Londensche restaurants en vrouwen. Mishandeling door een advocaat. De actie van Gandhi. Twee tunnels te koop. BEKENDMAKING. Marktpolitie. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Afscheid van ir. J. A. Ringers. Aanslag op een meisje. Ernstige botsing in den nacht. Het Ned. s.s. „Binnendijk" drijft hulpeloos rond. Uit onze omgeving. LANGENDIJK Vrouwen zonder manlijke geleide worden na een bepaald uur niet meer bediend. Deze week zullen eenige vrouwenvereenigingen te Londen een vergadering houden om te protesteeren tegen de gewoonte van Londensche restaurants om na een zeker uur geen vrouwen die zonder mannelijke ge leide zijn, meer te bedienen. De georganiseerde vrouwen vinden dit vernederend voor haar sekse. Mevrouw Cecil Chestcrton die er o.a. het woord zal voeren, heeft tegen een journalist gezegd dat haar een geval bekend was waarin zes meisjes, na laat op haar kantoor gewerkt te hebben, in een restaurant in het West End niets te eten konden krijgen, omdat zij geen man bij zich had den. Wanneer haar zelf zoo iets overkwam, placht zij den directeur bij zich te laten komen en hem mede te deelen dat zij, als zij niet bediend werd, tegen de ver nieuwing van zijn verlof zou ageeren De restaurants zijn natuurlijk bang dat zij, als zij vrouwen alleen bedienen, in den reuk zullen komen dat er vrouwen van minder allooi komen. Maar als een vrouw zich niet behoorlijk gedraagt, kan de directie haar immers verzoeken om heen te gaan. Mevrouw Ches- terton klaagde dat zij zelfs aan kofflekraampjes een bordje had zien hangen met de mededeeling: „Vrouwen worden niet bediend. Een ztfnor crediteuren zóó afgerost, dat (leze naar het ziekenhui» moest worden ge bracht. Naar de Vossische Ztg. meldt, heeft te Berlijn de ad vocaat Kurt Thiele, die wegens het behartigen van kwa de zaken reeds buiten de vereeniglng van advocaten is gesloten, den koopman Walter Templin, die vorderingen op hem had, zwaar mishandeld. Thiele had den koopman getelefoneerd op zijn bureau te komen; hij zou dan zijn schuld betalen. Zoodra de man er was, viel de advocaat bijgestaan door zijn klerk, Templin aan en belden rosten hem zoo af, dat hij later naar een ziekenhuis is gebracht De advocaat had hem ook nog genoodzaakt een schrif telijke verklaring te teekenen, waarin hij zijn vorderin gen herriep. Templin heeft nu een aanklacht ingediend wegens zware mishandeling en afpersing. AARDVERSCHUIVING OP DE SPOORLIJN CALAIS—BOULOGNE. Uit Boulogne sur Mer wordt gemeld, dat Maandag op de spoorlijn CalaisBoulogne een groote aard verschuiving plaats vond. Verscheidene honderden kubieke meters raakten los en de aardmassa stortte op den spoorweg. Een haanwachter meldde het ongeval ijlings aan het dichtstbijzijnde station, waardoor twee uit tegenover gestelde richting komende treinen nog tijdig tot stil stand konden worden gebracht en een ernstige ramp werd voorkomen. INDIANEN-OPSTAND IN ECUADOR? In de Ameriknansche republiek Ecuador dreigt een opstand der Indianen, die zich willen wreken over het onrecht, dat hun volgens hun opvatting door de regeering is aangedaan. Ongeveer 10.000 Indianen hebben zich verecnigd en maken aanstalten om een stad in het N.W. van het land aan te vallen en te plunderen. De regeering heeft de noodige maatregelen tot verdediging van de stad getroffen. SCHOOLKINDEREN MET BANKREKENINGEN. In een rede te Doncaster heeft Sir James Hinch- cliffe het merkwaardige feit medegedeeld dat in Zuid- Yorkshire 80.000 schoolkinderen een rekening bij een bank hebben. Hij zeide dat Yorkshire het eenige En- gelsche graafschap was, waarin zulk een stelsel be stond. KETELONTPLOFFING; VIER DOODEN. Uit Londen wordt gemeld: Bij een ketelontploffing in de buurt van Moekden zijn 4 personen om het leven gekomen. De ketel ont plofte met zulk een kracht, dat hij door het dek van het ketelhuis 100 M. weg werd geslingerd. De omge komenen zijn 3 Chineezen en 1 Japanner. SPOORWEGAANSLAG IN BEIEREN; DE LOCOMO TIEF GEDERAILLEERD. V.D. verneemt uit Erlangen: Naar de directie der Rijksspoorwegen mededeelt, hebben onbekend gebleven daders Zondagavond te omstreeks acht uur door op de rails steenen te leg gen, de locomotief van den trein uit Eschenau doen derailleeren. Er werd gelukkig niemand gewond. De schade is niet groot. De daders slaagden erin te ontkomen. VIJF AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Groote materieel® schade. Uit Volo wordt gemeld: ln de stad én in de dorpen in de omgeving zijn vijf sterke aardschokken waargenomen, Eenige huizen zijn ingestort; onder de inwoners ontstond 'n paniek. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. SCHIETKATOEN ONTPLOFT. Een doode, twee gewondeii. Wolff seint uit Warschau: Te Tomasjow bij Lodz ontplofte gistermorgen in een fabriek een hoeveelheid schietkatoen. Een arbei der werd gedood, twee arbeiders werden gewond. De ontploffing was zoo hevig dat het dak der fabriek ge heel werd opgetild. Ken tegenbeweging van een lagere kaste tegen Gandhi. Reuter seint uit Poona: Een manifest, dat pas is gepubliceerd door de stich ters van een nieuw gevormde Indische Nationale Antl- revolutionnaire Partij, aan welker hoofd drie vooraan staande leiders van de vernederde kasten te Poona staan, bevat het besliste dreigement tot het op touw zetten van een lijdelijk verzetsbeweging tegen de actie ran, Gandhi. De partij is voornemens, een troep vrij willigers uit te zenden om Gandhi er toe te nopen, het aanranden van het zoutmonopolie op te geven door lij delijk verzet tegen hem toe te passen. Het manifest zegt verder dat de partij het Britsche bewind volstrekt noodzakelijk acht totdat de vernedering der paria's en het kaste-onderscheid zullen zijn opgeheven. I>e botsingen te Calcutta zeer ernstig. Nog 4 dooden. Reuter meldt d.d. gisteren uit Calcutta: De gisterochtend gemelde betoogingen (zie elders in dit nummer) werden uitgelokt door de toepassing van het nieuwe reglement, krachtens hetwelk den voerlieden verboden wordt buffels te gebruiken gedurende de warm ste uren van den dag. Het district bood het schouwspel van een slagveld. Dc straten waren... versperd, de voertuigen verlaten, waren omver geworpen. De atmosfeer was gespannen. Optochten trokken met zwarte vlaggen met ophitsende opschriften door de straten. De wetgevende raad van Bengalen heeft een ontwerp aangenomen ter amendeering van de strafwet. De re geering wordt hierbij gemachtigd speciale rechtbanken in te stellen in verband met dc terroristische organi saties. Reuter meldt, dat er een vijftigtal burgers en politie beambten werden gewond, van wie vee ernstig, toen de politie de menigte tijdens de bete:. '.gen uiteenjoeg. Twintig personen werden gearresteerd. COSIMA WAGNER. f Wolff meldde gister uit Bayreuth: Cosinia Wagner, de weduwe van Richard Wagner, den grooten componist, is gisterochtend in den ou derdom van 93 jaar overleden. Later wordt nog uit Bavrcuth gemold: Het stoffelijk overschot van mevrouw Cosica Wag ner wordt Donderdag te Koburg verascht. Woensdag avond zal een rouwzitting worden gehouden door den gemeenteraad van Bayreuth. Een deputatie uit de stad Bayreuth zal haar deelneming betuigen in den huize Wahnfriod, terwijl de uitvaart plaats heeft op Donderdagmiddag vanuit liet sterfhuis. Siogfried Wagner en zijn vrouw zullen waarschijnlijk vroeg in den namiddag van hun buitenlandsehe reis tcrug- keeren. Het verschalden van Cosima Wagner zal geen invloed bobben op het houden van de Fest- spiele. In Londen. Te Londen, de stad van verrassingen zonder eind, waar alles te krijgen is, worden twee vergeten tun nels te koop of te huur aangeboden. Zij zijn eerst aan den Londcnschen graafschapsrnad aangeboden, maar nadat hij er voor bedankt heeft, komen bij nu op de open markt. De tunnels zijn vroeger gebouwd als deel van de City and South London Bailway die in 1890 ge opend werd. Sedert 1900 zijn zij niet meer voor het vervoer van reizigers gebruikt. Dertig jaar lang ble ven zij vergeten, alleen zorgden de ingenieurs van den ondergrondschen spoorweg dat zij niet ver vielen. Zij strekken zicli uit van het oude eindsta tion in King William-street in de City over een af stand van ongeveer 1. K.M., gaan onder de Theems door en eindigen in Borough High-street. Zij lig gen van 20 tot 27 M. onder den rijweg. De directie van den ondergrondschen spoorweg acht de tunnels zeer geschikt om er eleetrische ka bels of waterleidingbuizen doorheen te voeren. LADEN EN LOSSEN TIJDENS DE VLUCHT. V.D. verneemt uit Berlijn: Op het Tempelhofer vliegveld heeft gistermiddag een vlieger van de Duitsche Lufthansa een uitvin ding gedemonstreerd, die het mogelijk maakt post of vracht van een vliegend postvliegtuig af te geven en op te nemen. Het toestel is vrij eenvoudig gecon strueerd. De demonstratie gelukte volkomen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha- gen brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 3 April 1930 tot en mat 8 Mei d.a.v. op markt dagen geen rijtuigen op het Marktplein, langs hot Rensgars, het Noord en in dc Nieuwstraat mogen worden geplaatst dan alleen gedurende den tijd voor op- of afladen, terwijl het uit- en inspannen van paarden op het Marktplein, langs het Noord en het Rensgars nieit zal mogen geschieden. Overtreding zal gestraft worden met een geldboete van ten hoogste f25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 1 April 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd: J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. GRONDWERKEN IN HET HEERENBOSCH. Door het gemeentebestuur werd Dinsdagmorgen aan besteed het grond- en rloleeringswerk voor wegen op het zuid-oo%telijke gedeelte van het Heerenbosch. De volgende biljetten waren ingekomen: E. Bugel, Wieringen f 14387.— J. J. de Groot. Alk maar f 12850.A. Kooger, Kolhorn f 12750.J. Bak ker Kz., Schagen f 12749.—; J. Keesman, Schagen f 12500.H. Bakx en H. Steenkist, Haarlem f 12398. H. Doom, Oudesluls f 12000.fa. De Moei en Hermes, Alkmaar f 11678.Jos. Mulder f 11298.D. R. de Jong en W. Borst, Egmond a.d. Hoef en Bakkum f 11176.—; P. Keuris, Schagen f 11087.—; K. Mol Tz., Petten f 10920.25. De begrooting van den gemeente-opzichter bedroeg f 13960.—. Het werk ls gegund aan den heer P. Keuris, alhier. EEN KORTE VREUGDE. Mej. Groen, tijdelijk aangesteld als onderwijzeres aan onze o.l.-school, begon 1 April hare taak en vertrok reeds denzelfden dag om verder een tijdelijke betrekking waar te gaan nemen aan de o.l.-school te Oostwoud voor lange ren tijd dan te onzent. Mej. Groen bleek dus in waarheid voor onze school te zijn een echt April-bak- vischje. OP 'T KANTJE AF. Twee meisjes stonden Dinsdagmiddag op de Markt een praatje te houden. Eensklaps komt een auto den hoek van de Hoogzijde om snorren en ofschoon de meisjes aan don huizenkant stonden, reed de auto die blijkbaar voor den bestuurder te veel vaart had, op de meisjes in. Deze bleven van den schrik staan en op 't laatste moment wist men in den auto, waar men met z'n tweeën het stuur vast. had, dit om te scheuren en ging het rakelings langs de meisjes., over de fiets heen, die een van haar beiden bij zich had en had laten vallen. Na eerst even door te hebben gereden, werd de auto gestopt en kwam de bestuurder zien welk on heil hij had aangericht. De fiets mocht gemaakt en voor zijn kosten. Het liep nu nog goed of, maar wat minder roeke loos rijden is toch wel*aan te bevelen. EEN JUBILEUM. Gister, Dinsdag, Herdacht de heer Jb. de Vries deh dag, dat hij voor 12Va jaar terug tot bode dezer ge meente was benoemd. Populair als De Vries en zijn vrouw zijn, door de steeds vriendelijke wijze waarop zij een elk tege moet treden, sprak het vanzelf, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Tal van felicitaties kwamen in, bloemen, enz. Maar 's avonds had de officieele huldiging plaats. De Raad kwam in comité-zitting bijeen. Behalve de hoeren Overtoom en Van Rijswijk, die verhinderd waren, was do Raad compleet. De heer Cornelissen, onze burgemeester, sprak den jubilaris maar ook zijn vrouw in een welverzorgde speech hartelijk toe. Hij wees er op, dat het ambt van bode er een was van vertrouwen, zorg en accu ratesse en bedankte zoowel bode als zijn echtgenoot® voor de vele en goede zorgen die zij steeds ook aan hem hadden betoond. Hun hulpvaardigheid en bereid willigheid hadden steeds op allen een prettigen in druk gemaakt. Daarna bleef de Raad met jubilaris en echtge- noote nog een poosje onder het. genot van een glas wijn en een versnapering gezellig bijeen. Op den laats ten dag van zijn verblijf op Wieringen. Ongeveer een week geleden heeft het administratief en teekenpersoneel van het hoofdkantoor der N.V. Maat schappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken officieel af scheid genomen van zijn directeur-hoofduitvoerder ir. J. A. Ringers, die met ingang van 1 April zijn benoe ming tot directeur-generaal van waterstaat heeft aan vaard. Gister heeft, den laatsten dag van zijn verblijf op Wieringen, de ingenieurs- en uitvoerdersstaf der M.U.Z. op intieme wijze, eveneens in het hoofdkantoor der maat schappij. van zijn scheidenden directeur afscheid geno men. Tijdens de den heer en mevrouw Ringers aange boden lunch werd ir. Ringers namens ingenieurs en uit voerders 'n aandenken aangeboden betrekking hebbende op zijn werk aan de Zuiderzee: een groote gekleurde pasteltoekening in breede lijst, vervaardigd door den kunstschilder Ha.n van Meegeren te 's-Gravenhage. Na mens den ingenieursstaf van het hoofdkantoor werd ir. Ringers toegesproken door ir. J. A. W. M. Vetter, secre taris van de directie, en namens de uitvoerders voerde ir. J. P. A. van Scherpenberg het woord. In zijn antwoord bracht ir. Ringers in de eerste plaats hulde aan zijn bekwamen ingenieurs- en uitvoerdersstaf, zonder welken de maatschappij niet de reputatie zou hebben gehad voor een snelle en solide uitvoering, wel ke zij thans geniet Dankbaar voor het aangeboden aan denken merkte ir. Ringers op, dat het hem bekend was, dat hij bij zijn werk bekwame helpers heeft gehad; dat zij echter juist hebben geraden, welk aandenken van de Zuiderzee hem het dierbaarst zou zijn, daarvoor was meer dan bekwaamheid noodig. Ir. Ringers besloot zijn toespraak met de mededee ling, dat hij van de jaren, welke hij aan het groote, voor Nederland zoo belangrijke en cultureele werk is werk zaam geweest, een onvergetelijken indruk zal behouden. „Hy bad er een jaar voor over". Poging om haar in het water te werpen mislukt Een 31-jarige werklooze huisbediende vervolgde reeds sinds een achttal maanden een 17-jarig meisje, dat in een woonschip, liggende in het Oostzanergat, woont, met zijn attenties, waarvan de jongedame echter niet ge diend was. De man wilde dat het meisje hem naar Duitschland volgen zou en als hij zijn zin niet kreeg zoo had hij gedreigd „zou hij haar wel leeren, al moest hij er een jaar voor opknappen." Maandagavond kwam het van woorden tot daden. Toen het meisje de fabriek aan den Haarlemmerweg, waar zij werkzaam is, verliet, trad de man plotseling op haar toe, waarna hij haar beetgreep, optilde en ondanks haar tegenspartelen naar het water van de Haarlem mervaart droeg. Het meisje kwam vlak op den rand van den wal te liggen, doch vóór de man, die door het dolle heen was, haar in het water kon duwen, werd hij door haastig toegeschoten omstanders, vastgegrepen en aan een agent overgeleverd. De dader zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. f, Motorfiets eerst tegen een tolboom gereden, later met groote snelheid tegen een auto. Student aan zijn bekomen verwondingen overleden. Op den Haagweg onder Rijswijk is gisternacht om streeks 1 uur een Delftsche student, de heer W. T., "uit Den Haag, met zijn motorfiets tegen den tolboom ge reden, waardoor zijn lantaarn werd verbrijzeld. De stu- den en de duopassagier A. D. uit Den Haag stapten weer op de motorfiets en reden zonder licht verder. Kort daar na reed de motorfiets met groote snelheid tegen den auto van den heer Jufferman uit Den Haag. De student werd levensgevaarlijk gewond, de duo-passagier kreeg geen letsel. De motorfiets en de auto werden zVaar be schadigd. De Rijswijksche politie heeft den auto in beslag ge nomen. Nader meldt men, dat de heer W. T., die, na door dr. K. te zijn behandeld, naar het r.k. ziekenhuis in Den Haag werd vervoerd, daar gistermorgen is overleden. In de nabijheid van de Azoren. Schade aan het roer tengevolge van het stormweer Geen gevaar voor de bemanning. Naar de Directie van de Holland-Amerika Lijn mee deelt, drijft haar stoomschip „Binnendijk", dat 22 Maart j.1. van Rotterdam naar Philadelphia is vertrokken, op den Atlantischen Oceaan, ter hoogte van de Azoren, hul peloos rond met gebroken roer, tengevolge van het he vige stormweer der laatste dagen. Er bestaat echter geen gevaar voor de bemanning. Twee sleepbooten van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst te Rotter dam zijn ter hulp derwaarts vertrokken, n.1. de „Roode Zee" van Las Palmas en de „Zwarte Zee" van Queens- .town. (Het s.s. „Binnendijk" meet 6875 ton bruto en werd in 1921 gebouwd. De lezers zullen zich nog herinneren, dat op 3 December van het vorig jaar, toen de „Binnendyk" gedokt lag in de Delaware rivier bij Philadelphia. een felle brand aan boord is uitgebroken, die groote schade aan schip en lading veroorzaakte. Op 9 Januari kwam het vaartuig te Rotterdam terug en na reparatie vertrok het naar Boston. Deze eerste reis blijkt dus alweer een ongeluksreis te zijn). BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het Dag. bestuur der Langendij- ker Groentenveiling met tomatenkweekers op Zater dag 29 Maart 1930. Tegenwoordig 28 kweekers. De voorzitter, de heer S. de Boei-, riep allen een hartelijk welkom toe en sprak er zijn genoegen over uit, dat zoovelen waren opgekomen. Spr. zegt ver der, dat deze vergadering was belegd om te bespre- ken het sorteeren en veilien der tomaten. Met liet oog op de sorteermachine, werd de vraag gesteld hoeveel ramen tomaten er dit jaar zijn. Medegedeeld werd van 50000 stooktomaten, tegen 28000 het vorige jaar. Verder werd gevraagd, of allen weer de tomaten over de veiling zullen laten sorteeren. Uit de ge- dachtenwisseling bleek, dat het grootste gedeelte hieraan gevolg wenschte geven, terwijl er ook en kelen waren die het zelf wilden doen, hetwelk geen bezwaar opleverde. De voorzitter memoreerde dat in dc afgeloopcn jaren het gewenscht was, dat alles aan de veiling gesorteerd werd, om gelijke partijen te krijgen, doch daar de teelt zich jaarlijks uitbreid is het wel ge wenscht dat enkele van de grootste verbouwers er toe over gaan dit zelf te doen. Medegedeeld wordt, dat dit jaar de tomaten direct in de pootjesbakken gesorteerd zullen worden, wat gemakkelijk is, en boter voor de tomaten De bakken zullen door de veiling aangeschaft wor den en zijn ook verkrijgbaar voor diegenen die zelf gaan sorteeren. Voor de kistenverpakking zal de kostende prijs vastgesteld worden De kosten van sorteeren en veilen bedragen 60 ct. per 100 K.G., plus 10 cent voor de machine, en 10 cent huur voor de kisten. De heer C. Duif Jbz., die het vorige jaar gesorteerd heeft, wil zich dit jaar weer beschikbaar stellen, wat met applaus werd begroet, zoodat de heer Duif dit jaar weer is aangesteld. Besproken werd om de tomaten zooveel mogelijk op naam te veilen, dit zal zoo goed mogelijk uitge voerd worden. Gevraagd werd, nu het sorteeren in het nieuwe gebouw aan den weg zal plaats hebben, om het, pu bliek niet toe te laten, daar dit zeer storend is voor degenen die daar werken. Hier zal rekening mee ge houden worden. Medegedeeld werd, dat einde April de eerste wel klaar zullen zijn. Bij de sluiting merkt de voorzitter op, dat de Lan- gendijker tomaten een heel goeden naam hebben, wat betreft sorteering en kwaliteit. Spr. wekt allen op om nauwkeurig hierop te letton, om dien goeden naam te behouden en zoo mogelijk nog te verbeteren, opdat steeds de hoogste prijs kan worden bedongen. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langedijker Groen tenveiling op Maandag 31 Maart 1930. Tegenwoordig 26 leden. Na opening door den voorzitter burgemeester Slot en het lezen der notulen werd overgegaan tot het nazien der keurlüjsten van Januari en Februari, welke respec tievelijk 18 en 15 keuringen bevatte, waarover geen op of aanmerkingen werden gemaakt. Rapport betaalkantoor, werd medegedeeld, dat alles in goede orde was bevonden en dat er in de maand Ja nuari geveild was voor een bedrag van' f 196427.11, waar van voor: Broek op Langendijk f 36421.99; Zuidschar- woude f 28504.88; id. R.K. f 2677.14; Heerhugowaard f 18040.10, idem R.K. f 19171; De Schermer f 5181.74; Diversen f 4875.05; Koedijk f 34185.76; St. Pancras f 32400.95; idem R.K. f 5490.07; Ursem f 4355.37; Hens broek f 3913.49; Oterleek f 1208.97. In de maand Februari is geveild voor een bedrag van f 319819.29, waarvan voor: Broek op Langendijk f 67783.7Q; Zuldsoharwoude f 41662.58; id. R.K. f 6625.07; Heerhu gowaard f 21902.20, id. R.K. f 29070.08; De" Schermer f 11728.49; Diversen f 5371.21; Koedijk f 54952.98; St. Pancras f 60539,33; ld. R.K. f 8910.76; Ursem f 5362,48; Hensbroek f 872.53; Oterleek f 3037.88. Schrijven ingekomen van den Minister van Binnen- Iandsche Zaken en Landbouw, dat het verzoekschrift om verlaging der spoorvraohten was doorgezonden naar zijn ambtgenoot van den Minister van Waterstaat. Van deze kwam de mededeeling terug dat de spoor- vrachttarieven voor het vervoer van aardappelen zijn geregeld en dat de Directie der Nederlandsche spoorwe gen zich intuschen bereid heeft verklaard het geven van vrachtverlaging tot ten hoogste 20 pet. bij overeen komst voor bepaalde producten bij uitvoer naar het bui tenland in overweging te nemen, indien het vervoer, van belangrijke hoeveelheden daarvan binnen zekere tijd ruimte in uitzicht kan worden gesteld. Dit schrijven is naar aanleiding van het verzoek dat gedaan is om vrachtverlaging voor de producten uien, peen en Deensche witte kool, met het oog op den lagen prijs die vooi' die producten gemaakt wordt. Nu de vrachtprijzen voor aardappelen met 50 pet. zijn verlaagd, geldend tot 15 Juni a.s. is nog een verzoek ge richt tot den Minister van Binnehlandsche Zaken en Landbouw en aan den Minister van Waerstaat om die vrachtverlaging te laten gelden tot 15 Aug. met het oog op de nieuwe aardappelenpampagne. Verzoek ingekomen van de correspondenten van de P. D. afd. Langendijk om subsidie voor de proefnemingen enz. welke door hun worden uitgevoerd. Besloten werd f 40 subsidie te geven. Ingekomen een schrijven van de bloembollenvereeni- ging afd. Alkmaar met verzoek een afgevaardigde le mogen zenden in de commissie voor de bloembollenvei ling. Dit verzoek werd toegestaan. Verzoek ingekomen van den heer P. Dirkmaat, contro leur van de veiling alhier, om met 1 Mei a.s. ontslag als zoodanig te mogen ontvangen en dan in het genot te worden gesteld van pensioen. Besloten werd dit ontslag eervol te verleonen met dank voor de gedane diensten en tevens dat hij vanaf 1 Mei in het genot gesteld zal worden van pensioen. Ingekomen de beschrijvingsbrief voor de algem. ver gadering van het Centraal Bureau, welke gehouden zal worden Donderdag 3 April te Utrecht. De voorstellen van het bestuur konden de goedkeuring van de vergade ring wegdragen en ook met de prae-adviezen van het bestuur aangaande de voorstellen van de aangesloten Vereenigingen. Bij het tweede voorstel van het bestuur, om alle pro ducten die daarvoor in aanmerking komen, te veilen onder het merk van het U.C.B., werd opgemerkt, dat men van de land- en tuinbouw-uitvoewet nog niet veel hoorde, want het werd betreurd, dat naar een land als Amerika, waar zoo streng wordt toegezien op de inge voerde producten, dezen winter toch nog minder goede Deensche witte kool, die het U.C.B.-merk niet konden voeren, waren gezonden, zoodat de wensch werd uitge sproken, dat daar maatregelen voor genomen worden, dat zooiets voortaan niet meer zou kunnen plaats heb ben. Voorzitter acht het gewenscht, dat dit op de algemeene vergadering van het C.B. ter sprake wordt gebracht. Ook de agenda voor dë algem. vergadering van het U.C.B. was ingekomen; voor die vergaderingen moesten afgevaardigden benoemd worden. Dit jaar werd dit nog in handen gesteld van het Dag. Bestuur, doch in het vervolg zal een andere regeling worden getroffen. Medegedeeld wordt, dat de bepalingen voor den invoer van aardappelen naar Duitschland weer verscherpt zijn en heel wat moeite en kosten met zich brengen. Verder werd megedeeld, dat op de voorveilingen van bloembollen reeds voor f 55.000.was verkocht, tevens dat als keurmeester-taxateur voor de bloembollenveiling was aangesteld de heer Jb. Wagenaar van St.-Pancras en als vellder dc heer S. Wokke van Limmen. Medegedeeld werd dat de nieuwe bestuursleden inge schreven waren in het handelsregister. Besloten werd om een aanbesteding te houden voor 1000 bloembollenmanden. In overleg met de Vereeniging Koophandel werd be sloten om de tomaten direct in de uniforme pootjes- bakken te sorteeren, zoodat de veiling een aanbesteding zal uitschrijven voor 30.CD0 pootjesbakken volgens de uniforme maat. Besloten werd om in overleg met de veilingen te War- menhuizen en Noordscharwoude binnen enkele dagen een voorveiling te houden van rabarber. Ingekomen is het jaarboek voor 1929 van het Centraal Bureau. De Inhoud hiervan werd zoo belangrijk geacht, dat besloten werd voor ieder bestuurslid een exemplaar aan te schaffen en tevens 1 voor elke aangesloten ver eeniging.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6