De ALKMAAR WARMENHÜIZEN WINKEL. ST. MAARTEN ANNA PAULOWNA. HOOGWOUD Z IJ P E. HEERHUGOWAARD Plaatselijk Nieuws. zoo buitengewoon groot helang ls, zoodat den secre taris wordt verzocht, zich in zijn «antwoord op ge noemd schrijven, in dien geest over de meening van dc afdeeling uit te laten. Ten slotte wordt nog besloten den volgenden winter wederom een lezing te houden over een nader te be palen onderwerp. Dc voorzitter sluit hierna onder dankzegging de vergadering. Inventarisatie van stapelproducten. Onza j.1. gehouden inventarisatie van stapelproducten van de bij den Noordhollandschen Bond van Veilingen aangesloten Vereenigingen. heeft aangetoond, dat op 15 Februari j.1. nog aanwezig waren: 2174 wagons roode kool, 965 wagons gele kool, 3068% wagons Deensche witte kool, 415 wagons uien en 172 wagons peen, totaal 6794% wagons product, de wagons berekend op 10.000 Kg. Op 15 December 1929 waren aanwezig in totaal 12252 wagons product, waaruit blijkt, dat de voorraad is ver minderd met 5457% wagon. Op 15 Februari 1929 waren aenwezig 1862% wagons roode kool, 1525 wagons gele kool, 1681 wagons Deen sche witte kool, 161 wagons uien en 106 wagons peen, totaal 5335% wagons product Hieruit blijkt, dat heden meer aanwezig zijn 1459 wa gons en wel: 311% wagons roode kool, 1387% wagons Deensche, 254 wagons uien en 66 wagons peen, terwijl heden 560 wagons gele kool minder aanwezig zijn. Donderdagavond ten 3 uur werd ten gemeentehuize door den architect den heer K. P. Zuurbier te Schoorl voor rekening van het gemeentebestuur van Warmen- huizen aanbesteed, het bouwen van een burgemeesters- woning, aan den nieuwen weg te Warmenhulzen. Ingekomen 8 biljetten van Timmerlieden-Metselaars, en 3 biljetten van schilders en behangers: a is zonder wijziging bouwplan b is met wijziging bouwplan a b W. Kemper en Hoogvorst f 12 500 f 12.300 Koot en v. d. Molen, Alkmaar f 12.395 f 11.995 J. den Das en G. Schuit, Bergen f 13.950 f 13.250 Balder. Alkmaar f 13.897 f 13.560 Doedens en Schilder Alkmaar, 't Zand f 13.531 P. Doorn, St. Maartensbrug f 14.000 f 13.600 W. A. Ran, Helder f 13.200 f 12.900 P. den Das. Schoorl f 12.840 f 12.500 F. Legdeur, schilderwerk, met glas en lood f 1119.50 J. van Eaar,schilderwerk, met glas en lood t 1063. Dezelfde zonder glas en lood f 863. Th. van Baar, schilderwerk, met glas en lood t 1131. Dezelfde, zonder glas en lood f 945. Gunning aangehouden. Aan de veiling alhier werd aangevoerd: In Januari '30 Roode kool 1.714.900 K.G. Gele kool 198.125 K.G. Deensche witte kool 679.625 K.G. Uien 89.575 K.G. Nep Peen 11.900 K.G. Bieten 5.450 K.G. Aardappelen De omzet bedroeg In Januari 1930 f f 182.2S3.91 in Januari 1929. In Januari '28 1.740.950 K.G. 321.000 K.G. 1.096.250 K.G. 158.975 K.G. 135 K.G. 29.075 K.G. 1.300 K.G. 10.500 K.G. 89.145.95 tegen Naar men ons mededeelt ls er thans weder een too- noelvereenlging opgericht, welke onder leiding staat van den heer Ten Hoorn alhier. Met genoegen vernamen wij dat Zondag 23 dezer de bekende biljart-meester J. v. d. Laan, een amateur le klasse, groot biljart, een seance komt geven bij den heer P. Schrijver alhier. (Zie voor bijzonderheid advertentie). Aan den heer A. A. Schouten, aannemer alhier, is op gedragen het bouwen van een woonhuis aan den Schor- weg, voor rekening van den heer C. Koorn; een garage aan den Zwarten weg voor rekening van den heer L. Raven; een woonhuis aan de Middenvliet voor rekening van den heer M. Petter; een woonhuis te Van Ewijck- sluis, voor rekening van den heer J. Keuris. Naar we vernemen is alhier een moedercursus opge richt, waarvan Mej. Jennes de leiding heeft. De bouw van de woning van T. Schra, welke in gevolge de Landarbeiderswet aan den Middenweg zal worden gebouwd, is opgedragen aan aannemer J. Hoep te Breezand. De heer P. Boer van Haukes is als brugwachter (bij de brug over het Balgzandkanaal) en de heer J. Tijsen Szn. te van Ewijcksluis, als brugknecht in dient getreden. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de o. 1. school I te Kleine Sluis, ontstaan door de benoeming van den heer S T. van Dijk te Amster dam, hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. Politie. Gevonden; Pen kinderportemonnaie met eenig geld. Inlichtingen worden ter ecretarie verstrekt. AARTSWOUD. Donderdagavond werd door de firma van Nelle een filmdemonstratie gegeven over Koffiecultuur. Behal ve deze werden ook nog eer. film vertoond van Frankrijk en tot slot een komieke film. Als tractatie een fijn kop koffie, alsmede een bon voor tabak. Ten- lotte wees de vertegenwoordiger op het verderfelijke van het bonnen- en cadeaustelsel. 'T ZAND. Vanwege het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies, afd 't Zand, wordt a.s. Maandagavond 24 dezer een algemeene vergade ring gehouden in café Schrieken. We vernamen, dat de Heeren Tooneelvereeniigng „Eendracht maakt macht" op Zondag 2 en Dinsdag 4 Maart a.s. resp. voor jongelui en gehuwden een uit voering zal geven bij G. A. de Wit. Als hoofdnummer zal worden opgevoerd „Het 4e Gebod" of Eert Uw Vader en Uwe Moeder, terwijl als stuk nummer twee zal volgen „Baas Jansen in den brand van Rome". GEMEENTE ZIJPE. Ingechreven van 14 t.m. 20 Fehr. 1930. Geboren; Dirk, zoon van Jacob van 't Ende en Zwiertje van Dijk. Catharina Johanna Theresia, doch ter van Gerardus Baij en Christina Johanna Bier man. Petronella C itharina Wilhelmina Maria, doch ter van Cornelis Kok en Aaltje Kerkmeer Roelof, zoon v. Johannes Hartsuiker en Vrouwkie Vaartjes. Overleden: Pieter Blaaw, 69 j., weduwnaar van \ngje Workurn. Pieier Dekker 62 j., man Trijntje Vos. Ondertrouwd: Arle Eriks, 24 j., veehouder on Rein sina Alberta Buijl, 20 jaar. zonder beroep, beiden al hier. Getrouwd: Jan Engelhart, 27 j., sluisknecht, te Velsen, en Testje Vriendjes, 25 j. te Zijpe. De plannen voor het verstrekken van kookgas door de gemeente, nemen langzamerhand vasteren vorm aan. Voorloopig zal getracht worden hierin te betrekken: de Middelweg, de Molenweg en de Basseweg. Met be trekking tot den Hondenweg is nog geen bepaald be sluit genomen. Door ieder raadslid zal een deel der be woners van genoemde wegen worden bezocht en een lijst ter teekening worden voorgelegd, waarin wordt verklaard, dat men zijn woning aangesloten wenscht te zien en afnemer van door de gemeente verstrekt kook gas wil worden. De gasvoorziening zal geschieden door de gasfabriek te Winkel. Algemeen Belang Door de Vereeniging „Algemeen Belang" was Vrijdags avond ln het café van Mevr. Wed. Blaauboer aan de Markt een algemeene ledenvergadering uitgeschreven, waarin behalve de verschillende agenda-punten voor de vereeniging, tevens besproken werden ée wegen- en kanalenplannen, ^oor welk speciaal onderwerp ook niet- leden der vereeniging toegang tot de vergadering had den. Er was groote belangstelling. De Voorzitter, de heer Mr. J. A. E. Bulskool, opende met een woord van welkom tot de leden zoowel als tot de nlet-leden, maar belangstellenden in de wegen- en kanalenplannen. sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst op deze le vergadering van Alg. Belang die door hem zou worden geleid. Spr. memoreerde de eigen aardige wijze waarop hij tot voorzitter was gekozen, door er aan te herinneren, dat hij met anderen had ken baar gemaakt een dergelijke veel werk verelschende functie niet te zullen aanvaarden, maar desondanks te zijn gekozen. Spr. hoopte nu de belangen van Algemeen Belang vele jaren als zoodanig te zullen behartigen, om dat hij wisseling van dergelijke functionarissen niet gewenscht achtte en hoopte, dat na eenlge jaren gezegd zou kunnen worden, dat spr. niet voor niets die functie had bekleed. Spr. hoopte verder, dat de agenda-punten van vanavond een dergelijke behandeling zouden on dervinden, dat daardoor de trek naar de volgende ver gaderingen zou blijven voortduren bij de leden, Het kanalenplan voor Schagen. Na dit openingswoord geeft spr. een inleiding over het kanalenplan, speciaal dan wat betreft het kanaal Kol- hornSchagenStolpen. Voor dit plan bestaat veel belangstelling, wat blijkt uit de publicaties van de teekening des heeren Raat en de etalages van de heeren Raat en Roggeveen en later een publicatie van een schets, ontworpen door den ge meente-opzichter, den heer Rezelman. ln de Sehager Courant Op beide schetsen komt tot uitdrukking den wensch dat het geprojecteerde kanaal, Commlssle-van Aalst, dichter bij Schagen komt en het zijknaal te doen vervallen. In internen kring zijn de voor- en nadeelen wel besproken, maar Algemeen Belang achtte het ge wenscht in deze bijeenkomst die voor- en nadrelen nader onder de oogen te zien. Spreker deelt dan mede, dat hij met den heer Trap man, als lid van de Commissie-Van Aalst, een confe rentie heeft gehad met den heer Ir. Rlngers, den nleuwbenoemden directeur-generaal van Waterstaat, tevens ontwerper van het kanalenplan-Commlssie-Van Aalst De heer Ir. Rjngers heeft ln die conferentie me degedeeld, hoe het geprojecteerde kanaal met zijkanaal was tot stand gekomen en nadat de wenschen van de heeren Raat en Rezelman naar voren waren gebracht, heeft de heer Rlngers eenlge bezwaren daartegen ge noemd. Het graven van een kanaal dichter bij Schagen bracht practische bezwaren, in verband met de groo- tere onteigeningskosten en het groote spoorweg-be- rwaar, terwijl het uit economisch oogpuna niet Juist werd geoordeeld, dat een groote waterlijn vlak bij een plaats kwam. En Juist omdat binnen afzienbaren tijd met het kanaal KolhornSchagen zou worden begonnen, was het gewenscht het geprojecteerde kanaal te accepteeren. Het zij-kanaal was aan den westelijken kant van Scha gen geprojecteerd, omdat men dan vanaf het station Loet een toevoerlijn had naar den spoorweg Helder— Amsterdam. De heer Van Nuland acht het gewenscht, Aededee- llngen te doen over de wijze waarop de tegenwoordige plannen der Commissie-Van Aalst tot stand zijn geko men, waardoor wellicht meer waardeering zal ontstaan voor de plannen van den heer Rlngers. Spr. deelt dan mede, hoe door samenwerking van de Provinciale Com missie met de Commissie-Van Aalst het rapport dezer laatste commissie ls ontstaan, hoe he$ rapport aan crl- tlek heeft bloot gestaan van den hooglceraar Visser van Wagenlngen, hoe de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw ln Hollands Noorderkwartier deze zaAk heeft behandeld, maar hoe men algemeen Inzag, dat, wilde men Schagen uit zijn isolement verlossen, dan het rapport-Ringers diende te worden aanvaard. Ook Frov. Staten aanvaardden met algemeene stemmen 't rapport en werd de ontworpen finanéleele regeling aanvaard. Spr. acht het gevaarlijk, om nu een anderen gedragslijn te volgen. We hebben nu kans iets te krijgen en spr. ontraadt thans met andere plannen te komen, kans *ls daardoor zou ontstaan, dat men ln Den Haag bereid zou zijn die plannen ln nadere overweging te nemen en waardoor stagnatie zou ontstaan. Spr. geeft in overweging om het voorbeeld door den heer Trapman ln de vergadering van de Winkeliersver- eeniglng gegeven te volgen en den Minister van Water staat Jank te brengen voor zijn krachtige hulp en een spoedige uitvoering der plannen te verzoeken. Met het lid van Gedeputeerde Staten, den heer D. Koolman, ls spr. van oordeel, dat thans het psychologisch moment Is aangebroken. De Voorzitter wijst er den heer Van Nuland op dat Prof. Visser het kanalenstelsel aanviel, met het oog op de kosten, niet de geprojecteerde plannen. De heer Krimp zou ook liever het kanaal dichter hij Schagen hebben, maar spr. heeft liever spoedig een ka naal met zijkanaal, dan de kans te loopen eenlge jaren te wachten. Door den heer Schmalz wordt voornamelijk gewezen op 't bezwaar der hoogere kosten door schadesnijdlngen als het kanaal dichtbij Schagen komt. en waardoor kans ontstaat dat de noodige gelden onvoldoende toevloeien. Spr. meent dat als de plannen van Ir. Rlngers worden aanvaard, evengoed wel technische verbeteringen zul len kunnen worden verkregen. De Voorzitter wüst er op dat de hoogere kosten voor schadesnijdlngen wellicht zouden vervallen, door de be sparing van de kosten van het te graven zijkanaal, waar van de kosten op 2% ton worden geraamd. Spr. Vil daar om den nadruk leggen op het spoorwegbezwaar en op het door den heer Rlngers genoemde economische be zwaar. Voorop dient te staan dat de kanalen hoe eer- i der hoe beter tot stand dienen te komen. De heer D. Rotgans vraagt of het te maken zijkanaa' niet oostelijker kan komen ln verband met het kolen- vervoer van de rasfabrlek. De heer Kerkmeer zou dat ontraden omdat het zijka naal verbonden dient te worden met de binnenwateren, hoe slecht die ook mogen zijn. Spr. noemt bijv. in dit opzicht de stichting van een groentenvelllng. De heer Gorter acht het om de door den heer Kerk meer genoemde reden ook van groot belang dat het zijkanaal aan de westkant van Schagen komt De Voorzitter wijst voorts nog op het vervoer van zuivelproducten en vee vanuit Koegras. De heer Rezelman meent dat hij ln de Sehager Cou rant de punten voldoende heeft toegelicht De heer Jb. de Vries oordeelt dat waar we gehoord hebben het groote bezwaar van de Ned. Spoorwegen, we niet anders kunnen doen dap afzien van den wensch om het hoofdkanaal vlak langs Schagen te krijgen. De heer Sehmalz zou dus de aanhangige plannen der Comm'ssle Van Aalst willen aanvaarden en verzoeken die technische wijzigingen aan te brengen, op voor Schagen meest voordeellge wijze. De heer D. Raat zou in dat opzicht willen dat Alge meen Belang zich ln verbinding stelde met de ingesteld-* Commissie van Advies. De heer J. K. Boontjes ontraadt dit, laten wij toch vertrouwen stellen In de zeer deskundige menschen als den heer Ir. Rlngers, een waarschuwing die door deo heer Krimp en anderen wordt ondersteund. De heer Schmalz wijst nog op de wenschelljkheld om de gemeente en waterschapsbesturen, die tot nu geen bijdragen verleenden te bewegen dit alsnog te doen. De heer A. Sleutel, Hoep. oordeelt dat het geprojec teerde kanaal Schagen—Stolpen niet gelukkig Is geko zen een meening die niet door anderen wordt gedeeld. Het voorstel-Raat om zich tot een Commissie van Ad vies te wenden wordt verworpen, 3 personen stemde»; voor. De heer Schmalz stelde nu voor te berichten dat do vergadering toejuicht dat spoedig met de uitvoering der kanaalplannen zal worden begonnen en verzoekt do ka nalen te graven op de voor Schagen meest voordeellge manier. De heer Krimp wil dat de vergadering zich alleen uit spreekt ten gunste van de geprojecteerde kanalen en wordt daarbij gesteund door den heer Joh. de Veer, die de toevoeging van den heer Schmalz ontraadt omda'. ook rekening dient te worden gehouden met de omgeving De Voorzitter stelt dan voor te verzoeken dat rekening zal worden gehouden met de belangen van de streek. Dit wordt algemeen goedgevonden. Het voorstel Van Nuland-Kerkmeer om aan den Mi nister van Waterstaat een telegram van erkentelijkhelJ te zenden wordt algemeen goedgevonden, terwijl op voor stel van den Voorzitter ook een telegram van erkente lijkheid aan den heer Ir. Rlngers zal worden gezonden Wat de wegen betreft, deelt de Voorzitter mede dat de heer Rlngers daarover nog weinig positiefs kon mede- deelen. De hoofdwegen zullen langs de kanalen en het zijkanaal komen. De heer Joh. de Veer informeert of er iets bekend 13 over de uitvoering van den weg AlkmaarWitte Paal. De Voorzitter heeft vernomen dat het de bedoeling ls nog dit jaar met de uitvoering van den provincialen weg AlkmaarGrootewal te beginnen. De heer Van Nuland deelt mede dat reeds met de uit voering is begonnen. Het punt Wegen- en Kanalenplannen is hiermede af gehandeld en than9 wordt overgegaan tot het houden der gewone ledenvergadering. Het vervolg der vergadering. Voorzitter opent vervolgens de gewone ledenverga dering. De Secretaris, de heer L. Bolte. leest de notulen, die met dank worden goedgekeurd. Afin de Winkehveekcommissic 1929 wordt op haar verzoek een bijdrage van f25 gegeven in het tekort. De heer J. v. Scheiicn. exploitant van den autobus- dienst SchagenCallantsoogHelder, wordt f150. subsidie gevraagd. Op voorstel van het bestuur wordt besloten een subsidie te verleenen tot een bedrag zoo als de kas zal toelaten en indien het blijkt noodig te zijn. Verschillende ingekomen stukken en mededeelin- gen passeeren de revue, van minder belang of al reeds gepasseerd of bekend. De heer C. Kaper vraagt en verkrijgt den moreelen steun v. Alg. Belang voor zijn vrachtautodionst Scha gen— Alkmaar, via Zijdewind, Waarland, Ileerhugo- wnard. Mededeeling wordt gedaan van do bemoeiingen van de Vereen, inzake de plaats der nieuwe school, en van de adresseering aan den Raad inzake meerdere publiciteit van belangrijke raadsvoorstellen. De negatieve resultaten zijn onzen lezers reeds bekend. Voorzitter wijst in dit verband op het in geheime zitting genomen besluit door den Raa 1 toi aankoop van gronden voor een sportterrein, het spijt ons allen dat de burgerij daarover niets is meegedeeld. Spre ker wil hopen dat zooiets in den vervolge niet weer zal plaats vinden. Medegedeeld wordt, dat het Bestuur een adhaesie- betuiging heeft gezonden aan den Raad van State tot steun van de concessie-aanvrage van den heer Geel tot uitbreiding van zijn dienst naar Den Oever. Ingekomen is een verzoek van den Sehager Bestuur- dersbond om voortaan ook te worden uitgenoodigd tot gezamenlijke bijeenkomsten, waar de gemeentebe langen worden besproken. De vergadering gaat hiermee accoord. Voorzitter deelt nog mede, dat de tentoonstellings ruimte op de „Emihu" geheel is bezet en t is een ver heugend feit, dat een groot aantal Sehager Midden standers daar vertegenwoordigd zullen zijn. Inzake de verhouding van de Vereen, van Burge meesters en Secretarissen tot den Burgemeester van Schagen, wordt goedgevonden geen verdere stapoen te doen, temeer daar in den Raad van Schagen deze kwestie reeds voldoende is besproken. Rekening en verantwoording. Volgt de rekening en verantwoording van den Pen- ningmpester, den heer A. Zijdewind. Tot commissie van controle worden aangewezen de heeren Zooier- dijk. Rezelman en Van Ketel. De heer Rezelman rap porteert, dat alles in de beste orde is bevonden. De rekening wordt dan ook goedgekeurd en de penning meester ontvangt van voorzitter een woord van har te] Ijken dank. Do ontvangst bedroeg f449.01, de uitgaven f 310.60, batig saldo f 108.41. Het saldo vorig jaar was f 55.11, dus een flinke vooruitgang. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden de heeren Van Erp, J. Keesman en Gorter, worden op voorstel uit de ver gadering, bij acclamatie herkozer., en nemen de func tie weder aan. Voorzitter betuigt hen hiervoor dank, speciaal de heer J. Keesman, die reeds zoovele jaren de vice-voorzitter is. Winkelweekcommissie. Met de keuze van 3 leden van de Winkelweekcom missie gaat het niet zoo vlot. Wel werden de aftre dende leden de heeren Breet, Gorter en Van Erp bij acclamatie opnieuw gekozen, maar zij aanvaardden de benoeming niet. Dit gaf den heer W. van Leuven, gezien de stag natie in de Middenstandsverceniging en de weinige animo die ook bij de Hanze bestond, aanleiding voor te stellen dit jaar geen winkelweek te houden. De heer Schmalz zou het zeer betreuren als dit jaar geen winkelweek werd gehouden, vooral gezien het schitterend succes der winkelweek van 1929. llij wil op den !ntreslng*n weg voortgaan, Schagen kan do winkelweek niet missen. Hot voorstelVan Leuven wordt met slechts 3 stem men voor verworpen. Nu gaat de vergadering tot stemmen over: le stemming geen meerderheid. 2e stemming gekozen de heeren C. Blaauboer en G. C. van Barneveld. De heei Blaauixier verklaart de benopming aan te nemen, omdat hij het in het belang van den midden- rtand noodzakelijk vindt dat de winkelweek plaats heeft en hij hoopt dat door zijn voorbeeld ook ande ren zich geroepen zullen gevoelen zijn voorbeeld te volgen. Vooral hoopt hij. dat er van de afgetreden le den alsnog bereid zullen worden gevonden do func tie weer te aanvaarden. Onder applaus der vergadering dankt de voorzitter den heer Blaauboer voor zijn besluit. De lieer Barneveld echter bedankt voor de benoe ming. Nadat bij vele besprekingen een ernstig beroep is gedaan op de heeren Van Erp en Gorter om hun be danken in te trekken, besluiten deze heeren tenslotte de functie nis lid der winkelweckcommiRsie voor dit jaar weer te zullen aanvaarden. De heer Schmalz spreekt als voorzitter der Mid- denstandsvereeniging zijn groote wanrdeering uit voor dit hpsluit der heeren en doet toezegging zijn uiterste best te zullen doen, dat van de Middcnstnndsvereeni- glng drie leden bereid worden bevonden zitting te nemen, zoo mogelijk ook een paar van de aftreden- den. Vervolgens verleent de vergadering aan het Bestuur machtiging tot het doen van uitgaven voor bijzondere gevallen, als jubileums e.d., tot een bedrag van f25. Het rijwielpad laags de trambaan. Ingekomen is een verzoek van den heer D. Rotgans om medewerking voor zijn idéé van een Rijksrijwiel- pad langs de tramhaan door het hart van Westfries land. Voorzitter dopt hierbij mededeeling van een in gekomen uitnopdiging (via den heer Van Xulnnd) tot het bijwonen van een vergadering der Rijwielpad- vereeniging NoonlkennemTland. 1 Maart te Alkmaar ter bespreking van het tot stand komen van rijwiel paden in het Noorden van Noordholland. De heer Rotgans deelt mede, dat re^ds u:t 22 dor pen sympathiebetuigingen met zijn idéé zijn inge komen. Een der eersten was de heer G Nobel, Lutje- winkel en hij stelt voor dat Algemeen Belang dezen heer uitnoodigt verder zijn medewerking te verlee nen. Door zijn invloed en autoriteit is de heer Nobel zeer zeker de aangpwezen persoon om deze belang rijke zaak in goede banen te leiden. Voorzitter vindt, dat dit niet op den weg van A. B. ligt. Wij kunnen wél adhaesiebctuigen b.v, maar het ligt op den weg van den heer Rotgans en zijn helpers, om den heer Nobel uit te noodigen de lei ding to nemen. De heoi Rotgans is dankbaar voor de sympathie met zijn idéé, maar vindt er niets op tegen, dat A. B. den heer Nobel vraagt. De heer Krimp meent, dat het wellicht mepr ligt op den weg der genoemde Rijwielpadvereeniging Noord-Kennemerland. De heer Schmalz vraagt den Ijeer Rotgans of het hem hekend is, of de Neri Spoorwegen de baan wil len opgeven. Ilij betwijfelt dit cn wijst op het con tract met de Trammaatschappij, hetwelk behelst dat, als de Hol. Spoor de baan vervreemdt zij het ren teloos voorschot moet terugbetalen Dat wil dus zeg gen, dat. als de Holl. Spoor de haan niet opgeeft, er van geen vervreemding sprake is. Voorzitter is ook van deze zienswijze 't Is de groote vraag of de. Holl. Spoor tot vervreemd.ng der haan zal overgaan. In uat geval is er geen sprake van een Rijksrijwielpad, maar misschien is de Holl. Spoor dan bereid de baan disponibel te stellen voor een rijwielpad, maar wie dat dan moet maken en betalen, weet spr. niet. De heer Rotgans blijft aandringen dat A. B de tot standkoming bevordert, groote belangstelling is er voor, wat den voorzitter doet opmerken, dat de heer Rotgans dus zijn idóe wil overgeven aan A. B Nu is 't wel mooi, een idé© geboren te doen worden, maar om dan de uitvoering aan anderen over te dragen is wat erg gemakkelijk. De heer De Vries wijst er op, dat voorloopig de tram Ewijcksluis-Schagen nog langs een gedeelte van de baan loopt, zal di thet rijwielpad-plan niet in den weg staan? Spr. hoopte, dat dat deel tot in lengte van dagen nog gebruikt zal worden voor de Wierin- gerwaarder tram. De heer Rotgans vindt dit van ondergeschikt be lang, er is altijd nog wel ruimte voor een rijwielpad. De heer Schmalz geeft den heer Rotgans in over weging zich te wonden tot de Vereeniging voor rij wielpaden, die is op de hoogte en het aangewezen lichaam. Voorzitter is het hiermede eens. Besloten wordt, eene adhaesiebetuiging te zenden aan t plan-Rotgans: een rijwielpad lar.gs de tram- baun. Rondvraag. De heer Rotgans wil de autobussen niet doen door rijden naar het station, maar hen een standplaats doen aanwijzen b.v. op de Marktplaats opdat de pas sagiers althans door Schagen moeten caan. Spi. is van mecning, dat Schagen thans aan Je autobus diensten niets heeft. Voorzitter zegt, dat de concessies zich daartegen zullen verzetten. De gemeente zou we» een stand plaats kunnen aanwijzen, maar evengoed zouden de bussen hunne reizigers naar 't station moeten bren gen, en leeg zouden deze naar de markt teruggaan, on ook weer leeg van de markt naar het station, 't Doel wordt dan toch niet bereikt. Er wordt op gewezen, dat we geen lastige hinder palen in den weg moeten leggen van de bussen het doel toch met d» bussen is, een verbinding met de omliggende dorpen totestand te brengen. Je kunt de menschen niet dwingen, in Schagen te koopen, maai de gelegenheid is althans geschapen. De hoer Schmalz meent ook, dat we niet kleingees tig moeten zijn. 't Moet vrije wil zij* van de reizi gers om hier te koopen, men kan ze niet'vet plichten. De maatregel is onuitvoerbaar en zou ook een ave- rechtsche uitwerking hebben. De discussie over dit punt kunnen we wel staken, geheel onvruchtdragend als die is. Voorzitter herhaalt, dat de concessies zich tegen den wenech van den heer Rotgans verzetten, ook de exploitanten zouden het niet willen. Er wordt geen voorstel gedaan. Processen-verbaal. De heer Schene brengt ter sprake dat iemand die zijn auto in de Heerenstraat een poosie had neerge zet, onaangenaam werd verrast door een proces-ver baal. 't Was iemand, die diensten bewees aan onze plaats, hij wist van niets, 't wa> dus zeer onaange naam. Spr. vraagt inlichtingen, 't Is niet in het be lang van Schagen dat de menschen zoo behandeld worden. Er blijkt na, dat het op Donderdag verboden is een auto op de straat te plaatsen maar tuch, de raad had besloten de verordening soepel toe te passen en daar schijnt het aan te haperen. Verschillende gevallen worden genoemd van be keuringen die onbillijk worden geacht, terwijl gewe zen wordt op de auto's die eiken Donderdag in Plantsoen cn Landbouwstraat staan, wat blijkbaar oogluikend wordt toegestaan. Dat wordt meten inet twee maten genoemd. De nadruk wordt er op gelegd, dat de vreemde lingen onmogelijk kunnen w^ten, dat hier voor des Donderdags dat verbod bestaat; dan dient dit bekend gemaakt te worden of nog beter: de politie dient de overtreders erop attent te maken, dat ze iets doen

Schager Courant | 1930 | | pagina 19