ALKMAAR. HEERHUGOWAARD CALLANTSOOG. Z IJ P E OUDE NIEDORP. Marktberichten. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Plaatselijk Nieuws. Dfl demissionaire president der Alkmaarsche rechtbank neemt officieel afscheid. Donderdagmiddag na afloop der burgerlijke zitting nam mr. D. v. Houweningen met een hartelijk woord afscheid van zijn collega's, van parket en balie en gewaagde met waardeering van de hartelijkheid de krachtige samen werking en de voorbeeldige eendracht, die hem zijn taak op niet geringe wijze hadden doen verlichten. Natuurlijk bleven de warme betuigingen van hoogach ting cn appreciatie voor de bekwaamheid en bezadigd heid waarvan deze president in de lange jaren van zijn bediening had blijk gegeven, door allen die met hem in ambtelijke relatie hadden gestaan niet achterwege en werd den scheidenden president, die ook als hoogstaand mensch bijzondere achting waardig is. met zijn voorbeel dig gezin In zijn verder ambteloos leven alle goeds, ge zondheid en geluk toegewenscht. Deze plechtigheid geschiedde in het bijzijn van een stampvolle rechtzaal. VEENHUIZEN. Door een onhandige manoeuvre gleed de auto van de coöperatieve maalderij te Nieuwe Niedorp bij de brug over 't Groote Mallegat bij de glooiing van den zeer «teilen dijk neer. Doordat het voertuig kantelde, kwam het tegen het steenen hoofd van de brug te liggen, het achterste gedeelte het water rakende, het bovenste ge deelte juist boven den dijk uitstekende. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de lading, doordat de zakken op elkander tasten, bijna geheel droog bleef. Onder groote belangstelling van half Veenhuizen en drie kwart van de Langereis ving het lichten van het -ehikel aan. Na verscheidene uren gelukte het met behulp van oen bok en een Westhcuse takel het voertuig weer op de beganen grond te brengen. Naar wij vernemen, zal de tooneelvereenlging „Nieuw Leven" Zondag 23 Maart een uitvoering geven In hotel „Duinzicht" van den heer J. Luik es Dutter. Opgevoerd zal worden het bekende blijspel „Gebroeders Kalkoen". BURGERBRUG. Het departement Burgerbrug der Mij. tot 't Nut van 't Algemeen, had Donderdag j.1. eene bijeenkomst, welke In afwijking bij vorige bijeenkomsten was. Ditmaal zou dan een spreker dezen avond vullen. De Voorzitter opende den avond met de aanwezigen zoowel als den heer Voorthuijzcn, directeur der mede werkende zangvereniging, een hartelijk welkom toe te roepen. In het bijzonder aan den spreker van dezen avond, n.1. Ds. v. d. Veen van Barsingerhorn, den wensch er bij voegende dat deze bijzondere avond goede vruch ten zou mogen afwerpen en er niet minder toe mag me dewerken om de bloei onzer bijeenkomsten te verhoogen. Daarna kregen we enkele zangliederen van de plaat selijke zangvereen. te hooren. Met genoegen hebben-wc deze liederen aangehoord.. Hierna werd de aandacht voor den spr. Ds. v. d. Veen verzocht, die op zijn beurt dapk bracht voor de hartelijke woorden tot hem gericht, zoowol als voor de vriendelijke ontvangst en tot slot voor de vereerende ultnoodiging voor het vervullen eener spreekbeurt op dezen avond. Spr. had tot ondeiwerp gekozen fragmenten uit het boekwerk ..Majesteit", en legde op welsprekende wijze inhoud en beteekenls van dit belangwekkende werk uit. De boelende rede viel bij de aanwezigen zeer In den smaak. Na afloop der rede verscheen nogmaals de zangver een igln g ten tooneele. welke een 3-tal liederen ten beste gaf, en tot slot nog een dameskoor. Aan het einde gekomen, dankte Voorzitter voor de aan gename en nuttige wijze waarop dezen avond Is gehou den. Ook dankte hij het Hoofdbestuur voor dezen door hen beschikbaar gestelden avond. Overigens een waim woord van dank tot D3. v. d. Veen, die ons op zoo'n boelende en vlotte rede heeft vergast en roept hem gaar ne een tot weerziens toe. De heer Voorthuijzen en de leden der zangvereenlging worden niet overgeslagen en worden ook bedankt voor den ixispannondcn arbeid en prettige zang ons verschaft Tot slot aan allen voor hunne belangstelling en onver deelden aandacht zijn oprechten dank. Vrijdagavond vergaderde de „Floralia-Vereeniglng" al hier in het lokaal van den heer Balk. Tegenwoordig waren 22 dames en heeren. De Voorzitter, de heer G. Liefhebber opende met een welkom de vergadering, waarna de secretaris, de heer F. Leek, de notulen las, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer H. Ootjeis en zyn echtgenoote waarin zij bedankten als bestuurs leden. Hierop werd de rekening over het afgeloopen jaar na gezien door de heeren M. Kooijman, C. Groen en P. Krouwel. Bij monde van eerstgenoemde werd deze reke ning goedgekeurd met een voordeelig saldo groot f 76.11; ontvangen was f 714.38 en uitgegeven f 633,27. De pennlngmeestercsse, Mevr. De Heer ontving een woord van dank voor haar accuraat beheer. Volgde bestuursverkiezing. De heer G. Liefhebber, Voorzitter, werd als zoodanig herbenoemd. In de plaats van den heer H. Ootjers en zijn echtgenoote werden be noemd: de heer H. Kistemaker, bij een 2e vrije stemming en de heer W. Langendijk in herstemming tegen C. Groen. Beide namen hunne benoeming aan. Bespreking aankoop bloemen werd aan de orde ge steld. Een schrijven van den heer D. Kruit uit Schagen, waarin prijsopgave van verschillende planten, werd voor gelezen. Na eenlgc bespreking werd goedgevonden even als vorig Jaar weer de planten van genoemden heer te betreken. Besloten werd twee series van drie planten te bestellen. Een serie buitenplanten en een serie binnen- planten. Evals 't vorig jaar zulcn ook nu weer aan de schoolkinderen planten worden verstrekt. Na nog eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard, werd dc vergadering na rondvraag die niets op leverde, door den VQorzitter met woorden var» dank voor de opkomst en medewrklng en de hoop uitspreken de. dat de tentoonstelling die dit jaar gehouden zal wor den, even zoo goed mag slagen als de voorgaande, ge sloten. ETERVEn.ING. SCHAGEN. 13 Maart. Aangevoerd: 156372 kipeleren, 48—51 Kg. f 4.40. 52— 54 Kg. f 4.40—4.60, 53-57 Kg. f 4.60-4.90. 5S—60 Kg. f 4.805.20, 61-63 Kg. f 5.10—5.40, 64—67 Kg. f 5.60— 5.90, ongewogen wit f 4.405, ongewogen bruin f 4.80 5.60, klein f 3.80—4.40, 7068 ccndc.'eren f 4.60—4.80. HOORN. 13 Maart. 15 stapels kleine fabriekskaai? f 43, 1 stapel kleine boe renkaas f 41. Totaal aanvoer 16 stapels, wegende 16387 Kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 14 Maart. Roode kool f 6.60-11.40, gele kool f 5.10—10.20. Deen- sche witte kool f 1.40-2.90. uien f 1.30—1.60, grof f 1.40 —1.60, drielingen f 1—1.20, peen f 1 00 per 100 Kg. Aanvoer: 46000 Kg. roode kool. 105000 Kg. gele kool, 90000 Kg. Decnschc witte kool, 3500 Kg. uien, 1500 Kg. peen. ALKMAAR, 14 Maart Aardappelen f 1.10, roode kool f 610.30, spruiten f 4 —26, uien f 1.50—1.60, per 100 Kg., aardbeien f 0.17, boe renkool f 2—8.10, knolselderic f S.20—16.20, per 100 stuks prei f 2.806.50, rabarber f 29, raapstelen f 1?.80, ra dijs f °Q -6.10, selderie f 0.401.90, schorseneercn f 10 11, per 100 bos, spinazie f 0.94—1.30 per bakje, witlof I f 5.60— 3.90, II f 3.30—4.40 per 100 pond. NOORDSCHARWOUDE. 14 Maart. Uien f 1.60—1.70, drielingen f 0.90—1, grove f 2.20—2.50, peen kleine f 1, roode kool f 6.4012.10, gele kool f 7.50 —10.80, Decnsche witte kool f 1.10—3 per 100 Kg. Aanvoer: 3800 Kg. uien, 200 Kg. peen, 128100 Kg. roode kool, 33000 Kg. gele kool, 150200 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 13 Maart. Roode kool le soort f 5.5011.20, 2e soort f 5.30—9.40, gele kool f 6.60—9.40, 2e soort f 6.50—6.80, witte kool f 1.20—2.20. uitschot wlte kool f 0.80—1.40, peen 1.10, uien f 1.80, drielingen f 1.70 per 100 Kg. Aanvoer: 117100 Kg. roode kool, 13075 Kg. gele kool, 56250 Kg. witte kool, 500 Kg. peen, 1225 Kg. uien. WARMENHUIZEN. 14 Maart Roode kool le kw. f 5.7011.80, 2e soort f 5.70—9.50, gele kool le soort f 8.60—9.20, 2e soort f 7.30. witte kool le soort f 1.60—2.40, 2e soort f 1—1.40 per 100 Kg. Aanvoer: 49600 Kg. roode kool, 5950 Kg. gele kool, 48950 Kg. witte kool. AAI STERDAM14 Maart 1930. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. J. Knoop). Zeeuwsche: Eonten f 1.40—2, Blauwen f 1.75—2. Bravo's f 1—1.10, Eigenheimers f 11.10, Blauwe poters f 1.25 1.40, Bonte poters f 1.251.40, Bevelanders f 11.10, IJpolder: Eigenheimers f 1.10, Bravo's f 1—1,10, Beve landers f 1—1.10; Anna Paulowna Zand f 1—1.50, Hillc- gommer Zand f 11.50, Drentsche Eigenheimers f 1.05 1.40, alles per H.L. Winter Malta f 910 per 100 Kg. Flakkeesche Eigenheimers f 11.10, Spuische Eigen heimers f 11.10 per H.L. Uien: Zeeuwsche roode export uien f 55.50 per 100 Kg. ALKMAAR.14 Maart 1930. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 1760 H.L's aangevoerd als: 110 H.L. tarwe f 7.5010.50, roode tarwe f 10. 15 H.L. rogge. 448 H.L. gerst chev. f 6.507.50, 858 H.L. haver f 4.507, zaaihaver f 78, 150 H.L. boonen, w.o. paardeboonen f 7.508.75, bruine boonen f 12.5014, citroen boonen f 25, dulvenboonen f .1115.50. 11 HL. geel mosterdzaad f 2025, 1 HL. karwljzaad, 35 HL. blauwmaanzaad f 36, tuinbooncn f 22.50, 132 H.L erwten, w.o.: groene erwten (kleine) f 8.50—10, grauwe erwten f 1125, alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 14 Maart 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 72 stapels aangevoerd, wegende 63402 K.G., waarvan de prijzen waren als volgt: Fabriekskaas: Kleine f 45, Com missie f 41, boerenkaas: Commissie f 48, alles met rijks- merk. Handel goed. Zitting van Vrijdag 14 Maart. DÏERENVRIENDSCHAP LEGT GEEN GEWICHT IN DE SCHAAL. Do heer Anth. B., groentenhandelaar te Alkmaar, is in het bezit van een oude getrouwe trekhond, die is afgekeurd cn thans in de schoot der familie zijn welverdiend otium cumdignitate geniet Niettemin is dc heer B., alhoewel hij uit pure genegenheid zijn onbruikbaren huisvriend niet naar het befaamde gaskastje of naar de verwerkingsmachine te Barsin gerhorn heeft verwezen, ten strengste gehouden er voor te zorgen dat zijn hond zich niet zonder belas tingpenning of 's avonds na 10 uur tot den morgen zonder geleide op straat vertoont. En toen nu be gin Maart, eensdeels docr het breken van de hals band, anderdeels door verboden deelname aan amou reuze uitstapjes, aan deze wettelijke vcreischten niet voldeed, was het'zijn zorgzamen baas, die dc pisang werd cn heden tot tweemaal f2 boete of twee maal 2 dagen door den Kantonrechter werd veroor deeld. EEN IN IIET NADEEL VAN VERDACHTE BESLIST MEKNINGSVERSCHIL. Heden werd met het hooien van veldwachter Bleijendaal van Oudorp, de questie, die ontstaan was tegen den vrachtauto-chauffeur Cornelis de Groot, die zich met een te zwaar belaste auto, er waren op gestapeld een aantal volle zakken, met een totaal ge wicht van 2000 K.G.. waarbij nog moet worden ge voegd het wagengewicht 11.14 K.G., had gewaagd in de Burgem. Bosstraat te Oudorp, alwaar zulks op didelijk kenbare w ijze overeenkomstig de voorschrif ten is verboden. De veldwachter overlegde een af schrift van de verordening en aan de hand van die verordening en het gewicht van den last, die in ieder geval meer dan 2000 Kilogram boven dc asbelasting bedroeg' werd de heer C. do Gr., die do bewoordingen der verordening geheel anders en in zijn voordeel interpreteerde, veroordeeld tot f8 boete of 8 dagen. Veroordeelde gaf de toezegging in hooger bohocp, !n dit geval cassatie te zullen gaan. EEN EEN RIJ DING DIE NIET ERKEND WERD. Een ontkentenis. in dergelijke gevallen is geen zeldzaamheid en de 36-jnrige landbouwer uit Egmond - Binnen, de heer Mart. G., maakt ook ijverig gebruik van dit recht, toen hij terecht stond wegens een op 13 November aan den Middelweg te Heerhugowaard gepleegde aanrijding, hom thans bij dagvaarding ten laste gelegd. De heer G. zou toen als bestuurder van een vrachtauto roekeloos achteruit rijdend, in botsing gekomen zijn met een voorbijrijdend vierwielig motor rijtuig, bestuurddoor den landman P. Veeken uit do Stolpen, gem. Zijpe. De heer Veekon met. zijn mede passagier, de hoor Th. Wijnker van den Bosch weg te 'tZand als getuige gehoord, beweerd dat verdachte, die gedeeltelijk met het voorgedcelte op een zijweg of hrug stond rechts van den weg, maar zoo dat het achtergdeelte van zijn vrachtauto zichtbaar was, eensklaps zonder teeken of signaal te geven, achter uit was gaan rijden, zoodat een aanrijding niet meer te voorkomen was en de wagen van Veeken belang rijk werd beschadigd. De heer G. ontkende evenwei alle schuld. Hii had zijn voornemen om achteruit over een bruggetje dat toegang gaf tot een boerenerf, uit vrees voor de toe nemende duisternis laten varen en was voornemens die manoeuvre vooruit rijdend te herhalen. Na dus te zijn teruggekeerd en rechts van den weg een stand plaats te hebben ingenomen, had hij zich vooraf ver gewist of de weg vrij was cn niets opgemerkt. Voorts kwam verdachte met een rapport van de verzekering, die blijkbaar op eigen houtje een instructie had in gesteld, waarop 4 getuigen voorkwamen die in het voordeel van verdachte waren gehoord. De Kanion- rechter wees echter begrijpelijk dit verslag, waarop ook nog ren schetskaart voorkwam, van de hand. Het betrof hier geen zaak van de verzekering, doch het ging tusschcn het Openhaar Ministerie en de ver dnehte. Het was hier een strafzaak en geen onderzoek voor schaderegeling. Niettemin werd het noodig ge acht nog eenige getuigen, opgegeven door beide par tijen, terwille van de onpartijdigheid van het onder zoek, te hooren en werd alzoo de zaak voor onbepaal- den tijd uitgesteld. HET VERBODEN AFZAKKERTJE IN DE KEUKEN. In den nacht van 17 op 18 Januari werd door hoofd agent Marbus te Alkmaar waargenomen, dat zich in de keuken van een verlof gelegenheid, geëxploiteerd door den heer Th. K.. welke keuken door een deur met het vorloflokaal in verbinding staat, zich lang na sluitingstijd bezoekers ophielden, die daar con sumptie genoten. Voorts hoorde hij gcidklank en zag hij zilver blinken. De aanwezigen bleken, behalve den verlofhouder, te zijn een paar hotelhouders uit Eg- mond aan Zee, mei wien de heer K. dien middag uit was geweest ter bespreking van een feestelijke vie ring van het 25-jarig bestaan van den Bond van Ver gunninghouders te Egmond aan Zee. Na die confe rentie, had de hoer H., exploitant van Trompenberg aldaar, met een collega de Vr. Wong, het Hotel Bel- levu exploiteerend en thans handelsreiziger te Am sterdam, samen i :ijn auto den lieer K. weer vei lig thuis gebracht waren de heeren in dc keuken onder het genot van een „fijne"' flcsch nog wat ge zellig blijven naboomen. liet door hem achtergelaten geld was geen beta ling geweest van het genotcne, doch bedoeld als een gratificatie voor het kamer- en keukenmeisje. Aldus verklaarde heden deze heeren, toen zij als getuigen in deze strafzaak tegen den niet verschenen heer K., betreffende overtreding artikel 50 no. 2 der Drank wet, gehoord werden. Zoowel door Kantonrechter als ambtenaar werd echter deze afgifte van geld beschouwd als betaling en gold het hier .wel degelijk een ontduiking van de drankwet, waaraan, aldus de Kantonrechter, de heer II., die als hotelhouder een reputatie heeft op te houden, niet had moeten medewerken.. Wat den heer K. betrof, deze was, volgens door den Hoofd agent verstrekte inlichtingen, nog wel nimmer te voren veroordeeld, doch de politie meende, op grond van zekere gegevens, bijzonder op hem het oog te moeten houden, vandaar dan ook de speciale con trole in den nacht van 17 op 18 Januari. Gerequireerd werd f40 boete of 40 dagen cn ver dachte bij afwezigheid veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen. KATTENMUZIEK WERD NOG MééR GEAPPRECIEERD. Gewoonlijk gevoelt iemand, van wien wordt getuigd dat hij muzikaal is en over een mooi orgaan be schikt, zich ten hoogste gevleid, niet alzoo echter de jeugdige Thijs S., 'n 21-jarig visscher cn Jan H., 'n 17-jarig als „koopman" zich presenteerend jong- raensch, die beiden heden terecht stonden wegens het te Egmond aan Zee vei wekte burengerucht om 1 uur in den nacht van 24 Febr. Beide jongelieden, die in gezelschap van nog vele andere veelbeloven de jonge mannelijke dorpelingen, dien avond terug keerden van een te Egmond aan den Hoef gehou den landelijk bal, wezen elke uiting van muzikali teit beslist van de hand. Juist zij waren de eenigen van het zingende gezelschap, die rustig liepen te pra ten en geheel ten onrechte door de politie werden uit gepikt om voor de zonden van alle anderen te boe ten. De rijksveldwachter Bergsma gaf echter een voor hen minder onschuldige voorstelling van het gebeurde. De politie was door een wethouder op het geweldig geschreeuw dat de nachtelijke stilte ver scheurde, cn heel aan den Hoef hoorbaar was, at tent gemaakt. Wat den heer Th. S. betreft, deze stond niet gunstig gesignaleerd. Hij was een druk cafébezoeker, lastig, weerspannig en beleedigend. De meer jeugdige heer Jan H. genoot als nog een betere repuatie, doch kon toch al als aankomend leerling worden aangemerkt. Deze debutant kreeg van den Kantonrechter dan ook een extra vermaning, alvo rens hij Thijs S. veroordeelde als voorzanger tot f8 boete of 8 dagen en Jan II. als korist f5 boete of 1 week tuchtschool oplegde. MET HET LANG VERWACHTE WERK KOMT OOK DE POLITIE. Een te Alkmaar gevestigde brood- en koekhakke- rij van ouds „De Spaarpot", gevestigde heer H. W. B. had gedurende de maand Januari volgons regel te kampen met zakenslapte, doch kreeg den laatsten dag dier maand eensklaps nog een flinke bestelling, die echter eenig overwerk noodzakelijk maakte, maar wat door de arbeidswet niet kon worden ge tolereerd, zoodat agent Staats die de overtreding met 2 knechts, na ingestelde controle, constateerde, te dier zake het gebruikelijk proces-verbaal opmaakte. Toen de heer B., na reeds eenige malen bedenkelijk zijn horloge te heben geraadpleegd, eindelijk aan de beurt kwam, waren zijn verklaringen echter van dien aard, dat de Kantonrechter het noodig oordeel de, zoowel den verbalisant als de twee bewuste be dienden te interviewen, zoodat de heer B. a.s. Vrij dagmorgen zijn bakkerij nog eens vaarwel kan zeg gen. MOfcDER DOOD EN GEEN PLAATSVERVANG STER DIE NIET OP DE SCHOOLBANKEN BEHOEFT TE ZITTEN. Hot 48-iarige, zeer bescheiden landbouwertje Arie Sm. te H.H.waard, verscheen met een nederige bui ging voor den Kantonrechter naar aanleiding van het feit, dat hij op onderscheidene datums in December c.a. er als huisvader niet behoorlijk voor had ge zorgd, dat zijn 13-jarig en nog het laatste jaar leer plichtig dochtertje Anna de 8ste klasse der lagere school had bezocht. Het manneke gaf zijn tekortko ming te dien aanzien geredlijk toe, doch deelde ter verzachting mede, dat het meisje na den dood der moeder belast is met de zorg voor het huisgezin met nog twee jeugdige kinderen. Hij heeft nog wel een 20-jarige dochter, doch dit meisje is ziekelijk, licha melijk en geestelijk achterlijk en was ongeschikt voor huishoudster. Zij is nu in dienst bij een oude weduwe, waar ze beter geplaatst is. Thans bezoekt het meisje, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, weer de school tot Mei a.s., dan is haar wettelijken leer tijd verstreken. De Kantonrechter nam belangstel lend kennis der toelichting, die geheel het stempel der waarheid droeg. Bovendien releveerde mr. Bas- tert nog, dat van verdachte was aangebracht dat hij een inkomen van f30 tot f 60 verdiende, doch dat veldwachter Bleijendaal deze opgaaf kort cn krach tig had gekwalificeerd als „schandelijk overdreven"' Met dit alles rekening houdend, veroordeelde de Kantonrechter don tobber tot 2 maal f2 boete of 2 maol 2 dagen. DOKTERSVERKLARING ALS ONZIN BESTEMPELD. Ook de 53-jarige heer Slmon V., landbouwer te Mid denweg. Heerhugowaard, stond terecht, omdat hij zijn dochtertje Maria, die onder de leerplicht omdat hij zijn Dec. de schoei had laten verzuimen. De heer VI. beweer de dat dit niet zijn schuld was, maar het kind was on gesteld en werd toen natuurlijk thuis gehouden. Toen de heer V. er op werd gewezen, dat hij in dit geval voor een geneeskundige verklaring had moeten zorgen, repli ceerde de heer V., dat hij waarlijk niet wist, hoe hij daar aan moest komen en dat een dergelijke verplichting „de grootste onzin was die ze verkcope konne". Jammer voor hem woog die grootste In den handel tc brengen or.zin nog zóó zwaar ten zijnen nadeele, dat een veroordeeling tot f 5 boete of 5 dagen volgde. DANKBAARHEID VOOR AMBTELIJKE CLEMENTIE De 18-jarige schoenmaker E. Th. Ch. te Alkmaar, werd op 30 Jan. op den reeds ln avondduister gehulden Ber ge rweg aangehouden, zich voortbewegende op een rij wiel zonder brandende lantaarn, terwijl h\J ln de hand hield een electrlsche zaklantaarn die een onbeduidend zwak lichtje (vulgo gloeiende spijker) uitstraalde. Daar deze wijze van verlichting zelfs verboden Is, volgde pro ces-verbaal doch de verbalisant had de welwillendheid volgens verklaring van Ch., die heden terecht stond, om hem toe te staan zijn weg naar huis per rijwiel te mogen vervolgen. De mededeeiing hiervan gaf echter aanlei ding tot de opmerking, dat de verbriisant een dergelijke faciliteit niet had mogen verleenen. Daar ecihter ver dachte dien avond althans nog eenige lichtschijn had weten te onwikkelen, kwam hij er af met f 2.50 boete of 2 dagen. DE WET WEET VAN GEEN VORSTPERIODE. Belast met den bouw eener nieuwe woning, meende de heer C. Min. met.relear te Heiloo bevreesd voor een komende koudegolf, zich op 8 Februari te moeten haas ten om het open dak tegen eventueele vorstschade te vrijwaren, door het van pannen te voorzien. Daarvoor waren echter eenige uren van den wettelijk vrijen Za terdagmiddag noodig, doch midden onder den arbeid versoheen majoor Steen, die de overtreding der Arbeids wet constateerde met het gebruikelijke gevolg. De heer M. erkende natuurlijk, doch bracht zijn bezwaren ln en toonde tevens aan dat een der knechts was de voor eigen rekening werkende timmerman Piet MooiJ, die zich onledig hield met het bevestigen der panlatten. Re kening werd gehouden met deze verzachtende omstan digheden en de zorgzame metselaar veroordeeld tot 1 X f 3 boete of 3 dagen. DE NIEUWE DANSCOMMISSIE KAN VRUCHTBAAR WERK VERRICHTEN. De 21-jarige landarbeider Gerard A. te Egmond Bin nen had een dansgelegenheid aldaar bezocht, wat eenl- germate irriteerend op zijn humeur scheen gewerkt te hebben, althans Njiïj gedroeg zich zoodanig, dat de poli tie hem tot doorloopen aanmaande. Toen aan dit bevel geen gehoor werd gegeven, volgde natuurlijk een proces verbaal. De kantonrechter gaf zijn ergernis te kennen over de onordelijkheden die ten plattelande plaats grepen en meende, met een ondeugende tinteling in het oog, dat het instellen van een danscommissie door de regeering zeer nuttig kon worden geacht. De heer A. ontkende on ordelijk te zijn geweest, ook niet beschonken. Hij had niet anders gebruikt dan Champagne Pils. Nu. meende de kantonrechter snedig, in zoo'n mengsel van Champagne en Pils kan kracht genoeg zitten. Ver dachte, veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen verklaarde met deze veroordeeling niet accoord en ln hooger beroep te zullen gaan. WEINIG KLANTEN, EN DIE MEN NOG HEEFT, MAG MEN NIET BEDIENEN. Zoo ongeveer luidt de klacht van den 55-jarigen café- en vergunninghouder Pieter G. uit Noordscharwoude, welke heer reeds eenige malen ir. kostbaar conflict kwam met de drankwet en nu weer terecht stond omdat hij op 2 Maart welbewust had getapt aan zekeren heer Blom, 'n zoogenaamd doorgerookte bezoeker, die op de zwarte lijst stond, en aan wien dus geen consumptie mocht worden verschaft. De caféhouder erkende onomwonden, dat hij den per soon. hoewel wetende dat hij op de zwarte lijst voor kwam, sterken drank had verschaft Dit zijn echter de beste kim ten en de gedwongen onthouder strekt toch niet tot hun verbetering, phili^opheerde de heer G., dus meende hij als tapper die wettelijk vergunning heeft te mogen tappen, dit tappen ook in dit geval niet te be hoeven na te laten. Dat echter zijn meening niet de juiste scheen, bleek uit de veroordeeling tot f 5 boete of 5 dagen, door den kantonrechter uitgesproken. OP VEREEREND VERZOEK HERHAALDE OPVOE RING VAN HET DRAMA: DE FIETS. DE VTSCHKAR, DE GROENTEWAGEN EN DE VRACHTAUTO. De heer Corn. Sn., vrachtrijder te Alkmaar, bij verstek veroordeeld wegens overtreding der motor en rijwlelwet, in casu een aanrijding met een door Aldert Netel bereden rijwiel op 21 Januari ln de Langestraat, was tegen dit vonnis ln verzet gekomen en stond nu in persoon te recht. Hij erkende de aanrijding, doch gaf de schuld aan de voetrem, die juist brak, toen hij wilde remmen bij het naderen van het rijwiel, dat hij niet tijdig had op gemerkt. Ondanks zijn toelichting, gesteund door een schriftelijke verklaring van een autoreparateur werd echter vastgehouden aan de meening dat hij ontijdig de handkar, waarachted hij het van de andere zijde nade rende verkeer tot een gunstig moment had dienen af te wachten, was voorbij gereden en dus aan het rijwiel geen ruimte genoeg had overgelaten. Niettemin hield de kantonrechter ditmaal rekening met de plotseling on klaar geworden voetrem en verminderde de opgelegde straf tot f 15 boete of 15 dagen, echter met toewijzing der civiele vordering aan den heer K Netel, vader van A. Netel, thans als bijstand voor zijn zoon aanwezig tot een bedrag van 4 gulden. EENIGE SCHRIFTELIJKE VONNISSEN BETREF FENDE DE GEM. WINKELSLUITING. De heer kantonrechter ontsloeg van alle rechtsvervol ging de winkeliers Alb. H. te Castricum; A. B. te Zuid- scharwoude en C. A. B. te Bergen, ter zake de hem ten laste gelegde overtreding op de gemeentelijke verorde ning op de verplichte winkelsluiting, ingevolge zijn te dien aanzien opgevatte meening, dat een dergelijke ver ordening inhoudt een verboden delegatie. Aangezien echter de ambtenaar van het O. M. een an dere opvatting huldigt, zal het instellen van Hooger be roep tegen deze beslissingen wel niet achterwege blij ven. BILJARTEN. Volgens in dit blad voorkomende advertentie vestigen we gaarne de aandacht onzer lezers op Dinsdag as.: n.1. wderom een ontmoeting tusschen de bekende heeren P. de Leeuw, Amsterdam en C. Slikker, Anna Pau lowna. terwijl tevens zullen meespelen de heeren L. Hiop, Noordscharwoude en J. Schenk Dz., alhier, en be looft dit voor de biljartliefhebbers een dag te worden van mooi spel en vol afwisseling. HARDDRAVEN. Het Draverij-Comité der Kon. Ned. Harddraverij- en Renvereeniging heeft voor de draverijen op de KDrte baan tot het houden van toezicht benoemd, voor de Pro vincie Noord-Holland, de heeren: G. Hannema te Bever wijk G. Haremaker te Koog aan de Zaan; F. G. B. de Wijs te 's-Gravenhage; P. de Boer te Schagen Jac. de Veer Jzn. te Sóhagen. INSTALLATIE GEGUND. Aan de Fa. M. Wissekerke en Berends en Co. alhier is da inschrijving gegund der installatie van de kaas- fabriek ..De Lcet" wier bedrijf wordt omgezet ln een zoetfabriek. CENTRALISATIE. Vanaf 1 Juli a.s. wordt het kantoor der Directe Be lastingen te N. Niedorp opgeheven. Vanaf dien datum zullen de gemeenten Harenkarspel, N. Niedorp, O. Niedorp en Winkel bij het kantoor Scha gen worden gevoegd, terwijl Oudkarspel bij Alkmaar komt. MARKTOVEBZICïT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag niet groot: de handel was stug: prijzen 4553 ets. Later werd er beweerd, dat er nog een koe was verkocht voor 57 ets. De kalf- en geidekoeien komen weer aardig opzet ten; de handel was goed. In pinken was niet veel te doen; die er waren, werden goed verkocht Veel nuchtere kalveren aangevoerd; de handel duur en vlug. De handel in overhouders was heel stil; voor den dood werd er niets verkocht. De oude slachtschapen gol den ook lang zooveel niet als de vorige weken; van de zen was veel af per stuk. nu maar tot 38 gld. Eokken en geiten gingen weer vlug van de hemd; hier schijnt nogal kooplust voor. In paarden was niet veel handel. De biggen werden weer duur verkocht: de handel was iets kalmer. Zoo was het ook met de schrammen; deze gaan altijd zoo ongeveer samen, wat af of oploopende markten zijn. Het zijn anders groote prijzen: 35 gld en 52 gld, hoogste prijzen welke er besteed waren. Do aan voer van vette varkens was klein, handel vlug. prijs houdend. Zouters niet aangevoerd. Op de kippenmarkt is nog niet veel te doen; wat er was is goed verkocht. Op de botermarkt was het weer een trekkende han del. HOUTSNIJDEN. Gisteravond h«d ln lokaal Bethel de sluitingsbijeen komst van de huissnijcursus plaats. Aan den cursus was door 9 meisjes en 22 jongens deelgenomen, die hun dank baarheid over het geleerde toonden door de 3 leiders met een aardig eattentle te verceren. De jongens en meisjes gaven eenige voordrachten ten beste waarom hartelijk werd gelachen. Nijvere dameshanden zorgden voor de noodige versnaperingen. Alles bijeen genomen bleek deze avond goed geslaagd to zijn.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10