Beelden uit Sovjet=Rusland. Sport van Zondag. Gemengd Nieuws. Aan enkele foto's ontvangen uit Sovjet-Rusland, welke wij onlangs in ons blad afdrukten, en die bedoelden eenig beeld te vormen van den monenteelen toestand, die in de huidige Sovjet-Republiek heersclit, kunnen wij nog het volgende drietal toevoegen. Eenmaal wat ouder geworden, worden zoowel de jon gens als de meisjes bij de communistische strijdgarde ingelijfd, welke zich in alle mogelijke etrijdmiddelen moet bekwamen. Hierboven een hunner propaganda- marschen door de straten van Moskou. De kerken der diverse godsdiensten worden zooveel mogelijk geconfisceerd en tot allerlei doeleinden aange wend. Hierboven een kerk in den Kaukasus, welke tot sanatorium voor de arbeiders is ingericht. In alle schakeeringen der communistische politiek wordt door de Russische vrouwen een groot aandeel ge nomen. Wij geven hierbij een foto van een dergelijke vergadering van boerinnen, waarbij de communistische gedachte door de woordvoerster wordt uiteengezet en de vrouwen steeds opnieuw worden aangespoord om zoo veel mogelijk actief deel te nemen aan den strijd voor de communistische wereldrevolutie. EROEK OP LANGENDIJK, 31 Maart. Roode kool f 6.109.30, gele kool f 7.208.50, Deen- eche witte kool f 1.802.90, uien f 1.401.50, grof f 1.40 bieten f 1.60 per 100 Kg. Aanvoer: 37500 Kg. roode kool, 20000 Kg. gele kool, 5E000 Kg. Deensche witte kool, 200 Kg. uiten, 1800 Kg. bifcten. WARMENHUIZEN, 29 Maart. Roode kool le kw. f 5.6010.60, 2e soort f 5.508.50, gele kool le soort f 6.108.50, 2e soort f 4.707, witte kool le soort f 1.90—3.10, 2e soort f 1.40—2.50, uien f 1.30—1.40, grove uien f 1.501.60 per 100 Kg. Aanvoer: 114525 Kg. roode kool, 8675 Kg. gele kool. 126.350 Kg. witte kool, 2275 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 31 Maart. Roode kool le soort f 6.308.90, witte kool le soort f 1.80—2.30, 2e soort f 1 per 100 Kg. Aanvoer: 6400 Kg. roode kool, 8800 Kg. witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 29 Maart. Uien f 4.10, drielingen f 0.70, grove f 1.50, peen f 1 1.80. peen kleine f 0.400.70, roode kool f 5.6010.50, gele kool f 78.90, Deensche witte kool f 1.203.10 per 100 Kg. Aanvoer: 1200 Kg. uien, 5000 Kg. peen, 243200 Kg. roode kool, 39000 Kg. gele kool, 320400 Kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart. Uien f 0.901.60, drielingen f 0.70, grove f 1.20, peen f 1—1.60, roode kool f 5.609.60, gele kool f 6.909, Deensche witte kool f 12.60 per 100 Kg. Aanvoer: 1800 Kg. uien, 1400 Kg. peen, 45200 Kg. roo de kool, 15800 Kg. gele kool, 130400 Kg. Deensche witte kool. ALKMAAR, 31 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 57 vette koeien f 245425, handel ma tig. 2 vette kalveren, 269 nuchtere kalv. slacht f 822, nuchtere kalv. (fok) f 1830, 599 vette varkens per ned. pond f 0.700.74, zouters per ned. pond f 0.750.76. Handel stug. AMSTERDAM. 31 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt:'477 vette koeien, le kw. f 1.101.17, 2e kw. f 0.90—1.06, 3e kw.' f 0.800.90, mindere soorten f 0.66—0.74, 160 melk- en kalfkoeien f 250—380, 76 vette kalveren le kw. f 0.90—0.96. 2e kw. f 0.80—0.90, 3e kw. f 0.680.76, 306 nuchtere kalveren f 1015, 34 schapen f 34 -40, 66C varkens vleeschvarkens f 0.890.90, zware varkens f 0.87—0.89, vette varkens f 0.84—0.86, 92 paar den f 100—230. AMSTERDAM, 31 Maart. Nieuwe tarwe f 9.7510.25, roode tarwe f 9.5010, rog ge f 6.75—7.25, chevalier gerst f 6.757.25, haver f 6— 6.5C, duiveboonen f 13.5014.50, paardeboonen f 8.25 8.75, groene erwten f 8—9, vale dito f 7—9, per 100 Kg., karwijzaad f 20.50—21.50, blauw maanzaad f 1718.25 per 50 Kg. SPARTA. Zondag speelden de A ndspiranten tegen het school elftal uit Schagen en wonnen dezen wedstrijd. Voor heide was het oen goede oefenwedstrijd. Sparta 3 trok naar Barsingerhorn en sloeg daar D.E.S. I met 61, Hierdoor won Sp. 3 een fraaie door D.E.S. uitgeloofde medaille. De groot^ strijd van dezen dag was echter Sparta 1 Wieringerwaard I, welke wedstrijd volko men verdiend met .'11 door Sp. is gewonnen. Als .scheidsrechter Kooistra, welke goed leidde, de elftallen laat beginnen, verschijnen beide partijen mot 1 invaller. Spoedig blijkt, dat Sp. sterker is dan .W.w., docli door het stugge verdedigen blijven doel punten voorloopig uit. Na pl.m. 20 minuten opent W. Dus echter de score voor Sp. als hij Jimmink met een hard schot vanaf den vleugel verrast. Direct bijna hierna vergroot R. Rus den voorsprong van Sp. en •'enige minuten later is het dezelde die Jimmink voor do 3e maal laat visschen. Sp. is nu over alle linies ver de meerdere van W.w. Als W.w. eenigen tijd la ter een strafschop krijgt te nemen, wordt deze kans benut en wordt Drins gepasseerd. 3—1. Kort hierna valt Sp. rechtsback Branten&ar uit en wordt vervan gen door G. Paulusma. Na rust gaat do strijd vrij gelijk op en neer en als het einde daar is, heeft Sp. de volgende ronde bereikt van de Gouden Kruis-wedstrijdem. WIERINGEN. Succes I— H.R.C.-combinatie. S. I speelde pen vriendschappelijke wedstrijd te gen li.H.C.-combinatie. Om 2 uur blaast Metselaar de elftallen bijeen en H.R.C. trapt af. Il.R.C. pakt di rect flink aan, doch de S.-achterhoede is op zijn post. Ook de S.-aanvallen zijn zeer gevaarlijk. Als er een kwartier is gespeeld, gaat de linksbinnen er met den bal vandoor en met een goed schot geeft hij Prins het nakijken, 1—0. Il.R.C. eenigszins verrast, is dit te erg en een goeden aanval der H.R.C.'ers brengt spoedig daarna het spel op gelijken voet, 1—1. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee dezelfde gelijk opgaande strijd, doch de S.-aanvallen zijn gevaarlijk. Als de H.R.C.-back mist gaat Gijscn op doel af en geeft met een mooi schot S. weer de leiding. H.R.C. werkt hard voor den gelijkmaker, doch de achterhoede van S. is goed op dreef en ook de S.-spil speelt een sublieme partij, al les gaat retour. S. is nog niet tevreden en uit een worsteling voor doel is Jan Lont er als de kippen bij en scoort no. 3 in het net. Er.moet nog 10 minu ten worden gespeeld, en H.R.C. geeft zich nog niet gewonnen, doch er komt geen verandering in de si tuatie en S. is meester van het terrein door met 31 te winnen. Het 2e elftal is op reis naar Andijk om tegen de club van dien naam vriendschappelijk te spelen. Om kwart voor eenen is de bus van De Haan gereed, om de jongens naar de plaats van bestemming te ver voeren. Er zijn eenige invallers wegens ziekte noo- dig om het elftal aan te vullen. Om half drie begint de wodst/rijd. liet speelveld was zwaar en ongewoon De wedstrijd had een aangenaam verloop. Met de rust was de stand 1—1. Na de rust is Andijk I de meer dere geweest en heeft verdiend gewonnen met 31. We hopen de Andijkers ook nog eens op Wieringen te ontmoeten, wat ze ons ook toezegden. Zoodat Succes II dan op eigen terrein in de gelegenheid zal zijn re vanche te nemen. 's Morgens elf uur speelde S. a. en Succes b. een match tegen elkander. Oe adspirantleider P. Kooij had de- leiding. Beide elftallen speelden met 10 man, wegens slechte opkomst. Ook dezen wedstrijd ging gelijk op en neer, het was een aardige wedstrijd, die eindigde in een overwinning voor Succes a. HELDER I—O.S.V. I, 1—4. Helder is door een flinke nederlaag tegen O.S.V. In de tweede ronde om den K.N.V.B.-beker, hiervoor uit geschakeld. De oorzaak van deze nederlaag is vooral keeper Wit geweest. Hij had zeker drie doelpunten kunnen verhinderen. De Hclder-backs waren deze maal het beste gedeelte der ploeg en zij zetten de Heider- voorhoede steeds met verre trappen aan het werk. In de middenlinie was de spil V. Amesfoort de beste. De kanthalfs waren matig. In de voorhoede was Veen zeer slecht, hij heeft vrijwel niets goeds gedaan. De Jong toonde zich een handig spelertje met goede balcontrole, doch hij hield de bal dikwijls to lang bij zich en heeft zoodoende heel wat bedorven. Ook hield hij het spel veel te kort en plaatste zeer weinig op de vleugel aan welk euvel ook Burger leed. Van de vleugelspelers was Bakker de beste. Zijn meeste voorzetten werden echter door den uitstekend spelenden rechtsback van O.S.V. onderschept. Deze trapvaste speler was de beste van het veld en een onoverkomelijk struikelblok voor de Helder-voorhoede. Bij O.S.V. waren verder de keeper, die talrijke malen mooi gered heeft, en de middenvoor goed. Als de scheidsrechter, die wel voldeed om half drie laat beginnen, staat Helder als volgt opgesteld: Wit V. d Wal. Bodenstaff. Spigt. v. Amesfoort. V. d. Meij. Bak. tVeen. Burger. De Jong. Bakker. De eerste aanvallen van Helder die door De Jong geleid worden, loopon op niets uit. Dan ontstaat aan den anderen kant al spoedig het eerste doelpunt voor O.S. V. als de middenvoor den bal krijgt en zacht inschiet. De bal rolt via de paal in het doel, terwijl keeper Wit, op zijn knieën in doel zittend, rustig toekijkt (01). Ongeveer vijf minuten later scoort de O.S.V. linksbin nen het 2de doelpunt (02). Bij een volgenden aanval kopt V. d. Wal bijna in eigen doel. De bal gaat echter net tegen den paal. Helder is verder iets in de meerder heid, doch de aanvallen van O.S.V. veroorzaken enkele gevaarlijke oogenblikken voor het Heldcr-doel door een paar fouten van den koeper. Bij een Helder-aanval schiet Bak hoog voor. De bal komt vla Veen en Burger bij De Jong, die inschiet. De keeper slaat zijn schot echter uit doel en Bak, die toegeloopen is, schiet tegen den paal. Spoedig hierna is het rust. Na rust hebben Burger en De Jong van plaats verwis-, seld. Er wordt aanvankelijk meest op het midden-ter rein gespeeld. Na ongeveer tien minuten ontstaat O.S. V.'s 3de doelpunt, als Wit, terwijl hij uitgeloopenis, den bal laat vallen en deze door den O.S.V.-midvoor in het net wordt gedeponeerd (03). O.S.V. is thans in de meerderheid. De Helder-backs trachtten het spel steeds te verplaatsen, maar alles wordt onmiddellijk weer door de O.S.V.-verdediglng geretourneerd. Bij een der volgende O.S.V.-aanvallen scoort de mid denvoor het vierde doelpunt, als Wit zich verkeerd heeft opgesteld (04). Helder komt er nu wat beter in en er worden talrijke aanvallen ondernomen, doch de O.S.V.- rechtsbaok is niet te passeeren. Bij een voorzet van Bak ker mist Veen, Burger schiet in, doch de bal komt tegen Veen aan. Nadat Bakker weer heeft voorgezet mist Bak. Na goed samenspel van Bakker en Burger krijgt deze laatste een kans, welke echter door treuzelen verloren gaat. Even later redt de keeper een hard schot van Burger op fraaie wijze. Dan krijgt v. Amesfoort den bal, hij geeft door naar Spigt, die een goed sohot lost wat de keeper vallende via de paal uit doel weet te slaan. De terugspringende bal wordt door De Jong Ingeschoten (14.) Hierna verdient een mooi schot van Bakker nog vermelding, wat de keeper slechts ten koste van een corner kan keeren. Deze wordt door Burger mooi geno men en door Bakker zeer hard, buiten bereik van den keeper tegen de paal geschoten. Enkele minuten later fluit de scheidsrechter einde. H.R.C. a sloeg Helder a met 20 en Is dus kampioen van de adsp. afdeeling. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelde D.E.S. I een medaillewedstrijd tegen Sparta III. Sparta verscheen met eenige spelers uit het 2e elftal, terwijl D.E.S. eenige invallers had, o.a. voor den links-achter, wat beslist een verzwakking be- teekent. D.E.S. gaf echter uitstekend partij en nam voor de rust tot tweemaal toe de leiding, doch telkens maak te Sparta, door een penalty gelijk, zoodat de rust inging met 22. Na de rust nam D.E.S. wederom de leiding, door een penalty. Sparta liet zich echter niet ontmoedigen en bracht den stand spoedig op 43 in hun voordeel, terwijl het einde met een 64 overwinning kwam voor Sparta. Het was een aardige spannenden strijd en een volledig D.E.S. zou ongetwijfeld wel in staat geweest zijn een beter resultaat te behalen. Laten wij hopen, dat wij een volgende maal alle eerste elftalspelers eens om 2 uur in het veld zien verschijnen. Schoolvoetbahvedstrüden te Schagen. In de vergadering van de schoolvoetbal comm. van den N.H.V.B. district West-Friesland, zijn de volgende da tums voor de wedstrijden te Schagen op het terrein der vereen. Sparta vastgesteld 5, 9, 12 en 16 April. Deelgenomen wordt door O.L. school Schagen met 2 elftallen en o. 1. scholen van Oudesluls, Nieuwe Niedorp Wieringerwaard, Barsingerhorn, Schagerbrug en Petten met 1 elftal. De loting voor de wedstrijden had gister avond 7.30 uur in Cérès te Schagen plaats: De uitslag was als volgt: Zaterdag 5 April: WieringerwaardBarsingerhorn; aanvang 2.30 uur. Schagen aOudesluls, aanvang 3.30 uur. Woensdag 9 April: Nieuwe NiedorpPetten; aanvang 2.30 uur. SchagerbrugSchagen b; aanvang 3.30 uur. OVERVAL OP PARIJSCHE BEURS. 80.000 Francs gestolen. Uit Parijs werd Zaterdag gemeld: Op het oogenblik, waarop de effectenbeurs in vol len gang was, deed een individu, naar men veronder stelt een voormalig beursbediende, daar hij het ter rein uitmuntend kende, een overval op een kassier van den administratieven dienst in diens bureau op de tweede verdieping, op het moment dat deze de loonstaten van een deel van het beurspersoneel ge reed maakte. Hij hield den kassier een met ether doordrenkte tampon voor den mond. Deze viel be wusteloos neer; toen hij bijkwam was een bedrag van 80.000 francs verdwenen. NEGENDE SLACHTOFFER VAN HET IJSBEREN- VLEESCH. Zaterdagmorgen is te Stuttgart de 32-jarige heer Moritz Schroeder, uit Constanz, overleden, die ook van het berenvleosch had gegeten. Dit is het Ode slachtoffer van de buitengewone delicatesse. BRAND EN GAS VERSTIKKING. V.D. verneemt uit Boedapest: In een woonhuis van vier verdiepingen hoogte in de Rackoczystrasse heeft een geweldige brand ge woed, waardoor liet gebouw grooteoideels in de asch werd gelegd. In het huis werden drie mannen aan getroffen, die in bcwusteloozen toestand verkeerden. Toen de geneeskundige dienst arriveerde, konden de medici slechts den dood constateeren. Het waren drie werklieden, die bezig waren in den kelder een clec- trische geleiding te herstellen en door uitstroomend gas vergiftigd zijn. 5551 WOORDEN OP EEN BRIEFKAART. Een zeldzaam wereldrecord is verbeterd door een Franschman, die op de achterzijde van een briefkaart 5551 woorden van tezamen ongeveer 26000 letters wist te schrijven. Hij heeft ruim twee maanden over dit werkje ge daan en gebruikte daarbij een speciale voor dit doel vervaardigde pen. Tot nu toe stond dit record ten name van Ame rika, waar een diamantslijper indertijd 3205 woor den op een briefkaart wist te schrijven. EEN GEVAARLIJKE „COCKTAIL". Toebereid met carbolzuur. In don laatsten tijd brachten alcoholsmokkclaars in de Verecnigde Staten een nieuwen drank in omloop, die als „cocktail" zeer veel aftrek vond. Toen de drankverbodspolitie een hoeveelheid van deze drank in handen kreeg, bleek deze te bestaan uit slech ten alcohol, waaraan waren toegevoegd zuiv»n car bolzuur en creosoot. De commissaris van den Prohibi- tiedienst verklaarde, dat na het gebruik van deze „cocktails" zich onder do slachtoffers verscheidene gevallen van verlamming hebben voorgedaan. CHINEESCHE BANDIETEN ONTVOEREN MISSIONARISSEN. Reuter seint uit Sjanghai: Naar gemeld wordt, heeft een bende bandieten, die ook verantwoordelijk is voor den dood van drie Fin- sche vrouwelijke missionarissen in de provincie Ki- angsi, thans een Britschen missionaris, diens vrouw en een Amerikaansche vrouw ontvoerd. Drie andere missionarissen sclaagden er in aan de bende te ont snappen. ITALIë'S WEERMACHT. 300.000 Zwarthemden bewapend met ka rabijnen. Uit Rome wordt gemeld: De grootc fascistische raad heeft er in zijn giste ren gehouden zitting met voldoening kennis van ge nomen, dat in don loop van het jaar 300.000 leden der Militia met karabijnen zullen zijn uitgerust. Verlangd werd een verdere uitbreiding van het aantal batal jons der Militia en een perfectionneeringi der oplei ding. HET EINDE VAN EEN GOUDZOEKER. Een der vier ontdekkers van de geweldige goudvel den in Zuid-Afrika, Samuol Honeyball, is volgens be richten uit Johannesburg in diepe armoede gevonden. Men dacht, dat liij reeds overleden was, doch thans blijkt, dat hij reeds geruimen tijd van een uiterst ge ringe wekelijksclie toelage moest bestaan. Het door hem tezamen met de anderen ontdekte goud verte genwoordigt een waarde van ongeveer 200 millioen pond sterling. OON EEN VRAAG! (Passing Show). Gast: Wat kost een kop koffie, oude Viiftien cent als ik hem u aan tafel breng en tien cent hier achter hei buffet. Gast: En hoeveel kost het, als ik op één been ga staan

Schager Courant | 1930 | | pagina 12