HuEduifsfag ÏfOSTER'Q VERMAKELIJKE KRONIEK Pas op voor Rheumatiek! RugpijnNieren Pillen Groot Gortbuikenburg, Hooïdstad van Opper-Kafferstein pen oen bodem tc bereiken. Door hun wortei» vertra gen do boomen liet ultsijpelcn van het water In den grond un ten slotte houden de wortels den bodem bij oen, waardoor deze niet licht door de rivieren wordt losgewoeld en meegevoerd. Aan het eind van der. win ter verlangzaamt liet leven van het gewas cn oefent het met de minste intensiteit de rcguleercnde actie uit. Dientengevolge heeft de bodem dan de meeste kans van vocht verzadigd te zijn en moet de minste abnormale regen er onverdeeld toe strekken de stroo men te doen zwellen. Bovendien komen op de cen trale hoogvlakte vele holen voor, waar het water zich verradelijk verzamelt om zich, nis het een ze ker peil te boven gaat, in de dalen uit te storten. NIEUWE EXECUTIES IN AFGHANISTAN. Van bijna zestig volgelingen van Batsjai Sakao. Reuter meldt uit Teheran: Volgens bericht uit Kaboel zouden 57 volgelingen van Batsjai Sakao, den usurpator van den Afghnan- schen troon, die door Nadir Sjah werd verslagen en geëxecuteerd, op diens order zijn geëxecuteerd. SCHIETPARTIJEN TE BROOKLYN. Vijf dooden. Reuter meldt uit New York: Een man schoot zijn vrouw, zijn schoonmoeder en den broer van zijn vrouw dood, omdat hij, zooals bij verklaarde, den strijd met zijn vrouw beu was. Een honderd meter verder vond men de lijken van twee mannen, dio volgens verklaring van de politie waren doodgeschoten in een twist met hun vrienden over de verdeeling van gold, ontvangen voor het bin nensmokkelen in de Ver. Staten van Italianen. ZEVEN DOODVONNISSEN. Wegens moord op een Hindoe. Reuter meldt uit Chittagong: Hier ter stede zijn zeven Mahomedsnon ter dood veroordeeld wegens moord, gepleegd op een Hin- doesch grondbezitter, dien zij in stukken hadden ge hakt. KROONJUWEELEN TE KOOP. In de kringen der Londensche diamanthandelaars wordt druk gesproken over het aanbod van kroonju- weelcn uitgaande van een buitenlnndsche mogend heid (niet Sowjet-Rusland) aan Kngelsche firma's. Voor de geheele verzameling worden eenige mil- liocnnn ponden gevraagd en er moeten sternen bij zijn, die buitengewoon zeldzaam en schitterend zijn. Zij boeten in den loop van vele jaren verzameld cn door koninginnen en prinsessen bij historische gele genheden gedragen te zijn. Men kan er echter voors bands niet achter komen, welke staat de juweelen te koop biedt. BOTSING TU5SCH5N TRAM EN AUTO TE KEULEN. Acht gekwetsten. Donderdagmorgen te Keulen bij de halte Nouser- hof een vrachtauto, waarin arbeiders zaten met een Iocanltram, uit Bernsberg in botsing gekomen. Acht arbeiders hebben hierbij kwetsuren opgeloopcr; twee hunner moesten naar een ziekenhuis worden ge bracht. De auto is ernstig, do tram licht beschadigd. DE KGPENICKIADE TE ROME. De dieven gearresteerd. Naar uit 1,gemeld wordt, is het de politie ge lukt, de hand tc leggen op de schelmen, die dezer dagen, gekleed in politie-uniform, een juwelier ar restoorden, hem dwongen oen verzameling Juweelen mede te geven en na den arrestant aan de gevangenis te hebben „afgeleverd" met de juweelen er vandoor gingen. liet bleek vrij eenvoudig den kleermaker op te sporen, die de uniformen geleverd had. Het gevon den spoor leidde regelrecht naar de dieven. Men Is er echter tot dusverre in geslaagd 'n gering gedeel te van den bult terug te vinden, nl. zeven diaman ten die verborgen waren in een tube tandpasta. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzoep en doe er clan wat Purol op; bij vocht-afscheidende uitslag en eczema's boven dien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag. zoolang het noodig is. GEVECHTEN IN TRANSJORDANIë. Om Maan en Akaba. V.D. verneemt uit Jeruzalem: Berichten uit Arabische bron melden, dat aan de grens van Transjordaniö een sterke Wahdbietische strijdmacht is samengetrokken, liet is reeds eenige malen tot gevechten gekomen, waarbij vele dooden en gewonden vielen. Twee Engelsche vliegers zouden zijn neergeschoten. De strijd gaat om het bezit van de steden Ma&n cn Akaba. Ook andere steden in Trans- jordanië zouden bedreigd zijn. vrouw Granarde In geen geval teleurstellen. Dat zou een onvergeeflijke misdaad zijn." Onder het spreken had hij Cliarmalne toegelachen, en ze lachte terug, met het gevoel dat zij In zijn bijzijn iederen toestand onder de oogen zou kunnen zien. Hij bezat de rustige zckeThcid van zijn wil te kunnen door drijven zonder dat hij zich er veel moeite voor behoefde te geven. Hoewel noch verwaand, noch zich op den voor grond stellend, maakte hij op iemand den indruk een man te zijn, die niet gemakkelijk van een eenmaal op gevat voorncmon af te brengen was. En dat waardeerde ze in hem. Het scheen een bewijs te zijn van een sterkte van karakter, die op het eerste gezicht niet merkbaar was. Het verdere maal verliep snel onder vroolijk gepraat en gelach en toen zo van tafel opstonden, koesterde Charmalno Inwendig den vurlgen wcnsch dat ze den avond aldus hadden kunnen blijven doorbrengen, zon der verdere verma.Vüjkheden. Want hoewel niet zoo sterk meer als vroegA, zag ze nog altijd tegen ontmoe tingen met vroemden cp en werd ze daarbij door die zelfde oude beklemming in het hart aangegrepen. De vertroostende aanwezigheid van haar gastvrouw evenwel, stcldo haar «enigszins gerust, en terwijl ze in het kamertje naast dat van Lady Cravenstowe, waar zij 's nachts slapen zou, haar avondmantel omsloeg, troostte ze zich met de gedachte, dat wat er dien avond ook verder gebeuren mocht, zij In deze veilige haven zou terugkecren. Met een van opwinding bonzend hart, vroeg ze zich af wat er in dien tusschentijd zou ge beuren en beproefde ze zich een voorstelling te maken van de dansende paartjes In wier midden ze zich straks zou bevinden, maar zo scheen slechts één aangezicht zeer duidelijk te zien een jongensachtig gelaat, met vrijmoedige Iersche oogen, die de hare tegenlachten. Zo zuchtte cn zette het visioen weemoedig van zich af. Alleen in haar droomen mocht zij hopen dat gelaat weer te zien. Ze voegde zich bij Lady Cravenstowe, die haar een glimlachje van de hoogste goedkeuring schonk en r.ich met haar naar do trap begaf, maar zich, daar aangeko men, plotseling herinnerde dat ze iots vergeten had. Zij keerde om, ten einde het te gaan halen. „Loop jij maar door, ileve! Zeg Basil dat ik dadelijk kom! Hen oogenblikje maar!" En Charmalne daalde alleen de breede trap af, ter wijl het witte bont van haar avondmantel haar gouden hoofd als een stralenkrans omsloot Haar blauwe oogen drukten spanning en een weinig bedroefdheid uit. Bijna beneden gekomen, bemerkte zij Basil, die in de hal op haar wachtte, en met een glimlachje keerde ze tot het tegenwoordige terug. Maar toen zijn oogen de hare ontmoetten, werd ze door een vreemdsoortige ver warring aangegrepen. DE TERREUR IN RUSLAND. Soldaten weigeren tegen de boeren op te treden. Volgens berichten uit Moskou hebben troepen in Zuid-Rusland de gehoorzaamheid geweigerd, toen hun bevolen werd op te treden tegen de boeren, die wegens hun verzet tegen de communistische maat regelen vnn hun boerderijen verdreven en naar Noord-Rusland verbannen worden. Deze troepen zijn daarop teruggetrokken en ver vangen door troepen van do jeugdorganisaties, die de bevolen matregelen ten uitvoer brasten. EEN CANADEESCH OOP.LOGSVLIEGER OMGEKOMEN. De Canodeesehe vlieger overste Barker, drager van het Victoriakruis, is Woensdag te Ottawa om gekomen. Zijn toestel sloeg te pletter op het dikke ijs op de rivier voor de stad. Hij was 35 jaar en had, naar officieel erkend was, in den grootcn oorlog 52 vliegtuigen van den vijand uit de lucht neergehaald. Verwaarloos nooit de geringste aanval van rheumatiek. Deze kan u mettertijd onnoemelijk vee! last en pijn bezorgen. Ofschoon velen bij vochtig weer hinder hebben van rheumatische pijnen, behoeft dit niet in zoo erge mate het geval te zijn. Immers rheu matiek wordt vaak veroorzaakt door urinezuur, dat als gevolg van trage of verzwakte nieren in het bloed achterblijft Laat geen kostbaren tijd verloren gaan. Begin onmiddellijk met het ge- bruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, als gij reden hebt om aan te nemen, dat uw nieren verzwakt zijn, door verschijnselen als rheumatische pijnen, rugpijn, waterzuchtige zwel lingen, of onaangenaame urinestoor- Dissen. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon. „Kijk niet zoo ernstig!" zei hij. „Ge gaat den prettig- sten tijd van uw leven tegemoet!" „Zou ik?" vroeg Charmaine. „Natuurlijk!" riep hij. „Ge zult door dansers belegerd worden. Maar ge laat mij niet in den steek, niet waar? Ik geloof er aanspraak op te mogen maken uw eerste mannelijke vriend geweest te zijn." „O, neen!" antwoordde zij met eenige verwarring. „Dat was Sir Robert Zwartschaap. Ik bedoel... ik wou zeg gen..." „Ik weet wat ge bedoelt," zei hij. „evengoed als wie ge bedoelt. Hij vertoont zich overal. Waarschijnlijk zal hij er vanavond ook zijn." „O, ik hoop het niet!" riep Charmaine uit met een on- gevelnsden schrik, die ln hooge mate zijn lachlust op wekte. „Waarom? Waarom hebt ge zoo het land aan hem? Waarom dan?" Zij schudde eenigszlns zenuwachtig het hoofd. „Denk ge waarlijk dat hij er ook zal zijn? Wat moet ik doen als hij me ten dans vraagt?" „Natuurlijk antwoorden dat lk reeds beslag op u ge legd heb!" haastte Basil zich te antwoorden. „Ik ben van plan zoo dikwijls met u te dansen als ge het me wilt toe staan.' En, gelijk een schuw vogeltje, beving haar een angst en schoof ze van hem terug, hoewel zijn oogen haar zoo geruststellend mogeiljk aanzogen. „Neen niet den ge- heelen avond," antwoordde zij. Hij maakte met één hand een zeer flauw gebaar in haar richting. „Waarom niet Charmaine?" vroeg hij zacht ..O!" zei Charmaine, ten zeerste verrast. Hij ging voort met spreken, zijn stem gedempt en zeer zacht, bijna als was hij bezig een kind tot rede te brengen. „Het is goed. Er ligt niets ln om je ongerust over te maken. Zou je er erg van schrikken, als ik Je zei dat ik uitsluitend naar die danspartij ga om Jouwcnt- wll? Ik hoop dus dat Je aardig tegen me zult zijn en me zooveel dansen geven als je kunt Is dat afgespro ken!" Aardig tegen hem zijn! Het was zulk een nieuw denk beeld, dat Charmaine niet wist hoe z\j het had, maar om bang voor te zijn vond ze het niet En als een kind. stak ze hem vervolgens haar hand toe, om na een kort nadenken op haar besluit terug te komen. „Natuurlijk." zei zo, „zal ik even dikwijls met u dan sen als ge uw verlangen daarnaar te kennen geeft" Hij liet geen verwondering over haar handelwijze blijken. Maar, volmaakt ridder die hij was. bukte hU zich onmiddellijk en bracht hot harJje. dat hem zoo vertrou welijk toegostoken werd. eerbiedig aan zijn lippen. „Ik dank Je, Charmalne!" zei hij, en op do wijze, waarop hij den naam langzaam uitsprak, maakte ze op dat deze hem dierbaar was. VAN door DIRK DU V VEL Junior. RIDENDO DICERE VERUM! Waar gij de rauwe waarheid biedt; Zoo doet het schertzend, Want... dan kwetst ge niet! XXIX Groot festijn. in alle gelederen van Groot- gorlbuikenburg. - Hein Postzegel in hoogste instantie gekroond als Raadsvader. - Eigen handig getikt schrijven met felicitatie van Hare Majesteit. - Monsieur Petit Musolini, helaas in de lappenmand. - Wattt dit is het kenmerk der Grootgortbuikcnburgers, dat zij elkander boven alles lief hebben. - De grnr. meester der Balie, ntr. W. C. viert luis terrijk feest op zijn vorstelijke villa Sum- pal' (verkorting van Sumalra-Palembang). - Anfje de uroolijke keukenmeid. - Troet met stroop en rottenkruid. - Bon apetit. - 70 jaar cn dan nog fit. in zoo'n ouwe pruim daar zit nog pit. - Eer en hulde aan de be dienaren der grmeenfereiniging. - Zij zul ten bij eet} koninklijk bezoek een pracht fi guur slaan. - T rak temen tsrerhooging onher roepelijk afgewezen. - De eenige tegenstan der had psyla cosis en telde niet mee. - The Siniging llung Major. - Een feestlied van vader t.irk in de maak. - Fauteuils voor de vullisarabieren beschikbaar. - Het burgerlijk armbestuur in de oppositie. - Carnavalsclub onder de leus: Jenever en worst is je ware. - De ..Locomotief' is voor altijd weggestoomd. - Weer 'n stuk historie naar de pierewiet. - Mooie gelegenheid om moeder de Gans voor te dragen of Roodkapje, maar vooral de schoons slaapster in 7 bosch. - Holle mage, zwakke pense. - Trui aan de schoonmaak. - De werkster schoonheidskoningin van het turfhok. - Zolderzecmen cn radiogenot. - Met klapsnwk en vriendenjat salu. Blanke, bruine en grauwe broeders van den Boven Dlgoel benoorden de Hoevervaart Eeuwig smaak in de piepers met mosterddoop! Het is mij aanminnige pareloesters uit de Grootsloot. een waar genot u te kunnen berichten, dat mijn geliefd Qrootgortbuikenburg deze week volop heeft gejubeld en feest gevierd! In de eerste plaats was er groote vreugde ln het kamp mijner vrienden van de roole paardebloem, omdat onze nooit volprezen Hein Postzegel, door het hoogste gezag in het Rijk het grootste gelijk heeft gekregen van de plepkuikenmarkt en van Hare Majesteit onze geëerbie digde landvorstin een eigenhandig getypten brief mocht ontvangen waarin zij schreef: Beste Hein, na rijp beraad en langdurige overweging, belangeloos, want de man krijgt er geen cent extra voor (daar overuren op het ministerie niet gerekend worden), en onpartijdig voorge licht door mi.jn eersten dienaar van de Kroon, zijner Excellentie Minister Kruljs van Berendirectoirtjes, glas heldor is gebleken, dat de aangevoerde bedenkingen te gen uwe toelating tot het lidmaatschap van den Raad uwer semi boerengemeente, geacht kunnen worden te zijn van nul en geener waarde en het mij dus aange naam ls u te kunnen berichten, dat tegen deze toelating niet de minste bezwaren meer zijn en verblijf ik, onder hartelijke felicitatie en vriendschappelijke handdruk, hoogachtend en vriendelijk groetend, uw toegenegen (volgt onderteckening). Hoewel vriend Hein natuurlijk uit den aard zijner politieke education geen vurig bewonderaar is van een dynastiale regeering. was hij met dit hartelijke briefje toch wonder in zijn schik en dronk hij zijn eerste kopje waterchocolade leeg op de gezondheid van de Hoogge plaatste vrouw, die hij als eerzaam Opperkaffersteiner Staatsburger en huisvader natuurlijk een groot persoon lijke achting toedraagt. Hein mengde als nu rood door geel en werd onbewust uitvinder van de „Tangollmo- nade". Het was werkelijk zeer jammer dat zijn groote tegen stander ln de gemeentelijke politieke boksring, meester Petite Mussollnl niet in staat was, door ernstige ge zondheidsstoornis getroffen, hem de jat te stieken, want het ls een kenmerk van de edele Grootgortbuikenbur- gers dat zij ondanks stands- en meenlngverschil elkan der toch hartelijk leifhebben, wat vooral in den verkie zingstijd sterk naar voren komt! Kijk niet naar mijn hoofd, want dat schudden ls een chronische zenuwaan doening. Niet alleen bij de Grootgortbuikenburgsche afdeeling proletariërs van alle landen heorschte een feeststem ming, ook onder de rasechte Gortarrlstocraten der ge meente was de vreugd ten top gestegen, omdat een der meest belangrijke leden van den Grootgortbuikenburg- schen boogeren stand, uitstekend boven de langste Magy- rasladder der stedelijke brandweer, deze week het voor recht genoot zijn zeventigsten verjaardag te mogen vie ren en bedolven werd door eerbewijzen en prachtvolle bloemstukken uit de stadsbroeikassen. (Met toestemming der Grootgortbuikenburger landelijke federatie van bloe misten). Nu. dat had de geachte jubilaris dan ook wel ten volle verdiend. Jaren lang heeft deze geestelijke brontosaurls en Juridische duplodocus in onderscheidene kringen van Grootgortbuikenburg een voorname rol gespeeld en was meester W. C. een gemeentelijke kraoht, waarmede re kening moest worden gehouden, zelfs maakte hij nog eenlgen tijd deel uit van den Grootgortbuikenburger ge meenteraad, doch toen onze nieuwe burgervader, die ook W. C. heette, in den Raadzaal zijn intrede deed, trok hij zich bescheiden terug, van meening zijnde, dat de gemeenteraad het met één W. C. wel zou kunnen stellen, gelet op de permanente hardlijvigheid van vele raads leden. Ook als pleiter ln strafzaken was zijn edelgestrenge voor geen klein geruchtje vervaard, maar 'n jolige boe- renjuffrouw uit de Zljpe, die sjansde met 'n zwartgelokte Belgische blerbottelaarsknecht en die haar dierbaren echtvriend had getrakteerd op troet met rattekruid, die ondanks zijn krachtige verdediging en 'n terechtwijzing van den kleinen president, om niet zoo. heen en weer te flodderen onder zijn pleidooi, tot 'n jaar of 8 sokken- stoppen werd veroordeeld, trok de" groote veteraan van de balie zich langzamerhand terug en heeft nu als straf- rechtpleiter zijn roem, eerlijk gezegd, wel wat overleefd. Maar wie voor den duivel heeft op 70-jarigen leeftijd zijn roem niet overleefd? Ik ken er heel wat die hun roem al overleefd hadden, toen ze nog in den kakstoel zaten.. We mogen op zoo'n leeftijd al blij zijn, dat wa niet in 'n sportkarretje naar den hertenkamp gekruld behoeven te worden en geen papschuitje of ondersteek als efficiency behoeven te gebruiken. Een reusachtige verrassing, (niet te verwarren met verassching) is bereid aande bedienaren van de gemeente reiniging, die ln een sierlijke gegarneerde uniform in clusief een gegalloneerde pet, waarop het wapen v»** Grootgortbuikenburg onder gekruiste bezem en asch- sdhop zullen worden gestoken! Prijsvraag is per ad vertentie aangevraagd. Laat Zomerdijk te Schagen vooral niiet verzuimen in te schrijven, misschien krijgt hij de levering wel niet! Aan de bedienden van dit gemeentezulverings-lnstituut was de keus gelaten alle weken 4 gulden opslag of een hun ambt kenbaar makende uniform, nu begrijpt een ieder die niet op de voordracht voor Duin en Bosch vooTkoant, dat de op hun ponteneur staande tonnetjes- distribuanten, straatrelnlgers en putjesscheppers direct met algemeene stemmen de uniform verkozen. De eenige die tegenstemde bleek de papegaaienziekte onder de leden te hebben. Het vroolijlcste lid van het corps, die lijdt aan een chronische neusverstopping en dus de ambtelijke geuren niet opmerkt, en vanwege zijn onveroietiglijk goed hu meur, de zingende poep-majoor genoemd, zal bij het eerste aantreden ln de nieuwe uniform een toepasselijk lied zingen op de melodie van de Marseljêse en woorden van vader Dirk Stierenmelker, lid van de commissie HOOFDTUK VIIL Het Bal. Het bal, dien avond door Mevrouw Granard gegeven, bleek zoo schitterend te zijn dat het de stoutste droo men van Charmaine overtrof. Ze verbaasde zich erover en duizelde ervan. Drommen jonge mannen werden aan haar voorgesteld, en haar balboekje was zoo verbazing wekkend snel met namen gevuld, dat ze tot haar ont steltenis ontdekte dat er geen plaatsje voor dien van Ba sil zou openblijven, als ze voortging haar dansen zoo kwistig uit te declen. Ze keerde zich eenigszlns verlegen van do lachende groep die haar omringde af, en drong bijna door den kring heen om zich te begeven naar de plek, waar Basil, weinige ellen van haar af, het tooneel onopvallend gadesloeg. „O. alsjeblieft!" zei ze tamelijk gejaagd. „Hoeveel wilt ge er hebben? Ge hebt het niet gezegd, en de anderen zijn er zoo gauw bij." Hij nam het balboekje dat ze hem voorhield, glim lachende aan, en krabbelde de beginletters van zijn naam achter den eersten dans. Vervolgens zag hij haar aan. „Ik zou alle dansen die nog openstaan, ook graag wil len hebben," zei hij. „O. vul maar in," stemde ze gereedelijk toe. „Ik dans veel liever met u. Het was mijn plan niet al die dansen weg te schenken. O. lk wou dat er nog meer dansen wa ren. Ik had nooit gedacht dat ze er zoo vlug bij zouden zijn." Hij glimlachte tegen haar. „Ge zult te middernacht In leder geval nog niet naar huis gaan," zei hij. „Ha, daar hebben we het Zwarte Schaap! Zijn er nog meer dansen open?" „Ja." Koortsachtig wees zij het hem. „Kijk, hier, deze! En die nog! Vul uw naam gauw in, voor hij hier komt!" Ze hoorde hem bij zichzelf lachen, terwijl hij zijn voor lettors achter de aangewezen dansen zette, maar haar- zelve was alle lachlust vergaan. De nadering van Sir Robert Blakeley vervulde haar met diepe ergernis. „Laat me niet met hem alleen!" fluisterde zij dringend. „Vertrouw op mij!" En nu klonk de groet van Sir Robert haar in de ooren. „Ge hebt zeker een paar dansen voor mij opengehou den." zei hij toen. Zij schudde het hoofd en hield haar balboekje stijf tegen haar boezem gedrukt. „Ik vrees van niet. Ze zijn allen zoo vlug geweest en ik had dat niet verwacht." Hij stak haar zijn hand toe. „O, Asschepoctster! Foei, hoe leelijk van jo. Mag ik niet eens kijken? Je kunt er toch wel ééntje voor rnjj vrij maken?" Charmaine ging iets achteruit en probeerde te lachen, hoewel angst in haar oegen te lezen stond. „Dat kan lk niet Ik hrb geen enkelen dans meer over. Niet waar, Mijnheer Oor.ister?" „Neen, het ge heel e boekje ls vol," antwoordde hij op zijn luchthartige manier. „Het was mijn schuld niet, Blakeley, dat verzeker ik je. Ik ben er zelf tamelijk kaal afgekomen." Sir Robert liet zijn oogen een oogenblik op hem rus ten, en een hoonend lachje scheen bijna onmerkbaar over zijn gezicht te glijden. Daarna wendde hij zich opnieuw tot Charmalne. „Het geluk schijnt me vanavond niet gunstig te zijn", zei hij. „Maar, wat zoudt ge zeggen van een tweede ritje in dat snelle wagentje van mij, overmorgen bijvoorbeeld? Zal ik u weer komen halen, evenals den vorigen keer?" Zij voelde dat ze vuurrood werd, en ln datzelfde oogen blik hoorde zo achter zich een spottend lachen. Toen zij he: hoofd omwendde, zag zij Linda Kennedy, die hen genaderd was. Ze was in een helroode japon gekleed en zag er merkwaardig begeerenswaardig en vorstelijk uit „Ik zou niet te dikwijls met hem uit rijden gaan als ik u was," merkte ze op. „We weten allen dat hij brutaal en ondernemend is. en dat snelle wagentje heeft weleen* de gewoonte 's avonds laat op eenzame wegen onklaar te geraken. Maar misschien hebt ge dat al eens bijge woond." Charmalne antwoordde niet Het was haar onmogelijk. De vijandige gezindheid van deze schoone vrouw met haar lachend gezicht, gaf haar het gevoel van niet te gen deze opgewassen te zijn. Ze had geen wapen om zich te verdedigen, en stond als verlamd Maar op dat oogenblik zette het erkest de maten van den eersten dans in, en met weergalooze bedaardheid deed Basil een stap naar voren en liet zijn rechten op haar gelden. „Kom," zei hij. „Deze dans ls van mij, niet waar?" Zy gaf toe en verwijderde zich met hem, van schaamte en vernedering verpletterd. Wat zou hij van haar den ken. vroeg ze zich af? Maar hij liet niet blijken wat er In zijn binnenste om ging, en ze begonnen te dansen op een nagenoeg ledige dansvloer. En toen sprak hij tot haar in eenvoudige woorden. „Be acht het altijd een verkeerdheid." zei hij. „te probeeren om lieden ais Blakeley beleefd te behan delen. Laat u nooit verlokken op één van zijn voorstel len in te gaan. Zeg hem recht in zijn gezicht, dat ge er niet van gediend zijt!" „O, dat zou ik niet kunnen!" zei Charmaine met moeite, reeds bij de gedachte alleen verschrikt. „En bo vendien... bovendien..." Hij lachte op zijn gewone luchtige manier. „Wat bo vendien? Waartoe dient het den schijn aan te nemen dat ge hem aardig vindt, als het met een half oog te zien ls dat het niet zoo is?" „Ik... ik weet het niet," zei Charmaine. „Het is niet... juist dat." Zij sloeg de oogen neer. Eenige oogenbllkken dansten zij zwijgend. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 14