KOEGRAS. J. PH. VAN AMSTEL.f VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Ernstig verkeersongeluk in Den Haag. Bij hst Alkmaarsche Armbestuur ingebroken. Door een drijfriem gegrepen. Ook de Post een vrije Zaterdagmiddag. WTERTNGEN. De welbekende firma Sluis, de pluimveevoederf-tbri kanten zal op 25 Februari a.s. in hotel de Haan te Hip- polytushocf een plulmvecfllm vertoon. Voor de liefheb bers dus een buitenkansje. Succesprogramma voor a.s. Zondag: Helder 4Succes 2; Helder dSucces a. JULI AN ADOItP. De heer A. J. van der Mei, thans controleur-boekhou der aan de N.V. Stoomzuivelfabriek „De Vooruitgang" alhier is uit een opgemaakt viertal uit 42 sollicitanten benoemd tot Controleur-boekhouder tevens assistent-di recteur van de op 1 Mei a.s. in werking tredende coöpe ratieve Zuivelfabriek „De Tijd" te Beemster. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor do heeren M. Zon Sr., en C. Bregman Pz., op een perceel grond achter de kerk alhier, ls opgedragen aan den timmerman den heer C. Hollander alhier. Het bouwen van een bloembollenschuur op het bedrijf „Welgelegen" van de fa. P. Nelis en Zoon te Heemstede is opgedragen aan den aannemer G. Hoornsman, alhier. Donderdagmorgen is het vliegtuig belast met het doen van de metercologische waarnemingen, tengevolge van het stilstaan van den motor, niet op vliegveld „De Kooij" kunnen landen, en kwam op een vlakbijgelegen weiland op zijn kop to staan, en werd eenigszins beschadigd. Naar wij vernamen heeft de bestuurder geen letsel be komen. Door den aannemer J. do Graaf worden thans een drie tal betonnen bruggen gebouwd over den Middenvïïet ten behoeve van de daar in wording zijnde bloembollen- bedrijven en wel een ter hoogte van perceel Middenvliet 9, een bij no. 11 en een by no, 12. Vrijdag-achtermiddag bereikte ons het bericht, dat de hoor .T. Ph. van Amstel te Alkmaar, secretaris van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier, na een ongesteldheid van enkele dagen, is overleden. In de kringen, waar Van Amstel bekend was, zal dit bericht met groote ontsteltenis en diep leedwe zen zijn ontvangen, algemeen als deze nog in de kracht van zijn leven zijnde man, bekend stond als een zeer kundig, maar ook als een rechtschapen en nobel mensch. Geboren 1 December 1879 te Worraorvecr, werd hij na zijn schooljaren opgeleid voor den militairen dienst en ging daarvoor naar Kampen. Door een hem daar overkomen ongeval, werd hij evenwel onge schikt voor het militaire loven en is hij van toen af zich gaan toeleggen op de gemeente-administratie. Serieus en vol ijver als hij jong reeds was, heeft hij zich in do gemeente-administratie een positie van bc- teekenis weten te veroveren door ten slotte te worden secretaris der gemeente Watergraafsmeer. Toen na de opichting van hot Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier voor dat nieuwe en groote waterschap een secretaris noodig was, was het niemand minder dan de Commissaris der Koningin in Noordholland, die do speciale aandacht van den Dijk graaf van het Hoogheemraadschap vestigde op den hoer Van Amstel, secretaris van Watergraafsmeer, die tot de zeer vele sollicitanten behoorde. Wel een be wijs, dat de heer Van Amstel in zijn ambt van secre taris ook reeds als een buitengewoon knap man, de algemeene aandacht had getrokken en zelfs zijn op perste chef daarvan was doordrongen In Juli 1920 werd de heer J. Ph. van Amstel dan ook benoemd tot Secretaris van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier en menigmaal •hebben wij het hooren verklaren, dat dit zoo hoogst- bolangrijke ambt in niet betere handen had kunnen komen. Want vanaf het oogenblik zijner benoeming is v. Amstel terwijl hij de eerste en vrij goruimen tijd ccnige ambtenaar was, zijn arbeid begonnen, een ar beid, die juist in die dagen, dat er nog niets geregeld was, en de geheole administratie en inrichting daar nog lag als een braak veld, van geweldigen omvang en betcckenis is geweest,. Het eerst was aan de orde het zoeken van een corps van ambtenaren, hoog en laag, en al reeds bij deze voorbereidingen, bij het nagaan, schiften enz., van al deze sollicitaties, deed zich Van Amstel kennen als een serieu chef, die alleen vroeg en zocht naar kon nis en capaciteit met voorhij gaan van alles wat daar buiten viel. Het Hoogheemraadschap had een corps knappe ambtenaren noodig. welnu, het was zijn plicht, zijn taak, die te zoeken en daarin is hij dan ook in alle opzichten geslaagd. En als men nu, na 10 jaar, eens nagaat wat er in die (lagen door Van Amstel is voorbereid, uitgewerkt en in 't leven geroepen, dan moet ons dat vervullen inet grooten eerbied voor do noeste vlijt, voor het hel der inzicht waarmee al dat werk in die dagen van op- en uitbouw voor dit groote waterschap is verricht. Wat een inspanning, wat een organisatietalent heeft dat alles vereischt, om het te brengen op dit hooge punt van volmaaktheid, zouden wij het liefst zeggen, waarop alles zich thans bevindt. liet, klaarmaken van de leggers der kadastrale per- ceelen in al de gemeenten die het Hoogheemraad schap omvat, een arbeid die op het Gouvernement van Noordholland door zijn omvang op twee jaar werd geschat, Van Amstel wist het met zijn medewer kers heel wat vlugger voor elkaar te brengen. En toen er anderhalf jaar verloopen was was niet al leen dit deel van zijn omvangrijke taak gereed, maar waren de'kiezerslijsten voor elkaar van de dui zenden kiezers, de verkiezingen waren gehoudon en de Rekening en Begrooting ontworpen. Dat alles is wel een bewijs welk een uitnemend or ganisator Van Ainstel was, cn het spreekt wel van zelf dat aller lof en hulde aan dat prachtige werk werd gebracht en dat dit ook in alle opzicht verdiend was. Het thans bestaande Waterschapsblad is eveneens to danken aan zijn initiatief, zoo ook de voorberei ding en afwikkeling van do herziening van het Re glement van het Hoogheemraadschap, iets van groo ten omvang en geleid op een wijze die belangrijke vereenvoudiging en besparing in het bestuur bracht. En spreekwoordelijk was Van Amstel's ijver, nooit rusten voordat de taak die hij zich had gesteld óf was, óf in alle opzichten. Want al zijn arbeid adem de den geest van onderzoek en was tol in de fijnste nuances scherp overdacht en overwogen. En waar Van Amstel behalve door zijn voorbeeld, ook door de humane en vriendelijke wijze waarop hij steeds optrad, aller sympathie had, niet het minst van hen die met hem samenwerkten, spreekt 't wel vanzelf, dat de verhouding die er onderling op de bureaus van het Hoogheemraadschap heerschte, een ideale was en zoowel zijn superieuren als zijn mede ambtenaren allen tot hem hun sympathie en respect uitdroegen. En in onze omgeving drong het al spoedig door dat Van Amstel op liet gebied van Administratief en Bur gerlijk Recht een knappe bol was en menigeen heeft den weg naar het gebouw van het Hoogheemraad schap afgelegd om aan hem advies te vragen en voorlichting te verzoeken. En dat v. Amstel's werk ullerwege werd gewaardeerd en zijn kennis niet minder, kan wel blijken uit t feil dat hij eveneens de functie vervulde van Secretaris van don Bond van Waterschappen in Noordholland, een verecniging die hij met den heer Rutger Kaan 'die in zijn leven zeer hoog liep met Van AmsfeD heeft helpen oprichten en tol een organisatie van ba-' tookenis hee.t opgevoerd. Verder was hij secretaris van de Unie van Water- schapsbonden, een lichaam dat over heel Nederland werkt. En wel teekenend is hal, dat hoewel voor dit ambt verschillende rechtsgeleerden in aanmerking' kwamen, de heer Van Amstel toch de uitverkorene werd voor het secretariaat. Duidelijk werd deze benoeming gedemonstreerd door het gezegde van een man van beteekenis, die zeide: Ja, Van Amstel heeft wel geen Mr. vooi zijn naam, maar het is toch eigenlijk Mr. Van Amstel. Wel een bewijs hoe hoog zijn kunde werd aangesla gen. Uok in verschillende examencommissies had de heer Van Amstel zitting. De plaats die door zijn heengaan is opengekomen, heeft Van Amstel op voorbeeldige wijze vervuld, veel zal men aan hein als ambtenaar vei liezen, maar ook als mensch, humaan, vriendelijk en tegemoetkomend, hulpvaardig als hij in alle opzichten voor allen is geweest. In diepe droefheid zitten zijn vrouw en drie kin deren thans thuis, want niet het minst dóór is deze slag groot en zwaar, een iielhebbcnd echtgenoot en vader in den diepsten zin van het woord als ook zij hebben verloren. Wij allen die Van Amstel hebben gekend wier vriendschap steeds,naar hem uitging, wij zullen hem blijven herdenken als een man van hoogstaand ka rakter, als een best monschl Zitting van Vrijdag 21 Februari 1930. Op 2 December 1929 kwam de heer P. D. P., handels reiziger in dienst der firma Sluis te Enkhuizen, met een door hem bestuurde auto op de Handelskade aan rijden en reed daarbij den 62-jarigen boerenwerkmi-n Corn. Zuurbier, dien dag dienstdoend stalknecht voor „De Muizenvreugd", die juist ter zijde van den weg bezig was een paard in te spannen, door te gering uitwijken zoo geacht aan tegen het kuitbeen, dat den heer Zuurbier door den schok over den weg werd geslingerd. De heer P. reed aanvankelijk zonder zich om het ge beurde te bekommeren door, doch een ander stalknecht de bloemist P. Schouten uit Akersloot, maakte hem-op merkzaam op het ongeval, waarop de heer P. zou heb ben geantwoord: Dan had hy maar uit moeten kyken. Het nummer van do auto werd daarop door Schouten genoteerd en stond de automobilist heden voor zijn roekeloos rijden, strafbaar gesteld by art. 22 der Motor en Rywielwet, in persoon terecht. De heer Zuurbier, als geinige aanwezig, had ingevolge de aanrijding, ge durende ruim 5 weken zyn arbeid niet kunnen verrich ten en alzoo pl.m. f 100 schade geleden, waarvan hem niets was vergoed. Hij diende thans een acte in, die echter op grond van de wet, moest worden teruggebracht op 50 gulden. Volgens den verdachte zou de aangerede- ne plots achter een rytuig te voorschyn zyn gekomen, doch deze voorstelling werd door Zuurbier pertinent ontkend. Hy stond terzijde van een nogal lastig paard en wilde een der tuigrlemen bevestigen. De heer Ambtenaar, die aanvankelijk gemeend had In trekking van het rijbewijs te moeten vorderen, bepaald" zich tot het rcquirceren van f 75 boete of 75 dagen Verdachte, die niets meer had op te merken, werd daarop veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen, met toe wijzing der civiele vordering, ad f 50 aan den heer Zuurbier. OP VEREEREND VERZOEK HERHAALDE VER TOONING VAN DE SPREEK- EN GELUIDSFILM „DE AANRIJDING OP HET HEILOOëR DIJKJE. De heer J. de Vr., landbouwer wonende op het Hel- looër dykje onder of by de gemeente Alkmaar, voor 14 dagen veroordeeld wegens belemmering van het verkeer over den loodpolderweg tot 16 gulden boete of 16 dagen, was tegen dit by verstek gewezen vonnis in verzet ge komen en had thans drie getuigen a decharge, name lijk zyn bejaarden knecht Fred. de Boer, een 15-jarig dochtertje en een 14-jarigen zoon. Deze drie getuigen verklaarden overeenkomstig het verweer van den ver dachte, die beweerde dat het bespannen voertuig van den heer Konyn wel had kunnen passeeren, doch dat het paard schichtig was geworden door het tuffen van een vrachtauto, bestuurd door den heer Jan Frans. Voorts verklaarde de heer Vr. dat hy wel degeiyk on gesteld was door galsteen en blindedarm-aandoening en overmand van pijn, gekleed op zijn bed had gelegen. Hij had Konijn direct aangeboden den wagen door zyn eigen vos, ,'n forsche „Bels" en sterker dan Konyn's paard, voort te laten trekken, doch Konyn had zulks op ver van vriendelylce wyze geweigerd en gebulderd, dat hij geen paard van de Vr. voor zijn krfr wenschte te zien. Deze verklaring van den verdachte, bevestigd door zijn knecht en zyn kinderen, maakte op den kantonrechter een zoodanigen goeden indruk, dat het slot van deze ruzie- en verkeersfilm, waarin de Vr. aanvankeiyk de minder nobele rol speelde, geheel in zyn voordeel werd gewyzlgd en de kantonrechter hem op grond van deze veranderde meening, gevoegd by de omstandigheid dat aan de Vr. vergunning is verleend, ter plaatse zyn land bouwproducten te mogen lossen en laden, den verdachte vrysprak van het hem ten laste gelegde feit OPPOSITIE TEGEN EEN GEWEZEN VONNIS TER ZAKE HET IN VOORRAAD HEBBEN VAN DOOR KOEMEST VERVUILDE CONSUMPTIEMELK. Op 31 Januari werd de melkveehouder C. A. R. te Helloo bij verstek veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen, ter zake het ter aflevering voorhanden hebben van con- sumptJemelk, die door koemest was verontreinigd. De heer Beets, adj-keurmeester van den Keuringsdienst te Alkmaar en zyn collega Leyen hadden zich in den vroe gen morgen van 5 December, omstreeks 5 uur, begeven naar do boerderij van verdachte, teneïtide een onderzoek in te stellen naar streptococcus Mastisis oftewel uier ziekte. waarvan een geval, biyicens scheikundig onder zoek, zich onder het vee van den heer R. zou hebben voorgedaan. Toen alsnu de koeien door een knechtje zouden worden gemolken, maakte de heer Beet» aan merking op de uiers, die door uitwerpselen zeer waren verontreinigd en verlangde hy een behooriyke reiniging, aan welk verlangen door den veehouder niet werd vol daan, zoodat de keurmeester krachtens art. 24 van het melkbeslult 2e. lid proces-verbaal opmaakte met het hlervoren gereleveerde, voor den veehouder nadeellge gevolg. De heer R., die destyds absent was tengevolgp van een ondergane maag-operatie, was tegen het gewe zen vonnis in verzet gekomen en werd by de hernieuwde behandeling juridisch bijgestaan door mr. A. Prins Jr. advocaat en procureur te Alkmaar. Met den heer Beets, den adj.-keurmeester. werden heden op verzoek van de verdediging als getuigen a de charge gehoord een tweetal knechts van den veehouder Namens den verdachte werd te kennen gegeven, dat niet werd erkend, dat de verontreinigde melk ter afle vering voorradig was. Voorts trachtte men aan te toonen, dat de melk behoorlyk werd behandeld en getoond een zeef, waarmede de filtratie der af te ieevren melk word gezuiverd. De heer Beets bracht gedurende de behan deling alsnog In het midden, dat eenmaal verontreinig de melk in geen geval, ook niet na zuivering door fil tratie in geheel gereinlgden toestand kon worden ge bracht De reiniging der uiers door afwasschlng werd door verdachte en zijn knecht practisch ondoeniyk ge acht. Het afdruipende water zou de melk dan toch ver ontreinigen. Het verloop van de vernieuwde behande ling h*d aan den heer /mhten*,®r ceen r.leuwe gezichts punten geop. .d. In h;i desbetrcf.cr.de artikel van het melkbeslult is voorgeschreven, dat de uiers schoon moeten zijn en waar zulks hier niet het geval was, zooals duideiyk uit de verklaring van den keurmeester naar voren werd gebracht, ken niet anders dan veroor deeling volgen en requireerde het openbaar ministerie bevestiging van het zeer zeker niet strenge vonnis, door den kantonrechter gewezen. Raadsman en verdediger mr. A. Prins Jr„ betoogde ln zijn pleidooi, dat het hem er zeer zeker niet om te doen ls den keuringsdienst tegen te werken. Hy ontkent ech ter dat de van verontreiniging verdachte melk ten ver koop of aflevering in voorraad aanwezig wrs. Indien dit het geval ware geweest, dan zou de melk de geheele behandeling, waaronder ook de filtratie, hebben moeter. ondergaan, doch het monster was onmiddellijk na het melken in beslag genomen en onderzocht, dus kan ver dediger aan dit onderzoek door den keuringsdienst inge steld voor de melk geheel was behandeld, geenerlei waar- do hechten. Gesteld werden daarvoor 5 elschen, door pleiter nader genoemd en eerst wanneer de keuring aan die eischen had beantwoord, had pas een strafbaar feit ten laste gelegd kunnen worden, waar dus de melk al leen na het ontbreken van het eerste vereischte, dat de uiers behoorlyk rein moesten zyn, werd onderzocht, con cludeerde pleiter dat door deze onvolledigheid zyn cliënt zou moeten worden vrijgesproken. De amtenaar repliceerde dat volgens de definitie van den verdediger nimmer een dergeiyke overtreding be wezen zou kunnen worden. Het nalaten van de filtratie is een afzonderiy'k staand strafbaar feit. Art. 24 van het melkbesluit is hier duidelyk genoeg dus persteerde spr. bij zyn requisitoir. Mr. Prins, in de gelegenheid tot het leveren van du pliek, vestigde er nog de aandacht op dat de door hem aangeduide verelschten niet waren naast elkander staan de, doch elkander opvolgende handelingen, en handhaaf de zyn conclusie tot vrijspraak. Schriftelyk vonnis over 14 dagen, dus op 1 Maart e.k ONBEWUSTHEID HEFT DE STRAFBAARHEID NIET OP. De heer Simon D., een 23-jarige te Ursem wonenn chauffeur, bereed in den avond van 15 November met een door hem bestuurde auto den Nooi'dervaartweg, on bekend met het feit, dat zyn roode achterlicht ia onvol doende conditie verkeerde. Dit gebrek ontging niet aan de attentie van een speurend ambtenaar en het resul taat van diens bemoeiingen kon heden worden gecon stateerd door een veroordeellng van den chauffeur tot f 4 boete of 4 dagen. WERKGEVERS-AANSTOOTSTEEN. Een te Noordscharwoudo wonend krattenfabrikant de heer Dirk BI., had op 12 Februari een spoedèischende opdracht uit te voeren, bestaande in de vervaardiging van een aantal kratten, bestemd voor embalage van 'andbouw-producten die ten spoedigste per trein verzon den moesten worden. Hoewel niet in 't bezit van een vergunning voor extra werkuren waagde hij het noodge dwongen een zevental jeugdige arbeiders, die dan ook gaarne wat overuren wilden maken, aan het werk te zet ten. niettegenstaande ten 6 uur, n.m. hun arbeidtijd was beëindigd. Deze sabottage van de arbeidswet bleef niet onopgemerkt en stond de werkgever heden te dier zake terecht Volkomen werd in dergelijke presseerende geval len de moeilijkheid begrepen, doch waar de overtreding was gepleegd en erkend, kon een veroordeeling niet uit- biyven en werd de heer B., die thans mededeeling deed in het bezit te zyn van een ruimen arbeidsvergunning, met in achtneming van de noodige clementie, veroor deeld tot 7 keer f 1 boete of 7 keer 1 dag hechtenis. SPANNENDE RACE TUS3CHEN FIETS EN AUTO. De 18-jarige flink uit de kluiten gewassen jonge heer W. de K van beroep loopjongen in dienst der firma H. en te Alkmaar wonend, had op -11 Februari voor zijn patroon eenige pakjes te bezorgen aan een ln de Lange- straat wachtende auto, doch ontdekte, aankomende, tot zyn ontsteltenis, dat bedoelde auto juist in tamelijk snelle vaart wegreed. Met een sprinterscapaciteit, Piet Moeskops waardig, probeerde hij de voor hem rijdende wagen in te halen en hij had bereids een respectabele snelheid van 20 K.M. bereikt, toen zijn geestdrift nadat hy in het vuur van zyn vervolgingsijver een uit een zystraat komende jongen had aangereden, door de po litie, die meende dat de drukke Langestraat voor der gelijke snelheidswedstryden minder geschikt was, werd beteugeld en hij in plaats van een enthousiast applaus, een oproeping om voor den kantonrechter te verschy- nen in ontvangst had te nemen. Onze fietskampioen, die een zwaar transportrijwie] met kamwiel had bereden, werd heden veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen. TUD GEKREGEN OM ZIJN VERDEDIGING NOG EENS BEHOORLIJK TE FORMULEEREN Volgens dagvaarding of oproeping had de heer Jan H., vervaardiger van welsmakend dagelijksch brood te Eg- mond a,d. Hoef ln den avond van 6 Januari te Alkmaar ln den bebouwden kom der gemeente op den Kennemer- straatweg met zyn 4-wielig motorrytuig gereden en daar bij gebruik gemaakt van een verblinde verlichting, wel ke overdreven illuminatie thans zyn verschijning als verdachte voor den kantonrechter ten gevolge had. De heer bakker St in persoon present, had biykbaar zooveel bezwaren in te brengen, dat de aanwezigheid van den verbalisant, den heer Staats, onmisbaar was om zyn bedenkingen eventueel te weerleggen, zoodat de ze zaak a.s. week ten 11 uur v.m. (om den bakker te gerieven) opnieuw aan de orde zal worden gesteld. SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. De heer kantonrechter te Alkmaar, uitspraak doende in de zaak contra de fabrieksarbeiders A. en J. K., wo nende to Heemskerk en verdacht van overtreding der jachtwet in casu zich ln het veld buiten openbare we gen en paden bevonden met z.g. lange honden, achtte de ten laste gelegde overtreding onder meer door hun eigen buitengerechtelijke erkentenis, voor de marechaus see afgelegd, wettig en overtuigend bewezen en veroor deeld hij mitsdien ieder der verdachten tot f 25 boete subs. 32 dagen hechtenis, gelastte voorts inlevering der niet ln beslag genomen lange honden of voor ieder 2 keer f 40 boete of 2 keer 20 dagen hechtenis, by de ln- gebreke gebleven inlevering. In de gelijksoortige zaak tegen den voormaligen jacht opziener L. Sch., thans caféhouder te Heemskerk, over woog de kantonrechter in zijn vonnis, dat met betrek icing tot dezen verdachte ten processe wel was komen vast te staan, de medeplichtigheid van verdachte, doch daar medeplichtigheid bij een overtreding niet strafbaar is gesteld, ontsloeg hy mitsdien den verdachte Sch, van allo rechtsvervolging. AMSTERDAM. 21 Febr. Zeeuwsche bonten f 1.65—2. id. blauwen f 1.802, ld. bravo's f 1—1.20. id. eigenheimers f 1—1.20, ld. blauwe poters f 1.50—1.60. ld. bonte poters f 1.501.60, ld. Beve landers f 0.90—1.10, IJpolder eigenh. f 0.901.10, ld. bra vo's f 1—1,10, id. Bevelanders f 0.901.10. Anna Paulow- na zand f 1.50—2, Hillegommer zand f 1.50—2, Drentsche eigenh. f 1.402.10, Flakkeesche eigenheimers f 11.20, per H.L., uien: Zeeuwsche roode exportuien goedgekeurd door den Plantenkundlgen Dienst f 55.50 per 100 Kg. ALKMAAR, 21 Febr. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal aangevoerd als: 121 H.L. tarwe f 9.75—10, 325 H.L. gerst chev. f 7.25—8, 544 H.L. haver f 5.40-6.75, 123 H.L. boe nen w.o. paardeboonen f 9.25, bruine booncn f 915, dul- venboonen f 14-16, witte boonen f 30- 35. 1 H.L. geel mosterdzaad, 4 H.L. karwijzaad f 43. tuinboonen f 31 34, 55 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 10 10.25, grccne erwten (groote) f 15. Alles per 100 Kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Februari. Rcode :.col f 3.50- 8.10, gele kool f 3.80—8.70, Deensche witte kool f 1.30—2.20, uien f 0.60- -1.20, grof f 1.10—1.20, drielingen f 1.20, peen f 1.802.10 per 100 Kg. Aanvoer: 68000 Kg. roode kool, 106000 Kg. gele kool, 83000 Kg. Deensche witte kool, 13600 Kg. uien, 11200 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Febr. Roode kool f 38.40, gele kool f 57.80, Deensche witte kool f 1.202.10, uien l 1.101.50, grof f 1.20 1.60, drielingen f 1.20, peen f 1.501.90 per 100 Kg. Aanvoer: 95000 Kg. roode kool, 125000 Kg. gele kool, *112000 Kg. Deensche wite kool, 10000 Kg. uien, 9000 Kg. peen. WARMENHUIZEN, 20 Febr. Roode kool le soort f 4.90 -8.80, 2e soort f 3.807.70, gele kool le soort f 5.40 7.70, 2e soort f 4.606.50, witte kool le soort f 1.50—2.40, 2e scort f 0.90—1.40, drielingen f 1.70, uien f 1.60, grove uien f 1.70, peen f 1.40, bieten f 2.40 per 100 Kg, Aanvoer. 89600 Kg. roode kool, 1SG25 Kg. gele kool, 1G475 Kg. witte kool, 850 Kg. uien, 900 Kg. peen, 400 Kg. bleten. WARMENHUIZEN, 21 Februari 1930. Roede kool, le soort f 4.108.10, 2e soort f S.707.30, gele kool, le soort f 57.50, 2e soort f 4.906, witte kool, le soort f 1.402.50, 2e soort f 0.801.30, drielngen. f 1.702, uien f 1.501.S0, grove uien f 1.502, peen f 1.30. Aanvoer: 61500 Kg. roede kool, 14875 Kg. gele kool, 17775 Kg. witte kool, 3500 Kg. uien, 400 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE. 20 Febr. Uien f 1.10—1.30, drielingen f 1,10—1.70, grove f 1.30 1.40, peen f 22.30, peen kleine f 11.20, roode kool f 3.60—8.30, gele kool f 58, Deensche witte kool f 0.70 —2.40 per 100 Kg. Aanvoer: 9100 Kg. uien, 4300 Kg. peen, 231700 Kg. roode kool, 80000 Kg. gele kool, 244500 Kg. Deensche witte kool. NOORBGCHARWOUDE, 21 Februari 1930. Uien f 1.20—1.50, drielingen f 1.50—1.60, grove f 1.30— 1.70, peen f 1.601.80, peen kleine f 1.30, roode kool f 4.108, gele kool f 5.107.70, Deensche witte f 1.10— 2.10, taaie gele f 7.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 6200 Kg. uien, 7400' Kg. peen, 173600 Kg. roode kool, 5-4200 Kg. gele kool, 118000 Kg. Deensche witte, 700 Kg. taaie gele. HOORN. 20 Febr. 14 stapels kleine fabriekskaas f 41, 1 stapel boe renkaas f 40. Totaal aanvoer 15 stapels, wegende 12400 Kg. Handel goed. EIERVEILING, SCHAGEN, 20 Febr. Aangevoerd: 91256 kipeieren, 4851 Kg. f 55.10, 52 —54 Kg. f 5.20, 55—57 Kg. f 5.30-5.70, 58—60 Kg. f 5.40 —6, 61—63 Kg. f 5.90—6.40, 64—67 Kg. f 6.40—6.70, on- gewogen wit f 55.60, bruin f 5.706.40, klein f 4.505, 1567 eendeieren f 5.30—5.60. Oude vrouw door de tram overreden en aan de bekomen wonden overleden. Gisterochtend kwart over 9 is op de Prinsengracht ter hoogte van do Lange Beestenmarkt een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. Een tramwagen van lijn 13, komende van de Brou wersgracht, reed daar waar zich naast de baan een verhoogd trottoir bevindt, op welk trottoir een bejaar de vrouw liep achter de rij marktkramen De bestuur der zag de vrouw en hield daarmee rekening. Plot seling echter, nauwelijks twee meter voor de tram, wilde de vrouw oversteken; het tramgebei had zij blijkbaar niet gehoord. Een aanrijding kon toen niet meer worden voorkomen; de vrouw werd door den baan sch ui ver gegrepen. Toen de tram stilstond lag zij tusschen don voorkant van den baanschuiver, vóór de wielen. De G. G. D. vervoerde de vrouw, die een schedel breuk en verschillende kneuzingen had bekomen, naar het Gom. Ziekenhuis aan den Zuidwal, waar zij na aankomst is overleden. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vast gesteld. Nader is gebleken, dat de bejaarde vrouw een 67- jarige weduwe is, wonende Zuid-Buitensingel 196. Voor ruim f400.gestolen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft door het uitsnijden van een ruitje, een inbreker zich toe gang verschaft tot de bestuurskamer van het R.K. Armbestuur, dat gevestigd is in het St. Joseph's Ge zellen ge bouw aan het Verdronken oord te Alkmaar. Hoewel het armbestuur zijn geld in een safe bewaart, worden Donderdagsavonds de z.g. uitdeelzakjes voor de armen gereed gemaakt Ook doortrekkende armen worden hier geholpen en kunnen mat deze omstandig heid op de hoogte zijn. De inbreker heeft blijkbaar haastig gewerkt en een bedrag van f 410 uit de zakjes meegenomen, terwijl nog cenig zilvergeld en een bil jet van f25 over het hoofd zijn gezien. Een bedrag van f75 aan centen heeft de dief blijkbaar een te zware buit gevonden en laten liggen. De politie heeft oenige vingerafdrukken genomen. Ontzettend ongeluk op de cokesfabriek to Sluiskil. Een ingenieur op slag gedood. Donderdagmiddag is op de Cokesfabriek te Sluis kil de ongeveer 30 jarige Ir. d'Englesqueville, afkom- tig uit Zuid-Frankrijk, op vreeselijke wijze om het leven gekomen. Waarschijnlijk bij het inspectecren van de zoogenaamde cribelage, dit is het mechanisme, waarmee de cokes uit de zeefinrichting van een hoog te van ongeveer 3 M. met behulp van transport riemen naar een trechter wordt geleid, om daardoor heen in de gereedstaande wagons te storten, is de ongelukkige door een transportriem gegrepen en met flinke snel heid meegevoerd. Zijn deerlijk verminkt lichaam werd in den geroed- staanden wagon neergesmakt. De arbeider, die deze wagons afweegt, en die tot zijn ontzetting het ver minkte lichaam in den wagon zag vallen, waarschuw de ijlings zijn mede-arbeiders, die hulp haalden. Dokter Puilaerts uit Sas van Gent, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood con stat er ren. Door le Eerw. Pater Vicarius uit het Capucijner-klooster te Sluiskil werd den ongelukkige nog het H. Oliesel toegediend. Het slachtoffer was nog ongehuwd. De directeur-generaal zegt zijn medewerking toe. Het Haagsche „Oorr. Bur." meldt: In 1919 is een commissie ingesteld, met opdracht, ni te gaan in hoeverre, rekening houdende met de belan gen van het publiek en met de elschen van het Interna tionale verkeer, zou kunnen worden overgegaan tot ln-

Schager Courant | 1930 | | pagina 6