„CARPE-DIEMGroet-ScEioorl. Raad Winkel. Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. HEERHUGOWAARD LANGENDIJK HARENKARSPEL. BILLY BOO. week over den vriendschappelijken wedstrijd Go Ahead-P.S.V. lazen, dat luidde dat P.S.V. veel snel ler en technisch stukken beter speelde dan de Oos telijke kampioenen van verleden jaar met 31 deze match verloren, gaven we ook Willem II een goede kans op een kleine overwinning, temeer daar Schem- mekens van Go Ahead gewond was. Blijkbaar hadden de Deventenaren zich den laatsten tijd „gespaard" om in de kampioenscompetitie zoo mogelijk de eer ste plaats te behalen, waarvan de 31 zege op Wil lem II getuigd. Ajax maakte in het Stadion, want daar speelt Ajax al z'n kampioenswedstrijden in, korte metten met de Noordelijke kampioenen, Velo- citas, die met een 80 nederlaag naar huis konden keeren. We beschouwen Ajax als sterk favoriet voor het landskampioenschap. De eerstvolgende ontmoe ting tegen Blauw Wit zal dit misschien wel beves tigen. Het verdere competitieprogramma vraagt met dit al niet meer zooveel belangstelling. AFDEELINO L D.F.C. had een gewillig slachtoffer aan het ineen gezakte A.D.O., dat zich met 5—1 liet kloppen. D.F.C. vergrootte hierdoor haar voorsprong op Haarlem, dat door V.S.V. met 42 geklopt werd, tot 10 punten. Toch blijven de Dordrechtenaren op de voorlaatste plaats, daar Sparta haar plaatselijken wedstrijd tegen Ex celsior met 3—1 won. Er is zoodoende weinig veran dering in den stand gekomen. 2e klasse A. De Spartaan won haar laatste competitiewedstrijd met 3—0 van D.W.S. De Volewijckers zullen het niet gemakkelijk hebben! H.R.C. slaagde er, wonder boven wonder in, op vreemd terrein te winnen. Z.V.V. liet zich nl. in eigen home een 32 nederlaag toebrengen, zoodat de Racers hun zoo fraai begonnen seizoen toch nog met rede lijke cijfers beëindigen. Merkwaardig genoeg stijgen ze nu van de 7de naar de 3e plaats. De wedstrijd K.F.C.—W.F.C. ging niet door. Men ging zeker liever met Z.F.C. mee! K.F.C. 17 11 4 2 50—32 26 Alcmaria 18 9 4 5 42—33 22 H.R.C. 18 8 2 8 41—43 18 Hollandia 18 6 5 7 38—43 17 West-Frisia 17 7 3 7 37—40 17 D.W.S. 18 7 2 9 3833 16 W.F.C. 17 6 4 7 34—39 16 Z.V.V. 18 6 3 9 40-43 15 V.V.A. 17 5 5 7 2939 15 De Spartaan e is 5 4 9 35-40 14 2e Klasse B. D.E.C. is toch kampioen geworden. Een gelijk spel was voldoende, doch ze deed het lievor goed en Her cules werd met 4—0 het kind van de rekening. Zee- burgia verloor ten overvloede van Velox (0—2), dat zich nu een eervolle derde plaats verworven heeft. De eindstand is hier: D.E.C. 18 13 3 2 4924 29 Zeeburgia 18 12 1 5 41—23 25 Velox 18 11 2 5 51—28 24 Hercules 18 8 5 5 49—46 21 A.F.C. 18 7 1 10 41—39 15 B.F.C. 18 6 3 9 3636 15 Bloemendaal 18 5 4 9 3539 14 Zandvoort 18 6 2 10 29—40 14 Baarn 18 5 2 11 27—52 12 H.V.C. 18 4 3 11 30—51 11 AFDEEUNG H. De in Haarlem gespeelde beslissingswedstrijd tus- schen Blauw Wit en Z.F.C. eindigde in een 3—1 over winning voor Blauw Wit Evenals Rotterdam verleden jaér, bezit Amsterdam nu 2 kampioenen. Het verdere programma gaf alleen V.U.C.H.D.V.S. Deze voor V.U.C. zoo uitstekende oefenmatch, lever de een onbeduidend gelijk spel op (44). AFDEEUNG III. Heracles speelde tegen A.G.O.V.V. gelijk (22) en verdrongen nu Z.A.C., zoodat de eindstand bovenaan is: Go Ahead Enschedé A.G.O.V.V. Heracles Z.A.C. 18 19 3 1 72—25 31 18 11 2 5 51—27 24 18 8 6 4 56—49 22 18 8 4 6 42—47 20 18 8 3 7 42—40 19 AFDEELING IV. Was Longa onlangs nog geheel buiten de hekken sluiters-affaire gesloten, thans is het zoovel dat ze er al even slecht voorstaat als Roermond en Wilhel mina. Zelf verloor ze namelijk van Wilhelmina met 10. Roermond won ook; van P.S.V. nog wel, dat de gelegenheid, om zich boven N.A.C. op de tweede plaats te nestelen, dus niet te baat nam. De situatie is thans als volgt in de onderste regionen: No. 8 Wilhelmina 16 4 2 10 28—43 01 No. 9 Longa 17 4 2 11 33-43 10 No. 10 Roermond 17 4 2 11 26—50 10 Als we nu het volgende nog te spelen programma zien, dan moeten we bekennen dat Roermond werke lijk de meeste kans heeft om als hekkesluiter te wor den uitgemaakt. Wilhelmina; uit. Eindhoven en P.S.V. Longa; thuis: Roermond. Roermond; uit: Longa. We geven Wilhelmina wel eenige kans om tegen de bij niets meer belanghebbendè Eindhovensche clubs een puntje te bemachtigen. De match Longa—Roer mond brengt dus waarschijnlijk de beslissing. AFDEEUNG V. Be Quick bracht zich door een keurige 31 overwin ning op Achilles definitief in veiligheid. Kranig Be Quick! W.V.V.'s positie wordt nu zeer hachelijk, ook al doordat ze met 3—2 van Frisia verloor. De eenige stroohalm waaraan W.V.V. zich nog vast klampt is Alcides, dat nog bereikt kan worden als, Alcides haar twee resteerende wedstrijden verliest en W.V.V. alles verder wint. Men ziet hier de stand: Alcides 16 5 1 10 40—49 11 W.V.V. 16 3 2 11 28-67 8 H.S.C. uit Hoogczand en M.S.C. uit Meppel, staan klaar om W.V.V. te verdringen. Anna Paulowna. Breezand 1 trok naar H.R.C. 4. Deze laatste compe titie-wedstrijd bracht haar een 80 overwinning. Het tweede elftal speelde vriendschappelijk tegen Succes 3. Uitslag 53. Het adspirantenelftal is opgericht! Eerstdaags wordt een wedstrijd tegen een elftal van elders gespeeld. Nieuwe leden zijn echter nog steeds welkom. Bloem- en Boomkweekerij Telef. '^02 Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOORDEEUGE PRIJZEN. Aan de Redactie der Schager Courant, Schagen. Geachte Redactie, In het nummer van Uw blad van den 5en Maart jl-, dat mij van bevriende zijdé werd toegezonden, vind ik het verslag van een te Zuidscharwoude ge houden vergadering der.'daar gevestigde Coöp. Boe renleenbank. In die vergadering heeft de heer J. du Burck, die afgevaardigde was geweest naar de alge- meene vergadering der Centrale Raiffoisenbank, een en ander weergegeven van wat hij, in de openings rede van den voorzitter dier bank had gehoord. Ik meen het daaraan te moeten toeschrijven dat hij niet alleen van wat Prof. Mees in het jubileumnummer van het weekblad „Schakels" schreef, maar ook van wat ik in een ander nummer van dat blad schreef, een onjuiste voorstelling geeft. Ik kan het gevoege lijk aan den heer Mees overlaten zich zelf, indien hij dat noodig acht, te verdedigen cn volstaan met hier te verklaren, dat deze beoordeeling van het door hem geschrevene onjuist is. Indien noodig zal ik dat met aanhalingen kunnen staven. Het spreekt echter van zelf, dat waar mij blijkt uit de toezending van Uw blad, dat men wil weten wat ik te zeggen heb van de uit de tweede hand komende mededeelingcn van den heer Du Burck, ik zoo vrij ben in Uw blad eenige ruimte te vragen om de zaak recht te zetten. Mijn uitlating over de Boerenleenbanken komt voor in het nummer van Schakels van 3 April 1929, in een artikel over het Centraal Bureau onder den titel „Cato Redivivus", waartoe ik aanleiding had in een rede door een der propagandisten van dat Bureau, den heer B. Spiele, gehouden. In die rede kwam een zinsnede voor, waarin werd aangespoord tot con tante betaling. Naar aanleiding daarvan schreef ik het volgende: „Het gaat hier om de kleine luyden, die gaarne cre- rliet hebben om te kunnen koopen. Tot heden is het de handel, die hen door zijn crcdiet voorthelpt en dan natuurlijk gaarne ziet, dat zij bij hun leverancier blijven. Ook die moeten bij het C. B. komen, zegt de heer Spiele. Maar hij maakt het hun niet gemakkelijk. Contant betalen is zijn boodschap. Goed. Maar als zij dan niet hebben om te betalen? Dan maar naar de Boerenleenbank. Gaat dat laatste wel zoo mak kelijk? Zonder soliede borgen wordt men daar niet als lid of als geldopnemer aanvaard. En het is de vraag, of de Boerenleenbanken gaarne zouden zien dat het gros harer leden bestond uit de minder ka pitaalkrachtigen, die, wederkeerig voor elkaar borg zijnde, feitelijk wegens hun gering financieel weer standsvermogen de soliditeit der bank niet verhoo- gen. Herinnert men zich niet de moeilijkheid, waar in de Centrale Boerenleenbank voor enkele jaren dreigde te komen, omdat de Nederl. Bank twijfel koesterde en dien uitsprak omtrent de licruidatie en de waarde van het in de garantie harer leden aange boden onderpand? De practische beteekenis van de opmerkingen van den heer Spiele is dan ook dat de kleine luyden voorloopig wel zullen aangewezen zijn op crediet van den handel. Het lijkt niet overdreven indien men daarin reden vindt de woordvoerders van het C. B. te verzoeken niet te veel kwaad van den handel te vertellen." Zooals gij kunt zien klinkt dit heel anders dan wat de heer Du Burck beweert. Uwe lezers mogen beoordeelen wat zij daarvan hebben te denken. In dien zij worden aangespoord op hun hoede te zijn, zooals aan het einde van de mededeelingen van den heer Du Burck is gedaan, dan zullen zij zelf wel uit maken voor wien zij op hun hoede moeten zijn. Dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, G. W. MELCHERS. De raad der gemeente Winkel kwam Zaterdagmiddag 8 Maart, om 2 uur, in spoedvergadering bijeen. Afwezig was de heer Spaans, wegens ongesteldheid. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester, secretaris de heer A. de Ridder. Tijdelijk wethouder. De Voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering en deelde mede, dat deze vergadering spe ciaal was belegd voor de benoeming van een tijdelijk wethouder op grond van het feit, dat de heer Spaans nog steeds ongesteld is. Gelukkig is spr. gebleken, toen hij dezer dagen den heer Spaans bezocht, dat de rust den heer Spaans goed doet, hij gaat vooruit, maar ook de heer Spaans vond het goed dat overgegaan werd tot de benoeming van een tijdelijk wethouder. Spr. stelt dus deze benoeming aan de orde. Bij de eerste stemming worden uitgebracht 2 stemmen op den heer G. Kamp, 3 stemmen op den heer J. de Veer en 1 stem op den heer D. Brugman. Niemand heeft de volstrekte meerderheid verkregen, zoodat een tweede vrije stemming volgt. Daarbij worden 4 stemmen uit gebracht op den heer J. de Veer en 2 stemmen op den heer G. Kamp; de heer De Veer is dus benoemd. Wanneer de Voorzitter den heer De Veer vraagt of hy deze tijdeiyke functie wenscht waar te nemen, blykt dat de benoeming den heer De Veer zeer heeft ver rast, spr. heeft weinig tijd en woont 't verst van het raadhuis verwyderd. De Voorzitter zegt, dat eens per week wordt verga derd, een enkele keer is er eens een extra-vergadering. En spr. wijst erop, dat de heer De Veer ook nog 24 uur gelegenheid heeft om zich te beraden. De heer Kriek merkt nog op, dat de heer De Veer toch feiteiyk had kunnen denken, dat hy als fractie genoot van den heer Spaans, benoemd zou worden, maar de heer De Veer oordeelt dat in onze kleine plaats de politiek wel achterwege kan blijven. Spr. zal, omdat het een tijdelijke functie is, de benoeming aannemen. De Voorzitter feliciteert den heer De Veer. De poot-aardappelen. De Voorzitter zegt, dat hoewel niet op de agenda ver meld, spr. nog een punt aan de orde wil stellen. Het ligt in de bedoeling van den wethouder Kriek en spr., als de raad het zou willen sanctioneeren, om de aardappelvoor ziening zóó te regelen, dat die poters in bezit hebben, die bij de gemeente kunnen inruilén. Omtrent deze kwes tie was ook een schrijven ingekomen van den heer Dekker, maar Burgemeester, en Wethouder hadden het reeds lichtelyk besproken. Tot nu toe zijn 570 kilo's pootaardappelen aangevraagd, n.1. door 20 menschen. Zonder bespreking wordt dit leerstel aangenomen. De Voorzitter deelde mede, dA{ qihnen enkele dagen een raadsvergadering zal wordfh uitgeschreven. De rondvraag levert niets op, zoodat de openbare vergadering wordt gesloten en de raad zich in comité begeeft In het lokaal van den heer Rus werd Zaterdagavond een openbare vergadering gehouden uitgeschreven door de tuinbouwvereeniging „Heerhugowaard" en waarin als spreker optrad de heer O. de Wit uit Haarlem, vroeger h. d. s. te Oudkarspel, ter behandeling van het onder werp: Bloembollencultuur. De opkomst was zeer bevredigend. In zyn openings woord sprak de heer Jac. Glas, Voorzitter, daarover zijn genoegen uit, na een woord van welkom, vroeg hij de aandacht der vergadering, voor den heer De Wit. Deze oordeelde dat de belangstelling voor de bloembol lencultuur een gevolg was van de minder gunstige resul taten van het hier gedreven tuinbouwbedrijf, dit dringt als het ware tot iets anders. Spr. acht zich niet geroepen voor de bollencultuur propaganda te maken; doch waar de interesse ervoor reeds bestaat, daar moet alles wor den gedaan om er zooveel mogelijk voordeel uit te trek ken. Spr. hoopt ten zeerste, dat vele vragen gesteld zul len worden, opdat spr. in de gelegenheid gesteld worde, datgene mee te deelen, waarin het meeste belang gesteld wordt. In hoofdzaak zal worden gesproken over tuloen. Deze zijn aanvankelijk van elders ingevoerd, doch hier vooral zijn in den loop der tijden een verbazend aantal soorten verkregen en worden nog telkens nieuwe ge kweekt. De cultuur staat in ons land op bijzonder hoog peil. Door spr. werd ten zeèrste aangeraden om bij aan koop van pootgoed zich voorloopig te bepalen tot de gangbare soorten, welke handelswaarde hebben. Dit toch acht spr. het meest geschikte leermateriaal. Heeft men door ervaren wat meer kennis gekregen, dan wage men zich, doch in bescheiden maten, maar eens aan de teelt van duurdere soorten. Spr. schetst op welke wijze nieu we soorten worden verkregen, hetzij van door kruising verkregen zaailingen, hetzij door het verloopen van een bepaalde soort. Tijdens den bloei moet worden gecontro leerd op zuiverheid. Geschetst werd hoe vermeerdering van bollen geschiedt, spr. wees op de regeling van den temperatuur in de schuren, aangezien die temperatuur van grooten Invloed is op de ontwikkeling der jonge bol letjes, de eene soort gedraagt zich ten aanzien hiervan heel anders dan de andere. Schuur en grond zy'n twee fastoren van zeer groot belang; de practyk moet ons hierin den weg wijzen. Dit geldt trouwens voor de ge- heele cultuur, welke in hoofdzaken door spr. werd ge schetst. Hierbij werd gesproken over de bedden en pa den, over het uitzetten, het dekken, het oogsten, het sor- teeren en bewaren. Uit hetgeen door spr. werd meege deeld. En op zeer bevattelyke wijze bleek ten duidelijk ste, dat zij volkomen terzake kundig was. Met nadruk meende spr. er op te moeten wijzen, dat de bloem zoo kort mogelijk van de steel moet worden genomen, opdat zoo weinig mogelijk van de voedende plantdeelen verloren gaan, wat den verderen groei ten goede komt. Mede werd door spr. wat uitvoerig stilgestaan bij de voorkomende ziekten; de kwade-grond-ziekte en de ste kerziekte. Met het oog hierop kan de controle op de bed den niet te scherp zijn en kan men niet voorzichtig ge noeg zijn met het verwijderen der aangetaste planten. Het liefst verzamelt men dit in een emmer, welke met een deksel afgesloten kan worden. Op die wijze voor komt men het beste verdere uitbreiding door besmetting; worden toch, wat gemakkelijker is, mandjes gebruikt, dan dienen die in elk geval gevoerd te zijn. Met betrek king tot de handel, acht spr. het raadzaam de noodige voorzichtigheid in acht te nemen, en de te verwachten hoeveelheid leverbare bollen niet te hoog te schatten. Voor den exporteur is het van groot belang te weten, wat hij zijn afnemers beslist kan aanbieden: dit is tevens in het belang ook van den kweeker. Ten aanzien van de afzet deelt spr. nog het een en anders mee. Worden door het buitenland heel wat tulpen gevraagd voor de tuinen, vooral is ook van groot belang het forceeren van broeitulpen, aangezien de vraag voor bloemen de laatste jaren, hier zoowel als elders, zoo enorm is toegenomen. Het zou bij spr. volstrekt geen verwondering wekken, in dien ook in deze omgeving het broeien van tulpen in gang zou vinden. Over dit broeien wördt door spr. nog het een en ander meegedeeld, waarbij met nadruk werd gewezen op het zoo gewenschte van een gelijkmatige temperatuur en ventilatie in de schuren. Zeer ongelyk- matige warmte is in deze uit den booze. Spr. wyst hier bij op een voorbeeld dat zeer gunstige resultaten gaf, n.1. de muur der kas aan zuidzijde; ook acht spr. de kleine ruiten hiervoor beter dan de éénruiters Na de pauze werden door verschillende aanwezigen nog allerlei vragen gesteld, wat spr. gelegenheid gaf op nog verschillende belangrijke zaken te wijzen en nog menigen wenk te geven, waarmee men zijn voordeel zal kunnen doen. Hierna kregen we nog een groot aantal lantaarnplaten te zien op het onderwerp betrekking hebbende en aan leiding gevende tot nog allerlei opmerkingen. De aandacht, waarmee de spr. is gevolgd en de gestel de vragen gaven den voorzitter aanleiding den spr. namens de aanwezigen dank te zeggen voor hetgeen door hem ten beste was gegeven, waarna de vergadering door krachtig applaus ten volle instemde. Naar bekend is, werd door de burgerij veel belang stelling getoond by de oprichting eener vereeniging voor huisvlijt. Bij de stichtingsvergadering bleek, dat op een groot aantal leden gerekend kon worden. Deze belang stelling van alle zijden bracht het bestuur tot het be sluit krachtig door te werken, hetgeen wel blijkt uit het voornemen om reeds dit jaar in de maand Mei weer een tentoonstelling te houden. Hiervoor wordt de tooneelzaal van den heer Rus beschikbaar gesteld. Ten einde het be oefenen van huisvlyt zooveel mogelijk te bevorderen, be sloot het bestuur, indien hiervoor voldcende deelname blijkt te bestaan, cursussen te doen geven in: graaie handwerken, pitriet- en raffiavlechten, handweven en houtsnijden.- Zoowel met het een als het ander wenschen we de jeugdige vereeniging veel succes toe. OUDKARSPEL. (Door post-vertraglng te laat ontvangen). „Hulp in Nood". Op Vrydag 7 Maart hield bovengenoemde vereeniging een buitengewone ledenvergadering. Reeds op de jaar vergadering was besloten, deze vergadering te houden, wanneer de nieuwe Ziektewet zijn intrede gedaan zou hebben. Als eenig punt op de agenda staat dan ook vermeld: Bespreking nieuwe Ziektewet. Aanwezig met 't bestuur een 40-tal leden. De voorzitter, de heer G. IJff, opent de vergadering met een woord van welkom aan alle aanwezigen en zet het doel van de byeenkomst even uiteen, en wel dit: Hoe zal de houding van de vereeniging „Hulp in Nood" zyn nu de nieuwe ziektewet zijn intrede heeft gedaan. Zij, die voor zich zelf werken, kunnen vanzelf lid blij ven van „Hulp in Nood", daar zy niet onder de Ziekte wet vallen. Voor den werknemer adviseert 't bestuur om half lid te blijven. Het ziekengeld voor de verzeker de arbeiders volgens de Ziektewet bedraagt 80 de vereeniging kan dit dan aanvullen met 20 tot het volle loon. Het bestuur hoopt, dat alle leden hiermede accoord kunnen gaan. Thans is aan de orde de kwestie, wat er gedaan moet worden by een .ziektegeval. Aan de leden van de Tuin- bouwonderlinge is een schrijven gericht, hoe er gehan deld dient te worden. Er blijkt naast de Tuinbouw-onderlinge, waarvoor men is aangesloten voor de ongevallenverzekering, een nieuwe vereeniging te zijn gesticht, n.1. de Tuinbouw-Onderlinge II voor de uitvoering van de Ziektewet. Deze beide ver- eenigingen hebben nu een regeling getroffen, die het mogelijk maakt, dat de bestaande ongevallen-verzeke ring en de nieuwe ziekte-vereeniging worden uitgevoerd door dezelfde commissies. Zij, die zich voor de ziekteverzekering hebben aange meld, dienen dan het volgende te weten: Het ziekengeld van de verzekerde arbeiders bedraagt 80 van het loon. gedurende zoo noodig 26 weken. Aangifte moet zoo spoe dig mogelijk door den werkgever gedaan worden bij den secretaris der P.O.C. of het lid er P.O.C. bij wien gij ongevallen aangeeft. Personeel, dat voor 1 Maart ziek geworden is, moet ook opgegeven worden, met vermel ding welke de duur der ziekte reeds is. Werkhervatting dient onmiddellijk opgegeven te wor den bij den vertegenwoordiger. De kosten der verzeke ring moeten door den werkgever aan 't verzekerings orgaan worden opgebracht, maar bij de loonbetaling mag de werknemer de helft der premie op 't loon in houden. Voorschotpremie is voorloopig 'vastgesteld op een bedrag van f 16 per f 1000 loon en per jaar. By een voorschotpremie voor een vol jaar van f 16 per f 1000 loon mag men by de loonbetaling, de helft hiervan, dus f 8 per f 1000 loon, of 8 cent van iedere f 10 loon in houden by de uitbetaling van 't loon. Het bestuur van „Hulp in Nood" raadt dus aan half- lid te worden, dat is dus voor een contributie van 10 ct. per week. Deze vereeniging vult dan tijdens ziekte het loon aan tot 100 Voor een loon van f 26 bedraagt de aanvulling voor de vereeniging dus 20 van f 26, d. i. f 5.20. Dat is dus ongeveer gelijk aan een halve uitkeering van „Hulp in Nood", die f 10.50 bedroeg. Bij loonen, hooger dan f 26, zal de aanvulling derhalve grooter zijn dan f 5.25 daar aanvulling procentsgewijze gaat. Verder* volgt nog de mededeeling, dat men by ziekte een geneeskundig advies moet inleveren. Voor dit ge neeskundig advies moet de verzekerde zorgen, voor wiens rekening dit dan ook komt. Losse arbeiders val len ook onder de ziektewet, indien er door hen min stens 2 dagen per week gewerkt wordt Aangezien er tegen 't Bestuursvoorstel geen bezwaren gemaakt worden en er niets meer aan de orde is, sluit de voorzitter de vergadering. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand Februari 1930. Geboren: Lily, dochter van Cornelis Kuiper en Mar- garetha Anthonia Oudshoorn. Rembertus Gerardus, zoon van Hermanus Kleinbekman en Alida Vroling. Jacob, zoon van Jacob Schuit en Maartje Bruin. Willem, zoon van Nicolaas Stam en Nelly Schermerhorn. Johannes Adrianus, zoon van Gerrit Mettes en Maria Engelina Broersen. Theodorus, zoon van Jacobus Petrus Kos en Cornelia Dekker. Huwelyken geene. Overleden geene. Politie. Aan komen loopen te Dirkshorn, een bruin zwart-kleurige hond met witte vlek aan de borst. Inlichtingen by de gemeente-politie. Billy was bang dat de jager, en niet minder de graaf en de gravin en het andere gevolg, vree- selyk boos op hem zouden zyn, omdat hy het hert gered had. Daarom meende hy dat dit wel een goede kans was om een tijdje er tusschen uit te gaan; en toen keerde hy de gryze merrie, verdween in het nabyzynde bosch, en was spoe dig, op de hielen gevolgd door Jerry en Redneb achter de takken verdwenen. Maar terwyl zij zich daar bevonden, werden zy plotseling verrast. Want eensklaps, zonder eenige waarschuwing, stond het achtervolgde hert voor hen, en dankte Billy voor zijn groote vriendelykheid. „O, ben jy het!" zei Billy toen hy van zyn verwondering bekomen was. „Voel je je nu weer heelemaal gped." „Ja, dank je", antwoordde het hert. „Ik ben wel erg vermoeid, maar ik kon toch niet naar huis gaan zonder je te bedanken, en omdat je mij het leven hebt gered, zou ik graag iets willen doen om je dit terug te kunnen betalen." „Goed, ik zal je wat vertellen," zei Billy, terwyl hy het hert over den hals aaide. „Ik zou je graag als lievelingshert willen hebben, maar dat zou je misschien niet prettig vinden." „Dat wil ik graag!" antwoordde het hert, „Ik wil je vriend voor het leven zijn. Maar ik kan niet in gevangenschap leven, want ik ben gebo ren om te vertoeven in de wouden en op de bergen." Kunnen Jullie je deze gevoelens voorstellen?

Schager Courant | 1930 | | pagina 10