X. BLAUWER - SUBEX. De nieuwe proeven van Marconi. Binnenlandsch Nieuws. De poging tot brandstichting te Heerlen. Uit onze omgeving. ANNA PAULOWNA ALKMAA R NIEUWE NIEDORP WINKEL. LANGEND IJ K Vraagt onze veerende Bovenmatrassen. Z IJ P E. Door de wetenschappelijke wereld als „mal ligheid" bestempeld. Een proef, welke niet nieuw is, en reeds herhaaldelijk in de moderne techniek toepassing- heeft gevon den. Dezer dagen is, zooals de lezer zich zal herinneren,' melding gemaakt van de nieuwe proeven, die Marconi op zijn jacht Eletta, dat te Genua ligt, genomen heeft. Van deze proef, het ontsteken van lampen op de elec- iriciteits-tentoonstelling te Sydney, eerst via een En- gelsch doorgeefstation en later rechtstreeks, is wel veel ophef gemaakt, doch het was absoluut niet iets nieuws, en kan tot nog toe niet andere beschouwd worden dan als een doodgewone aangelegenheid, die alleen als aar digheid voor genoemde tentoonstelling waarde had. Im mers, het gold hier het aansteken van lampen en niet het voeden. Derhalve kon van energie-overdracht, ten minste geen overbrengen van energie voor deze lam pen, sprake zijn. Door honderden ontvangers wordt gebruik gemaakt van relais, die een of andere schrijfinrichting in wer king brengen, waarmede de signalen cpgeteekend wor den (b.v. de bevclschrijver van Creed). Of nu een Creed- schrijver aan het werk gezet wordt, dan wel, of er lampen door tusfehenkomst van een of meer relais ont stoken worden, verandert aan het principe niets. Desge- wenscht kan men er de grootste electrische centrale van New York mee aan den gang brengen. Trouwens, her haaldelijk wordt in de moderne techniek van deze werkwijze gebruik gemaakt. Draadloos bestuurde sche pen, torpedo's vliegmachines enz. zty al niet nieuw meer. Toch schijnen er hardnekkige geruchten de ronde te doen, dat Marconi op zijn jacht er in geslaagd zou zijn, draadloos, energie over te dragen. En dan wel in de beteekenis, welke in de techniek daaraan gehecht wordt. De Wireless World neemt de jongste proeven onder de loupe en is evenzeer de meening toegedaan, dat deze verrichting feitelijk niets bijzonders is. Marconi moet volgens het blad echter gezegd hebben, dat het experi ment heel belangrijk was, omdat het den weg wijst om in de naaste toekomst, electrische energie, zonder ge bruik te maken van draden, door de lucht In elke ge- wenschte hoeveelheid te transporteeren. Wij zien niet in, zegt de Wireless World, dat deze proef te maken heeft met het draadloos overbrengen van energie. Er Is, voor zoover wij op het oogenblik kunnen over zien, geen spoor van een bewijs, om aa.n te toonen, dat de overdracht van energie door middel van de radio ooit praktisch mogelijk zal zijn, laat staan tot een com- mercieele werkelijkheid zal worden. Een bewering als boven, zonder eenigen wetenschappelijken grond, is misleidend voor het publiek. Het is onbillijk zulke mal ligheid met zoo'n klinkenden naam te verbinden. ALS KINDEREN MET LUCIFERS SPELEN. Boerderij in vlammen opgegaan. Donderdagmiddag is doordat een vierjarig jon getje met lucifers speelde de groote boerderij van den lieer Koning te Overschild onder de gemeente Sloch- teren, tot den grond toe afgebrand. Door den feilen wind kon niets worden gered en stonden huis cn schuur spoedig in lichte laaie. Het jongetje kon nog bijtijds in veiligheid worden ge bracht. Kenig vee ging verloren. Verzekering dekt de schade. DE MOORD TE AMSTELVEEN. Zooals hekend, had .T. P. Douwma cassatie aange- teekenrl tegen het arrest van het Amsterdamsche Gerechtshof, dat hem tot levenlange gevangenis straf veroordeelde, inzake tien afschuwelijken moord op een 69-jarige huishoudster te Amstelveen, terwijl zijn mededader P. van Pietersom in zijn straf van levenslang berustte. Naar thans vernomen wordt, heeft Douwma zijn cassatieberoep weer ingetrokken. SMOKKELAARS? Te Egmond aan Zee zijn in een sloep 4 Duitsche ma trozen aangekomen. Zij bleken afkomstig van een Duit sche stoomtreiler, die reeds een week te IJmuiden ligt en daar zonder visch is binnengekomen en zonder be manning blijft liggen, terwijl de kapitein-eigenaar reeds gcruimen tijd afwezig is. Men vermoedt dat het schip gestolen is of dat hier smokkelarij in het spel is. De matrozen zijn te Egmond dan ook duchtig in het oog gehouden, doch zijn, zonder dat iets verdachts heeft plaats gehad, weer het hun sloep, gesleept door een torpedoboot, naar IJmuiden teruggekeerd. GROOTE HEIDEBRAND OP DE VELUWE. Donderdagavond heeft nabij Garderen een hevige hei debrand gewoed, die, door den hevigen wind aangewak kerd, een bijzonder groot gevaar voor de naburige bos- schen opleverde. Boven verwachting is de afdeeling Gar deren van den boschbrandweerkring, bijgestaan <3*or militairen uit het remonte-depot te Millingen, er nog in geslaagd de vlammen te blusschen voor zij <fe bosschen hadden bereikt. Naar schatting is een oppervlakte van 8 a 9 H.A. heide in de asch gelegd. OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. V.D. verneemt uit Urk: De* 21-jarige vlsscher A. A. Koffeman, woonachtig te Urk is Donderdag door het stormachtige weer op het schip van zijn vader de „Urk 65" over boord geslagen en verdronken. Het schip was onderweg met een lading haring van Urk naar Huizen. VERVOLGING VAN DRIE ORDEVERSTOORDERS. De rumoerige protestvergadering ln Den Haag. Het Haagscho „Corr. Bur." meldt: Do lieden, die Woensdagavond in de protest-vergade ring tegen de geloofsvervolging in Rusland, werden aan gehouden door de politie, zijn de 29-jarige opperman D. It, de 23-jarige H. P. en de 31-jarige opperman L. v. d. V. Zij zullen zich vermoedelijk t.z.t. voor den rechter hebben te verantwoorden wegens het verstoren der orde in een openbare vergadering. Woensdagavond zijn zij in vrijheid gesteld. Vragen van het communistische Kamerlid L. de Visser. Het lid der Tweede Kamer de heer L. de Visser heeft tot den minister van justitie de volgende vragen gericht: 1. Heeft de minister kennis genomen van het feit, dat in den loop van do week van 22 tot 29 Maart j.1. te Heerlen is gearresteerd de bouwvakarbeider Jan van Beers, functionnaris van de Communistische Partij Hol land, onder beschuldiging z.g. van brandstichting ten huize van ds. G-. Mol aldaar, omdat de „brandstichter" vlak bij de ontbrand bare, echter niet ontbrande stoffen een papier had geplaatst met het opschrift: Commu- nisten wraak? 2. Is het den minister bekend, dat de omstandighe den, welke bij deze z.g. poging tot brandstichting werden geconstateerd, sterk het vermoeden wettigen, dat hierbij van provocatie moet worden gesproken, met de klaar blijkelijke bedoeling om functionarissen van de C.P.H. in Limburg het onmogelijk te maken de actie der C.P. H. in verband iïiet de zich verscherpende crisis in de kolenmijnen en de ook daar plaats vindende oorlogsop- hitsings-campagne tegen de Unie der Socialistische Sowjetrepublieken, verder door te voeren? 3. Is de minister bereid, na kennisneming van deze omstandigheden te gelasten Jan van Beers onmiddellijk in vrijheid te stellen? Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan K. Tauber vergunning verleend om arbeid in zijn smederij te laten verrichten door 1 man (18 jaar of, ouder) gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week van 2 April 1930 tot en met 27 September 1930. Door B. en W. zijn in de maand Maart de volgende bouwvergunningen verleend: Aan T. Schra, J. A. Prins, C. van Diepen, J. Kossen, G. Th. Conijn, W. Breider, J. Landman, M. de Rid der, R. lireen. M. Dwarswaard en II. Meilink tot bet bouwen van een woonhuis; aan Brouwer-Witteman en W. J. van der Meer tot het bouwen van een woon huis met bloembollenschuur; aan M. Petter en J. Keuris tot het bouwen van een woonhuis met schuur; aan Gebr. Captein.J. van Nuland, J. J. A. Verresen, T. Boekee, C. van Genderen tot het bouwen van een bloembollenschuur; aan L. J. Schouten tot het bou wen vai> een bloembollenschuur met garage; aan C. van der Linden, J. A. van Rijn en E. van der Horst tot. het verbouwen van een woonhuis; aan J. Blom tot het verbouwen van e<?n smederij; aan M. Wiggers tot het verhouwen van een schuur: aan L. Raven tot het bouwen van een garage; aan D. J. Mosk tot het bouwen van een werkplaats; aan P. Borst tot het bou wen van een woon- en winkelhuis; aan A. Liefhebber en P. Meijer tot het bouwen van een bergplaats. In het gezin van A. P. te Oostpolder, zijn vier ge vallen van roodvonk geconstateerd. Mr. J. E. W. Duijs komt 7 April een spreekbeurt houden in Anna Paulowna, waarvoor wordt verwe zon naar een in dit no. voorkomende advertentie. BREEZAND. De aannemer E. Muntjewerf is belast met het bouwen van een bollenschuur voor den heer A. v. Eek aan den Balgweg. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Ondertrouwd: Adrianus Wilhelmus Blom, oud 23 jaar, bloembollenkweeker en Cornelia Maria Moerel, oud 22 jaar, zonder beroep, beiden wonende te An na Paulowna. Overleden: Jacob Kapitein, oud 14 maanden, zoon van P. Kapitein en van M. de Jong. Plechtige installatie van den nieuwbenoem- den president der Arrondissementsrecht bank te AI Ion aar. In do Donderdag gehouden burgerlijke terechtzitting der arrondissementsrechtbank alhier, had de plechtige installatie plaats van mr. J. G. Holsteijn, geb. 1883 en sinds 1922 substituut-officier bij de Arr.-rechtbank te Rotterdam, welke functionnaris bij Koninkl. besluit werd benoemd tot president van de Alkmaarsche rechtbank, ter vervanging van den op eigen verzoek eervol ont slagen president, mr. D. van Howweningen, en als zoo danig dezer dagen beëeaigd. Er was groote belangstelling van de zijde der balie, die met haar Deken, mr. W. C. Bosman, nagenoeg door al haar loden was vertegenwoordigd. Omstreeks 11 uur werd de president binnengeleid door mr. Ledeboer, de fung. president en oudste rech ter, vergezeld van het parket, rechters en plaatsvervan gende rechters, waarna door mr. Ledeboer de civiele zitting werd geopend. Na de gebruikelijke formaliteiten en voorlezing der stukken, betrekking hebbende op de benoeming, wensch- te mr. Ledeboer den president geluk en heette hem wel kom en noodigde hem uit, het presidium over te nemen en in den presidentszetel plaats te nemen, waaraan werd voldaan. De president zegde dank voor de hartelijke ontvangst, beval zich aan voor een aangename samen werking en bood voorts gelegenheid aan de leden der balie en andere aanwezigen der rechterlijke macht tot nadere kennismaking. De zitting werd daartoe door den president voor eenl- ge oogenblikken geschorst en begaf het College zich in de Raadkamer. Hiermede was de plechtigheid, die een eenvoudig karakter droeg en grootendeels het ceremoni eel van voorheen miste, beëindigd en ving eenige oogen blikken later, onder presidium van mr. Holsteijn, de gewone burgerlijke zitting aan. Onderzoekt alle dingen en behoudt het goede. Door de politie alhier is een alhier wonende vrouw aangehouden, die zich bij herhaling had schuldig ge maakt aan diefstal van geld uit portemonnaies van vrouwen, die, evenals de verdachte, de zuigelingenkli niek aan de Doelenstraat bezochten. Zij werd op hee- terdaad betrapt. Proces-verbaal is tegen haar opge maakt. Dat was geen zoute! ooze mop. Donderdagavond omstreeks 6 uur werd assistente der Politie verzocht bij een schoorsteenbrand in het perceel Kanaalstraat 10 alhier, bewoond door A. P. R. Bij aan komst ter plaatste bleek de brand reeds met een hoe veelheid zout gebluscht te zijn en behoefde de Politie niet handelend op te treden. Een sensationeele carambole. Een tol lend paard en 'n bloedende motorrijder. Omstreeks 9 uur had er Donderdagavond op den Schermerweg alhier, een aanrijding plaats tusschen een tweewielig motorrijtuig, bestuurd door C. d. R., wonen de aan den Westdijk alhier en een aangespannen voer tuig, bestuurd door KI. G., eveneens wonende aan den Westdijk alhier. Do motorrijder bekwam eenige lichte verwondingen aan zijn gezicht, terwijl zijn motorrijtuig beschadigd werd. Hij werd per auto naar zijn woning vervoerd. Het voertuig sloeg om, waardoor het paard een 20 tal meters op hol sloeg, doch tot stilstand kon worden ge bracht De oorzaak der aanrijding is niet bekend, beide bestuurders beweerden, rechts van den weg gehouden te hebben. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven in de maand Maart 1930. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Pleun Middelkoop, oud 23 jaren, wonen de te De Rijp cn Trijntje Kouwenberg, oud 20 jaren, alhier. Teunis Mantel, oud 27 jaren, wonende te Win kel en Maria Jongejan, oud 22 jaren, alhier. Gehuwd: Geene. Overleden: Johannes Kruijff, oud 64 jaren, weduwnaar van Johanna Catharina Korver (overleden te Haarlem) Levenlooze dochter van Pleter Groot en Elizabeth Groen land. Aan de uitnoodiglng van den heer J. J. Ruijs, uit Ber gen, om op Woensdagavond een zangavond bij te wonen in de zaal van den heer D. A. de Bruijn, waar gezongen zou worden door mej. K. de Bruin en gesproken door den heer Ruijs, is slechts door enkelen gebruik ge maakt, waarbij ten deele niet de noodige belangstelling aanwezig was om tot een aandachtig gehoor te worden gerekend. De drooglegging der Zuiderzee heeft ook voor deze gemeente de noodige attractie gebracht. Nu de mooie Zondagen komen, trekken tal-van wandelaars, fietsers en autorijders naar den Westfrieschen dijk, om te zien, hoe er een steeds breede strook grond bloot komt Een breede strook is reeds droog en men bepaalt zich niet meer tot het gezicht vanaf den dijk, maar wandelt, fietst en speelt daar, waar nog voor enkele maanden het water golfde en daar waar den vorigen romer de trek der zwemmers was, daar is nu een groot voetbal terrein, waar Zondags druk gespeeld wordt en plaats ls voor vele toeschouwers, 't Is thans reeds mogelijk langs het strand vanaf Aartswoud naar Kolhorn te rij den of te wandelen. En ver in de zon blikkert het witte electrische gemaal te Medemblik, dat ongestoord zijn werk voortzet en steeds meer land doet droog vallen. We venemen, dat het in tegenstelling met verleden jaar, op de schuitenmakerijen zeer slap is. Werden het vorige jaar heel wat nieuwe vaartuigen gemaakt, thans 's daarvan nog weinig te bespeuren. De slechte resul taten van den tuinbouw zijn daaraan niet vreemd. We vernemen, dat in de eerste 3 maanden van 1930 ongeveer f 700.000 minder aan beide veilingen is ont vangen dan in het overeenkomstige tijdvak van 1929. Als we goed zijn ingelicht, zullen a$n beide groente markten voorveilingen van rabarber worden gehouden. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer H. Stoffers vergaderde de Coöperatieve Boerenleenbank II. De voorzitter van den Raad van Toezicht heette de ongeveer 50 aanwezige leden welkom, wees in 't kort op het verloop der werk zaamheden en hoopte op zakelijke besprekingen. Als se cretaris voor deze vergadering werd aangewezen de heer C. de Boer Cz. Daarna werden de notulen van de vorige bijeenkomst voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Het Jaarverslag resumeerde In een kort overzicht de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar; het ledental blijft stationnair. Daarna werden Rekening en Balans behandeld. We ontleenen er het volgende aan: Aan spaargelden was in het afgeloopen jaar ontvangen f 80.801.81; aan terug betaalde voorschotten f 50496.43, waarbij Ingesloten de weer verlengde; in loopende rekening was van de leden ontvangen f 44325, van de Coop. Centrale Boerenleen bank te Eindhoven f 90.289.99; wegens overname ver lies door de Coop. Centrale voornoemd f 2439.44. Aan intrest van voorschotten werd f 3596.36, aan die van credieten inr ekening-courant f 1891.76 ontvangen. Nog was van die Centrale f 882 ontvangen voor terug te betalen contributie. Aan spaargelden werd terugbetaald f 70.519.65, aan voorschotten verleend, inclusief de verlengde f 0.449.50, aan de leden was in rek. courant verstrekt f 53.600, bij de Coop. Centrale gestort f 87.564.31. Aan Intrest voor spaargelden was betaald f 3252.89, ln loopende rek. f 591.60, aan overboeking winst van het vorige jaar naar de reserve f 1192.72. De rekening sloot ln ontvangsten en uitgaven met f 280.725.08. Uit de Balans blijkt, dat per 31 Dec. 1.1. aan voorschotten een bedrag van f 69063.77 uitstond; bij de leden in reke ning-courant f 43093.20; aan waardepapieren was f 1000' bezit De schuld aan spaarders beliep ultimo Dec. 1929 slechtsf 8993.08; in rekening courant was de Bank f 23148.62 schuldig aan de Centrale Bank en f 600 aan de leden. De balans sluit met een bedrag van f 114.284.50. Zoowel de rekening als de balans werden goedgekeurd. Meegedeeld werd, dat de heer J. Kroon ontslag zal nemen als Kasier. Hem wort dank gebracht voor zijn verrichte werkzaamheden. De intrest van spaargelden werd bepaald op 3% pet., die van voorschotten en credieten in rekening-courant op 5 pet, roodat deze met pet. is verlaagd. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer J. J. Reijne, die zijn benoeming aannam. Na rondvraag werd de vergadering door den voorzit ter onder dankzegging gesloten. ZUIDSCHARWOUDE. Tot de openbare school zijn dit jaar slechts 12 leerlin gen toegelaten, het geringste getal, dat ooit toetrad. NOORDSCHARWOUDE. Jaarvergadering van de afd. Langendijk van het C. G. Kinderherstellings- en Vacantieikolonies. Opening door den voorzitter, den heer Joz. Zaal, welke memoreerde het vele werk dit jaar door deze afdeeling gedaan; was het hoogst aantal uitgezonden kinderen eerdere jaren 12 geweest, dit jaar was het aantal 24, waaronder 1 patiënte voor 6 maanden. De notulen werden na een kleine opmerking goed gekeurd. Jaarverslag uitgebracht door de secretaresse, de wed. PaarlbergHartland. Gehouden zijn drie be- stuurs- en 1 ledenvergadering, 2 propaganda-avonden met als spreker de heer A. C. Bos van Egmond aan Zee, administrateur van het C. G. en film over Ko- lonieverpleging, met als resultaat 23 nieuwe leden. Besloten was 20 kinderen van de 42 in aanmerking komende candidaatjes uit te zenden, door Dr. Ver donk, bijgestaan door Zuster Leegwater, gekeurd, was uitzending voor 24 patiëntjes zeer noodzakelijk. Dit ging echter met groote finantieele moeilijkhe den gepaard. Door aanwerving van 91 nieuwe leden, werd hierin voorzien. Hulde aan de twee stoere werksters in Noordscharwoude, de dames Keeman en Borst, met 50 leden cn de twee in Broek op Langen dijk, de heer Zaal en mevr. Slot met 30 leden, met nog een 11-tal leden uit Oudkarspel. De gewichtstoename der 24 uitgezonden kinderen varieerde tusschen 1 K.G. en 3 ons en de 5 K.G. De aanvraag om verhooging van gemeentelijke subsidie had als resultaat, dat Oudkarspel, evenals dit in Noord- cn Zuidscharwoude reeds was, de helft vergoedt van het aantal uit deze gemeente uitgezon den kinderen, tot een limiet van f 200. Broek op Jvangendijk verhoogde de subsidie tot f 100. Dit verslag werd gesloten met e<en woord van dank voor de medewerking van hecren doktoren en hoof den van scholen en aan de pers voor de bereidwil ligheid om verslagjes en stukjes tot opwekking op te nemen. Finanti cel verslag: Medegedeeld werd dat de afd. thans 455 leden telt, met een contributie van f646.25. Aan subsidie is ontvangen f 442.70. Bijdrage verpleeg- geild door de ouders f 170.90, verkoop zilverpapier f5.20. Bijdrage van mevr. G. Kooi, overschot van tom bola op hun zilveren bruiloft f7.42, rente kasgeld f6.24, plus voordeelig saldo 1928 groot f406, is de to tale ontvangst f 1785.21. Hiervan werd uitgegeven aan verpleeggelden f 1544,70. Reiskosten halen en weg brenging der kinderen f 21.41%» bodeloon f20, vergoe ding secretaresse en penningmeesteresse f25, zaal- huur en onkosten f 25.22%, hoofdbestuur f10, A. C. Bos filmvertooning f 10, drukwerk, porto's en schrijf behoeften f22.95, onvoorziene uitgaaf f 14, totaal uit gaven f 1693.29. Met den wensch dat 1930 een goed jaar voor de afd. moge zijn, werd dit verslag gesloten. Als kasnazieners werden aangewezen mevr. Kee man en do heer Mallekote, welke de boeken en be scheiden in orde bevonden. De voorzitter spreekt zijn erkentelijkheid uit voor Prijzen vanaf f 57.50, 2 pers. Damasten naar keuze. Een ideale ligging. het accuraat beheer eiï het vele werk dooi de Secr.- Penningmeesteresse, mevr. Paarlberg-IIartland ge daan en brengt haar zijn dank. Uitzending aantal kinderen 1930. Dit punt leverde veel stof tot bespreking op, Be sloten werd, dit jaar 20 kinderen uit te zenden. Bij de secretaresse waren al 40 kinderen opgegeven en werd de opgaaf nog verwacht van de R.K. jon gens- en meisjesschool. Na bespreking met den heer Wilmink, hoofd der R.K. school, zal die ook wel spoedig hinnon komen. Verzocht zal worden of Dr. Hoekstra zich dit jaar met de keuring der kinderen wil belasten. Hierna volgt sluiting door den voorzitter, welke meteen afscheid neemt van deze afdeeling door zijn vertrek n. Alkmaar; \u woord van dank brengende aan allen voor de aangename samenwerking, met de hoop dat de afd Langendijk mag groeien en nog vele kinderen gezondheid in onze koloniehuizen mogen opdoen, nam de heer Joz. Zaal afscheid van deze afdeeling. De heer Mallecote richtte tot den scheidenden voorzitter een woord van waardeering voor het vele werk en hoopte dat hij in zijn nieuwe woonplaats nog een mooien rustigen tijd mag doorbrengen. Spreker overhandigde als een klein aandenken aan de afd. Langendijk de twee laatste deelen van „Me- rijntje Gijzens Jeugd". Als voorzitster werd benoemd mevr. Eecen-Slot, welke deze benoeming aannam. Getracht zal worden in Broek op Langendijk, waar ook de scheidende voorzitter woonde, een nieuw be stuurslid te vinden. WESTFRIESCHE MOTORCLUB. Van de zijde van de Westfriesche Motorclub schrijft men ons: Tot ons genoegen kunnen we melden, dat onze sym pathieke clubleden de h.h. Jan Moeijes, Dirk de Vries en Henk Vermeulen, alsmede de heer J. Teeken van Krommenie, .met Paschen op de grasbaan te Alkmaar zullen uitkomen. Wij hopen, dat onze sportvrienden veel succes zullen hebben en wensohen hun het beste, maar met waarschuwing: blijft sportief! Beter twee met net jes rijden dan een met het gevaar te vallen. Het moet sport blijven en geen halsbrekerij worden Ten slotte spijt het ons te vernemen, dat onze spor tieve rijder, de heer C. de Graaf van Julianadorp, de eerste keer in Alkmaar hoogstwaarschijnlijk niet mee kan rijden. Laten we voor Cees weer op een volgende keer hopen. Gelegenheid voor kostelooze inenting en herinenting zal worden gegeven te: Burgerbrug, in de o. 1. school, Dinsdag 8 April a.s., 's morgens 11 uur; herinenting aldaar Dinsdag, 15 April a.s., hetzelfde uur. Schagerbrug, in de o. 1. school, Woensdag 9 April a.s. 's morgens 11 uur; herinenting aldaar Woensdag 16 April a.s. hetzelfde uur; Sint Maartensbrug in de o. 1. school, Donderdag, 10 April aa., 's morgens 11 uur; herinenting aldaar Don derdag, 17 April a.s. hetzelfde uur; Petten ln de tijdelijke school, Dinsdag, 8 April a.s., 's namiddags 1.30 uur, herinenting aldaar Dinsdag 15 April a.s. nam. half twee. De Hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem heeft aand en smid K. Bos te Burgerbrug een overwerkver- gunning verleend en heeft goedgevonden, dat ln diens smederij door de arbeiders van 18 jaar of ouder arbuid wordt verricht gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. SCHAGERBRUG. Het aantal vereenigingen in onze plaats is weer met één vermeerderd. Dezer dagen ic n.1. alhier opgericht een gemengde zangvereenlging, aan welke vereeniging de naam „Kunst na Arbeid" werd gegeven. Niet min der dan 30 personen zijn als lid toegetreden. Het Be stuur werd als volgt samengesteld: Nlc. Hopman, voor zitter, W. R. Garritsen, secretaris, Mej. M. Doorn, pen ningmeesteres, Mevr. de wed.-van der Oort en J. W. Meijer. Tot directeur werd benoemd de heer P. Grin te St.-Maartensbrug. De nieuwe vereeniging zal haar repe tities houden in het lokaal van mevr. de wed. W. van der Oort, alhier. 'T "ZAND. De „Hollandia" Hollandsche fabriek van Melkproduc ten en voedingsmiddelen te Purmerend betaalde j.1. Don derdag aan haar leveranciers te 't Zand e.o. voor de door hen over de maand Maart j.1. geleverde melk f 8.13 per 100 L. ST. MAARTENSBRUG. Men verzocht ons alsnog in dit blad te willen opne men, dat de opgaaf van de namen der geslaagden van de Dandbouwcursus alhier in willekeurige volgorde is geschied zonder de vorderingen van de leerlingen in aanmerking te nemen. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen is de brood-, koek- en beschuitbak kerij eigendom van den heer W. Meijer uit de hand ver kocht aan'den heer L. Meijer te Wieringerwaard. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1930. Geboren: Gretha Marianne, dochter van Jacob Breg- man en Neeltje Vlug! Jurjen, zoon van Jan Draijer en Geertje Couperus; Jan, zoon van Piet'er Geusebroek en Geertje Schuit. Ondertrouwd: Jacob den Das, 23 jaar, fabrieksarbei der te Warmenhuizen en Jannetje Glas, 19 jaar zonder beroep te Zijpe. Adam de Wit, 75 jaar, veehouder en Cornelia Wilhelmlna Alkemade, 42 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Bregtje van der Oord, 71 jaar, echtgenoote van Pieter Bruijn; Martinus Petrus Vredenburg, 8 maan den, zoon van Maria Theodora Vredenburg.

Schager Courant | 1930 | | pagina 18