Uit onze Omgeving. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. Z IJ P E LANGENDIJK K 0 E G R A S, ALKMAAR, HOOGWOUD WINKEL. WIERINGERWAARD NIEUWE NIEDORP HARENKARSPEL. BARSINGERHORN Marktberichten. Afscheid van den heer S. T. van Dijk. Zaterdag 29 Maart nam de heer S. T. van Dijk, on derwijzer aan de O. L. School I, afscheid van zijn col lega's en leerlingen. Nadat alle leerlingen zich verzameld hadden in het groote lokaal, nam het hoofd der school, de heer G. 't Hart, het woord en sprak den vertrekkende namens personeel en leerlingen toe Hij schetste den heer Van Dijk als een zeer ver dienstelijk onderwijzer, die een hooge opvatting heeft van zijn taak; die bij jong en oud hoog staat aange schreven en in wien de school 'n beste kracht gaat ver liezen. Spreker dankt hem voor alles wat hij voor zijn leerlingen gedaan heeft. Namens de kinderen wordt den heer Van Dijk een keurige rooktafel aangeboden. Als daarna de drie hoogste klassen een afscheidslied zingen, zijn vele grooten en kleinen aangedaan. Geroerd dankt de heer Van Dijk de leerlingen voor hun hulde, de col lega's voor de prettige samenwerking en het H. d. S. voor diens woorden van afscheid. Hij zal Anna Pau- lowna niet licht vergeten. Dan nemen alle kinderen met een handdruk en bedankend voor het genoten onderwijs, afscheid. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O L. S. No. 1 is benoemd de heer C. Bakker van Wieringen. Zondag jl. zijn niet minder dan 5 processen-verbaal opgemakt wegens overtreding van de Zondagswet, Daar de politic geregeld controleeren zal, of deze wet wel nageleefd wordt, zij men dus gewaarschuwd. Uitvoering Zangvereeniging „De Stem des Volks." Zaterdagavond gaf de arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks" haar tweede uitvoering van dit sei zoen. Het programma was nogal gevarieerd, want niet alleen werd de zang afgewisseld door eenige vioolsoli van den heer J. Aij( met pianobegeleiding van mej. Jeanne de Vos) maar ook werd nog 'n too- neelstukje gegeven. We zijn overtuigd dat directeur en leden met heel wat meer genoegen aan dezen avond zullen den ken, dan aan de vorige uitvoering. De zang was veel beter. Maar het koor was nu ook weer wat sterker (we meenden zelfs enkele Ileldersche gezichten te zien). De viool- en pianomuziek werden zeer verdienste lijk voorgedragen. Violist en pianiste oogstten een flink applaus. Toch geloovcn we dat de keus van nummers niet heel gelukkig was. We vermoeden, dat stukken als Madrigale van Simonetti en de inge- laschte Romance meer in den smaak vielen en beter spraken tot het publiek dan de Sonate van Handel en de Sonatines van Dvorak. En het tooneelstukje ja het is moeilijk iets te yinden voor afwisseling, dat geschikt is en waarvoor men de goede krachten onder de leden zelf vindt. Er is intusschen hartelijk om gelachen. Het heeft dus beantwoord aan het doel: afwisseling en aanvulling van den avond te brengen en we zulleh er verder maar niet zwaar aan tillen. Zooals we boven reeds opmerkten, de uitvoering der zangnummers kon ons heel wat beter bevredigen dan de vorige maal en dat is voor een zangvereeniging toch maar de hoofd zaak. Aan het slot zong het koor een Strijdliederen- fantasie. Het publiek drong blijkbaar door een krach tig applaus op herhaling aan, maar op voorstel van den Directeur werd de avond besloten met het zin gen van de „Internationale" door allen. Zondagmorgen vroeg, om half vier, is brand ont staan in het woon- en winkelhuis van den heer P. Spaander, aan de Hofstraat alhier. In den winkel is gevestigd eten electro-technisch bureau van genoem den heer Spaander. De woning daarachter werd be woond door den heer J. Swabbedisse, waar de brand is ontstaan. De woning stond reeds in lichte laaie eer de brand werd ontdekt. Al dadelijk werd de klok geluid, waardoor vele nieuwsgierigen op de been kwa men. De brandweer te Hippolytushoef werd gewaar schuwd, doch toen deze arriveerde, was de woning geheel uitgebrand. De belendende perceelen werden door hulpvaardige handen met emmers water tegen den brand bestreden. Het perceel aan de westzijde bewoond door den heer Jb. Tijsen, kreeg zoo goed als geen schade. Het perceel aan de oostzijde, bewoond door den heer A. Poel Az., kreeg groote brand- en waterschade. De spuit bluschte de rest en ook het be lendende perceel van den heer Poel met zeeyvat-er, zoodat de waterschade daardoor nog werd vereigerd. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. De botvisscherij in de Wieringermeer, welke voorheen een best bestaan opleverde, is thans zeer slecht. De visschers begrijpen er zelf de oorzaak niet van. Er wordt echter doorgevischt, op hoop dat het weer beter wordt. Vermoedelijk trekt de visch naar dieper water. Welken invloed het leegmalen der Wieringer Meer uitoefent op den waterstand in Polder Waard Nieuwland, blijkt uit het feit, dat deze polder veel droger is dan voorheen. Als voorheen enkele dagen niet werd gemalen, stonden de sloten vol water, nu is het anders. Zoo wij vernemen, zal de standplaats van de wachtende autobussen te Den Oever in den vervolge zijn aan den Gasthuis weg, en niet meer aan de Hof straat, waar tot heden standplaats werd genomen. Alzoo voor de bewoners aan de Hofstraat een hccle verbetering, tevens voor het verkeer. Voor den heer P. Spaander wordt aan de Hof straat op het land van den heer Jb. Bakkeri(mole naar) een noodwinkel geplaatst, schuin tegenover zijn verbrand perceel. De heer C. Boontjes te Den Oever beeft zijn bouwterrein aan den Molgerdijk uit de hand verkocht aan den heer Volders, mede te Den Oever, welke het terrein gaat bebouwen met twee burgerwoningen. Aan den aannemer P. Doves te Westerland is de bouw van een burgerwoonhuis opgedragen aan de Hofstraat te Den Oever, voor rekening van den heer P. Rotgans. Onze plaatsgenooten, de jongeheeren G. Rotgans Dz. en G. v. Heteren, zijn aan de Ambachtsschool te Den Helder bevorderd van de le naar de 2e klasse. Getuigschrift werd uitgereikt aan K. Bras. Allen bij de afdeeling timmerlieden. 'T ZAND. De Coöp. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" G.A. alhier betaalde jl. Donderdag aan haar leveranciers voor de over het tijdvak van 2 Febr. t.m. 1 Maart 1930 gele verde melk gemiddeld f9.62 per 100 Kg., of f 9.01 per 100 L„ bij een gemiddeld vetgehalte van 3.20 het geen dus neerkomt op f3 per vet. WAT HIT NOODIG HAD. (Smith's Weekly). Ie man scheen laatst erg boos te zijn, vrouw lansen? Ta, wat hij noodig heeft is wat meer gevangenisstraf. Op Zondag 30 Maart jl. gaf het Noord-Hollandsch Tooneel onder Directie van B. C. Loevens van Alk maar een tooneeluitvoering bij den heer Schrieken voor een volle zaal. Het stuk dat hierbij werd opgevoerd, was getiteld „Het Circuskind", romantisch tooneelspel in 3 bedrij ven met een voorspel, geschreven door de echtge- noote van den Directeur, Mw. G. J Loevcns-Jonge- jan, hetwelk het verhaal is van Annie de vondelinge tje jongeheer Piet Loevens), die, van een pensionaat weggeloopcn, om haar moeder wécr te zien, ver dwaalt en door een reizend circus liefderijk wordt opgenomen. Daar de moeder der kleine onvindbaar blijkt, is zij aangewezen bij haar beschermers te blij ven, tot haar moeder is weergevonden. Vijf jaren ver- loopen hierna, in welken tijd Annie door haar lief tallige verschijning en haar schitterende toeren de gene is geworden waarmee het circus staat en valt. In dezen tijd is het dat zij op een jachtpartij kennis maakt met den landeigenaar Frank van Eisden, waaruit een voorloopig onverklaarde wederzijdsche liefde ontstaat. Na vele verwikkelinigen, waarin een groote rol speelt de clown Teddy, welke het meisje ook liefheeft, zoo ook de moeder van Annie, (thans Mw. C. Koot-Cramer), waarvan wordt verondersteld dat zij een moord bedreef,- doch in werkelijkheid uit noodweer handelde, voor welken moord de heer Termeer 4 jaren als onschuldige gevangen zat, krij gen ze elkaar dan toch, tot vreugde van hunne vrienden. In den beginne wat onwennig, werd later zeer goed spel geleverd, ja sommige gedeelten werden zelfs ver heven gespeeld, waarvan we zouden kunnen noemen het spel van den heer Klinkhamer als André Ter meer in het laatste bedrijf. Ook het spel van den heer Loevens als Teddy zouden we geneigd zijn als onverbeterlijk te noemen. Waar het echter niet gaat, groote uitzonderingen te maken waar deze niet bestonden, zouden we alle medewerkers(sters) woorden van hulde willen bren gen voor hun goede spel en samenspel en onze cri- tiek slechts daarop willen bepalen, dat van Eisden iets meer de aristocraat had kunnen zijn We hopen intusschen Loevens met zijn gezelschap nog eens weer hier te zien. Tot slot de attractie van den avond voor de jeugd: het bal. OUDESLUIS. De heer P. Lindenbergh Ez., die dezer dagen als no. 1 voor het eindexamen van de Landbouwwinterschool te Schagen slaagde, werd benoemd als analyst bij de Zui derzeewerken (afd. Wieringermeer). STOLPEN. Alhier is roodvonk geconstateerd bij eén der kinderen van den heer C. de Wit Czn. NOORDSCHARWOUDE. De heeren K. Boot Jz. en G. Ens, beiden lid van de gymnastiekvereeniging „Hercules" alhier, zijn weder om aangewezen om uit te komen in den wedstrijd HollandBelgië, welke a.s. Zondag in Dordrecht zal plaats vinden. NOORDSCHARWOUDE. Als locale kracht ten kostkantore alhier is met ingang van 1 April aangesteld Mej. E. Zaagman te Oudkarspcl. OUDKARSPEL. Onder vrij goede belangstelling had Zondagavond een uitvoering plaats van de operette-club „Caecllia", In het lokaal van den heer C. Vis. De diverse nummers, die ten gehoore werden gebracht, sloegen goed in. De direc teur, de heer H. J. Zaal, verdient alle lof, en zoovel hij ais de leden mogen op een succesvollen avond terugzien. Een gezellig bal hield de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. OUDKARSPEL. De 1ste April bracht de O.L.-school alhier een aan winst van 16 nieuwe leerlingen, terwijl er 13 de school verlieten, waarvan er 5 naar de U.L.O.-school gingen. Het aantal leerlingen is dus met 3 vooruitgegaan. We zijn derhalve nog steeds in stijgenden lijn. Dit jaar bracht ons ook een 4e leerkracht er bij, zoodat Oudkar spel met haar school goed voor den dag kan komen. LANGENDIJK. Door de meeste tuinbouwers moet weer riet wor den aangeschaft ter beschutting der akkers, waar de vroege tuinbouwproducten zijn of worden gepoot en gezaaid. We vernemen dat dit bijzonder duur is dit jaar, daar het vrij schaarsch is. Coöperatief wordt er, in tegenstelling met andere benoodigdheden, wei nig aangekocht. ZUIDSCHARWOUDE. Zaterdag had de laatste samenkomst in dit seizoen plaats van het gezelschap „Nut en Genoegen". De heer J. Renaud opende met een toepasselijk woord de vergadering, waarna de heer Iv. Dijkhuizen de notu len van de vorige ledenvergadering en die van den z.g.n. vrouwenavond voor las, welke ongewijzigd wer den vastgesteld. Besloten werd met de voorbereiden de werkzaamheden aan te vangen voor de viering van het 60-jarig bestaan, dat binnen afzienbaren tijd plaats vindt. De animo ervoor schijnt al bijzonder groot te zijn. Wat de' financieele regeling betreft, deze is als zoodanig voor mekaar, dat die geen belet sel zal zijn voor een welslagen. De omstandigheid, dat zich bij het 50-jarig bestaan verschillende nieuwe leden hebben aangemeld, zal benut worden om bij het nu te vieren jubileum te trachten weer wat nieuwe leden te krijgen voor het aanstaand seizoen. De lezing voor dezen avond had de heer K. Dijk huizen, met als onderwerp: Lichamelijke opvoeding en gezondheid. Deze lezing werd ontleend aan een rede, uitgesproken door Dr. J. H. O. Reijs voor de A.V.R.O.-microfoon. De bespreking dezer lezing deed bij de aanwezigen het inzicht verhelderen, dat naast de verstandelijke opvoeding de lichamelijke niet mag verwaarloosd worden, doch dat ze hand aan hand moeten gaan, alzoo een harmonische ontwikkeling van lichaam en geest vormende: een gezonde ziel in een gezond lichaam. De noodzakelijkheid werd be toogd van gymnastiekonderwijs op de lagere scholen, wat op het platteland nog veel te wenschen over laat. Na deze geanimeerde besprekingen deed de pen ningmeester rekening en verantwoording. Ontvangen was f 163.54, uitgegeven f 118.78, batig saldo f44.76. Nadat de voorzitter het verloop van het seizoen nog even had gereleveerd en de hoop werd uitgesproken, dat in het a.s. najaar de belangstelling weer goed en de modewerking voldoende zal zijn, wordt de ver gadering gesloten. De heer G. Kooij, lid van den Raad van Toezicht van de Coop. Boerenleenbank II, aangesloten bij dc Centrale te Eindhoven, gaat zich metterwoon te Alk maar vestigen. JT7LIANADORP. Naar ons werd medegedeeld, hebben een 15-tal jonge lui het Initiatief opgevat om alhier een boksclub op te richten. Hedenavond zal hiervoor een vergadering wor den gehouden, waarop alle liefhebbers voor deze sport welkom zullen zijn en waar verder de diverse werkzaam heden nader besproken en geregeld worden. Aan de buurtschap „De Kooij" zullen voor den heer W. Slikker aldaar, acht woonhuizen worden gebouwd in twee blokken elk van vier woningen. Het werk Is opgedragen aan den aannemer G. Hoornsman, alhier. De heer H. Koelemeij, thans werkzaam aan de Stoomzuivelfabrlek „De Vooruitgang" alhier, is met in gang van 24 April a.s. benoemd tot machinist aan de nieuwe fabriek te Beemster. De werkzaamheden aan den verbindingsweg tus- schen de Doggersvaart en de Middenvllet, welke weg gemaakt wordt in het verlengde van de Langevllet, waaraan den geheelen winter door tal van werkloozen is gewerkt, zijn. zooals wij constateerden, weer stopge zet. Het is echter niet te wenschen, dat dit werk nu weer tot een volgenden winter moet blijven wachten op verdere uitvoering, daar nog een belangrijk gedeelte voor geregeld verkeer onbruikbaar is en vooral als er wat veel regen valt. Zoo terloops vernamen wij, dat het misschien de bedoeling van het Gemeentebestuur is, om het resteerende gedeelte in eigen beheer te doen uit voeren. Houdt 't echtpaar in die gaten, opdat gü gen veer zult laten. D Commissaris van politie te Apeldoorn, waarschuwt tegen de handelingen van een persoon, vermoedelijk ge naamd: Antolne Jean Emile Houbaer, geboren te Bergen op Zoom, 2 Juli 1876, zonder bekende woon- of verblijf plaats, laatst bekende correspondentie-adres, Konin ginnegracht la te 'e-Gravenhage, die in den laatsten tijd vanuit Ermelo bankinstellingen te dezer plaatse schrif telijke opdrachten gaf tot aankoop van dividend-bewij zen, om deze tegen nieuwe aandeelen in te wisselen. Het bedrag der nota, zal naar het heet per remise volgen. Te verwachten is echter, dat hij niet eerder van zich zal laten hooren, dan bij rijzing der stukken. Reeds in 1926 werd door den Commissaris van Politie te Wageningen en te Nijmegen tegen bovengenoemden Houbaer, gehuwd met Marie Geertruida Henriette van Bij3terveld, voor dergelijke practijken gewaarschuwd, omdat Houbaer er toen ook zijn gewoonte van maakte onder valsche goedklinkende namen bij bankinstellingen telegrafisch en schriftelijke opdrachten te geven tot aankoop van effecten, om slechts bij rijzing van zich te laten hooren. O.m. bezigde hij de namen: Gratama, Hallenberg, Hollenberg, Caljenfels, Bickers, Van Loon, Noothoven, Van Goor, Didam, Van Hulst, Dorres, Tel lingen, Van Renkum, Mastboom, Brouwer, Peters, Kei] en Mouleari. (Zoo ongeveer een heel adresboek). Bovendien maakten deze echtelieden, blijkens deze waarschruwing er ook hun werk van gemeubileerde kamers te betrekken, om die na eenigen tijd zonder be taling te verlaten en goederen op crediet te koopen. De aandacht van de bankinstellingen wordt mede hierop gevestigd. Zaterdagavond omstreeks 8 uur, had er in de Lan- gestraat een botsing plaats tusschen twee wielrijders, genaamd P. M. en W. v. H., beiden wonende te Alk maar. De oorzaak hiervan was, dat beide wielrijders moesten uitwijken voor meerdere voetgangers, die op den rijweg liepen. Een en ander liep voor def>betrokk<>- nen goed af. Waarom blijven die onbeschaamde billen- wagenrijders ook niet op het trottoir? 'n Lee! ijk© smak gemaakt. Te omstreeks half negen Zondagavond, had J. J. B., wonende te Alkmaar, het ongeluk op het Zeglis alhier van zijn motor te vallen, zoodanig dat hij vermoedelijk zijn linker enkel heeft gebroken. Hij had nog de kracht zich naar zijn familie in de Kanaalstraat te begeven, doch een aldaar ontboden geneesheer achtte directe op name in het Elisabeth Ziekenhuis noodzakelijk, waar heen hij dan ook is overgebracht. Zeer waarschijnlijk is hij met zijn motorrijwiel van het verharde gedeelte van den weg afgegleden en heeft toen zijn stuur niet meer kunnen houden. Zijn zü soms te Schagen gezien? Per extra Radio-politiebericht is opsporing en aan houding verzocht van een levenslustige Alkmaarsche huismoeder, die met de kas en 'n vriendje om de kof fers te dragen, de plaat heeft gepoetst. Bij ontdekking direct de Alkmaarsche hertenkamp opbellen. De uitspraak van de op 27 Maart 1930 te Winkel ge houden keuring der ingeschrevenen van de lichting 1931 dezer gemeente luidt als volgt Geschikt zijn verklaard: Cornelis Antonius Bijvoet, Cornelis Jacobus Dekker, Franciscus Johannes Feld, Jacobus Cornelis Groot Pe trus Hillebrandus Groot Johannes Petrus Koenis, Hen drik Kort, Jacob Maarten Met en Johannes Medardus Schouten; voor goed ongeschikt Cornelis M&ndshanden en Jacob Slagter; elders zullen worden gekeurd: Jacob Groot en Joannes Gerardus Wegdam. AARTSWOUD. Zondagmiddag speelde Aartswoud tegen Sijbecarspel een vriendschappelijken voetbalwedstrijd op het droog gelegde gedeelte van den Wieringermeerpolder. De uit slag was 20 voor Aartswoud. Dit bij uitstek prachtige terrein bood dan ook voor zeer vele nieuwsgieVlgen een aardige attractie. GRATIS HAARSNITDEN. (Smith's Weekly). v I li ■■•UI I Dus ie man hoeft nooit het xaip- pen van zijn haar te betalen Neen, telkens z*v"s:t ue pohti»- daarvoor. POLDER WAARD EN GROET. Zaterdag 29 Maart j.1. had in het Polderhuis te Winkel de publieke aanbesteding plaats voor het maken van een toegangsweg met bijbehoorende werken vanaf den hoofdweg in den Waardpolder tot den nieuwen weg naar de Wieringemeer. Ingekomen zijn 10 inschrijvingsbiljetten, waarvan 1 van onwaarde. M. A. R. Nap, Lutjewinkel f 1099, D. Bloem, Kolhorn f 1173, L. van der Velde, Kolhorn f 1185, J. de Graaf, Oudesluis f 1276, K. Mol, Petten f 1340, T. Braaf, Wie- ringerwaard f 1400, M. van der Bel. Aartswoud f 1580, C. de Wit. Medemblik f 1581, J. Rengers, Wieringen f 1930. De begrooting bedroeg f 1000. Dijkgraaf en Heemraden hebben de gunning verleend aan den heer M. A. R. Nap te Lutjewinkel. Det gemeentebestuur van Wieringerwaard lieeft een nieuwe motorbrandspuit aangekocht, welke Maandagmiddag als proef heeft gewerkt. We geloovcn wel, dat deze proef naar genoegen is geslaagd. Het is merk Renault, geeft 1000 L. water per minuut met een opvoerhoogte van 30 35 meter. Men kan met twee en vier slangen werken. Er is 600 meter slang bij. Met deze lengte is de opvoerhoogte 15 meter. Het water voor de voeding van de pomp kan tot op een niveau-verschil van 7.80 M. worden opgezogen door een machanischen zuiger, aangebracht aan de ach terzijde van den motor. De leverantie is geschied door het Technisch-Bureau J. Duiker. OVERPLAATSING. De wegwerker W. van Zonen, van Nieuwe Niedorp, vroeger bij de tram SchagenWognum, wordt over geplaatst naar Velsen. De wegwerker H. Blauw te Winkel gaat naar Obdam. NIEUWE NIEDORP. Naar we vernemen, zal de A.T.V. „Kunst na Arbeid" a.s. Zondag in de zaal van den heer Kossen opvoeren, het bekende oorlogsdrama „Er staat geschreven". Het stuks geeft een aangrijpend beeld van de ellende, die door den oorlog wordt veroorzaakt, en het is te ho pen, dat door een groot bezoek, hier van een stuk anti- corlogspropaganda uitgaat. Mede de ons bekende capaciteiten van bovengenoem de vereeniging in oogenschouw genomen, belooft het een mooie avond te worden, welke ongetwijfeld veel bezoek zal trekken. (Zie verder advertentie in'de Schager Cou rant van deze week. HARENKARSPELTüITJENHORN. In den loop van de vorige week kwam de schoon maakster in de R.K. kerk te Tuitjehorn bij het verplaat sen van de armenbus tot de ontdekking dat deze bus veel lichter was dan de vorige week. Het bleek toen dat het deurtje aan den voorkant was opengebroken. Dadelijk stelde deze werkster den pastoor hiermede in kennis en na nauwkeurig onderzoek met den armenmeester bleek dat het deurtje van de armenbus met een beitel was ver broken en zoo ongeveer een bedrag van f 50 tot f 60 daar uit was ontvreemd. Van den dader, vermoedelijk een kerkdief is tot heden niets bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. DÏRKSHORX. Het diploma van de gemeentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Alkmaar is behaald door de leer lingen A. C. Smit (met lof) en P. Dam, beiden alhier. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Liefdadig heid" in de zaal van den heer A. de Graaf haar tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd: „Overschotje" naar het Italiaansche „Scampolo" van Dario Nicodemie. De vereeniging is er in geslaagd dit mooie tooneelwerk op uitnemende wijze voor het voetlicht te brengen. De verschillende rollen werden goed weergegeven en zonder de overige medespelenden ook maar eenigszins te kort te doen, meenen wij een uitzondering te mogen maken voor de rol van „Overschotje" die op keurige, eenvoudige en ongekunstelde wijze werd uitgebeeld. Het hartelijk applaus moge de vereeniging het bewijs geven, dat de aanwezigen volop genoten. Het nastukje „Baas boven Baas" van Defresne, waar door de lachspieren nog weer even in beweging werden gebracht, werd eveneens uitstekend vertolkt. Aan het slot werd den heer Sluis, die gedurende 30 jaren zijn krachten aan de vereeniging had gegeven, bij monde van den heer J. A. Schenk een bloemstuk aan geboden. Een gezellig bal besloot dezen mooien avond. Naar wij vernemen, zal door de kinderzangklasse on der leiding van den heer H. J. Zaal een openbare uitvoe ring worden gegeven op 13 April a.s., waarbij o.m. zal worden opgevoerd de kinderoperette „Asschepoetster". Een en ander zal nader per advertentie worden bekend gemaakt. Naar wij vernemen zal gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting te Kolhorn op 3 April a.s., des namiddags te 2.30 uur en te Barsingerhorn op 7 April a.s. des namiddags te 2 uur. ALKMAAR, 29 Maart. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.750.85. 2e soort f 0.40—0.75, per Kg. Eeieren (groothandel) f 4.504.85, eendeieren f 4.10. ALKMAAR, 29 Maart. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren 101 kisten en 16 korven aangevoerd. Prijs f 1.47141.55 per Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 29 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 paarden f 150—280, 23 melkkoeien f 200410, 348 nuchtere kalv. (slacht) f 718, nuchtere kalveren (fok f 1225, 111 overhouders f 30—37, 6 schram men f 34. 83 biggen (10 weken) f 24—30, 5 bokken en geiten f 210. Handel stug. ALKMAAR. 29 Maart. Aanvoer 250000 kipeieren 56—58 Kg. f 4.50—4.80, 58—60 Kg. f 4.60—5, 60—62 Kg. f 4.80—5.20, 62—64 Kg. f 5—5.60, bruine 60—65 Kg. f 4.90—5.80, 60000 eendeieren f 4.20—4.60 ALKMAAR, 31 Maart. Bloemkool le soort f 14, boerenkool f 12, kropsla f 5.609.90 per 100 stuks, gele kool f 8.50, roode kool f 5.50—9.90, spruiten f 18, wortelen f 1—1.50. uien f 2 per 100 Kg., prei f 3.30—6.50, rabarber f 12, radijs f 4.70—5.80, selderie f 1—1.80, per 100 bos, spinazie f 0.25—0.75 per bakje, witlof I f 7.50—10.70 per 100 pond.

Schager Courant | 1930 | | pagina 11