SchagerCourant Raad Schoorl. Het Altaar der Eer Derde Blad. Nierkwalen verouderen U! HEEREN-BAAI Zaterdag 1 Maart 1930. 73ste Jaargang. No. 8621 Vergadering van den Raad op Donderdag 27 Fe bruari 1930, des morgens kwart over tienen. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer Baron von Fridagh, burgemees ter, secretaris de heer J. H. Smits. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen door den Secretaris worden gelezen; ze worden onder dankzegging goed gekeurd. Mededoelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat hedenmiddag de aan besteding van het leggen van het gasbuizennet plaats heeft en de volgende week de uitvoering van het we gen plan. Van Gcd. Staten is nog geen bericht ingekomen over de al of niet goedkeuring van het besluit tot aankoop van grond voor den bouw van een gym nastieklokaal. Van de ingekomen stukken vermelden we hot ver slag 1929 van de Herv. Diaconie, Gezinsverpleging, een circulaire van Ged. Staten over bijdragen uit de provinciale kas voor geneeskundig schooltoezicht. Het voornemen bestaat daarvoor de districten te vormen, waarbij de provincie 50 der kosten zal dragen. Mocht de regeering er toe overgaan tot het geven van bijdrage, dan zal deze regeling worden herzien. Het wordt, gewcnscht geoordeeld, dat artsen die geen praktijk uitoefenen, het geneeskundig toezicht uitoefenen en gemeenten, waar het toezicht door praktizeerendc artsen wordt uitgeoefend, zullen geen bijdrage van de provincie ontvangen. De Voorzitter licht nader toe dat in overleg met de Vereoniging van Ned. Gemeenten Den Helder een bespreking heeft plaats gehad, waarvan de uitslag nog niet voor openbaarheid geschikt is. Het is de be doeling groote districten te vormen; in dik district worden 3 artsen aangesteld, opdat iedere gezindte haar keus kan doen. Voor Schoorl zullen de kosten ongeveer f 300 bedragen, dus nog iets goedkooper dan thans, nu wo f400 betalen. De heer Schermer wijst er op, dat gemeenten die wat deze zaak betreft, vooruitgeloopen zijn, er slech ter aan toe zijn, dan gemeenten die tot nu toe niets deden. De Voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is om de wachtgelden voor de tegenwoordige plaatse lijke schoolartsen ook te verzekeren, wat ook bil lijk is. De ambtenaren ter secretarie betuigen dank voor de verleende gratificatie, de administrateur van het G.E.B. voor de verhooging zijner jaarwedde. Het Rijkstoezicht op dn Spoorwegen berichtte, dat er geen voldoende aanleiding bestaat om verande ring te brengen in den toestand bij den overweg van de trambaan naar Schoolrdam, in den Damvveg. De Voorzitter drukt zijn spijt uit over dit ontvangen schrijven. Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier deelt mede, dat geen bezwaar bestaat dat ton behoeve van de wegverbetering te Camperduin in den weg wordt gegraven. De Voorzit ter vindt hierbij gelegenheid te herdenken het droe vig verscheiden van den secretaris Van Amstel, die ook werkzaam was om verbetering in den wegentoe stand te krijgen. Voor den tuinbouwcursus verkrijgt de tuinbouw- vereeniging op haar verzoek f25 subsidie. Van de V.V.V. te Camperduin is het verzoek inge komen om ook den Koningsweg en zijpad op te ne men in het plan tot aanleg van het gasbuizennet B. en W. stellen voot, ora aan het verzoek te vol doen en de gratis-aanleg voor de huisleiding te be palen op 10 meter inplaats van op 15 meter. De heer Gutter dacht, dat er van de bewoners wa ren die op de eerste lijst van Mei reeds voor aanslui ting hadden geteekend en zij dus recht hadden op 15 meter gratis-aanleg. Maar spr. geeft toe, dat de afstanden daar niet groot zijn en 10 meter wel vol doende zal zijn. Ook de heer Duin oordeelt in dezen geest. Op de desbetreffende vraag van den heer Scher- FEUILLETON door ETUEL M. DELL Rory bleef haar hand vasthouden als vreesde hij dat ze hem weer ontgaan zou. „Ik denk dat je gelijk hebt," zei hij. ,.Ik ben er bijna van overtuigd, Als Je er goed over radenkt, kunnen menschen niet maar zoo ver dwijnen als een beeld op het doek." „O, ik ben blij dat je er ook zoo over denkt," merkte Charmaine met vuur op. „Het maakt zoo'n verschil, om dat ik niemand anders heb om daarover te praten. En geloof je waarlijk da we maar steeds blijven voortleven in het hiernamaals?" Rory aarzelde maar toen haar oogen dringend op hem gevestigd bleven: „We moeton ergens heengaan, alleen, Ik weet niet waarheen. Ik weet daar zoo bitter weinig van," zei Rory zijn oogen gevestigd op een huizenhooge golf, die uit de zee kwam aanrollen. Haar oogen hadden de zijne gevolgd: „Is dat niet overweldigend," zei zij met een stem vol ontzag. „En te denken dat als je in die golf terecht kwam ze je recht naar de diepte zou sleuren!" Rory wierp een snellen blik op haar. „Ze zou je naar de diepte sleuren," zei hij. „Maar eerst zou ze al je lede maten verbrijzelen." En toen ademloos, op geheel ande ren toon: „Goede hemel! Ze heeft ons te pakken!" De zware golf rolde ziedend aan een groene, met schuim bekopte muur van water, ontzaglijk, overweldi gend. Geen rots vermocht haar loop te stuiten. Ze stortte zich onweerstaanbaar op een weggevreten klip aan hun voeten, brullend als een monster en In kolommen van schuim opspattende. Het leek Charmaine, die op haar hoog plaatsje ineengedoken zat, dat een onoverkomelijk zwaar gewicht haar plotseling op de borst gewenteld werd, tot stlkkens toe; als was zij niets meer dan een dwerg in de hand van oen reus. Toen bekroop haar het onontkoombaar gevoel als werd zij naar omlaag in het niet weggezogen. En juist, op het punt zijnde van haar zitplaats gelicht te worden, voelde zij zich door iets ge grepen. Zij hing als het ware in de ledige ruimte, in evenwicht op den rand der eeuwigheid tot de kracht, die mep, deelt de Voorzitter mede, dat blijkens mededee- ling van den gasdirecteur deze aansluiting het meest rendabele gedeelte zal zijn. Algemeen wordt goedgevonden den Koningsweg met zijpad in het plan op te nemen. Aan het bestuur van de bijzondere school te Groet zal een voorschot van f756 worden verleend. De aansluiting bi] een verwerkingsin richting voor vee en vleesch. Van de afd. Noorholland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten is een brief ingekomen, dat door de Ned. Thermo-chemische fabrieken niet aan de voorschriften is voldaan om haar vernietigingsin richting te Woerden-Alphen op 1 Januari 1930 in werking te stellen. Daardoor is feitelijk het aange gane contract vervallen. Gevraagd wordt nu of de gemeente kan besluiten de Ned. Thermo-chemische fabrieken tot 1 Januari 1931 uitstel te verleenen. B. en W. stellen voor, nog tot 1 Januari 1931 ont heffing van de verplichting te verleenen, maar als de inrichting dan nog niet klaar is, het contract als ontbonden te beschouwen en zich dan te wenden tot Schagen, indien tenminste daar de voorwaarden tot toetreding geen bezwaar opleveren. De heer Duin meent, dat als de gemeente nu van dat contract kan afstappen, het van belang is om bij Schagen aan te sluiten. Waarom moet onze ge meente bij Amsterdam terwijl Schagen toch het centrum is? De Voorzitter zou deze redeneering juist vinden, indien de voorwaarden van Schagen even gunstig waren als van de Ned. Thermo-chemische fabrieken. De heer Duin wijst er op, dat altijd wordt veroor deeld die uit-den-boom-kijkerij en spr. begrijpt niet dat de voorwaarden van toetreding tot den dienst te Schagen niet bekend zijn. De heer Stam bepleit om nog geen besluit te ne men, maar de voorwaarden van de vernietigingsin richting te Schagen te vragen. De Voorzitter gelooft niet, dat de raad daar ver standig mee zou doen. De heer Kaag denkt niet dat er veel van aanslui ting bij de Ned. Thermo-chemische fabrieken zal ko men, er staat nog geen steen op elkaar en dan zul len we toch moeten besluiten bij den kring Barsin- gerhorn aan te sluiten. De heer Bijl wil afwachten, er is geen haast hij, de zaak en we weten dat bij aansluiting te Schagen er ✓oor de gemeente risico aan verbonden is. De heer Duin dacht, gelezen te hebben, dat de om liggende gemeenten uitgcnoodigd waren toe te tre den en dus de voorwaarden wel bekend waren. Na den middelbaren leeftijd heeft men zoo vaak last van rugpijn, duize ligheid, waterzuchtige zwellingen en urinestoornissen. En dan moet vaak gedacht worden aan overspannen nieren. Want gedurende uw geheele leven passeert iedere drie minuten het bloed de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Geen wonder derhalve, dat deze organen verzwakken kunnen. Er bestaat gevaar voor uitbreiding van uw kwaal en daarom is het ver standig bijtijds in te grijpen. Versterk uw nieren met Posters Rugpijn Nieren Pillen, het zacht werkende middel, dat blijkens de ervaring van zoovelen een weldadigen invloed kan uitoefenen. Houd uw nieren jong en flink, dan houden deze uw flink en jong. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. haar tegenhield, een houvast gevonden had. Eindelijk en ten laatste kwam zij tot het besef dat zij veilig, maar naar adem snakkende, in een smalle rotsspleet lag, Rory bijna geheel over haar heen, de uitgestrekte armen be schermend over haar bevend lichaam uitgespreid. Zij kwam op de been, van het hoofd tot de voeten druipende van het water, de haren kletsnat over haar schouders. ,Hoe... hoe heb Je dat gedaan?" vroeg zij, met de grootste verbazing. Hij antwoordde met een zekere ijdelheld. „Ik... Ik bleef me eenvoudig vastklemmen." En toen, jongensach tig: „Zeg, laten we vanhier gaan. Hoogerop ls het veili ger. Je bent doornat! Geeft dat?" Zij zag hem aan met oogen, die als donkere saffieren ln haar bleek gezichtje schitterden. „Jij hebt ook geen drogen draad aan het lijf," zei zij. „Jij redde me. Ik was geheel... totaal weg." „Muizenissen! Muizenissen! Muizenissen!" riep Rory, lachende. „Je kon onmogelijk weggespoeld worden, met mij hier. Of anders, had ik me ook laten gaan. ..Ja," zgi Charmaine, en een gloed van innige toewij ding verscheen ln haar prachtige oogen. „Je zou je ook hebben laten gaan al was het niet noodlg geweest" „Muizenissen!" herhaalde Rory nog eens. Ze begreep dat hij liever van het onderwerp afstapte en was te meegaande om niet aan dezen wensch te vol doen. Ze bleven nog wat langer zitten, tot op de huid toe nat maar te gelukkig om het op te merken. „Op een goeden dag zullen we samen een reis onder nemen," zei Rory, „dat wil zeggen als je niet bang bent." „Bang!" herhaalde ze. „met Jou!" Hij lachte om haar ernstige houding. „Best Dan ge beurt het," zei hij. Het duurde langer dan een uur eer het getij zoover teruggeloopen was. dat het hun vergund werd weer naar het strand af te dalen; maar de hemel was opge klaard, en een weldadig zonnetje bescheen hen. Ze klau terde n langs de rotsen omlaag, de laaggewelfde spelon ken en waterpoelen met volle aandacht onderzoekende. En Rory vertelde Charmaine van de geheime smokke laarsgang, die van het strand naar de kelders van Glas more voerde, wat haar geestdrift zoodanig aanvuurde, dat zij den geheelen middag onvermoeid naar dien tun nel zocht Haar zoeken bleef evenwel vergeefs, en, zooals hij haar uitlegde, hadden ze den tunnel zonder lantaren of lucifers toch niet kunnen betreden, en het daglicht begon reeds te verflauwen. Deze laatste opmerking %'an hem bracht haar tot de werkelijkheid terug. „Hoe laat ls het?" vroeg zij. „Hee laat kan het zoowat zijn?" De Voorzitter zegt, üal "dll al een paar Jaar gele den is. Ook spr. raadt aan af te wachten, we heb ben hier voor het begraven een prachtige gelegen heid. De heer Van Lienen merkt op, dat daar ook kos ten aan verbonden zijn. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten, alsnog het gevraagde uitstel voor de Ned. Thermo-chemische fabrieken niet te verleenen, doch de voorwaarden voor aansluiting bij Schagen aan te vragen. Tegen stemden de beide wethouders, de heeren Bijl en Van Lienen. Ingetrokken. Aan de orde komt het voorstel van B. en W„ om in te trekken het Raadsbesluit van 18 Juli 1929, waarbij de Vaalderweg en Coggelaan gesloten wor den verklaard voor motorrijtuigen, zulks op verzoek van het Departement van Justitie. Aldus wordt besloten. Groote flauwe kul. Door B. en W. wordt voorgesteld ora, ingevolge brief van Ged. Staten, de algemeene politieverorde ning aldus aan te vullen; „Houders van hondekarren zijn verplicht te vol doen aan het hun door of vanwege Burgemeester en Wethouders schriftelijk gegeven bevel om hun kar ren met honden en tuigen en met geleide op de in het hevel aangegeven plaats en tijd ter keuring aan wezig te doen zijn." De Voorzitter licht toe, dat Ged. Staten hadden gemerkt, dat de houders van hondekarren thans nog niet verplicht konden worden voor de keuring te verschijnen. Voor Schoorl is het theorie, omdat hier de houders nog steeds aan het verzoek om hun honden enz. te laten keuren, hadden voldaan. De heer Duin wil het dan laten zooals het is. We hebben al verordeningen genoeg en de Voorzitter zegt zelf reeds, dat het met de gemoedelijke manier goed gaat. De heer Kaag oordeelt, evenals de heer Duin. en noemt het groote flauwe kul De Voorzitter zegt, dat dit geen officieele uitdruk king is. De raad moet het zelf weten, Ged. Staten verzoeken het. De heer Kaag zegt, dot zelfs honden die niet op den weg komen, dan aan de keuring zullen moeten verschijnen. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Scher mer, Kaag, Stam en Duin. Tot behoud van natuurschoon. Volgt het voorstel van B. en W. om de kadastrale perceelen: Sectie C nrs. 388, 904 en 916, zijnde boschj grond aan den Duinvoet te Schoorl, groot 69 A, 65 c.A., tot behoud van natuurschoon aan te koopen. Ten aanzien van dit voorstel deelt de Voorzitter mede, dat van het raadslid Schermer was ingeko men een brief, waarin werd aangeboden, dat de ge meente bovengenoemde perceelen, vormende het z.g. Jodenkerkhof. zal koopen voor f610 plus 614 veilingskosten, dus zonder winst, op voorwaarde dat het terrein nimmer zal worden gebruikt voor bouw terrein, doch uitsluitend zal dienen tot behoud van natuurschoon. Spr. zegt, dat hij onverwachts in de courant zag, dat de perceelen zouden worden ver kocht en hij zich onmiddellijk heeft verslaan met de wethouders en den heer Schermer, met het resultaat dat de heer Schermer kooper is geworden voor de gemeente kooper is geworden. De raad dient het nog te sanctionneeren. De heer Gutter kan zich best met het voorstel ver eenigen, het beetje bosch dat we hier hebben, dienen we hier te houden. De heer Kaag vindt de bepaling, dat er niets mee mag gebeuren, wel wat erg streng. Men weet nooit wat er kan gebeuren, het kan eens voorkomen, dat de gemeente voor een bepaald doel een strookje noodig heeft. De Voorzitter vindt de voorwaarde, dat er aan den westkant nooit wat mag gebeuren wel goed. Gehoopt wordt, dat het Staatsboschbeheer het perceel van de gemeente zal overnemen. De zorg voor de binnen- duinen is meer voor Staatsboschbeheer, laat de ge meente voor den buitenkant zorgen. De heer Schermer wil nog wel de bepaling maken, dat buitenom wel een rijwielpad zal mogen worden aangelegd, tot een breedte van hoogstens 2 meter. Algemeen goedgevonden, zoomede het voorstel tot aankoop van de perceelen boschgrond. De Voorzitter wenscht de gemeente geluk met dit besluit. Voor behoud van natuurmonumenten moe ten we ijverig zijn. Door het besluit zal de heer Schermer aan I-I.M. de Koningin ontheffing moeten vragen van het verbod om van of aan de gemeente te koopen of verkoopen. Voor de verbetering van dc hoofdwegen. Door B. en W. wordt voorgesteld om ten behoeve van de verbreeding en verbetering der hoofdwegen, onderscheidene strooken grond van verschillende eigenaren aan te koopen, aan den Duinweg te Aagt- dorp en Schoorl, aan den Voorweg, den Damweg, den Heereweg onder Catrijp en den Heereweg onder Al haar onbezorgde vroolijkheid veranderde in koorts- achtigen angst, terwijl ze de vraag deed; maar Rory had geen horloge bij zich, hij moest het uur bepalen naar den stand van de zon. „O, het moet zoowat vier uur zijn," zei hij. „Maar het komt er Immers niet op aa.n, niet waar?" „O, ja, het komt er wel op aan!" zei zij. „Ik zal betrapt worden, tenzij ik de grootste haast in acht neem. Goe den dag!" „Hel. zeg eens!" verzette Rory zich. „Het kan nog niet voorbij zijn. Met geen mogelijkheid!" „Jawel, Jawel, het is voorbij," hield zij vol, en liet de grootste gejaagdheid blijken. „Ik kan niet langer blijven Ik durf niet. Goeden dag!" Onder het uitspreken van de woorden was ze weg, vloog over zand en rotsen naar de klip, die haar. als een vesting, aan den rand van de Malahelde Kreek te gen grijnsde. Hij stond haar na te oogen, deed geen poging haar te volgen, maar werd bezield door het gevoel als was hem plotseling iets uit het hart gerukt Na eenige oogenblikken had zijn geestelijke evenwicht zich voldoende hersteld dat hij zich kon omdraaien en de tegengestelde richting inslaan; zijn tred evenwel, was loom en doelloos. Het scheen hem onverschillig te zijn waarheen hij ging of wat hij deed. Eensklaps hoorde hij achter zich een gedrulsch en keerde zich snel om. Daar was ze weer. Ze hield de ar men uitgespreid, en sloeg ze krampachtig om zijn hals. „Ik ben weggeloopen zonder je te bedanken." hijgde zij. ,Jk begrijp niet hoe ik dat heb kunnen doen. En je bent zoo lief voor me eeweest. En .op den koop toe. beb je me nog het leven gered. O, ik dank je! Hartelijk dank! Geef me alsjeblieft een kus en zeg me goeden dag!" Hij liet het zich geen twee malen zeggen en kuste haar vurig op de lippen. „Maar, zeg moet je werkelijk nu al gaan?" kwam hij nogmaals in verzet. „Het is gewoon zonde, nu al weg te gaan." „Ik weet het ik weet het" zei zij. met trillende stem. .Maar ik kan er niets aan doen. Ik moet Maar ik wil dat Je onthouden zult dat ik jou, of die ontzet tende golf, of alles wat je voor me gedaan hebt nooit vergeten zal. Dag, lieve, liefste Rory! Vaarwel!" „We zullen elkaar terugzien," zei hij, haar tegenhou dende. „We moeten elkaar terugzien. Weet je wat, ik zal je morgen weer hier wachten!" Ze had zich langzaam van hem verwijderd, nu drong ze zich weer hartstochtelijk tegen hem aan. ,Het ls zeer goed mogelijk dat we elkaar ln langen tijd niet terugzien. Ik kan het niet vooruit zeggen. Maar, wat er ook ge- ECHTE FRIESCHE -50 ct per ons Hargen en Camp, een en ander noodzakelijk voor de uitvoering van het wegen plan 1930. De Voorzitter deelt mede, dat een enkele een prijs vroeg van f 3, doch overigens de eigenaren goed me dewerking verleenden. De hoogste- prijs was f 1.25, de laagste 15 cent, terwijl er veel menschen waren die hun grond afstonden, mits de gemeente voor een hekje zorgde. Spr. noemt dat een bewijs van bur gerzin, maar ook een bewijs van goed begrijpen, dut bun perceel in waarde vermeerdert. Door Staats boschbeheer wordt te Camperduin voor de gemeente beschikbaar gesteld 250 M2. tegen een totaal bedrag van f 1. De heer Bijl dacht, dat er nog iemand was die een hoogeren prijs bedong en de Voorzitter geeft toe, dat dit inderdaad het geval is, nl. aan den Damweg (Koel), nl. 60 M2. ad f 2.50 per M2. De heer Duin dacht, dat de bocht, ook na aan koop, daar nog verscherpte en dat verbetering meer aan den overkant was te zoeken. De heer Van Lienen oordeelt ook, <ftt het bijna geen verbetering geeft en vraagt zich daarom af, of de grond dat bedrag wel waard is. De Voorzitter zegt, dat het uitzicht door het ver dwijnen van de heg, er ruimer wordt. De heer Schermer erkent, dat het duur ls, maar verbetering wordt er wel verkregen. De heer Duin zou voor een beter uitzicht den grond niet willen koopen. Laat de eigenaar het maar houden, evenals die onwillige mijnheer te Camperduin. De heer Schermer wijst er op, dat Koel niet over vraagt, zijn perceel vermindert er door in waarde. De heer Gutter wijst er op, dat als de menschen grond voor niets of voor weinig willen afstaan, dat een bewijs van burgerzin is, maar als andere men schen dat niet willen doen, kan de raad daar niet* aan doen. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten, bedoelde strook aan den Damweg niet te koopen, tegen stem den de heeren Kaag, Duin, Bijl en Van Lienen. De Voorzitter betreurt den uitslag der stemming, het is één der gevaarlijkste punten. Met de overige aankoopen kan de rand zich ver eenigen. De heer Bijl geeft in overweging te kijken of de gemeente aan den overkant iets kan bereiken, tus- schen Winter en Koel. De Voorzitter zegt, dat het dan spoedig moet ge beuren, want de weg is er aanstonds. De heer Duin vraagt, of de raad hiermee aan het eind van de grondaankoopen is. De Voorzitter zegt, dat alleen eventueele onteige ningen nog aan de orde kunnen komen. De aankoop waartoe nu is besloten, betreft 2900 M2., plus de 250 M2. van Staatsboschbeheer Kasgeldleening. B. en W. stellen voor, om ten behoeve van de be talingen ten behoeve van de uitvoering van het we genplan 1930, den aanleg van het gasbuizennet, den aankoop van terrein voor en de stichting van een lokaal voor lichamelijke oefeningen, eone kasgeld leening te sluiten van ten hoogste f200.000.—, ren tende ten hoogste 5 Goedgevonden. De Voorzitter deelt mede, dat door den heer Scher mer is ingediend een voorstel tot wijziging van de verordening op de zomerwoningen. Het voorstel be oogt verlichting van de eischtn die gesteld worden. B. en W. stellen voor, om het verzoek in handen te stellen van B. en W. tot bet uitbrengen van prae- advies Aan de Gezondheidscommissie zal advies worden gevraagd. Goedgovonden. De rondvraag. De heer Gutter heeft met verwondering gelezen, dat het vervoer en het lossen van straatsteenen pu bliek zal worden aanbesteed. Spr. meende, dat B. en W. pogingen zouden doen om dat werk in het dorp te houden. De Voorzitter zegt, dat hierover in besloten zitting mededeelingen zullen worden gedaan. De heer Gutter vraagt., of het niet mogelijk was geweest het werk in eigen beheer te nemen. De Voorzitter zegt, dat het verband houdt met de wettelijke voorschriften, aanbesteding dient publiek te geschieden. De heer Guttcr meent, dat uitvoering in eigen be heer beter is. De Voorzitter denkt niet, dat B. en W. daarvoor de verantwoordelijkheid zouden dragen. De heer Gutter zegt, dat het hier betreft een be drag van f7000 f8000, hoofdzdkelijk arbeidsloon en beurt, hierna blijven wij altijd vrienden, niet waar? Vrienden voor altijd en altijd! Je vergeet Je-vrienden immers nooit." „Jou zal lk in geen geval ooit vergeten." „En ik jou niet," antwoordde Charmaine met een snik. „Vaarwel!" Zij kuste hem opnieuw en maakte zich van hem los. Toen ze zich verwijderde was hij haar bijna na- geloopen, alleen de overweging dat ze elkaar weldra te rug zouden zien, weerhield hem. En toch liet de herinnering aan hun afscheid een wee moed bij hem achter, dien hij niet geheel van zich kon afschudden, met al zijn optimistische filosofie. Met een eigenaardige beklemming in het hart keerde hij naar Glasmore terug. HOOFDSTUK IV. Vergelding. Juffrouw Dicker stond op om naar het vuur te kijken en wierp een ongcrusten blik op de klok. De duisternis viel snel in, en de regen kletterde tegen de venster ruiten. De ketel pruttelde vroolijk en een lichte maaltijd stond op een blad kant en klaar gereed. Toen zij de deur hoorde openen, keerde zij zich log om. „O, liefje, zei zij, „waar ben je toch geweest?" maar terstond daarna ontsnapte haar een gesmoorde kreet en zij vervolgde op geheel anderen toon: „O, ls u het. Juffrouw Grisclda! En wat een weertje, buiten! Ik zei juist tegen mezelve dat ik er niet graag Jn zou zijn. De vrouw, die de kamer van de hulshoudster zooeven binnengetreden was. was van een groote en forsche ge stalte. Haar tred was die van een man. Haar grove gelaatstrekken waren onregelmatig en afstootend, met leder gemis van vriendelijkheid. Zij liep naar den haard en zag op Juffrouw Dicker neer. met haar scherpe, donkere, dicht bij elkaar ge plaatste oogen, die een vooruitstekenden neus flan keerden. Haar handen waren lang, pezig en krachtig. „Is dat de thee voor Jongejuffrouw Charlotte?" vroeg zij op diepen, bevelenden toon. „Jawel, Juffrouw Griselda, Ik wou ze juist bij haar brengen." „Als alles gereed ia, zal ik ze boven bij haar brengen." Juffrouw Dicker aarzelde. „Och, het zou me niet verwonderen of ze ligt nu lekker te slapen. Het zou jammer zijn haar daarvoor te wekken. Laat me eerst eventjes gaan kijken!" Ze was reeds op weg naar de deur, en Griselda, die op het haardkleed stond een ijzige en ontzagwekkende

Schager Courant | 1930 | | pagina 9