il Binnenlandsch Nieuws. Ernstige aanrijding op den Muiderstraatweg Onze handel in bloembollen op Amerika. Het Russische graan. Tli&foJmaa&ttlf FOSTER'S MAAGPILLEN Het misdrijf te Bennekom. Ernstige vechtpartij te Bergen op Zoom. fBeenwonden> Kloosterbalsem DE LANGENDIJKER GR0ENTENVE1LINGEN. Gemengd Nieuws. Overstroomingen in Zuid-Afrika. De sriid tegen den drank in Amerika. STER-TABAK I Pijnloos scheren Een zwaargewonde fietsrijder langs den weg gevonden. Vermoedelijk door een auto aangereden. Een bestuurder van de Gooische tram zag Zaterdag avond half negen in het schijnsel van zijn zoeklicht een man op den weg liggen tusschen Naar den en Hakkelaars- brug. Terzijde lag een fiets. Hij waarschuwde twee motorrijders, en met behulp van omwonenden Is de man naar dr. Keyzer te Naarden gebracht. Deze constateer de een hersenschudding en liet den man naar de Majella/- stichting overbrengen. Door middel van een S.OÜ?.-be- richt heeft de Naardensche polite de identiteit van den man kunnen vaststellen: het was de 20-jarige V. Hepp, uit Harderwijk, die per fiets naar Amsterdam was ver trokken om zijn ouders te bezoeken. Hij zal vermoedelijk door een auto zijn aangereden. Zijn toestand liet weinig hoop. De wagenbestuurder zelf den fietsrijder aangereden. Nader meldt men uit Naarden: Bij een verhoor, dat de Naarder politie laat op den avond den wagenbestuurder heft afgenomen, kwam aan het licht, dat deze zelf den fietser heeft aangereden. Hij verklaarde nu, dat hij door de verblindende lichten van twee auto's die uit de richting van Amsterdam kwamen, geen voldoende uitzicht meer op den weg had. Hij zag wel een fietser op 25 meter afstand voor hem uit rijden, vlak langs de rails doch daar hij een vaart had van c.a. 30 kilometer kon hij niet tijdig meer stoppen. Zelfs de conducteur van den wagen was van meening, dat de aanrijding door een auto was geschied. De politie had op den zakdoek van den aangeredene de initialen V. H. gevonden deze kenteekenen per radio uitgezonden. Een broeder van den heer H. uit Baarn hoorde dit bericht en telfoneerde toen naar Naarden, dat zijn broeder hem des middags had bezocht op weg van Harderwijk naar Amsterdam. Hij nog nog eenige bijzondere kenteekenen op en hieruit bleek dat het den 20-jarigen V. H. betrof. NALATIGHEID? Het fabrieksongeluk te Wormerveer. Het lijk van den fabrieksarbeider L., die Woensdag nacht in de oliefabriek De Engel van de firma Grok en Laan te Wormerveer in een kuip, gevuld met kokende vetzuren is gevallen, Is op last van de justitie in beslag genomen. Dr. Hulst uit Leiden heeft de lijkschouwing verricht. Uit het ingestelde onderzoek zou zijn gebleken, dat de kuip niet was voorzien van de bij de wet voor geschreven beveiliging. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Op een onbewaakten overweg op de Veluwe. Zaterdagmiddag te omstr^ks half vier werd op den onbewaakten overweg onder Putten, bij de halte Bijste ren een vrachtauto door den sneltrein GroningenAm sterdam gegrepen. De auto werd geheel vernield, de chauffeur bleef wonder boven wonder ongedeerd. De lo comotief werd licht beschadigd. De trein had ongeveer een kwartier oponthoud. EEN DAS IN EEN KIPPENHOK. Zeldzame vangst te Wijngaarden. Te Wijngaarden heeft een landbouwer in een kippen hok een das gevangen, waarvoor hem f 20 werd uitbe taald. Een nog grooter exemplaar schijnt in den om trek te zijn waargenomen, waarop f 30 premie is gesteld. 15 RATTEN IN EEN BED. IIÜ zal nu wel rustiger slapen. Bij den landbouwer C. van Kasteren te Veldhoven zijn niet minder dan 15 groote ratten in een bedstee gevangen De man zal nu voortaan rustiger slapen, meent hij. EEN KARREVRACHT DOODE VLIEGEN. De stadstoren te Doetinchem gezuiverd. Op last van het gemeentebesutur te Doetinchem is de stadstoren van vliegen gezuiverd. Na afloop der werk zaamheden was meer dan een karrevracht doode vliegen verzameld. HET AUTO-ONGELUK TE EFE. Het slachtoffer aan de verwondingen overleden. De bij het auto-ongeluk bij Epe bekneld geraakte L. Prins is in het ziekenhuis te Apeldoorn overleden. VOOR DEN TREIN GEVALLEN. Een ongeluk dat goed afliep. Zaterdagmorgen ls op het station te Hoorn mej. W., aldaar woonachtig, van het perron voor een binnenko menden trein gevallen. Doordat zij tusschen de rail te recht kwam en bleef liggen, is de trein over haar heen gegaan en kwam zij er met enkele verwondingen af. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Internationale bloemententoonstelling te New-York. Koninklijke belangstelling. H. M. de Koningin heeft naar aanleiding van een des betreffende verzoek van het Centraal Bloembollen Comi té te Haarlem, een gouden medaille met Hare beeltenis beschikbaar gecteld voor de internationale bloemen tentoonstelling. welke op 17 Maart a.s. te New-York zal worden geopend. Het ligt in .de bedoeling, dat deze me daille op een dien dag te houden feestmaal zal worden aangeboden door Hr. Ms. gezant te Washington, die bij dezelfde gelegenheid de gouden trophee, die als wissel- prijs door den Bond van Bloembollenhandelaren is uit geloofd, aan het bestuur der tentoonstelling te New-York zal uitreiken. Het Centraal Bureau weigert, voortaan Russische landbouwproducten te koopen. Naar vernomen wordt, heeft het bestuur van het Centraal Bureau dezer dagen besloten, geen Russische landbouwartikelen meer aan te koopen, welke hier door het Handelsorgaan van de Sovjetrepubliek worden ver handeld. Men weet dat het Centraal Bureau de Coop. Inkoop centrale is van het grootste deel der coöperatieve Ned organisaties op het gebied van den aankoop van land- bouwbenoodlgdheden. Honderden dier aankoopvereeni- gingen met een gezamenlijk ledental van tienduizenden boeren zijn er bij aangesloten. Een zeer groot deel van alle meststoffen en voederartikelen, welke in Nederland worden gebruikt, worden door het Centraal Bureau ge ïmporteerd. Thans is in een rondschrijven aan de leden meege deeld, dat men geen orders wil aannemen op de Russi sche voerartikelen, welke den laatsten tijd in belang rijke hoeveelheden worden aangevoerd. Het bestuur overweegt daarbij, dat de wijze, waarop de Sovjet zich luidens de berichten deze artikelen verschaft, stuitend ls en het wenscht voorts ook niet de Sovjet aan Inkom sten te helpen, welke den Russischen boeren ten goede zouden moeten komen, doch die naar het schijnt worden gebruikt, om in andere landen van Europa onrust te zaaien en revolutie voor te bereiden. Gebrek aan eetlust, hartwa ter, spijsverteringsstoor- nissen en ongeregelde r stoelgang verdwijnen door het gebruik van Foster's Maagpillen. f0.65 per flacon. De verdachte ook schuldig aan verschil lende inbraken. De politie-deskundige dr. Hesselink uit Arnhem heeft op grond van vingerafdrukken van Jan Hoek geconstateerd, dat deze debet moet zijn aan vijf in braken, de laatste maanden te Oosterbeek en omstre ken gepleegd. Daarbij zijn o.a. bedragen van f 1000 en f900 ontvreemd. Naar aanleiding van deze ontdek king zijn Zaterdagmiddag onder leiding van den rechter-commissaris, mr. Hannema, en den officier van justitie, jhr. mr. van Nahuys, in de woning van H. opnieuw huiszoekingen gedaan. Voorts is de tuin door gemeentewerklieden geheel omgespit en zijn de putten geledigd. Van deze huiszoeking kon ons geen resultaat worden meegedeeld. De politie uit Ede en de recherche uit Oosterbeek verleenden hun mede werking. Met het mes gestoken. Slachtoffer in hot ziekenhuis opgenomen. In het café „De Werkman" te Bergen op Zoom ont stond Zaterdagavond twist tusschen bewoners van het woonwagenkamp. Hierbij was o.m. betrokken een zekere B. Raaymakers, die tijdens de ruzie uitgenoo- digd werd, mede naar buiten te gaan. Toen hij hieraan gevolg gaf, werd hij plotseling van achteren aangegrepen en met een mes in het on derlijf gestoken. Raaymakers vluchtte in de wacht von het Markiezenhof. Hier bleek, dat het mes nog in de wonde stak en een slagader was geraakt. De toestand van R. was door het groote bloedverlies zoo ernstig, dat overbrenging naar het Algemeen Burger gasthuis noodzakelijk werd geacht. De dader is voortvluchtig, doch zijn naam schijnt bij de politie bekend te zijn. Eenigen tijd na deze vechtpartij werd een drietal woonwagenbewoners, die bij de vechtpartij waren ge weest, naar h^t politiebureau overgebracht. Nader meldt men dat op medisch advies de getrof fene is voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Na veel moeite zijn de geneesheeren er in geslaagd het mes uit de wonde te verwijderen. Na een ijverig onderzoek is de politie cr om half 12 in geslaagd den dader, zekeren A. M., op den straat weg naar Tholen aan te houden. Hij is naar het po litiebureau overgebracht. De drie eerder aangehoudenen, die bij de vecht partij waren tegenwoordig geweest, zijn na verhoor op vrije voeten gesteld. Denk niet gering over beenwonden. Bi) den last komt het gevaar, wanneer ze niet zorgvuldig worden behandeld. Akker's Klooster balsem op de wonde, verzacht de pijn, bevordert de vorming van nieuwe weefsels en werkt ontsmettend. Akker's ,,Ceen goud zoo goed' De Algemeene Vergadering van de Lan- gendijker Groentencentrale. Vierbond, bonnenstelsel, pensionneering van oude tuinders. Eenigszins achteruitloopende prijren van gele en roode kool, welke zich op 't laatst der week weer herstel len. Slechte prijzen voor Deensche witte, ondanks de levendige vraag. Uienprijzen slecht; idem die van peen en bieten. De tuinbouwers zagen met verlangen on belangstel ling uit naar de Algemeene vergadering van de Lan- gondijker Groentecentrale. Wel was de agenda dit jaar niet bijzonder belangrijk, wat ook al bleek uit de openingsrede van den voorzitter, waarhij niets werd gezegd, dat de doorsnee-tuinder nog niet wist. Er is dan ook weinig te zeggen, want daar zijn te genwoordig zeer weinig brandende quaesties, er zit weinig perspectief in den tuinbouw, zooals deze hier in hoofdzaak wordt uitgeoefend. Dat de tuinbouwers moeten zorgen voor een goede sorteering on verpak king; dat zorg moet worden besteed aan de qunliteit van het product; dat het noodzakelijk is, reclame te maken voor de Hollandsche producten van den tuinbouw, willen deze op de wereldmarkt niet in een hoekje geduwd of op den achtergrond geschoven worden, het is alles zoo klaar als de dag. De nood zakelijkheid van veilen onder het U.C.B.-merk, niet alles op één kaart te zetten, door een beperkt aan tal producten te verbouwen, doch zich ook te gaan toeleggen op glascultuur en bloembollenteelt., men zou een vreemde in Jeruzalem moeten zijn, om daar van het gewenschte niet in te zien. Dat men intusschen toch verlangend was naar de resultaten van de te nemen besluiten en de te voe ren discussies, was voor een belangrijk deel gelegen in de omstandigheid, dat reorganisatie van den Vier bond of opheffing van dit lichaam op de agenda stond. Ongetwijfeld ook, omdat het bonnenstclsel voor de zooveelste maal een onderwerp van bespre king zou uitmaken en niet het minst, dat pension neering der tuinders een deel van de vergadering-' schotel vulde. Wie eenigszins met het vereenigingsleven op de hoogte is en bekend met de verhoudingen, in welke de 4 veilingsvereenigingen tot den Vierbond staan, kan al van te voren voorspellen, dat van opheffing of reorganisatie geen sprake kon zijn. Eerst als de vei lingen in vast verband tot den Vierbond behoorden en de rechten en plichten in statuten en reglementen waren vastgelegd, kan over reorganisatie of opheffing worden gesproken, doch dan nog slechts in dezen zin. dat de L.G.C. daartoe dan een voorstel kon doen in afwachting van wat de meerderheid zou beslissen. Nu, in het tegenwoordige losse verband, knn de L.G.C. zich uit den Vierbond terugtrekken, meer niet, doch spoedig zou ongetwijfeld het verlangen rijpen het verbroken contact te herstellen, omdat de veilingen elkaar nu en dan noodig hebben. Dat het bonnenstelsel niet zou worden afgeschaft is duidelijk voor ieder, die weet, dat men een hand moet hebben, wil men een vuist maken. Wel zou dit nog in theorie door te voeren zijn, als alle veilingen hetzelfde besluit namen, doch ook dan nog rijst de vraag, of practische door- en uitvoering wel tot de mogelijkheden zou behooren. Zoo lang de tuinbou wers niet de macht hebben, om een minimumprijs voor hun producten vast te stellen, zal het bonnen stelsel wel blijven. De voorzitter van Koophandel, de heer C. Wagenaar Kz., de bekende groot-exporteur van groenten, stak nu reeds waarschuwend een vin ger op, vermanend, dat het nu toch eens uit moet zijn met voorstellen tot afschaffing van het bonnen stelsel. Hij wilde er mee zeggen, dat, als de bouwers voldoende producten aanvoeren, er geen reden is, zijn toevlucht tot de bonnen te nemen, doch is er van zeker product niet voldoende aan de veiling, dan is het belang van den handel èn in dat van den tuin der, dat de gelegenheid bestaat, door koopen op bon nen aan de aanvraag te kunnen voldoen. Dat het wel mogelijk is, aan oude tuinders een pensioen te verzekeren op zekeren leeftijd, zal wel bij niemand onbekend zijn, die iets van het verzekerings wezen afweet. Er zijn talrijke maatschappijen, die een vorm van verzekering hebben, die het risico draagt van het gemis aan inkomsten op zekeren leef tijd of beter gezegd, die tegen genot van een zekere premie na een aantal jaren een rente uitkeert. Voor de L.G.C., of, uitgebreider, voor de tuinbouwersorga nisatie zal het ook mogelijk zijn zoo'n „Onderlinge" op te richten. Alleen zal daarbij de betrokken tuinder de premie hebben te storten en dus zijn bedrijf daar mee moeten belasten. Voor den bemiddelden tuinder staan daarbij tal van Maatschappijen open: voor hen, die, het niet betalen kunnen, is zoo'n verzekering een wassen neus. Het verwondert ons, dat niet een vol bloed staatspensionneerder het ideaal van Staats pensioen vurig heeft verdedigd. Dat was daar het ge schikte oogenblik. De afgeloopen week liepen de prijzen nog wat achter uit. Het zachtere weer moet daarvan wel de reden zijn,. Kon Maandag aan de Broeker velling voor roode kool f 5.10- -9.40 worden gemaakt, aan die van den Noorder- marktbond f 4.909.60, Woensdag waren de respectieve noteeringen f 48.80 en f 4.20—-8.80. Zaterdag, dat door gaans een gunstige marktdag is, herstelden de prijzen zich weer gedeeltelijk en kon van f 4.509.40 worden gemaakt. De hoogste prijs wordt nog steeds besteed voor mooi kleingoed van ongeveer 3 pond; groote kool bracht f 4.505.50 op. Deze prijzen zijn niet slecht, doch voor dezen tijd zit er al heel wat arbeidsloon en andere kos ten in en is de kool door afbladeren al danig in gewicht verminderd. De aanvoer beliep van de Broeker veiling 51 spoorwagens, aan die van den Noordermarktbond 100 wagens. Als de markt aan deze groote aanvoeren weer stand weet te bieden, volgt daar wel uit, dat de Langen- dijker winterkool nog een plaatsje op de wereldmarkt weet te veroveren. De aanvoer van gele kool is op verre na zoo groot niet als die van roode; de voorraden zijn trouwens ook heel wat kleiner. Ook van deze koolsoort Hepen de prijzen wat achteruit Zoo vonden we de noteering van Maandag aan de veiling der L.G.C. op f 5.608.80, aangegeven, aan die te Noordscharwoude f 7.409, Woensdag waren deze noteeringen resp. f 38.10 en f 5.608.70. Ook kwam er de volgende dagen geen verbetering, zoodat de verwachte prijsstijging maar steeds uit blijft. Ofschoon deze prij zen al aardig wat lijkt, weten insiders wel, dat de winst nog bijzonder klein ls. Aan de Broeker veiling werden 53 spoorwpagens aangevoerd, aan die te Noordschar woude rond 27, waaruit blijkt, dat er om de ..Zuid" de trrootste hoeveelheden gele kool aanwezig zijn. Ook bij deze koolsoort ls het mooie kleingoed het hoogst ln prijs. Hoewel de vraag naar Deensche witte kool. ln het bij zonder uit Amerika, de laatste dagen bijzonder levendig is (Zaterdag b.v. zagen we nog kooplieden, die op bon nen bij de bouwers Deensche kool kochten), toch blijft de prijs ervan bedroevend slecht. De hoogste prijs, welke deze week werd besteed, was f 2.30. wat Intusschen slechts éénmaal is voorgekomen. Overigens was de maxi mum-prijs steevast f 2; dat was voor de allermooiste kool van de mee3t gezochte grootte. De groote Deensche witte bracht f 1120 op, terwijl afwijkende kwaliteit werd betaald met f 0 90 per 100 Kg. Het zijn vooral de slechte prijzen van de Denen, die den Langendijker tuinder de zen winter de das om doen. De aanvoer belien 15 spoor wagens, die niet veel meer dan f 25000 zullen hebben opgebracht. En dan spraken ook weer de uienprijzen een woordje mee. om de exploitatie-uitkomsten te beïnvloeden. Voor 100 Kg. van de mooiste uien betaalde men deze week zoo ongeveer 100 cents. Drielingen brachten ongeveer hetzelfde bedrag op (Zaterdag zelfs f 0.300.90!) terwl'' voor grove uien f 1.301.70 werd betaald. Aangevoen' werden ongeveer 9 spoorwagens. De peen liep nog in prijs achteruit. Voor groote werc' f 0.70—1.60 betaald, voor kleine f 0.500.90. Veel ervan wordt opgekocht voor veevoeder. Bieten golden van f 1 2.60. Het meeste ging van de hand voor angeveer f 1.60. Twaalf dooden. Reuter seint uit Kaapstad: Hevige regens in het Noorden van Natal hebben tot gevolg gehad, dat de rivieren buiten hun oevers zijn ge treden. Weenen en Estcourt zijn overstroomd. Later wordt nog gemeld:: Naar verluidt zijn bij de overstroomingen 11 men- schen verdronken; het totaal aantal slachtoffers is echter nog niet bekend. Te Weenen zijn 4 vliegtuigen door het water meege sleurd. Men vreest, dat langs de oevers van de rivier veel menschen zullen zijn omgekomen. Te Estcourt is een steenen brug, die 40 voet hoog was, door het water meegesleurd. Natal is, wat de spoorwegverbindingen betreft, geheel van Transvaal geïsoleerd. Een schip met 1600 kisten whisky buitge maakt. Reuter seint uit Loraln (Ohlo): Drankverbodsagenten vermeesterden na een hardnek- kigen strijd op het Erie-meer een smokkelschip met 160 kisten Canadeeeche whisky aan boord. Eén smok kelaar werd ernstig gewond. Smokkelaars mot mitrailleurs. V.D. verneemt uit New-York: Te Newark in den staat New Jersey werd de aandacht der politie gevestigd op een vrachtauto, diq beladen was met alcohol. Onmiddellijk werd de auto achtervolgd, en toen de smokkelaars zich in het nauw gedreven zagen openden zij het vuur op hun achtervolgers met mitrail leurs die op hun auto bleken gemonteerd te zijn. Er ontwikkelde zich een vuurgevecht tusschen de politie en de smokkelaars, waarvan er ten slotte drie de vlucht namen. Toen de leider der smokkelaars geen uitweg mee zag. schoot hy zich door het hoofd. Iemand, die aan de schietpartij geen deel had en voor een huls stond te kijken, werd door een verdwaalden kogel zwaar gewon*. DE ROGGE-OVERVLOED IN DUISCHLAND. Er is nog altijd ge enoplossing voor het verbruik van de zeer groote voorraden rogge, waarmee de Duitsche landbouw opgescheept zit. Het denkbeeld om van rijks wege een verbod van het gebruik van zuiver tarwemeel uit te vaardigen en bijvoeging van 60 pet. roggemeel bij tarwomeel verplicht te stellen, is volgens het Berl. Ta- gebl. al opgegeven, daar het onuitvoerbaar was gebleken. „Ik ben een volmaakt te vreden kerel, mijn carriere is gelukt en ik heb prettige vrienden. In den beginne was het eenige, waarnaar ik heimwee had, mijn pijp maar sedert deze heerlijke tabak ook in Indiè verkrijg baar is, blijft er niets meer te wenschen over.' ONGELUK OP EEN FETROLEUMTERREIN. In de gemeente Solonts in Roemenië heeft een gewel dige ontploffing plaats gehad op 'n petroleumterrein van de Danube Oil. Eenige arbeiders wilden een aardlaag, die het boorwerk zeer bemoeilijkte, met een torpedo met 120 kilo' dynamiet laten springen. De torpedo ontplofte nog voor zij op de goede plaats was aangebracht en de uit de petroleumbron stroomende gassen ontbrandden. Zes arbeiders werden op slag gedood, acht werden erns tig gewond. Er is enorme materioele echade aangericht AANSLAG TE HAMBURG. Te Hamburg is een juwelier in zijn winkel aangerand door een onbekende die hem met een revolver bedreigde en hem handen omhoog toeriep. Toen- de juwelier aar zelde gevolg te geven aan dit bevel, vuurde de bandiet een schot af. De juwelier werd hierdoor in het hoofd getroffen. De onbekende ging er van door en werd ach tervolgd door een groote menigte. Toen hij bemerkte, dat hij niet kon ontkomen, schoot hij zich een kogel door den slaap. Hij werd op slag gedood. De juwelier stierf tijdens het transport naar het ziekenhuis. NOODLOTTIGE BRAND TE DULUTH. Vier dooden. Te Duluth in de Amerikaansche staat Minnesota, zijn vier menschen omgekomen bij een brand in een woon huis van zes verdiepingen. De brand ontstond op de tweede verdieping en breidde zich zoo snel uit dat den bewoners der bovenste verdieping de weg werd afge sneden en ongeveer 15 menschen met behulp van ladders gered moesten worden. zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U maar vóór het inzeepen de baardoppervlakte in wrijft met een weinig Purol. Oooitn J0.60tn90«.Tub«80ei. V«rlcn)gb»r bi| Apclh. Droglrt«n. ONTPLOFFING AAN BOORD. Drie man vermist Uit New York: Aan boord van een tankboot is brand ontstaan. De boot zonk na een hevige ontploffing. Drie leden der bemanning worden vermist HET SPOORWEGONGELUK IN GEORGIë. Meer dan 30 personen gewond. Omtrent het spoorwegongeluk bjj Columbus in Georgië wordt nader gemeld, dat de conducteur van het eerste deel van den trein werd gedood en dat 31 personen wer den gewond, waarvan verscheidene zwaar. DE PAPEGAAIENZIEKTE. De verwekker. Dr. M. Cay, leider van het Stedelijk Laboratorium te Washington, heeft, naar Reuter seint, proefondervinde lijk vastgesteld, dat het organisme, dat de papegaaien- ziekte veroorzaakt flltreerbaar virus is, dat onder de sterkste microscoop niet waar te nemen valt, doch in staat is door hechte porcelelnen filters te dringen. DE .JWONTE CERVANTES." Niemand treft eenige schuld. In zijn uitspraak betreffende het vergaan van de „Monte Cervantes" verklaarde het Hamburger Seeamt, naar het W. B. meldt, dat het schip op een rots is ge- loopen, die niet op de kaart stond aangegeven, zoodat de ramp aan niemand kan worden geweten. Bü de door vaart door de straat waren alle noodlge voorzorgsmaat regelen getroffen, de snelle redding van passagiers en equipage ls een bewijs van de discipline aan boord. Ka pitein Dreyer, die tot het laatste oogenblik op zijn post bleef heeft een voorbeeld gegeven van echten zeemans geest. AARDSCHOK OF PANAMA. Paniek onder de bevolking. Volgens een bericht uit Colon is op de landengte van Panama een aardschok gevoeld, die 45 seconden aanhield en zoo hevig was als sedert 1914 niet is voorgekomen. Aanhet Panamakanaal moet, voor zoover op het oogenblik bekend, geen schade zijn toegebracht en ook overigens Is de materieeel schade gering. Onder de bevolking, die door het hevig schommelen van de hulzen uit haar slaap werd opgeschrikt, ontstond echter ccn paniek. Zij vluchtte uit haar huizen en bracht het verdere gedeelte van den nacht onder den blooten hemel door.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7