WINKEL. W1ER1NGEN OUDE NIEDORP. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Ernstige branden. Gemengd Nieuws. Kruitmagazijn in Griekenland ontploft. De Zuidpool-expeditie van Byrd. De ontploffing bij de Standard-Oil Co. De heer Van de Garde meent, dat de voorzitter de dingen wat zwart voorstelt. Hij meent, dat het plan van Schoorl in die vergadering is goedgekeurl en de duinpaden wel besproken zijn, doch meer ook niet. De heer Duinmeijer voelt niets voor rijwielpaden in de duinen, waardoor aan Groet de rug wordt toege draaid. De rijwic j dvereeniging hier moet vasthou den aan haar bestaande plan, een pad van Schoorl tot Kamp. De heer D. Duin Wz. heeft meer van Noord-Kenne- merland gehoord, o.a. dat door Schoorlaars jarenlang contributie is betaald zonder eenig revenu te zien; hij voelt daarom veel meer voor ons eigen werk. t Pad naar Bergen aan Zee is er gekomen, maai met de gelden van Schoorlsche burgers. De Secretaris, de heer Meedcndorp vraagt, waarom ze nu weer bij ons komen, 't Artikel, destijds in de Alkmaarsche Courant verschenen zal er deals wel oorzaak van zijn. Ze zien in de ontwikkeling van Kamperduin een gevaar. We moeten er buiten blij ven, daar anderen de vruchten zouden plukken van ons werk. Het jaarverslag van den Secretaris was een uit voerig stuk, dat behalve de mededeeling wat door bestuur en anderen was gedaan, een zeer uitgebreide uiteenzetting gaf hoe Kamperduin als badplaats zijn plaats onder de zon waardig was. Dank werd gebracht voor de daadwerkelijke medewerkinig van het ge meentebestuur, speciaal voor de werkzaamheden van den burgemeester. Er zijn zeer vele vergaderingen gehouden door het bestuur en commissies, er is en strand- en zomerfeest gehouden, terwijl het ledental mede goed vooruitging. Er is goede reclame gemaakt in couranten en door gidsen. Hulde werd gebracht aan den strandwacht; geen enkel ongeluk is voorgekomen De heer Greeuw is buitengewoon actief, 't Bezoek aan Groet en Kamp is zeer groot geweest. Het gemeenschappelijk streven naar het verkrijgen van waterleiding te Kamp had succes gehad. De heer Koeten, penningmeester, deed hierna ver slag van de finantiën, waaruit bleek, dat de gelde lijke aangelegenheden gezond zijn, De rekening wordt goedgekeurd. Een nieuwe finantieele commissie werd gevormd, door toetreding van de heeren W. Keizer en P. Hui- berts. De penningmeester deelde mede, dat de verloting een voordeel van f 153.15 heeft opgeleverd. De Bureauhouder, de heer Venneker, deed verslag ?an zijne werkzaamheden; 137 brieven zijn beant woord en 62 mondelinge informaties gegeven. Een vooruitgang is elk jaar te bespeuren. Waar de heer Venneker had bedankt, was een nieu we onroep geplaatst voor Bureauhouder. Enkele men- schen hadden zich opgegeven, tegen diverse vergoe dingen. Ook Venneker zelf solliciteerde weer. Hij deelde mede, te hebben bedankt doordat de vergoe ding te laag was. Langdurig werd hierover gepraat, met als gevolg dat een nieuwe oproep zal worden geplaatst en het bestuur rekening zal houden met den raad van den heer D. Duin Wz., om de goede werkzaamheden voor weinig geld door den heer Venneker gedaan, in acht te nemen bij de nieuwe benoeming. Op voorstel van den heer W. Keizer zal de belooning f 50 zijn Een zeer lange en vaak op minder prettigen toon gevoerde discussie ontspon zich over het volgende: Voor het zomerfeest was een commissie benoemd om dit feest op bescheiden voet te organiseeren Toen de plannen van deze commissie ter tafel kwamen in eone bestuursvergadering was men over do beschei denheid verdeeld, met als gevolg, dat de commissie garant zou zijn voor een eventueel tekort. Er kwam een tekort van f30, waarvan f 15 werd betaald, doch een commissielid weigerde zijn garantie te storten, dit althans in te houden tot de ledenvergadering uit i maken, of het bestuur het recht had om van de commissie garantie te eischen. En nu kwam men van het een tot het andere. Het bestuur deed het voorstel om het geheele tekort uit de kas te betalen, dus ook terug te storten wat door an deren was betnaid, doch dan degene die zijn garan tie niet wilde betalen, in den vervolge niet „au se- rioux" te nemen. Het einde was echter een compro mis, waarmede ook deze aangelegenheid weer in orde was. De man die veel werk had gedaan en nog ga rant moest zijn, werd nu weer voldoende serieus be vonden. De vergadering besloot om een gidsje uit te geven zonder de storende annonces, en dienstig voor twee jaar. De kosten hiervan zullen worden gedekt door vrijwillige bijdragen, door het plaatsen van cliche's van pensions (zonder reclame) on door betaalde re clame op de pcnsionlijst. Er kan daardoor zelfs geld vrijkomen voor meer anonces in de groote bladen. De opl8ge zal 3000 zijn. Tevens besloot men om bij de banken van V.V.V. pa niermanden te plaatsen. Ken zomer- en strandfeest zal georganiseerd wor den; thans znl het bestuur zelve d» leiding behouden cn zich .assumeeron met hulp uit de leden. Te heer Duinmeijer vraagt, hoe in Bergen een sub si 'ie van de Kamer v. Koophandel aan de V.V.V. kan worden verstrekt 7.ou dat ook hier niet mogelijk zijn? Znl worden onderzocht. Do heer Tluiherts zegde bij een eventueel tekort een zeker percentage van zijn ontvangsten toe. Bij de rondvraag gaf de heer Duinmeijer den raad om van Kamperduin penaionlijsten beschikbaar te stellen, waarvoor ook het bestuur wel voelde, doch ook de moeilijkheden er van zag. Nadat, de secretaris de menachen aanspoorde om vooral dirett den heer Venneker mede te deelen dat men heeft verhuurd sloot de voorzitter de vergade ring. Do heer N. van Striprlaan uit deze gemeente, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor derde stuur man op de groote vaart. Van de 30 deelnemers aan het examen, behoorde ge noemde Stlpriaan tot de 2 geslaagden. Wes'.-Friesland" is benoomd tot directeur van de Zui- „Wrst-Frles'and" te benoemd tot directeur van de Zul velfabrlek ..Do Eendracht" te Texel. Waar aan den heer Jb. Spaans, om gezondheidsrede nen. rust ls voorgeschreven, en hij zijn kassierswerk van de Boerenleenbank niet kan vervullen, zal dit voorloopig worden waargenomen door den heer G. J. van Leersum v.-n den Raad van Toezicht -.oentr-.-aad vergader^ op Zaterdag den 22 Febr. dei namiddags ten twee uur. ter behandeling van de volgende agenda: 3. Goed keuring der notulen. 2. Mededeellngen cn Ingekomen stukken. 3. Voordracht tot regeling der Jaarwedde van den ge meente-opzichter en aanvulling zijner Instructie. 4. Voordracht tot vaststelling eener Instructie voor den conclebge. gemeentebode. 5. Voordracht tot vaststelling eener constructie voor den conciërge. ambtenaren ter secretarie. 7. Voordracht nopens voorziening in de behoefte aan k-sgeld. 8. Venoenaing van een gemeentebcde. 9. Benoeming van een conciërge %ran het Raadhuis. 10. Ganoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het ln ger onderwijs. Het huls en erf van den heer Jb. de Jong te Zijdewind groot 5.10 aren( het huis was onbewoonbaar verklaard) door Notaris Hilbrand van Obdam publiek geveild, werd gekocht door de gemeente Oude Niedorp, voor f 340. SCHAGEN, 20 Februari 1930. 13 Paarden f 150450, 7 geldekoeien magere f 180— 310, 46 idem vette f 250—435, 20 kalfkoeien f 270—290. 192 nuchtere kalveren f 1225, 1'79 overhouders f 2540. 33 varkens magere f 4050, 62 idem vette per Kg. 0.75 tot f 0.80. 138 biggen f 25—35, 11 konijnen f 0.75—3, 61 kippen f 12.25, Boter f 2.30. EIERVETLTNG SCHAGEN, 20 Februari. Aangevoerd zijn; 175 partijen 91256 stuks kipeleren, 10 partijen 1567 stuks eendeleren. De prijs liep van: kipeieren f 4.805.70, bruine f 5.90 —6.30, eendeleren f 5.305.60. De veiling duurt voort BROEK OP LANGENDIJK, 19 Febr. Roode kool f 3.607.70, gele kool f 4.208.10, Deensche witte kool f 1—2.20, uien f 0.70—1.30. grof f 1.10—1.30, drielingen f 11.10, peen f 2 per 100 Kg. Aanvoer: 88000 Kg. roode kool, 65000 Kg. gele kool. 90.000 Kg. Deensche witte kool, 13600 Kg. uien, 2625 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 19 Febr. Uien f 1.401.50, drielingen f 2—2.10, grove f 1.60— 1.80, peen f 22.40, peen kleine f 1.301.50, roode kool f 8.107.80, egle kool f 5.607.80, Deensche witte kool f 1.202.40. taaie gele kool f 7.90—10 per 100 Kg. Aanvoer: 6200 Kg. uien, 4500 Kg. peen, 121400 Kg. roode kool, 43800 Kg. gele kool, 133800 Kg. Deensche witte kool, 800 Kg. taaie gele kool. WARMENHUIZEN, 19 Febr. Roode kool le soort f 3.808.30, 2e soort f 3.107.70, gele kool le soort f 5.408. 2e soort f 2.705.20, witte kool le soort f 1.302.40, 2e soort f 0.60—1.40, uien f 1.60, grove uien f 1.60, peen f 1.30 per 100 Kg. Aanvoer: 29300 Kg. roode kool. 13200 Kg. gele kool, 20225 Kg. witte kool. 1700 Kg. uien, 1000 Kg. peen. AMSTERDAM. 19 Febr. De aardappelprijzen bleven heden onveranderd. Zeeuw sche roode export-uien, gecontroleerd, door den Plan- tenziektenlcundlgen dienst f 55.50 per 100 Kg. AMSTERDAM, 19 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 214 vette kal veren, le kw. f 1.141.24, 2e kw. f 1—1.12. 3e kw. f 0.90 1. per Kg. levend gewicht; 92 nuchtere kalveren f 11 18, per stuk, 360 varkens, vleeschvarkens 91—92 cent, zware varkens 9091 cent, vette varkens 8700 cent, per Kg. slachtgewicht DE IEPZIEKTE. 700 boomen te Nijmegen onder den bijl. De laatste weken zijn in Nijmegen tal van mooie iepen geveld, die door iepziekte min of meer ernstig waren aangetast. Groote laangedeelten hebben hun sieraad verloren, zoo is b.v. een groot deel der boomen gerooid langs het bovengedeelte van den vroeger zoo fraaicn Berg. en Dalschen weg. In totaal werden niet minder dan een 700 boomen omgehakt. VOORSCHOT LANDARBEIDERS WET Bij beschikking van den minister van financiën van 18 Februari, is aan de gemeente Texel een voor schot uit 's rijks kas verleend tot een maximum van f6100, ter uitbetaling van het door twee landarbeiders bcnoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. ANGSTIG KINDERGESCHREI OP ZOLDER. Een baby door een rat gebeten. Dinsdagmorgen werd ten huize van een te Buiten- veldert woonachtig arbeidersgezin de moeder bij het verrichten harer werkzaamheden plotseling opge schrikt door het angstwekkend gpschrei der op den zolder in een ledikantje liggende baby. Toen zij een onderzoek ging instellen cn bij het bedje van de kleine kwam, sprong plotseling tot haar grooten schrik een rat op den grond en verdween schielijk door een opening van het poreuze dak. Het bleek dat het ongure dier het kind op verschillende plaatsen in het gelaat gebeten had. Door een dokter werden de wonden verbonden. VERLAGING MELKPRIJS. Twee cent lager. De Amsterdamsche melkhandel heeft in overleg met de besturen van de beide bonden van melkvee houders. in haar vergadering besloten den inkoopprijs der melk met ingang van Maandag 3 Maart a.s. met twee cent per litei te verlagen. In verband hiermede wordt ook de verkoopprijs met ingang van dien datum met twee cent per liter verlaagd. Ook in deze omgeving leest men van melkprijsver laging. Schagen bleef nog achterwege. Wanneer volgt Schagen? OP D0KT2RS ADVIES. (Bulletin). Wie raadde u aan een tweedrfiands- waeen te koopen. Pc -kter? Het is de eer.iee wiize. vaaroD ik miin vrouw wat lichaaiustcwe- eine kan laten maken. De Sociëteit „De Vergenoeging" aan de Markt te Middelburg afgebrand. Nauwelijks bekomen van den schrik, die de laatste brand te Middelburg verwekte, werd de bevolking gis termiddag opnieuw opgeschrikt, nu door een brand op de bekende Markt. Het bleek, dat de Sociteit „De Ver gunning" door bet vuur was aangetast De wind was gelukkig van het stadhuis af, dat aan den overkant van de Markt staat De brand was kort na 12 uur op de bovenverdieping uitgebroken. Van de daken der belendende gebouwen af bestookten de brandweerlieden het vuur, doch zij konden niet ver hinderen, dat tegen half twee de achterkant van de Electro-bioscoop van den heer Strengholt vlam vatte. Alle krachten werden nu op dit gebouw geconcentreerd. Omstreeks 2 uur ln den middag zag het er wel naar uit dat ook dit perceel geheel in vlammen zou opgaan. Het persbureau Vaz Dlas meldt nog nader: De brandweer moest zich in hoofdzaak beperken tot het beschermen van de aangrenzende perceelen. De spulten verrichtten echter haar werk schitterend. Reeds had het achtergedeelte van de helende „Elec tro-bioscoop" vlam gevat terwijl het vuur zich ook mededeelde aan het aangrenzende perceel, waarin de graanhandel van de firma Sluys is gevestigd. De brand weer slaagde er echter ln deze belde gebouwen te be houden. Wel hebben zij, vooral de bioscoop, ernstig schade bekomen. Op het terrein van den brand was veel belangstelling. Duizenden trokken naar de Markt om het schouwspel gade te slaan. Van den Inboedel van de sociëteit kon slechts weinig gered worden. De conciërge, de heer La Gaay, slaagde er ln een groot gedeelte van het zilver in veiligheid te brengen, terwijl ook nog eenige meubelstukken uit het gebouw werden gesleept De schade, door dezen brand veroorzaakt, ls weer zeer groot, doch wordt door verzekering gedekt Omtrent de oorzaak van den brand staat nog niets met zekerheid vast Schilders waren bezig de verf op den voorgevel van het gebouw af te branden en men denkt dat de brand hiermede In verband staat Te halfdrle kon gezegd worden, dat de brand was bewongen. De brandweer kon zich toen verder tot de nablusching bepalen. Konijnenfokkeril te Poortugaal afgebrand. Ruim 300 kostbare Angorakonijnen in de vlammen omgekomen. In Poortugaal was Dinsdagavond om 9 uur brand uit gebroken in de Hollandsche konijnenfokkerij van den heer J. Henneman, die dien avond juist een vergadering van houders van pluimveegedierte te Spijkenlsse moest leiden. Alles wat tot de fokkerij behoorde ls tot den grond afgebrand. Van de ongeveer 400 kostbare Angora konijnen konden er slechts 80 worden gered. Hevige brand te Beverwijk In de Breestraat Gisternacht omstreeks half drie heeft !n café „De Zon" van C. Duin aan de Breestraat te Beverwijk, een felle brand gewoed. Het perceel brandde geheel uit De belendende winkels bekwamen groote water- en brand schade. De hitte van het vuur was zóó groot, dat de spie gelruiten van de winkels aan den overkant van de straat sprongen, terwijl in een dezer winkels de koppen van de etalagepoppen smolten. De brandweer slaagde er tenslotte in. den brand met drie stralen op de motorspuit en twee op de waterleiding meester te worden. De oor zaak van den brand is opbekend. Verzekering dekt de schade. Oliegoed-fabriek met woonhuis te Vlaarilln- gen een prooi der vlammen. Ruim 100 arbeiders werkloos. Gistermorgen heeft te Vlaardingen een hevige brand gewoed. De groote fabriek van de N.V. v. Tooris oliegoed fabriek aan den Parallelweg met het daarnaast staand woonhuis van den eigenaar den heer J. v. Toor, ls to taal afgebrand. Gistel-morgen 5 uur werd de heer v. Toor wakker door het vallen van glasscherven. Hij ging op onderzoek uit cn bemerkte dadelijk dat zijn woning reeds vol rook stond. Bfl het schakelbord ln de fabriek brandde het reeds, zoodat kon worden aangenomen dat de brand door kortsluiting is ontstaan. Even poogde de heer v. Toor met eigen middelen te blusschen. maar hij zag weldra ln, dat dit niet mogelijk was. Hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer, die met groot materiaal uittrok, waarbij zich eveneens de drij vende brandspuit van de Vulcaanhaven zich voegde. Da geheele fabriek stond toen reeds ln lichte laaie. Van alle zijden tastte men het vuur aan, vooral ook omdat door den wind voor de hulzen ln de omgeving ernstig gevaar dreigde. Om 6 uur stortte de voorgevel ln; men was toen het vuur spoedig meester. Er ls niets gered kunnen worden. De gebouwen zijn op beurspolis verzekerd. Er is echter geen verzekering tegen bedrijfsschade. Ruim 100 personen zijn door den brand werkloos ge worden. UITVOERING ZIEKTEWET. Oprichting van plaatselijke kassen. Bij Kon. Beslut (Stbl. 40) ls het volgende bepaald: Tot oprichting eener plaatselijke kas. als bedoeld In artikel 121, eerste lid der Ziektewet, kan slechts worden overgegaan indien is voldaan aan de voorwaarden, dat van alle bij de betrokken Raad van Arbeid ingeschre ven verplicht-verzekerden ingevolge de Ziektewet ten minste een door den Raad van Arbeid onder goedkeuring van den Verzekeringsraad te bepalen aantal, hetwelk niet minder dan 00 mag bedragen, zijn vast verblijf heeft binnen het gebied, waarvoor de plaatselijke kas zal worden opgericht. Alle geschillen, die mochten rijzen tusschen de plaat selijke kas en een verzekerde worden beslist door bet bestuur van den betrokken Raad van Arbeid, behoudens beroep van de beslissing van dat bestuur in gevallen, als omschreven in artikel 123, eerste lid, der Ziektewet nrien de plaatselijke kas mede wordt belast met de Ining van ingevolge de Ziektewet verschuldigde pre- mlën geschiedt die inning op gelijke wijze, als voor den Raad van Arbeid is bepaald. EEN RAZZIA IN BERLIJN. Op jacht naar autodieven. Wolff meldde gister uit Berlijn: De politie heeft heden in eenige lokalen in de Ruckertstrnsse een razzia gehouden Men had nl. ge constateerd, dat dar het punt was, waar de dieven die den laatsten tijd in het westen der stad talrijke auto's hadden gestolen, alsook de helers, elkaar trok ken. Bij de razzia werden een aantal personen aange houden, van wie velen later echter weer op vrije voeten werden gesteld. Vele slachtoffers. Wolff meldt uit Athene: Een kruitmagazijn in het voorstadje Liosia is ten gevolge van onbekende oorzaak in de lucht gevlogen. Talrijke soldaten van de wacht moeten zijn omge komen. De schade is zeer groot. De brandweer is nog bezig met de bestrijding van het vuur. Meer dan twintig dooden en zwaarge wonden. Later wordt gemeld: De ontploffing in het kruitmagazijn te Liosia ge schiedde bij het lossen van kisten munitie, waarvan er eenige omvielen. De negen soldaten en arbeidsters, die er mee bezig waren, werden gedood. Een majoor, een kapitein, een luitenant en ca. 10 soldaten en arbeidsters werden zwaar gewond Door den brand, die op de ontploffing volgde, werden drie muitic- depots totaal verwoest. De schade is zeer groot. De „City of New Tork" is In zicht. Gister werd gemeld: Berichten uit New York houden in, dat de leden van Byrd's Zuidpool-expeditie aan de Walvischbaai heden de „City of New York" in het zich kregen. Ver wacht werd, dat het schip reeds vanmorgen zoo na bij zou zijn, dat de expeditie vandaag nog scheep zou kunnen gaan. Het kamp is reeds geheel afgebroken. Expeditie aan boord genomen. Later werd uit New York gemeld: Naar de „New York Times' en eenige andere bln- den melden, heeft het expeditieschip „City of New York' heden (gister) het kamp der Byrd-axpeditie aan de Walvischbaai bereikt. Byrd en zijn 42 metgezellen hebben zich direct aan boord van het schip begeven, zoodat zij thans niet de ontberingen van een nieuwe overwintering in het Zulpoolgebied zullen moeten doorstaan. Nadat ook het materiaal en de toestellen waren ingeladen, maak te de „City of New York" zich gereed naar de Ver- oenigde Staten terug te keeren. Een groot aantal slachtoffers. Vreese- ltjke tooneelen. Stijgend aantal dooden. In een kort bericht hebben wij in ons nummer van gister reeds melding gemankt van de vreeselijke ont ploffing in de alcohol-afdeeling eener raffinaderij der Standard Oil Co. te Linden in den Amerikaanschcn staat New Yersey. Nader wordt gemeld, dat de ontploffing te wijten is aan het springen van een gasbuis. De gassen ont vlamden en brachten een alcoholketel tot exploisie; een ware vlammenzee, die zich steeds meer naar alle kanten uitbreidde, was hiervan het gevolg. De oogge tuigen, die onverlet konden ontkomen, verklaren, dat drie ontploffingen snel achter elkaar plaats hadden. Bedding dergenen, die zich in de werkplaats bevon den, waar de explosies plaats hadden, was bijna niet mogelijk. Men zag talrijke arbeiders geheel in vlam men gehuld uit het gebouw rennen; geheel verblind liepen zij in het prikkeldraad, dat de fabrieksgebou wen omgeeft en bleven daar hangen. De politie heeft den geheelen nacht het ziekenhuis bewaakt, ten einde te beletten, dat vrouwen cn kin deren naar de bedden der gewonden zouden gaan. Op bet moment der ontploffing waren 1100 arbeiders in de fabrieken werkzaam. De meeste slachtcffers ten doode opge schreven. De doktoren van het ziekenhuis, waarin de 63 ge wonden zijn gebracht, die gisteren het slachtoffer van de ontploffingen bij de Standard Oil Co. te Linden zijn geworden, hebben verklaard, dat van het mee- rendeel der gekwetsten de brandwonden zoo ernstig zijn, dat slechts weinigen er het leven zullen afbren gen en van deze menschen zullen er velen nog blind blijven. Veertien gewonden hebben vannacht reeds met den dood geworsteld. De ontploffing is ontstaan door het springen van een naftagasbuis. Het gas ont brandde en bracht een alcoholketel tot ontploffing, van waar een vlammenzee naar alle kanten uit sloeg. De ongedeerd ontkomen oogetutgen verklaar den, dat drie ontploffingen snel op elkaar volgden. Voor hen. die zich in de nlcoholafrieeling bevonden was redding slechts door een toeval mogelijk. Toen zij, die buiten hadden weten te kdmen, omkeken, za gen zij, dat talrijke arbeiders in vlammen gehuld uit het gebouw stortten en geheel verblind in de prikkeldrandnfsperringen liepen, die de fabriekster reinen omgeven. In het prikkeldraad bleven de onge- lukkigen hangen. Tien dooden. Het laatste bericht meldt: Het aantal dooden tengevolge van de ontploffing bij de Standard Oil is tot tién gestegen, daar eenige gewonden overleden zijn. In het ziekenhuis bevin den zich nog vijftig gewonden; men vreest voor liet leven van negen hunner. De geneesheeren die de ge kwetsten verpelgen, vreezen. dai er een twintigtal voor hun leven blind zulen worden. HEVIGE KOUDE IN NOORD ITALIë. V.D. vrnecmt uit Triëst: De stad Triest wordt geteisterd door een hevige hora. De snerpende koude, droge Noorl-Oostelijke wind. die speciaal aan de kust van do Adiatischc Zee kan voorkomen, woedde Dinsdag met een snelheid van 113 K.M. per uur. Ook uit Padua wordt het toenemen van de hora ge meld. In geheel Italië is de temperatuur belangrijk ge daald. RELLETJES TE ANTWEPEN. Een zware straf. De rechtbank te Antwerpen heeft een zekeren Alf. Wolfs, die zich bij incidenten voor de Vlanmsche Opera, bij gelegenheid van het bezoek van prLps Lcopold, tegen een agent verzette, tot vijftien dagen gevangenisstraf en de kosten veroordeeld. Wolfs was ten loste gelegd door het O. M., dat hij den agent geslagen had. Hoewel de agent zelf van ':i stoot sprak, werd bekaagde, die nog nooit eerder nu t de politie in aanraking was geweest, toch voor het toebrengen van een slag verr -deeld.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7