Altmui Iiitm Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. WIERINGERWAARD Stoomerij en Ververij van S. KROM, Alkmaar. STOPPAGE, AIOUREN EN PLISSEEREN. Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem HARENKARSPEL. WIERINGEN ^^üftgaoé/ Dinsdag 25 Februari 1930. SC0AG 73ste Jaargang No. 8618 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in hét eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.05. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere lettors worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EEN RIJWIELPAD DOOR WEST-FRIESLAND. Met zekere verwondering nam ik kennis van het ingezonden stuk van den heer Rotgans uit Schagen. Het leek mij voor eeh niet ingewijde nog mogelijk met een dusdanige gedachte rond te loopen, maar nu ook de heer Thomassen, lid van Provinciale Sta ten, zich, bij wijze van ingezonden stuk, in uw blad van Dinsdag jl. in denzelfden geest uitliet, meen ik niet te mogen nalaten om te wijzen op het pas in den afgeloopen zomer van 1929 genomen Statenbesluit, tot vaststelling van een Provinciaal wegenplan. Hierin is nl. opgenomen een verbindingsweg van Schagen naar Hoorn en hoewel deze weg een ander tracé volgt, dan wanneer de tramlijn in een rijwiel pad werd herschapen, komt het practisch toch op het zelfde neer. De Provinciale weg zal worden voorzien van een gesloten stofvrij wegdek met een rijwielpad ernaast van 2.5 M., in den regel vrijliggend van de beharding U ziet, mijnheer de Red., ook bij de vaststelling van het Provinciaal wegenplan is rekening gehouden met den bron waaruit het wegenfonds is voortge sproten. Het fietsrijdend verkeer tusschen Schagen en Hoorn is toch zeker niet van dien aard dat het gewettigd is, om gepaard gaande met groote kosten, twee fiets- wegen hiervoor op na te houden. Wanneer gij actie wilt voeren in het belang van uw omgeving, bepaal U dan tot de meer primaire zaken, hiervoor zou ik willen noemen, help in de bevordering tot vlugge verwezenlijking van kanaal- en wegenplannen en uw rijwielpaden komen dan vanzelf. Hoogachtend, T. KOSTELIJK Pz. Heerhugowaard, 21 Febr. 1930. Mijnheer de Redacteur. Zou ik U. namens het comité Haverkorn, een plaatsje mogen verzoeken voor onderstaand, in de Schager Cou rant? Nu de werkzaamheden van het comité deze week be ëindigd zijn, daar alles afgerekend en afgedragen is, w;'- den wij gaarne allen een woord van hartelijken da. .c brengen voor de enorme medewerking die wij van alle zijden mochten ontvangen. In de eerste plaats aan de Schager Courant, die dadelijk bereid was, mijn oproep om steun bij dit ongeval, op te nemen, iets, wat ons het werken reusachtig heeft vergemakkelijkt. Ook onze bur gemeester heeft ons, als hoofd der gemeente, met alle hem ten dienste staande middelen, geholpen; dit mede werken van onzen gemeentelijk hoogsten autoriteit was eveneens voor ons van groote waarde. En de spontane offervaardigheid van de geheele gemeente Zijpe, die in een korte spanne tijds een bedrag van ruim duizend gui- den wist bijeen tè brengen, mag zeker ook wel even ge memoreerd worden! Dat de naastenliefde bij onze go- meentenaren nog niet dood is, blijkt toch uit het boven staande. Zeker, er kwamen wel eens enkele gevallen Voor die het tegendeel waren van behulpzaamheid en naastenliefde, maar dit waren gelukkig, hoogst zeldzame gebeurtenissen. Over het algemeen brengen wij dan ook onzen dank aan allen inwoners van Zijpe en Petten voor den geweldigen finantleelen en moreelen steun. Het overtrof verre onze verwachtingen. Tenslotte rest mij nog de verantwoording van buiten de lijst ingekomen gelden: uit Wieringerwaard: K. A. K. f 5; N. N. f 10; Slikkerdijk f 63; Anna Paulowna: F. M. f 5; V. K. f 10; E. v .d. H. f 5; D. S. f 10; Sint Maar tensbrug: M. S. f 10; Sint Maartensvlotbrug: P. B. f 1, J. K. f 4; Dirkshorn: fam. H. f 20; Ewijcksluis: W. W. f 2.50; Koegras: J. S. f 2.50; Wieringen: J. v. W. v. R. f 2.50. De lijsten van Wieringerwaard en Kolhorn waren bovendien schitterend, zoodat wij in staat waren, den heer Harverkorn een bedrag aan te bieden namens u, van duizend gulden; bovendien nog 20 zakken meel en 6 ton kolen!! We danken u dan ook hartelijk voor uwe medewerking, u hebt er een goed werk mee gedaan. De bak'kersbond schonk bovendien een deegmachine met motor, terwijl verschillende zakenmenscheri als de heer B. en de heer J. te Schagen op andere manier hun gaven zonden. Namens het comité, dat met genoegen terug kan zien op het gedane werk, dank ik tenslotte nogmaals allen die ons hielpen, vanaf het publiceeren tot het verreke nen van het eindbedrag. DAAN POOL, Oudesluis, Februaii 1930. Zondagmorgen vergaderde de Vereeniging Gezins verpleging Anna PaulownaWieringerwaard, in lokaal Van der Woudc, onder leiding van Burgemeester Lovink. Na opening volgt voorlezing der notulen door den heer Liefhebber uit Anna Paulowna. Deze worden on der dank vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat een circulaire is ingeko men, waaruit blijkt dat de zuster voor Wijkverpleging een cursus zal moeten volgen voor Zuigelingenbescher ming, welke te Alkmaar zal worden gehouden. Deze cursus zal een jaar duren. Van de commissie Paaschtentoonstelling te Schagen, werd door tusschenkomst van den heer D. Sleutel f 250 ontvangen, wat bestemd moet worden voor de T.B.C.- bestrijding. Bij gelegenheid van het 15-jarlg bestaan van de Vereeniging Ziekenzorg te Anna Paulowna, werd door het Witte Kruis een bedrag van f 100 ontvangen, onder voorwaarde dat dit besteed wordt voor Wijkver pleging. Ook van een particulier was f 10 ontvangen. Beide bedragen werden dankbaar aanvaard, vooi'al om dat de vereeniging nog al met financieele moeilijkheden heeft te kampen. Verder deelt Voorzitter mede, dat de Zuster somtijds op één dag in ver uiteenloopende uithoeken moet zijn. Vooral bij slecht weer is dit per rijwiel ondoenlijk. Met den heer N. Jonker is nu een overeenkomst gesloten, dat hij voor f 800 per jaar, alles inbegrepen, steeds een auto beschikbaar zal stellen. De zuster zal dan zelf moeten rijden. Hierdoor vervalt dan de f 75 rijwielver goeding. In 1929 werd f 765.60 aan autohuur uitbetaald. Dit was dan nog maar voor een gedeelte van 't jaar. Deze meerdere kosten kan de vereeniging niet dragen, zoodat de gemeentebesturen van Anna Paulowna en Wie ringerwaard naar evenredigheid zullen moeten bijdra gen, b.v. Anna Paulowna f 300 en Wieringerwaard f 100. Van den heer N. Boerman te Nieuwesluis is een hartelijke dankbetuiging ontvangen voor al hetgeen de vereeniging voor hun dochter heeft gedaan. Zij is na een halfjarig verblijf te Hoo'g-Blaricum flink teruggekomen. Voorzitter zegt dat de commissie dit schrijven bijzon der sympathiek vindt en verheugd is over 't succes. De begrooting Wijkverpleging sluit met een eindbedrag ad f 3101.25. In deze begrooting is een nadeelig saldo geraamd ad f 559.30. De begrooting T.B.C.-bestrijding geeft oen eindcijfer aan van f 3425 Uit een en ander blijkt wel, dat 't zeer wenschelijk is, dat zij die een niet al te hooge contri butie betalen, dit iets zouden verhoogen. De commissie zou dit zeer op prijs stellen. Uit het jaarverslag heben we aangeteekend, dat het ledental bedraagt 593, waarvan 440 te Anna Paulowna en 153 te Wieringerwaard. Door de wijkverpleegster- huisbezoekster zijn in 1929 112 gezinnen bezocht en 2824 bezoeken afgelegd. Van de 10 ligtenten waren er 7 regelmatig in gebruik. Eén patiënt werd uitgezonden Depot: de Heer B. G. G. KöNIG, Hoogzijde, Schagen. naar een Sanatorium, terwijl een patiënt in een zieken huis werd verpleegd door bemiddeling van een consul tatiebureau. In één gezin heeft ontsmetting plaats ge had. Aan versterkende middelen werd uitgegeven f 498.07. Aan giften voor t.b.c.-strijding werd f 350 ont vangen. Onder dank werd dit duidelijk verslag vast gesteld. De heer Lovink werd als bestuurslid herkozen. De heer D. Sleutel werd benoemd als afgevaardigde naar de algemeene vergadering, terwijl de heer Lovink als plaatsvervanger zal fungeeren. De rekeningen van de beide penningmeesters waren bereids nagezien door de heeren H. van der Woude en W. Peereboom. Medegedeeld werd, dat een en ancler in orde was bevonden en dat de stand was als volgt: Wijkverpleging: ontvangsten f 2289.33, uitgaven f 2968.37, nadeelig saldo f 677.04. Afdeeling T.B.C.-bestrijding: Ontvangsten f 2694.18, uitgaven f 2728.46, alzoo hier een nadeelig saldo ad f 34.28. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1930 werden aangewezen de heeren H. van der Woude, J. Speets en W. Peereboom. Onder dank voor de prettige besprekingen volgt slui ting. Voor rekening van den heer H. Waiboer aan de Tweewegen zal een nieuwe graanschuur worden ge bouwd, hetgeen is opgedragen aan den heer L. Veeter, alhier. Onder groote belangstelling werd Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van onzen geachten Notaris van der Knaap te St. Maartensbrug ter aarde be steld. Vooraf werd de baar in de kerk gebracht, ge volgd door familieleden en belangstellenden. Ds. Tinholt van Valkoog begon met te zeggen dat de groote schare aanwezigen alhier wel een bewijs was van de groote belangstelling welke aan den overle dene werd betoond. Menigeen gaat naar het zieken huis om er blij uit te komen. Dit heeft hier niet zoo mogen zijn. Daarna werden op mooie, eenvoudige wijze woorden van troost en bemoediging gesproken. Wethouder Koster als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur, zeide ook behoefte te gevoeien hier aan de baar eenige woorden te spreken cn wees daar bij op de vele goede eigenschappen van den overle dene en hoe hij gedurende elf jaar in Wieringer waard heeft deelgenomen in het wel en wee van de ingezetenen.'Door zijn eenvoud was hij voor iedereen toegankelijk, Burgemeester Lovink van Anna Pnulowna wijdde eveneens woorden van grooten dank en erkentelijk heid voor het vele goede dat door den Notaris was gedaan. Niet alleen in Wieringerwaard doch ook in Anna Paulowna, alwaar spr. ook in zijn hoedanig heid als Directeur van de Boerenleenbank den over ledene heeft leeren waardeeren om zijn vriendelijk heid cn welwillendheid. Een groote of kleine zaak, vroeg of laat, de notaris vroeg er niei naar en hielp iedereen. Deze slag is heel hard, .en onverwachts, doch 't mag de weduwe en kinderen tot steun en troost zijn, dat hij bij ons allen een dankbare herin nering zal achterlaten. Een zoon van den overledene sprak, diep bewogen, woorden van dank voor de groote belangstelling, waarna de baar uit de kerk naar het kerkhof werd gebracht. Na de plechtigheid werd namens de wedu we door den heer Van Balen (zwager van den over ledene) dank betuigd voor de gesproken woorden en belangstelling. Onder de aanwezigen merkten we verder den heer P. J. Blaauhoer als vertegenwoordig®) van het Pol derbestuur. Behalve Burgemeester Lovink waren te vens uit Anna Paulowna aanwezig de gemeentesecre taris de heer C. Keijzer, de heer D. J Kaan, kassier Boerenleenbank en de heer C. I>. Rezeiman, bestuurs lid. Verder vele vrienden uit Wieringerwaard en ook uit Schagen. Met weemoed werd de begraafplaats verlaten. Blijf daarmee toch niet loopen. Akker's Kloosterbalscm zal Uw pijn onmiddellijk tof bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. „Geen goud zoo goed" DIRKSHORN. Men moge het al of niet eens zijn met de beginse len, verkondigd door de S.D.A.P., erkend moet wor den, dat de leden dier partij steeds en ijverig werken. Evenals op vele andere plaatsen in de omgeving, werd ook hier Vrijdag door de afdeeling Harenkarspel ten huize van den heer Bruin een propaganda-avond ge houden onder leiding van den hepr C. de Vries. Bij de opening heette de voorzitter welkom het pu bliek, den spreker, den heer Ru Mulder uit Hilver- sum, den pianist, den heer Leo Konig, uit Schagen en de pers. Februari is onze propaganda-maand, zegt de voorzitter, wij moeten^dit jaar nog 7000 leden trachten te winnen, om te*komen tot een totaal van 70000. Want we willen steeds ijverig werken voor ontwapening, Staatspensioen en den 8-urigen werk dag, ook in het land- en tuinbouwbedrijf. Dat deze vergadering niet zoo druk bezocht is als gewoonlijk is zeker toe te schrijven aan de vrees, dat de kost wat zwaar op do hand zal blijken. Hierna was het woord aan den heer Mulder, die eenige fragmenten uit het bekende werk van Erich Maria Remarque, „Van het Westelijk front geen nieuws'' voordroeg en op uitnemende wijze. Spreker vangt aan met het in den geest meevoeren zijner hoorders naar het front, te midden van alle ellende en onmenschelijkheid, tijdens~dë spijsuitdeelinig aan 80 soldaten, overgebleven van een troep van 150 men- schen. Het tweede tafereel verplaatst ons in het hospitaal aan het sterfbed van een jongen vriend, die in den stag een been heeft verloren. Het derde speelt zich af "in de loopgraaf onder het vuur van den vijand en het huiverigwekkend gejammer van de gewonde paarden, waardoor de soldaten als waan zinnig worden. Het laatste fragment beschrijft een aanval in 1918 en het allertreurigst slot voor de hoofdpersonen uit het boek. Onder doodsche stilte had het publiek den begaaf den spreker aangehoord. Zelfs toen hij was uitge sproken duurde de stilte enkele oogenblikken voort, waarna een hartelijk applaus loskwam. Mochten in de verschillende rijken"alle gezagvoerende personen, die in den regel in den oorlog niet in het voorste gelid strijden, zoo onder den indruk van het werk van Remarque komen! Wellicht werd dan nog de volgende „laatste" oorlog voorkomen. Na de pauze gaf de heer Mulder nog een drietal minder ernstige voordrachten van Heijermans, De Jong en Adema van Scheltema, waarvan ons het fragment uit „Kruisende wegen" van De Jong het best beviel. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen en een oproep tot ansluiting bij de partij, waaraan door enkele personen gevolg werd gegeven. Visschersvereeniging D.E.T.V. Algemeene vergadering van de Visschersvereeniging D.E.T.V. op j.1. Zondagmiddag 3 uur in de zaal van Jb. Bruul te Hippolytushoef. Aanwezig 74 personen. De Voorzitter de heer J. J. Tijsen opende de vergade ring met welkom en gezien de groote opkomst, hoopt spr. op aangename besprekingen. Daar de notulen zeer uitgebreid zijn vraagt spr. c/ iemand er op teg^n heeft ze niet voor te lezen. Algemeen wordt dit goed gevonden en wordt overge gaan tot behandeling ingekomen stukken. 1. Het bestuur der Generale Commissie Zuiderzeesteun- wet heeft de eer uw aandacht te vestigen op het volgen de. Het laat zich aanzien dat, wanneer na de droogleg ging der Wieringermeer, welke binnen afzienbaren tijd te wachten is, de werkzaamheden in het drooggelegde gebied een aanvang nemen, er vraag zal ontstaan naar geschikte arbeidskrachten, o.m. grondwerkers, landarbei ders, ten einde daarbij te worden tewerkgesteld. Om voor plaatsing als bovenbedoeld in aanmerking te komen, moeten gegadigden beschikken over een zekere mate van geoefendheid in grondwerk en landarbeid. Teji einde de kansen van belanghebbenden en zoons van belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet op plaatsing in den Wieringermeerpolder. welke de Ge nerale Commissie gaarne zooveel mogelijk wil bevor deren, te vergrooten, is zij bereid belanghebbenden, die zulks wenschen, in de gelegenheid te stellen zich te be kwamen in grondwerk en landarbeid. Het bestuur der Generale Commissie teekend hierbij aan dat het van belang is dat gegadigden voor deze opleiding zich zoo spoedig mogelijk aanmelden, ten ein de in het tijdsbestek, dat nog rest voordat met de werk zaamheden in den Wieringermeer wordt begonnen, zoo veel mogelijk vakkennis op te kunnen doen. Tegemoetkoming in de kosten voor de hierbedoelde opleiding kan door betrokkenen worden aangevraagd door invulling van de daarvoor bestemde formulieren, welke verkrijgbaar zijn ter secretarie van hunne woon plaats, terwijl ter zake gewenschte nadere inlichtingen gaarne door de Generale Commissie worden verstrekt Het bestuur der Generale Commissie moge u verzoe ken het bovenstaande wel ter kennis van de daarvoor in aanmerking komende belanghebbenden en zoons van belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet tc willen brengen op. de wijze welke door U daarvoor het meest geschikt wordt geacht. Zij zal te zijner tijd gaarne vernemen op welke wijze de behandeling dezer aangele genheid heeft plaats gehad. 2. Het bestuur der Generale Commissie heeft de efer U mede te deelen, dat zij evenals het vorig jaar bereids iri het komende seizoen een beperkt aantal belanghebben den in den zin der Zuiderzeesteunwet in de gelegenheid te stellen om zich te bekwamen tot steenzetter. Voor dezfc opleiding komen bij voorkeur in aanmerking jongelieden, die lichamelijk voldoende krachtig zijn en niet ouder zijn dan 2540 jaar. De opleiding zal plaats hebben bij de werken tot verzjvaring van den zeedijk nabij Zurich (Fr.) Zij die voor deze opleiding in aanmer king wenschen te komen, dienen zich daartoe uiterlijk, Maart a.s. bij de Generale Commissie te hebben aange meld door invulling van de daarvoor bestemde formulie ren welke verkrijgbaar zijn ter secretarie van hunne woonplaats. Inlichtingen omtrent arbeidsvoorwaarden, uitrusting enz., worden aan gegadigden gaarne door de Generale Commissie verstrekt. De Generale Commissie moge U verzoeken het bovenstaande in de daarvoor in aanmerking komende kringen bekend te maken. Te zij ner tijd zal zij gaarne vernemen, op welke wijze door U hieraan gevolg is gegeven. Ten 3e. wordt voorgelezen een schrijven van den ont vanger der registratie en domeinen te Den Helder, waar in vermeld het volgende: Zooals U bekend zal zijn loopen de vergunningen tot het visschen van bot in den Wieringermeer tot 1 April 1930. Ik overweeg thans de mogelijkheid, om deze meer te verpachten aan de visschersvereenigingen der omlig gende plaatsen en wel voor het "tijdvak van 1 April 1930 tot het tijdstip waarop de meer zal zijn drooggevallen. Om in staat te worden gesteld daaromtrent voorstellen te doen, zou ik gaarne kennis nemen van de voorwaar den waarop men wenscht te pachten. Aangezien een en ander het best besproken kan worden naodig ik U en of desgewonscht andere bestuursleden Uwer vereeniging uit, U te dien einde te mijnen kantore te vervoegen. Donderdag 13 Febr. a.s. des voormiddags half elf (Dit schrijven dateerd van 13 Febr. '30). Door mij zijn daartoe uitgenoodigd: de visscherijvereenigingen te Medembllk, Kolhorn, Van Ewijcksluis en te Wieringen. Get. enz. Alle deze stukken vragen geen verdere besprekingen. Bij de gehouden bestuursverkiezing aftredende de hee ren S. Zomerdijk, M. Kuit, Jn. Lont Gz., en S. ten Bok- kel, worden bij de eerste stemming herkozen. Jn. Lont Gz. en S. ten Bokkel en gekozen Jb. Bakker Jzn. steeds Wybert-tabletten mee nemen, zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. Alleen in origineele doozen k 45 en 65 ct>. Eij de tweede stemming verkrijgen KI. de Haan 18 en Br. Wit 14 stemmen. Dft is echter te weinig voor meer derheid zoodat herstemming volgt tusschen deze twee personen, waarvan KI. de Haan 52 stemmen verkrijgt en Br. Wit 11 stemmen. Rest blanco, zoodat eerstgenoemde is gekozen, en alle nemen hunne benoeming aan. Bij monde van den heer J. Hegeman Wz, wordt ver slag uitgebracht van de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer P. Kaleveld. Ontvangen over 1929 was f 242.26, uitgaven f 298.20, totaal in kas over het afgeloopen jaar f 1035.68 min f 298.20 is f 737.48, welk bedrag is geplaatst op de boerenleenbank. In het afgeloopen jaar was dus een nadeelig saldo van f 55.94. Volgt verslag van den heer L. Wigbout, aangaande af vaardiging naar den Minister. Deze heeft een middel matig gunstig onderhoud gehad. Toezegging op mede werking is gedaan. Dan brengt de heer J .J. Tijsen verslag uit als afge vaardigde naar het Centraal Corgité. Daar is de weis wijziging besproken en dit geeft ook eenigszins verbe tering, voor visschers welke hun bedrijf staken en iets anders beginnen, mits voor het uitoefenen van hun nieuw bedrijf geld wordt opgenomen van de Staat. Als om een voorbeeld te noemen: een visscherman f 6000 opneemt van de Staat, om een nieuw bedrijf te beginnen en zijn schuit en netten waardeloos zijn en f 2000 waarde hebben, zou hij die f 2000 kwijt worden geschonken. Tot goed begrip dient vermeld te worden, dat dus een visscherman, welke zijn bedrijf moet staken, en niets anders begint, ook geen vergoeding krijgt. Volgt bespreking aangaande verpachting van de af gesloten Wieringermeer. Een onderhoud met den ont vanger der Registratie en Domeinen te Den Helder, had gunstig verloop. Er werd f 400 pacht gevraagd voor de geheele Wieringermeer. De afgevaardigden vonden dit wal veel en "konden tenslotte met f 200 pacht vol staan. Dit werd aangenomen en zoo mogen dan de be- roepsvisschers van de omliggende gemeenten in de Wie ringermeer visschen, met vergunning van één der vier bestaande vereenigingen van visschers. Daarna vraagt de heer B. J. Gelder van Amsterdam het woord en wil even uiteenzetten hoe spr. over di zaak denkt. D'aar in de vergadering wordt besproken wie beroeps- en wie niet beroepsvisschers is, zou spreker aanraden daar nu niet verder op in te gaan, daar dat van later belang is. Spr. acht van belang dat als u straks een contract ontvangt om de visscherij na 1 April uit te oefenen op de Wieringermeer, vooral uit te kijken wat in het contract staat. Spr. heeft n.1. vernomen, dat er van de zijde van Waterstaat tegenkanting is te ver wachten om de Wieringermeer te bevisschen om ver schillende redenen. Dat u het contract krijgt is wel zeker, want een vischkoopman die f 15.000 heeft geboden m de vischrechten te hebben is afgewezen. Het rijk geeft dus wel aanleiding tot medewerking. Royaler zou spr. het gevonden hebben, indien het vischrecht kosteloos abn de beroepsvisschers was gegeven. Nu wordt de Zuiderzeesteunwet verbeterd, hoewel die wet nog niet het iedaal zal zijn. En al wordt die gemaakt zoo goed men wil, maar de belanghebbenden kunnen er veel aan doen. De Generale Commissie heeft bij de oude wet volgens spr. veel te weinig voor de visschers gedaan, en nu zou spr. voorstellen dat de vis schers zelf meer handelend optreden. Door b.v. een rechtsgeleerde in den arm te nemen, die voor uw be langen opkomt. Er zijn zooveel nog jonge advocaten, die gaarne voor niet te veel in deze zaak zouden willen

Schager Courant | 1930 | | pagina 1