=3 SPORT jE= VAN ZONDAG BILLY BOO. rammelen en het u!tstoeten van onharmonische gelui den, zoodat de bejaarde bewoonster van de villa doods angsten uitstond. Pogingen om hem tot vertrek te be wegen, hadden geen gevolg en veroorzaakten een ne gatief resultaat, zoodat hij zelfs het meisje gewelddadig aangreep. De teedere omgang is thans geheel verbro ken en trad het meisje thans zelfs als getuige op tegen •haar niet aanwezigen afgewezen galant, die tot f 7 boete of 7 dagen ter zake het maken van burengerucht werd veroordeeld. DE NIEUW GEKOZEN RIDDER OOK AL IN OVERTREDING. De heeren Simon Corn K., 'n flink gebouwde 18-jarige •bloemsnijder en zijn 17-jarigen vriend, den metselaars leerling A. K, beiden uit het Woud, gemeente Bergen, hadden Zondag 16 Maart op een digestie wandeling te Egmond-Binnen een terrein betreden, dat was aange duid door het bekende bordje: Verboden toegang, art. 451 Wetb. v. Strafr. als verboden grond. Voor dit feit stonden beiden thans terecht tn ont popte de bloemsnijder, tot groot vermaak der aanwezi gen, zich als de nieuwe galant van mej. Anna A., uit de vorige zaak. Felicitatie bleef achterwege, doch de straf mocht niet streng worden genoemd en wel f 2 boete voor ieder, voor Simon te vervangen met 2 dagen hech tenis en voor den student in de metselkunde 1 week tuchtschool. VOOR ALLE DINGEN: LET OP UW MOTOR RIJDERS-DOCUMENTEN. Een landbouwer te Heer-Hugowaard, de 47-jarige heer Joh. Corn. B., die verzuimd had tijdig een nieuw rij bewijs aan te vragen, en nog altijd op zijn motor door- tufte met een verloopen vergunning, reed op 17 Maart te Alkmaar ten slotte tegen de lamp en werd heden door het opleggen van een geldboete ad 5 gulden of 6 dagen er aan herinnerd, dat men niets tot morgen j moet uitstellen, wat heden gedaan kan worden. WIELRIJDERS. MIJD TE BERGEN HET FIETSEN OP DE WANDELPADEN. Te Bergen ls het wieirijden op paden en wegen aan geduid met het bordje: Verboden fietspad, niet geoor loofd en strafbaar gesteld. Zooals een bediende van den heer Buisman, bakker aldaar, de heer R. A. H., die uit onbekendheid met de verordening, zich aan overtreding schuldig maakte, door een strafvervolging moest ontwaren, Zelfs de bijzondere omstandigheid, dat hij op weg was geweest om den heer kantonrechter van versche en croquante tafel broodjes te voorzien, was niet bij machte te verhinde ren, dat hij tot f 0.50 boete of 1 dag werd veroordeeld. Wielrijders zullen echter wèl doen, zich aan dit voor beeld te spiegelen. VOLSLAGEN GEBREK AAN DEPARTEMENTEELE SAMENWERKING. Nog altijd worden te Alkmaar door de bestellers van den telegram- en telefoondienst gebezigd de prae-histo- rische olierijwiellantaarntjes, die door eiken schok of windvlaag ultdooven. Gevolg dat meermalen op het rij wiel bij avond bestellers worden aangetroffen, die niet van de voorgeschreven helder brandende lantaarns zijn voorzien. De lantaarn is er minus het licht en de po litie, uitgaande van het neutrale standpunt: gelijke monniken, gelijke kappen, verzuimt niet proces-verbaal op te maken. Ten gevolge van deze plichtsbetrachting stond dan he den terecht een 46-jarige telegrambesteller, de heer H. D., wonende te eBrgen en in dienst bij het P. en T.- kantoor te Alkmaar. Hij was in den avond van 20 Maart, toen hij, een telegram bestellend, fietste op den Scher- merweg en zijn voorwereldlijk lantaarntje, dat, meenen wij, nog gestookt wordt met patentolie, hem weer had begeven, door een agent van politie gecalangeerd. De heer D., die niet verstoken is van een gepaste vrijmoe digheid, gaf zyn verbazing te kennen, dat hij als onder geschikt ambtenaar, de dupe werd van de weinige over eenstemming die er heerscht tusschen de departementen en hij de man was die de boete zou moeten betalen. De Directeur wenscht niet, dat andere lantaarns worden gebruikt. Geraken zij bulten werking, dan zijn de be stellers nu verplicht te wandelen, wat zeer bevorderlijk is voor de vlugheid van een telegrambestelllng. Het vreemdste is, dat bij de posterijen deugdelijke lantaarns worden gebezigd; vermoedelijk heeft de directeur van het postkantoor meer haar op de tanden. Maar de heer D. bleef het beslist onjuist achten, dat hij uit eigen beurs verplicht was boete te betalen voor een vertre ding die hem als het ware wordt opgedrongen. De heer Ambtenaar gaf als zijn meening te kennen, dat hier wel degelijk straf moet worden opgelegd. Wordt dit nagelaten, dan vervloog alle hoop op de zoo noodige samenwerking, want dan steunt men op het feit, dat tóch geen straf wordt opgelegd. Op grond van deze overwegingen vordere het O. M. f 1 boete subs 1 dag, welke straf evenwel de kantonrech ter, het hiermede principieel te kennen gevende, mede te gaan met de opvatting van mr. de Breijs Tack, ver minderde tot het minimum f 0.50 boete 1 dag hechtenis. DTE DROEG GEEN BESCHERMENDE UNIFORM. De heer Jacob H. tuinbouwer te Koedijk, wiens carbld- rijwiellantaarn ln den avond van 21 Maart op den Hel- derschen weg door het rijden over hobbelige tramrails was „uitgewipt" kwam er minder voordeelig af en werd deswege veroordeeld tot f 2.50 boete of 2 dagen. VAN JE FAMILIE MOET JE T MAAR HEBBEN. Zekere heer Jan B., afkomstig uit den Haag, doch be deeld met een zwerflustige natuur, bevond zich op 20 Maart te Alkmaar op bezoek bij familieleden, die zoo met het wederzien waren ingenomen en hem zoo over vloedig onthaalden op geestrijk vocht, dat de heer B. in den buitenlucht gekomen, door zijn waggelenden gang, riekend naar sterken drank en spreken van wartaal, de welbekende teekenen van artikel 453, dat een surveil- leerend agent, die hem op den Geeatersingel opmerkte, niet mocht nalaten zijn instructie te volgen en den be- schonikene ter ontnuchtering naar de doorvoor bestemde localitelt over te brengen. Hiermede echter was de con nectie nog niet afgeloopen. Er volgde nog een strafver volging en veroordeeling tot f 3 boete of 3 dagen van dit slachtoffer van zoo zeldzaam voorkomende familieharte- lljkheid. HET MAG DE ACHTERZIJDE OOK AAN NIETS ONTBREKEN. Een te H.H.Waard als inwoner ingeschreven heer de melkrijder Pieter H. mocht in den avond van 22 Maart op den Oostdijk met onberispelijke vaardigheid al chauf- feerende, de meening zijn toegedaan, dat zijn melkauto ln behoorlijken toestand verkeerde, het bleek echter he laas, dat achterzijde, letter en motornummer onverlicht waren ten gevolge een defect van het roode achterlampje Hij werd dientengevolge veroordeeld tot een geldboete van f 4 of 4 dagen. Hij beriep zich op zijn onwetendheid doch te vergeefs, want het is met een motorrijder zoo gesteld, dat hij aan den wieg moet kunnen zien, of de baby een schoone luier noodlg heeft. BIS DAT QUI CITO DAT WIE SPOEDIG HELPT. HELPT DUBBEL. Dit gevleugelde woord van Publlius Syrius is in genen deele van toepassing op de vlugheid van de arbeidsin specties, waar het geldt het verleenen van bijzondere ar beidsvergunning. Do J. H. de W. en zijn compagnon, meubelfabrikanten te Alkmaar, konden daarvan meepra ten. Het was op 19 Maart noodig over te werken door een ingekomen spoedbestelling, vooral omdat de firma eenigen tijd aan gebrek aan arbeidskrachten had gela- lovecrd. Een vergunning was bereids aangevraagd, doch arriveerde na langdurig onderzoek en delibiratie onge veer 14 dagen te laat. De firmanten waren dus zakelijk verplicht, de wet te sabotteeren, zooals de heer de W., die heden terecht stond, nader toelichtte. Zoowel de ambte naar als kantonrechter waren evenwel, na het kennisne men van. deze uiteenzetting het volmaakt eens, dat de rechter aan het bevorderen, een dergelijk ondoelmatig transigeeren en embtelijken rompslomp niet mooht mede werken en werd op deze overtreding geen straf toege past IRREN IST MENSCHLICH. Een chauffeur van de melkfabriek „Neerlandia" te Stompetoren, de heer Corn. K., had opgemerkt dat op zijn rijbewijs geen datum van beëindiging voorkwam en kwam nu zeker tot de meening, dat dit rijbewijs eeuwig geldig was, van welken waan hij echter heden door een veroordeehng tot f 3 boete of 3 dagen radicaal werd ge nezen. P.E.C. 2 2 0 0 8—1 4 Ensched. Boys 2 1 1 6-4 2 A.Z.C. 2 0 0 2 00 0 Afd. IV en V lagen deze week stil. Kampioenschap van Nederland. Verschillende bladen vermeldden verleden week het programma van deze competitie tot en met 6 Mei. De „Sportkroniek", het officieele orgaan van den K.N.V.B., spreekt echter genoemde publicaties tegen, zoodat. wo wel reden hebben om dat programma als fantasie te beschouwen. Mooie overwinning van de Zwaluwen. De „Zwaluwenwaarin 7 Ned elftalspelers uit kwamen, wonnen met 2—0 van het Antwerpsche elf tal. Z.F.C.C.S. Brugeois? Z.F.C. doet moeite om met Paschen de kampioen van België hier te krijgen. De Tel. meldt dat het reeds gelukt is. ANNA PAULOWNA. K.B.C. trok voor de tweede ronde om het Gouden Kruis naar Julianadorp, om daar tegen J V.C. in het veld te treden. Gezien de prestaties beider clubs in de competitie en de twee tusschen hen gestreden kampen, die beide in het voordeel der Poldersohen waren geëindigd, waren we er zeker van dat het een mooie spannende strijd aan het „dorp" zou worden. Het werd echter een ietwat wrange ontgoocheling. Beide partijen toch toonden zoo'n gemis aan combi natiespel en het plaatsen was meestal nog zoo slecht, dat de wedstrijd het aankijken niet waard was. K.B.C. kwam met 1 invaller voor Klerk uit, voor wien van Teulingen inviel. J.V.C. kwam op z'n sterkst uit. Te ruim twee uur trapte Wiggers voor K. af, te gen wind. Het begin toonde al duidelijk dat het niet tot groote momenten zou komen. J.V.C. was aanvan kelijk nogal gevaarlijk in den aanval; langzamer hand echter kwam ook K. tot aanvallen. Bij beide bleek schot te ontbreken. K.'s achterhoede speelde niet best. Ook was hun spel niet steeds even fair. Zoo kwam 't ook dat J. zich door scheidsrechter Swart, die zeer streng soms wel iets te overdre- DE ZUINIGHEID DTE DE WIJSHEID BEDROOG. Dc heer J. P. v. d. K., tuinder te Alkmaar, had onlangs voor het enorme bedrag van 5 gulden een rijwiel, sa mengesteld uit alle de3 lands bijeengebrachte onderdee- len gekocht, doch moest op 21 Maart ontwaren, dat deze verigens zeer prijzenswaardige zuinigheid hem toch geen voordeel bracht, daar de remmen van zijn ook nog met een freewheel bedachte rammelaar, alle werking weiger den, te dier zake proces-verbaal werd opgemaakt en hij heden werd veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. Finls. dooving ontwaakte. „Alles gered en gezond," zeide het hert, maar ik vrees, dat je je hoofd leelijk hebt bezeerd, toen je van me af viel, en op den grond terecht kwam." „Ja, nu herinner ik me alles weer," antwoordde Billy, terwijl hij den knobbel op zijn hoofd wreef. „Maar waar zijn de honden?" Skulabaa grijnslachte en zeide: „Die waren plot seling verdwenen, toen jij je amulet had gewre ven en gevraagd ons te redden." „Dat was op het nippertje af," grinnikte Billy, dat scheelde niet veel, of we waren verloren; maar waar is Redneb?" „Die haalt Jerry," antwoordde het hert „Ze zul len wel gauw terug komen." „Daar ben ik blij om, zeide Billy en liep weg om ze tegemoet te gaan. Kroon stond hem goed terzijde en !n duels wist deze van geen opgeven. De middenhnie was niet bepaald sterk vanmiddag. De hardste werker hier was Plan- tinga, Deze schijnt meer en meer zijn ouden vorm van vroeger weer terug te vinden. Nog wat meer snel- :.eid en uithoudingsvermogen, en het zal blijken, dat hij zich dan weer in 't eerste elftal zal thuisgevoe len. Speets deed goed zijn best, echter was hij niet altijd op de plaats waar hij wezen moest. Mulder is geen speler voor rechtshalf en deze plaats deed hem dan ook vreemd aan. Uit heel zijn manier, van trappen en spelen blijkt, dat hij een back is. In de voorhoede vlotte de combinatie niet heel erg. Indi vidueel harde werkers met Eecen als de gevaarlijk ste man. S. Kuiper is wel snel, doch weinig door tastend, terwijl H. Kuiper na de rust danig afzakte. Kokkes heeft niet slecht gedebuteerd, doch in 't schieten is hij nog geen meester. Van Meurs zien we liever als rechtshalf, inplaats van rechtsbuiten. Van Oosterpark was de keeper beslist zwak, de beide backs goed, evenals de middenlinie Als vleu gel was de linker helft der voorhoede het gevaar lijkst, terwijl de middenvoor en vooral de rechts binnen over een ontzettend hard schot beschikten. De leiding was bij den heer Th. van Nunen. in uit stekende handen. Mede door het fraaie weer was een talrijk publiek getuige van dezen vaak spannen- den wedstrijd. Als de elftallen zich even over tweeën opstellen blijkt dat D.T.S. vier en Oosterpark vijf invallers heeft, terwijl D.T.S. ook nog met tien man begint. Oostorpark trapt af en forceert al spoedig een cor ner, welke goed voor 't doel wordt geplaatst. De spil kopt echter naast. Bij een snellen aanval van O. redt Van Dijk nauwelijks. Als er vijf minuten ge speeld zijn, krijgt de linksbuiten van O. de kans, waarvan hij dankbaar gebruik maakt. Via Kansen vliegt de bal in 't net, 0—1. Speets komt nu het elf tal completeeren. De bezoekers blijven aanvallen en het D.T.S.-doel ontsnapt een paar keer ternauwer nood aan een doorboring. Kansen laat een keer het leer los en slaat de bal achter de lijn weg, wat den scheidsrechter ontgaat. De thuisclub werkt zich los en weet het spel te ver plaatsen, Een vrije trap voor hands schiet Speets juist over. Van Meurs plaatst de bal naar voren. Eecen snelt toe en lost een uitstekend schot. Reeds wordt er gejuicht, doch via den keeper en paal stuit de bal weer in 't veld. Na 20 minuten spelen heeft hij meer succes. H. Kuiper zet de bal voor en Eecen wringt zich tusschen de O.-achterhoede door, geeft op 't juiste moment over naar S. Kuiper, die voor open doel staande scoort, 1—1. De gastheeren zijn nu een tijdje sterker en het tweede doelpunt laat niet lang op zich wachten. Van Meurs ontvangt den bal in vrije positie, geeft een goede voorzet, waarna het leer bij H. Kuiper belandt, die met èen schitterend schot doelpunt, 2—1. Een derde goal wordt door den scheidsrechter geannuleerd, Het spel verdeelt zich nu weer. Kokkes schiet een goed aangegeven bal hoog over, terwijl de linksbinnen en buiten van O. elkaar verkeerd begrijpen, waardoor een goede kans ver loren gaat Bij een missen van Mulder kan Van Dijk niet ver genoeg wegwerken. De rechtsbinnen van O. vangt den bal op en zendt van grooten afstand een kogel in, die in den linkerbovenhoek verdwijnt, 22. Beide partijen probeeren het met verre scho ten, zonder daarbij succes te hebben. Kansen krijgt gevaarlijker werk te verrichten dan zijn buurman. Met de Amsterdammers in den aanval breekt de rust «an, 2—2. Na de thee speelt D.T.S. voor wind en zon, doch weten dit voordeel niet in doelpunten om te zetten. De thuisclub is een tijdlang sterker. H. Kuiper mist eens jammerlijk bij een goede corner van Van Meurs, iets wat de middenvoor van O. herhaalt bij een goe den voorzet van links. Van Meurs lokt den keeper van O. ver uit zijn doel, zonder succes te hebben. De juiste combinatie in de D.T.S. voorhoede is zoek in deze periode van overwicht. Een hooge voorzet van rechts stompt Kansen fraai het veld weer in. In de middenlinie der thuisclub onderscheidt zich voor al Plantinga door hard en goed werken. Onverwachts heeft D.T.S. dan succes, als de keeper van O. een ver schot uit zijn handen laat vallen. Eecen loopt toe, terwijl de keeper den bal wil wegtrappen, echter juist tegen Eecen aan, waardoor het bruine monster in 't net rolt, 3—2. Een grove blunder. Een vrije trap door Eecen genomen, wordt corner gewerkt. Het D.T.S.-doel kruipt door 't bekende oog van de naald als Van Dijk nog juist weet weg te werken, na mis sen van Kansen. Het bleek slechts uitstel te zijn. Als de keeper van D.T.S. den bal uittrapt, vangt de voor- hodee van O. den bal op en voordat Kansen in 't doel is teruggekeerd, ligt het leer reeds in de tou wen, 33. Beide partijen pakken nu hard aan. Het is een lust zooals Van Dijk werkt. De keeper van O. doet zeer gevaarlijk bij een ver schot. Een corner voor 't D.T.S.-doel kopt Kroon uitstekend weg, ter wijl Kansen bij een volgende corner, welke goed werd ingeschoten, prachtig vangt. De middenlinie der gastheeren verslapt nu danig, waardoor de achter hoede alle zeilen moet bijzetten om gevaar te voor komen. Van Dijk wil het zelf eens probeeren en drijft ver op, zonder resultaat te behalen. Een scherpe voor zet van S. Kuiper vangt de keeper goed weg, terwijl hij door uitloopen verder onheil weet te voorkomen. Een pracht doelpunt voor Oosterpark wordt door den scheidsrechter ongeldig verklaard. Onder groote spanning verstrekt de tijd en geen der beide partijen weet meer een doelpunt te maken. Hierdoor heeft Oosterpark zich in de tweede ronde geplaatst en zal nu moeten uitkomen tegen O.V.O.G. I. En terwijl Billy en Jerry elkaar vertelden hoe se over het gevaar waren gekomen, lag Skula baa op den grond en gaf zijn vermoeide poo- ten een beetje rust. Toen Jerry en Billy hun verhalen hadden geëindigd, stond hij op en zeide: „Wel jongens, nu jullie weer gelukkig bij elkaar bent, nu denk ik wel, dat je het me zult toe staan, weer naar mijn legerstede terug te keeren. „En toen het hert was heengegaan keerde Billy zich tot Redneb en Jerry en zeide: „Zou het niet goel zijn, dat we naar huis terug keerden?" „Ja laat ons dat doen," riepen Jerry en Redneb tegelijk en dadelijk begaven de drie vrienden zich op weg. En ze kwamen het eerst bij een bloem rijk land, waar wilde bloemen groeiden in over vloed en waar de lucht was gevuld met de geur van kamperfoelie. „Luister", zeide Billy, terwijl hij plotseling stil hield, „Ik denk, lk hoor muziek." Muziek hier? Hier -in de eenzaamheid? Ajax en Blauw Wit beide geslagen. K.F.C. wint van D.E.C. V.U.C. reeds een punt kwijt. Ensched. Boys win nen van A.Z.C. K.N.V.B.-overzicht van 30 Maart. Voor het kampioenschap van Nederland hadden de beide Amsterdamsche kampioenen, Ajax en Blauw Wit beiden een uitwedstrijd. De Zebra's trokken naar Groningen, alwaar Velocitas hun tegenstander was. Algemeen was men van oordeel, dat Blauw Wit zich door eon overwinning herstellen zou van de tegen Go Ahead geleden nederlaag. De Groningers echter, deden al hun best om den goeden indruk die het Noordelijk elftal gemaakt heeft, te bevestigen. Zoo lukte het hen, om met hun onuitputtelijk enthou siasme, een 4—1 overwinning te bevechten. De Zebra's zijn nu echter wel een heel eind achter op, zoodat ze zich gevoegelijk uitgeschakeld kunnen beschouwen, De Groningers zullen nog wel meer van zich laten hooren. De belangstelling zal nu in 't Noorden wel ge ducht toenemen. Wat ons echter meer verbaast is de 3—0 neder laag die Ajax in Tilburg te slikken kreeg. Men moet hier in aanmerking nemen, dat Willem II het geheele Zuiden achter zich had en gesteund door hun tal- looze supporters is het hen door enthousiast vol te houden gelukt het zoo geroemde samenspel van Ajax uit elkaar te rukken. De 3 bewijst o.i. wel de meerderheid der Zuiderlingen, die nu niet zoo'n bij zonder schotvaardige voorhoede hebben. En dat te gen Van Kol e.a. De 0 zegt ons alles van de Ajax voorhoede. De hechto Willem II achterhoede met van I.oon aan 't hoofd liet geen doorbraak van Van Ree- nen c.s. toe. Voor Ajax is deze nederlaag ondertus- schen een strop. Voor Willem II is dit een geduchte aansporing. Go Ahead zal het heusch niet gemakke lijk krijgen. Na deze fraaie prestatie der Tilburgena- ren zegt. ons de 31 overwinning van Go Ahead op Willem II ook weer meer. Zondag a s. wordt ge speeld de wedstrijd VelocitasWillem II. De stand luidt: Go Ahead 2 2 0 0 6-2 4 Ajax 2 1 0 1 8-3 2 Willem II 2 1 0 1 4-3 2 Velocitas 2 1 0 1 4—9 2 Blauw Wit 2 0 0 2 2—7 0 AFDEELING L R.C.H. speelde voor de competitie tegen Hilversum, dat zich door een overwinning definitief achter Ajax op de tweede plaats gevestigd zou hebben. De Haar lemmers echter maken er ook nog kans op, nu ze van de Gooienaa>-s wonnen (2—0). Promoitie-degradatie le klasse. Een eeresaluut voor het kranige K.F.C., dat onze bewering, als zou ze in het geheel geen kans hebben, schitterend logenstrafte. D.E.C. toch, dat haar gast was, en algemeen het sterkst der drie werd geacht, werd met 3—1 geslagen, wat een keurige prestatie is, daar een verschil van twee doelpunten in dergelijke wedstrijden heel wat zegt. De Koogers staan nu zelfs bovenaan. K.F.C. Haarlem D.E.C. 2 10 1 3—2 2 10 1 4—4 2 10 1 5—6 AFDEELING IL H.F.C.Stormvogels, 2—3. Stormvogels staat nu op de tweede plaats. Promotie-degradatiè le klasse. V.U.C. speelde thuis haar eerste match tegen D.H.C. Het resultaat was een 1—1 gelijk spel, waarmee de Delftenaren meer gebaat zijn dan de mannen van Van der Wildt AFDEELING III. Promotie-degradatie le klasse. A.Z.C. bewees weer haar zwakheid door in En schedé van de Boys met 5—0 te verliezen. De Ensche- desche Boys behouden hun theoretische kans. Daar toe dient echter van P.E.C. gewonnen te worden. De stand is: ven leidde, een strafschop zag toegewezen, die door den midvoor Wijkers buitengewoon slecht werd genomen, zoodat de bal ver en hoog naast be landde. Dit was wel een meevaller voor K., dat iets meer aanvallend werd. Veelal werd over rechts ge speeld, waar bijna steeds niet bereikt werd. Beter ging het de snelle Iinkerwenk af, waar Van Wees tallooze malen keurig voorzette. K.'s binnentrio vond echter nooit gelegenheid een schot te lossen; alleen Post kreeg eenmaal een bal van rechts toegespeeld, hij werd aangevallen. In zeer moeilijke positie knal de hij den bal vlak binnen de paal; op keurige wijze echter werkte J.'s keeper hem weg. Is dit nu dezelfde keeper, die in den wedstrijd tegen Anna Paulownt (uit) de directe oorzaak was van de nederlaag? Was dus de Iinkerwenk beter in 't opbrengen, in 't schep pen van gevaarlijke momenten was Van Teulingen beter. Hierdoor ontstond na pl.m. 25 min. dan ook K.'s eerste goal. Van Teulingen schoot keihard op doel; de bal werd evenwel uitmuntend gestopt en sprong in de doelmond rond. Juist zou de bal nog naast gerold zijn, toen Post hem onder gejuich van de talrijke Polderschen in het net joeg (01). Vijf minuten hierna maakte de J. rechtsbuiten op fraaie wijze gebruik van een kans, hem door het gesukkel van de K. achterhoede geboden, door van vlak bij kalm in te schieten (11). Tot de rust bleef het spel van hetzelfde slechte gehalte Het viel op dat J. pech had met schieten. Na rust was K. door het windvoordeel aanvankelijk in de meerderheid. Pri mitief werd er echter meestal gecombineerd, waar door de rappe J.V.C.'ers tallooze malen kans zagen den bal af te nemen en naar hun voorhoede te zen den. Deze echter speelde ook buitengewoon slecht Geen enkele maal bijna werd er goed geschoten en dan moet men nog in aanmerking nemen, dat Hen driks en Huisman in het missen wedijverden. Wat zou een speler als Schröder hier in z'n element ge weest zijn! Toph wist de veelal met 3 man bedeelde K. voorhoede nog twee punten te krijgen tegen de trapvaste J. achterhoede. Van het samenspel tusschen Wiggers en Van Wees kwam het minder dan van het veelal vrij aardige overgeven van Van Teulingen. Over 't algemeen leek ons het smalle terrein voor K.BC. een handicap. Het eerste doelpunt van K B.C. werd door Post gescoord uit een vrije schop even buiten het strafschopge bied. Wel lag de keeper dadelijk in de hoek, doch een oneffenheid op den grond deed de bal sprin gen (1—2). Nadat zoowel Van Wees, Post en Wiggers als Van Teulingen eenige kansen waren ontgaan werd de bal van links opgebracht, vour doel gegooid, waar Van Teulingen snel toeliep en de zege tot een vol dongen feit maakte, door resoluut in te trappen (1—3. Het laatste kwartier toohde een opzettend jf.V.C. zonder geluk en een telkmale door het oog van een naald kruipend K.B.C Zoodoende vermocht het J.V.C. niet ten tweede tegenpunt te scoren. In de laatste minuten lieten de Graaf en Huisman zich niet van hun sportieve zijde zien. Rest ons nog te zeg gen, dat scheidsrechter Swart in dezen wedstrijd ruw spel onverbiddelijk strafte, wat hier wel een goed ding was. OUDKARSPEL. D.T.S. I—Oosterpark I (3e klas K.N.V.B.), Amsterdam, 33. D.T.S. heeft de le ronde van den K.N.V.B.-beker niet „overleefd". Door dit gelijk spel is ze „uitge- bekerd", daar de bezoekende club bij een dergelijk geval, in de volgende ronde geplaatst wordt. Het is wel jammer, dat D.T.S. niet compleet kon uitkomen, temeer daar bij een overwinning reeds opnieuw een thuiswedstrijd was geloot. De uilslag geeft de ver houding goed weer Beurtelings was een der partijen het sterkst en aan beide zijden zijn er vele kansen tot scoren geweest. Snel golfde het spel van doel tot doel en nauwelijks ontsnapte het eene doel aan een gevaar, of aan den anderen kant vond al weer een schermutseling plaats. Kansen heeft zijn doel vaak met succes verdedigd, doch er waren ook momen ten, dat hij minder lclemvast was en dan handelde hij zeer gevaarlijk. Van de beide backs was Van Dijk hedenmiddag ongetwijfeld de beste. Voor de bezoe- kenden was hij een haast onoverkomelijk struikel blok. Overal waar gevaar was, dook hij op en met forsche trappen verplaatste hij het spel dan weer.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6