voldoende gelegenheid gehad, zich vertrouwd te maken met wat de glascultuur eischt, zoo dat de bedrijven een groot economisch en tuinbouwbe lang hebben gediend. ZÜIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer H. Stoffers alhier vergaderde do Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vekvcreeniging. De Voorzitter, de heer S. Timmerman, te Noordschar- woude. heette den aanwezigen, die ondanks belangrijke agendapunten en bijzondere opmerking in het orgaan der Vereenlging „Ons Weekblad" slechts in gering aantal waren opgekomen, van harte welkom en hoopte op aan gename cn zakelijke besprekingen. Dc notulen werden, behoudens een kleine opmerking, goedgekeurd met dank aan den secretaris, den heer H. Plersmn. voor de preciese, keurige en nauwkeurige sa menstelling. Naar aanleiding van de door de winkeliersveroeniging geuite klachten aan de Gemeenschappelijke Lichtbedrij- ven over het slechte licht was een schrijven Ingekomen, waarin werd meegedeeld, dat door plaatsing van zwaar dere transformatoren ongetwijfeld beter licht zal worden verkregen. De resultaten zal men dus moeten afwachten. Door den heer D. Zeeman werd opgemerkt, dat vele winkeliers, ook hü zelf. last hebben van het springen der lampen. De heer D. Schuitemaker, die technisch vak man Is, gaf in overweging lampen te nemen van 230 A 250 volt; men was dan zoo goed als geheel gevrijwaard tegen springen. Nog werd door den heer D. Zeeman gewezen op de on gelijke stroomlevering. De heer Schuitemaker was van oordeel, dat de lneon- stante spanning zijn oorzaak vond in de werken aan de Zuiderzee en gaf daarbij nog een deskundige uiteenzet ting van de oorzaak, waardoor na 9 uur de lichten hel derder branden. Van den Koninklijken Nederlandschen Middenstands bond was ingekomen een schrijven, waarin tal van gege vens waren verzameld over dezen Bond waarin een uitnoodiging was vervat, als lid dier organisatie toe te treden. Een brochure konden de leden verkregen hebben, waarin verschillende wetenswaardigheden waren verza meld, betrekking hebbende op den Middenstand. Als nieuwe leden werden toegelaten de heeren: J. Slikker en Ant. Peijs te Oudkarspel: wed. WIersma, Klo'meer, gezusters Bekkcr. wed. Koomen, J. Bak- ker, I?. van Seventer, te Noordscharwoude; firma Kraakman. C. Schoenmaker en J. Klingelcr Hz. te Zuid- scharwoude: A. Adoma. H. Jonker en K. Otto te Broek op Langendijk. Een rekening van „Ons Weekblad" gaf aan als ont vangsten f 3821.64. ais uitgaven f 3809.17, alzoo een saldo van f 12.50, dat gevoegd bij het bezit ad f 1563.69 en kas saldo van f 30.83, is een totaal saldo vertegenwoordigd van f 1607.02. De rekening van de Incasso-commissie gaf de volgende cijfers: Ingekomen vorderingen f 1023.07; ontvangen f 111.54, verminderd met 20 pet voor de vereenlging of f 24.73. De uitgaven beliepen f 31,17, alzoo een nadeel van f 6.42, waardoor het kasgeld ad f 37.05 slonk tot f 30.63. De heer D. Zeeman merkt op, dat het goed zou zijn om wanbetalers in totaal onwillig blijken, alles te wei geren. Deze maatregel konden de winkeliers wel onder elkaar goedvinden, meende hij. De bepaling voor de win keliers zou dan krap dienen aangehaald te worden. De Voorziter wees er op, dat deze zelfde kwestie vroe ger ook meermalen is besproken, doch de practjjk levert groote moeilijkheden op, daar de betrokken wanbetalers borgen bij den eenen winkelier to{ ze vast zitten en dan met contant geld gaan naar den anderen. Verder is het noodlg, dat de winkeliers het juiste Invorderingsbedrag aan den Incasso-commissaris opgeven. Enkele bespre kingen werden nog verder aan dit onderwerp gewijd met het resultaat, dat het op de volgende bijeenkomst nog maals aan de orde zal worden gesteld. Nu volgde bespreking van de viering van het 25-jarig bestaan der vereenlging, welke hoogstwaarschijnlijk 25 Maart zal plaats vinden. Een feestcommissie, welke op een vorige vergadering was benoemd, deed bij monde van den heer Bouman verslag van de voorbereidende werkzaamheden en van de feestelijkheden, welke men hoopte te geven: Feestavond, toegankelijk voor leden cn huisgenooten; middenstandstentoonstelling, etalage wedstrijd, en een feestweek, verdeeld over de 4 Langen dijker gemeenten, een en ander op verschillende data- Besloten werd den feestavond te houden en wel by acclamatie, terwyi met 16 stemmen voor, 7 tegen en 1 blanco ook werd goedgevonden een tentoonstelling te organiseeren. De heer G. van Zyl to Oudkarspel, secretaris der feest commissie, bracht daarna een begrooting van kosten ter tafel. Over de verdere voorstellen der feestcommissie zal In de volgende vergadering worden beslist. By de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke zaken besproken. Daarna sloot de Voorzitter deze bij eenkomst met dank aan de aanwezigen voor hun mede werking en met de hoop dat de feestavond naar wensch zal slagen. Gisteren vergaderde de V.V.V. Groet—Kamperduin, in hot café van don heer Marees. Voorzitter deelt mede, dat de Besturen van de V.V.V. Schoorl en de VV.V. Groet gecombineerd had den vergaderd op 18 Januari 1,1. en daar was besloten om Burgemeester Fridagh voor een jaar tot algemeen leider te benoemen. Verder werden er meer gemeen schappelijke belangen besproken, o.a. een gezamen lijke gidsuitgave. liet bleek echter, dat V.V.V. Schoorl aJ een uitgave in vergevorderde voorbereiding had, en waar Groet nog niets had besproken, zou straks aan de vergadering worden voorgesteld om voor dit jaar nog een aparte Gids voor Groet te laten verschei- nen, om in 1931 de dingen gezamenlijk te doen. De Burgemeester had een schrijven ingezonden be treffende de wenschelijkheld tot verkrijging van een verbandtrommel en oen zuurstofapparaat op net strand; dit laatste zou f 160 kosten, het eerste zou wel voor gemeenterekening komen. Later besloot de vergadering voor het zuurstofapparaat f 10 bij te dra gen en bood de heer Groothof aan een cursus te vol gen en gaf f 10 als bijdrage Verder heeft de voorzitter een bijeenkomst op het gemeentehuis bijgewoond van bestuursleden van de Rijwielpadvereertiging „Noord-Kennemerland", van B. en W. en van V V V. Schoorl en de P.H.V. Ver schillende medecleelingen over plannen van aanleg werden gedaan, vooral paden in de duinen, o.a langs den Russen weg, Gepoogd werd om de plaatselijke rijwielpadvereeniging als afdeeling van Noord-Ken nemerland ten doen toetreden, wat niet de instem ming van spreker had Dit is alleen voor Bergen van belang en ook in de V.V.V. Schoorl voelen ze er wat voor, doch sprekers indruk is, dat wanneer Bergen met Schoorl samenwerking gaat zoeken, dit steeds een Berger belang beteekent. Spr. is daarom niet zoo te vinden voor aansluiting met Noord-Iseunemerland, waar we dan hier onze zelfstandigheid prijsgeven. De Schoorlsche duinen worden al genoeg door Ber gen geëxploiteerd. Ook de voorzitter onzer Rijwiel padvereeniging, de heer Kriller, voelt niets voor een dergelijke verwoesting van onze duinen. Binnenkort is er een vergadering te Alkmaar en de voorzitter "raagt, of de vergadering kan goedkeuren dat hij ook daar zijne houding overeenkomstig het door hem gesprokene zal bepalen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6