SchagerCourant Tweede Blad. Uit onze Omgeving. NIEUWE NIEDORP BARSINGERHORN Hon?aarsche onderscheiding aan Ds. J. W. E. van Loon, pred., Barsingerhorn. S C H 0 0 R L. Foei! I HEERHUGOWAARD LANGENDIJK Marktberichten. Gemengd Nieuws. Groote branden. Woensdag 2 April 1930. 73ste Jaargang. No. 8639 LI li D VAN DEN D A <1 BROKKEN. Verzoek aan alle schoonmakende huis vrouwen om meubelen, kleedingstukken, enz., voor behoeftige gezinnen af te staan, waarvoor men maar even 't brokkenhuis hoeft op te bellen, welke het dan laat af halen. (Advertentie). Natuurlijk, natuurlijk, dat doen we Da.t doenemenou allemaal, Es effetjes kijken op zolder En opruiming houden, finaal. Een leunstoel, maar een met drie pooten, Die u in een hoekje daar vond, De veeren doorboren de zitting, Met 't zitvlak desnoods op den grond. Een ouwe en wankele tafel, Met 'n luchtige scheur in het blad, Een kolenkit, die wat verroest ia, Een mand voor den hond of de kat, Een vogelenkooi zonder tralies, Een ietwat caducque matras, Wat ijzer dat jaren geleden, Een lamp of een kinderwieg was, Een afgeschaft klein ledikantje, Zoo'n houten, antiek en heel diep, Een heel groote heer is geworden Het kindje, dat eens daar in sliep. Dat zijn allemaal van die „brokken". Die overal renteloos staan, De leden der Brokkenbrigade, Die halen 't er heel graag vandaan. Het is nu de tijd van de schoonmaak. Toe kijk nou es effetjes rond, Men maakt dan voor heel arme menschen, Die brokken weer gaaf en gezond. TROUBADOUR. UITSLAG STIERENKEURING NIEUWE NIEDORP EN HOOGWOUD. N. Niedorp aangeboden 7 eenjarige, waarvan is goed gekeurd: Frans Nicolaas 7, eig. Jb. Broersma te Lutje winkel. Van de 5 aangeboden tweejarige werden in "t Stamboek opgenomen: Wijntje Frans 3, eig. D. Kriller te N. Niedorp; Constantijn 15, eig. A. Winkel te N. Nie dorp; Cor 22, eig. Jb. Rootjes te Oude Niedorp; Ko, eig. C. Keizer te Winkel. Te Hoogwoud werden 13-eenjarlge en 8 tweejarigen aangeboden. Van de een-jarigen werden er 4 aangehou den, n.1. Frans Marie, eig. P. Donker te Hoogwoud; Pieter, eig. Jb. Klaver te Hoogwoud; Hoover, eig. P. Wijnker te Opmeer; Antje's Concurrent eig. A. Wit te Opmeer. Van de twee-jarigen werden in 't Stamboek opgenomen: Frans 124, eig. P. Donker te Hoogwoud; Johannes Frans, eig. C. Donker te Hoogwoud; Abraham 14, eig. C. Beerepoot te Spanbroek; Blok Wodan 9, eig. Stierenvereeniging de Gouw; Jacob, eig. Stierenvereeni- ging de Gouw. KOLHORN. Aan het strand is het te bespeuren dat het water zak kend is, daar Zondagmiddag een motorrijder vanaf Aartswoud langs het strand naar Kolhorn kwam rijden. Onze plaatsgenoot D. Pool Pz. is geplaatst als ad- spirant scheepswerktuigkundige bij de Koninklijke Ned. Stoomvaart-Maatschappij te Amsterdam. De Rijksbestuurder van Hongarije, Admiraal Ni- •kolas von Horthy, heeft aan Ds. J. W. E. van Loon, predikant uit Barsingerhorn, voor zijn verdiensten in verband met de kinderactie en het versterken van de Ilongaarsch—Ilollandsche vriendschapsbetrekkingen, de derde klasse van de Hongaarsolie Kruis van ver dienste: Crux Rubbrica verleend. GEMEENTE BARSINGERHORN. Geboren: Willem, zoon van Arend Bosscha en van Lutjen Zwiers. Ondertrouwd: Jacon Kooijman, oud 30 jaren, schilder, wonende te Barsingerhorn en Sieke van Rees, oud 20 jaren, zonder beroep, wonende te Terschelling; Cornelis Jacob de Boer, oud 26 jaren, arbeider, wonende te Bar singerhorn en Anna van Rees, oud 24 jaren, zonder be roep, wonende Winkel; Cornelis Herman, oud 19 jaren arbeider, wonende te Barsingerhorn en Grietje de Wit, oud 19 jaren, zonder beroep, wonende te Abbekerk; Jan van Eeten, oud 23 jaren, arbeider, wonende te Barsinger horn, ën Maretje de Wit, oud 21 jaren, zonder beroep, wonende te Abbekerk. Getrouwd: Abe Veenstra en Albertje Betje van Buu- ren; Jacob Kooijman en Sieke van Rees; Cornelis Ja cob de Boer en Anna van Rees; Overleden: Arie Pieter Boontjes, oud 5 jaren, zoon van Jan Boontjes en van Dirkje Weij; Antje Bood, oud 92 jaren, weduwe van Arle Kossen. Loop der bevolking over de maand Maart 1930. Ingekomen: S. F. Lips en gezin van Anna Paulowna, G. Sloots en gezin van Vries, K. Groot en gezin van Schagen, C. Bood en echtgenoote van Noordscharwoude, J. E. Emmelot van Amsterdam, S. Jes en gezin van Wieringerwaard, B. Vink en gezin van Oude Niedorp, R. de Wilde van Kollumerland, A. Sannes van Winkel, F. Slikker van Harenkarspel, A. van der Wal en gezin van Haskerland, P. Keppel en gezin van Harenkarspel, E. Wagenaar en gezin van Schagen. K. Schaafsma en gezin van Wieringerwaard, B. ten Have van Hattem, G. Boterman van Castricum. M. de Bruin en T. de Bruin van Dantumadeel, A. Schipper van Muiden, J. Mink en gezin van Schagen, A. Telder van Schiermonnikoog, G. J. Bos van Hoogwoud, R. Vennik van Smilde, J. J. Vink van Heerhugowaard, H. IJzer van Eindhoven, A. Wijbenga van Zijpe, A. de Weerdt van Hattem, J. C. Herman van Winkel, J. C. Bood en gezin van 's-Graven- hage, W. Blesboer en echtgenoote van Oudkarspel, P. Slot en gezin van Zijpe, T. Smit van Nieuwe Niedorp, N. Eriks van Zijpe. VertrokkenC. Raven naar Zijpe, T. de Bruin en gezin naar Hoogwoud, P. Kuiper en gezin naar Koedijk, H. G. L. Pool naar Zijpe, F. Herwig naar Wieringen, J. Fa- ber naar Hoogwoud, Wed. D. Faber en J. Faber naar Schagen, A. Wagenmaker naar Hoorn, D. Bogers en echtgenoote naar Wieringen, G. Krap en gezin naar Koedijk, H. H. Meijer naar Nieuwe Niedorp, Jb. Broer- sen naar Alkmaar, C. Bijpost naar Wieringen, M. Grin en echtgenoote naar iWeringerwaard, N. Bakkum en echtgenoote naar Schagen, J. Kooijman en echtg. naar Winkel, M. M. Smit naar Poortugaal, J. Sluis naar Schagen. wat tocht het weer! Op die manier moet men wel kouvatten! 't Is maar goed, dat ik Aspirin-Tabletten bij de hand heb. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord «BAYER" staat. Prijs Ji ets In het lokaal van den heer C. Liefhebber werd Maan dagavond de jaarvergadering gehouden van „Licht in Duisternis", het ondersteuningsfonds bij ziekte. De vergadering werd door den voorzitter, den heer Brugman, met een woord van welkom en den wensch, dat de agenda vlot zal worden afgehandeld, geopend. Door den heer P. Hittema werden vervolgens de no tulen der laatstgehouden ledenvergadering gelezen, wel ke onder dankzegging werden goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notulen en een gehouden be spreking van het Bestuur met den Raad van Toezicht, deelde de voorzitter mee, dat nog niet was overgegaan tot de verspreiding eener circqlaire, aangezien de behan deling der Ziektewet zoo lang op zich had laten wach ten. Met betrekking tot de Ziektewet werden eenige mededeelingen gedaan en na eenige discussie werd be sloten deze zaak nader te bespreken in de te houden fe deratie-vergadering. Aan het Bestuur werd opgedragen om in overleg met den R. v. T. naar aanleiding van die bespreking een circulaire te verspreiden met het doel het fonds om te zetten in een vereeniging van midden standers, niet vallende onder de bepalingen van de Ziektewet; tegen betaling van hoogere premie zou dan een hoogere uitkeering verstrekt kunnen worden, ter wijl wel onder de ziektewet vallende personen van de vereeniging gebruik zouden kunnen maken ter aan vulling der uitkeering volgens de Ziektewet Als gevolg eener bespreking in de vergadering van het Bltetuur met den R. v. T. werd aan de vergadering voorgesteld de vergaderingen in het vervolg te houden in dit lokaal, dat ongeveer in het middelpunt der ge meente is gelegen. Feitelijk had deze vergadering te Veenhuizen gehouden moeten worden, doch de zeer ge ringe belangstelling bij de laatst aldaar gehouden verga dering was oorzaak, dat de jaarvergadering in dit lo kaal wordt gehouden. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna kwam de rekening over 19,29 aan de orde. Deze was bereids nagezien door de heeren K. Bakker en T. Silver. Laatstgenoemde verklaarde, dat alles in goede orde was bevonden, waarna de voorzitter het woord gaf aan den heer A. Groot voor het uitbrengen van het financieel verslag. We stippen hieruit aan, dat 't leden tal met één terugliep, zoodat dit op het einde des jaars 58 bedroeg; tevens telde het fonds op dien datum nog 12 begunstigers. Ziektegeld werd uitgekeerd voor 236 ziektedagen: 12 week-uitkeeringen aan één lid, 8 aan twee leden. 4 aan één lid en 2 aan een lid. Het totaal der uitgaven beliep f 327.87, dat der ontvangsten f 355.26. zoodat de rekening sloot met een batig saldo groot f 27.39. Het fonds had op 31 Dec. j.1. de beschikking over f 1099.90, waarvan f 935.17 op het spaarboekje. De rekening werd goedgekeurd. De voorzitter dankte den heer Groot voor zijn verslag en beheer en beval de belangen der fonds-financiën opnieuw bij hem aan. Bij de daarna gehouden bestuursverkiezing werden met bijna algemeene stemmen herkozen de heeren P. Hittema, C. Groot A. Bart en A. Rentenaar, die allen de benoeming aannamen. De voorzitter feliciteert de her- kozenen met de éénstemmigheid der vergadering en deze met de aanvaarding hunner functies door de herkozen bestuursleden, In den R.v.T. werd met eveneens bijna algemeene stemmen herkozen de heer A. C. Dekkers. Ook deze nam de benoeming aan, waarmee de voorzit ter de vergadering feliciteerde, aangezien de heer Dek kers zich steeds had getoond een zeer actief lid van den R.v.T. Daar de rondvraag niets opleverde, ging de voorzit ter tot sluiting over, daarbij dankend voor de betoonde belangstelling en medewerking, hopende, dat 1930 voor het fonds 'een gunstig jaar zal mogen zijn, doch vooral dat het in dit jaar verjongd en versterkt zal mogen worden door toetreding van een aantal, vooral ook jon gere, nieuwe leden. NOORDSCHARWOUDE. De jongeheer A. de Vries, leerling der ambachts school, werd bevorderd van de le naar de 2e klasse, afdeeling schilderen. De lieer J. Huigen werd bevorderd van de le naar de 2e klasse, avondschool voor volwassenen, even eens afdeeling schilderen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Broek op Langend ijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren, werd ge durende de maand Maart 1930 ingelegd fS947.66, te rugbetaald f 4036.32. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1491. Het aantal leerlingen der O. L. School bedraagt thans 120. 15 nieuwe leerlingen werden ingeschreven, terwijl 2 leerlingen de school hebben verlaten. Toegelaten tot de U.L.O. School zijn de volgende leer lingen: M. Swager, C. de Vries, H. de Groot, M. Strijbis, N. Kuiper, allen te Dirkshorn; A. Stammes, M. Prijs, P. Romp, J. Kostelijk, L. Bakker, allen te Oudkarspel; K. Kuiper. J. Blom, beiden te Noordscharwoude; N. Kra mer, M. Kliffen, A. Greidanus, allen te Zuidscharwoude; S. Bobeldijk, J. G, Glas, beiden te Broek op Langendijk. GEMEENTE SCHOORL. Geboren: Maartje, dochter van Gerrit Eriks en van Geertje Mooij; Trijntje, dochter van Pieter Sevenhuij- sen en Maartje Hoogvorst. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Willem Hendrik Pieter Pastoor te War- menhuizen en Trijntje Hoogvorst Overleden: Dieuwertje Sevenhuijsen, 50 jaar, echtge noote van Reijer Hoogvorst; Antje den Nijs, 75 jaar, weduwe van Pieter Krom. DAVERENDE DINGEN Met de zwembroek naar school. Weer wat nieuws. Wij hebben al zoo lang gelezen en gehoord: „Eet meer brood", „gebruik meer visch", „drink meer bier", „consumeer meer fruit", „rook meer tabak"' onz. dat er dringend een verschere leus noodig was. Die is dan ook gekomen, zooals uit den titel blijken kan. Het is een eenigszins bizarre eisch. Men moet hem echter niet verstaan als een idee van de vereeniging tot opdrijving van de textiel-productie, noch van de gezond heidscommissie voor nationale zonnebaden, neen, het is 'outer een propagandakreet van den Nederlandschen Zwembond, die in de veronderstelling, dat de menschen met zwemvliezen tusschen teenen en vingers rondmar- cheerden, alle kinderen tusschen of na den schooltijd in het water gedreven wil zien. Wanneer die bond niets anders had gedaan dan 't aanheffen van dezen wapen kreet, wij zouden hem stil kunnen laten schreeuwen, maar hij heeft met verbazingwekkende menschenkennis zich gewend tot die gemeente-besturen, waarvan hij weet, dat ze aan de besmettelijke verordeningenziekte lijden. Hier is een waarschuwing op haar plaats. Dat de zwembond het zwemmen propageert, is rede lijk; dat hij zooveel mogelijk zwemmers tracht aan te kweeken, is misschien 'n noodzakelijke poging tot zelf behoud, maar de bond gaat zijn perken te buiten, wan neer hij de bestuursorganen wil misbruiken, om onder dwang te bereiken, dat waar hij geen kans toe ziet of te laks voor is. Op lyrisehen toon bezingt de Zwem bond de zwemsport in hygiënisch opzicht, zorgvuldig verzwijgend, dat het meeste binnenwater tegenwoordig zoo verontreinigd is, dat zelfs de visschen er in sterven. Ook gewaagt deze organisatie van de onontbeerlijkheid der zwemlessen met het oog op de verdrinkingsgevaren in ons waterrijke land. Een argument eveneens niet zon der bedenking. Met 'n uitzondering van het schippersvak is het gewoonweg „klets". Ongetwijfeld verdrinken er jaarlijks heel wat menschen, maar het is een feit dat juist de meeste slachtoffers vallen onder de zwemmers en baders. Zoo gauw het klimaat zomersch wordt, kan men dit in de gemengd-nieuws-rubrieken der couranten consta- teeren. Tooh staat er nu sleohts 'n klein gedeelte water ratten tegen de groote massa niet zwemmers. Het ligt dus voor de hand, dat indien de verhoudingen keeren, de zaak pas bedenkelijk wordt. Zwemmen is en blijft ook voor de beste zwemmers een gevaarlijke sport, en het is dus alleen daarom reeds ongepermiteerd, dat de gemeenschap de kinderen dwingt om die sport te be oefenen. 't Leerprogram op de scholen is trouwens al ge noeg overladen. Men kan, beter dan de scholieren eenige vakken laten zwemmen. Daar is niet eens een zwembroek voor noodig. W ARMENHUIZEN, 1 April. Roode kool le soort f 5.208, 2e soort f 4.405.90, gele kool le soort f 6.20, 2e soort f 3.90, witte kool le soort f 11.80, 2e soort f 0.600.90, uien f 1.70, grove uien f 1.80 per 100 Kg. Aanvoer: 58225 Kg. roode kool, 1950 Kg. gele kool, 51375 Kg. witte kool, 975 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 1 April. Uien f 1.602, drielingen f 0.600.80, grove uien f 1.40 —1.60, peen f 1.101.70, roode kool f 4.30—8.90, gele kool f 6.908.80, Deensche witte kool f 0.602.20 per 100 Kg. Aanvoer: 3400 Kg. uien, 2000 Kg. peen, 207000 Kg. roode kool, 24400 Kg. gele kool, 207400 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 1 April. Roode kool f 4.808.20, gele kool f 4.508.40, Deen sche witte kool f 1.602.40, uien f 1.702, peen f 0.90— 1.30 per 100 Kg. Aanvoer: 55000 Kg. roode kool, 74000 Kg. gele kool, 88000 Kg. Deensche witte kool, 950 Kg. uien, 3600 Kg. peen. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING, G. A. PURMEREND, 1 April. Aanvoer 202417 eendeieren f 4.204.40, 182516 kipeieren f 5.70—7, 65—66 Kg. f 5.30—5.70, 63—64 Kg. f 5.20—5.50, 60—62 Kg. f 4.80—5.30, 58—59 Kg. f 4.70—5. 56—57 Kg. f 4.504.70, 53—55 Kg. f 4.20—4.50, 50—52 Kg. f 4—4.30. PURMEREND, 1 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer prijzen als volgt: Kaas. 16 st. fabriekskaas f 40, 5 st. boerenkaas f 44.50, per 50 Kg., In totaal 19 stapels wegende 19000 Kg. kaas. Handel matig, 1363 Kg. boter f 1.45—1.65, per Kg. Vee. 580 stuks runderen, w.o. 165 vette, f 0.751.12, per Kg., 405 melk- en geldekoeien f 150375, handel matig, 10 stieren, 22 paarden f 100—200, handel matig, 8 vette kalveren f 1.40—1.60, handel matig, 1249 stuks nuchtere kalveren, slacht f 1036, fok f 11—36, handel matig, 349 stuks vette varkens voor de zouterij f 0.72 0.75. voor de slacht f 0.72—0.74, per Kg., handel vlug, 51 magere varkens f 24—36,50, handel stug, 259 biggen f 24 —32, handel vlug, 420 schapen f 3045, 15 bokken, kip eieren f 4.255.25, eendeieren f 4.10, overhouders f 25 36, handel matig. PURMEREND, 1 April 1930. Eierveiling (in het gebouw der Afslagvereeniging), Aangevoerd: 47540 kipeieren A f 4.60—5.50, 960 idem B f 4.104.50, kipeieren (broed) f 56.20, 24447 eend eieren f 4.204.30, eendeieren (broed) f 5.30. AMSTERDAM. 1 April 1930. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. J. Knoop). Zeeuwsche bonten f 1.75—2.80, blauwen f 2.10—2.60, bra- vo's f 1.301.40, Eigenheimers f 1.101.20, blauwe poters f 1.25—1.40, bonte poters f 1.25—1.40, Bevelanders f 1.15— 1.25, IJpolder Eigenheimers f 1.101.20, bravo's f 1.30 1.40, Bevelanders f 1.151.25, Anna Paulowna zand f 1.251.50, Hilelgommer zandaardappelen f 1.251.50, alles per H.L. Winter malta f 99.50, per 100 Kg. Flak- keesche Eigenheimers f 1.101.20, Spuische eigenhei. mers f 1.101.20 per H.L. HOE KONING ALFONSO ZIJN MINISTER VERSLOEG In het Aprilnummer van „Qulver" schrijft Evelyn Graham een en ander over den tegenwoordigen koning van Spanje, Alfons XIII. Een van de meest interessante mededeelingen is wel omtrent het huwelijk van den ko ning. De ministers toonden hem een foto van een door hem uitverkoren meisje, dat het meest geschikt was om later koningin van Spanje te worden. Alphons beweerde echter, dat 'n foto geen voldoende zekerheid had voor 't kiezen van een echtgenoote. De minister protesteerde en meende, dat de camera niet kan liegen, waarop Al phons een foto voor den dag haalde van dien minister, terwijl hij een van de meest beruchte cabarets van Ma drid binnenging. Hiermede had Alphons hem verslagen en huwde later naar eigen verkiezing Prinses Eva van Battenbere, die hij in Engeland leerde kennen. GEWETENSGELD VAN EEN SOLDAAT. Het Amerikaansche departement van Oorlog kreeg dezer dagen een chequó van 50 dollars toegezonden van een gewezen soldaat, die in 1920 den dienst had verla ten. met een briefje er bij, dat dit een vergoeding was voor de indertijd gestolen dienstkleeren. Hij was bezig zijn leven te beteren en wilde zoo eenigszins mogelijk alles herstellen, wat hij vroeger had misdaan. De 50 dol lars zijn gestort in het „Gewetensfonds" der Ver. Sta ten. ARTISTENHEIBEL TIJDENS EEN VOORSTELLING. Naar reeds be kend is, had de Tsjechisch Natio naal gezinde krant de „Naroduy Listy" geprotesteerd tegen het in de Duitsche taal opvoeren van Beethoven's be roemde 9e sympho- nie, door de Ber- lijnsche Staatsope- ra bij een gast-uit- voering van leden der Staatsopera in de Tsjechische hoofdstad, Praag. Als resultaat van dit nationaal ge zinde protest be sloten twee solisten van het kwartet, die Tsjech van ge boorte zijn, in het Tsjechisch te zin- Alexander von Zemlinsky de bekende dirigent der Ber gen. De directeur lijnsclie Staat sopera, die van eveneens 'n-Tsjech, zjjn funcffe 7VCrd OntllCVeil. Zemlinsky, beval toen, dat alle vier solisten in het Tsjechisch zouden zin gen. Het koor was echter pro-Duitsch en weigerde an ders dan in het Duitsch te zingen. Tenslotte kwam men overeen, dat de mannelijke stem men Duitsch en de vrouwelijke Tsjechisch het „Lied an die Freude" zouden zingen en wel omdat de mannelijke stemmen hier sterk in de meerderheid zijn, zoodat, zoo redeneerde het koor, alleen de Duitsche tekst verstaan baar zou zijn. De Babilonische spraakverwarring nam nog toe, door dat de YougoslavisChe tenor Riavetak bleef weigeren Tsjechisch te zingen en in het Fransch begon, waarna hij in Duitsch overging. De Duitsche pers heeft alarm geslagen en heeft voor gesteld de soliste Fraulein J. Novotuy en den directeur Zemlinsky, die medewerkers aan den Berlijnschen Staats opera zijn, als zoodanig te schorsen. Meer dan 350 auto's verbrand. Bij een brand in de „Overland"-fabrieken. Het N.T.A. seint uit Toledo in de Amerikaanschen staat Ohio: Door een grooten brand in een der gebouwen van de Willys Overhand-maatschappij zijn meer dan 350 auto's, de inlaadplaats en verscheiden loodsen ver nield. De schade wordt op een half rnillioen dollars ge raamd. Tijdens den brand hadden bcnzine-qntploffingen plaats, waarbij de vlammen twee honderd voet hoog' opsloegen. Groote brand in Mexico's petroleumge- bied. Een stadje totaal verwoest. Minstens 12 dooden. Naar uit Mexico-City wordt gemeld, is het in het Mexicaansche oliegebied gelegen stadje Mendez door een geweldigen brand totaal verwoest. Voor zoover tot dusverre vastgesteld kon worden, kwamen minstens 12 personen om het leven. De brand, vond in de petroleumbronnen zoo gre tig voedsel, dat aan blusschen niet te denken viel. Reuter meldt nader uit Oklahama: - Tengevolge van verandering in de windrichting wordt de uit de aangeboorde bron opspuitende petro leum thans stadwaarts gedreven. Over een straal van 3 kilometer van de bron heeft men alle vuren gedoofd, daar gevaar bestaat voor een brand van ge weldigen omvang. Een electrische centrale te Milaan door het vuur verwoest. De Popoio di Roma meldt uit Milaan, dat daar een brand gewoed heeft in de electrische centrale van de spoorwegen, welke een schade Van ongeveer een rnil lioen lire (ongeveer 130.000 gulden) heeft aangericht. Brand in een Engelsch krankzinnigenge sticht. De patiënten gered. Naar uit Londen gemeld wordt, is Maandag in het krankzinnigengesticht te Tootinghec, waar onge veer 2000 krankzinnigen verpleegd worden, brand uitgobroken. Door een buitengewone tegenwoordigheid van geest slaagden dc verpleegsters er in uit bet gebouw, waar de brand woedde de daarin verpleegde 100 vrouwelijke krankzinnigen, die reeds buitengewoon opgewonden waren, te redden. EEN APRIL-BOM. Groote opschudding heerschte gisternacht om streeks twee uur in de omgeving van het Berlijn- sehe stadhuis. In een vensternis van het gebouw had men namelijk een bom gevonden. De autoriteiten werden gealarmeerd, journalisten werden gewekt. Toen de bom onschadelijk, was gemaakt, bleek dat ze ook inderdaad onschadelijk was; de bus was n.1. ge vuld met gewone bloemaardo, waarop men een elec trische batterij en een wekker had geplaatst. Een paar draden waren toen nog aan de bus bevestigd om aan het geheel een gevaarlijk voorkomen te ge ven. Het was wel de eerste Aprilgrap van dit jaar in de hoofdstad. VROUWEN MET EEN AUTO DWARS DOOR AFRIKA. Gisteren zijn twee Zuid-Afrikaansche vrouwen uit Kaapstad met een auto vertrokken, om een tocht dwars door het Afrikaansche continent naar Kaïro te doen. Zij willen daarmee bewijzen dat de Engelscho autos, waarvan zij er een gebruiken, de beste ter we reld zijn, maar geen record halen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5