SchagerCourant Raad Ar*a Paulowna. Vijfde Blad. Eeuwfeestviering van Guido Gezelle. Ingezonden Stukken. Rijwielpad door Westfriesland. Zaterdag 22 Februari 1930 73ste Jaargang. No. 8617 Huldiging van den geboortedag van den grooten Vlaamschen dichter. Guldo Gezelle, de beroemde Vlaamsche dichter, werd den lsten Mei 1830 nabij Brugge geboren, waar zijn va der, Petrus Gezelle een boomkweekcrij kad. Guldo, die geestelijke moest worden, werd op zijn twaalfde jaar gezonden naar het klein-seminaire te Rousselaere, waar hij tevens het beroep van zijn vader voortzette en zijn kostgeld betaalde met arbeid tot on derhoud van den tuin. Door zijn nauwere aansluiting bij eenige Engelsche leerlingen dezer inrichting van on derwijs, wist hij zich weldra bijzondere bedrevenheid te verwerven in de Engelsche taal en ving toen reeds de etudie aan der Engelsche klassieken, daarbij zich voor het eerst aan dichtwerk wagende. GUWO GEZELLE. Het gedicht „De Mandelstroom", tusschen zijn school werk gevonden, was oorzaak, dat hij ln. 1850, ofschoon zijn toelatingsexamen niet voldoende was geweest, tot het groot-seminarium te Brugge werd toegelaten, om na een vierjarige studie den lOden Juni 1854 de priesterwij ding te ontvangen. Als leeraar in het boekhouden kwam hij in 1855 terug in het klein-seminarie te Rousselaere, waarhy in 1857 leeraar werd in de letterkundige klasse, waarmee tegelijkertijd het begin van zyn letterkundige loopbaan was geopend. Van nu af aan kon hij zich met hart en ziel aan zijn geliefde dichtkunst wijden en ai heel spoedig ontstonden zijn eerste „Klein Gedichtjes". Door zijn ieerilngen op de handen gedragen, vonden hij en zijn onderwijs nochtans minder genade ln de oogen zijner superieuren. Reeds in 1859 werd hij van zijn ambt te Rousselaere ontheven en trok hij ln 1860 met de En gelsche studenten van het klein-seminarie naar Brugge, waar hij met dr. Jos Algar een Engelsche school sticht te met toestemming der geestelijke overheid. Deze onder neming evenwel rendeerde niet en hij zag zich gedrongen haar na eenige maanden te eindigen. Daarop werd hij achtereenvolgens onder-directeur aan een Engelsche seminarie, onderpastoor aan de St. Wal- burga te Brugge en omstreeks 1870 hoofd van het volks- tydschrift „Rond den Heerd", dat hoofdzakelijk door hem geschreven werd. In Kortrijk is hij ook nog onderpastoor geweest in de Onze Lieve Vrouwekerk, waar hy een volle dertig jaar bleef en waar hy zich vooral door zyn menschlievenden arbeid zeer bemind en populair maakte. Hier voelde hy zich gelukkig en kon hy volkomen toegeven aan den drang tot dichten en droomen. Toch zou hij na deze 30-jarige ambts-vervulling te Kortryk nog een paar maal van ambt veranderen om ten slotte als „Bestuurder der Engelsche Augustiner Ka- nonlkessen van Lalranen" den 27sten November 1899 in zyn geboortestad voor goed van het Vlaamsche volk afscheid te nemen, dat hem in al die jaren met den grond, waarop zij woonden, zoo Hef was geworden. En thans maakt men zich op om den geboorte-dag van dezen grooten Vlaamschen dichter op schitterende wyze te herdenken. Voor dit doel heeft zich in België een uit gebreid comité gevormd, waarin de grootste mannen in den lande op wetenschappelyk gebied zitting hebben. Het Belgische Koningspaar heeft welwillend zfjn hooge bescherming aan de Gezelle-feesten verleend. De stad Brugge, welke reeds 100.000 francs beschikbaar had gesteld voor de stichting van een GezeTl a-monument van den beeldhouwer Jul. Lagae, heeft later nogmaals 10.000 francs beschikbaar gesteld als tegemoetkoming voor de uitgaver der volledige werken van Gezelle, welke behalve in een luxe editie, ook in een volksuitgave zullen ver schijnen. Men dacht ongeveer 10.000 exemplaren te kun nen verspreiden. Voorts zullen er nieuwe vertalingen van Gezeile's werk het licht zien. De feesten zullen wor den ingezet op Donderdag 1 Mei a.s. De triomfklok ln den Halletoren zal geluid worden en van alle openbare gebouwen zal de vlag wapperen. Op Zaterdagavond 3 Mei, den vooravond van den eigenlyken feestdag, zal een feestavond worden ge houden, waarop Gezelle-gedichten en liederen zullen worden voorgedragen. Op Zondag 4 Mei zal 's morgens om 9 uur een plechtige H. Mis worden gecelebreerd. Het is nog niet bepaald of deze in de Kathedraal zal worden opgedragen of in de kerk, waar Gezelle onderpastoor ls geweest, 's Namiddags om half drie zal de plechtige onthulling van het Gezelle-monument plaats hebben, waarby Pastoor Walgrave een redevoering zal houden, welke zal worden beantwoord door den Burgemeester van Brugge. Z. M. Koning Albert heeft toegezegd, by deze plechtigheid tegenwoordig te zullen zyn. De Brug- sche schooljeugd en Vlaamsche volksvereenigingen zul len een bloemenhulde brengen met muziek-uitvoerlng. De Vlaamsche componist Arthur Verhoeven beeft hier voor een Gezelle-cantate gecomponeerd op de tekst van Lambrecht Lambrechtse, terwyl natuuriyk „De Vipam- sche Leeuw" niet zal ontbreken. Na afloop van de plechtigheid zullen de autoriteiten een bezoek brengen aan het geboortehuis van den dichter aan den Rolleweg, dat ln een Gezelle-museum herscha pen is. Ook zal dien dag in de oude Gothische zaal van het stadhuis een academische zitting worden gehouden, waarby zal worden gesproken door professor August Vermeylen, Dr. J. van Glnneken S. J., hoogleeraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen en de Eerwaar de heer M. Jansen, hoofdredacteur van „De Torren- wachter, terwyl de dichter Gregoire Le Roy namens de Fransch-Belgische letterkundigen in het Nederlandsch het woord zal voeren. Vermoedeiyk zal ook een Zuid- Afrikaansch student, die verblijf houdt in Holland, aan Guido Gezelle de hulde van zyn land brengen, 's Avonds wordt er een feestmaaltyd gehouden. Dinsdag 6 Mei is het de priesterdag, waarop Gezelle in 't byzonder door de geesteiykheid zal worden her dacht en gehuldigd. Deze dag zal met een H. Mis om 9 uur beginnen, waarna de feestzitting wordt geopend. In den namiddag wordt een bezoek gebracht aan het Ge zelle-museum; in den museum-tuin zullen alsdan ver schillende Gezelle-liederen worden uitgevoerd. Ook ln Fransch Vlaanderen wordt het geboorte-eeuwfeest van Guido Gezelle gevierd, en wel op initiatief van het te Steenvoorde gehouden congres der Vlaamsche vereeni- gingen Ih Noord—Frankryk. Het Vlaamsch Verbond heeft zich (belast met het organiseeren der feesteiyk- heden. Ook in ons land heeft zich op verzoek van den Guldo- Gezelle-kring te Amsterdam een comité gevormd om het geboorte-eeuwfeest van den grooten Vlaamschen dichter te vieren. Vergadering van den Raad op Vrijdag 21 Februari, des middags 2 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secretaris de heer C. Keijzer. Afwezig is de heer Stammes, met kennisgeving van verhindering. De Voorzitter heet de heeren welkom en verklaart de vergadering voor geopend. De zeer uitvoerige notulen worden gelezen, ze wor den onder dankzegging goedgekeurd. Waar met het lezen der notulen wederom een ruim half uur gemoeid was. zegt de Voorzitter, dat het wel licht ook hier overweging verdient om de notulen voor de leden ter inzage te leggen. Het meerendeel der leden blijkt echter daarvoor niet veel te gevoelen. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de heeren Kooiman en Tromp hunne herbenoeming als lid der commissie van toezicht op het Lager Onder wijs hebben aangenomen. Ingekomen is een rapport van de verrichtingen van de electriciteitscommissie. De commissie is ingesteld om na afloop van de 5-jarige contracten tusschen P.E.N. en de gemeenten een billijker regeling te ver krijgen. De commissie heeft dit resultaat bereikt, dat de Minister heeft toegezegd persoonlijk aan deze zaak zijn aandacht te zullen schenken De heer Kuiken vraagt, of het niet van belang is dat het gemeentelijk bedrijf overgaat bij het P.E.N. Spr. dacht dat dit wel in het belang der iugezetenen was, de menschen elders zijn nogal tevreden over de vastrechttarieven van het P.E.N.; de stroom is el ders pittig goedkooper dan in onze gemeente. Spr. deelt bijv. een geval te Nieuwesluis mede. waarbij iemand aan vastrecht 2 kwartjes betaalt en 5 cent per kilowatt stroom. De Voorzitter wijst er op, dat wat het vastrecht be treft, de tarieven door de provincie zelf zijn vastge steld voor onze gemeente, toen het gemeentebestuur met de provincie onderhandelde over overdracht van het bedrijf. Laat de heer Kuiken er dus maar niet van droomen, dat de tarieven zooveel lager zouden worden. De heer Kuiken zegt, dat hier het vastrecht toch wordt geregeld naar het gebruik. Menschen die koeien hebben kunnen de melk toch het goedkoopst leveren. De Voorzitter: Maar het is de vraag of die koeien- melkers dat doen. Ben zeer eervol ontslag. De heer S. Tj. van Dijk vraagt eervol ontslag als onderwijzer aan de o. 1. school I. De Voorzitter zegt, dat de heer Van Dijk sedert 1 Juli 1926 onderwijzer in deze gemeente was en hij zich heeft doen kennen als een onderwijzer met veel ijver en plichtsbesef en die door zijn buitengewone paedagogische gaven zich zeer ver dienstelijk heeft gemaakt en dan ook schitterende resultaten met zijn onderwijs wist te bereiken. Het zal zelden voorkomen dat aan zulk een jong ambte naar ontslag wordt verleend met een dergelijke eer volle toevoeging. B. en W. stellen den raad voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen met dankbe tuiging voor de buitengewone ijver en de goede dien sten aan liet onderwijs bewezen. De heer Hoorn sluit zich gaarne bij de woorden van den Voorzitter aan, hij kan er zich volkomen mee vereenigen. De heer Keuris zegt, dat dit dus zeker de laatste i9 van het oude personeel. De Voorzitter:'Ja, het is buitengewoon jammer, de kinderen waren dol op hem en de orde was onbe rispelijk. Wij wenschcn den heer Van Dijk al'e goeds en wcnchcn hem evenveel succes in zijn nieuwe standplaats. Besloten wordt tot wijziging van de begrooting voor 1930, in verband met enkele administratieve bemerkingen van Ged. Staten. W. R.i Toen Woensdagavond 12 dezer 'n paar bewoners van Winkel en ondergeteekende zich per peddelraa- chinc dieper Westfriesland in begaven, ten einde enkele kameraden bij hun maatschappelijk werk te assi«»teeren en daartoe gebruik maakten van de (toen) maanverlichte zeer smalle wegjes die ons, b.v. nabij Hoogwoud, nabij en langs de gewezen tramweg voerden; wegjes, waar de wielrijder, ja zelfs nog wel een meerwielig voertuig plaats kan vinden, doch waar passeeren van een en ander redelijkerwijs uitge sloten is. toen merkten wij zoo op, dat de bewoners in die streken de tram wel zouden missen, dat som migen zich wel een horloge zouden moeten aanschaf fen (of 'tZundagsche maar voor daags gebruiken), dat 't wel rustig aandeed, dat men niet telkens bij 't naderen en passeeren van een overweg had toe te zien of er ook een treintje naderde en ook dat men nu van die baan maar een weg moest makin! Maar verder dacht ondergeteekende niet: mogelijk- heid, bezwaren (die zullen er natuurlijk te over -rijn enz., werden door hem niet uitgesponnen. Doch ziedaar: drie dagen later het artikel van den heer Rotgans Verwezenlijking van diens Idéé zou voor zwervers rils onderget. nog verbetering brengen: Van de tram kon hij nooit gebruik maken, dio ging te zelden cn te langzaam. Inplaats daarvan een 24 uur per et maal te gebruiken goede weg, geen overwegen tiet geboortehuis van Guido Gezelle te Brugge Da Heer Kuiten zegt, 'dat wte Je oot Koorl, een smid, of een timmerman, ze vinden het allen gewenscht dat het bedrijf bij het P.E.N. overgaat. De Voorzitter zegt, dat het P.E.N. den stroom wel levert voor 5 cent en de gemeente voor een dubbel tje, maar over de tarieven leest spr. toch ook wel eens andere berichten. En spr. wijst dan verder op de kosten van de straatverlichting Als hier een lan taarn bijp. plaatst moet worden, wordt dat huishou delijk behandeld, de hooge kosten weerhouden ons dan niet, maar als het van het P.E.N. moest uitgaan, zou de rekening heel anders worden. De heer Keuris erkent, dat de straatverlichting duurder zou worden, maar in het algemeen zal het voor de gebruikers goedkooper zijn als zij den stroom rechtstreeks van de provincie betrekken. De Voorzitter merkt op, dat het weinig verschil maakt of we het aan den ecnen kant betalen of aan den anderen kant. De heer Keuris zegt, dat kleine dingen oorzaak wa ren dat ook spr. zich verklaard heeft tegen over dracht van het bedrijf, maar in principe is spr. wel voor overdracht. Maar spr. zal er niet verder op in gaan. De Voorzitter zeg t,dat dit onderwerp ook niet aan de orde is en wijst er op, dat we een schitterend be drijf hebben, een bedrijf dat in de dure jaren is ge sticht en bovendien de geheele gemeente is aange sloten. Als dat van de provincie had moeten komen, zou het heel wat gekost hebben. De heer Lubbert zegt, dat dit dan in de duizenden guldens zou hebben geloopen. De heer Van der Ham zegt, dat het P.E.N. als overheidsbedrijf hem bij de onderhandelingen zeer is tegengevallen. De behandeling van het P.E.N. on dervonden is niet mooi geweest en voorloopig voelt spr. dan ook niet veel voor overdracht. Dc Voorzitter wijst op de uitbreiding die sindsdien heeft plaats gevonden en waardoor 't bedrijf zooveel beter is geworden, den Oostpolder dan nog buiten gesloten. De heer Kuiken zegt, dat de provincie eerst aan de gemeente moet verdienen. De Voorzitter zegt, dat de commissie dan ook po gingen doet om de prijzen voor engros verlangd te krijgen. Spr. brengt in herinnering dat voor den oor log de gemeenten moesten betalen fSO voor de eer ste f,0 Kilowatt, dat dit in de oorlogsjaren niet meer kon on toen aan de gemeenten vorhooging is gevraagd van fSO op f 120. Sommige gemeenten heb ben dat gedaan, anderen niet, die oordeelden, wij hebben een contract. Een erg sociaal gevoel sprak daar niet uit cn toen een meer normale tij 1 kwam, zou inen denken dat het P.E.N. tot de gemeenten die het bedrag van fSO op f120 hadden gebracht, zou zeggen, we hebben dat meerdere bedrag nu niet meer noodig Maar ze zeg gen jullie blijven f120 betalen terwijl de anderen verlagen. Van die dingen kijken we raar op, wij beta len f 150. De heer Kuiken meent, dat dit langs ons heen gaat, wij moeten hebben wat voor ons t voordeeligst is. De Voorzitter zegt, dat het nog de vraag is of het bij het P.E.N. voordeeliger is. De heer Jonker zegt, dat toen de vastrechttarieven door het P.E.N. zijn vastgesteld er 5 a 6 honderd aan sluitingen waren, nu zijn er zeker 1100 a 1200 aan sluitingen. De Voorzitter zegt, dat er zeker een 800 aansluitin gen waren. De heer Jonker erkent dat het voordeelen biedt als de gemeente zelf een bedrijf in handen houdt, maar in de toekomst t.a.v. onderhoud net, transformator- gebouw enz., gelooft spr., dat het beter is dat het be drijf bij het P.E.N. overgaat De Voorzitter zegt, dat er niet veel klachten zijn ge weest over de vastgestelde vastrechttarieven, een me- dedeeling die enkele leden een „nou, nou" ontlokt Ingekomen is een verslag van het correspondent schap der arbeidsbemiddeling. In den zomer wordt zoo goed als geen gebruik van het corresspondent- scbap gemaakt, in December komen de inschrijvingen, in Mei, soms in April zijn er geen inschrijvingen meer. Van het Dag. Bestuur van den Anna Paulowna pol der is een brief ingekomen, omtrent de loonregeling voor de arbeiders aan de wegverbetering. Met in gang van Februari zijn de werktijden zoodanig ge regeld, dat 48 uren wordt gewerkt zoodra de dagen voldoende gelengd zijn, zal toestemming worden ge vraagd 55 uren per week te mogen laten wdWsen. Het uurloon is bepaald op 40 cent. Voor regenver- zuim zal geen vergoeding worden gegöven. Wanneer er menschen zijn die dat uurloon niet, waard zijn, dient de opzichter te trachten de arbeidsprestatie op te voeren. Móchten er zijn voor wie dat in ver band met hun leeftijd niet mogelijk is, dan zal ge tracht worden andere werkzaamheden te vinden. Bij Koninklijk besluit van 17 Januari 1930 zijn de jaarwedden der wethouders dezer gemeente vastge steld op f 400 voor elk. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school I is wegens ongesteldheid van den heer Van Dijk, be noemd mej. II. W. Kolenbrander. De heer J. Baken zond dankbetuiging voor de ver hooging zijner jaarwedde aJs le ambtenaar ter se cretarie. Al doze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Volgt benoeming van een lid der commissie tot we ring van schoolverzuim in de vacature J. Speets. De door B. cn W. opgemaakte aanbeveling luidt: 1. D. Hoexum; 2. C. F. van der Goes. De heer Hoexum wordt met algemeene stemmen benoemd. Ben verloren zoon. Ingekomen is een verzoek om ecne tegemoetkoming «n de kosten van vervoer van oen kind van H. van Ginkel naar de o. 1. school I. Evenals voor zijn andere kinderen zal aan den heer Van Ginkel ook nu 80 van het vervoer, dat f45 per jaar kost, door de gemeente worden bijge dragen. De heer Van der Ham vraagt, hoe het moge lijk is geweest, dat de bètrokken jongen steeds on geoorloofd verzuim heeft gepleegd. De Voorzitter zegt, dat hij steeds verschillende woonplaatsen heeft gehad en dit kind verzwegen was. De heer Keuris: Een verloren zoon dus. De Voorzitter: Wat de school betreft ja, maar hij is tot den vader weergekeerd. B. tn W. ifeffen vtvrr tet wfJrTgïng ran fief goed gekeurde besluit tot het aangaan van een tijdelijke geld 1 eening. In de December-vergadering was beslo ten tot het aangaan van een tijdelijke leening ad f 165.000 n.1. f125.000 voor „Cérès" en f40.000 voor de 1'. cliool. De f40.000 hebben wc nog niet noodig en dc „Mdleening zou worden aangegaan bij de Boe renleenbank. Wat de f 125.000 betreft, is er van de Rotterdamscha Spaarbank een aanbieding om de geldleening te plaatsen, tegen een rente van 4% Jat ls la ger dan bij de Boerenleenbank. B. en W. stellen nu voor te besluiten een geldlee ning aan te gaan van f 125.000 bij de Rotterdamsche Spaarbank tegen 4Vg en de andere f40.000 bij de Boerenleenbank tegen een rente van 1 boven het promesse-disconto der Nederlandsche Bank. De heer Keuris wijst er op dat dat voor de gemeen te voordeeliger is en algemeen hecht de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel van B. en W. Volgt de vaststelling van een rooilijn voor de op het bouwterrein „Cérès" geprojecteerde wegen. De rooilijn zal zijn 3 meter van den weg, zoodat de bewoners voor hunne pcrceelen een tuintje van 3 meter diepte zullen kunnen hebben. Algemeen goedgevonden. De heer Jonker wijst op de eigenaardige rooilijn van de perceelen langs de Krommotocht. Algemeen acht men het niet mooi zooals daar d« nieuwe pcrceelen worden geplaatst. Van den heer G. Boontjes kwam icn verzoek in om een voorschot in gevolge de Lamiarboiderswet, n.1. een voorschot van f3600 en idem van den heer Pet ten, een voorschot van f 3595. Goedgevonden. Do rondvraag. Do heer Keuris informeert of B. en W reeds eeenigs- zins berekeningen hebben gemaakt in verband met da nieuwe regeling inzake de flnantieele verhouding tus schen rijk en gemeenten. Weten B. en W. reeds wat er by de uitkeering die de gemeente van rijkswege zal krij gen moet worden bijgepast, en hebben ze in dat opzicht al plannen. De Voorzitter wijst er op dat niemand nog van de be rekeningen iets afweet Uit nieuwsgierigheid zyn wel be rekeningen gemaakt maar we dienen eerst do gegevens van het rijk t« hebben. Wel zullen hecle duro gemeenten er beter van worden. We moeten maar kijken hoe het loopt, hoeveel opcenten op de R.I.E. geheven moeten worden. Als er meer gegevens over zijn kunnen we er misschien on een avond wel eens over praten. De heer Van der Ham had verwacht iets to vernemen over den gemeentelijken ophaaldienst. Spr. vraagt of er al sollicitanten worden opgeroepen. De Voorzitter zegt dat hy wel enkele menschen by zich heeft gehad cn hy gezegd heeft dat ze hun sollicitatie maar moesten inzenden. De heer Van der Ham vraagt of dan geen oproeping wordt geplaatst. De Voorzitter zegt van misschien wel. Het bouwen van het huisje zal spoedig worden aanbesteed. De heer Van der Ham vraagt dan verder of de benoe ming aan B. en W. of aan den raad is. De secretaris zegt van aan den raad. De Voorzitter dacht dat deze benoeming aan B. en W. was, maar hy vindt het wel goed dat de raad het doet» Het kan spr. niet schelen, ja, het Is hem nog liever dat de raad het doet. De heer Koorn heeft er vorig maal al op gezinspeeld, maar spr. vraagt nu opnieuw of het geen waagstuk is. dat de gemeente nu al overgaat tot het bouwen van een huisje en een garage? Is het niet beter het de eerste jaren uit te besteden? er zyn menschen genoeg die wil len inschrijven. De Voorzitter weet dat wel. maar spr. wijst er op wat In het rapport tot uitdrukking komt De raad moet niet op deze zaak terugkomen. In alle gemeenten neemt men deze zaak In eigen be heer. Zy die inschrijven moeten er wat aan verdienen en de gemeente zal het zoo goed mogeiyk regelen. De heer Koorn vindt dat ook wel goed, maar voor spr. is het de vraag of de zaak levensvatbaarheid zal hebben. We hooren stemmen opgaan die oordeelen van wel, en de Voorzitter zegt dat de benoeming ook tydeiyk zai zijn, voor één Jaar. De heer Komen zegt dat als het benoemingrecht aan B en W. is, hy er geen prijs op stelt, dat de raad benoemt.. De Voorzitter zegt dat het benoemen van een amb tenaar door den raad geschiedt en dus ook ln dit geval. De heer Van der Ham zegt, dat zelfs de doodgraver met een salaris van een paar honderd gulden, door den raad is benoemd. En hier betreft het iemand met een volle dagtaak. De Voorzitter wy'st erop, dat elders de benoeming van arbeiders van den gemeenterelnigingsdienst door B. en W. gebeurt De heer Keuris zegt dat er dan een directeur is, die aan B. en W. een voordracht overlegt Hier is het een ander geval. De Voorzitter zegt dat tegen den tyd waarop de be trokken arbeider gebruikt kan worden, een oproeping zal worden geplaatst. De heer Kuiken informeert of er al iets bekend ls over de conferentie met de directie van het water leidingbedrijf. De menschen aan de Krommetocht vragen om waterleiding, maar spr. heeft geantwoord, dat de burgemeester in deze wel actief zou zijn. De Voorzitter deelt mede ,dat gister nog een bespre king met den heer Bel heeft plaats gehad en dezen verzocht is voor aansluiting van de geheele gemeente een plan te maken. Ons plan is dat 60 pet. van de kos ten verzekerd dient te zijn van de menschen, de rest dan door de gemeente en provincie. Het doel is verder, omdat er nog menschen zyn, die niet veel voor aan sluiting gevoelen, een vergadering te houden, waar Iemand van het P.W.B. zou spreken. De zaak ls dus druk aan den gang. Hierna volgt sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 17