Raad Oudkarspel. WIERINGERWAARD LANGENDIJK. WINKEL. Hst Berger bosch. De verdwijning van generaal Koetepof. wat niet mag, dat is beter dan proces verbaal op maken. Aldus is de algemeene gedachte der vergadering en besloten wordt in dien geest een verzoek te rich ten tot den Burgemeester als Hoofd der politic. Autobusdienst WinkelSchagen. De heer Zomerdijk vraagt, of al iets bekend is om trent de aangevraagde concessie voor een autobus dienst Winkel—Schagen. Voorzitter zegt, dat de beslissing er nog niet is. Hij vreest echter, dat er geen concessie zal verleend worden Gevraagd wordt, óf er dan geen andere maatrege len zijn te bevorderen, een andere route b v. omdat het toch zoo gewenscht is dat er verbindinc komt met Winkel of Nieuwe Niedorp. Voorzitter doet toezegging, dat het Bestuur deze zaak onder de oogen zal zien. Waakzaam voor behoud der trams Waar tot aller teleurstelling de tram Schagen-Wog num is opgeheven, wordt op het gevaar gewezen dat ook de tram Schagen-Ewijckluis zal verdwijnen, ter wijl ook reeds wordt gemompeld over stopzetten van het gedeelte Schagen-Warmenhuizen. Dringend wordt verzocht, waakzaam te zijn en alle moeiten aan te wenden dat deze trams voor Schagen behouden blij ven. De voorzitter wil gaarne dit onderwerp in behande ling nemen. De heer v. Erp zal in de eerstvolgende Raadsvergade ring deze zaak ter sprake brengen en inlichtingen trachten te verkrijgen. Hierna niemand meer het woord verlangende, sluit voorzitter de geanimeerde vergadering, dankende voor de talrijke opkomst en met tevredenheid terug ziende op de goede resultaten dezer vergadering. MARKTOVERZICHT. Vette koelen waren er Donderdag j.1. weinig aange voerd, do handel was zeer goed, tot 57% ets. In den stal was nogal handel in de 'kalf koeien, gelde- koeien werden ook goed verkocht Pinken en graskalveren waren niet aangevoerd. Van nuchtere kalveren was iets af en grooter aanvoer, die tijd is daar weer, veel handel in paarden was er niet, er waren heele beste aangevoerd, prijzen lot 450 gld. Oude slachtschapen werden duur en vlug verkocht, tot f 55.per stuk. De handel in overhouders was stug. Biggen en schram men werden heel duur verkocht, wij hoorden zeggen van 38 gld., schrammen tot f 50; hooge prijzen dus. Vette varkens prijshoudend, tot 40 ets, dus dat gaat goed. Zouters tot 39 ets. met vluggen handl. Op de klppenmarkt was niet veel drukte, prijshou dend. Op de botermarkt was niet veel aangevoerd en daar valt dan ook weinig over te zeggen. BOUWEN. Den bouw eener slachthal voor rekening van den heer Jac. Kuiper alhier is opgedragen aan don heer D. Ko ning. FUNCTIES MIDDENSTANDSVEREENIGING. Door het Bestuur onzer Middenstandsvereeniglng is tot le secretaris (vacature-J. H. Schene) benoemd de heer G. de Boer, en tot 2e secretaris (vacature-M. C. Tuinman) de heer G. Koning. VERBETERING. In het marktbericht van Donderdag is als boterprijs vermeld: f 2.30, per Kg., dit moet zijn f 2.20. Vergadering van ''en Rand dezer gemeente op Vrij dag, 's avonds 7 uur. Voorzitter de heer A. .T. Wijnveldt, tevens secretaris. De Voorzitter opent met een woord van welkom en wcnscht deze eerste vergadering in dit jaar te be nutten om de raadsleden en hun gezinnen, de pers en ook de ingezetenen een voorspoedig jaar toe te wenschen. Spr. hoopt dat de kooiprijzor zich in stij gende lijn zullen bewegen en de uitkomsten bevredi gend. Dit jaar zullen gewichtige finantieele besluiten genomen moeten worden door den raad, waarbij spr. op eendrachtige samenwerking hoopt.. De notulen van de vorige vergadering worden on veranderd goedgekeurd. Mededeelingen. De Voorzitter doet de navolgende mededeelingen: a. dat Ged. Staten dezer provincie de wijziging der gomeente-begrooting dienstjaar 1929, hebben goedge keurd; b. dat hetzelfde college de ontvangst bericht van de verordening tot aanvulling der algemeene politie verordening (verbod naast elkander rijden meer dan twee wielrijders); c. idem van de verordening tot beteugeling van openbare dronkenschap; d. dat hetzelfde college mededeelt zijn beslissing omtrent de gemeentebogrooting te verdagen, aange zien hot onderzoek nog niet is afgeloopen; e. dat hetzelfde college dank betuigt voor de van de gemeente ontvangen bijrage van f 100 in de kosten van versiering van het nieuwe gouvernementsge bouw; f. dat hetzelfde college de vaststelling bericht van do rekening van den keuringsdienst voor Waren voor het gebied Alkmaar over 1928. waardoor de ge meente een bedrag van f 33.49 terugontvangt als te veel gestorte bijdrage; g. dankbetuiging van de afd. Langendijk van het centraal genootschap Kinderherstellings- en Vacan- tiekolonien voor het jaar over 1929 genoten subsidie; h. dankbetuiging van den Raad der gemeente Noordschanvoude voor de geschonken fraaie pendule ter plaatsing in het nieuwe gemeentehuis. De gedane mededeelingen worden voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen stnkken. a. Goedkeuring va- Ged. Staten op de begrooting van den Keuringsdienst 1930. 1». Advies der Afd. Noordholland van de Vereen, van Ned Gemeenten om de Thermochemische fa brieken een jaar uitstel te verleoncn, wat de verwer kingsinrichting betreft. B. on W. willen de betrokken NV. alsnog de gele genheid geven haar verplichting na te komen. De be palingen van de vleeschkeuringwet verzetten zich hier niet tegen. c. Rekening van den Vleeschkeuringsdienst. kring Oudkarpel. De ontvangsten bedragen f 5267.75, de uit gaven f4483.93, alzoo een batig saldo van f783 79. Het winstaandeel voor deze gemeente bedraagt f 156 75. d. Dn jaarwedderegeling van burgemeesters, se cretarissen en ontvangers. e. Begrooting voor 1930 van het onderwijsfonds voor de binnenvaart. De Voorzitter zegt, dat in de vergadering van 17 Dec. besloten is ten dienste van een motercursus een verwarmd en verlicht schoollokaal beschikbaar te stellen. Volgens de wet is de gemeente verplicht een ge deelte der subsidie voor dit nijverheidsonderwijs bij te dragen. Voor deze gemeente bedraagt dii f65 in ontvangsten en uitgaven, daar in overlag met den Di recteur van het onderwijsfonds is besloten het be schikbaar stellen van het lokaal hier tegenover te stollen. f. Het jaarverslag van de Kamer van Koophandel. Dit wordt voor de leden ter inzage geP.gd. g. Van den heer C Vis, caféhouder alhier, een adres met verzoek om vergunning om met de kermis dagen een bioscoop te plaatsen op het naast zijn kolfbaan gelegen terrein. Dit verzoek wordt in han den gesteld van B. en W. Dn andere stukken werden voor kennisgeving aan* genomen. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders: Aangevuld wordt de alg. politieverordening, der mate, dat nnlatipten gedwongen worden hun trek honden te laten keuren Biidrage in de kalanisatie van Westfries land. Na een conferentie met de Ka mee van Koophandel hebben B. on W. de zaak van alle kanten bekeken m stellen thans voor.-om gedurende 40 jaar een sub sidie te verleenen van f600. Wij hebben, zegt Voorzitter, ons laten leiden door het gedeelte Iluigondijk-Omval-Alkmaar, wat voor deze gemepnte van belang wordt geacht. De heer Groen zegt. er in te kunnen meegaan om een subsidie van ffiOO te verleenen, daar spr er een belang in ziet voor den geheelen Langendijk. De beer Kostelijk is van meening dat men in deze goerl moet weten wal men doet, daar hij bij ge ruchte vernomen heeft dat bet groote plan geen suc ces zal hebben. Spr. kan zich wel met een subsidie van f 600 vereenigen. De heer De Roer vraagt of het gedeelte Harenkar spel nog uitgevoerd worrlt volgens het plan De voorzitter antwoordt dat van den Minister be richt is ingekomen dat door het Rijk een derde ge deelte zal worden bijgedragen in de kanalen welke hun uitweg naar de Zuiderzeewerken zullen vinden. Het andere is nog niet definitief. In verband biermede noemt spr. de verschillende bijdragen der andere Langendijker gemeenten, als mede van St. Pancros, waaruit blijkt dat alleen Broek op Langendijk de gevraagde subsidie verleent. Voor deze gemeente wordt f 1600 gevraagd. Wethouder Kroon is er ook voor om een subsidie te verleenen; spr. toont aan de hand van gegevens aan, dat de vrachtprijzen hij vervoer per boot dan aanmerkelijk lager zullen wezen in verhouding mot het vervoer per vrachtauto. Wethouder Rakker zegt reeds eerder perspectief gezien te hebben in de kanaalplannen en daarom voor stander te zijn. Verder zegt spr. niet te gelooven dat met een ge deelte van het plan begonnen zal worden. De beer Zaagman zegt zijn meening reeds voor de commissie uit de Kamer van Koophandel uiteen te hebben gezet. Spr. is voor een subsidie van f 000. mits dit voor het gedeelte HuigendijkOmval wordt be stemd. De Voorzitter zegt dat Noordscharwoude een bepaling heeft gemaakt Inzake de sluis. Na een 1 ge discussie wordt met algemeene stemmen besloten de subsidie te verleenen. Intrekking verhaal pensioensbijdragen ge meente personeel. De Voorzitter zegt dat nu de salarissen van Burge meesters en Secretarissen bij de wet geregeld zijn een eventueel verhaal van pensioenbijdragen een salarisver- hooging met dit bedrag zou beteekenen. waardoor prac- tisch niets te verhalen is. Om deze reden wordt voorge steld ook de bijdrage ven het gemeentepersoneel in te trekken. Dit betreft 8% pet. Uit de verschillende cijfers die spr. mededeelt, blijkt dat het totaal aan bijdragen dat voorgesteld wordt om in te trekken f« 410 57% bedraagt. Nadat enkele inlichtingen zijn gevraagd en verstrekt wordt het voorstel aangenomen. Benoeming van een onderwijzeres, De voordracht van B. en W. luidt als volgt: 1. Joh. van Herwerden (tijdelijk alhier); 2. A. E. Kooij te Heerhugowaard, 3. J. W. Moraal te De Rijp. Rondvraag. De heer de Boer vestigt de aandacht op den toestand 's avonds bij de school, waar het dan zeer donker is. Spr. zag gaarne dat daar een lichtpunt geplaatst werd. De Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Kostelijk zou gaarne zien dat bij verhindering van een der leerkrachten, de kinderen toch worden be zig gehouden inplaats dat zij op straat zijn. De Voorzitter zegt toe dit in ernstige overweging te zullen nemen. De heer Groen wijst nog op de noodzakelijkheid ver betering aan de Spoorstraat. Spr. heeft gelezen dat Noordscharwoude een afwachtende houding aan zal ne men in verband met den nieuwen weg deoor Geestmer- ambacht De Voorzitter antwoordt dat Noordscharwoude wel van plan is de Spoorstraat te verbeteren. B. en W. zul len t.z. tijd hiervoor uitgenoodigd worden. Over den nieuwen weg worden met de Provincialen Waterstaat onderhandelingen gevoerd. Afgescheiden hiervan zal de Spoorstraat in ieder geval verbeterd worden. Hierna volgt sluiting. Nagekomen Berichten. ALKMAAR, 21 Febr. Aardappelen m 1.702, gele kool f 4.206.20, roode kool f 3.20—6.90, spruiten f 925, uien f 11.40, wor telen f 2.60, per 100 Kg., andijvie f 4.20, Bloemendaler kool f 1.504.20, boerenkool f 2.69—7.20, groene kool f 1.50- 3, knolselderie f 12, per 100 stuks, appelen f 6.30. witlof I f 4.40—7.20, II f 2.50—4 per 100 pond. prei f 1.50—4.40, rabarber f 26, selderie f 3.207.90, per 100 bos. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Jan Slikker, oud 27 jaar, wonende te Oud karspel, en Dirkje Spaans, oud 23 jaar, wonende te Schagen. Voor de waarneming van het kantoor van wijlen No taris v. d. Knaap werd de heer J. Koomen candidaat Notaris to Hoogwoud, aangewezen. NOORDSCHARWOUDE. Door B. en W. dezer gemeente is de volgende voor dracht opgemaakt ter voorziening In de onderwijzers vacature aan de o. 1. school: 1. K. Bierman, Terschelling; 2. J. S. Kocpman, Garrels- weer (Gr.); 3. "fa. de Graaf, Dokkum. Voor de betrekking van tijdelijk ambtenaar ter secre tarie hebben zich 12 sollicitanten, aangemeld. Aan onzen vroegeren plaatsgenoot den heer J. Koo men Jzn., "thans candidaat-notaris te Hoogwoud, is de tijdelijke waarneming van het notariaat te Wieringer- waard opgedragen. Vrijdagavond vergaderde de Witte Kruis-afdeeling ten huize van den lieer K. Zeeman te Lutjewjnkel. De opkomst was gering. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergaderingen door den secretaris gelezen en door de vergadering goedgekeurd. Medegedeeld wordt door den secretaris dat het be stuur al het mogelijke heeft gedaan om te komen tot een cursus voor eerste hulp bij ongelukken, doch het is niet gelukt Kortgeleden sche enhet mogelijk, doch waar er dan een leider zou komen, die ver weg woont, zouden de kosten per avond pl.m. f 10 bedragen sn dit ging de krachten te boven. Nog steeds wordt uitgezien naar gunstiger gelegenheid. Spreker betreurt het, dat de plaatselijke geneesheer er niets voor gevoelt. Door den heer De Ridder wordt verslag uitgebracht als afgevaardigde naar de algemeene vergadering op 4 October 1929 te Amsterdam gehouden, welk verslag dankbaar wordt aanvaard. Daarna doet de penningmeester rekening van zijn gehouden beheer in 1929. Deze rekening is onderzocht door de heeren K. Groen en P. Brugman Dz. Dooi de commissie wordt een gun stig rapport uitgebracht. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf op f 1445.87. Overeenkomstig het voorstel der Commissie, wordt den penningmeester bedankt voor zijn gehouden be heer en de Commissie voor haar onderzoek. Door den secretaris der afdeeling wordt verslag uitge bracht van den toestand der afdeeling over 1929, waaruit wij aanstippen, dat het ledental van 359 was geklommen tot 380. Aan den moedercursus was door 13 leerlingen deelgenomen. Een cursus voor eerste hulp bij ongeluk ken kon niet tot stand komen. Er werden 3 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen gehouden. Het bestuur onderging geen verandering. Het materiaal verkeert in goeden staat, in 141 gevallen werd materiaal verstrekt, tegen 198 in 1928, waaruit wordt opgemaakt, dat de gezond heidstoestand bevredigend is. Voor de tuberculosebestrijding werd één patiënt uit gezonden. Hoewel de kuur niet is voleindigd, is de toe stand veel beter. 115 Bezoeken werden door de huisbe- «oekster gebracht en In 8 gevallen werden materialen verstrekt. De Emmabloemcollecte bracht op f 49.30, tegen f 50.39 in 1928. Daarna wordt aan de orde gesteld de begrooting voor 1930. De Witte Kruis-begrooting werd vastgetsled in ont vangst op f 2097.98, In uitgaaf f 1247.44, batig saldo f 850.54 In verband met de begrooting wordt medege deeld, dat na langdurige onderhandelingen inzake een geschikte auto voor ziekenvervoer, door den heer J. Kuiper te Kolhorn, die een ziekenauto heeft, waarin ;en brancard kan worden geplaatst en nog 2 zitplaatsen overblijven, een aanbod gedaan voor ziekenvervoer tegen een prijs van 18 cent per K.M. Besloten wordt dit aanbod te aanvaarden. dat door „Zonnestraal" een collecte is gevraagd. Deze colecte komt in het voorjaar, zeer kort na de Emma bloemcollecte. Het bestuur acht dit niet gewenscht en stelt voor ge collecte te doen houden, doch f 10 subsidie te verleenen. Het bestuur heeft zich overtuigd dat „Zonnestraal" niet een Instelling ls van een bepaalde politiek of godsdienstige dichting. Het voorstel wordt aangenomen; dat gezien de toestand der financiën het vermoedelijk in 1930 mogelijk zal zijn het restant der schuld, rusten de op het Wijkgebouw, ad f 1750, geheel af te lossen en het bestuur daarvoor vrijheid van handelen verzocht. Besloten wordt die vrijheid te verleenen; dat, gezien de gunstige toestand der financiën, het be stuur voorstelt aan de afd. Winkel van het Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies, een gift van f 125 te verleenen. Aldus wordt besloten. Daarna wordt aan de orde gesteld de begrooting voor detuberculosebestrijding, aanwijzende in ontvangst f 587.71, in uitgaaf f 585. Batig saldo f 2.71. Besloten wordt beide begrootingen goed te keuren. Door den penningmeester wordt medegedeeld, dat van de opbrengst der Paaschter.toonstelling te Schagen jaar lijks een belangrijk bedrag moet worden bestemd voor een liefdadig doel, en toegewezen aan de afd, Schagen der tuberculosebestrijdng, welke afdeeling daarvan ook een deel toekent aan andere afdeelingen. Voor 1930 ls daarvan door welwillende tusschenlcomst van den heer J. de Veer f 250 toegekend aan onze afdeeling. Besloten wordt deze bijdrage dankbaar te aanvaarden. Bij de rondvraag informeert de heer Groen of voor ziekenvervoer met den heer Kuiper een contract wordt gesloten. Voozitter acht dit niet noodig, het bestuur beschikt over een schriftelijk aanbod. In noodige geval len wordt Kuiper opgebeld. Daarna sluiting. Pogingen tot behoud van het Berger bosoh als natuurmonument. Aankoop door de gemeente van 89 H.A. bewesten de Sparrenlaan. Algemeene instemming bij de bewoners. De gemeente Bergen in Noordholland, die steeds meer door vreemdelingen wordt bezocht, daar men er zee. duin en bosch bij elkaar aantreft, dreigt de laatste jaren voor en na iets van haar aantrekkelijk heid te verliezen, doordat er stukken bosch zijn ge rooid en villa's er voor in de plaats zijn gekomen. Wel stelde het gemeentebestuur eischen voor den bouw, waardoor het karakter van het dorp zou behouden blijven en wordt.er voorts veel gedaan ter verkrijging en tot behoud van goede wegen, maar dit kan niet voldoende worden geacht om den steeds grooter wor denden stroom van toeristen (in 1929 hebben gedu- renden het seizoen 14719 menschen te Bergen ver toefd) op den duur gaande te houden, als het bosch steeds afgeknabbeld zou worden. Vandaar dat de gemeenteraad den laatsten tijd plannen heeft beraamd, die behoud van het bosch ten doel hebben en ten slotte is besloten, het gedeelte bosch ten Westen van de in 't heele land beroemde Sparrenlaan, dat thans nog 80 H A. groot is, aan te koopen. De eigenaar, oud-burgemeester J van Ree- nen, heeft met het oog op bet gemeentebelang een prijs gevraagd van slechts f1500 per H.A. Pogingen om de 7 H.A. die ten noorden van de Sparrenlaan lig gen en behooren aan de bouw- en bouwgrondmaat schappij Bergen Binnen, eveneens aan te koopen, hebben gefaald wegens den hoogen prijs, dien deze eigenaresse heeft gemeend te moeten vragen. Van Ged. Staten van N.-Holland is bericht inge komen, dat zij het plan wenschen te steunen, maar gaarne zouden zien, dat het aan te koopen complex nog werd uitgebreid met het duingebied tot den Uilevangersweg. De raad wil hierover nog nadere onderhandelingen voeren, maar vreest, dat hel finan- cieele offer daarvoor te zwaar zal worden. De minister van waterstaat, heeft zijn belangstel ling voor de aankoopplannen reeds betuigd Van den boschraad, die deze week een bezoek ter plaatse bracht, hoopt men. dat hij den minister zal advisee- ren, aan de gemeente krachtens de Boschwet gedu rende tien achtereenvolgende jaren een uitkeering te verleenen voor aankoop van het bosch. Binnen het gebied van het aan te koopen bosch ligt het terrein van de zoogenaamde hooge hoornen met de befaamde reigerkolonie, die dan dus be schouwd zal worden als natuurmonument en wier voortbestaan dan wel verzekerd is Het geheele plan vindt ln de gemeente zeer veel in stemming, maar afgekeurd wordt, dat op het provinci ale wegenplan een weg is aangegeven loopende langs den duinvoet door het aan te koopen bosch naar den weg, die naar School leidt Dit zou grootendeels een weg moeten worden ten dienste van het snelverkeer en men erkent niet de waarde van deze kortere verbinding, om dat zij voor een automobilist slechts een tijdbesparing van 2 minuten zou geven (de weg zou nog geen 2 K.M. lang worden). Men wil het heele terrein liever behouden als wandelpark. Het ligt dan ook In de bedoeling van een aantal kunstenaars en natuurminnaars, zich tot Ge deputeerden te wenden met het verzoek, af te zien van het plan tot aanleg van dien weg, te meer daar er naar hun meening heel goed op andere wijze kan worden voorzien ln den aandrang orn een weg te leggen, die een verbinding zal moeten vormen tusschen Castricum en Camperduin. PARIJSCHE POLITIE STAAKT HAAR ONDERZOEK. Meer dan 600 getuigenverklaringen. Uit Parijs wordt gemeld: Volgens een mededeeling van een Parijsch blad heeft de politie het onderzoek inzake de verdwijning van ge neraal Koetpof thans gestaakt. Koetepof, de gewezentsaristische generaaldie voor de Parijsche politie onvindbaar is gebleven. Er zijn meer dan 600 getuigenverklaringen ontvangen, waarvan er echter geen enkele tot een bepaald spoor heeft geleid. Het eindrapport van de politie wordt thans naar den rechter van instructie gezonden, die dan de zaak verder behandelt. Voor vanavond Is een openbare vergadering der na tionalisten aangekondigd als een betooging tegen het optreden der Russische politie in Frankrijk. De Parijsche communisten hebben daarop bekend ge maakt dat zij zullen trachten, deze betooging te ver hinderen. DE TOESTAND VAN DE KONINGIN VAN ZWEDEN. Uit Rome wordt gemeld: Volgens het door de artsen' gepubliceerde bulletin over den toestand van de koningin van Zweden, gaat de ademhaling moeilijker. De werking van het hart is niet bevredigend. De algemeene toestand geeft reden tot bezorgdheid WERKLOO ZEN-BETOOGING TE CHICAGO. Zij wilden het stadhuis bestormen. In Chicago trachtten gisteren communistische werk- loozen een groote betooging te houden. Eenmenigte van ongeveer 2000 personen maakte zich gereed om het stadhuis te bestormen, waarop de politie van haar vuur wapenen gebruik maakte en op de menigte schoot, die daarop uiteenstoof. Het aantal gewonden moet zeer groot zijn. Er hadden talrijke arrestaties plaats. FABRIEKSRAMP IN WESTFALEN. V.D. verneemt uit Herford: Vrijdagmiddag heeft in de borstelfabriek van Konig en Boschke een hevige explosie plaats gehad. Door tot dusver nog niet opgehelderde oorzaak vloog op een ge geven oogenblik, even voor het verwisselen der ploegen, de ketel ln de lucht, tengevolge waarvan het gebouw in wendig volkomen werd verwoest. Van onder de pulnhoo- pen werden drie zwaargewonden te voorschijn gebracht en het is niet onmogelijk, dat zich onder het puin nog meer gewonden bevinden. De schade is zeer groot. Het geheele personeel, bestaande uit 400 man, zal voor onbe- paalden tijd werkloos zijn. EEN SCHAT GEVONDEN. De waarde moet in de millioenen Ioopea» Uit Konstantinopel wordt gemeld: Op een T'urksch eiland, in de buurt van Konstanti nopel, hebben twee arbeiders een kostbare historische vondst gedaan. Zij ontdekten n.1. in den tuin van een oud Grieksch klooster drie groote aarden kruiken, die met oude goudstukken gevuld waren. iUt den tijd der Grieksche heerschappij, die in 1453 een einde nam door den val van het Byzantijnschc rijk. De vinders kregen het over de verdeeling van de schat aan den stok en riepen de ..politic er bij, die het geld in beslag heeft genomen en aan een museum heeft afgedragen. De schat moet verscheidene milli oenen waard zijn. KOELBLOEDIG. (Motor) Hoe ls het water, Emma

Schager Courant | 1930 | | pagina 20