BAL Coip. Boerenleenbank Gerardus Martinus Sneekes, op Maandag 14 April 1930, in het door U hier ingevoerde decimale registratuur stelsel. Geachte Jubilaris, met deze enkele woorden heb ik getracht uw goede hoedanigheden als plichtgetrouw amb tenaar te schetsen. Ik mag en wil het daarbij echter niet laten. Bij een huldiging hoort een wensch. En een wensch wil ik uiten, een wensch oprecht gemeend. Moge het u gegeven zijn nog menig jaar met dezelfde opgewektheid en frischheid van geest de administratie dezer gemeente te voeren, en acht ge eenmaal den tijd aangebroken om te gaan genieten van uw welverdiende ru3t, moge God u dan schenken een heerlijken en rusti- gen en langen levensavond, aan de zijde van Uw trouwe en dierbare echtgenoote en tot vreugde van Uw liefheb bende kinderen. Als blijk van waardeering wil de gemeente den ju bilaris een haard in zijn nieuwe huis aanbieden, maar omdat de persoonlijke smaak bij de keuze hiervan nogal te pas komt, wordt hem veyocht. een keus te willen doen uit een catalogus die ^en heer Dam wordt aangeboden. Met den wensch, dat het voor den jubi laris en zijn echtgenoote en kinderen een aangename feestdag zal zijn, eindigt spr. zijn hartelijke toespraak. Applaus. De overige toespraken. De heer J. de Groot, wethouder, verkrijgt hierop het woord en zegt: Geachte Jubilaris, Gaarne heb ik de taak aanvaard, om U, geachte Ju bilaris, namens den Raad van Harenkarspel, eenige waardeerende woorden toe te spreken. Dankbaar nemen wij deze gelegenheid te baat, ohi U bij uw 50-jarig jubilé te huldigen. Daar waar gezegd kan worden, dat de verhoudingen van den Raad eenerzijds en den Secretaris anderzijds uitstekend zijn te noemen, is die hier in den Raad van Harenkarspel zeker op haar plaats. Steeds bereid een ieder ten dienste te staan, welwil lend tegen uw medemensohen, hulpvaardig waar dit noodig was, eerlijk en plichtsgetrouw ambtenaar. Geachte Jubilaris, naast deze innerlijke waarde, bie den wij U, een stoffelijk blijk van hulde aan. Wil dit aanvaarden als een bewijs van onze hoog achting jegens uw persoon. Geve de goede God, dat Hij U in het belang van Harenkarspel nog vele jaren in gezondheid spare. En wanneer de tijd van scheiden voor U en den Raad van Harenkarspel daar zal zijn, dan spreken wij den hartewensch uit, dat U met uw gezin nog vele jaren van de welverdiende rust zal moge genieten. Deze vriendelijke woorden gaan vergezeld van de aanbieding van een zeer mooie salontafel. Applaus. De heer Francis zegt, dat het moeilijk valt, aa.n het geen door den Voorzitter en den heer De Groot is gezegd, iets toe te voegen. Spr. wijst er op, dat de herdenking van dit 50-jarig jubileum een feit is van het allergrootste belang, niet alleen voor den jubilaris maar in het bijzonder voor de gemeente Harenkarspel. Immers de gemeente is den heer Dam, voor hetgeen deze gedurende een halve eeuw heeft gepresteerd, den grootst mogelijken dank verschuldigd. En waar reeds gewezen ls op de groote welwillendheid die door den jubilaris jegens de gemeentenaren in acht werd geno men, wijst spr. op de groote populairlteit, die hij zich door zijn grooten eenvoud heeft weten te verwerven. En spr. spreekt er zijn blijdschap over uit, dat, als 6traks de tijd zal aanbreken, waarop de heer Dam zijn functiezal neerleggen, hij zijn woonplaats in onze ge- gemeente zal blijven hebben, temidden van den kring ge meentenaren zal blijven. Spr. hoopt dat de heer Dam dan een reeks van jaren van de meest welverdiende rust, temidden van echtgenoote en kinderen, zal genie ten. Applaus. De heer Dekker brengt den jubilaris hulde voor al het geen hij in het belang der gemeente en van de ge- meentenaren, heeft gedaan. Spr. wijst op de bijzondere gebeurtenis, 50 jaren in dienst van dezelfde gemeente en looft de groote activiteit, de plichtsbetrachting en ar beidzaamheid van den jubilaris, zijnde de oorzaken waarom hij vandaag de grootste glorie oogst en hem zooveel lof wordt toegezwaaid. Wat zal er niet in het hart van den jubilaris omgaan, als hij denkt aan het tijdstip, waarop hij hier zijn intrede deed, gedenkt de ve len die heengingen, kwamen en weer heengingen. Met een hartelijken gelukwensch eindigt ook deze spreker. Applaus. De jubilaris is door de hartelijke zeer waardeerende woorden zichtbaar aangedaan en moeilijk in staat om zijn dank te betuigen. De hulde die mij vandaag is ge bracht, zegt de heer Dam, heeft me diep getroffen. Ik dank er u allen, evenals voor de stoffelijke bewijzen van waardeering hartelijk voor, en hoop den tijd, die mij nog rest, en die uit den aard der zaak, niet meer zoo lar.g zal zijn, als de tijd die achter ons ligt, werkzaam te blij ven voor de gemeente Harenkarspel en hare ingezetenen De gemeente Harenkarspel legt mij zeer na aan het hart! Applaus. Waar niemand der aanwezigen meer het woord ver langde, zegt do Voorzitter aan het slot van deze huldi gingszitting, te zijn gekomen. Spr. gelooft dat ze naar aller genoegen is geslaagd en wc den jubilaris eenigf- zina hebben kunnen vergoeden al datgene wat de jubi laris gedurende een tijdvak van 50 jaren voor de ge meente heeft gedaan. Spr. hoopt dat deze jubileumdag voor den jubilaris, zijne echtgenoote en kinderen, op de meest aangename wijze zal verloopen en sluit de bijeen komst. En wanneer dan deze officieele huldiging achter den rug is, blijft het gezellig in de meest prettige feeststem ming en in aangenomen kout bijeen. Versnaperingen worden verstrekt, de jubilaris vertelt een en ander, voor gevallen in de afgeloopen halve-eeuwperiode en inmid dels worden de schriftelijke en telegrafische gelukwen- «chen binnengebracht Door de burgerij gehuldigd. De receptie in den namiddag was druk bezocht, zoowel door personen van bulten als uit de gemeente. In de ver sierde Raadszaal, was plaats te kort, vooral toen zich daar aanmeldde do commissie uit de burgerij. De Voorzitter der Commissie, de heer L. Reuvers, sprak den Jubilaris volgenderwijs toe: Geachte Jubilaris! In den loop der jaren zijn in deze gemeente al ver schillende jubilo's gevierd door ambtenaren. Wanneer men dit feit zou mogen toeschrijven aan de geisoleerde ligging, dan zou men die isolatie een voorrecht kunnen noemen. Niets toch werkt zoo belemmerend op den goe den gang van zaken, bij welken tak van dienst ook, als oen gestadige wisseling van personeel. We hebben hier beleefd 25-jarige jubllé's, op den achtergrond gedrongen door 40-jarige. Daar boven uit gaan echter nog de 50- jarige ambtsvervullingen. Vierden we voor eenige jaren het 50-jargie jubilé als organist alhier van wijlen den heer Bijpost, op dezen dag herdenken wij uw 50-jarige ambtsvervulling. Toen wij burgers enkej© dagen geleden het desbetref fende bericht in de bladen lazen, ging door vele hoofden en harten dadelijk de gedachte: den 9en April 1930 mag niet ongemerkt voorbijgaan. Na eenige dagen van af wachtend stilzwijgen, constitueerden zich spontaan een twintigtal burgers uit alle deelen der gemeente tot een commissie, welke leiding wenschte te geven bij een waardige herdenking. Als voorzitter dezer commissie rust op mij de eervolle en aangename taak, U namens de burgerij te compllmenteeron. Ik herhaal: aangename taak, aangezien het mij niet ontbreekt aan stof tot spre ken. en daar ik oprecht overtuigd ben, dat de hulde, U vandaag toegebracht, verdiend is.. Veel werk hebt ge in die halve eeuw gedaan, en dat vele ook goed. Met raad en daad hebt ge, ook buiten de kantooruren, steeds de burgers van advies gediend en geholpen. Laat ik uit het vele, door U gepresteerd, slechts releveeren het mobilisatie-tijdperk, toen u als hoofd van het distributie-bureau in onze gemeente een zware taak op de schouders was gelegd. Door buitengewone inspan ning hebt gij echter mot weinig hulp, zij het ook goede hulp, steeds den wagen in het rechte spoor weten te houden en hem zonder déraillement tot het eindstation gevoerd. Ik kan niet nalaten hierbij een weemoedige gedachte te wijden aan Uw waardigen vennoot in.de distributie zaken, aan den man wiens beeltenis hier op ons neer ziet, aan wijlen Burgemeester Burger, Jubilaris, ik heb gezegd, dat ge veel en goed werk hebt verricht. En ik ben er van overtuigd, dat ge dit vooral hebt kunnen doen, omdat ge behoort tot die categorie van menschen, welke op hun schild voeren het devies: Stelt niet uit tot morgen, wat ge heden doen kunt. Uit naam dér burgerij dankt de commissie U daar hartelijk voor. Doch woorden vervliegen, en dus hebben we gemeend dat hierbij tevens past een stoffelijk blijk van waar deering. Daartoe in staat gesteld door de volle mede werking der burgerij, hebben wij dus de eer, U namens alle burgers van Harenkarspel aan te bieden: een schrijfbureau, waarvan ge naar wij hopen, in uw nieuwe woning nog lang gebruik zult maken; verder een fauteuil, om na gedaan werk te rusten, en daar naast een rooktafel met rookstel, omdat het ons niet onbekend is, dat ge dagelijks een enkele pijp en sigaar pleegt te rooken. Ten slotte, mede ten behoeve uwer dames, eenige bloeiende kinderen der natuur. Ik heb gezegd. De heer Dam dankte den voorzitter der commissie hartelijk voor zijn vriendelijke toespraak en de com missie, benevens de burgerij voor de attentie, hem de zen dag bewezen. Had hij wel eenige waardeering ver wacht, dat die hem in zoodanige mate zou worden toegemeten, dat had hij niet durven en mogen ver wachten. De datum van zijn 50-jarig jubilé is niet ongemerkt gepasseerd, doch voor den jubilaris werkelijk tot een onvergetelijken dag geworden. In den loop van den avond, toen de heer Dam en fa milie, benevens hun gasten, de leden van den Raad en de gemeenteambtenaren met hun dames nog gezellig bij een zaten, werd den jubilaris door de muziekvereeniging „Onder Ons" een serenade gebracht en werd hij toege sproken door den voorzitter der vereeniging, den heer J. Smit. Binnenlandsch Nieuws. Noodlottige hól-partij. De voerman springt van den wagen, maar komt tegen een paal terecht. Bewuste loos opgenomen. Dinsdagmorgen sloeg door het schrikkeTi voor een motorrijder in den Rietwijkeroorderpolder onder Nieuwer-Amstel een voor een boerenwagen gespan nen paard op hol. De voerman die niet bij machte was het paard tot staan te brengen, sprong van den wagen en kwam hierbij tegen een paal terecht ten gevolge waarvan hij bewusteloos op den weg bleef liggen. Het paard werd eenige honderden meters verder door een landbouwersknecht gegrepen en tot staan gebracht. De voerman werd een nabijgelegen woning binnengedragen, waar hij weder bij kennis kwam. Een geroepen geneesheer constateerde, dat de man eenige ribben gebroken had, terwijl ook een zij ner handen deerlijk gekneusd was. Hij werd per auto naar zijn woning overgebracht. A.s. Zondagmiddag Matthaeus-Passion- uitzrtiding. Geen demonstratie! congres der V.A.R.A. Zooals men weet, was nog geen beslissing genomen, of de V.A.R.A. Zondagmiddag de beschikking zou hebben over den Hilversumschen zender ten einde het demonstratief congres te sGravenhage te kun nen uitzenden. Van de zijde van de A.V.R.O was, hiertegen bezwaar gemaakt, aangezien maatregelen getroffen waren voor uitzending van de Matthaeus- Passion in het Concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van dr. Mengelberg. Het „Hsbl." verneemt, thans, dat bepaald is, dat de A.V.R.O. a.s. Zondagmiddag dit Passion zal uitzen den. Verdere regelingen. Op het verzoek van den minister om op den ver jaardag van Prinses Juliana eenzelfde regeling te treffen als het vorige jaar is geschied heeft de V.A. R.A. geantwoord hiertoe wel bereid te zijn, mits haar ditmaal niet de eerste helft van den avond wordt afgestaan, doch het laatste woord van den dag wordt gegund ter voorbereiding der 1-Mei-viering. Op het ministerieel verzoek om den Zaterdag van 19 April, Prins Hendriks verjaardag, aan de A.V.R.O. te laten in ruil voor een anderen avond, heeft de V.A.R.A. beslist afwijzend geantwoord met een ver wijzing naar haar programma-voorbereiding voor dien avond. Familie-tragedie. De vader onder vergiftigingsverschijnselen dood in bed govonden. Moord of zelf moord Eenigen tijd geleden is de heer H. V., wonende in de Dijkstraat te Helmond, die het met zijn vrouw de laatste jaren niet al te best kon vinden, alleen naar elders vertrokken om buiten zijn woonplaats en huiten den familiekring, het beroep van kaashandelaar uit te oefenen. Dezer dagen was hij, op verzoek van een zijner kinderen voor enkele dagen bij zijn familie terug gekeerd. Maandagavond ontstond echter een twist, waarbij het nogal heet toeging. De zoon moet zich hierbij, aan zijn vader vergrepen hebben. Gistermorgen, zoo meldt de „Msb." vond men den man-dood in bed liggen. Vergiftigingsverschijnselen werden geconstateerd. Het staat niet vast of hier spra ke is van moord of zelfmoord. Weer een moordaanslag te Rotterdam. Twist tusschen twee caféhouders. Ja- louzie de oorzaak. Dinsdagavond zijn twee caféhouders, een van den Schiedamschen Dijk en een van den Schiedamschcn Weg te Rotterdam, samen op stap gegaan met een paar vrouwen. Het gezelschap is in den loop van den nacht beland in de woning van den man van don Schiedamschen weg, die hoven zijn zaak woont. Na dat daar nog enkele consumpties waren gebruikt, is tusschen de heide mannen twist ontstaan, over het naar huisgaan van een 20-jarige juffrouw, en deze ruzie is zoo hoog geloopen, dat de man van den Schie damschen Weg opeens zijn revolver voor den dag haalde en er twee schoten op zijn tegenstander uit loste. Deze werd in den buik en in het linkerdijbeen getroffen. Hij is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar hij is opgenomen. Zijn toe stand is niet levensgevaarlijk. Surveilleerende politieagenten, die het was toen half drie in den nacht door huren waren gewaar schuwd, hebben den dader en het slachtoffer naar den politiepost aan 'tMarconiplein overgebracht. Vandaar is S. per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij is opgeno men. Zijn toestand is momenteel niet levensgevaar lijk. R. is in liet politiebureau aan de Witte de With- straat in bewaring gesteld. De revolver, waarop nog vier scherpe patronen gevonden zijn, is in beslag ge nomen. Bïj zijn verhoor heeft de dader een volledige be kentenis afgelegd. Hij verklaarde echter uit zelfver dediging geschoten te hebben, omdat het reeds tot een handgemeen gekomen was. Over den toestand van het slachtoffer vernemen wij nog nader dat het nog niet vaststaat dat een darm door den kogel geraakt is. Is dit het geval, dan be staat groote kans op infectie, met het daaraan ver bonden levensgevaar. R.K. Volkspartij. D© afd. Amsterdam wil niet overgaan naar de R.K. Staatsparty. Men meldt aan het Hsbld.: In een druk bezochte ledenvergadering der afd. Am sterdam van de R.-K. Volkspartij werd Dinsdagavond na heftige discussie, met één stem tegen, besloten niet in te gaan op het voorstel tot opheffing der parij en derhalve de vier voorgelegde congres-punten niet te aanvaarden. De partijbestuursleden Houtsma, Setteur en Beyer- bergen van Henegouwen verdedigden hun in het partij bestuur ingenomen standpunten. Moties werden aangenomen om aan de meerderheid van het partijbestuur het vertrouwen op te zeggen en haar uit te noodigen heen te gaan. Opdracht werd ge geven een nieuw partijbestuur te kiezen, dat moed en kracht bezit het goed recht van de R.K. Volkspartij te blijven verdedigen en den strijd voor de democratie onverzwakt voort te zetten. Afkeuring werd uitgespro ken over de houding der Roomsche pers, die het pu bliek in de meening deed verkeéren, dat de terug keer naar de R.K. Staatspartij reeds een voldongen feit was. Vechtpartij in den gemeenteraad. Een wethouder en een raadslid handge meen. De vergadering met de Inter nationale besloten. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Becrta (Groningen) is het tot op gewonden tooneelen gekomen, welke tenslotte ont aardde in een vechtpartij tusschen den communist van der Veen en den ;ociaal-de:.iocratischen wethou der Strobos. De voorzitter achtte het toen naar het best de zit ting op te heffen. Onder het zingen an de Ir eraationale ging de vergadering, die door veel pubi ek werd bijgewoond, uiteen. DRIEJARIG KIND IN EEN REGENTON VERDRONKEN. Gisteravond om half zeven is de 3-jarige L. A. van B. te Leiden, in den tuin van zijn ouders in een tegen- ton gevallen, die daar ingegraven is. Hoewel spoedig hulp aanwezig was, slaagde men er niet in de levens geesten van het ventje op te wekken. VERWARMINGSKETEL GESPRONGEN. Gisteren is op de kweokerij van den heer J. Ver- wey te Rerkel en Rodenrijs een verwarmingsketel, die diende om een complex kassen te verwarmen, uit elkaar gesprongen. Het ketelhuis werd grootelideels vernield. Er was nog geen personeel aanwezig, zoo dat geen persoonlijke ongevallen voorkwamen. Het incident voor het Vredespaleis te Den Haag. Een uiteenzetting van mr. Heemskerk. In aansluiting op het bericht in ons nummer van gister, over het incident, dat heeft plaats gehad voor het Vredespaleis te Den Haag, alwaar aan een aan tal dames de toegang was geweigerd, meldt het Haag- sche Cor Bur. nog het volgende: De president van de Codificatie-conferentie, minis ter van Staat mr. Heemskerk, deelt mede, dat aan de ongeoorloofde, tot dusverre uit hoffelijkheidsoverwe- gingen van een aantal voor haar ideeën omtrent ge lijke rechten voor man en vrouw in zake nationaliteit propageerende dames van de Inter-Arnerikaansche vrouwencommissie in het Vredespaleis, dat tijdens de conferentie voor het publiek gesloten is, gisteren een einde is gemaakt, omdat verschillende gedele geerden aanstoot namen aan de communique's der dames, waarin dingen vermeld werden, die niet voor publicatie bestemd waren en omdat het conferentie- bestuur er voor dient te zorgen, dat de gedelegeerden in het Vredespaleis ongestoord en onbespied hun vertrouwelijke besprekingen kunnen voeren. Te minder kan worden toegelaten, dat de dames zich in het Vredespaleis ophielden, omdat zij poog den, de gedelegeerden te bewegen in de plenaire zit ting te stemmen tegen het ontwerp-convciitie omtrent de nationaliteit, dat door de eerste commissie is aan genomen, zoodat zij kwamen niet enkel als vreemde lingen, maar met vijandige bedoelingen om het werk der conferentie té verijdelen. Voor zoover bedoelde dames journalisten, zijn, hebben zij, evenals andere journalisten toegang tot de voor hen bestemde loca- liteiten in het Vredespaleis. Geen verlof aan militairen op 1 Mei. Afwijzend antwoord van den minister. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van Zadelhoff betreffende het verleenen van verlof aan militairen, die daartoe het verzoek doen, op 1 Mei a.s., zegt de minister van Defensie, dat het niet mogelijk is om aan hen, die onder de wapenen zijn en die daartoe het verzoek doen, de gelegenheid te geven den eersten Mei als feestdag te vieren, omdat deze da tum niet is een nationale of kerkelijke feestdag. Aan mi litairen die dit verzoeken, kan op 1 Mei, op gelijken voet als op andere dagen, verlof worden verleend, indien het dienstbelang en de geldende verlofregeling zulks toela ten. Zij zijn echter gehouden de op hen ingevolge het reglement betreffende de krijgstucht rustende verplich tingen met betrekking totd e deelneming van militairen aan optochten, betoogingen en vergaderingen na te ko men. Bedoeld verlof wordt in mindering gebracht van het aantal verlofdagen waarop zij recht hebben. Gemengd Nieuws. De strijd ten den godsdienst in Rusland. De anti-Paschen-campngnp. De anti-Faaschcampagne in stad en gouvernement Moskou, welke tot 15 Mei zal duren, zal gevoerd worden onder de leuzen van bevordering van den sociallstischen opbouw van do Sowjet-unie. De Vereeniging van strij dende goddeloozen organiseert stootbrigades en gaat in de rayons van aaneengesloten collectivisatie systema tisch te werk, tot het laten welslagen van de voorjaars- zaaicampagne op den grondslag van collectivisatie en de liquidatie van het koelatsjestwo als klasse. Liquidatie van het analfabetisme, vóór de socialistische cultuur, de atheïstische, materialistische wereldbeschouwing, het nieuwe leven, den nieuwen mensch, zijn de bijzondere leuzen. Tegenover de Paaschviering zullen de goddeloo zen dagen stellen van „bewusten communistischea ar beid zonder werkverzuim en telaatkomen, zonder dron kenschap en vechtpartijen." Alleen in Moskou zullen 200 nieuwe cellen van de vereeniging van strijdende godde loozen worden gevormd. Straatgevechten in Tiraspol. 10 Dooden. Naar uit Boekarest wordt vernomen, waren bewoners van het Roemeensche dorp Tighine in Bessarabië ge tuigen van hevige straatgevechten, die in de stad Tiras pol op Russisch gebied geleverd werden, waar de bevol king verlangde, dat de gesloten kathedraal weer geopend zou worden. Tijdens het gevecht schoten de roode gardisten met machinegeweren op de menigte. Voor de oogen der Roe menen werden 10 personen gedood. Een groote menigte vertoonde zich aan de oevers van de Dnjestr en verlangde van de Roemenen, dat zij hen zouden helpen of verlof zouden geven om op Roemeensch gebied te komen. Grafschennis te Benrath. Vreesclijk huisgehouden. Naar V.D. uit Benrath verneemt, werden daar op het kerkhof in den nacht van Maandag op Dinsdag niet minder dan 20 graven geschonden, een aantal mo numenten en grafsteenen werden beschadigd en omver geworpen terwijl kruisen en beelden afgerukt werden. De politie heeft den volgenffen ochtend vroeg vin gerafdrukken genomen en tevens voetsporen in teeke- ninig gebracht. De daders zijn tot dusverre nog onbe kend gebleven. r Omtrent de grafschennis op het katholieke kerkhof van Benrath wordt nader gemeld, dat niet 20, doch 30 graven waren geschonden. Het kerkhof bood een beeld van vreeselijke verwoesting. De daders hebben blijkbaar met ijzeren voorwerpen de zware grafsteenen opgevij zeld. Bij de verwoeste graven speelden zich vreeselijke tooneelen af. Onder de bevolking van Eenrath heerscht groote opwinding. SYDNEY FOX TERECHTGESTELD. Wegens moord op zijn moeder. V.D, verneemt uit Londen: Uit Maidstone wordt gemeld, dat Dinsdagmorgen kwart over acht de 31-jarige William Fox, die ter dood is ver oordeeld wegens moord op zijn moeder in een hotel kamer te Margate, in de Maidstone gevangenis is opge hangen. Fox had een rustigen nacht gehad, hij stond, om kwart voor zeven op en kleedde zich met buitenge wone zorg. Na een licht ontbijt bracht hij den hem res- teerenden tijd met den gevangenis-geestelijke in gebed door. De veroordeelde wankelde toen hij de cel verliet om zich naar de plaats der executie te begeven, zoodat de bewakers hem moesten ondersteunen. Enkele oogen- blikken later had hij voor zij^i daad geboet. Een veririezing te Chicago. Met vuurwapens en bommen. Chicago, de Ameriltaansche stad met het record-aan tal moorden en aanslagen, heeft een verkiezing gehou den, der stad „volkomen waardig." Na een levendigen strijd (aldus meldt Reuter,) waar in vuurwapens, bommen en een poging tot ontvoering een rol speelden, is mrs. Ruth MaeCormick, de weduwe van senator MaeCormick, door de republikeinen van Illinois candidaat gesteld voor den Senaat; zij heeft daarmee haar mededinger senator Charles Deneen ver slagen. Mrs. MaeCormick maakt een goede kans de eerste vrouwelijke senator te worden (Senator Deneen is het zittende lid dat na den dood van senator ^acCormick in 1925 voor den tijd dat deze nóg zitting zou hebben gehad, tot 1931, gekozen was.) Het mijn-ongeluk in Spanje. Ook de 38 oveiige ingcslotenen gered. Twee dooden. Het N.T.A. seint uit Madrid: De veertig mijnwerkers, die in de kolenmijn in de nabijheid van Rianjo, waren opgesloten, zijn gered. Slechts twee lijken werden geborgen. Eenige der geredden bleken ernstig gewond. FABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. Eenige gewonden. Reuter seint uit Montreal: In de buurt van Montreal zijn 1500 pond dynamiet ont ploft. De bewaker van het gebouw, waar de dynamiet was opgeslagen, is gedood. Naar nader blijkt, bevonden zich 50 menschen In de buurt van het gebouw, waarvan een aantal ernstig ga- wond is. Advertentiën. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat na een kortstondige onge steldheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, is overleden, onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam, Wed. E. SNEEKES—Kooiman en Familie. Schagen, Regentenstraat, 9 April 1930. Nieuwe Niedorp. Slotbal v. d. Danscursus, op Zondag 13 April a.s. Entrée 35 ct. Aanbevelend, H. J. KOSSEN. van de te Winkel, des avonds 7 uur, bij den Heer R. LAAN, aldaar.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2