Binnenlandsch Nieuws. Al te groote belangstelling. 100 Kilometer per uur. Schoolvoetbal. Gemengd Nieuws. Een millioenen-regen. Geen vervalsching op groote schaal. Het lot van twee vliegers. Uit onze omgeving. LANGENDIJK BARSINGERHORN. Dan kwamen we nog eens een keer meer door die streken. Daarom: hulde aan den hoer Rotgans voor zijn initiatief en beredeneerd artikel, mijn betuiging van instemming aan den heer Overdijk (noteeren) en aan U, geachte Redactie, dank voor de verleende pflaatsnuimte. Anna Paulowna, Febr. 1930. JAN KREIJGER. NOORDSCHARWOUDE, 20 Febr. 1930. Antwoord aan den heer Du Burck. Mijn antwoord kan kort zijn. lo. Het is juist, dat de S.D.A.P. niet is genoemd, doch wel zekere politieke zijde. Gezien de houding van den berichtgever kan dit niet anders dan genoemde partij wezen. Het zal toch niet de R.K. partij of de Antl- Rev. zijn, en in geen geval de Democratische partij; 2o. De berichtgever noemt niet het woord bedisselen, maar knusjes, wat z.i. moest opvallen. Dus was er iets niet in orde. 3o. Wordt door U beweerd, dat van zekere politieke zijde het vuur uit de sloffen is geloopen om bepaalde personen op de bestuurszetels te doen plaats nemen. Dit is iets wat u dan maar eens aantoonen moet op de a.8. „Witte Kruis'-vergadering. 4o. Heeft U volkomen het recht critlek uit te oefe nen, doch wat u doet is niet anders dan zijdelingsche aanvallen in uw kwaliteit van correspondent. 5o. Zou ik U beleefd willen verzoeken in het vervolg boven uw correspondentie „Zuidscharwoude" te plaat sen en niet „Langendijk", opdat een leek kan lezen uit welke bron het bericht komt Correspondent Noordscharwoude. Van een nieuw bankbiljet van f50 in de étalage en een vlugvingerige dief. Eén dezer dagen kon men voor het étalageraam van het sigaren-magazijn „Elwawy" in de Javastraat te Den Haag een bulletinformulier zien hangen, met erop geprikt een nieuw bankbiljet van 50 gulden, dat eerst onlangs door de Nederlandsche Bank is uitge geven. Degenen, die dit nog niet gezien hadden, ble ven natuurlijk voor de étalage staan en de winkelier maakte op deze wijze reclame. Om half 9 uur 's avonds ging de winkelbel en de winkelier ging naar den winkel om te zien welke klant daar binnenstapte. Er was echter niemand. Bij het openen van de winkeldeur om te zien of er kwa jongens in 't spel waren, zag de winkelier een politie agent komen aanloopen. Deze zeide, dat er in den winkel iets gestolen moest zijn, hetgeen hij gehoord had van een trambestuurder van lijn 7, die een per soon op een verdachte manier den winkel had zien verlaten. Denkende, dat een doosje sigaretten gestolen was, vind hij het niet de moeite waard om daarvoor de "tram stil te zetten, doch later waarschuwde hij een agent. Het bleek, dat in de étalege verscheidene kistjes 6igaren waren omgevallen en dat de „klant" het brief je van vijftig, hetwelk hij blijkbaar ook nog niet ge zien had, had meegenomen. Tevens werd een blikje tabak vermist. De dief moet, om bij het bankbiljet te zijn gekomen, onder een zijraam van de étalage door zijn gedoken. Daarbij heeft hij blijkbaar de kist jes sigaren omgegooid. Eén en ander moet op ontstel lend vlugge wijze gebeurd zijn, want zooals gezegd, toen de winkelier uit zijn kamer kwam nadat de win kelbel was overgegaan, was er niemand meer te zien. Dat hij van het omvallen van de kistjes niets heeft gehoord, kan verklaard worden uit het feit, dat juist een tramwagen van lijn 7 voorbijging, hetgeen nogal gedreun veroorzaakte. Dat zijn lapje van f 50 een dergelijke groote „belang stelling" zou hebben, zal de winkelier zeer zeker niet gedroomd en al evenmin gewenscht hebben. Proeven met de electrische treinen tos- schen Den Haag over Haarlem naar Am sterdam. Met electrische treinen, bestaande uit zes en acht rijtuigen, worden, zoo wordt aan het Utr. Dgbl. ge meld, onder leiding van ingenieur H. Goedhart op de baanvakken Den Haag—-Leiden—Haarlem—Am sterdam proeven genomen of het mogelijk is, de elec trische treinen met nog groote! snelheid te vervoe ren. In de cabines der electrische treinen zijn bizon- dere snelheidsmeters geplaatst, om de snelheid per seconde te kunnen nagaan. Met een snelheid van 100 K.M. per uur werd de afstand Leiden—Don Haag in 11 minuten, het tra ject LeidenHaarlem in 18 minuten en het traject Haarlem—Amsterdam in 12 minuten afgelegd. De ge- heele afstand Den HaagAmsterdam werd in 42 mi nuten afgelegd. Ook met de snelstoptreinen, de zoogenaamde locaal- treinen, worden tusschen Leiden—Warmond en de andere tusschenstations proeven genomen, of het mogelijk is, de snelheid te vergrooten. BIJ HET VISSCHEN VERDRONKEN. Aan de Zuiderpietr te IJmuiden. Donderdagavond is de 14-jarige N. K. toen hij niet eenige jongens bezig was met visschen in de Bui tenhaven van IJmuiden van de Zuiderpier gevallen. De jongen verdronk voor do oogen van zijn vrien den. Ofschoon zijn lijk spoedig door de bemanning van de sleepboot „Nestor" werd opgehaald en twee doctoren geruimen tijd getracht hebben de levens geesten op te wekken, bleek hij reeds te zijn over leden. INBRAAK IN EEN STATIONSGEBOUW. Een bnit van 13400. In het stationsgebouw te Zoetermeer—Zegwaart is Donderdagnacht ingebroken. Door het uitsnijden van een ruit zijn de dieven binnengekomen. De brandkast is opengebroken en daaruit een bedrag van f 3400 ont vreemd. De daders is men nog niet op het spoor. PROV. GRIFFIE VAN NOORD-HOLLAND. Wordt half Mei verplaatst. Thans is vastgesteld, dat de Provinciale Griffie van Noordholland half Mei van het gebouw in de Jans straat te Haarlem naar het paviljoen „Welgelegen" aan de Dreef zal worden overgebracht. iy2 PROVINCIE N.-HOLLAND 1930. Resultaat inschrijving. Bij de Donderdag gehouden inschrijving op boven genoemde leoning, is op het voor vrije inschrijving beschikbaar gebleven gedeelte voor een zoodanig be drag ingeschreven, dat aanvragen tot f5000 vol kun nen worden toegewezen en aanvragen boven 15000 voor 00 met een minimum van 15000. EEN AUTO IN BRAND GESTOKEN. De chauffeur en de eigenaar in arrest gesteld. Donderdag heeft de centrale recherche te Amster dam aangehouden een chauffeur en diens patroon, resp. verdacht van het in brand steken van een auto en van het in ontvangst nemen van het verzekerings bedrag vpor den auto. Deze arrestatie betreft een auto, die het vorige jaar October in den Haarlem mermeer is verbrand. Thans is uitgekomen, dat de auto door den chauffeur opzettelijk in brand zou zijn gestoken om zijn patroon in het bezit te stellen van de verzekeringspeuningen, Door de schoolvoetbalscommlssie van den Noordholland- schen Voetbalbond, district West-Friesland is aan deze hoofden en onderwijzers voor lagere scholen het volgende schrijven gezonden: Mijne heeren. De Noordhollandsche Voetbalbond organiseert reeds een paar jaar met stijgend succes en toenemende be langstelling de schoolwedstrtfden. Tot heden worden de ze gehouden in Helder, Alkmaar en Zaanstreek. De door het bestuur van den NH.V.B. ingestelde Schoolvoetbal- Commissie heeft wederom een sub. commissie voor West- Friesland benoemd om te trachten ook in dit district schoolvoetbal wedstrijden te organiseeren. Aan ons is de taak opgedragen om genoemde wed strijden in de omgeving van Schagen te organiseeren, en wij trachten dan ook een voldoende aantal elftallen samengesteld te krijgen om deze wedstrijden ook hier doorgang te kunnen doen vinden. De schoolvoetbalcomm. van den Noordhollandschen Voetbalbond en hare sub-comm. voor West-Friesland zouden het zeer op prijs stellen, zoo u uwe gewaardeer de medewerking zoudt willen verleenen, dat een of meer elftallen uwer school aan deze wedstrijden deelnemen. Wij willen hier even aan toevoegen dat de* K.N.V.B. volkomen instemt met het organiseeren van schoolwed- strijden en wij veroorlooven ons dan ook een aanhaling uit bescheiden hunner studiecommissie. Anderzijds verhoogt schoolsport het saamhoorlgheid»- gevoel der leerlingen eener zelfde school, leert het in dividu zich ondergeschikt maken aan het geheel en werkt sterk karaktervormend door het ontwikkelen van die vele. deugden, welke sportbeoefening naar voren brengt. Hierdoor vormt schoolsport een even gewenschte als noodzakelijke aanvulling tot het cerebrale onderwijs. Ook is schoolsport van hooge waarde vanwege den weldadigen invloed, welken alle sport op bloedsomloop ademhaling, zenuwstelsel en spiergevoel uitoefent Tot zoover een aanhaing van bovengenoemde commis sie. Verder bezit Amsterdam een uitstekend werkende schoolvoetbalorganisatie onder leiding van den A.V.B. en tijdens de Paaschvacantie worden aldaar de wedstrij den gehouden en wordt aan dit tournool door meer dan 3300 scholieren deelgenomen. Ook hier vindt dit plaats met volle instemming der autoriteiten op onderwijsge bied en medewerking van den wethouder voor onderwijs. Wij zijn gaarne bereid alle verdere gewenschte inlich tingen te verschaffen en vernemen gaarne uiterlijk 15 Maart of uw school aan deze wedstrijden te houden op het terrein der vereen. Sparta te Schagen, deel wenscht te nemen. Hieronder een paar belangrijke wedstrijdbepalingen: 1. Leerlingen beneden 11 Jaar worden niet toegelaten, tenzij ze leerling der 5e klasse zijn en hun medespe len noodig la om de school met een elftal te kunnen doen uitkomen. 2. Leerlingen die om gezondheidsredenen van het on derwijs In lichamelijke oefening zijn uitgesloten of vrij gesteld. mogen niet voor deelneming aan de schoolwed- str{jden worden opgegeven. 3. Duur der wedstrijden 1 uur, finale 1% uur. 4. Kleeding en schoeisel geen verplicht tenue. 5. Gespeeld wordt volgens beker-systeem. Gaarne vernemen wij of u vaststelling ddf"wedstrijden op vrije dagen voor de Paaschvacantie of in de Paasch vacantie het meest wenschelijk acht Met wenschen be treffende vaststelling programma, ontvangen wij gaar ne en zal zooveel mogelijk rekening gehouden worden. Gaarne uw antwoord spoedig wachtend en tot verdere inlichtingen steeds bereid, hoogachtend, De sub.-schoolvoetbalcomm. voor West-Fries land van den N.H.V.B. W. D. NIestadt J. Schlamilch. W. Watertor. Waar we echter weinig aan hebben. Re sultaat van een bezoek aan Siberië, waar een groote meteoren-val had plaats gehad. Onder directie van prof. Kulik was een commissie van Russische geleerden, naar de streek in Siberië, alwaar op 30 Juli 3908, een groote meteoren-val plaats heeft gevonden, op onderzoek geweest Deze commissie is eenigen tijd geleden terug gekomen, en heeft in „Bref" een wetenschappelijk blad, over de resultaten der reis het een en ander medegedeeld. Het totale gewicht van alle stukken is op ruim 40.000 ton geschat, de schok op het moment van den val is in een rayon van 1500 K.M. waargenomen; alles binnen 30 K.M., om de plaats van den val is verwoest, duizenden boomen lagen nog steeds, alles in dezelfde richting, ge veld en verschroeid. Een oppervlakte van 7 a 8 vlerk. K.M. In het centrum, geleek een groot kraterveld, waarin zich meren hadden gevormd. Volgens de Schatting van een der leden der commis sie, prof. Sitin, beloopt de waarde van de massa in de millioenen. De exploitatie is echter door de onherbergzame en voor verblijf etc. geheel ongeschikte en absoluut verlaten streek uitgesloten. Een Internationaal onderzoek; slechts wei nig valsche biljetten gevonden. Het opduiken van valsche honderd-dollar-biljetten te Berlijn heeft, naar Wolff meldt, alle Europeesche sta ten aanleiding gegeven met behulp der groote banken na te gaan, hoeveel valsche honderd-dollar-biljetten er in het geheel in omloop zijn, of deze vervalschlngen ln een particuliere werkplaats zijn bedreven, of dat, zooals meermalen vermoed werd, wellicht een staat achter deze vervalschlngen steekt. Schier alle voorraden honderd-dollar-biljetten zijn ln den loop der laatste weken nauwkeurig onderzocht en daarbij is volgens het Berl, Tagebiatt gebleken dat er wel eenige vervalschingen onder waren, maar dat het aantal er van in verhouding tot de aanwezige hoeveel heden echte biljetten zoo gering is, dat men ln ieder geval niet van een vervalsching op groote schaal kan spreken. Sedert het ontdekken te Berlijn van de In betaling gegeven valsche biljetten zijn er ln heel Europa geen meer aan de markt geltomen. Van den man, die de biljetten In Duitschland heeft uitgegeven, (hij noemde zich Flscher) is sedert dien geen spoor ontdekt. Vermoedelijk is hij lid van een bende die haar zetel ln Amerika heeft, want de justitie vermoedt, dat de vervalschingen daar te lande zijn gepleegd. Ook het lijk van den vlieger Eielson gevonden. Het lijk van den vlieger Carl Eielson die verleden Jaar November het bij den Siberischen Noordkaap in het ijs geblokkeerde schip Nanook per vliegtuig met zijn me- chanicien te hulp was gevlogen en sindsdien zoek was, heeft men thans onder de wrakhoop van zijn vliegtuig gevonden. Het lijk van kapitein Borford was, naar men weet, verleden week reeds op 30 M. afstand van het wrak \van het vliegtuig gevonden. Men vermoedt, dat beide vliegers bij den val van hun toestel op slag zijn gedood. Eielson was naar men weet de man, die indertijd met Wilkins van Alaska over de Noordpool naar Spitsbergen gevlogen is. HOOGVERRAAD IN AFGHANISTAN. Voor de doodstraf voorgedragen. V.D. verneemt uit Londen: Het Afghaansche gezantschap te Loncle-n heeft uit Kaboel een telegram ontvangen, volgens hetwelk Mo hammed Wali Khan en generaal Mohammed Sami, die onlangs onder verdenking van hoogverraad tegen den koning werden gearresteerd, door een uit 70 per sonen bestaande eclitbank, waarin zitting hadden een minister, officieren en hofdignitarissen, schuldig zijn bevonden. De rechtbank adviseerde den koning, beide beklaagden ter dood te veroordoelen. EEN ORKAAN OVER NEW-FOUNDLAND. Drie dooden, geweldige schade. Reuter meldt uit St. Johns: Hier komen de eerste berichten binnen omtrent een verschikkclijkcn Z. O.-orkaan, welke Zondag hooft gewoed en drie menschenlevens heeft geëischt, en aan de visschershaven aan de Z. W. kust van Nowfoundland voor honderdduizenden dollars scha de heeft aangericht. TWAALF JAREN DOOR ZIJN BROER OPGESLOTEN. Afschuwelijke ontdekking. VJ). verneemt uit Berlijn: De Berlijnsche bladen melden, dat door een ano- nymen brief aan het licht is gekomen, hoe in de buurt van Berlijn in het gehucht Breese een boer zijn zwakzinnigen broer sinds twaalf jaren in een dak kamertje opgesloten houdt. De man is ongeveer vijf tig jaren oud en geheel uitgeteerd. Zijn haar en na gels zijn tot» een geduchte lengte uitgegroeid. Bij het onderzoek door de politie is gebleken, dat de moeder der beide broers bij haar dood. twaalf jaren geleden, den zwakzinnigen zoon 12.000 Mark had nagelaten. Dit geld was evenwel door diens broer opgemaakt. Ten einde ontdekking te voorkomen, had de boos doener zijn broer voor alle zekerheid afgesloten. Thans is het slachtoffer naar het ziekenhuis over gebracht HET GRILLIGE WEER BOVEN AMERIKA. De koudegolf geëindigd. Uit New York wordt gemeld: Nadat het geheele Oosten drie dagen lang van een koudegolf en een temperatuur tot 14 gr. onder nul te lijden heeft gehad, heerschte hier heden. Donderdag, schier zomerweer. Het kwik steeg des middags tot 16 gr., wat nog i<?ts hooger is dan tot dusver het record in dezen tijd van het jaar bedroeg. Volgens het weer bericht worden heden geen koude verwacht. SCHEEPSBRAND OP EEN AMERIKAANSCH SCHIP. Op de President Garfield. Uit Jersey City wordt gemeld: Op het s.s. President Garfield van de Dollar Steam- ^hip Line, dat gisteren van een groote reis was te ruggekeerd en aan de pier alhier had aangelegd, is in een ruirn met rubber brand uitgebroken. Het blus- schingswerk is aan den gang, de brandweer hoopt den brand tot den haard te kunnen beperken. MEDICUS VERONGELUKT. Op weg naar ernstigen patiënt. V.D. verneemt uit Parijs: Een jeugdig medicus uit Clormont-Ferrand, dr. Far- ges, werd gisteren met grooten spoed ontboden naar het nabijgelegen dorp Manzat, waar een fabrikant le vensgevaarlijk gewond was. Bij een autoverhuurder huurde dr. Farges een auto; de verhuurder zou hem zelf naar Manzat brengen. Tengevolge van de duister nis geraakte de auto echter van den weg af en kwam in een naast den weg gelegen diepte terecht. Beide inzittenden werden gedood en met moeite konden de lijken uit de overblijfselen van de vernielde auto worden gehaald. Tengevolge van het uitblijven van medische hulp bezweek de fabrikant korten tijd later aan zijn ver wondingen. TEWERKSTELLING VAN GEVANGENEN. Met een groote vrijheidsbeperking. In Australië zullen een honderd gevangenen een deel van hun straftijd als vrije mannen uitdienen. Zij zullen worden tewerkgesteld bij den aanleg van een weg door ruig terrein in Niouw-Zuid-Wales. Zij zullen daartoe worden ondergebracht in oude destroy- ers, die in drijvende kampementen worden veran derd. De veroordeelden zullen op hun eerewoord wor den geloofd, dat zij niet zullen ontvluchten, cn de vrijheid verkrijgen, in hun vrijen tijd te gaan vis schen en te baden. De minister van justitie is van oordeel, dat bij deze wijze van doen gevangenen en publiek wel zullen va ren en de gevangenissen van hun overbevolktheid zullen worden bevrijd. ZUIDSCHARWOUDE. De heer Jb. Kramer herdenkt het heuglijk feit, dat hij gedurende 30 jaar penningmeester is van het Zieken fonds Helpt Elkander. Hij behoort tot de oprichters van deze vereeniging en wie weet, hoeveel moeite het dertig jaar geleden kostte, om de grondslagen voor een organisatie van over het geheel weinig ontwikkelde menschen te leggen, kan beseffen, met hoeveel moeite en Inspanning het tot oprichting dezer vereeniging is gekomen. De heer Kramer wist echter van vasthouden on beseffende het groote nut voor den minderen man van een zlekenpot, is het hem gelukt het aantal leden steeds op te voeren en ae instelling te maken tot eene, die ln hoog aanzien staat bij de burgerij. De heer Kramer heeft in andere vereenigingen erva ren, hoe anderer verwatenheid en hoogmoedswaanzin iemand kunnen treffen ln het edelste en teerste, wat een mensch bezit; in Helpt Elkander evenwel heeft hij 30 jaar kunnen arbeiden, zonder dat intriges of afgunst hem ln zijn belangelooze toewijding tot de zaak den voet dwars zetten. Hier heeft hij kunnen arbeiden met dit resultaat, dat hij met zuiver genoegen en enthousi asme kan terugzien op den afgelegden langen weg. Wie Helpt Elkander noemt, noemt den penningmees ter Kramer. En hij zelf voelt, dat hij het buiten Helpt Elkander, moeilijk kan stellen. Helpt Elkander en Kra mer zijn één. De leden weten dit te waardeeren en zij achten hen: in. die functie hoog. Het moet voor den heer Jb. Kramer een voldoening zijn, dit te ervaren en des te meer zal hem de hulde goed doen, die hij in die vereeniging telkens weer in ontvangst heeft te nemen, als hij zich herinnert de onheusche bejegening, die hij elders moest ondervinden, in den kring van hen, die zoo langzamerhand hebben bewezen, voor niets te staan, als hun dwarsdrijven en zucht tot afmaken moet zegevieren Hulde voor de belangelooze toewijding aan een zaak, die de heer Kramer zonder nevenbedoeling diende. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer P. Kramer vergaderde Don derdagavond devereen iging „Helpt Elkander", het zie kenfonds", met 41 leden. De voorzitter heette de aanwezigen welkom met de gebruikelijke plichtplegingen en wijst er op, dat de heer Jb. Kramer zijn 80-jarig jubileum als penning meester herdenkt. Met eenige waardeerende woorden aan het adres van den heer Kramer, spreekt voorzitter verder den wensch uit, dat de penningmeester nog vele jaren zijn functie zal mogen blijven vervullen met de zelfde accuratesse en opgewektheid als hij tot nu toe heeft gedaan. De secretaris, de heer H. Schrijver, las daarop de no tulen der vorige bijeenkomst voor, welke met dank aan den samensteller werden goedgekeurd. De heer Jb. Kramer, de jubileerende penningmeester, sprak daarna nog enkele woorden van dank tot den voorzitter, voor de vriendelijke woorden bij de opening door dezen tot hem gericht. Daarop bracht de Penningmeester zijn financieel ver slag uit. De ontvangsten aan contributie hadden over het afgeloopen jaar f 2892.39 bedragen, aan rente f 102.95, aan terugstorting f 27.50. Uitgegeven was voor ziekenuitkeering f 2403.76, voor bodeloon en onkosten f 309.82, aan vergoeding voor het Bestuur f lij. Totaal ontvangsten bedroegen alzoo f 3022.84, totaal-uitgaven f 2848.88, weshalve er een batig saldo was van f 174.76, dat, gevoegd bij het saldo van het vorige jaar van f2724.70, een bezit aangaf van f 2899.46. De Voorzitter dankte den penningmeester voor zijn gehouden beheer en voegde daar een woord van dank en waardeering bij voor de werkzaamheden van de Commissarissen in zake hun werk bij de, driemaandelijk- sche controle. Het Jaarverslag van den Secretaris dat het belang rijkste weergaf van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar, werd onder dank goedgekeurd. Daarna had de bestuursverkiezing plaats, wegens periodieke aftreding van de heeren Jb. Kramer, pen ningmeester en P. Glas en P. de Graaf, commissarissen. Met algemeene stemmen werden zij als zoodanig her kozen. Zij namen hun herbenoeming aan met dank voor het in hen gestelde vetrouwen. ,3espreking contributie en uitkeering" was het vol gende punt In verband met de op 1 Maart in werking tredende Ziektewet is het niet noodig, dat er leden be danken en ook de ziekenkassen kunnen blijven voort bestaan, aldus wordt door het Bestuur toegelicht. De vaste arbeiders kunnen lid blijven tegen de halve con tributie, om dan dóór een halve uitkeering hun wette lijke uitkeering van 80 pet. van het loon tot het volle leon aan te vullen. De heer Bouman meende, dat de menschen, die niet onder de Ziektewet vallen en die hooger contributie betalen, ooit een hoogere uitkeering behooren te krijgen. De voorzitter zou het verkeerd achten, dit te doen, daar het hier niet geldt een algeheele verzekering. De heer Jb. Kramer wees re op, dat er onder de leden verschillende vaste arbeiders zijn, die later allicht zelf standig patroon worden. Zij vallen dan niet meer onder de Ziektewet en inmiddels zijn ze misschien zoo oud geworden, dat ze niet meer als lid van het Ziekenfonds kunnen worden aangenomen. Zoo zouden ze zonder eenigen steun zijn. Verschillende der aanwezigen voerden daarover nog het woord, met als eindresultaat, dat besloten werd de halve uitkeering te betalen bij halve contributie en de heele bij heel contributie, aan de arebiders-leden over latende, wat zij verkiezen. Door den heer P. Zeeman werd nog opgemerkt, dat er wel rekening zal moeten worden gehouden met 3 verschillende loon-standaarden vanwege de verschillende bedrijven. De heer W. Koeman bepleitte bij de rondvraag het aanbieden van een klein souvenir aan den penning meester, die op zoo verdienstelijke wijze gedurende 30 jaar de belangen van „Helpt Elkander" heeft gediend. Dit voorstel werd met applaus onderstreept, terwijl aan het Bestuur werd overgelaten de uitvoering ervan. De heer Kramer danke voor dit blijk van waardeering. De Voorzitter sluit daarna de vergadering, met dank aan de leden en de pers voor hun medewerking en aan wezigheid en in het bijzonder aan den penningmeester en diens echtgenoote voor de belangstelling, die ook zoo steeds voor „Helpt Elkander" betoont. NOORDSCHARWOUDE. De kruidenierszaak van mej. de wed. L. Kuiper alhier zal worden overgenomen door haar zoon, den heer S. Kuiper. NOORDSCHARWOUDE. De Geref. Jongelingsvereeniging „Timotheus" en de Geref. Meisjesvereeniging „Wees een Zegen" hielden hare jaarvergadering ln de Geref. Kerk onder leiding van Ds. Dragt. Het ledental der beide vereenigingen steeg resp. van 29 tot 31 en van 1519. Medewerking werd op dezen avond verleend met eenige toepasselijke liederen door de Gem. Zangver- eeniging,, Sol! Deo Gloria". Verder werd een reciteerwedstrijd gehouden met als uitslag: le prijs S. Haalma, 2de prijs C. Rustenburg, ode prijs H. Swager, jongens, terwijl van de meisjes een prijs werd toegekend aan K. Schuitemaker. Het geheel was een goed geslaagde avond. LANGENDIJK. Op Zondag 2 Maart wordt door de Westfriesche Mo torclub een knobelrlt gehouden op het traject Heerhu- gowaard. Alkmaar, Schoorl, Dlrkshorn. Schagen en Nieuwe Niedorp. De club, die het vorige jaar werd opge richt met 15 leden telt er op het oogenblik 45. BROEK OP LANGENDIJK. Ds. J. J. Drenth, predikant bij de Chr. Geref. Gem. alhier, is beroepen te Aalten. De Hollandsche Maa1»;happij Afd. Barsingerhorn, vergaderde op 17 Februari j.1. ten huize van den heer A. de Graaf. Na opening door den Voorzitter worden de notu len der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekourd. Hierna wordt ter tafel gebracht een circulaire, waar in do wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat een melkcursus wordt gehouden. De vergadering is van meening dat dit inderdaad aanbeveling verdient, waar om den Secretaris wordt opgedragen zich in verbin ding te stellen met de Zuivelfabriek, waarin even tueel een oproeping in de courant kan worden ge plaatst. Voorts is ingekomen een schrijven handelende over de Pachtwet. Na een langdurige bespreking, is men tenslotte algemeen van oordeel, dat de tenuitvoerleg ging van de Pachtwet voor deze streken van een niet

Schager Courant | 1930 | | pagina 18