HYLKEMA'S UNICA Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Dieuwertje Carlonine, 2 pond Deensch, 2 pond Wit en 8 pond laat rood Koolzaad, een netten bezorger Heeren zooien en hakken f 1.75 Dames f 1.25 A. Noorman Jr. net Meisje, J. A. Waiboer, een loods, Een goede buit. Bij een inbraak to Rotterdam voor eenige duizenden gestolen. Gisternacht ontdekte een waker van den gecontroleer- den particulieren nachtveiligheidsdienst, dat do achter deur van de firma R., handel in optische instrumenten aan de Hoogstraat te Rotterdam, welke deur uitkomt aan den Steiger, open stond. Hij waarschuwde de po litie, die dadelijk een onderzoek instelde, waaruit al spoedig bleek, dat er was ingebroken. Kasten en laden waren overhoop gehaald en een cylinderbureau was open gebroken. Naar alle waarschijnlijkheid hebben de die ven zich Dinsdagavond in het pand verstopt, om, toen dit verlaten was, hun slag te slaan. Zij hebben het slot van de achterdeur geforceerd, waarna zij het pand heb ben verlaten. Uit het cylinderbureau is een bedrag van circa f 1200 aan bankpapier gestolen. Uit de kasten en laden zijn tal van optische instrumenten, lenzen, foto camera's enz. gestolen. Eerst na inventarisatie, zal nauw keurig kunnen worden vastgesteld, wat er alzoo is ge stolen, maar het is zoo goed als zeker, dat het gestolene een waarde van eenige duizenden guldens heeft. Vreeselijke dood. In ccn kuip met kokende vetzuren gevallen. Gisternacht heeft in de oliefabrick de Engel, van de firma Crok en Laan te Wormerveer, een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De 23-jarlge ongehuw de fabrieksai'belder L., uit Schermerhorn, was belast met het opkoken van een kuip vetzuren. In deze kuip waren ongeveer 10.000 L. vetzuren, welke door middel van een etoomleidlng werden verhit. L. was belast met het ope nen en sluiten van de stoomkraan. Toen de voorman bemerkte, dat de kuip overkookte, werd L. vermist, en men vermoedde, dat hij door de gladheid in de kuip was gevallen. Nadat de inhoud was weggevloeid, vond men den arbeider in de kuip. Vermoedelijk is L. bij het slui ten van de kraan in de kokende massa gevallen, door dat hij van een loopplank uitgleed. Het lijk is per po- litiebrancard naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd. De misdaad onder Goirle. Hoo zich de aanslag heeft toegedragen. Gevolg van drank en ruzie. Omtrent de aanvankelijk zoo raadselachtige misdaad is de bossehen onder do gemeente Goirle bij Tilburg, waar de 2G-jarige C.A. van Oirschot, wonende Diepen straat te Tilburg Maandagavond met bebloed hoofd en geheel bewusteloos werd gevonden, verneemt de „Msb." van bevoegde zijde nog het volgende. De Maandagavond door de politie als de vermoedelijke dader aangehouden 26-jarige T.R., wonende te Tilburg, die voorloopig in de marechausseekazerne te Tilburg ln bewaring ls gesteld, heeft zooals gemeld Dinsdagnamid dag een volledige bekentenis afgelegd. De verslagene was Maandag met genoemde T. R. en nog 'n anderen persoon uitgeweest; zij hadden verschil lende café's bezocht. Tegen een uur of twee verliet de derde persoon het gezelschap, waarna de twee anderen besloten de door een hunner uitgezette wildstrikken in de bossehen onder Goirle eens te gaan nazien. Onderweg daarheen hebben beiden ruzie gekregen, deze twist liep weldra zoo hoog, dat beiden handgemeen werden. T. R. heeft toen op een gegeven moment zijn tegenstander met een van een tafeltje dat in het bosch stond, afgebroken poot tegen het gezicht ge slagen, waarop deze neerviel. Toen hij weer wilde op springen heeft verdachte nogmaals een klap met het hout gegeven, waarna het slachtoffer is blijven liggen. Aan bet hout, waarmede de slagen werden toegebracht, zaten een paar spijkers, waaruit het te verklaren is, dat de verwondingen aanvankelijk den schijn gaven, alsof zij met een mes waren toegebracht. Na het volvoeren van zijn daad is de verdachte weer de stad ingegaan waar hij later op den avond, zooals werd gemeld, in een café door de politie werd gearres teerd. Uit alles blijkt, dat het in hoofdzaak de drank is ge weest, die den verdachte tot zijn daad bracht. Weliswaar stond hij niet zoo heel gunstig aangeschreven, doch voor een misdaad als deze zag men hem toch niet aan. Tijdons het verhoor door de marechaussee was ver dachte zeer onder den indruk. Dinsdagavond omstreeks kwart voor acht is de verdachte met zijn slachtoffer dat ln het ziekenhuis werd verpleegd geconfronteerd; ook toen was hij sterk onder den indruk van het ge beurde. Intusschen geschiedde tien minuten na deze con frontatie, wat reeds den geheelen dag wa3 gevreesd: om acht uur overleed het slachtoffer aan de gevolgen, zon der tot bewustzijn te zijn gekomen. De drank heeft twee jonge levens verwoest en twee families in rouw gedompeld. De verdachte zal ter be schikking van do justitie worden gesteld. INBRAAK. In den nacht van Maandag op Dinsdag is bij twee dames te Spekholzcrheide (L.) ingebroken. Voordat do dieven het huis binnenslopen, hadden zij don waakhond de keel afgesneden en de telefoondraden vernield. Als buit bemachtigden zij een bedrag van f500 en vier hammen. De politie heeft de daders nog niet kunnen vinden. EEN MAN AANGEREDEN. De automobilist doorgereden. Gistermorgen te 7 uur is de gehuwde fabrieksar beider Bosman, woonachtig op hot Blauwe Pad te Zaandam, toen hij zich per rijwiel naar zijn werk be gaf, door een hém achterop rijdende auto aangere den. In zorgwekkenden toestand is de man in het Gemeente-ziekenhuis opgenomen. Naar don automo bilist, die blijkbaar niets van het ongeluk heeft be merkt, stelt de politie een onderzoek in. HIJ WAS ER TEGEN Bij de behandeling van een aanvraag van een schoolbestuur van gelden voor gymnastiek-onderwijs en voor handennrbeid in den Raad der gemeente 13ar- neveld, wees een buitenraadslid er op, dat geld voor handenarbeid totaal onnoodig is. Immers de Wet ver biedt zelfs dat kinderen beneden 14 jaar handenar beid verrichten! DE MOORD ONDER STOMPWIJK. De gevangenhouding van den verdachte verlengd. De Haagsche rechtbank heeft met 30 dagen ver lengd de gevangenhouding van B., die verdacht wordt onder Stompwijk den moord te hebben gepleegd op den manufacturier v. d. Drieft uit Voorburg. INBRAAK IN EEN HAAGSCHE SYNAGOGE. Gisternacht is ingebroken in de Synagoge der Is raëlitische Gemeente in de Wagenstraat te Den Haag. Men is over het hek geklommen en de Synagoge aan de achterzijde binnengedrongen. Verschillende offer bussen zijn opengebroken; de inhoud werd medege nomen. Het is niet. nauwkeurig bekend, hoeveel er ge stolen is, maar in elk geval kan dit geen groot be drag zijn. Van de daders nog ggccn spoor. KOLENDAMPVERGIFTIGING. De heer v. d. G. uit de Laan van Meerdervoort in Den Haag, die wegens kolendampvergiftiging verle den week in het ziekenhuis aan den Zuidwal aldaar was opgenomen, is Dinsdagavond laat aan de gevol gen overleden. AUTOBUS TE WATER GEREDEN. Tengevolge van den mist. Gisterenavond te half acht is onder Ameide de autobus van den ondernemer Bouler, tengevolge van clen zwaren mist van den weg in het water geraakt. De inzittenden bekwamen allen lichte verwondingen. De autobus ligt geheel op haar zijde in de sloot. Een schoolkwestie te Wieringen. Het Wiering-sche gemeentebestuur contra Ged. Staten. Onnoodige onderwijskosten voor de gemeente door de Zuiderzeewerken. Voor den Raad van State ls gisteren behandeld het beroep van het gemeentebestuur van Wieringen tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij is bepaald, dat de door de Vereen, voor Christ. Natio naal Schoolonderwijs gevraagde medewerking voor de stichting van een b londere school te Den Oever alsnog behoort te worden verleend. Voor het gemeentebestuur van Wieringen werd het beroep toegelicht door mr. Blaupot te Cate. Spr. merkte op, dat de Zuiderzeewerken veel Invloed uitoefenen op alle toestanden van Wieringen. Tot dus ver is er in geheel Wieringen nog geen bijzondere school, aangezien de bevolking deze niet noodig achtte. Thans wordt er voor Den Oever een bijz. school gevraagd, het geen een gevolg is van het groote aantal menschen, dat daar thans voor de Zuiderzeewerken tijdelijk werkzaam is. Van deze menschen waren verschillenden ontevre den over het feit, dat hun kinderen de op twee K.M. afstand gelegen openbare school moesten bezoeken. Men heeft toen een Vereen, voor Chr. Nat. Schoolonderwijs opgericht en men heeft voldoende handteekeningen op een lijst bijeengebracht om medewerking voor de stich ting van een bijz. school te vragen. Van de ouders, die hun handteekening op de lijst plaatsten, waren er ech ter slechts vier die tot de oude bevolking van Wierin gen behooren. De overige onderteekenaars zijn allen slechts tijdelijk op Wieringen werkzaam; zij zullen, wan neer de afsluitdijk gereed is, die gemeente weer verlaten. De gemeente zou dus op onnoodige kosten worden ge jaagd. Het zou dus goed zijn, wanneer het besluit van Ged. Staten werd vernietigd. Spr. voerde voorts nog formeele motieven aan. Ook op grond daarvan hoopte spr. dat de Kroon het besluit van Ged. Staten zal vernietigen. Na de heropening' van de zitting werd het beroep bestreden door den heer Hardenbroek, namens de Ver- eeniging voor Chr. Nat. Onderwijs. Spr. kwam tot de conclusie, dat de Vereeniging wel degelijk aan de wet telijke voorschriften heeft voldaan. Na re- en dupliek deelde de president mede, dat de Kon. beslissing later zal volgen. AUTOBOTSING OP DEN MEPPELERWEG. Inzittenden zwaar gewond, auto vernield. Gistermorgen half elf reed een voerman uit Zwolle uit een zijweg den Meppelerweg op. Op eenigen af stand naderde een personenauto. Deze reed met zoo'n groote snelheid, dat ondanks remmen (het remspoor was ongeveer honderd meter) de auto te gen den disselboom van den vrachtwagen opreed en tegen een boom vloog. De inzittenden, afkomstig uit Nijmegen, werden vooral door glasscherven vrij ern stig gewond. De auto werd 'geheel vernield. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Aan de bekomen verwondingen overleden. Het 9-jarig zoontje van v. G. te Alphen aan den Rijn, dat achter op een vrachtauto was geklauterd, kwam bij het achteruit rijden van den auto er af te vallen, met het gevolg dat hij een der wielen over 't lichaam kreeg. Met zware inwendige kneuzingen werd de jongen naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. VAN EEN TRAP GEVALLEN. In zorgwekkenden toestand opgenomen. Op de drukkerij der firma Judels en Brinkman te Delft is gisteren de 40-jarige typograaf H. J. van Z., wonende in de Haarsteeg aldaar, van een trap ge vallen. Hij bekwam een ernstige schedelfractuur en een gebroken pols. In zorgwekkenden toestand is de ongelukkige in het St. Hyppolitus Ziekenhuis opge nomen. JONGEMAN ONDER DE TRAM VERMORZELD. Doodelijk ongeluk te Heer. Op korten afstand van het kruispunt Raadhuis straatAkensche Steenweg, werd te Heer, aldus „L.K." een zekere G. van Geleen door de tram, ko mende uit de richting Maastricht gegrepen. Dé jongeman wjerd onder de machine vermorzeld en 70 meter meegesleurd. Toen de tram tot stilstand was gebracht, moest de machine worden opgevijld om het slachtoffer er onder vandaan te halen. Ge neeskundige en geestelijke hulp waren spoedig aan wezig, doch de man bleek reeds te zijn overleden. Hij was ongeveer 22 jaar oud en ongehuwd. LOCOMOTIEVENBOTSING TE ZWOLLE. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermorgen reden door verkeerden wisselstand twee rangecr-locomotieven op het spoorweg-emplace ment te Zwolle tegen elkaar. Vooral de eene ma chine werd zwaar beschadigd. Het liep zonder per soonlijke ongelukken af, maar het goederenvervoer ondervond stagnatie. Ongeluk bij militaire oefeningen. In het garnizoen te Reval. Chef van den staf gedood, een majoor gewond. V.D. verneemt uit Reval: Gistermorgen vroeg werd bij wijze van proef en oefe ning door het garnizoen te Reval alarm geblazen, ten einde te onderzoeken hoe snel het garnizoen en de bur- ger-verdedigingsorganisaties ln geval van alarm paraat en weerbaar kunnen zijn. Bij deze oefeningen is de chef van den Estlandschen generalen staf, generaal Toerwand, zwaar gewond, terwijl zijn begeleider, majoor Ibrus, door hetzelfde noodlottige toeval gedood werd Het alarm riep de betrokkenen op tot het innemen van hun aangewezen stellingen, volgens het mobilisatie plan dat door de afzonderlijke organisaties, voor het on derdeel waartoe zij behooren, wel bij gelegenheid ls be oefend, doch dat thans in samenwerking van allen dien de te worden uitgevoerd. Het alarm voor de gehdele stad werd gegeven door het loeien der sirenen en het luiden der klokken. In korten tijd stonden de civiele troepen en het garnizoen gevechtsklaar op de voor hen bestemde punten, die hun ln geval van straatgevechten zijn aangewezen. Deze oefening had tevens de beteekenis van een demonstratie tegen de communistische plannen om heden (Donderdag) groote betoogingen te houden. Terwijl generaal Toerwand de verschillende posten in de stad inspecteerde, werd zijn auto op een bepaald punt door een schildwacht, die in het donker slechts weinig kon onderscheiden, aangeroepen. Toen de auto niet stopte schoot de schildwacht, met het noodlottig gevolg dat generaal Toerwand zeer ernstig gewond werd en majoor Ibrus, commandant van de afdeeling luchtaf weergeschut werd gedood. MISLUKTE ONTVLUCHTINGSPOGING IN EEN GEVANGENIS. In de strafgevangenis van Rijssel hebben Dinsdag avond bij het avondappèl 65 gevangenen een poging gewaagd, om te ontvluchten. De aanvoerder der bende viel den dienstdoenden ambtenaar aan en trachtte hem te wurgen, terwijl de anderen zich van zijn sleutelbos meester maakten en de alarminrichting buiten bedrijf trachtten te stel len. De deur was echter van buiten gegrendeld en de wacht in den gang maakte alarm, zoodat de poging verijdeld werd. De aanvoerder alleen wist in de ver warring te ontsnappen. Hij. was reeds over 2 muren geklommen, doch kwam in aanraking met een elec- trischen draad, die onder stroom stond. Enrstig gewond werd hij naar de ziekenafdeeling overgebracht. De vastenbrief van den Paus, waarvan wij ook reeds in ons nummer van gister gewag hebben ge maakt, wijst ook nog op de gevaren van slechte kin derlectuur. Er ia een uitgebreide collectie gevaarlijke en van eerbied gespeende schrifturen, niet alleen ge richt tegen God, maar ook tegen de menschelijke na tuur. Bij het nalezen van de boekenlijst van de fas cistische uitgaven ten gebruike van onvolwassenen heeft de Paus hoogst verwerpelijke boeken aangetrof- en, waarvan het voorkomen hem veel leed heeft ge daan, omdat in het algemeen de maatschappij voor fascistische uitgaven uitstekende kinderboeken uit geeft. Het zal daarom voldoende zijn als de pastoors hun getrouwen waarschuwen dat zij de bedoelde wer ken in het oog moeten blijven houden. De overstroomingen in Zuid-Frankrijk. Iets gunstiger berichten. Uit Parijs wordt gemeld: Terwijl het water van de Tarn een weinig terugloopt, stijgt de Garonne verder. In het plaatsje Reynes bij Villemur zijn honderd huizen ingestort. De Inwoners zijn geheel van de buitenwereld afgesloten. Bij gebrek aan booten is de redding van de slachtoffers die op de daken en in de boomen zitten, zeer lastig, me de door den sterken stroom van het water. Het centrum van de ramp. Centrum van de ramp is nog steeds Montauban aan de Tarn, waar een ontzettende toestand heerscht. Het red dingswerk werd hier later op den dag eenigszins verge makkelijkt, doordat het water begon te dalen. Niettemin wachten nog steeds honderden, die op de daken van hun ónder de beukende slagen der watermassa's wankelende huizen zijn gevlucht, op redding. De vrijwilligers, die hulp pogen te verleenen, wedijveren met elkaar ln het betoonen van heldenmoed, doch er heerscht gebrek aan booten. In de wijk Vlllebourdon zijn eveneens tal van huizen ingestort en men vreest, dat er slachtoffers on der de puinhoopen liggen bedolven. Aan vierhonderd dakloozen Is door het gemeentebestuur een tijdelijke schuilplaats verleend, De stemming in de stad is troos teloos. In tal van gezinnen heerscht groote ongerustheid over het lot van vermiste familieleden. Volgens een mededee- ling van het ministerie van Oorlog zijn een officier, twee onderofficieren en vier soldaten b\j het reddings werk omgekomen. In de omgeving der stad zijn talrijke boerenhofsteden, weggespoeld. Laatste berichten: Aan de later binnenkomende telegrammen omtrent de overstroomingen zijn nog de volgende bijzonderheden ontleend: De Tarn daalt. De Tarn keert langzaam binnen haar oevers terug. Be woners, die naar hun woningen mogen terugkeeren, vin den slechts puinhoopen. Te Villebourdon zijn meer dan 40 huizen ingestort. Twee arbeiders zijn bij het reddingswerk omgekomen; een hunner had meer dan 100 personen gered. De Garonne wast. Uit La Réole wordt gemeld, dat de Garonne onrustbar rend stijgt. Het water staat daar meer dan 11 meter hoog. De inwoners zijn, door kanonschoten gewaar schuwd, gedurende den nacht met de ontruiming hun ner huizen begonnen. Uit andere oorden wordt melding gemaakt van dijkbreuken. Het plaatsje Villemur is nog slechts een puinhoop, er zijn 130 huizen ingestort, en te Molssac ca. 100. INPLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Dochter van K. BORST en M. BORST—Mul. Groenveld, 4 Maart 1930. Getrouwd: A. ERIKS en R. A. BUIJL, die, mede namens wederzijdsche Familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. St. Maartensvlotbrug, 4 Maart 1930. P. DELVER Jz. wenscht bij zijn vertrek naar Canada al zijn Fami lie, Vrienden, Vriendinnen en Ken nissen een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. Ou dorp, 6 Maart 1930. TE KOOP: Tevens een klamp Hooi, bij W. GOVERS, Dirkshorn. Het aantal dooden, gewonden en vermisten schijnt aüe vorige schattingen te overtreffen. De straten van Villemur zijn bedekt met een laag geel achtig slib ter dikte van 20 cM. en het lage gedeelte der plaats met een onwelriekend zwart slijk. Te Agen heeft het water in den nacht de buitenwijken overstroomd. De kelders, het station en het hoofdpost kantoor staan onder water. Te Montpellier is de toestand dank zij het mooie weer verbeterd, t Hulp aan de getoisfcerden. Uit Parijs wordt gemeld: De ministerraad keurde het beschikbaar stellen van een credlet van 30 millioen francs voor eerste hulpverleening aan de geteisterden ln het overstroomde gebied goed. Gebrek aan levensmiddelen. In het overstroomingsgebied doet zich reeds in vele plaatsen, die door het water zijn geisoleerd, een gebrek aan levensmiddelen gevoelen Hoewel het water zakt, is het verkeer in de geteisterde gebieden nog volkomen gestremd. In de dorpen Albiac en Moissac, die geheel onder wa ter staan tegevolge van de aanzienlijke, stijging van de Garonne, zijn ettelijke dooden te betreuren. Reeds 220 slachtoffers? Het totale aantal slachtoffers, dat bij de overstroo mingen het leven heeft verloren, wordt thans op 220 ge raamd. Nauwkeurige officieele cijfers zijn nog niet be ken geworden. Ruim 100 personen zijn nog van de buitenwereld af gesneden. Naar alle punten worden met den meesten spoed afdeelingen slodaten en matrozen gezonden, om bij het reddingswerk hulp te verleenen. Het slachtoffer overleden. Gistermorgen is de 21-jarige monteur O. Schönert, toen hij werkzaamheden verrichtte aan een boven- grondsche stoomleiding aan een uitbreiding van de Philips-fabrieken te Eindhoven, van een hoogte van acht meter naar beneden gestort. De man bekwam inwendige kneuzingen en is in het ziekenhuis over leden. AUTOBUS DOOR HET IJS GEZAKT. V.D. verneemt uit Helsingfors: Een vrachtauto met 13 menschen die in volle vaart over een dichtgevroren meer reed, is bij Savestehus door het ijs gezakt Het gelukte nog 8 arbeiders te redden. De overigen zijn verdronken. De lijken zijn nog niet gevonden.. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN ZUID-FRANKRIJK. Een doode en .een gewonde. Een B.T.A.-telegram meldt d.d. gisteren uit Anti bes: Een automobiel, welke bestuurd werd door Graa! van Limburg Stirum uit 's-Gravenhage, is hier te gen een muur gereden en totaal vernield. De bestuurder werd licht gewond, doch een Austra lische dame, die zich in den auto bevond, M. Joycen genaamd, werd gedood. De grootste automobiel-wasscherij ter wereld. Geheel automatisch schoongemaakt. Een ideaal voor „zorgzame" automobi listen. Met de niet voorziene uitbreiding van het automo- «ielverkeer der laatste jaren, hebben het garagewe zen en de autoverzorgingsdienst geen gelijken tred Kunnen houden. Vooral in Berlijn werd deze wan toestand bijzonder gevoeld en om dezen totaal te verhelpen, is in de Belle Alliance Strasze te Berlijn de grootste autowaschhal ter wereld geopend, een inrichting, waaraan zelfs dito instellingen in Ame rika niet kunnen tippen. Met de allerlaatste techni sche hulpmiddelen, aldus „De Auto", is bereikt, dat een auto, daar bijna geheel automatisch wordt schoongemaakt; met draaiende sponsen afgewas- schen, met luchtdruk gedroogd en machinaal opge poetst, alsook van binnen afgestoft en gereinigd. Óp een hellend vlak worden op twee waschbanen de auto's in zes behandelingen, met koud en warm wa ter bespoten, besproeid en gewasschen, zoodat van het begin van de wasscherij af tot aan de laatste poetsbehandeling toe, maar tien minuten verloo- pen. Door die volkomen mechaniseering van alle handelingen kunnen dagelijks 2200 auto's gereinigd worden en nog wel voor prijzen, die ver beneden de in Berlijn gewone tarieven voor het autoreinigen gaan. Voor de automobilisten en chauffeurs zijn comfortabele wachtkamers en waschgelegenheden in gericht, om ook aan de taxi-chauffeurs de gelegen heid te geven in den tijd, dat hun auto's gewasschen worden, zichzelf t.e verfrisschen en met hun aflos sers af te rekenen. Tegelijk met die waschhal is ook een smeer- en reparatie-inrichting gebouwd, zoodat de automobilisten binnen 30 min. niet alleen hun wagens kunnen laten schoonmaken, maar ook ge heel laten smeren en nazien. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: voor de wijk OOSTPOLDER te Anna Pau- lowna. Borgstorting ad f 300.- vereischt. Alleen schriftelijke aanbiedingen te richten aan het Bestuur der Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel. Ondergeteekende bericht, dat thans de prijs is voor Kinderschoenen naar maat. In 't vervolg wordt ook aan 't Zand cn Oudesluis door mij werk opgehaald. Vlugge en nette bedie ning. Beleefd aanbevelend, Machinale Schoenmakerij, SCHAGERBRUG. Gevraagd; Een voor dag of voor dag en nacht, hij K. BIJLSMA, smid, Julianadorp. Nabouw voor de zaai, 12J4 gld. per 100 kilo. HAVER-, ERWTEN- EN BOONEN- STROO, bij Willemshoeve, Anna Paulowna. geschikt voor koeien of kippen en een regenwalerbak, bij P. KUIPER, Molen, Kolhorn. DE VASTENBRIEF VAN DEN PAUS. VAN ACHT METER HOOGTE GEVALLEN.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2