Scliaier Courant Radioprogramma Derde Blad. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Uit onze omgeving. ANNA PAÜLOWNA Dinsdag I April 1930 73ste Jaargang. No. 8638 Slechts prima kwaliteit groenten naar het buitenland; anders bestaat groot gevaar de goede afzetgebieden te verliezen, vooral ook aanvoer van goede kwaliteit in den aanvang der win tercampagne. Roode kool achter uitloopend in prüs; idem gele. Deensche witte vrü wat gestemd. Lage prijzen voor uien, wortelen en bieten. In de jongste vergadering van handelaars in- en expor teurs van groenten, de vereeniging De Koophandel werd door den voorzitter de verwachting uitgesproken, dat het oude seizoen ongemerkt in het nieuwe zal overgaan, dat wil dus met andere woorden zeggen, dat verwacht wordt, dat nog winterproducten zullen worden aangevoerd, als de nieuwe op het punt staan, aan de veilingen te verschij nen, Men mag daar dus uit afleiden, dat er ook in han delskringen rekening mee wordt gehouden, dat er dit jaar tot zeer laat in het voorjaar stapelgroenten zullen worden aangevoerd. Dat dit in werkelijkheid het geval zal zijn, is wel op te maken uit het feit, dat er nog heel wat kool aanwezig is. Als het weer de laatste dan ook niet in bijzondere mate meewerkt, als we geen koud en guur voorjaar krijgen, dan ziet het er voor het verloop aan onze veilingen voor de komende weken niet bijzon der rooskleurig uit. Zeiden we de vorige week, dat er maar geen schot komt in de prijzen der staplegroenten, we moeten deze week helaas hetzelfde en in nog ergere mate constateeren. Het weer^ loopt bijzonder tegen. Men kan dit miüdelijk we! opmaken uit de drukte, die op de akkers heerschte ge durende de heele week. Overal was men bezig met spit ten, ploegen, zaaien en pooten. Best weer voor akkerar- beid, doch buitengewoon ongunstig voor de massa's kool en uien, die nog op het land staan, opgestapeld of in de boeten liggen te wachten op stijgende prijzen, die maar hardnekkig uitblijven. Als de tuinbouwers vergaderen, zijn de kooplieden nog al eens nieuwsgierig naar wat die aan besluiten nemen. Omgekeerd stellen de tuinbouwers levendig belang in wat de kooplieden aan wenschen en grieven hebben. Deze toch zijn de mannen, die al de producten, door de tuinders geteeld, moeten wegmaken, een zware taak dikwijls, als de concurrentie uit andere landen de ver koopgelegenheden bemoeilijkt. Zij moeten de capacitei ten bezitten, om voor de gekochte tuinbouwproducten den hoogsten prijs te maken en het mag hun niet ont breken aan het noodige initiatief, om nieuw afzetgebied te verwerven. De koopmansijver en de talenten van den Hollandschen handelaar zijn spreekwoordelijk geworden, doch men moet bij den opbloei en de ontplooing van den handel in andere landen, al over buitengewoon groote capaoiteiten beschikken om zijn concurrenten maar steeds de baas te blijven. Men slaapt in het buitenland ook niet. De kooplui zien dit terdege in, zoodat het zeer begrijpelijk is, dat zij in dezen op medewerking rekenen van de zjjde. der tuinbouwers, waaraan het nog al eens schijnt te mangeien. De voorzitter, de-~bekende groot handelaar en exporteur, dé heer C. Wagenaar Kz., naar wiens woord zoo gaarne wordt geluisterd, omdat het meestal getuigt van helder inzicht en gedegen kennis, waarschuwde in de afgeloopen week op de algemeene vergadering aldus: Ofschoon er door ons al meermalen op gewezen is, dat het zoo verkeerd is, in het begin van de wintercampagne, maar steeds tweede en derde kwali teit kool aan te voeren, hebben we ook dit jaar weer hetzelfde gezien; ik meen niet te veel te zeggen, wan neer ik beweer, dat het zelfs alle vroegere jaren heeft overtroffen. Toen kort na den grooten oorlog de tuinders weer vrijheid van handelen kregen, hebben enkele hun ner voormannen er wel eens op gewezen, dat die vrij heid in bandeloosheid mocht ontaarden. Wanneer het aanvoeren aan de veilingen, zooals 't ook dezen naherfst en winter weer gegaan is, niet bandeloos is, dan zeg ik, dat het er toch buitengewoon veel op lijkt. De tuinders zullen goed doen. hierin een afdoende verandering en verbetering te brengen; anders is het te vreezen dat ze hun mooie winterbedrijf zelf te gronden dichten." En over de uitvoer naar Amerika heet het: „We hebben gezien, dat ook nu weer niet onbelangrijke partijen van mindere kwaliteit, om het maar niet te scherp uit te drukken, daarheen zijn verzonden, ofschoon het prijs verschil in percenten uitgedrukt, bij aankomst op de markten, daar zeer miniem was, gezien de belangrijke kosten als vracht, emballage, invoerrechten enz., die het artikel drukken. Wat zouden we een prachtige reclame voor onze kool hebben kunnen maken tegenover die, welke er uit Denemarken en Holstein werden ingevoerd, nu er in dat land met zijn onbegrensde mogelijkheden zooveel vraag naar was, wanneer het onmogelijk was geweest, er andere heen te sturen dan prima kwaliteit, zorgvuldig verpakt in goede emballage." Hier mee kunnen de tuinbouwers het voorloopig doen, doch men moet er niet van opkijken, als straks door de organisaties van tuinders op deze stellingen wordt ge reageerd. We meenden daarom goed te doen deze phi- lippica te vermelden. De prijzen, welke deze week zijn gemaakt, waren lager dan die der vorige. Voor roode kool werd aanvankelijk f 11.60 besteed voor de allermooiste van prima kwaliteit groote kool eerste soort bracht toen ongeveer f 7 per 100 Kg. op. Doorschot gold betrekkelijk weinig minder n.I. f 6.60—10. De volgende dagen'liepen de prijzen, hoe wel woinig, achteruit. Donderdag b.v. werd voor eerste soort van f 5.7011.60. voor tweede soort f 5.609.50 be taald. Zaterdag was de noteering voor eerste soort f 5.90 —10, voor tweede f 4.80—7.70. At deze noteeringen be treffende Broeker veiling. Die aan de veiling van den Noordermarktbond weken weinig van de genoemde af. Alleen zij opgemerkt, dat de hoogste prijs daar f 12 is» geweest. In totaal werden deze week aan beide veilingen nog 146 spoorwagens aangevoerd, waarvan te Noord- scharwoude ruim 102. De gele-koolprijzen waren ook lager dan die, welke de vorige week wei-den besteed. Is het toen nog voorgeko men, dat voor het mooie 2 a 3 ponds goed ruim f 10 werd betaald, deze week bleef de maximumprijs beneden dit bedrag. Aan de Broeker veiling werd Maandag f 7.50 8.60 besteed, aan die te Noordscharwoude werd volgens het marktbericht f 8.40—9.40 betaald. (We veronderstel len. dat hierbij de prijs van doorschot is weggelaten). De heel week door was het een groote zeldzaamheid dat f 9 werd betaald althans aan de Broeker veiling, te Noordscharwoude kon het mooie kleingoed dien 'prijs nog met gemak halen. De laagste prijs, welke van deze veiling werd gepubliceerd was f 7 op Zaterdag, toen de hoogst bestede prys f 8.90 was. Aan de Broeker veiling lagen Zaterdag de prijzen tusschen f 4.208.70. De verwachting, dat het met de prijzen der gele kool cres cendo zou gaan, is dus niet uitgekomen. De aanvoer be liep in totaal ruim 54 spoorwagens, waarvan alleen aan de veiling der L.G.C., 36 wagons waren aangevoerd. We vernamen, dat de voorraden nog van dien aard zijn, dat elke week nog een beteekenende aanvoer kan worden verwacht. In aanmerking genomen de zeer slechte prijzen, die wekenlang voor Deensche witte kool zijn besteed en de buitengewoon groote aanvoeren, die er voor dezen tijd van het jaar nog aan de veilingen kamen, viel de markt voor „Denen" niet af. Was er in den aanvang der week een teruggang te constateercn in vergelijking met de vo rige week, toen buitengewoon groote hoeveelheden naar Amerika werden geëxporteerd, de laatste dagen was er weer eenlge opleving. Zoo werd Maandag aan de Broeker veiling f 1.502.70 betaald, aan die te Noordscharwoude f 1.402.70, Woensdag waren deze noteeringen resp. f 23.20, en f 1.703.20. Zaterdag werd voor het mooie kleingoed weer tot over de f 3 besteed. Men betaalde toen voor de 5 ponds kool maar even minder. De prijzen zijn verre van loonend, doch aan Amerika, die groote quanta afnam, is het te danken, dat niet een groot gedeelte als mest op den akker is terecht gekomen. De aanvoer aan de Broeker veiling beliep nog ongeveer 42 spoorwagens van 10.000 Kg., aan die van den Noordermarktbond 125 spoorwagens! De uienaanvoer liep eenigszins terug: nog slechts 6 spoorwagens werden aangevoerd. Uitermate slecht waren de prijzen weer. Gewone uien brachten aan de Broeker veiling van f 1.101.60 per 100 Kg. op, aan die van den Noordermarktbond f 0.401.40. Voor drielingen werd van f 0.501.20 betaald, terwijl grove uien van f 1.201.70 opbrachten. Laag waren ook de prijzen van wortelen. Voor groote kon van f 11.70 worden bedongen, kleine brachten f 0.70—1 op. Bieten waren al evenmin gezocht: men besteedde er f 0.801 80 voor per 100 Kg. De vele bezitters van stapelgroenten hopen, dat koud, schraal weer het tegenwoordig zachte weer moge ver vangen. WOENSDAG, 2 APRIL. Hilversum (1875 M.) 10.00 Tijdsein en 10.15 Morgenwijding; 12.00 Politiebe richten; 12.152.00 Middagmuziek door het Avro-trio; 2.002.30 Herdenking van H. C. Andersen's 125sten ge boortedag; 2.303.00 Gramofoonmuziek; klassieke muziek 3.004.00 Naaicursus 22ste les door Mevr. de Leeuw van Rees; 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano; 4.305.00 Gramofoonmuziek, zangplaten; 5.00 5.30 Rustpoos voor de N.S.F. voor verzorgen van den zender; 5.30 Dinermuziek door „The Singing Fooi Or- chestra" in het Cabaret „La Gaité" te Amsterdam; 6.00 Tijdsein Avro-klok; 6.01 Voortzetting Dinermuziek; 6.45 7.15 Cursus Italiaansoh, beginners; 7.157.45 Cursus Italiaansch, gevorderden; 7.45 Politieberichten; 8.00 Tijd sein Avro-klok; 8.019.00 Gramofoonmuziek; 9.0011.00 Operette muziek, leden van het Fritz-Hirsch operette gezelschap. Het Omroep-orkest van Nico Treep; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.1510.35 Cello-recital door J. Aerts, aan den vleugel Egbert Veen; 11.00 Gramo foonmuziek, dansmuziek (10 jaar geleden... en nu), 12.00 sluiting. Huizen (298 M., na 6 uur 1071 M.) N.C.R.V. 8.15 Tijdsein, 8.15900 Morgen concert; 10.30 11.00 Korte Zielcendienst door Ds. J. A. Schep; 11.00 11.30 Gramofoonplaten; 11.3012.30 Harmoniumbespe ling door M. F. Jurjaanz; 12.302.00 Middagconcert; Joh. Middendorp, viool en hobo, Henk G. v. d. Berg, orgel en piano; 2.002.45 Concert door het „Instrumentaal A.O.V. Trio, bestaande uit W. F. Amersfoort, fluit, L. B. Doo- mernik, fagot, A. H. Warnars, klavier; 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentink; 3.154.15 Ver volg Concert; 4.155.00 Gramofoonplaten; 5.006.00 Kin deruurtje; 6.006.30 Gramofoonplaten; 6.30—6.40 Koer sen; 6.407.10 Cursus Radiotechniek; 7.107.40 Causerie over verschillende technische onderwerpen7.408.10 Causerie over: „Het opfokken van kuiken" (II) door Joost Sluis; 8.108.30 Bestuursmededeelingen door den voorzitter der N.C.R.V., Mr. A. v. d. Deure; 8.3010.30 Uitzending van de Evangelisatie-Radio-Samenkomst van uit de St. Pieterskerk te Leiden; 10.3010.40 Persberich ten van Vaz Dias; 10.4011.00 Gramofoonplaten. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Trijntje Alida Johanna, dochter van H. van den Berg en van D. Meilink, Arnoldus Gerardus Adria- nus, zoon van W. C. Cornelissen en van E. Alkemade. Ondertrouwd: Everardus Kerkhof, oud 24 jaar, schoen maker en Maria Cunera van Nuland, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna, ANNA PAULOWNA9. Ten behoeve van den heer M. Dwarswaard te Sassen- heim zal aan den Middenweg een woonhuis worden ge bouwd. De heer C. Vlaming, timmerman alhier, is met den bouw belast. De heer C. Bakker, te Wieringen, is aan de om school I te Kleinesluis, als tijdelijk onderwijzer benoemd. De bouw van het woonhuis voor den heer J. Nuij, welke ingevolge de Landarbeiderswet aan den Stoom- weg zal worden gebouwd, is opgedragen aan den heer A. A. Schouten, aannemer alhier. Loop der bevolking. Ingekomen: B. Vesterink van Apeldoorn, W. C. Speets en echtgenoote van Nieuwe Niedorp, H. N. Cornelissen en echtgenoote van Wieringcrwaard, Mej. M. Plugboer van Amsterdam, P. Jonkee en echtgenoote van Heiloo, J. van der Zee uit Voorhout, C. van Stein en gezin uit Lisse, L. Kalter van Giethoorn, C. Bruin en gezin van Den Helder, Mej. C. B. Koning uit Schagen, T. Vlaar uit Hoorn, C. Peereboom uit Winkel, Mej. M. L. Keij uit Hillegom, G. Hulst uit Emmen, Mej. T. Backer uit Den Helder, W. Oele uit Zijpe, E. Jansen en gezin uit Den Helder, J. Westdorp uit Sint Annaland, C. Bos uit Zijpe, C. Kaper en echtgenoote uit Zijpe, N. Steenvoor den en gezin uit Sassenheim, J. Hoogeboom en gezin uit Alkmaar, R. Warrink en echtgenoote uit Sleen. Vertrokken: L. J. Hoep en gezin naar Wieringen, E. Goossen en gezin naar Velsen. Mej. J. C. van Baaijen naar Dieren, E. C. van Oorschot en gezin naar Oude Niedorp, T. Kuiper naar Den Helder, S. T. van Dijk naar Amsterdam en Mej. A. Nap naar Eindhoven. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woensdag 2 April 1930, des namid dags te twee uur ten Raadhuize. 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. blijkens brief van den heer Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordholland, d.d. 17 Maart 1930, no. 115/4797, wordt het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen alhier voorshands gehandhaafd. b. van den heer D. Hoexum is bericht ingekomen, dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim aanneemt. c. de besluiten tot het aangaan van tijdelijke geld- leeningen tot bedragen van f 125.000.en ten hoogste f 40.000.zijn door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 26 Februari j.1., no. 62. d. de verordeningen betreffende het gemeentelijk grondbedrijf en op het beheer van dat bedrijf zijn door Gedeputeerde Staten goedgekeurd bij besluit van 26 Februari j.1., No. 142. e. tot administrateur van bedrijf is benoemd de heer J. Baken. f. het besluit tot verkoop van grond aan J. Raven en P. Meijer is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 26 Maart 1930, no. 133. g. bij beschikkingen van den Minister van Finan ciën van 3 Maart 1930, no. 62 en 20 Maart, no. 93, zijn voorschotten verleend aan deze gemeente ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet resp. groot f 21325 en f 7195. h. met de gemeente Den Helder is een overeenkomst gesloten omtrent vuilverwijdering uit deze gemeente. i. het bouwen van de woning en garage voor den op haaldienst van vuilnis is aanbesteed en gegund aan den laagsten inschrijver A. A .Schouten voor f 5475. j. verslagen van het vervolgonderwijs aan de scholen I en II. k. proces-verbaal van gehouden kasverificatie bij den gemeente-ontvanger. I. voor de toegezegde bijdrage voor de verslering van het nieuwe gouvernementshuis is een dankbetuiging ontvangen. m. h6t grasgewas aan den toegangsweg naar het spoorwegstation is voor drie jaren verhuurd aan A. Blaauboer alhier tegen den huurprijs van f 26.50 per jaar. 3. Voorstel tot verkoop van 350 M2. grond tegen f 3.50 per M2. van het bouwterrein „Ceres" aan C. Wisse. 4. Verzoeken om voorschot op de gemeentelijke ver goeding volgens art. 101 der Lager-onderwijswet 1920 van de bijzondere lagere scholen in deze gemeente. 5. Voorstel om het vermenigvuldigingscijfer der plaatselijke inkomstenbelasting over 1930-1931 wederom jop 1 vast te stellen. 6. Voorstel tot vaststelling van enkele pensioens grondslagen. 7. Verzoeken van R. Boomsma en C. Oudshoorn om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van hunne leerplichtige kinderen resp. naar school I en de Chr. School en voorstel tot verlenging van reeds eerder toegekende tegemoetkomingen. 8. Voorstel om tot de Kroon het verzoek te richten het maximum aantal vergunningen tot den verkoop van sterken drank in het klein te verlagen van 9 op 8. 9. Verzoeken om tegemoetkoming van voorschotten in gevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet van W. Breider, M. J. Geense, J. Nuij en R. Koopman. 10. Brief van het Polderbestuur betreffende aanleg en onderhoud van trottoirs en rioleeringen. Daarbij wordt nog overgelegd een van het Polderbestuur ontvangen staat en afschrift van den aangehaalden brief van 1 Noviymber 1929. Aan het Polderbestuur is overlegging gevraagd van plannen en kostenberekeningen). II. Voorstel tot vaststelling van een instructie voor den chauffeur-werkman voor den vuilnisophaaldienst 12. Voorstel tot het verleenen van machtiging tot het aangaan van een overeenkomst met den Vleeschkeu- ringskring „Barsingerhorn", betreffende het verwerken van afgekeurde slachtdieren. 13 Voorstel tot het verleenen van machtiging tot het afleggen van verklaringen aan de Directie van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf, dat door de gemeente jaar- lijksche bijdragen zullen worden verleend, indien het buizennet van dit bedrijf wordt uitgebreid tot onder scheidene zoogenaamde onrendabele gedeelten der ge meente. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een gou den medaille of zilveren lauwertak voor het in dit jaar alhier te houden zangcoucours van den Noordholland- schen Zangersbond. 15. Rondvraag. Na afloop der raadsvergadering zal de heer Wieger Bruin een inleiding houden omtrent uitbreidingsplannen. De verbetering der wegen. Door B. en W. werd d.d. 1 November 1929 het volgende schrijven aan het Polderbestuur gezonden: In verband met het onderhoud, hetwelk ons college op 31 October j.1. met Uw College mocht hebben, betref fende het verbeteren van wegen van Uwen polder, heb ben wij de eer U te berichten, dat de Raad dezer ge meente, welke wij heden daartoe in vergadering heb ben bijeengeroepen, ons heeft gemachtigd U mede te deelen, dat de gemeente bereid Is tot 50 in de kosten van de door U voorgestelde wijze van verbeteren van de wegen vanaf de Coupure in den Noorddijk van de Wieringerwaard tot de Kooij bij te dragen, evenwel onder voorwaarde: lo. dat op gelijke wijze worden behandeld het ge deelte van den Nieuwen weg tot R.K. Kerk, de Spoor- buurt vanaf de R.K. Kerk tot ln aansluiting van de straat voor het station Anna Paulowna en den toe gangsweg paar het station van deze straat tot den Z. Molenvaartsweg, en 2o. dat tevens voor gezamenlijke rekening (ln gelijke verhouding als boven) wordt gemaakt te Kleine Sluis vanaf Veerburg tot en met het perceel van M. G. de Nijs en ln de Spoorbuurt vanaf het perceel van P. Har der tot de Vlas- en Korenbeurs een behoorlijke loop straat met rloleering. 3o. dat de wijze van uitvoering van loopstraaten rlo leering zal geschieden naar een plan, hetwelk de goed keuring van ons college kan wegdragen. Dijkgraaf en Heemraden zonden het volgende over zicht der kosten van werkverschaffing, ten behoeve van de gemeente Anna Paulowna verricht door den Anna Paulownapolder, over de Jaren 1921 tot en met 1929, met vermelding van de daarin gedragen aandeelen door het Rijk, de provincie Noordholland, de gemeente Anna Paulowna en den Anna Poulownapolder. woning geniet. Deze woning zal hij als goed huurder ge bruiken en bij beëindiging van het dienstverband weder in goeden staat moeten opleveren. Art. 10. Hij zal voor derden geen werkzaamheden mo* gen verrichten dan met toestemming van B. en W. De onrendabele gedeelten aan de Water leiding. Uit de met het P.W.B. gevoerde correspondentie blijkt dat de op de kaart aangegeven uitbreiding van het bui zennet omvat: a. de Stoomweg van Van Ewijcksluis tot Zandvaart; b. Zandvaart en Balgweg tot aansluiting Balgdijk; c. Verlengde Stoomweg; d. Schorweg van Balgweg tot Koningsweg; e. Meerweg van Zandvaart tot Middenvliet; f. Gedeelte Middenweg en Verlengde Klei weg van Driebruggen tot Zandvaart met daarbij aange geven aftakking binnen het uitbreidingsplan „Cérès" te Breezand; g. Gedeelte Middenweg van Driebruggen tot Boermanssloot en Grasweg van Middenweg tot Noord- hollandsch Kanaal; h. Gedeelte Graswag ten westen van spoorbaan AlkmaarDen Helder. De geprojecteerde uitbreiding heeft een totaal lengte van 17760 M. en bevat 2 spoorwegkruisingen en 10 zin kern en duikerkruisingen. Het aantal langs de uitbreiding gelegen aansluitbare aansluitplichtige perceelen met inbegrip van een 40-tal in het uitbreidingsplan „Cérès" te bouwen woningen be draagt 251. De aanlegkosten worden door de Directie begroot op f 80.910. Bij aansluiting van alle 251 te bereiken percee len is de totale jaarlijksche opbrengst aan watergeleden voor huishoudelijk gebruik te ramen op f 3.530. Van do aansluitplichtige perceelen, waarvan de eigenaren weiger achtig zouden zijn en die aan de hand der verordening tot hun plicht gebracht dienen te worden, zal de gemeen te, zoolang die perceelen niet aangesloten zijn, de abon nementsgelden moeten garandeeren. Bovendien zal. zooals bij het onderzoek is gebleken, vermoedelijk bij een 63-tal perceelen op het betrekken van water voor bedrijf en het daarvoor afsluiten van een tienjarig metercontract gerekend kunnen worden. De jaarlijksche opbrengst aan watergelden voor bedrij ven zal dan, matig geraamd f 985 kunnen bedragen. Het zal u duidelijk zijn dat dit bedrag, hetgeen neerkomt, op een gemiddeld bedrag van f 16 (exclusief meterhuur) voor elk dier bedrijven eerder hooger dan lager zal kun nen zijn, wanneer de belanghebbenden zich niet aan de zaak onttrokken. Mocht onverhoopt dit bedrag lager vlijven, dan zal het door de gemeente te dekken gedeelte hooger worden dan hieronder is aangegeven. In dit verband wijst de directie er op, dat in het reeds aangesloten gedeelte van Anna Paulowna op 557 huis houdelijke abonnementen voorkomen 76 meterabonne menten, waarvan over 1929 de opbrengst bedroeg f 2533.65 dus gemiddeld rond f 33 per meterabonnement. De totale jaarlijksche opbrengst aan watergelden wordt derhalve geraamd op f 3530 en f 985 is f 4515. Van de aanlegkosten is alsdan gedekt 10 keer f 4514 is f 45150. Ongedekt blijft dus f 80910 min f 45150 is f 35760. De Provincie dekt 20 pet. van f 80910 is f 16182 en de Gemeepte 10 pet van f 80910 is f 8091. Totaal dan gedekt f 45150 en f 16182 en f 8091 is f 69423. Ongedekt blijft dus nog f 80910 min f 69423 is f 11487. Jaarlijksche bijdra gen: voor de Provincie 7 pet. van f 16182 is f 1132.74; voor de Gemeente le 7 pet. van f 8091 is f 566.37; 2e 7 pet. van f 11487 is f 804.09 is f 370.46. De directie is bereid aan Ged. Staten voor te stellen de uitbreidingen tot stand te brengen, indien de gemeente genegen is om de hiervoren vermelde en uit de „regeling" voortvloeiende verplichtingen op zich te nemen. Nog wordt opgemerkt: le. dat de raming van de jaarlijksche opbrengst aan watergelden, n.1. f 4515 niet als een vaststaand bedrag kan worden beschouwd, omdat de abonnementen uit den aard der zaak nog niet afgesloten zijn. De becijferingen kunnen daarom niet als bindend worden beschouwd al zullen zij ook niet veel van de werkelijkheid verschillen. 2e, at de directie als algemeene regel, alle aanbiedin gen in tijd limiteert en daarom bepaalt, dat zij nog aan haar begrooting van aanlegkosten gebonden acht tot en met 30 April e.k. B. en W. antwoordden 10 Maart j.i. dat zij bereid zijn aan den Raad dezer gemeente machtiging te vragen tot het afleggen van de verklaringen, als bedoeld bij punt 3 onder b en c van de „regeling" opgenomen in Provin ciaal blad van 1929, No. 110, betreffende de uitbreidin gen van het buizennet der drinkwaterleiding van het bedrijf in bovenbedoelden brief aangeduid, wanneer het mogelijk zal blijken, dat nader door den Raad gewensch- te uitbreidingen ten opzichte van de exploitatie-uitkomst kunnen worden beschouwd ais één geheel uitmakende met eerder onder de „regeling" uitgevoerde uitbreidingen Mitsdien zal het ons aangenaam zijn van de directie spoedig te mogen vernemen of een dergelijke voorwaar de door het bedrijf zal worden geaccepteerd. Moch dit niet het geval zijn, dan zou dit tot gevolg hebben, dat bij verdere uitbreidingen niet kon worden geprofiteerd van verbetering in de uitkomsten van de thans aan de orde gestelde uitbreidingen (waarop naar hunne meening veel kans bestaat) en daardoor alzoo die latere uitbreidingen bewaarlijker zullen worden. Bij ontkennend antwoord zouden wij willen overwegen welke uitbreidingen tegelijk met de in haar aangehaald schrijven alsnog gevraagd be- hooren te worden. Eindelijk verzoeken zij nog wel te willen inlichten om trent het volgende. Blijkens het gestelde aan het slot van het voorbeeld Jaar der Aandeel ln het totaal bedrag, gedragen door: werkver het Rijk de provincie de gemeente den polder Totaal schaffing bedrag bedrag bedrag bedrag bedrag 1921 40 1904.41 60 2856.6114 4761.02% 1922 20 1591.63% 20 1591.6314 60 4774.88% 7958.15% 1923 15 1470.04 20 1960.05 5 490.01 60 5880.17% 9800.27% 1924 13^ 413.56% 20 620.35 206.7814 60 1861.07 3101.77 1925 13 y3 265.65 46H 929.77 40 796.95 1992.37 1926 50 1219.70 50 1219.70 2439.40 1927 50 1610.24 50 1610.24 3220.48 1928 50 1104.65 50 1104.65 2209.30 1929 50 243.1814 50 243.18% 486.37 Totaal 5645.30 4172.0314 5804.34 20347.47 35969.14% In de vermelde bedragen zijn uitsluitend begrepen de betaalde arbeidsloonen en enkele kosten voor hulpmid delen, als huur van vletten en paarden. Alle kosten verbonden aan afschaffing van de ver werkte materialen, zijn genomen voor rekening van den Anna Paulownapolder. In meerdere winters is door vorst het werk stil gelegd moet worden. Dit was over 1929 gedurende zeer langen tijd het geval. Uit de instructie voor den chauffeur-werkman voor den vuilnisophaaldienst vermelden we: Art. 1. De chauffeur-werkman wordt benoemd door der Raad die een voordracht van drie personen ontvangt, opgemaakt door B. en W. Hij wordt door B. en W. ge schorst en door den Raad ontslagen. Art. 4. Het ophalen van vuilnis, enz. geschiedt op de daarvoor door B. en W. vastgestelde dagen en uren. Art. 6. De chauffeur-werkman is verplicht, wanneer hem blijkt, dat de in de politieverordening voorkomende bepalingen omtrent privaten, mestvaalten, verontreini ging van slooten en vaarten door het inwerpen van vuil nis, enz. niet worden nagekomen, dkarvan ten spoedigste mededeeling te doen aan den Burgemeester. Art. 7. Voor het verrichten van werkzaamheden, waar voor door belanghebbenden gelden zijn verschuldg'd, geeft hij aan deze een bon af, waarop het verricht werk en het verschuldigde bedrag worden vermeld. Een door middel van carbonpapier verkregen afschrift daarvan levert hij wekelijks in bij den Gemeente-ontvanger. Art. 8 Hij heeft recht op acht dagen verlof per jaar. Hij behoeft om afwezig te zijn verlof van den burge meester. Bij ziekte geeft hij dezen daarvan terstond ken nis. Art. 9. Hij geniet een salaris, waarvan het bedrag door den Raad wordt vastgesteld, terwijl hij daarnevens vrije b zal de opbrengst aan watergelden boven het bedrag, hetwelk voor de berekening der bijdrage van de Provin cie en gemeente in aanmerking is genomen, voor 7/10 deel pondspondsgewijze in mindering komen van de bij dragen van Provincie en Gemeente. Uit de van het Hoofd van het Bijkantoor te Schagen verkregen inlich tingen, hebben zij begrepen," dat deze meerdere opbrengst eerst zou strekken tot mindering van de in het voor beeld onder 2e. genoemde bijdrage van de Gemeente en eerst, wanneer deze uit watergelden zou zijn verkregen, pondspondsgewijze aan Provincie en Gemeente. Hieroptrent zouden B. en W. derhalve gaarne eveneens volledig worden ingelicht Uit het daarop ingekomen antwoord vermelden we, dat het noodig zal zijn, dat de mogelijkheid om, behalve de reeds behandelde uitbreidingen, nog andere gebieden van uwe gemeente onder de regeling te doen vallen, thans gelijktijdig wordt onderzocht. Nader zal dan kunnen worden beslist, zoowel door den Raad als door Ged. Staten, of het gewenscht is hen in de thans te treffen regeling op te nemen. Ten aanzien van de vraag aan het slot van het schrij ven van B. en W. wordt geantwoord dat de postgevat hebbende meening, dat de als sub 2 der gemeentelijke bijdrage te berekenen bedragen eerst geheel zouden wor den gereduceerd en opgeheven, voordat de Provincie voor vermindering der bijdrage in aanmerking zou ko men, niet juist is. Het praeadvies van B. en W. Onder overlegging van de gevoerde briefwisseling met de Directie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf be richten B. en W. dat ter aanvulling van den brief d.d. 20

Schager Courant | 1930 | | pagina 9