„CARPE-DIEM", Groet-Schoorl. Radioprogramma Na de Wasch Uit onze Omgeving. BARS1NGERH0RN S C H 0 0 R L. WARMENHUIZEN Z IJ P E. HOOGWOUD WIERINGERWAARD WIERINGEN BILLY BOO. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. doet met zelf zijn boontjes te doppen. De voorzitter van het Centraal Bureau uit de Veilingen in Neder land, de lieer Valstar, heeft dit in zijn openingsrede ler gelegenheid van de Algcmecne vergadering van dat Bureau, de vorige week gehouden, duidelijk doen uitkomen. Geen regeeringssteun, was zijn wacht woord. „Zelf moet gij 't zoeken, en zelf moet gij 't. vinden", was ongeveer de strekking van zijn betoog! En zelfs de Landbouwuitvoerwet dient zeer voor zichtig gehanteerd; het Uitvoer Controle Bureau be hoort. ei- voor te waken, dat alleen goede qualiteit groenten naar het buitenland gaan en alleen als „stok-achter-de-deur" mag deze wet gebruikt worden: als de organisatie zelf niet bij machte blijkt, haar le den in 't gareel te houden, zal de Landbouwuitvoer wet tot uitvoering moeten komen. We willen hopen, dat deze zienswijze de juist zal blijken te zijn. IIulp van overheidswege lijkt wel mooi, doch de geholpc- ncn ondervinden maar te vaak, dat men dan zoo mot. handen en voeten gebonden is, dat men beter niet geholpen was geworden. Het tuinderscrediet lieeft althans geen gunstigen indruk achtergelaten. De afgeloopen week is er weer een geweest, die on ze tuinders nog^. pessimistischer heeft gestemd. Het mooie, zachte weer der eerste dagen deed de prijzen der groenten weer aanmerkelijk dalen. Was de vo rige week de roorle kool voor vrij bevredigende prij zen verkocht, Maandag was het al mis. Aan de Broe- ker veiling werd toen voor eerste soort f 6.20—f9.30 besteed, doorschot bracht f5.20f7.50 op Dinsdag (een van de beste marktdagen gewoonlijk) was het nog slechter: voor eerste soort f4.80f8.20, voor door schot f 4—fG.70. Aan de veiling te Noordscharwoude vrijwel dezelfde prijzen. Dit beleekent dus, dat het mooiste kleingoed slechts ruim f8 opbracht, de groo- te nog minder dan f5. Al moge de prijs de twee laat ste dagen iets beter zijn geworden, da ware animo ontbrak en de opbrengst was meer dan f 100 per spoorwagen minder dan de vorige week. Het gevolg van deze prijsdaling was een veel kleiner aanvoer, wat zich voor het vervolg der campagne weer zal wreken in een grooteren aanvoer, daar de handel in stapelproducten toch vrijwel aan een bepaalden tijd gebonden is. Aan de Brooker veiling werden ruim 29 spoorwagens aangevoerd, aan die te Noordschar woude ongeveer 69, al zoo samen 98 spoorwagens te gen 146 de vorige week. Ook liep het mis met de prijzen der gele kool. Zoo word Dinsdag aan de Broeker veiling f4.50f8.40 besteed tegen f 6—9,30 op den overeenkomstigen dag der vorige week. De prijsvermindering gold in het verder verloop der week vooral voor de greotere soor ten en het doorschot. Hot mooie kleingoed bracht aan de veiling te Broek van f8.30f9 op, aan die te Noordscharwoude f 8.20—f 9.20. De laagste noteerin gen aan de veiling van den Nóordermarktbond lagen tusschen f4.50 en f6.90, .die nan de Broeker markt tusschen f4.30 en f7.20. Het prijsverschil met de vo rige week zal ongeveer f 80 per spoorwagen beloopen. De aanvoer aan beide veilingen samen bedroeg 46 spoorwagens, waarvan 31 te Broek, De opleving van den handel in Deensche witte kool is maar van korten duur geweest. Toen Ameri ka groote hoeveelheden van deze kool vroeg, mon teerden de prijzen tot boven de f3, doch niet zoodra is deze buitengewone vraag afgeloopen, of de prijzen gaan weer de laagte in. Het was de afge.loopen week weer bedroevend gesteld metde „Denen". Dinsdag b.v. werd aan de veiling van de Noordermarktbond voor 100 K.G. f 0.60— f2.20 betaald, aan de Broeker veiling f 1.10—f2.40. De prijzen, de volgende markt dagen gemaakt, weken weinig van de geciteerde af, voor groote werd ongeveer f 1.20, voor kleinere f2.20 betaald. Dat wordt per spoorwagen gemiddeld f 1:60. Drie spoorwagens per H.A. leveren dus nog geen f500 op. In aanmerking genomen, de huur tegen f 240 per II.A., de bemesting en bewerking ongeveer hetzelfde bedrag, is het duidelijk, dat de kostprijs er niet uit komt. De aanvoer beliep 126 spoorwagens, waarvan 91 te Noordscharwoude. Vorige week werden nog 166 spoorwagens van 10.000 K.G. geveild. Uien brengen per H.A. nog veel minder op. Voor gewone uien waren de prijzen fl.20fl.90 per 100 K.G., aan de veiling der L.G.C. f 0.90—f2, aan die van den Noordermarktbond. Voor drielingen, die aan de markt te Noordscharwoude werden aangevoerd, werd van f 0.40f 0.70 per 100 Kg. betaald. Grove uien brachten van fl.20— f 1.50 op. Hoewel de voorraden nog vrij belangrijk zijn, beliep de aanvoer nog geen 4 spoorwagens aan beide veilingen. Peen werd verkocht voor f 0.90f 1.90 voor groote, f 0.80 voor kleine. Bieten brachten f 1.10—f 1.60 op. Een partijtje blau we aardappelen gold fl.20fl.30. Bloem» en Boomkweekerij Telef. 502 Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOORDEELIGE PRIJZEN. WOENSDAG 9 APRIL 1930. Hilversu m (1071 M., van 12.006.00 n.m. 298 M.) 10.00 Tijdsein en Morgenwijding, 12.002.00 Middagmu- zick door het A.V.R.O.-Kwartet. 2.00—2.30 Radio Kin derkoorzang o.l.v. Jacob Hamel, 2.303.00 Liedjes en verhaaltjes door Bep Kroes-Voogd en A. D. Hilde- brand, 3.004.00 Naaicursus, 4.004.30 De voornaamste studiomuziek voor piano, 4.305.00 Gramofoonmuziek, Thé-dansant; 5.30—6.45 Vooravond-concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep, 6.00 Tijdsein, 6.30 Vaz Dias: Koersen, 6.457.45 Cursus Italiaansch voor be ginners en gevorderden, te geven door Giovanni Rizzini; 7.45—8.00 Gramofoonmuziek. Richards Crooks zingt; 8.00 Tijdsein, 8.01 A.V.R.O.-Radiotooneel, studio-opvoe ring van „Tartufe", blijspel in vijf bedrijven door J. B. P. Molière, onder leiding van Kommer Kleijn; Daarna: Persberichten van Vaz Dias. Aansluiting „Cinema Royal" te Amsterdam, filmmuziek bij de Ned. Ind. film „Mahamoella"; daarna tot 12,00 Gramofoonplaten, dans muziek. Hulzen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.15—9.30 Tijdsein en Morgenconcert. 10.30— 11.00 Korte Ziekendienst door Ds. J. L. v d Wolff, 11.00 -11.30 Gramofoonplaten, 11.30—12.30 Harmoniumbespe ling door M. F. Juriaanz, 12.0012.15 Politieberichten, 12.30—2.00 Middagconcert: Mevr. C. v. Ravenzwaay Möllenkamp, zang. H. Hermann, viool, H. v. d. Horst Jr„ cello, Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode, plano; 2.00—2.45 Opening Groote Voorjaarsbloemententoonstel ling te Utrecht; 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. W. Wentink; 3.15—4.30 Concert, 4.30—5.00 Gramo foonplaten-, 3.00—6.00 Kindeniurtje; 6.006.30 Cursus Radiotechniek, 6.307.00 Uurtje Causerie over verschil lende Technische Onderwerpen; 7.00—7.45 Uurtje voor de Rijpere Jeugd; 7.458.00 Politieberichten; 8.00 Zeeuwsch-Vlaamsche Avond uit de Geref. Kerk te Axel; Daarha: Persberichten van Vaz Dias. WAARD EN GROET. Zaterdag 5 April j.1. had in café „De Roode Leeuw" te Kolhorn plaats de verhuring voor den tijd van 3 jaar der eigendommen van polder Waard en Groet. De navolgende perceelen werden verhuurd: 1. Een gedeelte kade benoorden het Kolhornerdiep vanaf den nieuwen weg, voorbij de laadplaats tot de Waardpolderbrug over de haven. 2. Een gedeelte kade bezuiden het Kolhornerdiep van het hek bij het oude stoomgemaal van den Groet polder tot den Groetpolder-middenweg. 3. Een gedeelte kade langs het Kolhornerdiep van den Groetpolder-middenweg tot het hek op de kade bij Gr. Kistemaker voor kavel 31. 4. De putten vanaf wed. J. Zeegers tot Jb, Harder. 5. Een gedeelte groene weg van het noordeindo van de hoofdsloot in den Waardpolder tot de brug bij kavel 17. 6. Een gedeelte groene weg van de brug bij kavel 17 tot de brug bij kavel 20. 7. Een gedeelte groene weg van de brug bij kavel 20 tot de brug bij kavel 11. 8. De bermen van den beharden weg vanaf de schel ding van de Wieringerwaard tot het noordeinde van de hoofdsloot in den Waardpolder. 9. De bermen van den beharden weg van het noord einde van de hoofdsloot ln den Waardpolder tot de brug bij kavel 20. 10. De bermen van den beharden weg van de brug bij kavel 20 tot kavel 27. 11. De bermen van den beharden weg van kavel 26 tot de Waardpolderbrug over de haven. 12. De bermen van den beharden weg vanaf de uid- zijde van het Kolhornerdiep tot de plaats, genaamd „Zeeland" op kavel 54. 13. De bermen van den beharden weg vanaf de brug bij de plaats Zeeland tot den Westfrieschen dijk bij de Boerensluis. 14. De bermen van den beharden weg vanaf de brug bij de plaats Zeeland tot het Winkelerwegje 15. De bermen van den beharden weg vanaf den Groetpolder-middenweg tot den Westfrieschen dijk bij Winkel, het z.g. Winkeler wegje. 16. De bermen van den beharden weg vanaf het Winkelerwegje tot aan den Westfrieschen dijk te Aarts woud. 17. Een gedeelte kade langs het boerensluiskanaal in den Groetpolder vanaf het perceel kade, ln gebruik bij P. Brugman tot het hek bij het erf van de voormalige Groetmolen. 18. Een perceel vischwater la den Waardpolder van af de Nieuwesluls langs den zeedijk tot den oprit bij Jb. Harder. 19. Een perceel vischwater, genaamd „De Rommel- haven". 20. Een perceel vischwater in het Kolhornerdiep van paal 0 tot paal 1. 21. Een perceel vischwater in het Kolhornerdiep van paal 1 tot paal 2. 22. Een perceel vischwater in het Kolhornerdiep van paal 2 tot paal 3. 23. Een perceel vischwater ln het Kolhornerdiep van paal 3 tot de Waardpolderbrug over de haven. 24. Een perceel vischwater in den Groetpolder vanaf den betonnen duiker tot den eersten oprit, zijnde lengte van lijn E. 25. Een perceel vischwater ln den Groetpolder vanaf den oprit in perceel 24 genoemd tot den volgenden op rit. 26. Een perceel vischwater ln den Groetpolder vanaf den 2en oprit tot en met den uitgegraven grond. 27. Het jachtrecht op de poldereigendommen, zoowel in den Waard- als in den Groetpolder, 't welk zal ge rekend worden in te gaan met het openen van het jachtseizoen 1930-1931 en te eindigen met het sluiten van het jachtseizoen 1932-1933. Huurders werden de hierboven genoemde perceelen: Perc. 1 J. Blom, Kolhorn, f 2 per jaar; 2 J. Blom, Kolhorn f 10; 3. S. Liefhebber, Winkel f 1; 4. P. Slot, Kolhorn f 3; 5. -P. Slot, Kolhorn f 10; 6. J. Bakker, Kolhorn f 7; 7. J. Vethman Mz., Kolhorn f 17; 8. Alb. Vis, Kolhorn f 10; 9. P. Kistemaker Sr., Schagen f 10; 10. J. Bakker, Kolhorn f 5; 11. S. Liefhebber, Winkel f 15; 12. J. Smit, Weere, Winkel f 21; 13. O. Koning Winkel f 21; 14. J. Vethman, Nieuwe Niedorp f 22; 15. C. Groot Az., Nieuwe Niedorp f 10; 16. P. Kaashoek, Winkel f 15; 17. J. Breebaart Kz., Winkel f 25; 18. A. Bakker, Winkel f5; 19. M. J. Weststrate, Winkel f 4; 20. M. J. Weststrate, Winkel f 15; 21. M. J. Weststrate. Winkel f 5; 22. M. van der -Klooster, Kolhorn f 5; 23. Jb. Engel, Kolhorn f 3; 24. Opgehouden; 25. Opgehou den; 26. Opgehouden; 27. A. J. Stlkkel, Alkmaar f 60, alles per jaar. Totaal f 317.—. Daarna werd overgegaan tot de verkooping van: 1. Twee oude sluisdeuren, opgehouden; 2. Afbraak keet aan den Groetpolderdijk, kooper J, Bakker, Kolhorn, f 10; 3. Een klamp hooi, kooper P. Brugman, Winkel, f 35. De Voorjaarsvergadering van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier was schaars bezócht- Slechts 19 personen waren aanwezig in het lokaal van den heer Kroon, waar de Voorzitter, de heer Wognum die de' leden het welkom toeriep en in bloemrijke be woordingen de komst van het komende seizoen aankon digde. Bij het punt mededeelingen werd verteld dat een on derhoud heeft plaats gehad van den heer houtvester van het Staatsboschbeheer betreffende het doortrekken van de Munnikenweg tot aan de zee. 't Resultaat van dit onderhoud bestond hieiin dat de zaak nader onder de oogen zal worden gezien. Tevens werd medegedeeld dat de Raad van Schoorl afwijzend heeft beschikt over het verzoek van V.V.V. om langs den Duinweg het eleotrisch net om te bouwen met ondergrondsche kabel Het bestuur was advies gevraagd door de burgemees ter van Schoorl inzake wijziging van de verordening op de Zomerwoningen. Hierover werd van gedachten gewis seld met de conclusie dat wijziging niet noodig werd ge acht Hierna volgde het Bestuursvoorstel om artikel 3 der statuten te wijzigen en er de bepaling aan vast te leg gen, dat echtgenooten van leden ook lid kunnen wor den tegen een contributie van f 0.50 per jaar. Uit het daarna door den secretaris, den heer H. Sel- horst uitgebrachte jaarverslag stippen we aan dat in het afgeloopen jaar geen wijziging in het bestuur was geko men dan de heeren Wognum en Braak waren herbe noemd, terwijl de dames RoosBreed en Van DijkVis ser aan het Bestuur waren toegevoegd. Er werden twee ledenvergaderingen gehouden; op de eerste waren 16 pet, op de tweede 35 pet. van de leden vertegenwoordigd. Vier bestuursvergaderingen zijn ge houden, terwijl dit Bestuur ook do talrijke vergaderin gen van de feestcommissie heeft bijgewoond. Dit verslag gewaagde van het werkzaam aandeel, dat het bestuur heeft gehad in de gecombineerde commissie, welke zich beijverde om kookgas te verkrijgen ln Schoorl Het resultaat was goed geweest. Er komt gas. 22 Nieuwe leden zijn Ingeschreven, terwijl door verschillende om standigheden 11 namen van de ledenlijst zijn afgevoerd. Op 31 Dec. telde de vereen. 117 leden en 4 donateurs. Nog werd het resultaat medegedeeld in dit verslag van de werkzaamheden van het Informatiebureau, reeds in November 1.1. ln dit blad medegedeeld. Ook het zomerfeest was goed geslaagd, terwijl ook do gids vreder in druk is gegaan, Deze zal kosten f 530, ter wijl f 550 aan anoncen zijn geplaatst. Een saldo dus van 20 gulden. Met een kleine bijdrage uit de gewone midde len zal ook de verspreiding zijn beslag krijgen. Er is een basis van samenwerking gevonden met V.V.V. Groet, onder leiding van den heer Van Fridagh, Reeds tweemaal heeft een gecombineerde bespreking plaats ge had. In het algemeen ademde dit verslag tevredenheid over de uitkomsten van het vorig seizoen. De secretaris oogstte voor zijn mooi jaarverslag de dank van den Voorzitter en applaus van de vergadering.- De penningmeester, do heer Groothand deelde mede dat de ontvangsten en uitgaven f 1355.80 bedroegen met een goed saldo van f 13.43%. Bij monde van den heer Joh. Kriller adviseerde de commissie tot goedkeuring van de jaarrekening, hetwelk geschiedde. Penningmeester en commissieleden werden bedankt voor hunne bemoeiingen. Het zomerfeest had een ontvangst van f 1106 gegeven en een uitgave van f 1089.80 geeisoht. Een batig saldo dus van f 16.20, welk bedrag bij de reserve van f 386.S2 zal worden gevoegd. Behalve is nog voor een bedrag van ruim 70 gulden aan voorraden aanwezig, hetwelk ook als winst kan worden aangemerkt. De heer Korver, voorzitter van de feestcommissie deed hierna nog een verslag der werkzaamheden waarbij hij onderandere opmerkte hoe gemakkelijk het feestvieren werd gemaakt, doordat de gemeentenaren zoo goed in het garantiefonds hadden geteekend. Ook de Buurtcom- missie had goed werk gedaan, en verdiende wel finanti- eelen steun volgens den heer Korver. Deze heer bracht verder dank aan allen die hadden medegewerkt om 't zomerfeest weder goed te doen slagen. Wederkeerig dank te de voorzitter de feestcommissie voor het vele werk. De begrooting voor 1930 was hierna aan de orde en werd vastgesteld met een eindcijfer ad f 1154.40. We stippen daaruit aan dat bij de ontvangsten f 315 aan con tributie, f 100 verloting, en f 100 gemeentesubsidie werd geraamd. Bij de uitgaven werd de vergoeding voor het informatiebureau op f 75 gebracht (vorig jaar f 60), en de uitgaven voor anoncen in de groote bladen op f 177.40 De begrooting werd ongewijzigd door de vergadering aangenomen. Er werd besloten om weder een verloting aan te vragen. Er verluidt dat plannen bestaan om een fancy- fair te organiseeren voor die vereenigingen, welke een verloting gewoon zijn te houden, ter vervanging van de aanhoudende verlotingen. Indien zulks zou plaats heb ben, sluit de V.V.V. hier zich bij aan. Op voorstel van den heer Groothof zal een premie wor den gegeven aan hem of haar die de meeste loten weet te plaatsen. In 1930 zal weder een zomerfeest worden gehouden. Men zal nog een attractie bedenken voor in leiding van dit feest, ter vervanging van het bloemen corso. De commissie van 1929 blijft intact, doch zal zichzelve zoo noodig mogen uitbreiden met meerdere krachten. De heer Van de Garde beval aan om de eventueele prijzen voor het zomerfeest ergens anders aan te koopen dan in 't Alkmaarsche Warenhuis, zulks met het oog op eene anonce in de Gids, welke bij 't Warenhuis moei lijk is te plaatsen. De heer Korver deelde mede dat er zooveel voor is te zeggen om in 't Warenhuis te koopen, dat dit wel op de oude voet zal doorgaan, 't Warenhuis is trouwens dona teur. Een voorstel om den penningmeester een klein salaris te geven werd door dezen heer niet geaccepteerd met het oog op de te geringe finantiën. Bij de rondvraag herinnerde de heer Groen aan de mogelijkheid dat de Kamer van Koophandel subsidie geeft De Voorzitter deelde mede, dat het bestuur dit wist De heer Van de Garde vraagt of de pensionhouders een lijst kunnen ontvangen van de bladen waarin ge- anonceerd zal worden, benevens de data. Zulks mét het oog dat zij dan tegelijk kunnen anoncéeren. Dit werd toegezegd. De heer Zuurbier bedankt voor zijne verhooging van salaris als bureauhouder. De heer van de Garde had in de Groeter V.V.V. verno men dat geen gemeenschappelijke gids kon worden uit gegeven daar Schoorl reeds te ver heen was met hare plannen. De Voorzitter zei, dat dit niet juist was. Er bestond een verschil van het plan van uitgave, waardoor dit jaar de samenwerking minder mogelijk was. De heer Korver geeft het bestuur in overweging om actie te voeren om ook den Voorweg, te bestraten. De Voorzitter en de heer Zuurbier deelen mede dat bij het gemeentebestuur reeds plannen bestaan. Echter zal het bestuur op zijn qul vive zijn. Na nog enkele kleinere belangen te hebben besproken sluit de Voorzitter de bijeenkomst. Ten overstaan van den Rijkslandbouwconsulent voor West-Noordholland had heden de eindles plaats van den twejarigen tuinbouwcursus, uitgaande van de tuinbouwvereeniging „De Noord". Het hoofd van den cursus, de heer T. Donia, begon, nadat hij degenen, die aaft de uitnoodiging tot bij woning van deze eindles gevolg hadden gegeven, t.w. de Rijkstuinbouwconsulent Ir. Ilazeloop, de heer W. Gutker, voorzitter van „De Noord", de Burgemeester van Warmenhuizen en de heer Swan, wethouder van Warmenhuizcn, de Commissie van Toezicht, de hee ren slot en Molenaar, verschenen even later, had welkom geheeten, met het geven van een overzicht van de behandelde stof, waarna de cursisten de vele op die stof betrekking hebbende vragen, op zeer be vredigende wijze beantwoordden. Ir. Hazeloop reikte aan elk der leerlingen met een toepasselijk woord het diploma uit, wees er op, dat hem uit het beantwoorden van de gestelde Vragen gebleken is, dat hier in deze twee jaar veel.is be reikt, wat zeker wel te danken is niet alleen aan de Billy klapte in zijn handen en riep: „bis, bis," toen de kleine zanger zijn liedjes had gezongen. Toe, assieblieft," vleiden Redneb en Jerry, „zing nog een ander liedje, met een verhaaltje er in." „Luister dan," zeide de kleine man en hij begon opnieuw te zingen en hij zong, hoe hij een keer, toen hfj door het woud liep, zijn jas toeknoop- te. want het was koud, en een gewonden vogel had ontmoet, half dood van koude en pijn. Hij hielp den vogel, en verpleegde hem tot hij weer goede leiding, doch ook aan de belangstelling der cursisten. Bij monde van den heer D. Posthuma, den oudste der leerlingen, werd het hoofd van den cursus toe- gesproqen. De heer Posthuma deelde mede, dat de uitreiking van het stoffelijk blijk van waardeering, hetwelk hij hierbij den heer Donia aanbood, niet moest beschouwd worden als een gewoon lek westie, doch als uiting van groote erkentelijkheid van elk der cursisten voor hetgeen hun in deze twee jaren is geleerd. De heer Donia, zijn dank betuigend voor het ca deau een mooie bureaulamp complimenteerde de cursisten, waaronder vele gehuwden, leiders van een eigen bedrijf, met hun taaie volharding en leer- gerigheid. Maar zelden waren de noodzakelijkheden zoo dringend, dat niet de cursuslessen vóór gingen, Het volle 15-tal was daardoor bijna steeds aanwezig; daardoor ook kon steeds op den juist en tijd worden aangevangen en schiepen de cursisten mede een geest, die ten zeerste bevorderlijk was aan het hereiken van goede resultaten. Ln voor deze medewerking èn voor het aangeboden blijvend aandenken betuigt spr. hartelijk dank. De heer Gutker dankte den leider van den cursus voor zijn betoonde toewijding. Gaarne geeft de ver eeniging haar vollen steun voor het onderwijs, een goede leiding echter is een' eerste vereischte, en wat die leiding betreft, sluit spr. zich ten volle aan hij de desbetreffende woorden vana Ir. Hazeloop. Hierna het slotwoord. 'T ZAND. Naar wij vernemen, zal de Tooneelvereeniging „Ex- selsior" van Anna Paulowna op 2en Paaschdag bij den heer II. Schrieken, het blijspel „Beurskoorts" op voeren. Gezien'het succes van dit sjük in Anna Pau lowna, twijfelen wij er niet aan, of vele zullen dit stuk gaan zien. BURGERVLOTBRUG. Zondaf jl. gaf de bekende biljartspeler, de heer J. v. d. Laan, bij den heer P. de Nijs een biljart-seance. Gespeeld werden 600 carambolès, met voorgift van 450. De uitslag was: J. v. d. Laan in 20 beurten 600, gemiddelde 30, hoogste serie 144. J. Bregman in 20 beurten 10S, gemiddelde ruim 5, hoogste serie 14. De heer v. d. Laan heeft ons schitterend spel la ten zien. Zijn kunst- en fantasiestootcn waren ook keurig. Binnenkort zal bij den heer P. de Nijs in 't vervolg van Rijkswege gelegenheid worden gegeven tot door verbinding, zoodat alsdan buiten de kantoor-uren zoowel des nachts als Zondags getelefoneerd kan worden. BURGERBRUG. Naar wij vernemen, zal 2en Paaschdag in cafó Lan- gendijk eene uitvoering worden gegeven door Pet- ten's tooneelgezelschap met „De Distel" of „Pietje de Landlooper". Waar dit gezelschap zeer goed hekend staat, kunnen we allen ten zeerste aanbevelen dezen avond bij te wonen. (Zie vervolgens advertentie in dit nummer en de nog verschijnende' adv.!) Bij de op 4 April jl. ie Wormerveer gehouden keu ring is Jacob Groot, ingeschrevene van de lichting 1931 dezer gemeente, voor den dienst geschikt ver klaard. Door Burgemeester en wethouders dezer gemeente is aan Joh Visser Az., vroeger kastelein te Scha gen, thans te Aartswoud, vergunning verleend tot het verkoopen van sterken drank in het klein in liet. per ceel kadastraal bekend gemeente Hoogwoud, sectie A, no. 907, en gelegen te Aartswoud, Kerkebuurt wijk E 45. Jubileum. A.s. Zondag herdenkt het echtpaar Johannis 't feit dat ze voor 40 jaar zijn aangesteld als sluiswachter in den polder Wieringerwaard. Daar ze hun werk steeds met ijver verrichtten en zoowel hij nacht als bij dag de schippers ten dienste stonden, zal het hun dien dag, naar we hopen, wel niet aan belangstelling ontbreken. Bij genoegzame deelname zal, uitgaande van „Het Witte Kruis", afd. Wieringen, alhier, een Moeder cursus worden gehouden. De Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad", afd. Den Helder, hield Zaterdag een openbare bijeenkomst in Concordia te Rippolytushoef, waar als spreker optrad J. v. Veen (ex?priester), met als onderwerp „De Paus en de Russische kerkvervolging". De opkomst was slecht, doch de lezing interessant, welke een overzicht der Russische toestanden gaf vanaf 1918 tot heden. Het Rijnschip „St. Gerardus", welke Donderdag middag op weg zijnde naar Den Oever, Wieringen, nabij Broekerhaven in den storm op de Zuiderzee is gezonken, is na leeggepompt te zijn, jl. Zondagmid dag door de sleepbooten Onderneming en Johanna behouden en wel in de haven van Ënkhuizcn ge sleept. als hij kraaien ontmoette, groetten ze hem vriendelijk, om hem te bedanken voor het goede, wat hij aan hun kameraad had gedaan. En als hij hun riep, kwamen ze op hem toe gevlogen. „O, o," schreeuwde Billy met opgewonden stem," „roep ze eens hier, laat ze eens bij je komen." Zou hij dat doen?

Schager Courant | 1930 | | pagina 6