Wasch Uw haar, Predikbeurten. Een galante quaestie. Gemengd Nieuws. Tegen de helers in Londen. Voor den verkeerden aangezien. Koning Albert en de machinist. Overvloed van eieren in Engeland. Geheimzinnige branden in Griekenland. Uit onze Omgeving. ANNA PAULOWNA. ST. MAARTEN Z IJ P E. WIERINGEN LANGENDIJK DAVERENDE DINGEN. tijd was het stn In de auto, doch toen begonnen de inzittenden ongeduldig te -worden en besloten zij hun gevangene te fouilleeren. In zijn zakken vonden zij 30 Ik heb geen auto, wel een autoped en een autopet, maar toch ben ik diep geschokt. In het maandblad voor het personeel der N.Z.H.T.M. wordt een bijzonder deli cate quaestie aangesneden. Het clandestien reizigers- vervaer. Weet u wat dat Is? Er staat een lief meisje op de tram te wachten een 4euk japonnetje, lichte kou een, coquette schoentjes en een nog coquetter hoedje, waaruit een brutale krul wipt. Slank, een lief gezichtje, een paar uitdagende kers-roode lippen en twee nog uit dagender hemelsblauwe kijkers. En... het regent (of het regent niet). Je rijdt in je auto haar voorbij. Wat doe Je dan? Haar nat laten regenen? Haar mooie toiletje laten bederven en de brutale krul laten pieken? Dat gaat toch niet? Stoppen en beleefd vragen of je haar van dienst kunt zijn en haar dan even naar huis rijden. Nu zegt de directeur der N.Z.H.T.M., dat zooiets ongeoor loofd is. Hij decreteert: staan laten en doorrijden. Hij zegt zelfs, dat indien een personeellid meent als parti culier persoon de aandacht van den betrokken autoriteit op de al te gastvrije automobilisten te moeten vestigen, deze de gemeenschap daarmee wellicht een dienst zal bewijzen. Wat voor een dienst? Nu ja, op het traject AmsterdamHaarlem, heeft dit „galant gebaar" de N.Z.H.T.M. reeds per jaar f 3500 schade berokkend. Dus geen jongedames meer in de auto! Dan maar liever nat laten regenen. Tot ze druipen, tot zy zich kunnen uit wringen en dan met de tram naar huis. Alweer een kwartje verdiend. Wij mannen doen dat anders, wij gaan in zulke omstandigheden eenvoudig midden op den weg staan, op gevaar af overreden te worden en houden de eerste auto do beste aan en dan rijden we mee. Dat is geen clandestien reizigersvervoer. Dat mag! Wij behoe ven ons niet nat te laten regenen of als het warm is geen zonnesteek op te loopen. Hebt u dus een auto, dan weet u er alles van. Vandaag of morgen kunt u dan een proces-verbaal thuis krijgen wegens clandestien rei zigersvervoer. Of... u moet, als u weer thuis bent, het reisgeld opsturen aan de directie der N.Z.T.H.M., dat de dame ln quaestie verreisd zou hebben, indien zij van de tram zou hebben gebruik gemaakt. Maar wilt u dat niet, dan staan laten en doorrijden. Tot zij een ons weegt. Want f 3500 is een hoop geld... Een veldtocht van Sootland Yard. Onder de leus: „de heler is erger dan de steler", is Scotland Yard een feilen veldtocht tegen de. he iiers begonnen onder leiding van een aantal ervaren beambten, die goed met de toestanden bekend zijn. Do Londensche helers werken onder allerlei valsche vlaggen. Zij hebben kantoren en winkels waar zij kwasi volkomen wettigen handel drijven. Anderen mengen zich onder de eerlijke diamantkoopers en -verkoopers die in Hatton Garden op straat hun za ken doen en zijn bereid, om van dieven alles te koo- pen wat dezen hun aanbieden. Anderen weer oefe nen hun beroep uit met de hulp van talrijke tusschen- personen liever dan zeiven rechtstreeks met de ban dieten in betrekking te komen. Men gelooft dat de autobandieten die pas in Ox- fordstrect een winkeluitstalling geplunderd hebben en met den buit van 4000 de wijk hebben genomen, grif aftrek voor liet gestolen goed vonden. Zeer waar schijnlijk had een heler het plan voor den diefstal ontworpen en wachtte hij de dieven op de plaats op waar zij hun gestolen auto hebben achtergelatetn. Zij kregen vermoedelijk een paar honderd pond voor het karweitje. De heler brak daarna de stecnen uit de monturen van platina, smolt dat metaal en verkocht den heelen buit met een flinke winst te Londen of Brussel. TWIST OP EEN CARNAVALSBAL. Vijftien gewonden. V.D. verneemt uit Londen: Tijdens een carnavalsbal te Palma op het eiland Majorca, kregen Arabieren twist met elkaar. Zij raakten handgemeen cn spoedig waren zij in een hevig gevecht gewikkeld, dat bijna de afmetin gen van een slag aannam. Vijftien personen werden gewohd, van wie acht ernstig. ITALIAANSCHE VLIEGERS VERMIST. Men begint zich in Italië ongerust te maken over het lot van de vliegers Collobiano en Malinverni, die onderweg zijn van Italië naar Kaapstad. Nadat zij Zondagochtend uit Malakau vertrokken waren, heeft men niets meer van hen gehoord. Engelsche vlieg tuigen uit Khartoem trachten thans de vermisten op te sporen. DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Wol ff meldt uit Mannheim: Bij een tramhalte in de voorstad Neuestheim werd Dinsdagnamiddag de dienstbode van den bankdi recteur Hahn met het vierjarig meisje van den direc teur bij het oversteken van de straat achter de stop pende tram door een vrachtauto, die uit de tegen overgestelde richting kwam, gegrepen. Het hoofd van het kind werd verbrijzeld. De dienstbode werden beide beenen afgereden. De ernstig gewonde dienstbode werd in hopeloozcn toe stand naar het ziekenhuis vervoerd. EEN FILMSTER, BELASTINGONTDUIKER. Tom Mix. millionnair, cowboy en filmster, heeft he den voor de bondsrechtbank bekend, dat hij de fis cus tekort had gedaan. Hij kreeg oen boete van 3000 dollar en zal verder aan de regeering 174.420 dollars achterstallige belasting moeten betalen. Ma» te Londen ontvoerd, van wien men blijkbaar dacht, dat hij wat had te „ver deden". Een 27-jarig handelsreiziger, wonende te Fulham (Londen), Hewlett geheeten, stond 's avonds na een bioscoop ln Hammersmith te hebben bezocht op het trottoir te wachten om de straat over te steken, toen er .eensklaps een groote auto voor hem stilhield, waarin hij drie mannen en een vrouw zag zitten. Voor hij be sefte wat er gebeurde sprongen de mannen er uit en duwden hem in de auto. „Houd je kalm. Harding," zei een hunner op dreigenden toon, „anders loopt het leelijk met je af." Hewlett stribbelde tegen en protesteerde, maar werd in bedwang gehouden. Langzaam reed de auto naar 'Brentford en Slough. Onderweg spraken de mannen hen herhaaldelijk met ..Harding" aan en drongen er op aan van hem te vernemen, wat hij van plan was te doen met het .vcrdeelcn". Hoewel Hewlett herhaaldelijk te kennen 'gaf. dat zij den verkeerde voor hadden, lachten de Inzittenden hem alleen maar uit. Intusschen was da auto op den weg naar Eath gekomen, hoewel er om trent de bertemmlng geen woord werd gerept. Eenigen shilling aan papiergeld, eenig zilver en een aantal brie ven, die geadresseerd waren aan mr. Hewlett. Eerst toen scheen het bij hen op te komen, dat zij een ver gissing hadden gemaakt. Zij keken hun gevangene eens goed aan en gaven hem, na een conferentie op fluis terenden toon, zijn geld terug. Men reed daarop terug naar Londen. Te drie uur in den morgen liet men de auto op de I-Iounslew-road stoppen en zette men den heer Hewlett op straat zonder zelfs excuses te maken. De ontvoerde liep naar het politiebureau van Isleworth, waar hij den brigadier zijn vreemde verhaal deed. De politie is overtuigd dat zijn verhaal waarheid bevat. eens met Purpizeep. U zult dan zien hoe mooi, zacht en roosvrij uw haar wordt. I Purolitcp li eveoais Purol verkrijgbaar bij A|)oth. co Drogisten. Het resultaat van wat de vorst beloofde. Het. is algemeen bekend, dat Koning Albert van België een zwak heeft voor het besturen van trein- locomotievcn en herhaaldelijk reeds, op reis zijnde, naast den machinist op de locomotief van den ko ninklijken trein ging staan en zijne functie, geduren de eenigen tijd, overnam. Onlangs nog, aldus de corr. van de N. R. Ct. te Brussel, tijdens de reis van het koninklijk gezin naar Rome, waar het huwelijk van prinses Marie José met den Italiaanschen kroonprins zou worden ingezegend, blijkt de Belgische koning op do locomotief te zijn geklommen en een praatje te hebben gemaakt met den Italiaanschen machinist Sastelli. Deze maakte van de gelegenheid gebruik om den koning te vertellen, dat de 76-jarige Sastelli, zijn vader, vier en dertig jaar geleden tot levenslange opsluiting werd veroordeeld, wegens moord, en nog steeds in de gevangenis verbleef. De vorst beloofde hem daarover met den Italiaanschen koning te zullen spreken, wat hij blijkbaar niet vergat te doen, want een paar dagen geleden mocht Sastelli vernemen, dat aan zijn vader gratie was verleend. Zeer lage prijzen, waardoor groote verlie zen worden geleden. De Engelsche bladen melden dat de prijs van de eieren Maandag op de markt van Silby plotseling sterk gedaald is. Aanvankelijk deden zij 90 ct. per dozijn, maar er kwamen zulke hoeveeihedeji met bussen, vrachtautos en andere voertuigen aan dat de koopers onder het aanbod „ondersneeuwd" werden. De prijzen daalden dientengevolge tot 70 ct. per do zijn, nog een week geleden kostten de eieren f 1.15. Wegens het zachte weer heerschten op de eiermarkt buitengewone toestanden. Groote voorraden die op geslagen waren in de verwachting dat het koud zou worden, moesten tegen zeer lage prijzen van de hand gedaan worden. De prijs is nu zoo laag als sedert den tijd vóór den oorlog niet meer het geval was geweest. Verschei dene groote firma's hebben zware verliezen geleden. Te Kavalla en Saloniki. Kostbare voor raden tabak en graan verloren gegaan. Het B.T.A. meldt uit Saloniki: Sedert eenigen tijd wordt Macedonië xloor een reeks branden geteisterd. Te Kavalla zijn op 25 Februari twee groote opslag plaatsen 220.000 kilo tabak bevattende, een prooi der vlammen geworden en op 27 Februari een groep van tien winkels ter waarde van frs. 2.000.000. Gistermorgen werden te Kavalla drie opslagplaat sen, 250.000 kilo tabak bevattende, door brand ver nield. Ten slótte zijn op 2 Maart talrijke pakhuizen met graan, ter waarde van frs. 3.000.0Ó0, in vlammen op gedaan Omtrent de oorzaken dezer branden tast men vol komen in het duister. EEN DAK INGESTORT. Tijdens een Wajong wong voorstelling. 22 personen gewond. Aneta seint uit Bandoeng: Van een steenen woning,nabij de administrateurs woning van de suikerfabriek Bandjavdawa, gelegen ten Z.O. van Pemalang, in de residentie Pekalongan, is tijdens een wajang wong voorstelling het dak naar beneden gekomen, als gevolg waarvan 22 personen zijn gewond. De gekwetsten zijn allen in de fabrieks- kliniek opgenomen. Hun toestand is bevredigend. EEN KROKODILLENTERREUR. Een tiental menschen door de mono Iers aangevallen. Aneta seint uit Bandjermasin: In verband met de verminderde vraag naar kro- kodillenhuiden wordt in verschillende kampongs weer een krokodillen-terreur geconstateerd, ln de Alalak-rivier, welke zich bevindt nabij Bandjerma sin, zijn in korten tijd vier menschen door deze mon sters aangevallen, terwijl in kampong Kwalaloepak, een uur of vijf stoomens van Bandjermasin verwij derd,, in én maand tijds zes'personen door krokodil len werden aangevallen. Drie der laatsten worden vermist. TWINTIG VLIEGTUIGEN VERBRAND. Te Atlanta in Georgië is een vliegtuigloods met 20 vliegtuigen door brand vernield. De vlammen breid den zich snel uit, de telefoontoestellen weigerden, terwijl, toen tenslotte de brandweer op het terrein van den brand aanwezig was, bleek, dat er gebrek aan water was. VLIEGBOOT VEROORZAAKT EEN SCHEEPSRAMP. Vier personen verdronken. V.D. verneemt uit Londen: Uit Athene wordt gemeld, dat in de Bocht van Phaleron een Italiaansche vliegboot bij het opstijgen in botsing kwam met een in de nabijheid liggend vaartuig. Dit sloeg om cn vier van de negen inzit tenden verdronken. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Amerikaansche hulp. Reuter meldt uit. Washington: De senaatscommissie voor landbouw heeft beslo ten overleg te plegen met den ex-gezant in China en den voorzitter van het Roode Kruis, betreffende een voorstel tot het aankoopen van graan tot een bedrag van 25 millioon dollar tot leniging van den hon gersnood in China. Een desbetreffend ontwerp-resolutie is ingediend. DONDERDAG 6 MAART 1930. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 7H uur, Bijeenkomst. ZONDAG 9 MAART 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Ondci v.erp: De juiste geneeswijze. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Eenlgenburg, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Huisduinen, geen dienst Julianadorp, geen dienst Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. St.-Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Doop. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Warmenhulzen, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Spaargaren. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Deetman. Veenhuizen, zie Heerhugowaard. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Reddingius. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Hofmeester Sr., van Amsterdam. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer AJkse, v. Beverwijk Nam. 7 uur, de heer Akse. De afdeeling Anna Paulowna van de Vrijzinnlg-Chrls- telijke-Jongeren Bond viert Zaterdag 8 Maart haar 5-ja- rig bestaan. In de Ned. Herv. Kerk te Kleinesluis wordt een open bare avond gehouden, waar o.a. een religieus spel ge speeld zal worden. Dit spel is geschreven naar Math. 25 1430. De gelijkenis „De Talenten" dat naast het gesprokene, mede uiting geeft aan het streven van den Bond. Wij wekken allen op voor dezen avond. (Zie verder de advertentie in dit blad.) Door Gedeputeerde Staten van Noordholland is aan den Anna Paulownapolder vergunning verleend tot het wijzigen van de beharding van de navolgende, in dien polder gelegen wegen: den Kerkweg, van 755 tot 3476 M. uit het begin van dien weg; den Zuider-Molenvaarts- weg, van 2194 M. uit het begin tot het einde van dien weg; den Noorder-Molenvaartsweg, van 1320 tot 2200 M. uit het begin van dien weg; den Wester-Zandvaarts- weg, ter lengte van 1530 M. uit het begin van dien weg: den Zwarteweg, ter lengte van 1405 M. uit het begin van dien weg; den Verlengden Stoomweg, ter lengte van 735 M. uith et begin van dien weg; den Schorweg, van 3270 M. uit het begin tot het einde van dien weg; den Balg- weg, van 520 tot 840 M. uit het begin van dien weg. Aan B. Drooger, hulpstoker-wegwerker In dienst van den Aanna Paulowna-polder, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als zoodanig en zal door hem pensioen worden aangevraagd. Door Gedeputeerde Staten van Noordholand is aan H.. J. en H. Naastepad toestemming verleend om de ritten om 7.30 uur uit Breezand en om 3 uur pit Anna Pau lowna (station) uit de dienstregeling te laten vervallen en de dienstregeling van den door hen geëxploiteerden autobusdienst van Den Helder naar Den Oever en terug ten behoeve van de schoolkinderen uit te breiden met 'n rit om 8.10 uit Anna Paulowna (Kleine Sluis) en met een rit om 8.50 uit Den Helder (Kerkgleln). Door W. Breider, alhier, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiderswet om ^en plaatsje te ver krijgen. Het ligt in zijn voornemen een perceel land aan den Balgweg te koopen van den heer J. Kouseband. - BREEZAND. Door en ten behoeve van den heer D. J. Mosk, alhier, zal aan den Stoomweg een timmermanswerkplaats wor den gebouwd. Het ligt in zijn bedoeling voor zichzelf een zaak te beginnen, zocdat zich in deze gemeente weer een timmerman-aannemer heeft gevestigd. De Jeugdbond voor Onthouding, afdeeling Anna Pau lowna, is voornemens de te Van Ewijcksluis zoo goed geslaagde uitvoering in Breezand te herhalen en wel in de zaal van den heer Borst op a.s. Zaterdag. We gelooven wel dat velen blijk van belangstelling zullen geven voor het werk van de jeugd. Naar wij vernemen, zal voor rekening van den heer P. Schuts, smid te Lisse, aan den Zwarteweg op het perceel in eigendom van den heer L. Raven, voorloopig een smederij worden gebouwd en binnen niet al te lan gen tijd ook een winkel met woonhuis. VALKKOOG. Bij de op 4 Maart gehouden aanbesteding van ongeveer 420 strekkende meter slootwerk in den polder Valkkoog, waren 8 Inschrijvingsbiljetten ingekomen, en wel van de heeren: G. Mul en H. Blok te Oudesluis voor 88 cents; Jb. Meuleveld en Aris Schrieken te Schagen voor 80 cents; J. Koordes en J. de Boer te Dirkshorn-Schagen voor 68 cents; J. Cortsijn te St. Maarten voor 65 cents; C. Wit Pz., te Valkkoog voor 64 cents; P. Pool te Kolhorn voor 55 cents; J. Kamp en consorten te Haringhuizen voor 47 cents; Jb. Bakker en Jb. Schotvanger te Zijpe voor 44% cent, alles per strekkende meter. Het werk Is gegund aan de laagste inschrijvers. 'T ZAND. De tooneelvereeniging „Eendracht maakt, macht", afd. Heeren, gaf op Zondag 2 en Dinsdag 4 dezer een tweetal uitvoeringen in dc zaal van den heer G. A. de Wit. Beide, keeren was de zaal zoo goed als geheel bezet: Als lo nummer werd opgevoerd „liet vierde ge bod" of de ondergang van St. Piérre, zijnde een drama in één bedrijf. We kunnen niet anders dan onze groote waardee- ring over dc wijze waarop dit stuk door de deelnemers werd gespeeld, uitspreken. Hoewel het niet op onzen weg ligt ieders spel afzonderlijk te hespreken, meenen wij toch goed te doen, den vertolker van den zoon van Graaf Frederith Veronais, Fran^ois, den heer Adr. de Wit Cz. te noemen in verband met de schitterende wijze waarop hij zich in zijn rol inleefde. Wat het tweede nummer „Baas Jansen in den brand van Rome" betreft, meenden wij op te merken, dat de deelnemers zich bij de repetitie waarschijnlijk zoo op het eerste nummer hebben geconcentreerd, dat no. 2 daardoor te kort is gekomen; althans zat dit er niet vast in, waarbij kwam dat de soufleur doordat no. 2 een kluchtspel was, en daardoor natuurlijk lachen en lawaai onder het publiek niet goed voor de spelers was te verstaan. Dat deze vereeniging echter wat goeds weet te presteeren, hebben we bij no. 1 yan het programma voldoende kunnen zien. De grimage was up to date en tot besluit rest ons nog een woord van waardeering voor de juiste regie welke bij den heer W. de Wit Az. in uitstekende han den was. Zondag volgde na afloop dansen tot 12 uur. SCHAGERBRUG. De Operettevereeniging „Euphonia" zal dit jaar haar operette niet kunnen opvoeren. Ernstige ziekte in de familie van hen die de voornaamste rollen in deze operette vervulden, verhinderen zulks. Wij ho pen van harte dat herstel spoedig zal intreden en we hen, die steeds hun talent, tijd en moeite aan hun vereeniging gaven, weer spoedig voor het voet licht mogen zien. Den 16 a.s. zal nu opgevoerd worden in het hotel „Het Wapen van de Zijpe" alhier, „De Dienstknecht in het huis", door de Maskerspelers van Bergen. Zie advertentie in dit nummer. De mandolineclub „O.K.K." alhier, directeur den heer P. Jongkind zal op 29 Maart a.s. een uitvoering geven in de zaal van Jb. Bruul. Behoudens de muzieknummers zal worden opgevoerd „Tzingani" (zigeuners en zwer vers); Romantisch tooneelspel in vier bedrijven, door Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer P. Kramer vergaderde het Onderling Begrafenisfonds. De Voorzitter, de heer Jb. Kramer opende met de ge bruikelijke plichtplegingen de bijeenkomst en heette de 23 opgekomenen hartelijk welkom. De notulen werden door den sceretaris, den heer W. Koeman voorgelezen en onveranderd vastgesteld met dank voor de juiste weergave. Meegedeeld werd, dat het personeel verzekerd is te gen ongevallen. Nog werd mededeeling gedaan van een quaestie, welke reeds een paar jaar in den Bond aanhangig is, n.1. dat de Vereenigingen te Hensbroek en Heerhugowaard geen Katholieke leden aannemen. Deze quaestie nadert haar volledige oplossing. Aan de Bondvergadering zal worden voorgesteld, dat de contributie van dergelijke leden door den Bondspenningmeester zal worden geind en dat de betrokken vereenigingen, in welker gemeente bedoelde leden gevestigd zijn, de kosten der begrafenis zullen be talen. Bij het bestuur waren klachten ingekomen over het niet in behoorlijke orde houden van de begraafplaats. Enkele voorbeelden werden daarvan genoemd, zoodat da vergadering van oordeel was, dat de zorg voor het kerk hof te wenschen overlaat. Na eenige besprekingen werd goedgevonden aan den gemeenteraad een adres te richten, waarin op een en ander zal worden gewezen, ten einde verbetering ln den toestand te brengen. Bij de bespreking van de vergoeding aan de nabestaan den van een overledene werd godegevonden, dsze op f 100 te bepalen voor personen boven 10 jaar en op f 37.50 beneden dien leeftijd. Voor volwassen personen, die bij overlijden nog geen 5 jaar lid zijn, zal een ver goeding van f 75 worden gegeven. Uit het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag stippen we aan, dat 19 begrafenissen zijn uitgevoerd en wel 16 van niet-leden en 3 van leden. Vertrokken zijn er 7 leden, overleden 3, terwijl 3 b-ïdankten. Er traden 9 personen als lid toe, zoodat het ledental per 31 Decem ber 1.1. 534 bedroeg. Het flnantieel verslag van den penningmeester ver meldde, dat aan contributie werd ontvangen f 588.20, aan rente f 194.29, totaal f 782.49; de uitgaven bellepen f 583.94, alzoo een batig saldo van f 198.55. Bij het be gin van het jaar was het finantieele bezit f 4468.59, op het eind f 4667.14. Het lcleedingfonds had een saldo van f 442.70, zoodat het totaalbezit f 5109.84 bedroeg. Als bestuursleden waren aan de beurt van aftreden de heeren W. Koeman en T. van Bergen, welke met al- gemeene stemmen werden herkozen. Beiden, namen hun benoeming aan. Bij het punt Voorstellen Bondsvergadering, werden geen nadere punten ter behandeling opgegeven. Naast 2 bestuursleden werd naar de Bondsvergadering afgevaardigd de heer P. de Ruiter Jnz. Sr. Bij de rondvraag stelde de heer C. Blom een punt aan de orde, dat reeds meerdere malen een onderwerp van discussie had uitgemaakt, n.1. uitbreiding der begraaf plaats. Uit te besprekingen bleek dat de graven veel te dicht tegen elkaar liggen en dat het zelfs onmogelijk is een automatisch begraaftoestel in werking te stellen, vanwege de bekrompen en beperkte ruimte. Besloten werd. aan den raad te verzoeken tot uitbrei ding van de begraafplaats te willen overgaan, door het naastliggende perceel bij het bestaande kerkhof te be trekken. De rondvraag leverde niets bijzonders op, zoodat de Voorzitter de vergadering kon sluiten metdank voor de getoonde belangstelling en aangename besprekingen. BROEK OP LANGENDIJK Vergadering van het Onderlinge Begrafenisfonds, op Dinsdag 4 Maart 1930, des avonds half acht, in het lo kaal van den heer Vijzelaar. Na opening door den voorzitter, den heer Stammes en lezing der notulen werd door den penningmeester verslag uitgebracht van de financiën over het afge- loopen jaar. De ontvangsten hebben bedragen f 369.42 en de uitgaven f 329,95, saldo f 39.47. Bij monde van den heer P. Beers werd medegedeeld, dat de boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Besloten werd ook dit jaar weer een extra rondgang te doen houden, in verband met de vele uitgaven, welke verleden jaar hebben plaats gevonden, naar aanleiding van de nieuwe werkwijze van het fonds, betreffende de wet op het 1 evensverzekcringsbedrijf. In de plaats van den heer P. Beers werd als kasnazie- ner toegevoegd de heer W. R. de Groot en als reserve de heer D. Bakker. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat het ledental 304 boven 13 jaar bedraagt en 66 beneden 13 jaar. 1 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen zijn gehou den; 5 maal is uitkeering in natura gedaan aan de naastbestaanden van leden, welke kwamen te overlij den. De premie heeft over het afgeloopen jaar bedragen 67 cent per lid. Door den voorzitter werd de opmerking gemaakt, ge zien de geringe premie-betaling, het goedkooper werken, van het fonds, en wenschte meerdere bekendheid hier-: aan bij het publiek te geven, opdat zulks een aanspo ring moge zijn tot toetreding als lid. De heer Biersterker merkt op, dat de nieuwbenoemde bode, de heer J. de Ruijter, nogal actief is Sn deze. Goed gevonden werd om hem voor het aanbrengen van een nieuw lid, hiervoor eenige vergoeding te geven. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden dc aftre dende heeren Biersteker, Vinke en Visser herkozen, die wederom hun benoeming aannamen. Bij de rondvraag dankt de heer P. Beers het bestuur voor de moeite en zorg, welke het zich getroost heeft tot hot doen voortbestaan van het fonds. Voorzitter dankt voor de hartelijke woorden tot het bestuur gesproken en sluit, nadat de rondvraag verder niets meer oplevert, de vergadering.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6