Alumni Nitm De Schager Paaschtentoonstelling. Het Gouden Jubileumfeest van Secretaris Dam. Uitgevers: N.V. vJh. TRAPMAN Co., Schagen. Een groot bezoek. Bekroningen. Donderdag 10 April 1930. SCHAG 73ste Jaargang No. 8644 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. De Schager Paaschtentoonstellingsdag van gister ls weer schitterend geslaagd, in alle opzichten, zoowel wat be treft de inzendingen als het bezoek. In het nummer wn gister hebben wij reeds het een en ander opgeno men van wat er al zoo te zien was. Het was veel en velerlei! Elk jaar opnieuw bewijst deze drukke dag voor Scha gen, dat de plaats is: het middelpunt van heel de uit gestrekte omgeving, een handelscentrum, waarheen hon derden menschen dien dag optrekken, om zaken te doen en nog meer honderden om te zien te hooren en te genieten van wat de tentoonstelling hun biedt Wij schreven het gister reeds neer, dat de „uitstalling" van wat de zakenmenschen uit Schagen en omgeving hebben aan te bieden, een prima gelegenheid is tot het maken van reclame. Welnu, zij hebben bewezen van deze gelegenheid gebruik te kunnen maken en... ze hebben succes gehad. Wij gelooven wel, dat we dit laatste zonder meer kunnen neerschrijven. Immers een dichte drom van bezoekers heeft zich den ganschen morgen om de stands verdrongen en het opgewekte ge roezemoes en de blijmoedige stemming bewees wel, dat het juiste contact tusschen verkoopers en koopers of toekomstige koopers was gevonden. Laten we hopen, dat deze dag voor velen weer goede vruchten heeft afgeworpen. Over het aangevoerde vee was maar één roep: schit terende dieren. Jammer, dat de handel niet al te vlot was. Al met al, ls het echter weer geworden een suc cesvolle dag. A. VET VEE. No. 1. Voor den besten, fijnsten en zwaarst gemesten Os, met hoogstens 6 hreede tanden. Ie prijs f 60, W. de Kroes, Overschie; 2e prijs f 30, W. de Kroes, Overschie. Voor de beste kwaliteit: le prijs f 10, W. de Kroes, Overschie. No. 2. Voor den besten, fijnsten 2-jarigen Os, met hoogstens 2 breede tanden, le prijs f 25, C. Zwaan, Hoorn; 2e prijs f 10, J. P. Koopman, Hoogwoud. Voor de beste kwaliteit: le prijs f 10, C. Zwaan, Hoorn. No. 3. Voor de beste en fijnste gemeste Koe, met 8 breede tanden, le prijs f 50, Jb. de Ridder, Purmer; 2e prijs f 40, On- neweer, Grootebroek; 3e prijs f 30, G. Schaap, Winkel; 4e prijs f 20, A. Spaans, Kolhorn; Bestuursprijs P. Vink Hz., Haarlem. No. 4 Voor de zwaarst gemeste Koe met 8 breede tanden. le prijs f 50, Jb. de Ridder, Purmer: 2e prijs f 40, K. Breebaart Jz., Winkel; 3e prijs f 30, H. C. Kooij, Haren- karspel; 4e prijs f 20, P. Wagenaar, Binnenwijzend; be- etuursprijzen: Jn, Neefjes, Andijk; V. Bakker, Zijpe, Keinsmerbrug. No. 5. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe met 6 breede tanden, le prijs f 40. H. Mus. Wijdenes; 2e prijs f 30, C. Zwaan, Hoorn; 3e prijs f 20, Jb. de Ridder, Purmer. Voor de beste kwaliteit: le prijs f 20, H. Mus, Wijde nes; 2e prijs f 10, C. Zwaan, Hoorn. De door de N.V. Oliefabrieiken „Het Hart" en „Ds Zwaan" v.h. Adriaan Honing te Hoog aan de Zaan uit geloofde verguld-zilveren medaille voor de beste koe in deze rubriek, gevoederd met lijnkoeken, lijnsohilfers, suikerkoekjes of Soyakoeken dezer firma werd toege kend aan: H. Mus, Wijdenes. No. 6. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe met 4 breede tanden, le prijs f 40, Jb. de Ridder, Purmer; 2e prijs f 30, A. v. Splunter, Winkel; 3e prijs f 20, G. Poel, Santooort. Voor de beste kwaliteit: le prijs f 20, G. Poel, Sant poort; 2e prijs f 10, G. Kistemaker. Kolhorn. No. 7. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koe, dikbil, niet afgewisseld. le prijs f 40, Jb. de Ridder, Purmer; 2e prijs f 20, A. Kooij, Heiloo. No. 8. Voor de beste, fijnste en zwaarst genieste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, ge wicht boven 600 K.G. le prijs 40, C. Zwaan. Hoorn; 2e prijs f 30, A. Spaans, Kolhorn: 3e prijs f 20, G. Rijper, Beemster; Bestuursprijs D. Appel Az., Twisk. No. 9. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht tot en met 600 K.G. le prijs f 40, J. Krijnsen, Hem, Hoorn: 2e prijs f 30, C. Zwaan. Hoorn: 3e prijs f 20, C. Zwaan, Hoorn; Bestuurs prijs: H. v. Hoorn, Wieringerwaard. No. 10. Voor de beste Vette Koe (melkgevend). le prijs f 40, A. Wiering, Zwaagdijk; 2e prijs f 30, P. Donker Jz., Twisk; 3e prijs f 20, P. Donker Pz., Twisk; 4e prijs f 10, C. Zwaan, Hoorn; Bestuursprijs: G. Schoor] Pz.. Woudmeer; A. Wink, Dirkshorn; G. Wagenaar, Bin nenwijzend. De Gouden Kampioensmedaille voor het beste beest van de tentoonstelling, gekozen uit'de eerste prijswin- ners, der rubrieken 1—10, werd behaald door H. Mus, Wijdenes. Voor den aanvoerder van de meeste stuks vetvee werd een prijs van f 25 uitgeloofd, ter beoordeeling van het Bestuur. Deze prijs werd toegekend aan C. Zwaan, Hoorn No. 11. Voor het beste Vette Kalf. le prijs f 20, Ant Keijzer, Wieringen; 2e prijs f 10, P. Raa, Aartswoud. B. WOLVEE. No. 1. Voor de beste Oonschapen, van Texelsch ras, met of zonder lammeren, le prijs f 20, Wed. H. Langedijk, Abbekerk; 2e prijs f 15, wed. H. Langedijk, Abbekerk; Bestuursprijs: M. Kant, Schagen. No. 2. Voor de beste Overhouders. le prijs f 20, S. Kat, N. Niedorp; 2e prijs f 15, C. Wit Dz., N. Niedorp; 3e prijs f 10, Joh. de Veer, Schagen; 4e prijs f 5, H. Over, Winkel; Bestuursprijs Jb. Bruin Jbz., St Maarten. No. 3. Voor den besten Rara, van Texelsch ras, ge boren in 192S of vroeger, le prijs f 10, wed. H. Langedijk, Abbekerk; 2e prijs f 5, Jac. de Wit, Burgerbrug; Bestuursprijs: G. Glas, Hoog woud. No. 4 Voor den besten jarigen Ram, van Texelsch ras. le prijs f 10, M. Kant, Schagen; 2e prijs f 5, C. Lange dijk, Abbekerk; Bestuursprijs: D. Sleutel, Schagen. C. VARKENS. No. 1. Voor de beste Vette Varkens. le prijs f 20, C. N. de Wit, Schagerbrug; 2e prijs f 15, G. Boontjes, Burgerbrug; 3e prijs f 10, Joh. C. Bruin, Burgerbrug. le prijs kwaliteit f 10, P. Wagenaar, Binnenwijzend; 2e prijs kwaliteit f 5, G. Boontjes, Burgerbrug. No. 2. Voor de boste Zouters, gewicht tot 100 K.G. 2fe prijs f 10, D. Wit, N. Niedorp. No. 3. Voor de beste Fokzeug met of zonder Biggen. le prijs f 20, S. de Groot, Anna Paulowna: 2e prijs f 15, S. v .d. Wal, N. Niedorp; 3e prijs f 10, F. Moeijes, N. Niedorp; 3e prijs f 10, J. Boontjes, Burgerbrug. D. PLUIMGEDIERTE. In te zenden 1 haan en 2 hennen, No. 1. Brakels. le prijs f 4, H. Deelen, Alkmaar. No. 3. Wyandottes. le prijs f 4, J. v. Diepen, Alkmaar. No. 4 Leghorns (wit). le prijs f 4, W. de Vries. Winkel. No. 5. Leghorns (andere kleuren). le prijs f 4, C. Korn, Alkmaar; 2e prijs f 2, C. Korn, Alkmaar. No. 9. R'hode Island Rcds. le prijs f 4, J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs f 2, P. Kok, Schagen. No. 10. Barnevelders. le pry's f 4, J. Koning, Schagen. No. 11. Andere Rassen. le prijs f 4, F. Molenaar, Schagen; 2e prijs f 2, C. Korn, Alkmaar. KRIF.LEN. No. 12. Hollandsche Krielen. le prijs f 4, Jn. Borst, Schagen. No. 13. Java Krielen. le prijs f 4, P. Boschklopper, Alkmaar. No. 17. Andere Rassen Krielen. le prijs f 4, H. Machielsen, Alkmaar; 2e prijs f 2, C. J. Ranzijn, Alkmaar. WATERVOGELS. No. 19. Eenden. le prijs f 4, C. Korn, Alkmaar; 2e prijs f 2, Jn. Borst, Schagen. No. 20. Kalkoenen, Fazanten, Pauwen en Duiven. le prijs f 4. C. v. Straien, Schagen; 2e prijs f 2, C. v. d. Hilst, Alkmaar. No. 21. Toornen 14, 16. le prijs f 4, J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs f 2, H. Bruin, Nieuwe Niedorp. E. KONIJNEN. No. 1. Vlaamsche Reus, wit, Ram. le prijs f 4. P. Kok, Schagen: Bestuursprijs H. J. Oosterbaan, Schagen; D. Waiboer Hz., Spierdijk. No. 2. Vlaamsche Reus, wit. Voedster. le prijs f 4, G. Kant. Dirkshorn. No. 3. Vlaamsche Reus, andere kleur, Ram. le prijs f 4, Joh. P. Pennekamp, Anna Paulowna. No. 4 Vlaamsche Reus, andere kleur, Voedster. le prijs f 4, A. Brak Az.. St.-Maarten; 2e prijs f 2, Joh. P. Pennekamp, Anna Paulowna. No. 5. Weener, Ram. le prijs f 4, Th. v. d. Gracht, Schagen; 2e prijs f 2, Th. v. d. Gracht, Schagen; Bestuursprijs K. Kossen, Schagen. No. 7. Angora, Ram. le prijs f 4, N. Leijen, Schagen. No. 8. Angora, Voedster. le prijs f 4, N. Leijen, Schagen; 2e prijs f 2, N. Leijen, Schagen; Bestuursprijs P. Bas, Schagen. No. 9. Lotihnringcrs, Ram. le prys f 4, L Anneveldt, Schagen; Bestuursprijs K Glim, 't Zand. No. 10. Lotharingers, Voedster. le prijs f 4, L. Anneveldt, Schagen; 2e prijs f 2, L Anneveldt, Schagen. No. 11. Hollanders, Ram. le prijs f 4, G. Ham, Nieuwe Niedorp, No. 12. Hollanders, Voedster. le prijs f 4, G. Ham, Nieuwe Niedorp; 2e prijs f 2, G. Ham, Nieuwe Niedorp; Bestuursprijs N. Leijen, Schagen. No. 15. Than Konijn, Ram. Bestuursprijs Joh. Rentenaar, Woudmeer. No. 16. Than Konijn, Voedster. 2e prijs f 2, Joh. Rentenaar, Woudmeer. No. 19. Andere Rassen, Ram. le prijs f 4, J. Portegies, Schagen; 2e prijs f 2, A. Hollenberg, Oude Niedorp; Bestuu'oprijs A. Hollenberg, Oude Niedorp;Th. v. d. Gracht, Schagen. No. 20. Andere Rassen, Voedster. le prijs f 4, C. Moetjes, Schagen; 2e prijs f 2, J. Por tegies, Schagen; Bestuursprijzen: A. Hollenberg, Oude Niedorp; Th. v. d. Gracht, Schagen; C. Moetjes, Scha gen. No. 21. Voedster met jongen, groote rassen. le prijs f 4, P. Kok, Schagen; 2e prijs f 2, K. Glim, 't Zand; Bestuursprijs: D. Waiboer Hz., Spierdijk; N. Leijen, Schagen; J. Koster, 't Wad, Schagen; C. Moeijes, Schagen. No. 22. Nesten jongen, groote rassen. le prijs f 4, P. Kok, Schagen. No. 26. Nesten jongen, kleine rassen. le prijs f 4, G. Ham, Nieuwe Niedorp. No. 23. Voedster met jongen, midden rassen. le prijs f 4, Th. v. d. Gracht, Schagen; 2e prijs f 2. C. Moeijes, Schagen; Bestuurspr.: J. Portegies, Schagen. No. 24 Nesten jongen, midden rassen. le prijs f 4, Th. v. d. Gracht, Schagen; le prijs f 4, Th. v. d. Gracht, Schagen. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 5. Voor de schoonste verzameling Bloeiende planten en Badplanten voor de kamer, deco ratief opgesteld, le prijs f 5, AH». Lont, Wieringen; 2e prijs f 2.50 J. Denijs Kz., Schagen. BUITENGEWONE PRIJZEN. No. 1. De belangrijkste collectieve inzending van voorwerpen, die tot den landbouw in betrek king staan. Bekroning, plus f 7.50, Berends en Co., Schagen; M. Wissekerke, Schagen; A. Peereboom, Nieuwe Niedorp. No. 2. Afzonderlijke voorwerpen, die tot den land bouw in betrekking staan. Bekroning, plus f 7.50, Berends en Co., Schagen, met kleine melkmachine Westfalia, met benzinemotor; M, Wissekerke. Schagen. met Lipsia wledmachine; A. Jonk, Kolhorn, met driewielde kar. No. 3. Andere inzendingen, ter beoordeeling aan de Jury. Bekroning, plus f 7.50, N. J. C. van Geelen, Schagen, klokken, barometers, enz.; C. Roggeveen Cz., Schagen, meubelen, tapijten, enz.; Ch. H. Th. Schmalz, Schagen, Slaapkamermeubelen en naaimachines. Da herdenkingszitting van den gemeenteraad. De dag van 9 April is voor de gemeente Haren karspel een ware feestdag geworden. Het was de dag, waarop de heer Jb. Dam het feit herdacht dat hij gedurende 50 jaren in dienst der gemeente was geweest en voor een groot gedeelte van deze halve eeuw de functies van sec retaris en ontvanger bekleedde. Vanaf het raadhuis wapperde de driekleur en ook vele burgers gaven door het uitsteken van de vlag blijk van medeleven met dezen dag, die voor den jubilaris en zijn familie zulk een feestdag zou worden. De raadzaal zag er recht feestelijk uit, guirlandes wa ren aangebracht en de zeer vele fraaie bloemstukken gaven aan de anders zoo poovertjes gemeubileerde 7^*1 een heel wat vriendelijker aanzien. Ze bleken afkomstig te zijn o.a. van den Raad van Harenkarspel, de Burgerij, de Gemeenteambtenaren, de familie Van der Oord, fa milie Bakkum, P. Dam, Polder Schagerwaard, familie Blaauboer, de Brandwaarborgmaatschappij, te Oudkars pel, Ds. G. de Leeuw en echtgenoote, het personeel van de Banne Harenkarspel, den polder Woudmeer, de com missarissen der N.V. Drukkerij v.h. Westfriesche Kerk bode te Schagen en voorts van familieleden van den ju bilaris. Te ruim elf uur blijkt de raad voltallig te zijn en zijn verder aanwezig, als waarnemend secretaris, de heer A. van Dijk, ambtenaar ter secretarie, de heer C. Dam, broer van den jubilaris, de heer Berkhouwer, lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, en de heer Homan, gemee n te ve 1 d wacht e r. De Voorzitter, de heer H. Nolet, burgemeester, opent de feestelijke bijeenkomst en gelooft wel dat we allen In een feestelijke stemming zijn en het overbodig geacht kan worden een beroep te doen op aangename samen werking. Spr. verzoekt de beide wethouders, de heeren De Groot en Dekker, om den jubilaris met zijn familie binnen te leiden. Als de wethouders aan het verzoek hebben voldaan en de heer en mevrouw Dam, met hunne beide dochters, en ook Mevrouw Nolet in de raadzaal hebben plaats geno men, neemt de Voorzitter het woord tot het uitspreken, van de volgende van veel waardeering getuigende woor den: Hooggeachte Jubilaris! Wanneer ik in deze vergadering, die speciaal belegd is om u te huldigen, het woord neem om u toe te spreken, dan doe ik dat met vreugde. Met vreugde omdat ik nu een ongezochte gelegenheid vind, om u te zeggen, wat men in het gewone leven tusschen mannen niet zegt, namelijk woorden van overdreven schijnende waardce- ring. Met vreugde, omdat vaststaat, dat, wanneer ik U nu eens „de waarheid ga zegen", daaraan moet ontbreken de gewone beteekenis, die men aan deze uitdrukking hecht wijl ik anders de waarheid in ernstige mate zou verkrachten! Geachte Jubilaris, vijftig jaren hebt gij de gemeente Harenkarspel gediend, gedurende een halve eeuw hebt gij hier gewerkt, waarvan meer dan de helft in de zeer verantwoordelijke positie van secretaris-ontvanger. Vele veranderingen en Ingrijpende wijzigingen, die de hoog ste eischen stelden, aan het verstand, en aan de toewij ding en aan de administratieve bekwaamheid van 's Raads eersten ambtenaar hebt gij in den loop der jaren meegemaakt. Ik moge hier wijzen op de Drankwet, de herhaaldelijk gewijzigde Kieswet, de regeling van het La ger Onderwijs, de schier ontelbare veranderingen in de administratie van onze weermacht enz. enz. Geachte Jubilaris, met trots moogt gij constateeren, dat ondanks dat alles, in al de jaren, waarin gij voor de administratie dezer secretarie de verantwoordelijk heid hebt gedragen, alles tot in de perfectie verzorgd is geweest, en hier nooit eenige stagnatie van beteeke nis is voorgekomen. Nog meer, met trots mag worden geconstateerd, wat buitenstaanders misschien niet zou den verwachten bij iemand met zoo langen diensttijd, dat uw administratie modern ls, waaruit blijkt dat gij steeds een open oog hebt gehad en nog hebt voor nieuwe methoden, en nieuwe werkwijzen in uw vak, en daaruit met voorzichtigheid en vastberadenheid datgene kie- zende, wat voor uw secretarie van practisch belang bleek. Het meest doorslaande bewijs voor mijn bewering zie ik

Schager Courant | 1930 | | pagina 1