WIERINGEN LANGENDIJK. ST. MAARTEN HOOGWOUD Z IJ P E. CALLANTSOOG. WINKEL Nagekomen Berichten. Gevaarlijke inbreker. De ramp in Zuid-Frankrijk. WIERINGERWAARD Marktberichten. De voorzitster, mej. A. Smit, opent dezen avond en zegt dankbaar gestemd te zijn tegenover raej. V.'uys, die als oprichtster van deze afdeeling veel voor haar beteekendo, dankt kerkbestuur voor kosteloos ge bruik van kerk en consistorickomer, de fara. van der Waal en den heer K. Kosse voor het opluisteren van dezen avond met hun muziek en vooral ook dominee Vorstman cn mevrouw voor de vele moeite, die zij zich voor het werk van deze afdeeling getroosten. Daarna werd staande gezongen Clez. 99, vers 3 en i. Nu krijgt mej. G. Jonges het woord om het over zicht van de afgeloopen 5 jaar voor te lezen. Zij me moreert, hoo het geestelijk leven in onzen polder verslapte, onze gemeente zelfs een tijd lang zonder dominee was, zoodat do diensten door verschillende dominees uit de omgeving moesten waargenomen worden. Drang naar geestelijk leven was er echter wel, ook onder de jongeren cn toen dan op initia tief van mej. Wuijs, van elders gekomen waar al een afdeeling van den bond was, een vergadering werd gehouden, bleek ook hier weel animo te zijn om tot oprichting over te gaan. Na veel bespreking cn voorbereiding kwam deze dan op 22 Febr. 1925 tot stand. Makkelijk w*s de taak van de afdeeling natuurlijk nie.t Zooals het hier met alle ve.reenigingen gaal, liep het ledental natuurlijk achteruit, maar door standvastigheid van ecnige getrouwen, bleef de afdeeling bestaan, en mag zich nu weer in meerderen bloei verheugen. Ook is getracht een kerkkoor op te richten, maar tot nu toe is men er niet in geslaagd. Na het overzicht, waarvan wij verkort ecnige me- dedeelingcn gaven, werden de V.C.J.B.-leden verzocht staande het .bondslied te zingen. Toen werden twee 'f gedichten gezegd, door mej. A. Smit en Wuijs, waarna mevr. Vorstman het religieuse spel „Talonten" inleid- de, dat opgevoerd zou worden dooi- oenige V.C.J.B.- 1 leden. Dit werd op een mooie, duidelijke wijze ge daan, zoodat het gespeelde goed te volgen was. Aan kleeding en spel waren goed verzorgd cn de aanwezi gen zullen er zeker wel van genoten hebben. Als uiting van dank voor de vele moeite mocht mevr. Vorstman een schoorsteenlooper in ontvangst nemen. Zondag werd de herdenking in eigen kring voort gezet, waaraan ook door V.C.J.B.-leden uit de omge ving is deelgenomen. Politie. Verloren: een bruine kinderportemonnaie met eenig geld; aan komen loopen: een bruine hond. Gevonden: een dop van collings-patentas; een fluwee- len kinderjurkje. ïnl. ter secretarie. De keuring van dienstplichtigen der lichting 1931 uit deze gemeente, zal plaats hebben te Schagen op 24 Maart 1930. Door de bewoners van den Grasweg (van Middenweg tot Koegraszecdijk) en do bewoners van den Middenweg (van Drlebruggen tot Grasweg) is een verzoek gericht aan den Raad om te willen bevorderen dat hun perceelen ook van waterleiding worden voorzien. Den heer A. A. Schouten, aannemer alhier, is den bouw opgedragen van het woonhuis, welke ingevolge de Landarbeidcrswet voor W. Breider aan den Balgweg zal worden gebouwd. Het grasgewas van den Verlengden Meerweg ls door den Anna Paniownapolder verhuurd aan den heer L, Voorthuijsen Pzn., voor den tijd van drie jaren. Door den heer A. P. Kossen, timmerman te Van Ewijck- sluis, is een aanvraag ingediend ingevolge de Hinderwet om twee electromotoren te mogen plaatsen, respectie velijk van 3 en 4 P.K. en tot het verplaatsen van een elcctromotor van 2 P.K. in zijn werkplaats. Door B. en W. zijn in de maand Februari do volgende bouwvergunningen verleend: aan P. Meijer, H. Tiessen. M. J. Rozenbroek en Jb. Raven tot het bouwen van een woonhuis; aan de N.V. v.h. J. Onderwater en Co., tot het bouwen van een woon huis met schuur; aan fa. P. Bijvoet en Co. te Overveen tot het bouwen van een woonhuis met bloembollen- schuur; .aan G. van den Berg tot het bouwen van een bloembollenschuur met pakplaats; aan N.V. Zandber- gens bloembollenbedrijf te C^pgstgeest tot het bouwen van een bloembollenschuuraan Jb. Stins tot het bouwen van een garage; aan P. Kramer te Heemstede en C. van Zijverden en Co. te Hillegom tot het bouwen van een gedeelte aan een bloembollenschuur en aan wed. P. Busé tot het bouwen van een schuur. BREEZAND. Voor rekening van J. J. A. Verrenen zal aan den Nieu wen Meerweg een bloembollenschuur worden gebouwd. De heer G. de Beurs, architect te Den Helder, heeft opdracht dit perceel to bouwen. Ten verzoeke van het Heemraadschap Wleringen ls door notaris Obreen Zaterdag in Hotel Lont in het open baar verkocht: een woonhuis niet schuur en erf aan den Hoelm (vroegere sluiswachterswoning). Kooper werd de heer N. Lont Elbz. voor f 1607. De heer J. C. de Haan opende Zaterdagavond zijn nieuwe zaak in rookersartikelen aan de Nieuwstraat to Hippolytushoef. De zaak geeft een keurig aanzicht De aannemer do heer N. J. Poel. cn de schilder Jb. Lont hebben dan ook wel eer behaald met de uitvoering van dit werk. Algemeeno vergadering van de voetbalvereeniging „Succes" op J.l. Zaterdagavond In „Concordia". De Voorzitter de hoer V. Veter opende de vergadering met hartelijk welkom aan do 32 aanwezigen. Het doel der vergadering is bespreking afrastering terrein, e.a. De verschillende Inschrijvingen zijn reeds in ons vorig blad vermeld. De heer H. Lont vindt het wat veel gold. Kan do vereeniging dat wel dragen? Hierover wordt onder elkander nog al wat gesproken. Enkelen vinden het noodzakelijk, anderen vinden het niet zoo- noodig. Tenslotte wordt een bestuursvoorstel In stemming gebracht of een afrastering zal komen. Wordt met algemeen© stemmen aangenomen. Voor enkelen tijd heeft II. Hollander bedankt als lid van de elftal-com missie. Thans werd het wenschelijk geacht dat deze plaats weer wordt aangevuld. Ook hierover wordt nog al een woordje gewisseld. Tenslotte wordt tot stemming overgegaan. Als candl- daton worden genoemd de heeren C. Slikker en Jn. Baijs De laatste wordt gekozen met meerderheid van stem men. Wanneer de heer Ba\js zijn benoeming niet aan neemt. wordt algemeen besloten C. Slikker te benoemen. Nu het terrein zoo'n groote verandering heeft onder- gann, wordt voorgesteld het terrein in April feestelijk te openen. Daarbij zal een goed elftal van bulten worden gevraagd cn zoo mogelijk dien dag muziek op het ter rein, cn des avonds bal in Concordia. Volgt punt 3 van de agenda, en wel benoeming van een leider der adspirantleden. Tot benoeming kan het nu niet komen, zoodat besloten wordt eens naar een ge schikt persoon uit te zien. De heer Kooij komt ter vergadering en is al dadelijk .bereid de leiding van de jonge spelers op zich te nemen. Dus behoeft verder niet gezocht te worden. A. Zwanink vraagt of de oude schutting weer wordt geplaatst. Deze gaf voorheen bij slecht weer altijd mooie beschutting. De heer D. Kooij stelt voor een waterplaats op het ter rein aan te brengen. Wordt goedgevonden. Het terrein zal worden geblokt, en daarvoor ls ge vraagd A. v. d. Welle. Dat komt dus ook In orde. De Voorzitter brengt den heer H. Hollander dank voor zijn bemoeiingen als lid van de elftalcommissie. Volgt een theepraatje. Er zijn velo verconigingen waar b'j wedstrijden geen thee wordt geschonken. Succes geeft a.ttfd thee. Thans zijn er leden welke voorstellen om die vereenigingen welke geen thee geven ook hier geen thee to geven. Over deze kwestie zal gesproken worden op de alge- meone bondsvergadering. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter de ver gadering met dank voor de besprekingen. De grondwerken aan den sluisbouw te de Haukes zijn thans geheel gereed gekomen, waardoor de laatste 30 grondwerkers welke daar nog werk vonden, j.l. Zaterdag zijn ontslagen. Op de kiezerslijst voor deze gemeente komen voor het jaar 19301931 voor: 2787 kiezers voor de Tweede Kar mer; 2619 voor de Provinciale Staten en 2450 voor den Gemeenteraad. De keuring voor den dienstplicht zal dit Jaar voor deze gemeente plaats hebben te Schagen in het koffie huis ,De Posthoorn" op 26 Maart a.s. Ten bate van de gemeente Wieringen is wederom ge- wetensgeld gestort, thans een bedrag van f 40. Bij het Gemeentebestuur is, naar aanleiding van een desbetreffend verzoek om inlichtingen, thans bericht ont vangen, dat de geprojecteerde spoorlijn de nieuwe school te Hippolytushoef niet zal raken. Naar wij vernemen, zullen binnenkort de uren van openstelling der hulppostkantoren alhier uitgebreid wor den. Het kantoor te De Haukes zal voor den post en telegraafdienst een uur per dag meer worden open gesteld, voor den telefoondienst 2 uur meer; het kantoor te Hippolytushoef voor den telefoondienst 4 uur meer; het kantoor te Den Oever voor den post- en telegraaf dienst 1 uur meer. Gedurende de maand Maart zal alhier weer de gewone collecte van het Leger des Heils worden gehouden. De heer Jn. Vroom te Polder Waard-Nieuwland heeft zijn boerenwoning met landerijen verhuurd aan den heer Blankendaal van Schermerhom nabij Alkmaar. Deze zal de woning met 1 Mei a.s. betrekken. DEN OEVER. Zaterdag gaf de Mandolineclub „Oost-Wicringen" ln de zaal van den heer J. Lont een openbare uitvoering. De zaal was goed bezet. De voorzitter, de heer M. Bos- ker, opende den avond met hartelijk welkom. In het bijzonder werd de directeur, de heer S. Bruul, welkom geheeten. Een viertal muzieknummers werden zeer goed ten gehoore gebracht en werd met daverend applaus be loond. Vervolgens werden een zestal voordrachten opge voerd. Ook deze vielen goed in den smaak van het pu bliek. Bij de sluiting werd dank gebracht aan alle mede werkenden voor den avond. Een gezellig bal na tot slot besloot het feest. Zaterdagmiddag zouden twee polderjongens met een rank bootje in de Wieringermeer gaan botvisschen. Een elndweegs uit den wal zouden zij hun netten uit zetten, maar werden door omkantelen van het bootje zelf uitgezet. Voor dit euvel waren zij echter van te voren reeds door bekwame visscherlui gewaarschuwd. Deze heeren, Jan Hegeman en S. Poel, werden nu door hulpgeroep opmerkzaam gemaakt van het ongeval. Zij spoedden zich zoo vlug mogelijk naar de plaats des on- heils en smaakten het genoegen, met nog een andere toegeschoten hulp, de menschen van een wissen dood te redden. Overleden: Grietje Semeljns, oud "63 Jaren, echtgenoote van K. Leegwater; Lena Kamp, oud 18 jaren, ongehuwd Ingeschreven: N. Kapitein van Zljpe; B. N. Blok van Noordscharwoude; S. B. Zeeman van Schagen; J. de Geus van N. Niedorp; J. Blokker van N. Niedorp; D. Spaans van Schagen. Afgeschreven: S. Plakman naar Harcnkarspel; M. Bruin naar Zuidscharwoude; K. Buikera naar Groningen; W. Jongejans na ir Alkmaar; T. Bijpost naar Sijbekarspel; Rijper, A. cn M. naar Amersfoort Zor.J hadden wij het genoegen, het duo, of liever gezegd, het gezelschap Hofman te zien en hooren optre den in het café van den heer Schrijver. Met groot ge noegen werden de verschillende nummers aangehoord, stilte en aandacht was er, en dan weer galmden de lach salvo's door de zaal, hetgeen wijst op genieten. Deze lieden kunnen er dan ook op bogen, 't in hun macht te hebben om het publiek bezig te houden en alles op on berispelijk nette wijze. Het woord bij 't afscheid, waar van een wederzien werd gesproken, zal wel nagenoeg door een ieder onderstreept worden daar 't genieten al gemeen was. Na dit een gezellig bal tot slot. AARTSWOUD. Groot was Zondag het bezoek van publiek aan onze plaats, om het drooggelegde gedeelte van den Wieringer- merpolder te zien. Per auto, motor, fiets en per voet kwamen ze van heinde en ver. Naar schatting ligt er reeds 100 H.A. droog. Zoo vlak en hard is het, dat er velen een fietstochtje op maken, terwijl de jongelui er een mooi voetbalterrein hebbenwaar reeds veel gebruik van wordt gemaakt. BURGERVLOTBRUG. Op 16 Maart a.s. komen alhier ln café de Nijs de bekende Beverwijker Harmonica-virtuozen. Tevens is er tot slot een groot bal aan verbonden. Wij verwijzen overigens naar komende advertentie. Tot besteller in de wijk Callantsoog is benoemd de heer Visser, thans hesteller hij de posterijen te Wie- ringerwaard. De echtgenoote van den heer Visser wordt met de waarneming van het poststation be last. De benoeming gaat in 22 Maart 1930, terwijl, zooals onzen lezers bekend, de tegenwoordige func- tionnaris naar Haarlem is overgeplaatst. eigenheimers f 11.10, blauwe po*ors f 1.25—1.40. bonte poters f 1.251.40, Bevelanders f 11.10, TJpolder eigen heimers f 0.901, bravo's f 1—1.10, Bevelanders f 1 3.10, Hillcgommer f 13.50 per H.L., Drentsche eigen heimers f 0.801.25 per 50 Kg.; winter malta f 1113 per 100 Kg.; Frlesche eigenheimers f 1—1.10, Spuische eigen heimers f 11.10 per H.L. AMSTERDAM, 10 Maart 1930. (Boerennoteeringen). Tarwe wit f 9.259.75, Rood f 9—9.23, Rogge f 6.25—0.75, Chev. f 6.50—7. Haver 5.25— f 5.75, Duiveboonen f 1415, Paardeboonen f 99.50, Groene erwten f 910, vale erwten f 810 per 100 kilo. Karwij f 1717.50, Blauwmaanzaad f 17.5018.50 per 50 kilo. NEDERLANDSCHE BANK. De Nederlandsche Bank heeft met ingang van 7 Maart 1930 haar rentetarieven vastgesteld als volgt: wisseldisconto 314 promcsscndisconto 4 belee ning van efefeten -4 beleening van goederen cn ceclen 4 voorschotten in rekening-courant 4 GEWORGD IN EEN WATERMOLEN. Do 38-jarige gehuwde landbouwer R. Barels te Ooster broek gemeente Eelde, is bij het smeren van een water molen aan het Noord-Willemskanaal om het leven ge komen. Zün loshangende das werd door een rechtop staande as gegrepen en opgewonden, waardoor de man werd geworgd. EEN TREURIGE DOOD. Zaterdagavond hoorden te Zwolle de buren van zekeren Brus, een 62-jarlgen ongetrouwden man, die een paar bovenkamertjes bewoonde, een slag, en Brus roepende: „O, o, ik ga dood!" Daar Brus nogal misbruik maakte van sterken drank, werd er niet veel aandacht aan ge schonken. Eerst Zondagavond werd de politie gewaar schuwd. Deze brak de deur open en vond het lijk van Brus ln een van de twee vertrekjes, waar een onbe schrijflijke vervulling heerschte. Ofschoon Brus door Armenzorg gesteund werd, vond men een bedrag van ruim f 20 in een splinternieuw pak. MOTOR-ONGEVAL TE SPANBROEK. Een duorijdster gedood. Te Spanbroek reed Zondagmiddag een verloofd paai uit Hauwert, de heer Butter met mej. Kaper, per mo torfiets. Door het leegloopen van de voorband vielen bel den, waarbij het meisje zich ernstig kwetste. Zij bleef bewusteloos en had een ernstige hersenschudding, waar aan zij in de ziekenverpleging te Hoorn is overleden. NOODLOTTIG ONGELUK OP EEN WERF. Twee arbeiders door een luchtkoker getroffen. Gistermorgen is bij het ophijschen van een luchtkoker op de werf van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen de strop gebroken. De luchtkoker viel naar beneden en kwam terecht op twee jeugdige arbeiders, Een hunner werd op slag gedood, terwijl de andere zeer ernstig ge wond naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, waar hij is overleden. Beide slachtoffers zijn ongehuwd. Het revolverschot in de garage. Toen de politie arriveerde, waren de vogels gevlogen. De auto-handelaar J. de Graaf, wonende aan den Rot- terdamscheweg te Delft, bemerkte Zondagavond om streeks 9 uur, toen hij met zijn gezin in de huiskamer zat, dat zijn beide honden onrustig werden. Hij hoorde gestommel in de nevens zijn woning gelegen garage en ging daarheen. Bij het licht der maan zag hij daarin twee personen, van wie hij éen herkende. Terwijl hij nog in de deuropening stond, werd hem toegeroepen: „Sta of ik schiet", tegelijkertijd klonk een schot, waar van de kogel op ongeveer 5 c.M. van het hoofd van De G. In den deurpost sloeg. De G. ging weer naar zijn woning en liet door zyn huisgenooten via de buren, de politie waarschuwen, terwijl hij zelf een wakend oog bleef houden op de garage en trachtte de inbrekers te beletten te ontsnappen. Toen de politie ter plaatse kwam bleken de beide personen kans te hebben gezien, door het forceeren van een zijdeur, de vlucht te nemen, waar bij zij nog over een 2 M. hoogen muur zijn geklommen. Men meent, dat de bezoekers goed op de hoogte waren met de situatie en zij er blijkbaar op gerekend hadden, dat de heer De G. afwezig zou zijn, zooals gewoonlijk des Zondagsavonds. De hulpverleening. V.D. verneemt uit Parijs: President Doumergue en minister-president Tardieu zijn Zondagmiddag uit de door overstrooming geteisterde gebieden van Zuid-Frankrijk weer naar Parijs vertrok ken. In den trein deed Tardieu aan de journalisten, die de creds hadden meegemaakt, mededeelingen betreffende de hulpmaatregelen, die de Fransche regeering voorne mens is te treffen. Hen, die schade hebben geleden zal men trachten te helpen door vergoedingen, hetzijn in geld het zij in natura, en door het bouwen van noodwoningen. In de eerste plaats dient echter de landbbuw het vlugst geholpen te worden cn vooral de landbouwers, wier ak kers en bouwland door het water geheel zijn vernield. De bevolking is voorloopig ondergebracht in barakken, die in de nabijheid van de verwoeste dorpen zijn opge slagen. De Kamer zal moeten beslissen over een reeks wetsontwerpen, die met de overstroomingsramp verband houden. O.a. is er nog een wetsontwerp tot het verlee- nen van een aanvullend crediet. naast het crediet van honderd mlllloon frank, dat de Kamer Vrijdag in aller ijl goedkeurde. Het aantal dooden. Uit Montauban wordt gemeld: De opruimingarbeid wordt voortgzet. Men heeft het lijk van een negentiende slachtoffer gevonden. De dienst der voedselvoorziening werkt geregeld. STAKING TE CALCUTTA. Uit Calcutta komt bericht dat 20.000 spinners gister in het district Titahur het werk hebben neergelegd ten gevolge van de bedrijvigheid van de vakvereeniging van werklieden bij de jute-spinnerijen. Vijf van de zeven spinnerijen zijn gesloten, twee werken gedeeltelijk. De stakers zijn grootendeels lieden uit Madras. Voor ccn van de spinnerijen heeft de politie de menigte uiteen moeten drijven. EEN ONGELUKKIGE TERUGKEER MET EEN PARTICULIER VLIEGTUIG UIT NEDERLAND. Twee broers, genaamd Linnel' kwamen Zaterdag met een Dehavil'.and-vliegtuig voor twee personen van een zakenreis na3i Nederland in Engeland terug, toen zij op het strand van Braghton uit dc lucht neerstortten. Het toestel werd zwaar gehavend, maar de twee passa giers kregen geen letsel. Het ongeluk wordt aan den mist geweten. DE OVERSTROOMING IN NATAL. In totaal 9 dooden. Uit Natal wordt gemeld, dat de overstrooming, waar van elders in dit nummer melding wordt gemaakt, langa de oevers h3ar sporen van verwoesting achter gelaten heeft, maar dat geen lijken gevonden zijn. Tot dusver zyn twee Europeanen en zeven inboorlingen omgeko men. Ter herdenking van het 33-jarig bestaan der afd. van den A.N.G.O.B. zal deze op 22 Maart in de kolfbaan van den heer P. Kramer een feestelijke bijeenkomst houden. De heer F. U. Schmidt uit Bussum zal de feest rede houden. Muziek, zang en voordracht zullen den avond vullen. NOORDSCHARWOUDE. B. en W. dezer gemeente maken bekend, dat tot 31 Maart a.s. gelegenheid bestaat zich op te geven voor plaatsing op de O.L.-school voor leerlingen welke voor of op 1 October den leeftijd van 5% jaar bereikt heb ben. Tevens kunnen leerlingen voor de U.L.O.-school worden opgegeven. Naar „Ons Weekblad", het orgaan der Langendijker Winkeliersvereeniging mededeelt, hebben zich voor den te houden feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, reeds meer dan 200 personen opgegeven. De bekende kruidenierszaak van Mej. de Wed. L. Kui per is thans overgegaan ln handen van haar zoon, den heer S. Kuiper. Door B. en W. is aan den heer J. W. Bullooper, bak kerij alhier, het doen bouwen èn in werking brengen van een heeteluchtoven toegestaan. Bouw Oosterstraat. Door de aannemers Rutsen en Van Exter te Zuidschar woude zal voor rekening van den her Jac. Prijs te Oud karspel een nieuw woonhuis gebouwd worden aan de Oosterstraat. Propaganda-avond Jongelieden Geheelonth. Bond. Zaterdagavond werd door de afdeeling Langendijk een propaganda-avond gehouden in het lokaal van den heer J. de Bakker, welke goed geslaagd Is. Opgevoerd werd het tooneelstuk In 2 bedrijven „Janus de Wonderdokter", wat de aanwezigen deed schudden van het lachen. De voorzitter sloot de avond met een opwekking om zich bij de jeugd-organisatie aan te sluiten. Zaterdagmiddag ontstond een begin van schoorsteen brand bij den heer J. Brakeboer. Spoedige hulp wist echter verder onheil te voorkomen. In de te Alkmaar gehouden vergadering van de Noord- hollandsche propaganda-commissie der Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholh. dranken werd besloten dit jaar weder een provinciale meeting te houden in samen werking met A.N.G.O.B., I.O.G.T. en S.O.V. Wij vestigen de aandacht op een ln dit nummer voor komende advertentie betreffende de aangifte tot toe lating op de gemeenschappelijke school voor uitgebreid lager onderwijs, alhier. OUDKARSPEL. Zaterdagmorgen had ln de garage van de firma J. Eecen Gz„ een ongeval plaats. Men was in de repara- tiekuil bezig om de startinrichting onder in een personen auto na te zien, toen plotseling door 't overspringen van een vonk een ontploffing van benzinedamp plaats vond, welke nog zoo hevig was, dat een der ramen stuk sprong en de knal ver in den omtrek weid gehoord. De auto welke boven de kuil stond vatte vlam en do toestand scheen bedenkelijk te worden. Doch het kloek optreden van eenige personen voorkwam eiger. Direct werd door iemand van het kantoor de burgemeester opgebeld en in minder dan geen tyd was dc bt indweer op "zijn post. Gelukkig behoefde men nog niet met de spuit tc werken, daar men inmiddels door een brandbluschapparaat het groote gevaar den kop in had gedrukt. Mr. C. P. Eecen was n.1. onmiddellijk met een bluschapparaat aanwezig en had het genoegen de brand hie.inede te blusschen. De persoon die onder de auto bezig' was kwam er met eeni ge brandwonden af. Het feit dat hij een schoon cn droog pak aan had voorkwam bij hem e:gcr. We kunnen met voldoening dan tok schrijven dat door het flink optreden van eenige pers: ncn een groote brand voorkomen is Dat de menschen van de brandweer voor hun taak berekend zijn bleek hier onmiddellijk, want ieder was direct op zijn post en stond gereed om dadelijk in te grijpen, indien dit noodig was. In de Spoorstraat ontstond Zaterdag een begin van brand op den zolder van het perceel bewoond door den heer J. Brakeboer. Door het flink optreden van den heer P. B. werd hier erger voorkomen, met een emmer water was hier de brand spoedig gebluscht. A.s. Donderdag, 13 Febr. zal er een ledenvergadering plaats hebben van den Bond voor Staatspenslonneering in het lokaal van den heer Jansen alhier GEMEENTE OUDKAIcSPEL. Geboren: Hendrik Jan, zoon van C. W. Eradus en N. Kapitein; Geertje, dochter van B. T. Pankras en C. Hes- sing; Hendriks, dochter van B. T. Pankras en C. Hes- sing; Marietje Geeri, dochter van H. J. Moo|j en T. Keizer. Onze plaatsgenoot, de heer S. A. Uges, heeft met gunstigen uitslag het examen afgelegd, van coupeur afd. Heerenkleeding en als zoodanig het diploma van het Ned. Inst. van coupeurs en coupeuses verworfen. WAARD EN GROET. Zaterdag 8 Maart j.l. hadden ln het Polderhuis te Win kel plaats twee herstemmingen met den navolgenden uitslag: Herstemming tusschen de heeren G. D. Geertse- ma en C. Kaan. Uitgebracht 89 stemmen, waarvan 57 op G. D. Geertsema en 32 op C. Kaan. Gekozen G. D. Geert- sema. Herstemming tusschen de heer P. Koomen en G. D. Geertsema. Uitgebracht 89 stemmen, waarvan 62 op P. Koomen en 27 op G. D. Geertsema. Gekozen: P. Koomen. De algemeene vergadering van Hoofdingelanden is be paald op Zaterdag 22 Maart a.s., des namiddags 1% uur. Mej. N. VisserVan der Werf ls met ingang van 22 Maart a.s. benoemd als stationhoudster aan het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Callantsoog, in verband waarmee de heer D. Visser brievenbesteller alhier, naar Callantsoog wordt overplaatst. De heer D. Visser alhier heeft het woonhuis, thans door hem bewoond, uit de hand verkocht aan den heer P. Wit te Den Helder. Het woonhuis aan de Nieuwesluis, voorheen be woond door den heer A. Braaf, eigendom van den heer W. Peereboom, ls bij onderhandschen verkoop overge gaan aan den heer T. Braaf alhier. Heden Dinsdag herdenkt onze plaatsgenoot, de heer J. Bakker Sz. den dag dat hij zich 25 jaar geleden alhier als smidsbaas vestigde. We gelooven wel, dat hij te vreden zal zyn over het in hem gestelde vertrouwen. Wel gefeliciteerd, Bakker. ALKMAAR. 8 Maart. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter -le soort f 0.95—1.07% 2e soort f 0.85—0.95, eieren (groothandel f 4.505, eendeieren f 4.50. ALKMAAR, S Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 22. paarden f 200350, hitten f 100 200, 16 melkkoeien f 200400, 324 nuchtere kalv. (slacht) f 8—24, nuchtere kalv. (fok) f 14—30, 29 vette schapen f 3646, overhouders f 2836, 5 schrammen f 37, 44 big gen (10 weken) f 2835, 1 bok of geit f 4. Handel matig. ALKMAAR, 8 Maart. N.V, Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 215000 kipeleren. 56—58 Kg. f 4.70—5.10, 58— 60 Kg. f 4.90—5.20, 60—62 Kg. f 5.10-5.50, 62—61 Kg. f 5.30—6.10, bruine 60—65 Kg. f 5.30—6.20, 25000 eend eieren f 4.70. NOORDSCHARWOUDE, 10 -Maart. Ujcn f 1.101.30, drielingen f 0.50, grove f 3.60, peen f 0.901.20, peen kleine f 0.70, roode kool f 5.309.80, gele kool f 7.208.20, Deensche witte kool f 1—1.90 per 100 Kg. Aanvoer: 4300 Kg. uien, 74C0 Kg. peen, 87400 Kg. roode kool, 16500 Kg. gele kool, 117500 Kg. Deensche witte kool WARM EN HUIZEN. 10 Maart. Roode kooi le soort f 5.30, 2e soort f 4.90, gele kool le soort f 7.70, witte kool le soort f 1.20--1.70, per 100 Kg. Aanvoer: 1900 Kg. roode kool, 500*Kg. gele kool, 6200 Kg. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Maart Roode kool f 5.209.50, gele kool f 57.80. Deensche witte kool f 1.20—1.90. uien f 1.30—1.60. grof f 1.50, drie lingen f 11.20, peen f 1—1.40 per 100 Kg. Aanvoer: 65000 Kg. roode kool, 60000 Kg. gele kool, 38000 Kg. Deensche witte kool, 6000 Kg. uien, 4100 Kg. peen. AMSTERDAM, 10 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 370 vette koelen, waarvan de prijzen als volgt: le kw. f 1.101.18, 2e kw. f 0.740.88, mindere soorten f 0.640.70, 140 nuchtere kalfkoeien f 260380, 104 vette kalveren 2e kw. f 0.800.85, 3e kw. f 0.74 0.80, 224 nuchtere kalveren f 8—14, 79 schapen f 3641, 600 varkens waarvan de prijzen als volgt: vleeschvarkens f 0.900.91, zware varkens f 0.890.90, vette varkens f 0.86—0.88, 13 paarden f 120- 230. ALKMAAR, 10 Maart. Op do heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 38 vette koelen f 260430, handel ma tig; 1 vet kalf f 110, vette kalveren per ned. pond f 1.50 256 nuchtere kalveren slacht f 828, fok f 1630, han del stug, 570 vette varkens (zware) per ned. pond 72 —79 cent: zouters per ned. pond f 0.76—0.78. AMSTERDAM. 10 Maart 1930. Aardappelen (Bericht v d. mak. Jac. Knoop). Zecuw- sche Bonten f 1.402, blauwen f 1.752, bravo's f 11.10,

Schager Courant | 1930 | | pagina 6