Verkeersongelukkken. Gemengd Nieuws. Noodlottige sneeuwlawine in Italië. Groote brand in een Amerikaansch Ziekenhuis. Wilde tooneelen op een kerkhof. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. ALKMAAR. Schilderijendiefstallen. Een woekeraarster benadeeld. Goede vangst der Delftsche politie. Auto door een trein gegrepen. Op een onbewaakten overweg bij Barneveld. Zondagmiddag gingen de 24-jarige J. B en zijn 17- farige zuster G. B. te Barneveld een autotochtje ma len, Nauwelijks hadden zij de woning verlaten of zij moesten een onbewaakten particulieren overweg pas- eeeren, terwijl op dat moment de personentrein die om drie uur te Barneveld arriveert, naderde. Aan stonds remde de chauffeur met het gevolg, dat de auto te midden op den spoorweg bleef stilstaan. Ook de machinist van den trein remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat de locomotief de auto greep en ongeveer 20 meter medesleurde tot de trein stilstond. De auto was totaal vernield Onbegrijpelijk is, dat de inzittenden er met lichte verwondingen zijn afgekomen. Botsing te Hilversum. Willem van Ca» pellen ernstig gewond. Zondagmiddag is de bekende V.A.R.A.-declamator Willem van Capellen op den hoek Koningstraat— Neuweg te Hilversum op zijn motorfiets in aanrijding gekomen met een auto. Beide voertuigen reden lang zaam en beide bestuurders hadden signalen gegeven. Van Capellen werd gewond naar de R -Kath. Zie kenverpleging overgebracht, waar dr. v. d. Schatte Olivier een lichte hersenschudding en een ontwrich ting van den linker-enkel constateerde. Er is geen onmiddellijk levensgevaar. De voertuigen bekwamen geen belangrijke schade. Treinbotsing bij Lage-Zwaluwe. Zes wagons totaal verbrijzeld. Geen per soonlijke ongelukken. Op het spoorweg-emplacement te Lage Zwaluwe is Zaterdagnacht een uit Limburg komende kolen- trein op een stilstaanden goederentrein gereden, waar groote materieelc schade is aangericht. Niet minder dan zes wagons werden geheel verbrij zeld, terwijl een negental aanzienlijk werd bescha digd. Verder hebben nog vele andere wagens meer of minder te lijden gehad. Persoonlijke ongelukken vonden dank zij een wonderlijke speling van het lot niet plaats. Storing van het verkeer, t.w. het passagiersverkeer op de groote lijnen, heeft deze bot sing evenmin veroorzaakt. Ofschoon men wel vermoedt, dat een verkeerde wis selstand de botsing veroorzaakt heeft, heeft men deze nog niet met zekerheid kunnen vaststellen. IN HET BUITENLAND. Vreeselijk auto-ongeluk bij Berlijn. Auto op balbezoekers ingereden Uit Berlijn wordt gemeld: Een vreeselijk ongeluk 't welk twee menschen het leven heeft gekost, terwijl een derde zwaar gewond werd, is Zondagochtend op den straatweg van Teltow naar Lichterfelde bij Berlijn gebeurd. Ongeveer halfweg Berlijn reed een taxi in een groep personen die van een gecostumeerd feest huiswaarts keerden. Een 21-jarige vrouw en een 25-jarlge man werden op slag gedood. Een 20-jarige man werd met levensgevaarlijke wonden naar een ziekenhuis gebracht. Zijn t'oestand was gisterochtend ernstig. Uit het onderzoek is gebleken, dat de lichten van de auto niet functioneerden en de chauffeur hier door in de groep van de midden op straat loopende men schen was gekomen. De man bracht de twee dooden met zijn auto naar een nabijgelegen ziekenhuis, waar heen de zwaargewonde door een anderen auto werd ver voerd. Daarna stelde de chauffeur zichzelf ter beschik king van de politie. Bij een andere autoramp is Zaterdagnacht op den straatweg Parleberg—Lanzen een particuliere auto tegen een boom gereden, met het gevolg dat de eigenaar die het rijtuig bestuurde en zijn twee zoons vrijwel onmid dellijk werden gedood. Ontzettende botsing tusschen trein en auto in Amerika. Reuter seint uit Kenosha in den Amerikaansch en staat Wisconsin: Er zijn acht menschen gedood en zestig gewond bij een drievoudige botsing bij een spoorwegoverweg tus schen een personentrein, een auto en een goederentrein. Nadere bijzonderheden melden, dat een goederentrein tegen een auto opreed en deze op het andere spoor wierp, juist voor den electrischen trein, die met een snelheid van 60 a 70 mijl per uur op weg was van Chi cago naar Nothshore. De twee inzittenden van den auto waren op slag dood en een gedeelte van den personentrein derailleerde. Eeni- ge wagons rolden in de 20 meter diepe greppel lang3 de spoorbaan en van de passagiers, die in deze wagons za ten, bleef( nagenoeg niemand geheel ongedeerd. Ook van den goederentrein ontspoorden dertien wagens, waarvan de Inhoud over de sporen werd uitgestort. De algemeene verwarring werd nog grooter, toen eenlge goederenwa gens in brand geraakten en gevreesd werd, dat het vuur zich ook aan de personenwagens zou mededeelen. Alle beschikbare ziekenauto's werden direct naar het terrein van de ramp gezonden, om de gewonden naar de ziekenhuizen over te brengen. De geheele omtrek is door de politie afgezet. Men vreest, dat het aantal dooden nog zal stijgen. Meer dan honderd gewonden. V.D. verneemt nog uit New York: Met betrekking tot- het spoorwegongeval bij Kenosha in den staat Wisconsin wordt nog gemeld, dat het onge val van veel grooter omvang blijkt te zijn dan aanvan kelijk gemeld werd. Behalve de reeds gemelde vijf doo den van den personentrein zijn nog meer dan honderd reizigers gewond. De meeste reizigers waren op den te rugweg van Chicago, waar zij den Zondag hadden door gebracht. Onder hen bevonden zich vele vrouwen en kinderen. Na de botsing brak een onbeschrijflijke paniek uit, daar verscheidene wagens van den goederentrein in brand waren geraakt waardoor het vuur dreigde over te slaan op de personenrijtuigen. Elf dooden. Het N.T.A. seint uit Mihvaukee: Volgens de laatste berichten zijn bij het spoorwegon geluk te Kenosha in totaal elf personen om het leven ge komen en meer dan honderd gewond, van wie zestig in ziekenhuizen werden opgenomen. Het meerendeel der passagiers van den lokaaltrein, die door het botsen tegen een vrachtauto ontspoorde, waren plezierreizigers, die zich op de thuisreis naar Chicago bevonden. Verscheidene personen omgekomen. Het N.T.A. meldde Zaterdag uit Macerata: Verschillende villa's hij Bolognola werden onder een lawine bedolven. Men vreest, dat verscheidene personen zijn omgekomen. Een hulpexpeditie is ge organiseerd. Negen lijken geborgen; twaalf personen vermist. Een N.T.A.-bericht meldt nader, dat volgens be richt uit Macerata totnogtoe negen slachtoffer* van de lawine geborgen en geïdentificeerd zijn Vijf per sonen werden gewond Nog een twaalftal peisunen wordt vermist. Veel vee bevindt zich in gevaat. Een zeebeving bij Catanzara. Paniek onder de bevolking. Naar uit Rome vernomen wordt, wordt uit Catan zara aan de „Po -oio di Roma" grmeM. dat de stad door een hevige zeebeving gr roffen werd. Zij zette zich voort tot in het laaggelegen gedeelte der stad en veroorzaakte ernstige schade in het aangrenzend gebied. Een paniek maakte zich van de bevolking meester. Fascistische militie werd gemobiliseerd ten behoeve van de veiligheid. Reeds dertien dooden. Uit de puinhoopen van de veertig huizen, die in de Bolognola aan de Monte Pendrano in Noord-Italië door een lawine zijn vernield, heeft men reeds dertien doo den en negen gewonden te voorschijn gehaald. Twee menschen zijn nog zoek Van de veertig huizen steken slechts enkele schoorsteenen boven de sneeuw uit. In de gemeente bevonden zich in hoofdzaak oude menschen en kinderen, daar alles wat arbeiden kan, volgens de oude traditie in de nabij gelegen provincie Romagna zijn brood gaat verdienen. Nieuwe lawines. Volgens V. D. hebben zich ook bij den pas van den Mont Cenis lawines voorgedaan, Een geweldige lawine bedolf den weg over een grooten afstand. Een tweede lawine verbrak de telegraaf-, telefoon- en stroomlei dingen. Het verkeer moest worden onderbroken. Er js bevel gegeven tot ontruiming van eenlge bedreigde plaat sen. In de streek van Praly zijn drie huizen door een la wine bedolven, waarbij een man op leeftijd en een jon geling ernstig gewond werden. Men vreest, dat hier nog twee personen onder de sneeuw bedolven zijn. Alle zieken, ofschoon met de grootste moeite, gered. V.D. verneemt uit New-York: Het St. Jozefsziekenhuis te Providence op Rhode- Island is tengevolge van een grooten brand geheel ver woest. De brand brak zoo plotseling uit en breidde zich zoo snel uit, dat de verpleegde zieken slechts met de grootste moeite gered konden worden. Voor een deel moesten zij, in matrassen en dekens gewikkeld, door middel van touwen uit de bovenste verdieping naar beneden worden gelaten. Dit transport was bijzonder moeilijk, doordat zich onder de patiënten een groot aantal kraamvrouwen bevond. Men schijnt er echter In geslaagd te zijn, alle patiënten in veiligheid te bren gen, zonder dat slachtoffers te betreuren zijn. DE VLOOTCONFERENTIE. Geruchten over een verdaging tot 1935. Reuter meldt uit Londen: De vlootdeskundigen kwamen gistermorgen bijeen en zullen vandaag eveneens vergaderen. In bevoegde kringen weigert men zioh uit te laten over het ge rucht dat de conferentie zal worden verdaagd, waar schijnlijk tot 1935. Men verklaarde er alleen dat de tijd dit zou uit wijzen. De algemeene indruk is dat veel afhangt van het resultaat der bijeenkomst van de Fransche Ka mer op morgen. EEN ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Tusschen Italianen en Franschen. Uit Parijs wordt gemeld: In een der voorsteden is het Zondag tusschen Ita lianen en Franschen tot een kloppartij gekomen, waarbij vier Italianen zwaar en twee lioht werden ge wond. Een deelnemer aan den strijd werd gearresteerd. FAMILIE-DRAMA TE ROME. Krankzinnige doodt vrouw, dochter en zoon. Uit Rome wordt gemeld: Een plotseling waanzinnig geworden arbeider heeft gistermorgen in zijn woning zijn vrouw, zijn dochter en zijn 25-jarigen zoon met revolverschoten gedood, terwijl zij nog lagen te slapen. Toen de huisbewoners kwamen toesnellen, loste de krankzinnige nog ecnige schoten op hen, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN NA FEEST MAALTIJD. Twintig menschen in kritieken toestand. Reuter seint uit San Francisco: Meer dan 125 menschen worden behandeld wegens vergiftigingsverschijnselen na een feestmaal van het Leger des Heils. Van twintig hunner is de toestand kritiek. MANNELIJKE OF VROUWELIJKE KINDEREN NAAR KEUZE. In het jongste nummer van het Deutsche Medizi- nische Wochenschrift beweert prof. dr. Unterberger, hoogleeraar in de gynaecologie a.d universiteit van Koningsbergen, een middel te hebben gevonden om invloed uit te oefenen op het bepalen van het ge slacht waardoor het mogelijk wordt mannelijke na komelingen te verwekken. Prof. Unterberg heeft met 53 personen proeven genomen en deze zijn zegt hij alle geslaagd. ONTPLOFFING IN EEN HUIS TE BRUSSEL. Vier personen ernstig gewond. In een perceel in de volkrijke Vlaamsche Straat, te Brussel, waarin een linnengoedwinkel is geves tigd, heeft zich Zondagochtend om half zes een zware gasontploffing voorgedaan. Deze was zoo geweldig, dat het heele. drie etages tellende gebouw instortte, waarbij brand ontstond, die echter spoedig door de onmiddellijk toegesnelde brandweer werd geblusclit. Drie bewoners van het perceel moesten met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis worden overge bracht. In de omgeving zijn nagenoeg alle deuren en ramen verbrijzeld en hebben vele winkels schade ge leden. AARDBEVING IN GRIEKENLAND. Groote schade te Volo aangericht. Zondagavond 8.20 werd te Volo in Griekenland een hevige aardbeving waargenomen, die tien seconden aanhield. De bewoners werden door een paniek aange grepen. Drie huizen zijn ingestort, de schade is zeer groot. De onweders en de regens waarvan Zaterdag al mel ding gemaakt is, hebben voor honderden drachmen schade aangericht. Een tweehonderdtal huisjes is inge stort en een honderdtal gezinnen is in scholen onder dak gebracht. I)E KONINGIN VAN ZWEDEN. Toestand hopeloos. V.D. verneemt uit Rome: Het door de lijfartsen van de Koningin van Zweden uitgegeven bulletin deelt mede dat de toestand der koningin hopeloos is. ONTPLOFFING BIJ WATERLEIDINGINSTALLATIE OP CUBA. Tien dooden en vier gewonden. Reuter seint uit. Havana: Tien werklieden van de Platino-waterleiding. welke een gedeelte der stad van water voorziet zijn gedood door de ontploffing van een reusachtigen ketel. Vier arbeiders werden ernstig gewond. Tien dooden. V.D. verneemt nog uit Parijs: Te Havana heeft, naar gemeld wordt, een ketelont ploffing plaatsgehad, waarbij 10 werklieden gedood en vier zwaar gewond werden. Het gebouw, waarin de ketel zich bevond, werd totaal uit elkaar geslagen. BRITSCH TANKSCHIP EEN PROOI DER VLAMMEN. Zes opvarenden gewond. Reuter seint uit Sydney: Tengevolge van brand leed het tankschip „Britsh Ho- nour" een geraamde schade van 30.000 pond sterling. Vier mannen werden gewond. Een V.D. bericht meldt nog dat het tankschip, dat 18.000 liter olie aan boord had, ter hoogte van New Castle in brand raakte. Binnen enkele seconden was het 7000 ton groote stoomschip één geweldige vlammenzee. De bemanning kon zich slechts redden door in allerijl over boord te springen. De oorzaak van den brand is nog n'et opgehelderd. Bü do begrafenis van den Zigeuners-violist Bela Radics 100.000 menschen op de been. Zaterdag is de bekende Hongaarsche zigeuner-vlolist Bela Radics overleden. Gister nu hebben zich volgens een telegrafisch bericht uit Boedapest aan de „Tel." op het centrale kerkhof aldaar ter gelegenheid van de ter aardebestelling van het stoffelijk overschot, opgewonden tooneelen afgespeeld. De begrafenis had geweldige belangstelling getrok ken, voornamelijk als gevolg van de aankondiging, dat aan het graf 500 bekende zigeuner-muzikanten zouden spelen, ten einde aldus hun „ongekroonden koning" de laatste eer te bewijzen. Reeds uren voordat de op twee uur bepaalde bijzetting van het stoffelijk overschot zou plaats vinden, had zich een menschenmenigte van 100.000 personen verzameld. Aanvankelijk waren er slechts '0 politieagenten aanwezig: later werd de politiemacht ech ter versterkt tot 300 man. van wie 80 bereden agenten, Doch ook dezen bleken tegenover het opdringende pu bliek volkomen machteloos te zijn. Er ontstond een ont zettend gedrang op het kerkhof, waarbij grafsteenen werden omvergeworpen en grafheuvels platgetrapt. Van de 500 Zigeunermuzikanten konden er slechts 30 de kapel bereiken. Natuurlijk was er geen sprake van, dat zij hun program ten gehoore konden brengen; een groot deel der kostbare violen was trouwens vernield. 'Een oogenblik bestond er gevaar, dat de lijkkist met Radic's stoffelijk overschot vlam zou vatten. De kaar sen vielen namelijk om, waardoor het laken, dat de kist bedekte, in brand geraakte. Men slaagde er echter Jn, erger te voorkomen. Pas na zes uur kon de kist op den lijkwagen worden geplaatst, waarna het stoffelijk overschot van den Zi geuner-violist werd bijgezet in het eeregraf tusschen de mausolea voor Ludwig Kossuth en graaf Batthanyl. In het gedrang vielen 34 personen flauw; zes hunner waren er zoo ernstig aan toe. dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. KRUPP EN THYSSEN VAN VERRAAD BESCHULDIGD. Men weet van niets. De correspondent te Bochum van het „Berl. Tag.", die inlichtingen heeft ingewonnen te Essen bij Krupp en in Mühlheim bij Thyssen inzake de beschuldiging in zake landverraad (zie ook elders in dit nummer) meldt, dat tot dusver bij de directies geen officieele mededeeling is ontvangen over het instellen van een vervolging. Beide firma's hebben eerst uit de pers van een en ander vernomen. Eenig onderzoek of verhoor heeft niet plaats gehad. De bewering, dat de Duitsche bewapeningsindu strie gedurende den oorlog de baar verweten transacties zou hebben verricht, kan reeds hierom niet worden ge handhaafd, omdat juist die industrie gedurende den ge- heelen duur van den oorlog en ook in de jaren daarvoor onder scherp toezicht stond van de bevoegde militaire en regeeringsautoriteiten HAAR BEIDE KINDEREN VERMOORD. In het dorp Gniekow, in de nabijheid van Brom berg, heeft een moeder haar heide, 4 en 6 jaar oud zijnde, kinderen gedood en de lijkjes op het land be graven. De 16-jarige dochter, die getuige was vari de gruweldaad, gaf dit aan bij de politie. Waarop de moeder werd gearresteerd. Zij beweert de daad uit nood te hebben gedaan, aangezien zij de kinderen niet meer kon voeden. KIEZERSLIJST. De nieuwe Kiezerslijst dezer gemeente telt: 2183 kie zers voor de Tweede Kamer, 2150 Kiezers voor de Pro vinciale Staten, 2033 kiezers voor den Gemeenteraad. POLITIE SCHAGEN. Verloren: een gouden oorbelletje. Gevonden: een zil veren rozenkrans. t Verloren: een gouden kettinkje. De graanmarkt geheel overkapt. Naar verluidt, zal het onoverdekte gedeelte van de graanmarkt te Alkmaar overkant worden. B. en W. vragen daarvoor den Raad een crediet van f23.000. Het ligt in de bedoeling de graanbeurs, na verbou wing niet anders dan tegen betaling behalve voor de aanvoerders toegankelijk te stellen, zoodat de jaarlijksche kosten van rente en aflossing ten bedrage van f 12S0 uit de inkomsten kunnen worden gedekt. De nieuwe motor-brandspuit in actie. Maandagmiddag 1 uur brak brand uit in een bijge bouw van de boerderij aan den Westdijk, eigenaar en bewoner de heer P. N. Groot, in de wandeling „lange Piet" genaamd. De heer Groot is zelf brandmeester en kent dus het klappen van de zweep. Vaardig bracht hij een paard in veiligheid en telefoneerde de brandweer uit de stad. Deze verscheen met groot materiaal, waa:- onder ook de fonkelnieuwe ford-spuit, die zoo kramg werkte, dat het vuur heel spoedig bedwongen werd en de boerderij behouden bleef. De reclamespuit van den Om val behoefde niet eens te wateren. Verschillende hooge autoriteiten, burgemeester en Commlsslaris en zoo voort, gebruikten bij Lange Piet een kopje met een konkelstik, en 'n brandewijntje met neut toe voor de kou. In Utrecht, Haarlem en Den Haag. Een der twee verdachten gepakt. Zondagmiddag is in het Centraal-Museum te Ut recht vermoedelijk door een Duitsch sprekend per soon, een op paneel geschilderd portret gestolen, voor stellende Adria Sand—Pieterse. Het schilderij dateert uit de 16de eeuw en vertegenwoordigt ongeveer een waarde van 1000 aulden. Aan de politie, die al heel spoedig over een duide lijk signalement van den vermoedelijken dader be- sdhikte, werd kennis gegeven dat bij verschillende kunsthandelaars door vreemdelingen antieke schilde rijen te koop waren aangeboden. Een onderzoek duid de aan, dat ze niet meer in Utrecht waren, maar zich vermoedelijk in Amsterdam ophielden. Inderdaad hadden de beide hiermee belaste recher cheurs daar meer geluk. Toen zij namelijk Zondag morgen in een klein hotelletje in de nabijheid van het station aankwamen, constateerde de eigenares, dat een van de persoons-beschrijvingen, die de twee politie-ambtenaren haar opsomden, een juist beeld gaf van den man, die voor den afgeloopen nacht bij haar een kamer had gehuurd, en nog wel op zijn bed zou liggen. Inderdaad was degene, dien men boven te bed aantrof, een van do beide vreemdelingen, diie van den schilderijendiefstal werden verdacht. Bij zijn ba gage bevonden zich zes schilderstukken, en een hier van was het portret dat tot nu toe in het Centraal Museum te Utrecht had gehaaigen. Volgens de mededeelingen van don arrestant, had den zij beiden de vijf overige schilderijen in musea te Keulen en te Aken ontvreemd. Nochtans was dit niet do eigenlijke dief. Het bleek wel, dat deze door den eerste was uitgestuurd om een boodschap, waarop de laatste met de zes schilderijen de beenen nam, totdat hij Zondagmorgen, wellicht in zijn schoonste droomen, werd verrast, en thans in het politiebureau te Utrecht opgesloten zit. Hij is een Duitscher van geboorte, de voortvluchtige vreemde ling een Argentijn. Ook !n het Frans Hals-museum te Haar lem zijn slag geslagen. Inmiddels had de ander in het Frans Halsmuseum te Haarlem zijn slag geslagen en daar een paneeltje ter waarde van f200.— uit een lijst gebroken. Tien minuten van te voren was de directeur met eenige personen nog in het vertrek geweest, waar het ver miste schilderij was opgehangen. Alle 69 aanwezige personen moesten zich laten fouil- leeren, wat echter geen resultaat opleverde. De vogel was reeds gevlogeij. Van Haarlem is de dief daarop blijkbaar naar het Haagsche Gemeentemuseum gegaan om daar te trachten een schilderstuk mach tig te worden, hetgeen hom inderdaad gelukt is. Om streeks drie uur, half vier, ontdekte daar de suppoost, dat een schilderijtje, metende 13.8 bij 30 c.M., van den 17e eeuwschen kunstenaar van der Venne met lijst en al was verdwenen. Het dateert van 1635, stelt een aantal (elf) mismaak te bedelaar en boeren voor en het wordt op een waar de van f 1000—1500 geschat. EEN ARBEIDER MET ZIJN HOOFD BEKNELD GERAAKT. Tusschen lift en hek. Gisterenmiddag geraakte de ongehuwde 21-jarige arbeider G. Korver uit Marken-Binnen met zijn hoofd bekneld tusschen het beveiligingshek van den liftko ker en de lift in de oliefabriek „De Tijd" van Wessa- nen's Koninklijke Fabrieken te Wormerveer. In zorg- wekkenden toestand werd de ongelukkige opgenomen en in allerijl naar het ziekenhuis te Wormerveer overgebracht. Vermoed wordt dat de halswervels ern stig beschadigd zijn. Men vreest voor het leven van den getroffene. Voor een bedrag van f8500. In de BldCmstraat te Rotterdam woont een juf frouw, die er haar werk van maakt, haar medemen- schen, die tijdelijk in geldnood zitten te .helpen" door hun geld te leenen, tegen een rente vantien pro cent per week! Een van haar vaste klonten was een ketelbikkersbaas, die geregeld hij haar opnam óm zijn ploeg arbeiders uit te betalen, Telkens als hij van de firma, van wie hij werk had aangenomen, geld kreeg uitbetaald, gaf hij haar prompt het geleende plus de 10 procent per week terug. Maar eenigen tijd geleden heeft hij geld bij haar opgenomen, zonder dot hij dit voor zijn ploeg noodig had; hij deed het bij haar voorkomen, alsof het geld voor het gewone doel moest dienen. In het geheel kreeg hij een bedrag van f3000 van haar mee. In tegenstelling met andere keeren geschiedde de terugbetaling niet op tijd. Het werd later en later, maar de ketelbikkersbaas liet niets meer van zich hooren, en de geldschietster hleef trouw rente op rente optellen. Na verloop van tijd was de schuld van den haas tot f8500 gegroeid. Toen zij nog niets van hem hoorde, is zij aangifte bij de politie komen doen, wegens oplichting. De ketel bikkersbaas is daarop aangehouden. Het bleek, dat, het geld schoon op was, Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, is hij weer heen gezonden. Drie inbrekers op heeterdaad betrapt. Een agent van politie te Delft bemerkte in den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 2 uur, dat van het kantoor der scheepswerf der fa. Gcbr. Boot. aan den Rotterdamschenweg een ruit was verbrijzeld Hij vermoedde onraad en stelde met een collega een nader onderzoek in. Het bleek, dat op het kantoor alle lessenaars en kasten waren doorzocht en voor de kluisdeur een volledig stel inbrekerswerktuigen lag, waarvan reeds gebruik was gemaakt om de deur te forceeren. Op den zolder werd een drietal mannen ontdekt, die zich achter een groote kist hadden verborgen. Hot bleken de losse werklieden P. J. van R., T. S. en L. P. J. J. uit Rotterdam te zijn, waarvan er twee Justitie. Op een hunner werd een partijtje postzegels gevonden, op 't kantoor ontvreemd: de heide anderen hadden zich elk een jas van den heer Boot toege ëigend en aangetrokken. De aangehoudenen zijn naar het huis van bewa ring te 's Gravenhage overgebracht. DEELNEMING, (Bucn Humor). Mag ik u wel mijn deelncnri tuigen. Zoo onvoorzien Ta. wie had kunnen denken, dat de erfenis zoo klein was.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7