~j| SPORT VAN ZONDAG HOOGWOUD niet 'den meerderjarigen leeftijd heeft bereikt, is het niet mogelijk eene aanbeveling van 2 personen in te dienen. De Voorzitter spreekt een woord van dank aan het adres van den heer Kuiper voor hetgeen hij in deze functie heeft verricht De heer Juisting wordt met 9 stemmen benoemd, 2 stemmen werden blanco uitge bracht. Wat de een vervelend vindt, blykt voor den ander aangenaam te zyn. Bij de rondvraag, die nu volgt, geeft de heer Bosker in overweging, om voortaan het lezen der notulen achterwege te laten. Het duurt een vervelende tijd en het is niet zoo noodig, de notulen kunnen ten inzage worden gelegd voor de leden die iets willen onder zoeken. De heer Bakker oordeelt, dat dit onderzoeken dan ook een heelen tijd in beslag neemt. De heer Bosker geeft dat toe, maar het lezen van de notulen is een vervelende tijd, het is tijdroovend, er gaat dikwijls een half uur mee heen. De heer Kaan zegt dat als dan 11 raadsleden de no tulen inkijken, het 11 X zooveel tijd kost. De heer Oden meent dat de leden de notulen gedrukt thuis moesten krijgen. De Voorzitter zegt, dat dit veel te kostbaar is. De heer Lub vindt het niet zoo vervelend, dat de no tulen worden gelezen; al meermalen is de kwestie te berde gebracht en het schijnt dat meerderen er niet voor gevoelen, dat ze ter Inzage worden gelegd. De heer M. Kooij deelt mee, er ook tegenstander van te zijn. Spr. wijst erop, dat in een zelfde tijdvak te Anna Paulowna 3 X wordt vergaderd, tegen hier 1 X en dat met het lezen der notulen dan een half uur gemoeid ls, is niet zoo erg. Spr. mag de notulen ook graag aanhooren en ls dan ook tegen het voorstel-Bosker. Ook de heeren Jb. Lont en Kaan verklaren zich voor handhaving van het lezen der notulen. Tot een voor stel, door den heer Bosker, komt het dan ook niet. De putten stinken. Door den heer Oden wordt in overweging gegeven, na te gaan hoe de putten veranderd kunnen worden, dat ze niet meer zoo'n ondragclijken stank veroorza ken, dan ze tegenwoordig, door de toename van de ge plaatste closets, doen. Spr. verzoekt B. en«W. eens met den gemeente-opzichter te spreken over het aanbren gen van stankafsluiters. Spr. noemt de putten voor een banketbakkerswinkel, in de Belt voor het huis van Duinker en ook die voor spr.'s perceel. Vooral in den zomer is het niet uit te houden. De Voorzitter weet niet of het euvel wel te verhelpon is door het aanbrengen van stankafsluiters. Hèt middel is een riool midden in den weg en dan de toevoer van uit kleine putjes, maar dat is haast niet doenlijk van wege de groote kosten, verbonden aan het opbreken van den weg. Maar spr. wil graag -ens met den op zichter over het plaatsen van stankafsluiters spreken. De heer Bosker denkt niet dat het aanbrengen van stankafsluiters mogelijk is met het oog op het ledigen der putten. De Voorzitter zegt, dat de secretaris hem mededeelt dat niet de closets de oorzaak zijn, maar men gooit zooveel rommel in de putten, door de roosters. De heer Bakker vraagt of een ieder bij zijn closet wel een goede septic-tanc heeft De heer Oden gelooft dat wel. en de Voorzitter zegt dat daar bij de aanvrage voor het plaatsen van een closet op gelet wordt. Spr. belooft den heer Oden, een onderzoek te zullen laten instellen. Het klachtcnboek ls vandaag wel beschre ven. Den heer Oden is een klacht ter oore gekomen van burgers uit de Klieftstraat over een hagedoornheg hij wijlen Wed. Dijkshoorn. De menschen die passeeren, bezeeren er hun gezicht aan. De Voorzitter zegt toe, dat herstelling zal geschieden. Uitzonderingen bevestigen den regel. De heer Oden merkt op, dat B. en W. in de vorige vergadering hebben medegedeeld, dat zij in princine tegen het laten circuleeren van lijsten zijn. Veertien dagen daarna werd er wel met een lijst ten behoeve van een gezin geloopen. De Voorzitter zegt, dat hij zoo min mogelijk met lijsten wil laten loopen, doch hij elk geval op zich zelf wil beschouwen. In het geval wat de heer Oden bedoelt, was de man bulten zijn schuld niet verzekerd. Wel had hij daar heel veel pogingen voor in 't werk gesteld. En er was een zeer groote noodtoestand, zoodat spr. als uitzondering heeft toegestaan, dat met een lijst werd geloopen. De heer Oden zegt ook niet de bedoeling te hebben, dit af te keuren. De heer Lub zegt dat hem de vraag is gesteld, of de hondenkeuringen ook niet eens te Oosterland en aan de West kunnen worden gehouden. Als de keu ringen te I-Ilppolytushoef worden gehouden, moeten de menschen er voor uit hun werk. Worden ze te Ooster land en aan de West gehouden, dan kunnen de honden desnoods door één dor kinderen aangeboden worden. De Voorzitter zegt dat er in den regel voor de keu ringen een Inspecteur of dierenarts komt Als er nu meerdere honden zijn, zal spr. probeeren of er een aparte keuring te Oosterland en aan /le West gehou den kan worden. De heer M. oKoij vraagt, of de heer Lub de schapen- verscheurdcrs bedoelt De heer Lub zegt van de keuringen ingevolge de trekhondenwet. Dat is geen speelplaats voor de Jeugd. De heer Jb. Lont zegt dat nu er verschillende klach ten ter sprake wordengebracht ook hij een klacht naar voren wil brengen en wel van inwoners die er zich aan ergeren dat de begraafplaats door de jongens voor speelplaats wordt gebruikt Do begraafplaats behoort niet voor openbare speelplaats gebruikt te worden, maar moet een rustplaats zijn. Het is erbarmelijk om te zien dat ze wegstoppertje achter de grafsteenen spelen. De Voorzitter vindt het dieptrcurig dat de kinderen zoo weinig respect voor de begraafplaats hebben. Om het te voorkomen ls al dikwijls onder de oogen gezien, maar het Is moeilijk. Zoodra ze een blinkende knoop zien, zijn ze verdwenen. Het gebeurt echter nogal eens 's avonds. Krijgen we ze te pakken, dan zullen ze niet aan de gerechte straf ontkomen. De heer Kaan vraagt of de ouders er niet meer op kunnen letten. De Voorzitter zegt dat dit mogelijk zou zijn als de ouders wat meer over hun kinderen hadden te zeggen. Maar in den regel is de jeugd een beetje vrij gevochten. De heer Oden noemt als middel om het tegen te gaan het sluiten van het hek. Maar de heer Bosker verwacht daar weinig resultaat van, ze vliegen over hot hek. De heer Oden: Voetangels en klemmen zetten, dan krijgen we zo wel te pakken. De Voorzitter zegt dat het eenige afdoende middel is een nieuw hek. Maar misschien weet de nieuwe gemeen- tebode het kwaad uit te roeien. De beer M. Kooij merkt op dat als die aan alle artike len van zijn instructie moet voldoen, hij wel werk genoeg heeft De Voorzitter zegt tenslotte, dat hij hot hoofd der scholen zal vragen er met de kinderen over te sproken. De kinderen moeten leeren voelen dat het zeer ongepast ia. Het zakelijke standpunt. Do heer Bakker deelt mede dat de heer Den Hartog hem heeft gevraagd of hij geen licht kan krijgen. De Voorzitter zegt dat aan Den Hartog de uitslag van ons streven is meegedeeld. Als er een paar meer aansluitingen komen zal de prijs lager worden. De heer Bakker zegt dat het toch maar een klein stukje is. De Voorzitter antwoordt dat de kosten die het P.E.N. vraagt, toch voor den man een tamelijk bedrag is, spr is het P.E.N. niet, en het P.E.N. wijkt nu eenmaal niet van zijn stelregel af. We hebben van het P.E.N. een mooi rekensommetje gekregen, als er 2 aansluiten zou het zooveel kosten, en over 10 jaren zooveel. De heer Bakker zegt dat hij nu tenminste zijn plicht heeft gedaan, door de' vraag hier ter sprake te brengen. Een oude kwelgeest. De heer M. Kooij zegt, het nog eens te willen hebben over zijn oude kwelgeest, de straatlantaarn voor de di rectiekeet die al een week of 4 ongansoh is, terwijl van repareeren niets komt, daar wordt slecht de hand aan gehouden. De Voorzitter zegt dat toen er verschillende menschen over het niet-branden der lantaarns kwamen klagen, hij de 3 personen die met het toezicht belast zijn, heeft aan geschreven, dat ze eens per week controleeren of alle- lantaarns branden. Sindsdien heeft spr. geen klachten meer gehoord. De heer M. Kooij herhaalt dat de lantaarn vier we ken niet heeft gebrand. De heer Tijsen zegt, dat als men zich dan even wendt tot P. Luijt, die is er speciaal mee belast. De heer M. Kooij oordeelt dat Luijt dat dan zelf moest zien. De heer Oden merkt op dat de menschen geen salaris genieten, alleen als ze een nieuwe lamp leveren verdie nen ze De heer Jn. Lont vertelt dat het ook wel gebeurt dat overdag de lantaarns branden. Den Voorzitter is dit geval bekend, de prettige jeugi was hiervan de oorzaak. Een kwelgeest erbij. De heer M. Koog zou willen dat er zooals spr. dai noemt, een werkverschaffer (lantaarn) geplaatst werd bij S. Russelman, voor het wegje bij een complex keet woningen. Sommige menschen noemen het er griezelig donker en spr. wijst op het prikkeldraad dat er gespan nen is en vraagt dus of er een kwelgeest bij kan komen. De Voorzitter zegt dat er nog verschillende punten zijn waar men van de zegeningen der electrische straatver lichting niet geniet, maar dat is ook niet best mogelijk. Oosterklief en Westerklief zijn in dat opzicht ook stief- .moederlljk bedeeld. De heer Mooij meent dat we zachtjesaan tot het vol maakte moeten komen en werkelijk op de door spr. ge noemde plaats is het griezelig donker. De Voorzitter vreest dat als we aan al die aanvragen willen voldoen, we een regen van lantaarnpalen zouden dienen te laten neerdalen. De heer M. Kooij is van oordeel dat waar de een van profiteert, ook voor den ander beschikbaar dient te zijn. Op de voornaamste punten dient de verlichting te wor den aangebracht De heer Jn. Lont meent dat over de door den heer Kooij genoegide plaats, niet gesproken kan worden van een voornaam punt Het is een rechte weg De heer M. Kooij zegt, dat het hem voorkomt dat de heer Jn. Lont niet met de situatie op de hoogte is. Hij komt er te weinig en moet 's avonds maar eens komen kijken. Op de vraag van den Voorzitter of de heer M. Kooij nog iets heeft wijst deze op ledige fusten, die langs den Hoelmerdijk blijven liggen en het riool afsluiten. Een heemraad had hem er op gewezèh. De heer Bosker begrijpt dat niet want met S. Russel- man was afgesproken dat deze zou zorgen dat ze op geruimd werden en de gemeente heeft daarvoor een re kening van f 25 gehad. Spr. dacht dus dat het in orde was. Op verzoek van het Heemraadschap is het gebeurd. De heer M. Kooij heeft dat nog niet kunnen consta- teeren. De Voorzitter zal nog een onderzoek instellen. De heer Kaan zegt dat er een afwateringskanaal komt door het Waardje en vraagt of het gemeentebestuur nu geen pogingen zou doen om een zijtak gegraven te krij gen naar het groene wegje. De Voorzitter zegt dat een ingenieur hem heeft ver teld, dat het kanaal niet voor de scheepvaart zou die nen, maar dat er een duiker in kwam. De heer Jb. Lont denkt niet dat het mogelijk zal zijn De heer Kaan zegt dat het desiloods wellicht voor re kening der gemeente zou kunnen gebeuren, maar de heer Eakker gevoelt daar niet veel voor. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Dg heer Kaan merkt verder op dat op beide Kerst dagen, bal is gehouden. En hoewel spr. niet tegen dan sen is en als het netjes toegaat, dansen voor jonge men schen wel een mooie sport vindt, of het nu de waarde van dergelijke feestdagen wel verhoogt, betwijfelt spr. en hij geeft den Voorzitter dan ook in overweging het te beperken. De Voorzitter zegt dat hij wel met de opmerking re kening wil houden, maar zoolang als spr. hier is, werd altijd op den 2en Kerstdag bal gehouden. Hierna sluiting. Reeds gisteren aan onze abonne's te Wierlngen gezonden. AARTSWOUD. Verslag van de gehouden algemeene jaarvergadering van de Rundveefokvereeniglng Aartswoud en Omstre ken. De voorzitter, de heer L. Glas, opent met een wel kom de vergadering, waarna de secretaris, de heer D. Koorn, de notulen leest, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mee, dat dit jaar een Stieren- keuring zal worden gehouden te Hoogwoud en wel op 1 April a.s. Verder heeft de heer P. Langedijk te Kolk van Dussen, Hoogwoud, bedankt als lid, terwijl de heeren P. Wijnker en Jb. Schipper te Opmeer, G. W. de Boer te Aartswoud en C. Wagenmaker te Weere, Hoogwoud, zich als nieuw lid hebben aangemeld. De penningmeester doet rekening en verantwoording. Met een omslag van f 2.40 per koe zijn de ontvangsten f 1495.47, de uitgaven f 1493.58, het batig saldo .dus f 1.89, dit gevoegd bij het kassaldo, wordt f 327.88. Nadat de rekeningen en bescheiden zijn nagezien, en in orde bevonden, dankt de voorzitter den heer Koovn voor zijn accuraat beheer en beveelt de financieele be langen wederom bij hun aan. De contributie, het entreegeld voor nieuwe leden, als mede1 de salarisrcgeling voor controleur en monster nemer worden ongewijzigd vastgesteld. Het aftredende lid van bestuur, de heer K. Groot Pz. wordt met op een na algemeene stemmen herkozen en wordt onder dankzegging deze benoeming aangenomen. Als afgevaardigde brengt de heer D. Koorn verslag uit Voor afgevaardigde naar de dit jaar te houden Bondsvergadering wordt naast den voorzitter of secre taris gekozen de heer P. Dekker. Nu brengt de controleur het jaarverslag uit, waaruit we het volgende vermelden. Het aantal leden in 1929 bedroeg 29. In controle waren 547 dieren, terwijl van 123 stuks de melklijsten werden afgebroken, zoodat van 424 dieren de uitkomsten zullen worden vastgesteld. Deze zijn afkomstig van 49 vaarzen zonder en 67 met afstam ming, 49 twenters zonder en 47 met afstamming, 44 derdekalfskoeien zonder en 30 met afstamming, 119 oudere koeien zonder en 29 met afstamming. Door de leden der vereeniging werden voor het dekken hunner dieren 26 verschillende stieren gebruikt en wel 17 jarige, 8 tweejarige en 1 oudere stier. 461 dekbewijzen werden geschreven. De controleur schetste 117 kalveren, waar ender 11 stierkalvercn. In den herfst werden er 08 koeien voor het fokregister gekeurd, waarvan er 29 in het Stamregister werden ingeschreven. Hieronder eenige vermeldenswaardige uitkomstent Rubriek Vaarzen: Ma 22 van J. Bakker In 280 dagen 3669 K.G. melk, 143 K,G. Beemster 7 van P. Glas in 315 dagen 4354 K.G. melk, 163 K.G. Helder 3 van P. Glas in 311 dagen 4170 K.G. melk, 149 K.G. Geertje 10 van S. Koomen in 321 dagen 3627 K.G. melk, 147 K.G. Mol van L. Glas In 315 dagen 4944 K G. melk, 152 K.G. Flip van P. Langedijk in 319 dagen 4801 K.G. melk, 176 K.G. Rubriek Twenters: Johanna 3 van P. Glas ln 318 dagen 4800 K.G. melk, 161 K.G. Paulina 3 van P. Deken In 280 dagen 4804 K.G. melk, 165 K.G. Kok 10 van P. Deken In 319 dagen 5880 K.G. melk, 179 K.G. Antje 3 van D. Koorn ln 273 dagen 5032 K.G. melk, 175 K.G. Wit 3 van K. Hoek ln 269 d? jen 4949 K.G melk, 157 K.G. Jans 2 van K. Hoek ln 326 dagen 4564 K.G. melk, 169 K.G. Rubriek Derdekalfskoeien: Moeijes van L. Glas in 297 dagen 5450 K.G. melk, 190 K.G. Truus van P. Deken in 281 dagen 5312 K.G. melk, 183 K.G. Johanna 2 van P. Glas ln 325 dagen 54C8 K.G. melk. 184 K.G. Cornellske 7 van J. Bakker in 325 dagen 4S68 K G. melk, 184 K.G. Grietje 2 van P. Langedijk ln 299 dagen 5720 K.G. melk. 202 K.G. Beerepoot 3 van C. van Diepen ln 328 dagen 6096 KG. melk, 186 K.G. Marie van P. Deken In 292 dagen 5138 KrG. melk, 200 K.G. Rubriek Oudere Koeien: Belia 6 van D. Koorn in 280 dagen 6286 K.G. melk, 202 K.G. vet, 3.90 vet. vet, 3.74 vet, vet, 3.57 vet. vet, 4.05 vet. vet, 3.07 vet. vet, 3.67 fel. vet, 3.35 *et. vet, 3.43 vet vet, 304 vet vet, 3.48 vet vet, 3.17 vet vet, 3.62 vet vet, 3.49 vet vet, 3.45 vet. vet, 3.35 vet vet, 3.78 vet. vet, 3.53 vet vet, 3.05 vet. vet, 3.89 vet. vet, 3.21 vet LIze 3 van D. Koorn in 319 dagen 6757 K.G. melk, 245 K.G. vet, 3.63 vet Jannetje 5 van P. van der Oord in 280 dagen 6111 K.G. melk, 208 K.G. vet, 3.40 vet Kok 7 van P. Deken In 286 dagen 7323 K.G. melk, 206 K.G. vet 2.81 vet Trijntje van C. Hou ter in 280 dagen 7565 K.G. melk, 229 K.G. vet, 3.03 vet Koba van C. Houtcr in 282 dagen 7725 K.G. melk, 240 K.G. vet, 3.11 vet Aafje van J. Stapel in 308 dagen 7007 K.G. melk, 222 K.G. vet 3.17 vet Strijker 1 van J. Stapel in 307 dagen 7622 K.G. melk, 251 K.G. vet, 3.29 vet Helder 3 van L. Glas in 280 dagen 6383 K.G. melk, 209 K.G. vet 3.27 vet Beemster 3 van P. Glas in 297 dagen 6227 K.G. melk, 235 K.G. vet, 3.77 vet. Purmerend van K. Hoek ln 300 dagen 7190 K.G. melk, 238 K.G. vet, 3.31 vet Jans van K. Hoek. in 332 dagen 7547 K.G. melk. 276 K.G. vet 3.66 vet Ten slotte demonstreert de controleur de volgende vergelijking. Van een lid-fokker werden 15 volledige melklijsten opgemaakt. De gemiddelden hiervan waren: in 275 melkdagen 4515 K.G. melk, 155 K.G. vet, gemid deld 3.43 vet Van een ander lid-fokker werden van 16 koeien van ongeveer den zelfden leeftijd de melklijs ten afgesloten. Deze gemiddelden waren: in 296 dagen 3625 K.G. melk, 111 K.G. vet, gemiddeld 3.05 vet Van laatstgenoemde dus in 21 dagen meer: 890 K.G. melk, 44 K.G. vet en 0.38 vet minder. Bovenstaande vergelijking zal een aansporing zijn om geregelde melkcontrole van zijn vee te laten houden en lid eener fokvereenlging te worden. Na dit uitgebreid jaarverslag brengt de voorzitter den controleur hiervoor dank. Bij de rondvraag wordt naar voren gebracht dat het wenschelijk zou zijn, indien een gedeelte van den om slag reeds ln den zomer werd betaald. De geheele ver gadering gaat hiermee acccord en men besluit dan alvast f 2.per koe te heffen. Nadat de voorzitter de leden er op wijst, dat het ge bruik maken van een goeden stier met beste productie- afstamming toch een eerste vereischte voor een fokker moet zijn, sluit deze onder dankzegging voor de aan gename bespreking, de vergadering. A.D.O. faalt wederom. Ajax zoo goed als kampioen, V.V.A. slaat Alcmaria, K.F.C. kampioen. Velocitas geslagen. K.N.V.B. overzicht van 23 Februari. Evenals verleden week was ook nu het weer alles behalve aangenaam voor de sportliefhebbers. De ter reinen echter waren bijna alle in goeden staat, zoodat slechts in 't Noorden een wedstrijd moest worden uit gesteld. AFDEELING I. Hier is het kampioenschap zoo goed als zeker in handen van Ajax, dat een moeilijke 3—2 overwinning op het Rotterdamsche Excelsior bevocht, doch haar concurrente, A.D.O., met 2--0 door H.B.S. zag gesla gen. A.D.Ü., dat eerst 3 verliespunten minder had dan Ajax, faalde de laatste weken telkenmale, zoo ook nu in de returnmatch tegen haar stadgonoote H.B.S Ajax krijgt nog eenmaal bezoek van Sparta, en moet nog uit tegen H.B.S. A.D.O. eveneens nog een thuis wedstrijd tegen Sparta, doch moet nog bij D.F.C. en Haarlem op bezoek. We achten Ajax de aangewezen kampioen. Haarlem deed behoorlijk werk tegen D.F.C. door een 44 gelijk spel te bewerken. De stand is thans: Ajax 16 10 3 3 47—19 23 A.D.O. 15 7 5 3 39—25 19 R.C.H. 16 7 4 5 43-35 18 H.B.S. 15 7 3 5 41-34 17 2e klasse A. K.F.C. is kampioen! Eigenlijk een week te vroeg, want nu mist de match AlcmariaK.F.C., die volgen de week te Alkmaar wordt gespeeld, alle interesse. Het kwam doordat V.V.A. er op eigen terrein in slaag de van Alcmaria te winnen, met 2—1. Met dezelfde cijfers sloeg K.F.C. de Spartaan, dat zoo goed als ze ker op de laatste plaats terechtkomt, temeer daar W.F.C. Hollandia met 4—0 sloeg en West-Frisia met 31 van Z.V.V. won. H.R.C. bewees weer eens het op vreemd terrein niet te kunnen, door met 8—0 van D.W.S. te verliezen. De stand is: K.F.C. 16 11 3 2 50—32 25 Alcmaria 17 9 3 5 42—33 21 Hollandia 17 6 5 6 38—41 17 D.W.S. 16 7 2 7 38—27 16 West-Frisia 16 7 2 7 35-38 16 V.V.A. 16 5 5 6 29—34 15 H.R.C. 16 7 1 8 36—39 15 W.F.C. 16 5 4 7 29—39 14 Z.V.V. 16 5 3 8 35—37 13 de Spartaan 16 3 4 9 3040 10 2e klasse B, A.F.C. won met 1—0 van Velox en mede doordat D.E.C. met 41 van H.V.C. won, staan deze Amers- foorters definitief onderaan. Zeeburgia houdt zich nog steeds gereed, daarvan getuigt haar overwinning op Baarn (2—1). Hercules—Blocmendaal (33) en B.F.C. Zandvoort (1—3) waren van geen belang meer. De stand is: AFDEELING IIL De eerste klasse stond stil, doordat er te Nijmegen en Hengelo proefwedstrijden plaats vonden. AFDEELING IV. Nu hier omtrent de bezetting van de eerste plaats geen strijd meer noodig is, probeeren P.S.V. en N.A.C. beslag op de erevolle tweede plaats te leggen. N.A.C. beëindigde haar seizoen met een 32 overwinning op Eindhoven, trewijl P.S.V. op 't kantje af van Longa won (43). Won verleden week Roermond met 6—3 van Wilhelmina, thans nam deze revanche door de mannen van Massy met een 30 nederlaag naar huis te zenden. De stand is: Willem II N.A.C. P.S.V. 17 13 3 18 11 3 16 11 1 AFDEELING V 1 50-22 29 4 39—26 25 4 5632 23 De belangrijkste wedstrijd, nl. W.V.V.—Be Quick, welke voor een belangrijk deel over de bezetting van de laatste plaats zou beslissen, vond geen doorgang. Alcides won echter van Achiiles met 53 en heeft thans 3 punten voorsprong op W.V.V. Veendam won met 4—1 van Leeuwarden en zakte wederom een plaats. Beter deed Frisia het, dat Velocitas in haar voor- laatsten wedstrijd nog een nederlaag toediende (20). De Friezen maken een goede kans om als no. 2 te ein digen. De stand is: Velocitas Frisia 17 12 16 9 2 57—29 29 5 39—27 20 1. D.E.C. 17 12 3 2 45—24 27 2. Zeeburgia 17 12 1 4 41—21 25 9. Baarn 17 5 2 10 28-49 12 10. H.V.C. 17 3 3 11 26—49 9 AFDEELING II. iOoordat H.F.C. met 6—3 won van H.V.V., is V.U.C.'s lot definitief bezegeld. H.V.V. rest thans nog alleen een thuismatch tegen Blauw Wit, en zal, gezien hatir wapenfeiten, der laatste weken, wel een gewillig slachtoffer zijn van de geestdriftige Blauw Witters, die door een overwinning nog kans hebben. Anders staat Z.F.C. hier tegenover dat nog eenmaal tegen K.D.O. moet spelen (thuis). Deze match, die eertijds als een peuleschilletje werd bekeken, krijgt nu een geheel ander aspect. E.D.O. namelijk heeft nog een kans om gelijk te komen met Z.F.C. en Blauw Wit; dit gaat echter alleen maar indien de Haarlemmers Z.F.C. slaan en Blauw Wit in 't Haagje het loodje legt. Daarom kan het Zondag a.s spannen op het Z.F.C.-terrein. 't Is in het geheel niet uitgesloten dat Z.F.C. zoo ongelukkig is een punt te verspelen (een gelijk spel is reeds voldoende om BI. Wit het kam pioenschap te geven) en dat Blauw Wit wint. Dan zou Amsterdam twee kampioenen krijgen! Vermelden we tenslotte nog dat E.D.O. van 't Gooi won (52) en dat Stormvogels met 31 van Feijenoord verloor, dan is het wedstrijdmenu in 't Westen afgewerkt. De stand is: Z.F.C. Blauw Wit Feijenoord E.D.O. 17 10 2 5 56—36 22 17 8 6 3 34—25 22 18 9 3 6 53—31 21 16 7 4 5 40-34 18 Breezand verzekerd van de tweede plaats. Zondag kreeg Breezand haar laatsten thuiswed strijd te spelen tegen J.V.C. Door een magere 2—1 zege verzekerde Breezand zich zoo goed als definitief van de tweede plaats en besloot daarmee haar sei zoen op fraaie wijze; de uitwedstrijd tegen H.R.C. 4 zal o.i. geen bezwaar opleveren. J.V.C. had verschillen de invallers en was daardoor zwaar gehandicapt. Vooral in de voorhoede deed dit zich gelden. Breezand was volledig en had Hoop weer in de gelederen die een uitmuntende wedstrijd speelde. Het windvoordeel kiest J.V.C. als ze den toss wint. Reeds dadelijk zit de spanning er in en de match heeft veel aantrekkelijks. Over 't algemeen is B. de sterkste, vooral als open spel algemeen wordt toege past. J.V.C., dat het ondanks haar goede kanthulp niet tot een gevaarlijken aanval kan h»engen, be paalt zich in deze periode bijna steeds tot verdedi gen. Enkele fraaie schoten, waaronder een keiharde schuiver van Klerk en een hooge ba! onder de lat worden door den J.-keeper onschadelijk gemaakt. Toch moet hij tenslotte zwichten, als Post den bal uit een aanval van links buiten zijn bereik inschiet (1—0). Nog talrijke kansen werden geschapen, doch Breezand verviel in de fout van haar spel klein te houden. De Julianadorpers namen nu het offensief in handen en belegerden vertier tot de rust toe de B.- veste, alleen onderbrokert^oor enkele goed opgezette doch peuterig afgewerkte aanvallen van B De B.- midvoor, Jb. Wiggers, was wederom zeer slecht, z'n blessure zal hem echter wel eenige parten gespeeld hebben; geen behoorlijk schot kwam van z'n voeten cn naar wat we voorheen van hem zagen, hij was niet meer de ziel van de voorhoede. Zoo kwam dan de rust met 1—0 voor Breezand. J.V.C. had voor rust een doel punt gemaakt, doch even te voren was een overtre ding begaan, zoodat het geannuleerd werd. De tweede helft begon met een sprekend overwicht van Bree zand, dat onophoudelijk op hei, J.-doel afkwam, doch maar niet schoot. De schoten die nog gegeven wer den waren allen slecht gericht. Reeds dacht men aan een 1—0 overwinning, toen Van Wees een hoog, als voorzet bedoeld schot vermoedelijk afvuurde, hetwelk doel trof (2—0). Nu waren er nog enkele minuten te spelen. Ieder, speciaal het publiek verlangde naar het einde. Nog voor dit aangekondigd werd, wist J.'s rechtervleugel bij een algemeenen aanval het net te vinden. Een 2—1 overwinning behaalde "Breezand, wat tegenover het gehandicapt J.V.C. maar eon matig re sultaat is. Scheidsrechter Swart floot zeer veel, doch vaak zeer terecht. A.s. Zondag komt Breezand 2 tegen Helder 5 in t ,eld. De winnaar is kampioen! In verband met het gerucht, als zou er te Anna Pau lowna een adspirantenafdeeling komen, deelde het bestuur ons mede, dat ieder, beneden de 17 jaar zich kan opgeven bij den heer Slikker. Daar zal dan een voorloopige ledenlijst worden aangelegd. (Zie vervolg elders ln dit nummer.)

Schager Courant | 1930 | | pagina 10