SchagerCourant Tweede Blad. N.V. Hoornsche Crediet- en Effectenbank. De „inbraak" te Westwoud. Voorzichtig financieel beheer. De moord aan het Bezuidenhout te Den Haag. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Uit orize omgeving. CALLANTSOOG. STER-TABAK ST. MAARTEN Z IJ P E. WINKEL. BARSINGERHORN. WIERINGERWAARD. WARMENHUIZEN Dinsdag 25 Februari 1930. 73ste Jaargang. No. 8618 Het jaarverslag over 1929 van de N.V Hoornsche Crediet- en Effectenbank wijst op de gunstige resul taten van dat jaar. Verliezen werden niet geleden. De safe-inrichtingen, zoowel in Hoorn als in Alk maar moesten worden uitgebreid De kosten van aanschaffing der nieuwe loketten zijn ten laste der onkostenrekening gebracht, waardoor deze een hoo- ger saldo aanwijst dan gewoonlijk. De N.V. heeft drie kantoorgebouwen, nl. te Hoorn, Alkmaar en Schagen, die tezamen met de safe-in richtingen te bock staan voor f 50.000, een bedrag dat lager is dan de getaxeerde verkoopswaarde. Voorgesteld wordt, om uit de behaalde winst een dividend uit te lceoren van 7 pet., waarna f21.697 ter beschikking blijft. De winst- en verliesrekening staat debet voor: on kosten en salarissen f75.281 (66.160), saldo winst 107.454 (101.771) en credit voor: interest en provisie f182.735 (171.632). Op de balans komen voor als activa: aandeelen in portefeuille f300.000 (onv.), kas f671.751 (708.752), cou pons, vreemde munt en zegels f22.712 .(32.641), pro messen f986.088 (1.076.928), debiteuren f5.042.607 (5.342.959), meubilair f 1 (onv.), gebouwen en safe-in richtingen f50.000 (onv.) en als passiva: kapitaal f 1.000.000 (onv.), reserve (zonder toevoeging van f 11.918 over 1929) f178.120 (107.054\ deposito's f 1.018.863 (1.002.486), crediteuren f 4.161.628^(4.698.983), verdisconteerde promessen f576.215 (500.345), interest f19.500 (18.500), onverdeeld dividend 1928 f11,377 (12.140), saldo Winst f 107.454 (101.771). De bestolene zelf de dader. Naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overge bracht. Zooals in het nummer van Zaterdag gemeld, werd, in den nacht van Woensdag op Donderdag 1.1. ingebro ken bij den landbouwer de G. te Westwoud. De brand kast werd naar buiten gesleept en het geld, ongeveer 10.000 gestolen. De heer G. was administrateur van de diaconie en 9500 gulden behoorde aan de diaconie. De heer G. heeft Zaterdag bekend den diefstal te hebben gepleegd. Hij is gevankelijk naar het Huis van Bewa ring te Alkmaar overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Opmerkelijke inschrijvingen bij de verhui zing van de provinciale griffie van Noord- IIolland. Van 2000 tot bijna 12000 gulden. De provinciale griffie van Noord-Holland te Haarlem zal half Mei van de Jansstraat overgebracht worden naar het paviljoen Welgelegen aan de Dreef. Bij de inschrijving voor de verhuizing heeft zich het volgende voorgedaan. Gedep. Staten hebben zich hiervoor in eer ste instantie tot Haarlemsche firma's gewend. De hoog ste inschrijver vroeg f 11.900, de laagste f 9000. Dit von den Gedep. Staten buitensporig hoog en daarom hebben zij Haarlemsche firma's in de gelegenheid gesteld, ge combineerd in te schrijven. De gevraagde som voor de Verhuizing was toen f 7600. Daarop hebben Gedep. Sta ten zich gewend tot Amsterdamsohe firma's. De laagste van haar vroeg f 7500. Op advies van den rijksbouw meester hebben Gedep. Staten zich daarna gewend tot een, volgens zijn mededeeling, betrouwbare en solide firma te Utrecht. Deze heeft toen ingeschreven voor f 2000. Nadat Gedep. Staten zich hebben overtuigd, dat deze firma in staat is de werkzaamheden der verhui zing naar behooren te verrichten, hebben zij besloten, aan haar het werk te gunnen. Deze firma komt nu met eigen materiaal uit Utrecht over. De dader tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Zaterdag heeft de Haagsche Rechtbank in de moord zaak aan het Bezuidenhout aldaar, tegen den ver dachte W. I\. v. M. levenslange gevange nisstraf geëischt. Zooals de lezers zich zullen hernineren werd deze M. er van beschuldigd op den 5dpn September van het vorige jaar mevr. Odem te hebben vermoord en op haar huishoudster, mej. Holstein, een poging tot doodslag te hebben gepleegd. De Officier van justitie, mr. Rijkens, meende in zijn requisitiir, dat men hier met een afschuwelijk misdrijf te doen heeft, gepleegd op klaarlichten dag en in een zeer druk bevolkte buurt met veel verkeer. Dat niemand anders dan verdachte dit misdrijf kan hebben gepleegd, staat voor spr. vast. Pet overstel pend getuigenmateriaal is er het beste bewijs van, ondanks het feit, dat verdachte in zijn cynische hou ding blijft volharden en hardnekkig ontkent, iets met den afschuwelijkcn moord uitstaande te hebben. Niettemin blijft het voor spr. vaststaan, dat ver dachte, die door de deskundigen volkomen toereken baar is bevonden, zich schuldig gemaakt heeft aan moord op mevr. O. en aan poging tot doodslag op de huishoudster. Slechts de zwaarste straf, welke onze wet kent. is hier op zijn plaats. Spr. eischte derhalve levens lange gevangenisstraf tegen den ver dachte, die dezen eisch schijnbaar onbewogen aan hoort. Nadat de verdediger het woord gevoerd heeft, krijgt verdachte de gelegenheid tot het laatste woord in deze zaak. waarbij hij den president dank zegt voor diens leiding en den verdediger voor zijn uitstekend belangloos pleidooi. Yerd. bestreed ve»der de ver schillende getuigenverklaringen. Verd. hield volko men zijn onschuld vol. Herhaalde malen interrumpeerde het O. M. hierbij den verdachte om hem op tegenstrijdigheden in zijn mededeelingen opmerkzaam te maken. Nog merkte verdachte op, dat hij, mede door al de franje, welke bij deze zaak gehaald is den indruk gekregen had, dat hij hier niet voor een Rechtbank maar voor een rad van avontuur heeft terecht ge staan. Hier behaalde de .mstitie de hoogste prijzen voor wnnrdelooze eeden. Maar eenmaal zal zij tot de overtuiging komen, dat zij voor de zooveelste maal een flater heeft begaan. De uitspraak werd bepaald op 6 Maart a.s. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer S. Prins, is be noemd tot deurwaarder met standplaats Texel. „BLANK EN BRUIN." Naast de vele luimige stukken, die zij ons reeds ge bracht heeft en goed gebracht heeft heeft de Schager Tooneelvereeniging „In Eigen Kring" blijkbaar gemeend ons ook eens een meer ernstig stuk te moeten voorzetten. Daarvoor had zij gekozen het Indisch tooneelspel „Blank en Bruin" van Maresco Marisinl en dit Zondag avond in een tot de nok gevulde zaal van 't Noord-Hol- landsch Koffiehuis voor ons opgevoerd. De naam van het stuk zegt ons reeds dat het een con flict inhoudt, een botsing tusschen het blanke en het bruine ras, een thema dat ook al voor jaren her ten tooneele is gevoerd, maar dat zelfs heden ten dage. nog genoeg actualiteit bezit, om onze belangstelling te wek ken, ofschoon de toestanden in onze overzeesche bezit tingen 3indsdien natuurlijk zeer veranderd zijn, en er van een „absolute Verdrukking" en „uitbuiting" van het brui ne ras in die mate niet meer sprake is. Ofschoon het vraagstuk zelf va.n geweldigen omvang is, is de inhoud van „Blank en Bruin" vrij eenvoudig en komt hierop neer, dat een Indo of sinjo een krui sing van een blanke en een volbloed Javaansche en toentertijd door den blanke het meest gehaat, welke haat overigens wederkeerig is, in aanraking komt met een controleur van het Binnenl. Bestuur, Cor Potters en diens vrouw, den assistent-resident Hamel en een nichtje van de Potters, Ida Vletters. Deze ontmoeting ontstaat, doordat door den assistent-resident en diens controleur aan den eenen zijde, en door den Indo, Karei Molen, kapi tein N.O.I.-leger aan de andere een onderzoek wordt ingesteld naar ongeregeldheden, in 't district van beide eerstgenoemde» staatsambtenaren, voorgevallen. In den huiselijken kring worden de Indische toestan den besproken, waarbij meer dan eens de hiervoor ge noemde rassenhaat bovenkomt. Als de film heeft ook dit tooneelstuk een „happy end", welk gelukkig einde hierin bestaat, dat, ofschoon het onderzoek in het nadeel van de beide blanken uitvalt, ja zelfs blijkt, dat Cor Potters en Karei Molen, den door den laatste zoo zeer gehate, zelfden vader hebben. Karei Molen tenslotte met Ida Vletters trouwt, en ze verder in vrede naast elkaar voortleven. En nu het spel. Als het scherm opgaat, zien we een keurig verzorgd tooneel, geheel in Indischen trant,zoodat we direct in de sfeer zijn opgenomen, waaronder wij het verdere verloop van het stuk hebben te zien. Helaas wer den wij in deze sfeer tijdens de opvoering niet steeds gehouden. Ja, zelfs kregen wij den indruk, de spelers later te zien optreden in een echt gezellige, Holland- sche binnenkamer, inplaats van in een Indische resi dentswoning, met een temperatuur van om en bij de 90 graden. Dit beeld van het echt Indische leven hebben de spelers ons Zondagavond niet kunnen geven, al even min het streng militaire van het ambtenaarsleven in Ne- derlandsch Indie, vooral in die dagen, waarin het stuk behoort te spelen. Het stuk is bovendien lang niet gemakkelijk te spe len, heel zwak als het van opzet en afwikkeling is. Het is met een vooropgezette tendenz geschreven, n.1. een pleidooi voor het bruine ras, en dan kan het niet anders of het moet wat eenzijdig uitvallen. Naar hartelust moet er worden getheoretiseerd en geeft dat in den regel en ook hier gebrek aan handeling en inhoud. Die gebreken zijn alleen nog wat goed te ma ken als er prima vaklui aan het woord zijn en waar dat natuurlijk hier niet het geval was, kwamen er als van zelf tekortkomingen en gebreken naar voren, ofschoon daarmee volstrekt niet wordt bedoeld dat er Zondag avond onverdienstelijk is gewerkt. Mej. F. Middelbeek als Hilda Potters, de vrouw van Cor Potters, en de heer J. C. Mulder, als Karei Molen, hebben ons nog het best voldaan, waarbij de laatsté zeer zeker niet de gemakkelijkste rol had te vervullen in de uitbarstingen van haat tegen den blanke, wiens schreeu wend onrecht en onbillijkheid hem in den borst brand de. De heer G. van Dok heeft getracht als assistent-re sident een zoo gestreng mogelijk voorkomen te hebben, iets wat hem niet steeds in alle opzichten goed afging Ook de heer C. Grootes als Cor Potters en Mevr. M. Bak kerBreed als Ida Vletters, het nichtje, hebben we wel eens veel beter gezien, al hadden ze natuurlijk evengoed hun „slagende" momenten als de anderen. Mej. M. Smit als Simon de Inlandsche huisjongen met wlen zoo af en toe een aardig mondje Maleisch werd gewisseld had als vanzelfsprekend de minst sprekende rol te ver vullen, ofschoon zij zich den gang en het verdere doen en laten van een Inlandsche bediende goed ingestudeerd had. Tot slot willen wij nog vermelden, dat het publiek, door vele keeren hartelijk te applaudiseeren, het spel 't best kon waardeeren, al had het af en toe den schijn alsof men eerder gekomen was om eens hartelijk te lachen, waaraan zij in een volgende uitvoering van „In Eigen Kring" naar we hopen, weer zonder ingehoudenheid zullen kunnen toegeven. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Zuidscharwoude, nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE te: Groet, nam, 3 uur, Godsdienstonderwijs. DONDERDAG 27 FEBRUARI 1930. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer Schut, v. Winschoten. Onderwerp: Achter de schermen des doods. De leverantie der schoolbehoeften voor de open bare lagere school dezer gemeente is opgedragen aan den Boekhandel v.h. Trapman en Co. te Schagen. Callantsoog heeft niet achter willen .blijven bij bijna alle andere gemeenten in Noord-Holland en zoo trad de bekende Maloitz, de zingende telepaath, Zondag ook hier op. De talrijke buitengewoon gunstige recenties in de bladen hadden de verwachtingen hoog doen spannen, en, laten we het er dadelijk maar bijvoegen, de resulta ten hebben de verwachtingen nog ver overtroffen. Des middags om 2 uur zou een auto-seance plaats heb ben. voorbereid en gecontroleerd door een commissie, bestaande uit de heeren P. Vos, D. Prins, H. J. Schut en E. Smit. Do door de commissie samengestelde opdracht, die nogal ingewikkeld was, werd zonder eenlge weife ling en met verbluffende snelheid tot een goed einde ge bracht. De tocht was een goede reclame geweest. Bij het op treden van den heer Maloitz in Hotel Duinzicht Zondag avond was de geheele zaal met belangstellenden gevuld. Behalve*de heer Maloitz zelf. verleenden ook hun mede werking de humorist-exentriek Herman Diederichs en Mevr. Heijkens. De laatste speelde voor den aanvang een paar pianonummers en vulde den geheelen avond de rustperioden heel verdienstelijk aan. Daarna trad de heer Diederichs op met eenige voordrachten, begeleid door de pianiste. We willen volstaan met de opmerking dat deze humorist er een van 't beste soort is. Onbedaarlijk is er gelachen. De hoofdschotel vormde natuurlijk het optreden van den heer Maloitz. Verschillende opdrachten werden vlug en accuraat uitgevoerd. Een enkele mislukte omdat de raad. Uitgebracht 67 stemmen, t.w. op D. Molenaar 43. J. Breebaart 15, P. Koomen 4 en G. D. Geertsema 2 stemmen; van onwaarde 3 stemmen. Benoemd is de heer D. Molenaar, Groetpolder te Winkel. De datum van de beide eerstgenoemde herstemmingen 's bepaald op Zaterdag 8 Maart a.s. van, des voormid- dags 10.30 tot des namiddags 12.30 uur. Er is een zeker aantal niet- pijprookers, die meenen, dat het te veel moeite is om telkerjs een pijp te stoppen. Laat hen het eens prot>ee- ren met Dan zullen zij het stoppen van een pijp niet lanser lastig vinden, maar het De- schouwen als voorberei ding tot een heerlijk genot. opdracht onjuist gesteld was en de opsteller uit het oog verloren had dat het overbrengen van gedachten niet hetzelfde is als gedachtenlezen. Na de pauze begon de heer Maloitz een paar liederen te zingen. Op werkelijk schitterende wijze werden deze door den heer Maloitz gezongen en het publiek gaf door een hartelijk applaus te kennen, dat zij het gegevene op hoogen prijs stelde. Hierna werd overgegaan tot massa suggestie. Verbluffende staaltjes werden hiervan te zien gegeven. Het vertoonde grensde werkelijk aan het wonderbaar lijke, geen wonder dat telkens luid applaus opklonk. Het was werkelijk een buitengewone avond en de heer Maloitz en z'n beide volijverige medewerkers kunnen weer een goedgeslaagden avond aan hun lange reeks successen toevoegen. Door hot met dén slinger aanzetten van zijn vracht auto, kreeg de heer S. Koning alhier een zoo'n ge- voeligen tik met den slinger, dat doktershulp moest worden ingeroepen en deze constateerde, dat de pols ernstig stuk geslagen was. Zondagavond was het de heer P. Schrijver, welke doör het laten optreden van den heer Van der Laan uit Bussum, de bekende prof. biljarter, de liefhebbers dezer sport een mooien, genotvoilen avond bezorgde. Bij entree in de zaal, zagen wij den prof. met zijn fac totum, den heer Van der Vliet uit Alkmaar, een par tijtje maken over 3 banden, waarbij ook de laatste zich als kundig biljarter deed kennen. Na deze was hbt de heer Jn. Bijpost, alhier, wélke de kamp van 150.punten tegen 600 met den heer v. d. Laan aanbond. In bijzonder vlug tempo speelde de heer v. d. Laan zijn partij en wist in 20 beurten zijn 600 punten te bemachtigen, waarbij een serie van 136 en 200 caramboles, terwijl zijn tegenpartij in 19 beur ten 58 punten wist te bemachtigen. De tweede partij werd gespeeld met den heer D. Bas alhier, doch nu 300 punten om 50. De heer Bas, anders nog al een vaste speler, was door des prof. zijns „kunnen" zoo geslagen, dat hij het in 8 beurten tot 2 punten wist te brengen en de tegenpartij in evenveel beurten zijn 300 had bereikt, waarbij een serie van 173. Na deze partij kregen wij een serie kunststooten te zien, wel'ke aller be- en verwondering wekte. PETTEN. Zaterdagavond hield de vereeniging „Algemeen Be lang" haar eerste Nutsavond in dit seizoen, welke goed geslaagd mag heeten. De opkomst was zeer bevredi gend, terwijl ook de medewerking niets te wenschen overliet. Verheugend was het, dat naast de trouwe me dewerksters en -werkers enkele nieuwelingen hun de buut op de Pettensche bühne maakten. Na de met een causerie ingeleide lezing van den heer Geensen uit Herman Heijermans' meesterwerk „Scha kels" en een muzikale introductie door het Zuid-Zijper mandoline-trio volgden in bonte rij tal van gesproken en gezongen voordrachten, ernstige en luimige. 'tSchijnt ons toe, dat het optreden van enkele dames en heeren voor de plaatselijke tooneelvereeniging nieuwe perspectieven opent. Met deze korte aanduiding meenen we te moeten volstaan; een nadere bespreking van spel en zang der optredenden zou ons te ver voeren. Eén uitzondering echter willen we maken voor den heer H. Delver, die, wonende buiten de grenzen der vereeniging, toch zijn zeer gewaarde medewerking verleende. Hij bezit een goede stem, terwijl hij mimisch de zin van het gezon gene zeer juist wist te accentueeren. Het middernachte lijk uur was reeds overschreden, toen de heer Eriks met woorden van dank en een „tot weerziens" sloot. We vernemen, dat de gunstig bekende Bergensche tooneelvereeniging „De Maskerspelers" voornemens is Zondag 2 Maart te Petten op te treden met „D<; Dienst knecht in het Huis". Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie-rubriek. WAARD EN GROET. Zaterdag 22 Februari hadden in het Polderhuis te Win kel de drie volgende stemmingen plaats ter benoeming van drie Hoofdingelanden van den polder Waard en Groet Vacature K. Breebaart Dz., die niet meer in aanmer king wenschte te komen. Uitgebracht 67 stemmen, tw op P. Koomen 29, G. D. Geertsema 23, R. C. Schenk 5. C. Kaan 6 en D. Molenaar 4 stemmen.Herstemming zal plaats hebben tusschen de heeren P. Koomen en G. D. Geertsema. Vacature H. Spaans Cz., die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Uitgebracht 67 stemmen, t.w. op G. D. Geertsema 33, C. Kaan 15, P. Koomen 13, R. C. Schenk 3 en H. Spaans Cz., 3 stemmen. Herstemming zal plaats hebben tusschen de heeren G. D. Geertsema en C. Kaan. Vacature H. D. Wilken, wegens benoeming tot Heem- De heer S. H. van der Veen van Barsingerliorn, thans leeranr in de Fransche taal te Amsterdam, is door den Minister-van Koloniën ter beschikking ge steld van den Gouverneur-Generaal van Nederlandseh Indic, om geplaatst te worden bij het openbaar mid delbaar onderwijs aldaar. De heer Van der Veen zal op 22 April a.s. per s.s. „Christiaan Iluygens" ver trekken. De Gymnastiek vereeniging „Olympia" gaf Zondag avond haar jaarlijkscho uitvoering in de zaal van den heer H. v. tl. Woude. onder leiding van den hoer S. Keesman. De opkomst was tamelijk goed. Voor den aanvang van deze uitvoering, werden alle leden en adspiranten verzocht op het tooneel te ko men. Op veler gelaat stond verwondering te lezen. Onbekend als men was wat voor speciaal nieuws men zou hooren. Met gesloten scherm deelde de voorzitter toen mede, dat hij in plaats van tot het publiek, nu voor den aanvang tot de leden wilde spreken. Wat 'oen door den heer Jb. Kaan werd medegedeeld, ach ten we wel zoo belangrijk om dit zoo duidelijk mo gelijk weer te geven. Zoonis jelui weten beeft Olympia 40 jaar bestaan. Ik ben er niet onschuldig aan dat dit jubileum niet. feestelijk wordt herdacht. De omstan digheden hebben medegewerkt, om mijn manier van herdenking tot uiting te doen komen. Ieder heeft in het laatste raadsverslag van Wieringenvaard kun nen lezen, dat door den Raad een perceel grond ach ter de school is aangeekocht, om daarop een sport terrein te maken en t dat daarop een gym nastieklokaal zal worde:: --bouwd. Dit te bouwen lokaal is door mijn vrouw e i mij aangeboden aan de gemeente, met deze bepaling, dat, voor altijd Olym pia of de gymnastiekvereniging in welken vorm ook, het recht zal hebben op het terrein en in het lokaal buiten bezwaar van de school te oefenen. Deze schen king in zoodanigen vorm is aanvaard en maak ik van deze gelegenheid gebruik om dit recht van oefe nen nu officieel aan Olympia over te dragen. Ziet, "at is nu mijne herdenking van het 40 jaar bestaan van Olympia. De vereeniging Olympia heeft er wat aan en het kost haar niets. Een spontaan gejuich en een driemaal hiep, hiep, hoera, weerklonk, waarop de heer Keesman namens Olympia in hartelijke woorden uiting gaf van de vreugde en waardeering voor een voor Olympia zoo bijzondere en ver-strekkende mededeeling. Daarna werd een aanvang gemaakt met de uitvoe ring. Om alle nummers afzonderlijk te bespreken zou ie ver voeren. De samenstelling van het programma was zeer afwisselend en werd vlot afgewerkt. De ge heele uitvoering droeg het kenmerk van vooruit gang, dank zij dc bekwame en ijverige leiding van don heer Keesman. Als bijzonder nummer kan echter vermeld worden de vrije oefening (nieuwe richting) Fruhlinestimmen. De lente-stemmingen, welke zoo mooi in dc muziek tot uiting komen en in de oefeningen worden weerge geven, werden door de dames keurig uitgevoerd. eZ verwierven dan ook een luid en welverdiend applaus. Hulde aan den heer Keesman, die dc oefeningen zelf op de muziek heeft samengesteld. Als laatste nummer kregen we een dans, wat goed gezien was, ornaat het een slot was dat pakte. Hiermede was dezen avond, behalve het bal, weer geëindigd, doch kan voor Olympia als een mijlpaal op haar verderen levensweg geboekt worden. Maandagmorgen is de 18-jarige Cor Z. op de boerderij van den heer Geertsema te Anna Paulowna bij het dorschen, door een ongelukkig toeval met zijn been in do pers geraakt, waardoor het been boven den enkel is gebroken, terwijl hij ook nog een vloeseh- wond bekwam. Door Dr. Olree werd het eerste ver band gelegd, waarna hij ter verdere behandeling per ziekenauto naar Alkmaar is vervoerd. Dezer dagen vergaderde in het lokaal van den heer Slikker wederom een aantal land- en tuinbouwers- patroons, met het doel om bij ziekte en ongevallen elkander te steunen. Doordat op de laatste vergade ring nog geen definitieve beslissing kon worden ge nomen omtrent enkele punten, zoo zou nu het voor- loopig reglement worden behandeld. De voorzitter, de heer C. Barsingerliorn Kz., be treurde het dat niet meerdere aan den oproep ge hoor hadden gegeven, omreden er van de 40 convoca ties die zijn rondgezonden, maar 21 personen zijn opgekomen. Hierna werd het voorloopig reglement, voorgelezen en werden enkele artikelen gewijzigd. Hierover ont stond onder de aanwezigen nogal eens verschil van meening, doch die bezwaren zijn zooveel mogelijk uit den weg geruimd en werd tot een officieel regle ment overgegaan. Besloten werd dat 1 April a.s. de vereeniging „Steunt Elkander" in werking zal treden en ieder land- en tuinbouwer als lid kan toetreden die den leeftijd van 18 jaar heeft bereikt en den leeftijd van 55 jaar niet heeft overschreden. Na dien datum kun nen zij alleen als lid toetreden die nog geen 35 jaar zijn en een medische verklaring moeten kunnen overleggen dat ze vrij van lichaamsgebreken zijn en goed gezond zijn. Voorts werd besloten dat als lid kunnen toetreden de patroon of diens zoon, die in hetzelfde bedrijf werkzaam is en den leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. Een voorstel van den heer G. Groet, om inplaats van den patroon een in dienst zijnden arbeider te verzekeren, werd op 2 na met algemoene stemmen verworpen, waarop da heer Groet zich verwijderde,' daar hij onder andere bepalingen niet als lid wilde toetreden. Het inleggeld voro de leden is bepaa'.d op f 1 en de contributie op 50 ct. per jaar. Zij die nog lid wenschen te worden, kunnen zich opgeven bij den secretaris-penningmeester, den heer P. Pie. Hierna sluiting. Naar wij vernemen, is het houwen van de burge meesterswoning, waarvan de aanbesteding Donder dag jl. heeft plaats gehad en de gunning is aange houden, niet aan den laagsten inschrijver gegund. Vrijdagavond hield de tuinbouwvereeniging „De Noordeen algemeene vergadering in het lokaal van den heer G. Mosch. De voorzitter, de heer H. Gutker, verheugde zich over de talrijke opkomst en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn: Een verzoek van den L.T B. om aan die vereeniging twee aandeelen at te staan. Een schrijven van den heer Van Hei wijnen, over de plantenziekten en hierover een lezing te houden. De heer D. Mink stelde de vraag over bet uittreden van leden, hoeveel en wanneer dat zou ingaan )zie verzoek L.T.B.). De voorzitter antwoordde hierop, dat volgend jaar dan ongeveer 30 leden zullen uittreden. Uit het finantieel verslag van den penningmeester hebben we vernomen, dat de ontvangsten hadden be dragen f408.15, uitgaven f367.06, batig saldo f41.09. 1/4 deel netto opbrengst druivenserre, ontvangsten

Schager Courant | 1930 | | pagina 5