De snelste torpedobootjager. Een jeugdig misdadigster. De mijnramp in België. Uit onze omgeving. NIEUWE NIEDORP ANNA PAULOWNA WIERINGERWAARD BARS1NGERH0RN KOEGRAS WIERINGEN. LANGEND1JK. WINKEL 885* UUR PIANO GESPEELD. Het Wolfbureau seint uit Weenen, dat de 26-jarige blinde beroepsmusicus Josef Göll te Simmering liet record van den pianospeler Levandovsky, die destijds 88 uur achtereen piano speelde, heeft verbeterd. Göll bracht het namelijk tot 88 uur drie kwartier. Bijna 77 kilometer pet uur. Bij het afleggen van de snelheidsproeven in de Adria- tische Zee ter hoogte van Ancona heeft de torpedoboot jager Niooloso da Recco onder toezicht van een spe ciale commissie een snelheid behaald van 41.54 mijl (76.93 K.M.) per uur, waarmee dit schip het wereld record van snelheid voor deze klasse heeft gebroken, dat tot dusver op naam stond van den Franschen torpedobootjager Verdun. De Nicoloso da Recco is een zoogenaamde flottielje- leider (esplorato) van 2110 ton, gewapend met 6 kanon nen van 12 c.M. en 3 (antl-luchtvaartgeschut) van 4 c.M., benevens twee drieloopstorpedokanonnen. De ma chine ontwikkelt 50.000 P.K. Het schip behoort tot een klasse van 12 dergelijke bodems, die in de jaren 1928 en '29 op stapel zijn gezet en thans alle voltooid zijn. De Verdun is ook een flottieljeleider, dooh meet 2480 ton en heeft machines van 72.000 P.K. Twaalfjarig meisje lokt kleine kinderen moe om ze te dooden. Te Saarbrücken heeft de politie een twaalfjarig meis je in hechtenis genomen, dat éen kind had vermoord en vier andere kinderen uit de ouderlijke woning had ge lokt en zwaar mishandeld. Het meisje, dat bekend heeft, ls voorloopig opgesloten in een verbeteringsgesticht. Met deze arrestatie zijn een aantal misdaden opge helderd, die in de laatste weken te Saarbrücken vrij veel opschudding hebben verwekt. Op 31 Maart vonden wandelaars op de weide in de nabijheid van het oude kerkhof het lijkje van een meisje van 3% jaar. Uit de schouwing bleek, dat het kind na eerst zwaar te zijn mishandeld, aan verstikking was overleden. In de daar op volgende dagen verdwenen vier kleine kinderen spoorloos uit de ouderlijke woning. Een hunner werd door een arbeider in den omtrek der stad teruggevon den. Aan litteekens aan den hals bleek, dat men het 'had pogen te wurgen. De drie andere kinderen keerden zelf naar huis terug; zij allen hadden ernstige wonden aan hals en gelaat. Met hulp van verklaringen van deze kinderen kon de jeugdige moordenares worden ontdekt. Het onderzoek naar de oorzaak. Aan on voorzichtigheid van een arbeider te wijten. Uit het onderzoek naar de oorzaak van de mijnramp te Elouges in de Belgische provincie Henegouwen, zou zijn gebleken, dat deze aan onvoorzichtigheid van den arbeider, belast met het laten springen van de dyna- (mietpatronen, dient geweten. Hij zou zich niet vooraf van de mogelijke aanwezigheid van mijngas hebben ver gewist De man, die gewond is, is voorloopig gearres teerd, onder verdenking van manslag door onvoorzich tigheid» EEN TROUWLUSTIG POLITICUS. Voor de vierde maal in het huweüjksscbuitje. Het bekende Engelsche socialistische Lagerhuislid Will Thorne, die 72 jaar oud is, zal over eenige we ken voor de vierde maal in hest huwelijk treden. Zijn bruid is 42 jaar oud. DE SPRINKHANENPLAAG IN EGYPTE. Uit Caïro wordt gemeld: Er worden thans vlammenwerpers door de Egyp tische regeering gebruikt om de sprinkhanenplaag te bestrijden. De insectenzwevmen zijn thans het Suez-kanaal overgestoken en in de bebouwde streek bij Ismaillia neergestreken. PARIJSCHE STRAATZANGERS. Dertigduizend Irancs voor de slachtoffers der overstrooming. De Parijsche straatzangei's hebben voor de slacht offers van de overstroomingen in de Midi dertigdui zend fr. gegeven. In zakken met geldstukjes van 10, 25 en 50 centimes werd dit bedrag naar den penningmeester van het steunfonds gebracht. ONGELUK MET HET DEMONTEEREN VAN MACHINES. Twee arbeiders verpletterd. In het Buohgewerbehaus te Leipzig is gisteren in een vertrek bij de groote machinehal een ernstig on geluk gebeurd bij het demonteeren van machines, die daar voor de jaarbeurs opgesteld waren. Eeïi zijwand van een diepdrukmachine, van een ge wicht van 2000 Kilogram, die op een klein karretje vervoerd zou worden, sloeg om en viel op een 24-jari- gen smid en een 28-jarigen monteur. De eerste was terstond dood, de laatste zoo zwaar gewond, dat hij spoedig daarna in het ziekenhuis overleed. Zondagavond werd ln de zaal van den heer Kossen opgevoerd het bekende oorlogsdrama „Er staat geschre ven"... door de Arb. Tooneelver. „Kunst na Arbeid." Het publiek, dat in groote getale was opgekomen, ls getuige geweest van een goede vertolking van dit realis tische spel van den oorlog. In het le bedrijf worden we in gedachten verplaatst naar de Augustusmaand ln 1914. Alarmklokken luid den in een nijverig industriestadje in de nabijheid van Londen. De oorlog is geproclameerd! Duizenden vrijwil ligers en dienstplichtigen melden zich aan om dienst to nemen in het Engelsche leger on ten strijde te trekken in het eBlgenland tegen de zoo gehate tegenstanders. In het gezin Henderson wordt ons op uitstekende wijze weergegeven de strijd van den eenen zoon, om zijn ambt vaarwel te zeggen en te gaan „teekenen", en het deser- feeren van den anderen zoon, die louter door egoisme gedreven, zijn land vaarwel zegt en zijn brood ln den vreemde zal trachten to verdienen. Het 2e bedrijf speelt 3 jaar later. De gruwelijke men- schenslachting daar aan do overzijde van Het Kanaal heeft een geweldigen tragischen indruk gemaakt op de achtergeblevenen in het vaderland. Tallooze gewonden, gekwetsten en blinden komen van het alachtveld terug en zijn voor goed wrakken in de maatschappij. In don huize Henderson wacht men geduldig de terugkomst van den militair Thomas af, men weet, da.t hij gewond ls, .maar hoe erg hst is, dat is onbekend. Hij blijkt inva lide te zijn, zijn mooie zonnige leven van voorheen is voorgoed voorbij. Als één der vele slachtoffers wordt hij weer opgenomen in het hedendaagsche leven, maar de strijd, die door hem is gestreden, komt hij niet meer te boven. In het 3e bedrijf vindt nog een treffend tooneeltje plaats tusschen mevr. Henderson en een zoon van Mr. Parker. Ook deze jongeman is opgeroepen om te gaan strijden. In het laatste bedrijf wordt ons de treurige tij ding gebracht, dat ook hij, evenals zoovelen, een prooi is geworden van den oorlog en het leven heeft verloren bij den IJzer. Het stuk, waarvan we slechts een korte, zelfs onvol doende schots geven, heeft ongetwijfeld groote verdiens ten. Het schudt de menschen weer eens wakker en maakt hen paraat om toch vooral zooveel mogelijk mede te strijden voor den algemeenen wereldvrede. De mede werkenden vervulden hun rollen op lang niet onver dienstelijke wijze, zoodat de boeiende momenten niet na lieten indruk te maken op het publiek. Met spanning werd vanuit de zaal het gebeuren op het tooneel gevolgd We kunnen niet anders zeggen,dan dat 't 'n aangrijpend stuk is met vele goede momenten en een goede strekking De gast, de heer M. Slijboot, verdient speciaal een woord van lof voor het vervullen van een der rollen. De tooneelaankleeding was, naar men ons meedeelde, van de firma Strijbis en van Leyen. Tenslotte vermelden wij nog, dat na afloop der uitvoe ring velen» nog gebruik hebben gemaakt van een dansje onder de uitstekende balmuziek van de heeren D. en O. van Meurs. Ten bate van deze gemeente f 1000 en f 1270 aan ge- we te nsgeld gestort. Aan den dienstplichtige der lichting 1924, K. Waag, is door den Minister van Defensie uitstel van herhalings oefeningen verleend van 30 Juni 1930 tot 8 Dec. 1930. Politie. Verloren: een hoes van een autoband en een dop van een Ford-auto. Gevonden: een ceintuur. Inlich tingen worden ter secretarie verstrekt. Vergadering van Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heem raden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 12 April 1930, des voormiddags te tien uur ln het Polderhuis Punten: L Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Voorste] tot uitgifte in erfpaoht van een terreintje vóór zijn perceel, groot 4 keer 4 M2. aan A. Liefheb ber, smid te Van Ewijcksluis. 4. Voorstel tot onderhandsche verhuur: a. van een perceel grasgewas aan den Amsteldijk voor één jaar aan R. Meeldijk voor f 80; b. van een gedeelte berm van den Balgweg, eerder ln levenslange huur bij nu wijlen G. Kooij voor drie jaren, aan L. Kooij voor f 75 per jaar; c. van 1800 M. Balgdijk, voor drie jaren, aan Jb. van Stipriaan voor f 112.50 per jaar. 5. Voorstel tot het aangaan van eene geldleening tot betaling van de kosten van de stichting van het electrisch gemaal en van de doorbraak van den duiker door de Van Ewijcksvaart en het maken van een nieuwen duiker, groot f 93000, af te lossen in 31 jaren, te beginnen in 1930. 6. Voorstel om geen verhaal toe te passen op de be trokken arbeiders voor de door den polder te beta len premie ingevolge de Ziektewet. 7. Verzoek van de arbeiders in vasten dienst om ver hooging van loon, dan wel vrijstelling van de beta ling van pensioensbijdragen en van bijdragen voor het verschuldigde voor inkoop van diensttijd. 8. Opmaking van een aanbevelingslijst voor de benoe ming van een Heemraad wegens periodieke afrte- dlng van den heer J. Lindenbergh op 1 Juli a.s. 9. Voorstel van het Dag. Bestuur om de toegezegde bijdrage van de gemeente Anna Paulowna ln de kos ten van wegverbetering niet te aanvaarden. 10. Behandeling der begrooting voor 1930 (Zie ontwerp met toelichting). 11. Rondvraag. BREEZAND. Gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. Inplaats van den heer J. Tiel, voorzitter van D.O.K. E.V., die door ziekte verhinderd was, opende de heer Siewers den'avond met een welkom aan allen. Terwijl hij sprak, vertoonden zich al de medewerkenden opge steld in een aardige groep, aan het publiek, dat de geheele zaal vulde. Spr. hoopte op spoedig herstel van den voorzitter, en zei, dat hem als algemeen leider ge bleken was, dat in de afdeellng Breezand onder leiding van mej. K. Vader met animo gewerkt ia. En als we nagaan, wat de verschillende groepen, dames, meisjes en jongens ons lieten zien, gelooven we dat mèt hem. Er werd inderdaad keurig gewerkt. We meenen bij een vorige uitvoering de opmerking ge maakt te hebben, dat de houding bijv. hij het marchee- ren naar en van het toestel, wel wat te wenschen over liet We willen dan nu ook erkennen, dat daar ditmaal bijzondere aandacht aan besteed werd en we denken, dat allen hét met ons eens zijn, dat daardoor de alge- meene indruk ten goede beïnvloed is. Onze critiek heeft dus opbouwend gewerkt wat ook de bedoeling was. Aan de correctheid, waarmee ook de kleinsten hun oefening uitvoerden, konden eenige groote lummels (we weten op 't oogenblik geen ander woord en vinden het ook de moeite niet waard er naar te zoeken) die zich onder 't publiek bevonden, een voorbeeld nemen. Jongens, die eigenlijk op dien tijd, warm ingestopt door moeder, onder de wol moesten liggen, hingen weer bij de tapkast rond. Ze meenen groot te zijn, als ze zich onwijs aanstellen en zelfs tegenover kinderen hun fatsoen niet bewaren. De stumperds vinden natuurlijk wel, dat niemand het recht heeft, den boel weer in disorde te maken als ze bijv. pas bun tuintje netjes opgeknapt hebben, maar begrijpen niet, dat het onbe schoft ls hinderlijk te zijn of zich onbehoorlijk te ge dragen wanneer een vereeniging na een halfjaar of langer werken een uitvoering geeft Dat werk behoort ook geëerbiedigd te worden. En nu was de hinder bij deze uitvoering uit den aard der zaak wel niet zoo groot (hierbij dachten we meer aan andere avonden), maar we ergerden ons nu nog meer dan anders, om dat er nu zooveel kleine kinderen in de zaal waren. Die kregen meer te zien en te hooren dan goed voor hen was Natuurlijk kon D.O.K.E.V. hier niets aan doen, Misschien was voorkomen, door bijv. een middaguitvoe ring te geven, beter geweest? Met genoegen hebben we overigens naar de verschil lende, vrije- zoowel als toesteloefeningen, gekeken. Ze ker niet het minst naar den, door de damesafdeeling ingestudeerden, dans. Eén der dames bood, namens al len, de leidster een bouquet aan, dief deze, dankend voor het geschenk, maar ook voor de getoonde toewij ding bij het instudeeren van den dans, aanvaardde. Tot slot van den avond, waarop D.O.K.E.V. met vol doening kan terugzien, kregen we nog een tableau, voorstellende landbouw, handel, nijverheid, kunst en wetenschap. Zaterdagavond gaf onder groote belangstelling de heer Van der Laan uit Zaandam een blljartdemonstra- tle bij den heer Jb. Borst. HU speelde tegen een drietal Inwoners een partij, waarbU bepaald was, dat hij 300 punten moest behalen, de tegenpartij slechts 75. De beide eerste partijen won de heer Van der Laan glans rijk. In resp. 12 en 6 beurten maakte hy zUn aantal, terwijl zUn tegenspelers slechts tot 30 en 10 kwamen. Alleen de derde partij werd verloren, maar daarbij scheen de demonstrant nogal last van het talrijke pu blick te hebben. In een andere partij, waarbij de helft van het aantal punten vóór gegeven werd, bleek hij tevens een goed bandspeler te zijn en won dan ook weer. De heer Van der Laan besloot zijn demonstratie met eenige kunststooten. ANNA PAULOWNA. Zondagavond had de afdeeling Den Helder van de Vrijdenkersverecniging „De Dageraad"' een openbare vergadering belegd, in de zaal van den heer C. Slik ker. De heer Jos. van Veen, ex-priester, hield een re de over het onderwerp: „De Paus en de kerkvervol ging in Rusland". Volgons aankondiging zou ditzelfde onderwerp Zaterdag te voren door spreker ingeleid worden te Hippolytushoef. We konden daarvan ver slag verwachten in het nummer van heden en daar bovendien Maandag 7 April te Sc.hagen en Dinsdag/8 April te Breezand nog eens hetzelfde behandeld zou worden, willen we, om niet in herhaling te vervallen, alleen volstaan met de mededeeJing, dat de belang stelling niet groot was, maar dat de weinigen, die aanwezig waren, het een interesante lezing vonden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Overleden: Maria Catharina Engel, oud 38 jaar, echt- genoote van J. Venema, eerder weduwe van G. Visser; Pieter Pronk, oud 60 jaar, echtgenoot van M. Schouten. Zondagavond hadden we het genoegen de tooneelver- eeniging „Ormenio" van Anna Paulowna, voor ons te zien optreden met het mooie tooneelspel „Ynslce" van Jnn Fabricius. Het verwondert ons niet, dat dit kleine ge zelschap met de opvoering van dit stuk onlangs een eersten en een tweeden prijs heeft behaald. Reeds meer dere malen werd dit door „Ormenio" opgevoerd, zoodat over den inhoud ook eerder is geschreven, en behoeven we hierover verder niet uit teweiden. Wat de opvoering betreft, hebben we niets dan lof. Zonder uitzondering hebben allen prachtig spel laten zien. Vooral de tooneeltjes tusschen Ynske en Hanna de meld werden voortreffelijk weergegeven, ook de zeer moeielijke rol van Petro, de man van Ynske, werd uit stekend vertolkt Ook de grimeering was in goede han den. We zullen „Ormenio" gaarne nog eens terugzien. Hoewel de zaal niet geheel vol was, zal men toch over de opkomst tevreden geweest zijn. De afwezigen hebben veel gemist. Dat „Ormenio" iets durft te ondernemen, moge blijken uit het feit dat ze met Pasohen te Anna Paulowna „Bergopwaarts" zullen opvoeren. Het voetbalelftal der O. L. school alhier wist zich door een 3—1 overwinning op de O. L. school van Wieringerwaard in de tweede ronde van de school- wedstrijden te Scha gen te plaatsen, zoodat het op Zaterdag a.s. om half drie moet spelen tegen O. L. school I van Schagcn. We wenschen de jongens veel succes. Politie. Gevonden: een handschoen, een nummerplaat van een auto, een portemonnaie. KOLHORN. Zondagavond gaf de Gemengde Zangvereeniging alhier een openbare uitvoering in de zaal van de Wed. J. Jonker. De heer Abr. v. d. Welle heette de aanwezigen wel kom en drukte zijn spijt uit over de geringe opkomst, waaraan de verschillende uitvoeringen in de omge ving niet vreemd geweest zullen zijn. Voorts wekt spr. de aanwezigen op, zich aan te melden als lid der vereeniging, daar door vertrek van verschillende le den het koor kleiner is geworden. Hierna werden onder leiding van den heer H. Zaal een 7-tal liederen op zeer verdienstelijke wijze uitge voerd. Het programma werd besloten met een blijspel in 4 bedrijven; „De gevolgen van een leugen", dat, te oordeelen naar het applaus na elk bedrijf, hij het pu-- bliek zeer in den smaak viel. Een gezellig bal be sloot dezen goed geslaagden avond. Jammer was het, dat enkele aanwezigen zich tij dens het zingen niet rustig konden houden, zoodat de heer Zaal zich genoodzaakt zag om meer aandacht te verzoeken. HARINGHUIZEN. De heer J. Baas, Hoofd der O. L. School alhier, is als zoodanig benoemd te Callantsoog. JTJLIAN AD O RP. BU de Zondag j.1. gehouden verkiezing voor twee No tabelen voor de Ned. Herv. Gemeente Huisduinen en Julianadorp. werden gekozen Mej. D. C. Blaaulboerde Bruin en de heer S. Backer, beiden alhier. Woensdagavond a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Julianadorp door ds. E. R. Damsté een lezing worden gehouden in verband met de geloofsvervolgingen in Rusland. De toegang tot het kerkgebouw ls vrij voor alle gezindten, terwijl voor dat doel een collecte zal worden gehouden- Naar ons heden werd medegedeeld, heeft men nog niet de hand kunnen kunnen leggen op de(n) dader(s) van de inbraak, gepleegd in de N.V. Malerij „De Hoop" te Koegras. Wel heeft de politie vinger- en voetafdruk ken gevonden en gipsafdrukken gemaakt, doch zooals wij hierboven reeds schreven heeft het onderzoek nog niet tot eenig resultaat geleid. Nu de met bloembollen beplante velden van hun wlnberdek zijn ontdaan, blijkt het dat de bolletjes zich goed hebben ontwikkeld en zoo wij van een kwee- ker mochten vernemen er voor staan, behoudens on voorziene omstandigheden, om straks bevredigende uit komsten te geven. Vele handen zijn thans in de weer om de velden op zijn best te doen uitkomen, hetwelk over eenige weken nog verhoogd wordt, als de bloel- tüd daar is. J.1. Zaterdagavond, gaf de welbekende biljartspeler Koehof in Concordia te Hippolytushoef een goed ge slaagde biljartavond. Er zou een partij door hem ge speeld worden van 500 caramboles, met een tegen partij weilke er 100 zou maken. De spelers kwamen overeen om het halve aantal te spelen, wat voor den heer Koehof geen voordcel was. Deze partij werd tenminste door de tegenpartij den heer A. v. d. Wal gewonnen. De lieer Koehof hal toen 230 caramboles gemaakt en de heer v. d. Wal had toen 50. Verder werden mooie en keurige stootcn gemaakt. Tevens werde 3 biljartqueues verloot welke door de heeren S. Half weeg, T. Visser Jz. en W. Koorn Sz. werden ge wonnen. Deze biljartséance werd door zeer velen bijgewoond en bracht een mooien avond voor de liefhebbers. De Mandolineclub O.K.K., directeur de heer P. Jongkind, gaf op jl. Zondagavond een uitvoering in Concordia voor hare leden. De zaal was geheel ge vuld. Allereerst werd nummer één van het program ma, n.1. het muzikale gedeelte, afgewerkt en wel no. 1: Die Perle (Walzer), no. 2 Zingaresca (Fantasie Hongroise), no. 3 Liebeswerben (Walzer), no. 4 Sem- pre Vivo (Marsch), hetwelk onder doodsche stilte werd aangehoord en met daverend applaus na elk nummer begroet. Daarna werd opgevoerd: „Jzingani" (Zigeuners en Zwervers), van Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk, roman tisch tooneelspel in drie bedrijven. Het tooneclstuk werd ook keurig opgevoerd en een geweldig applaus gaf hiervan blijk. Na de opvoering werd door den directeur namens O.K.K. aan do dames mevr. HoogvorstVennink, mevr. M. AsjesMaars, mej. C-. Mostert, mej. A. Duijnker, mej. E. Luijt, elk een bloemenmand met een toepasselijk woord overhandigd. Dezelfde overhan digde namens enkele tooneelliefheibbcrs uit de zaal tevens nog een bloemstuk aan mevr. Hoogvorst—Ven nink. Een gezellig bal na besloot dezen mooien avond. De wedstrijd Succes IITexel II, op het Succes terrein gespeeld, bracht een uitslag van 80 in over winning voor Succes. In den sluisput te Den Oever kwamen de laatste dagen vrij ernstige ongelukken voor. Jl. Zaterdag be kwam een arbeider bij dc Trio een ongeval waarbij hij twee beenen brak. Maandagmorgen kreeg een grondwerker bij het beiproeven van den hoogdruk op de waterleiding, een zoodanigen slag van een mond stuk van een waterleidingslang tegen het hoofd, dat hij verpleging noodig had en Maandag op den mid dag werd de motormachinist Jo. Hermans van Am sterdam, een vinger en duim afgeknepen en werden andere vingers zwaar gewond. De verbandmeester lag het eerste verband, terwijl dokter Beeker welke juist te Den Oever was, verdere hulp verleende. Vanwege het Leger des Heils zullen op Maandag 21 April a.s. (2en Paaschdag) openlucnt-samenkom- sten worden gehouden, 's morgens om IOV2 uur t® Den Oever en 's middags om 3 uur te Hippolytushoef. Bij den aanvang van het nieuwe schooljaar zijn op de school te Hippolytushoef toegelaten 35 leerlin gen; op de school te Oostcrland 23 en op die te Wes ter] and 16. Naar wij vernemen, zal het alhier bekende gezel schap van Alb. Boelens, op 11 Mei a.s. in de zaal van den heer Bruul een opvoering geven van de revue: „Nou moet jo eerlijk wezen". De dienstplichtige der lichting 1925, J. A. Hof- stetter is opgeroepen om op 7 Augustus te Assen op te komen voor herhalingsoefeningen. Belanghebbenden, die voor het dienstpaar 1930 1931 een vischakte wenschen te bekomen, kunnen daartoe ter secretarie een aanvrage doen. Bij Koninklijk besluit van 29 Maart 1930, no. 15, is ongegrond verklaard het door de gemeente Wierin- gen ingesteld beroep tegen de beslissing van Gedepu teerde Staten van Noordholland, waarbij is beslist, dat aan de stichting van een Christelijke school te Den Oever moet worden medegewerkt. In het Ko ninklijk besluit wordt overwogen, dat de medewer king slechts mag worden geweigerd, indien niet aan de eischen der wet wordt voldaan en dat een motief, ontleend aan het algemeen belang, geen grond tot weigering kan opleveren. GEMEENTE WIERINGEN. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1930. Geboren: IJtje, dochter van K. Heggelaar en G. H. Schoon. Klamer, zoon van R. Kuiper en D. Danker. Evert, zoon van C. I-Iuijbers en N. Mulder. Guurtje, dochter van H. Kaan en G. de Vries. Pieter, zoon van J. Bakker en G. de Elaan. Berend, zoon van H. J. van Engelen en B. Bouwmeester. Wilhelmus Mari- nus, zoon van F. Weijts en C. Groffen. Margien, doch ter van N. Venema en T. van Beek. Anna Geertrui- dochter van P. Jongkind en J. Steenbergen. Overleden: J. Thuis, oud 53 jaar, echtgenoote van A. J. Wemmenhove. M. Klant, oud 59 jaar. M. W. Lont, oud 3 jaar. C. Rotgans oud 25 jaar. C. II. Varik oud 49 jaar, echtgenoot van C. M. Prins. Overleden be vonden: M. T. Ambriola, oud 4 jaar. Ondertrouwd: P. de Vries en A. de Vries. J. Smit en C. Gorter. G. van Mook en A. M. de Maesschalck. Getrouwd: A. Tienstra en C. F. Hille. Loop der bevolking over Maart Ingekomen personen: J. Tb. Borst van Heiloo; L. de Graaf van Barsingerhorn; S. A. Sjollema en gezin van. Assen; J. Moes en gezin van Borger; J. Beets van Zuld- Söharwoude; W. Fokkema en gezin van Den Haag; D. Stevens van Westerbork; C. Delis en gezin van Schoorl; R. Rezelman van Zijpe; H. Holema en eebtg. van Veen- dam; A. P. Hoogesteger van O. en W. Souburg; J. He- noweer van St. Maarten; J. H. F. Beker geb. Tolrkens van A'dam; A. van de Walle van Groede; F. J. Strolen- berg van Kerkrade; K. van Strien en gezin van Wol- phaartsdijk; A. Schutte en gezin van Vlagtwedde; J. L. de Vos van Anna Paulowna; A. van der Plank van Den Haag; F. van de Kreek e en gezin van Kloetinge; A. Kroon en gezin van Emmen; H. de Raaf en gezin van Emmen; K. Kuiper en gezin van Vlagtwedde; L. Mollet van Andijk; W. Faas en gezin van Haarlem; P. J. Smoo- lenaers van Clinge; L. Kingma en gezin van Alkmaar; H. Stevens van Emmen; O. Oldersima en gezin van Em men; T. A. de Wit en echtg. van WUngaarden; E. Dok ter geb. de Jonge van Odoorn; C. Bijpost van Barsin gerhorn; J. J. Koop van Hoorn; F. Herwig van Barsin gerhorn; J. Kater van Den Helder; P. A. de Jong van Den Helder; J. Hekman en gezin van Nieuwe Pekela; L. J. Hoep en gezin van Anna Paulowna; J. Rotgans van Den Helder; H. Rops en gezin van Bellingwolde. Vertrokken personen: H. Jolen naar Den Helder; H. J. Oosterbeek en gezin naar Boskoop; H. Bouwman en gezin naar Haarlemmerliede en Spaarnwoude; J. J. Roox naar België; H. Middel en eebtg. naar Wonsera- deel; J. Oosterveld naar Termunten; Y. J. Roode naar Alkmaar; C. J. van Hoof en gezin naar Oosterhout; A. J. Baars naar Doesburg; J. G. Scbreurs en gezin naar Winterswijk; J. A. Ringers en gezin naar Den Haag; C. A. J. Veldkamp naar Den Haag; L. J. Verputten naar Haarlem; C. M. Vink naar Winkel. De Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakver- eeniging zal in Juni of Juli a.s. een Middenstands- tentoonstelling organiseeren te Noordscharwoude in hotel Concordia. De Twuijverweg is thans heelemaal herstraat, zoo dat de kosten van onderhoud nu verder door St. Pancras en de 4 Langendijker gemeenten moeten worden gedragen. OUDKARSPEL. Maandag had de heer G. van der Ham alhier het ongeluk in zijn woning uit te glijden, en kwam hier bij zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn been brak. Op name in het ziekenhuis bleek noodzakelijk. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1930. Geboren: Willy, dochter van K. Bak en van A. Visser. Jacoha, dochter van A. Pielkenrood en van J. Verheus. Grie.tje, Annie, dochter van S. Aardema en van A. Glas. Maria, dochter van J. Kok en van M. L. Klemkerk. Maria, dochter van A. Dekker en van T. Glas. Overleden: Meinoutje Brouwer, oud 83 jaar, wedu we van Gerrit Renooij. Cornelis Deugd, oud 75 jaar, weduwnaar van Maartje Bak, wonende te Zuidschar- woude. NOORDSCHARWOUDE. Nieuwe telefoonaansluitingen. Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Broek op Langendijk, net Langendijk. No. 127: G. Goudsblom» Dorpstraat B 25 te Zuldscharwoud, No. 203: J. G. Vo gelenzang. arts, Oudkarspel. NOORDSCHARWOUDE. De middenstandstentoonstelling van do Langendijker Winkeliersvereenlging zal in Juni of Juli a.s. plaats vinden ln Concorda alher. Aanbesteding van een bloembollenschuur voor de N.V, BloembollenkweekerU en Handel v.h. J. Kamp te Winkel. In massa: Jb. de Graaf, Moerbeek f 4750; Speets, An na Paulowna f 4498; C. Rutsen, Nieuwe Niedorp f 4430, Afzonderlijk: Metselwerk: Joh. van der Molen, Winkel f 1771; P. Krapman, Winkel f 1708. Timmerwerk: Jb. de Graaf te Moerbeek f 2390, H. Fijnheer te Winkel f 2020; C. Brouwer te Winkel f 1849, J. Smit te Lutjcwinkel f 1844. Sohilderwerk: K. Bakker Ez. te Winkel f 159. Begrooting in massa f 3740. Gegund aan do laagste Inschrijvers voor tezamen f 371L

Schager Courant | 1930 | | pagina 10