ANNA PAULOWNA. Z IJ P E. WINKEL. Vrouw te Rotterdam verbrand. Een jaargeld voor dr. Fred. van Eeden. Het rooverwezen in China. Generaal Koetepof. Felle brand te Leiden. BILLY BOO. •é^Sr- Rotterdam's havenbedrijf ernstig bedreigd. Plaatselijk Nieuws. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat bij de tweede inventarisatie in Heerhugowaard enkele tuinders ver geten zijn een opgaafbiljet te zenden. Dit zal onderzocht worden. Gevraagd werd of de bestrating bij het spoor nog in orde gemaakt wordt. Dit werd bevestigend beantwoord. Medegedeeld wordt, dat de controle op Deensche witte kool op enkele plaatsen niet is gegaan zooals het be hoort. Dit zal ook worden onderzocht. De heer Kramer (Koophandel) zou het wel wenschelijk achten als met 1 April neg eens geïnventariseerd wordt. Dit zal in overweging worden genomen. Gevraagd werd om nogmaals het geven van bonnen na 1 Januari bij den Vierbond in bespreking te brengen. Medegedeeld werd dat dit zeker op de agenda komt van de alg. verg. van den Noordermarktbond en het daar wel bekend is dat ons besluit van 1929 om na 1 Januari geen bonnen meer te verstrekken, nog van kracht is, zoodat wij den uitslag van die Vergadering wel kunnen afwachten. Hierna sluiting. De Belgische Stamboekhengst Barnum de Laboureur van den heer C. Blaauboer Cz.f alhier, werd wederom bekroond met een premei van f 100. SCHAGERBRUG. 1ZV2 JAAR GEMEENTE-SECRETARIS. Dinsdag 1 April herdacht do heer J. A. de Boei® den dag, waarop hij voor 12Yz jaar werd benoemd tot secretaris der gemeente Zijpe. I-Ioewel het de be doeling van den jubilaris was dien dag ongemerkt te laten passeereii, had het. Gemeentebestuur daar over anders gedacht en zoo verzamelden het College van B. en W. en de Raadsleden zich 's avonds ten raadhuizc, om hun geachten secretaris te huldigen. Er waren bloemstukken ingekomen van den Raad der Gemeente, de Gemeente-ambtenaren, de firma's Trapman 011 Co. te Scha gen en Van Loenen en Zoon te Schagerbrug en den heer Hoogland, oud-raadslid. De burgemeester, de heer J. de Moor, neemt het woord en zegt, dat het Gemeentebestuur gemeend had, dit jubileum niet ongemerkt te mogen laten voorbijgaan. Als blijk van toegenegenheid en vriend schap heeft de Raad u een bloemstuk toegezonden, omdat wij als ingezetenen van Zijpe uiting wilden geven aan de gevoelens, die wij 11 toedragen. Nu zijn wij hier in onze kwaliteit van Burgemeester en Wethouders en Raadsleden en willen u laten blij ken, hoeveel hoogachting en waardeering wij hebben voor uw werk. Met buitengewone plichtsbetrachting en accuratesse hebt u gedurende 12V2 jaar de ge meentebelangen behartigd. Met uw wetenschap en kundigheid hebt, u ons steeds ten dienste gestaan en daarvoor gevoelen wij een groote achting en waar deering. Ik durf beweren, dat ik spreek namens alle ingezetenen van Zijpe, wanneer ik zeg, dat wij trotsch zijn op den lieer De Boer, als secretaris onzer ge meente. Zestien jar heb ik met u samengewerkt, waarvan 121/?» jaar in uw tegenwoordig ambt. en ik stel het op hoogen prijs, dat onze samenwerking zoo uitstekend is. Geen oogenhlik beeft daaraan iets ge mankeerd. Altijd hebben wij samen alles besproken en overlegd wanneer het de gemeentebelangen.betrof. Ik weet, dat de secretaris evenzeer voor de gemeen te streeds als ik een geboren Zijpenanr. Ik hoop, dat dit steeds zoo zal blijven. Ik weet, dat ik niet zoo heel lang meer werkzaam zal zijn in mijn tegenwoor dig ambt., maar ik hoop, dat u de gemeente nog heel lang uw heste krachten zult mogen schenken. Kunt ge u verbeteren, dan zij u dat van harte gegund, maar dan wonscTi ik toch, dat u behouden blijft voor de Zijpe. We achten u hoog als secretaris, wij zullen dat evenzeer doen als burgemeester onzer gemeente. Hierna overhandigd de heer De Moor een prach- tigen „Swan"-vuIpenhouder een een étui met zilve ren vork, lepel en mes. De heer De Boer antwoordt den Burgemeester en wil beginnen met zijn hartclijken dank te betuigen Voor de. ondervonden belangstelliing ter gelegenheid van zijn 12J/<>-jarig ambtsjubileum. Spr. bedankt den Burgemeester voor zijn hartelijke woorden. Het deed hem steeds buitengewoon veel genoegen, als hij de heeren met zijn adviezen ter zijde kon staan. Spr. bevestigt, dat do verhouding onderling steeds zoo goed mogelijk was en hoopt, dat die steeds zoo zal blijven. Vervolgens dankt de heer De Boer voor de mooie cadcaux, die zijns inziens van te veel waardee ring getuigen voor zijn 121/rjarig jubileum en hoopt, dat. de mooie vulpen hem dienstig zal mogen zijn bij het. ontworpen van vele besluiten en het verrichten van veel vruchtbaar werk. Wethouder Van der Sluijs zegt, dat hij het eenigc raadslid is, dat den heer De Boer tijdens den geheclen duur van diens amtsvorvulling heeft meegemaakt, zoodat hij zich de vrijheid mag veroorloven over diens prestaties te kunnen oordcelen. Honderden ma len hooft spr. met den secretaris vergaderd, en hem steeds bewonderd om de welwillende manier en de humane wijze waarop van advies werd gediend. De hoor De Boer is voor de gemeente de man, dien wij wenschen. Niet altijd zijn do ambtenaren, zooals wij ze gaarne zouden willen zien, maar de jubilaris is een man van plichtsbetrachting en spr. verheugt zich, den heer De Boer te kunnen feliciteeren namens de geheele burgerij en gelooft, namens alle Raadsleden te spreken, wanneer spr. dank brengt voor alles wat do Secretaris voor de raadsleden heeft gedaan. De lieer De Boei- dankt den heer Van der Sluijs voor zijn waardeerende woorden. Als een van de oudste raadsleden gevoelt wethou der Nannis zich gedrongen, dank te zeggen voor den aangename» omgang. Niets was den heer De Boer ooit te veel en steeds vond spr. den secretaris be reid eerlijk zijn oordeel te zeggen. Als afgevaardigde der arbeidersklasse verklaart spr., dat zijn partijge- nooten den jubilaris waardeeren om zijn onpartijdig heid en zijn eerlijkheid. Tijdens de tien jaren dat spr. raadslid was, beeft spr. den heer De Boer opper vlakkig leeren kennen, mpar als lid van het college van B en W. is de kenismaking intiemer. Uw ad viezen worden met overtuiging en weldoordacht uit gesproken. Zonder II als secretaris, zouden B. en W. niet. dat werk kunnen verrichten, dat nu wordt ge daan. Nog vele jaren als secretaris en latei- als voorzitter van onzen gemeenteraad! Aldus eindigt de heer Nannis. Nadat ook de heer De Boer dezen spreker heeft bedankt, richten de raadsleden De Boer en Bellis zich met eenigc sympathieke woorden tot den jubi laris en geven uiting aan hun gevoelens van dank baarheid en hoogachting. De heer Doorn heeft negen jaar met het grootste genoegen samengewerkt en wanneer ooit, dan is het nu dat spr. met groote blijdschap in het hart den heer De Boer complimenteert. Deze is de stille kracht ln het. college van B. en W. en alle raadsleden doen met zijn werken hun voordeel. Spr. sluit zich geheel aan bij wat door de vorige sprekers werd gezegd. Hierna wordt nog het woord gevoerd door den heer Bruin, Het zou den schijn wekken, aldus deze spr., dat de katholieken geen achting zouden gevoe len voor het werk van den heer De Boei-, indien ook van onze zijde het woord niet werd gevoerd. Niets is echter minder waar dan dat. De katholieken dragen II de grootste achting toe en hebben uw werk steeds gewaardeerd. Voor Uw welwillendheid zijn wij U ten zeerste dankbaar. Wij hebben dat wel eens anders ondervonden. U bent de rechte man op de rechte plaats en wij hopen van harte, dat U die steeds zult blijven. De heer De Boer dankt met enkele woorden nog maals alle aanwezigen en zegt dat zij den Ion April voor hem tot een onvergetelijkcn dag hebben ge maakt. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Maart. 1930. Geboren: Rommert, zoon van Willem Fijnheer en Johanna Polsma. Antje, dochter van Jan Adema en Baukje Wagenaar. Jacob Pieter, zoon van Harm de Leeuw cn Johanna Puper. Gehuwd: Gecne. Overleden: Jacob Lindeboom. 73 jaar, echtgenoot van Maartje Bakker. Verschillende berichten. Doordat haar kleeren vlam vatten aan oen petroleumbrander. Gistermorgen is de 63-jarige C. van der WaalWit kamp aan de Geuzenlaan no. 3, terwijl zij bezig was een van haar kinderen te wasschen, in brand geraakt, door dat haar kleeren vlam vatten aan een petroleumbran der. De vrouw is ip hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar zij na eenige uren ls overleden. f 1000 van de gemeente Bussum. Na een korte geheime zitting van de gister gehouden gemeenteraadszitting te Bussum deed de voorzitter in openbare vergadering het voorstel tot het verleenen van een jaargeld voor dr. Fred. van Eeden van f 1000. Spr. zeide, dat de gemeente Bussum, waar dr. Van Eeden met uitzondering van korten tijd sedert 1886 heeft gewoond, en waar tot stand zijn gekomen al diens be langrijke werken, van welke verscheidene straks onge twijfeld tot de klassieke Nederlandsche letterkunde be- hooren, geroepen is van hare erkenning van de groote beteekenis van dr. v. Eeden voor de Nederlandsche cul tuur van het einde der negentiende en het begin der twintigste eeuw blijk te geven. B. en W. zouden die er kenning willen uiten door het aanbieden van een jaar geld, hetwelk zij gaarne zagen gesteld op f 1000, ingaaa- de 3 April 1930. De heer Lafeber (C.H.) verklaarde op het standpunt te staan, dat wel de overheid over het algemeen te kort komt bij de waardeering van kunstenaars, doch dat het z.i. niet op den weg der gemeente, maar op dien der landsregeering lag om een jaargeld te verleenen. Met zijn stem tegen besloot de raad overigens unaniem zooals hierboven reeds gemeld, om het" jaargeld toe te staan. DE SPOORWEGEN VOLGEN DE POST. Lager tarief voor bestolgoed tot 10 Kg. Naar de Utrechtsche corr. van de „Tel." verneemt, heeft de directie der Ned. Spoorwegen besloten om met ingang van heden de vrachttarieven voor bestelgoederen tot 10 Kg. per stuk gedeeltelijk te verlagen. Het tarief zal nu gelijkgesteld worden met dat voor postpakketten, dat heden eveneens in werking treedt. NEKKRAMP. Een negenjarig meisje uit Wassenaar is te Leiden aan nekkramp overleden. GAS UIT DE STAATSMIJNEN. De eerste levering op langen afstand. Gistermiddag 4 uur werd op de gasfabriek te Roer mond het eerste gas op langen afstand ingeschakeld, dat vanuit de staatsmijn Manrits in den vervolge zal geleverd worden. Bij deze officieele gelegenheid wa ren tegenwoordig de directeur der Staatsmijnen in Limburg, prof. van Itterson, de hoofdingenieur der cokes fabriek van de Maurits, ir. Ross van Lennep, do burgemeester van Roermond en wethouders en raadsleden alsmede de leden der Kamer van Koop handel in Midden-Limburg en groot-gasverbruikers, EEN PARK TE KROMMENIE. Schenking van f43.000. In de Maandagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Krommenie heeft de voorzit ter meegedeeld, dat een groot-industrieel in die ge meente aan B. en W. de toezegging heeft gedaan v(an een schenking van een bedrag van f 43000 aan de ge meente als bijdrage in de kosten van aanleg van een park. UIT HET DAKVENSTER GEVALLEN. Bewusteloos opgenomen. De 7-jarige K. Vredewald te Meppel is uit het dak venster gevallen en bewusteloos opgenomen. Zijn toe stand is hoogst zorgwekkend. DOOR EEN BALK GETROFFEN. Het slachtoffer in een diepen put gevallen en ernstig gewond. Gistermorgen om 10 uur is de 43-jarige grondwerker L. K., werkzaam bij de rioleeringswerkcn aan den Sta tionsweg te Leiden door een neerstortenden balk getrof fen. Hij viel in een 5 M. diepen put en is met een zware hersenschudding naar het St. Elisabethszieken- huis overgebracht. De stemming tegen de buitenlanders wordt slechter, Gruwelen te Joeanchau. Reuter meldt uit Peking: In hier ontvangen berichten wordt een verschrikkelijk beeld opgehangen van de plundering op 23 Maart te Joeanchou, in het uiterste westen van de provincie Ki- angsi, waarbij één Amerlkaansche en twee Britsche zen delingen werden ontvoerd. Roode troepen deden een aanval op de stad en plunderden haar gedurende drie dagen, de inwoners terrorizeerende. Een magistraat werd met kokende olie overgoten, andere voorname burgers werden wreed vermoord. Verscheidene winke liers en anderen werden gemarteld, en zes buitenlan ders, waaronder zendelingen, werden gevangen genomen doch drie hunner slaagden- er ln te ontsnappen. De toe stand ln de provincie Kiangsi wordt voortdurend slech ter; overal treden rooversbenden op. Sedert de laatste twee jaar hebben duizend man roode troepen in Kiang si, Kwangsi en Foekian huisgehouden. Zij hebben ver schrikkelijke wreedheden bedreven en regeeringsgebou- wen en zendings- en andere buitenlandsche eigendom men vernield. De stemming tegen de buitenlanders is slechter dan ooit sedert 1927. Rooversbenden treden ook buitengewoon actief op aan den bovenloop van den Jangtze en in toenemende mate ook in de buitenwijken van Hankau en Sjanghai. Een reis van dr. Deterding met do zaak Koetepof f en een eventueelo breuk tusschcn Frankrijk en Rusland met elkaar in verband? Zooals wij gister reeds meldden, zou generaal Koete- poff onvoerd zijn op de „Spartak", een schip, dat deel uitmaakt van de vloot der Sovjet-regeering en min of meer een regelmatigen dienst onderhoudt tusschen Le ningrad (St. Petersburg) en Gent, waarbij het vooral ge bruikt wordt voor het vervloer van vlas. Het onderzoek in deze duistere zaak is nog lang niet achter den rug en naar twee Fransche kamerleden ln een protestvergadering opmerkten, wacht de Kamer met ongeduld op de verbreking der betrekkingen met Rus land. Maandagavond ging het gerucht, dat een plotselinge reis van dr. H. Deterding naar Parijs verband hield met de zaak-Koetepof. De petroleum-magnaat heeft daar een ernstig onderhoud gehad met Tardleu, waarover gister onder voorbehoud de Parijsche corr. van het „Hsbl." meedeelde, dat het Russische emigrantenblad „Vozrojelenie" dit onderhoud in verband brengt met de leveringen aan de Fransche Marine, die thans nog door Rusland geschieden en zouden ophouden als het tot een breuk komt tusschen Frankrijk en Rusland. Alvorens dit bericht als geheel onjuist te verwerpen, moet bedacht worden, dat de regeering over die Russi sche petroleum-levering reeds scherp is aangevallen en een breuk tusschen de beide landen slechts van een kamervotum .dat mogelijk geacht wordt na het geval Koetepof, afhangt. Volgens het blad is het boven twijfel verheven, dat dr. Deterding zoowel wat de hoeveelheid als wat de hoeda nigheid van de olie betreft en ook omtrent de prijzen bevredigende toezegging heeft gegeven. Een clicheer-inrichting door het vnur verwoest. Gisteravond ruim lialf zes is een felle brand ont staan in de clichéfabriek Illustra, Gerard Doustraat 14 te Leiden. Hoewel de brandweer met de groote motorspuit zeer spoedig ter plaatse was, en het vuur met vijf stralen werd aangepakt kon niet worden voorkomen, dat het gebouw geheel uitbrandde, ter wijl het dak vrijwel geheel werd vernield. In het vrij groote gebouw stonden tal van toestellen, welke bij het maken van cliché's noodig zijn en hiertoe be hoorde ook een foto-installatie, die kort geleden was aangeschaft en een waarde van f 4000 vertegenwoor digde. Rechts van den ingang is het kantoor, doch hiervan bleef evenmin iets gespaard. Van den gehee- lcn inventaris van het gebouw bleven slechts wat verbogen ijzerwerk en verkoold hout over De schade aan het gebouw wordt op f6000 geschat. Het is eigen dom van de N.V. A. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij. Het is verzekerd. De inventaris die wordt geschat op ruim f20.000, is voor f16000 op beurspolis verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. De direc teur heeft als laatste de fabriek om half zes ver laten. De drie vrienden spitsten de ooren om beter te kunnen luisteren. „Ja," zeide Jerry, die een scherp gehoor had, het is beslist muziek en het schijnt mij de klank van een luit te zijn." „Het schijnt te komen van de kromming van den weg", zeide Redneb weer met zijn krakende stem, terwijl hij zijn hoofd keerde naar het geluid, van waar het geluid scheen te komen. „Nou laat ons gaan kijken," zeide Billy en ze begaven zich opnieuw op weg. En toon ze bij de kromming van de laan kwa men. zagen ze een aardig kereltje in lompen gekleed en zittende op een bank, temidden van wilde bloemen. De kleine man hield dadelijk op met spelen. „Goeiendag meneer," zeide hij glimlachend tegen Billy, terwijl hij zijn hoed afnam. „De vogels luisteren graag, maar ze hebben naar ik meen, niets anders om te geven dan hun eigen liedjes. Hebben jullie nu heusch geen centje voor een armen zwervenden zanger, wiens liedjes jullie hart met vroolijkheid zullen vullen en al jullie verdriet zullen doen verdwijnen?" „Ik heb heelemaal geen verdriet, en evenmin centen." zeide Billy. „Dat is leelijk, heel leelijk," zeide de man ter wijl hij zijn hoofd schudde. Enfin, dan moet je maar net doen, als de vogels, en voor mijn lied jes, jullie liedjes zingen." „Ja, maar ik kan niet zingen," zeide Billy, „ik ken geen noot, zoo groot als een schildwacht huisje, en de stem van Redneb Is erg slecht, die kraakt net als een deur, die langen tijd niet is gesmeerd." Zullen ze niks te hooren krijgen? DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Bij het oversteken van den weg. Op den Amsterdamschen straatweg te Muiden heeft gistermiddag een ernstig ongeval plaats gehad. De werkman B. B. uit Laren N.-H., was op weg naar huis en wilde nabij de Papenlaan op de Gooische stoomtram stappen. Hij stak daartoe, den weg over, doch werd gegrepen door een auto, komende uit de richting Amsterdam en bestuurd door den heer A. van Z. te Naarrlen. De man bekwam een ernstige hoofdwonde en brak zijn linkerbeen. Met een Roode Kruis-auto werd hij naar zijn woonplaats vervoerd, nadat, dr. Smits van Muiden de eerste hulp had ver- leemd. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. De verscheping van kali voor Rotterdam verloren? Naar uit Brussel gemeld wordt, is tusschen de Sociétó Conrmerciale des Potasses de 1'Alsacc en den burgemeester van Antwerpen een compromis tot stand gekomen met betrekking tot het verschepen via Rotterdam van een deel van het kalivcrvoer uit den Elzas, dat tot dusver uitsluitend via Antwerpen geschiedde. Krachtens de overeenkomst die zal worden gesloten, behoudt. Antwerpen het geheele kali verkeer. In zekere Belgische kringen is men echter minder stelling in zijn uitdrukkingen en gelooft men niet, dat de Franschen hun overeenkomst met Rotterdam hebben verbroken. Men veronderstelt in deze krin gen, dat de Franschen over Botterdam toch de ver scheping van een deel, van 200.000 of 300.000 tons kali per jaar hebben toegezegd en dat de rest over Ant werpen zal gaan. Pat zou dan ook de voorzichtige termen van de officieele mededeeling, welke niet spraken van een monopilie ten bate van Antwerpen maar van een bevredigende regeling verklaren. Een verklaring van Van Cauwelaert, den burgemeester van Antwerpen. Belga meldt uit Antwerpen: Het centrale bestuur van de Kamer van Koophan del alhier hield gisterennamiddag een vergadering, waarin de kwesties van de kali-verschepingen behan deld werden. Burgemeester van Cauwelaert legde er een belangrijke verklaring af. Na herinnerd te hebben aan den algemeenen Indruk, welke te Antwerpen en in geheel België gewekt ls door het bekend worden van de onderhandelingen met Rot terdam, gaf de spreker een historisch overzicht van de eerste onderhandelingen met de Fransche maatschappij, Antwerpen koesterde dus de hoop dat zij het monopolie of tenminste bijna het monopolie zou behouden. Maar de onderhandelingen tusschen de Fransche maatschappij en Rotterdam konden niet geheim blijven en de opoffe ringen die men van Rotterdam gevraagd heeft, kan Ant werpen zich ook getroosten. Burgemeester van Cauwelaert legt nadruk op het feit, dat er geen sprake is van een bevoordeeling uit vriend schap, maar dat het een kwestie van vertrouwen is en dat Antwerpen, dat dezelfde voordeden als Rotterdam kan bieden, het recht heeft, aan de maatschappij te ver zoeken. haar opslagplaatsen te Antwerpen uit te brei den. Wij willen niet dat men kan zeggen, dat Antwerpen voor het vervolg achtergesteld zal worden ondanks de pogingen die wij hebben aangewend. De haven van Antwerpen wil aan de wereld toonen dat zij zich niet in een hoek laat duwen. Zij is bereid met ale havens contracten af te sluiten op den grond slag van wederkeerigheid, zonder dat zij één voorrecht vraagt, maar zij elscht dat men haar het succes vau haar arbeid gunt en haar initiatief beloont. Van Cauwelaert besloot met te zeggen, dat de zaak der kallverschepingen een afloop zou krijgen, die voor Antwerpen in geen enkel opzicht ongunstig mag worden genoemd. z r Men meldt nog uit Parijs aan de N.R.Ct.: De Brusselsche correspondent van le Temps die bericht, dat de Société du potosses d'Alsace thans volkomen satisfactie van het Antwerpsche gemeentebestuur ont vangen heeft en dat de onderhandelingen met Rotterdam niet verder worden voortgezet, voegt daaraan toe, dat trouwens de ontwerp-overeenkomst met Rotterdam voor 15 Maart door den gemeenteraad had moeten worden bekrachtigd en, dat zulks niet geschied zijnde, de So ciété onder handhaving van zijn belangen de besprekin gen met Rotterdam kan staken en het Belgische ver zoek inwilligen. BEEN AFGEKNELD. Men meldt uit Delfzijl: Gistermorgen omstreeks negen uur is de machinist L. de Vries aan boord van de sleepboot „Duitschland" door dat zijn been bekenld geraakte, ernstig gewond. Zijn been werd door een straaldraad boven den enkel afgekneld. On ongelukkige is naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. BILJARTEN ALS VERMAGERINGSKUUR. Joyce Gardner, een meisje dat den titel van vrouwe lijke biljart-kampioen van Londen draagt en aan het eerste Britsche biljart-tournooi voor vrouwen deel neemt, heeft verteld dat bllarten een ongeëvenaarde li chaamsbeweging is om de slanke lijn te bewaren. Op een rondreis van zes weken, waarop zij dagelijks vier uur speelde, de tijden waarin zij zich oefende niet mee gerekend, was zij zelve een stone (ruim 6.3 Kg.) afge vallen. ONDERWIJS. Voor de zooveelste maal is mevrouw Andriesen alhier zoo vriendelijk, om als plaatsvervangster aan onze open bare lagere school op te treden, nu in de plaats van me juffrouw Groen, die zooals gemeld hier als hulp zou fun geeren, maar naar elders vertrok voordat zij nog dienst had gedaan. Het is op onze school met al die wisseling van leerkrachten een misse boel. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dihsdag 1 April. Uitspraken van IS Maart. Nic. W., Helder, valschheid in geschrifte, waardoor nadeel ontstond, 6 maanden gev. voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Reijer W., Egmond aan Zee, hooger beroep von nis Kantongerecht, ter zake overtreding Motor- en Rijwielwet. f 40 boete of 40 dagen. IJsbrand Marinus Willem La F., Helder, als voren vonnis bekrachtigd. Sijbold P., Ileiïoo, hooger beroep vonnis Kanton gerecht, wegens afwijking dienstregeling autobus, f 7 boete of 7 d. Joh. v. d. M., zwervend, thans in voorarrest, dief stal van een doos toiletzeep. Bij interlocutoir vonnis onderzoek gelast naar geestvermogens van ver dachte.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7