Schoonmaaktijd POLDER. HEERHUGOWAARD. Predikbeurten. Bestrijding van rondknop in zwarte bessen. Uit onze Omgeving. KOEGRAS ANNA PAULOWNA Z IJ P E. BILLY BOO. Htllzen (1875 1VT.) K.R.O.: 8.159.80 Gramofoonmuziek, 11.30—12.00 Gods dienstig halfuurtje, 12.151.15 Lunchmuziek door het K.R.O.-trio, 1.152.00 Gramofoonmuziek, 2.003.15 Kin deruurtje. N.D.O: 4.004.30 Cursus Esperanto voor beginners door den heer P Hellker te Hoofddorp. K.R.O.: 4.305.00 Gramofoonmuziek, 5.006.00 Debu tantenuurtje: Mej. Rie Vermeulen, pianiste, Mevr. Ma ria Hovingv. Driel, coloratuur-sopraan; 6.016.15 Sportpraatje door S. P. J. Borsten over de „Stayer"; 6.156.40 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart; 6.407.15 Gramofoonmuziek: 7.15—7.45 Lezing over „Kruis en Halve Maan in Noord-Afrilca. Europa Irredenta"; 7.45—8.00 Politieberichten; 8.01—8.30 Gra mofoonmuziek; 8.309.30 Concert door het K.R.O.- orkest o.l.v. Joh. Gerritsen; 9.309.35 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 9.3510.05 Optreden van Lou Bandy; 10.0511.05 Vervolg Concert; 11.0511.30 Optreden van Lou Bandy; 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Vergadering van het Polderbestuur van den Heer- hugowaard, gehouden op Dinsdag, in liet Polderhuis. Met Dijkgraaf, Heemraden, Secretaris en Penning meester, waren aanwezig alle Hoofdingelanden, met uitzondering van den heer K. Konijn. De Dijkgraaf opende de vergadering, daarbij een speciaal woord van welkom richtende tot den heer T. Liefhebber, wien hij een voortgaande béterschap tocwenschte, opdat, hij weer geregeld de vergaderin gen zou kunnen bijwonen. Voorts herinnerde spr. aan de zoo uitstekend geslaagde herdenking van het 300-jarig bestaan en hoopte, dat onder het tegenwoor dig bestuur nog zeer veel in het belang van den Pol der tot stand zal mogen komen. Met den wensch, dat de besprekingen een aangenaam verloop zullen mo gen hebben, verklaarde spr. de vergadering voor ge opend. Door den secretaris werden vervolgens de notulen gelezen, welke goen aanleiding gaven tot op- of aan merking en aldus onder dankzegging aan den secre taris werden vastgesteld. Hierna gaf de voorzitter een beknopt overzicht over den gang van zaken in het afgeloopen jaar. Door ge ringen regenval was het. stoomgemaal weinig in wer* hing geweest; de machinericn waren steeds in zeer goeden toestand, het personeel werkte, in het alge- meen gesproken, tot tevredenheid van het bestuur. De Middelweg heeft hoogst belangrijke verbeteringen ondergaan, zoodat reeds een flink gedeelte geheel in orde is; zeer veel heeft het onderhoud der grintwe gen gecischt, vooral ook tengevolge, van den strengen winter 1928—1929veel is tot stand gebracht ter vor- betering van vaa" rwater, hetgeen door de. houwers ten zeerste wordt gewaardeerd, aangezien het vervoer der producten er belangrijk door. vergemakkelijkt werd. De aangelegenheden ten aanzien van pensioen zijn thans in orde. Onderzoek geloofsbrieven. Aangezien er geen ingekomen stukken waren te be handelen, werd overgegaan tot onderzoek der ge loofsbrieven van de herkozen hoofdingelanden de heeren Jac. Wijnker en C. Poland. Met dit onderzoek werden belast do heeren C. van Langen en J. Oude- man. Na onderzoek werd verklaard, dat de geloofs brieven in orde waren bevonden, zoodat tot toelating werd geadviseerd. Hiertoe werd besloten, waarna de voorzitter de gekozenen feliciteerde en, waar de hoe ren hadden getoond steeds de polderbelangen te wil len behartigen, meende spr. ook den polder te mogen feliciteeren. De loting voor het aanwijzen der eerst-stemuitbron- gendc bij eventueel te houden mondelinge stemmin gen, wees den heer Bakkum aan. Ce finantiën. Wat de wegen verorberen. Aan de orde kwamen nu de rekeningen over 1929. Deze waren nagezien door de heeren De Boer, Goot jes en Wijhker. Eerstgenoemde bracht rapport uit. De rekeningen waren nagezien en met de bescheiden vergeleken en hoewel alles in goede orde was bevon den, was de commissie wel wat geschrokken door het zeer groote nadeel ige saldo der wegen rekening. Ge adviseerd werd tot goedkeuring der rekening. De voorzitter antwoordde, dat het afgeloopen jaar voor polderaangelogenheden gunstig was geweest, doch dat dit juist het tegenovergestelde was geweest met betrekking tot de wegen, niet. alleen de verbetering eischte veel geld, doch ook 't gewone onderhoud had buitengewone offers gevraagd; bovendien was voor liet ingaan van den winter uit voorzorg tamelijk veel materiaal ingeslagen voor de grintwegen, terwijl een toegestane leening van f 10.000 niet was aangegaan doordien hot daarvoor te laat was geworden. Met be trekking tot dc polderrekening geven we in ons ver slag de volgende cijfers. Het jaar ving aan met een voordeel ig saldo groot f 10692.37, aan omslag was ont vangen f 36628.57, met nog enkele andere eontribu- tiën beliep dit hoofdstuk een totaal van f38425.81; van verschillende personen werd aan erfpacht ont vangen f36.87; aan inkomsten van bezittingen (hu ren, rente, enz.) f 10885.25; aan buitengewone ontvang sten, waaronder een tijdelijke leening van f40.000, to taal f41698.21 en aan onvoorziene ontvangsten f388.54. De totale ontvangsten beliepen alzoo f 102341.85. Als voornaamste uitgaafposten vermelden we: Jaarwed den en kosten van beheer f 155A18, jaarwedden van personeel f6773.55, huishoudelijk kosten f362.36, an dere kosten van administratie f 1460.96, omslagen voor andere waterschappen f5228.84, belastingen f901.65, aanleg en onderhoud van werken met inbe grip van arbeidsloon in totaal f 22974.80/4, aan rente en aflossingen f 45423.77, en aan buitengewone uitga ven f5882.20. Dit vormt een totaal van f 90618.1 lK uitgaven. Deze rekening geeft alzoo een voordeelig saldo groot f 11723.77Hè De polderbezittingen worden gevormd door f7650 aan waradepapieren, waaronder f6500 aandeel in de spoorlijn Noordschnrwoude-Station, ruim 94 H.A. grond en XA aandeel in de Broekerbrug; de to tale schulden bedragen f27300. Ten aanzien der rekening van de wegen geven wo de volgende cijfers: Van den omslag 1928 nog ont vangen f 165.65, totale omslag over 1929 f33355.53, an dere ontvangsten 1'31547.95 (waaronder f9300 over 1928 en f16600 over 1929 uit het wegenfonds). De to tale ontvangsten bedroegen f65069 13. De voornaamste uitgaafposten waren: nadeelig saldo' over 1928 f4373.31, jaarwedden en kosten van beheer f2954.69, aanleg en onderhoud f70625.04, waaronder aan materialen f 51291.54; aan rente en aflossingen .110475, aan buitengewone uitgaven nog f 3535.6134, 'zoodot de totaal uitgaven beliepen f91963.0824. Deze rekening leverde een nadeelig saldo groot £26894.55/4. De heer Wonder merkte op, dat het toch wel wen- scheltjk zou zijn, dnt er wat meer overeenstemming was tusschen hegvooting en rekening, speciaal wat uitgaven betreft. De Voorzitter geeft dit grif too, doch zegt, dat ook het Dag. Bestuur wel wat verrast was over den loop der uitgaven, doch brengt in herinnering dat het. voor de toegestane leening van f 10.009 te laat was gewor den; men hoopt ten zeerste, dat de nieuwe begrooting wat heter met do uitgaven zal kloppen, doch we zul len er op moeten rekenen, dat met het oog op het zware onderhoud der grintwegen vooral en de aan te brengen verbeteringen, de eerste jaren de uitgaven beslist hoog zullen blijven. De rekeningen werden goedgekeurd, de Voorzitter dankte den penningmeester voor zijn beheer, de com missie voor haren arbeid. Door den Voorzitter werden vervolgens de voor- naamste posten voorgelezen der begrootingen. Do be grooting voor den polder beloopt in ontvangsten en uitgaven over f 107142.4324. De voornaamste ont- vangstposten zijri f 11723.77'* batig saldo over '29; f 33873.22 hoofdelijke omslag, pacht van dijken en wegen f7465.50, tijdelijke leerlingen f40000, een lee ning voor bruggenbouw f7500. Als voornaamste uit gaafposten vermelden we f11154 aan jaarwedden en kosten van beheer, uit te koeren aan andere water schappen f6000, aan belastingen f1160, aanleg en onderhoud van werken enz. f 30.465, waaronder ma terialen en arbeidslopn; rente en aflossingen f45075.50 De voornaamste posten <jer wegenbegrooting waren f 37010.51, aan hoofdelijken omslag, f20.000 'uit het wegenfonds, f20000 uit twee tijdelijke lecningen en f20000 uit een geldleening wegens aankoop motor wals, steenbreker en extra voor de wegen. De heer Wonder meende nog eens de aandacht te moeten vestigen op de lage tegemoetkoming aan de Heemraden; spr. acht deze volstrekt niet meer in vereenstemrning met hetgeen van dit college wordt geëischt. De Voorzitter antwoordt hierop, dat in het college daarover ook wel eens is gesproken, doch de h.h. Heemraden achten het niet gewcnscht zelf een voor stel te doen. Het hieruit voortvloeiend debat leidt er toe, dat tenslotte door den heer Wijnker werd voorgesteld dit bedrag te brengen van f75 op f 150. De heer Poland zou wel willen, dat de h.h. Heem raden er zich zelf over uitspraken of verhooging ge- wenscht is. Na ecnige bespreking werd het voorstel met 7 tegen 5 stemmen aangenomen waarbij de Heemraden zich van stemuitbrenging onthielden. Door den heer Poland werd nog gevraagd, hoe het nadeelig saldo der wegenrekening weggewerkt moest worden, waarop door den Voorzitter werd geantwoord, dat toch geldleeningen worden voorgesteld, voorts, dat vermoedelijk van den post materialen wel iets over blijft, hetgeen echter zeer van allerlei omstandigheden zal afhangen, hieromtrent valt dus met zekerheid niets te zeggen. De heer C. van Langen maakte een aanmerking op het gebruik van grove baza.lt, waaruit zich een zeer breedvoerige discussie ontspint met betrekking tot het onderhoud der grintwegen. Met de gemaakte opmerkin ggen zal rekening worden gehouden. De heer Wonder stelde nog de vraag of, speciaal ten aanzien der uitgaven, bij de samenstelling der be grooting inderdaad behoorlijk scheiding werd gehouden tusschen polder en wegenuitgaven, waarop de Voor zitter antwoordde, dat het Dag. Bestuur dit zoo zuiver meent gescheiden te houden. Nadat door den Voorzitter nog eenige cijfers waren verstrekt met betrekking tot bepaalde wegen, ook van de kosten per K.M. werden de begrootingen goedgekeurd. Benoeming Heemraad. Hierna werd verkiezing gehouden voor de benoeming van een Heemraad. Hierbij werd één stem blanco uit gebracht, terwijl de overige stemmen ahen zich ver- eenigden op den heer W. Appelman, aftredend. Dez« verklaarde, gezien den uitslag der gehouden stemming, welke hem aangenaam aandeed, met genoegen weer de functie te willen aanvaarden, temeer ook, daar de samenwerking in het Dag. Bestuur steeds aangenaam wa3. Gaarne wil de heer Appelman opnieuw naar beste weten de polderbelangen mede behartigen. De Voorzitter feliciteerde den heer Appelman, tevens het bestuur en den polder. Wegverbetorin g. Het voorstel tot het aangaan van leeningen met be trekking tot den bruggenbouw was reeds bij de be grooting besproken en werd goedgevonden. Met betrek king tot verbetering der grintwegen werd door den Voorzitter medegedeeld, dat door het Dagelijksch Be stuur een onderzoek ter plaatse was ingesteld in Drech- terland, waarbij op de meest welwillende wijze alle mogelijke inlichtingen waren verstrekt door Drechter- land's opzichter,. De wijze van wegbewerking voldoet daar uitstekend. Dit alles bracht het Dag. Bestuur er toe het oordeel der hoofdingelanden te vragen, een proef te nemen met den weg tusschen Middelweg en het Kruis als het meest voorbereid voor een dergelijke bewerking. De kosten met inbegrip van loon enz. be dragen f 1.25, hoogstens f 1.50 per vierk. Meter. Dit gaf wederom aanleiding tot een zeer breedvoerige dis cussie, waarbij men moeilijk tot een besluit scheen te kunnen komen, vooral ook omdat nog geen behoorlijk oordeel kon worden vastgesteld over de tot nu toe ge volgde wijze in onzen polder. Het resultaat der bespre king was voorlooplg zoo door te gaan en een kleine proef te nemen met de Drechterlandsche bewerking. Het volgend jaar achtte men zich dan beter in staat te oordeelen. Premievry pensioen. Door het Dag. Bestuur werd voorgesteld den ambte naren en het verdere personeel, dat voor pensioen in aanmerking komt, premievrij pensioen toe te kennen. Bij de discussie bleek verre van eenstemmigheid te be staan. Sommigen oordeelden premievrij pensioen min of meer noodzakelijk voor hen, die een gewoon dagloon genieten, terwijl naar hunne meening de behoorlijk ge- salarieerden wel zelf de premie kunnen betalen. Tenslotte kwamen twee voorstellen tegenover elkaar te staan. Als het verst strekkende kwam het voorstel van het Dag. Bestuur eerst in stemming cn werd dit aangenomen met 13 van de 19 stemmen, waarmee het voorstel-Groen-Poland, waarbij een viertal personen zou worden uitgezonderd, verviel Rondvraag. Hiermele was men genaderd tot de rondvra.g, waarbij nog het een en ander naar voren kwam. Door de heeren De Boer, Groen en Van Langen wer den eenige vragen gesteld met betrekking tot slooten, welke verbetering vereischten ten behoeve van vaarwa ter. De heer Poland wees op het minder gewenschte van het soms lang blijven liggen van spui, welke bij het sloo ten op den kant wordt gebracht. Voor het beter bestand blijven der kanten wordt spoedige verdwijning gewenscht geacht. Maatregelen zullen in dezen worden getroffen, zoo noodig zou een verordening in het leven geroepen kunnen worden. Naar aanleiding eencr vraag door den heer Groen, werd geantwoord, dat het bestuur onder bepaalde voorwaarden wel genegen is om voor modder baggeren uit poldersloo- ten eenige vergoeding toe te staan. Do motorwals zal ook aan den Laanweg oens een beurt geven. Aangezien deze echter primaire weg zal worden, acht het bestuur het niet gewenscht hooge kosten voor dien weg te maken, et betrekking tot slootwerk aan den Hassclaarsweg is nog geen overeenstemming gekregen met de betrokken personen, doch in deze richting worJt nog steeds voortgewerkt. Dit geldt eveneens ten aanzien eener scheisloot bli de wagenmakerij van den heer Amus deze zal wel bereid worden bevonden voor medewerking, aangezien hij ln do toekomst allicht een brug zou moe ten leggen. De heer C. van Langen, oordeelende te spreken namens alle belanghebbenden, meent het bestuur dank te moeten zeggen voor de zeer belangrijke verbetering van het vaarwater, waarvan zeer veel en door zeer velen wordt geprofiteerd. Spr. vroeg verder of er al eenige zekerheid bestaat, omtrent herstel de kluft aan den Stutdijk, bij den overgang do spoorlijn Noordscharwoude dorp-station Door den Voorzitter werd geantwoord, dat gecorres pondeerd is met de Spoorwegdirectie en dat opdracht is verstrekt aan den opzichter der maatschappij, zoodat dit nu wel spoedig in orde zal komen. Na de rondvraag deelde de Voorzitter nog een en an der mee met betrekking tot den Donkeren weg. Dg heer A. Overtoom was wel bereid bevonden de uit zicht belemmerende mispelboomen aldaar wat in te snoeien, gevoelde echter niet veel voor verwijdering. Bij nadere bespreking bleek hij niet ongenegen, voor meer afdoende verbetering een strook van zijn land te willen overdoen aan den polder. Wilde de verbetering wat meer afdoende zijn, dan werd het noodig geacht de bocht al daar weg te werken, waartoe men dan ook een gedeelte grond van den heer J. Ursem zou moeten overnemen, wellicht ook een klein gedeelte van den heer Wonder. Laatstgenoemde verklaarde al aanstonds daartoe bereid te zijn. Algemeen achtte men den toestand aldaar met het tegenwoordige verkeer onhoudbaar. Nu bracht de Voorzitter echter nog een bezwaar ten berde, n.1. dit, dat het gedeelte weg door het z.g. oud- land, particulier eigendom is. Het is dus wel gewenscht indien tot verbetering wordt overgegaan den weg door den polder wordt overgenomen. Na eenige bespreking werd het Dag. Eestuur gemachtigd met de betrokkenen in onderhandeling te treden. Hierna werd de vergadering gesloten met den wensch, dat de besluiten in het belang van den polder zullen mo gen wezen, terwijl dank werd gebracht voor de wijze, waarop de zaken waren besproken. DONDERDAG 10 APRIL. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 7% uur, Bijeenkomst. ZONDAG 13 APRIL 1030. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Callantsoog, vöorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Bevesti ging van lidmaten. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Afscheid van de ontslagen Leerlingen; begroeting van de nieuwe Leden. Onderwerp: Bedrlegelijke wegen. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Bevestiging van nieuwe leden. Huisduinen, geen dienst. Barsingeidiorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Deetman. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Avondmaal. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Be vestiging nieuwe leden. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Be vestiging van Lidmaten. Collecte. Oosterland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Avondmaal. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Sohagerbrug. Schagerbrug voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Coll. Fonds Noodl.Kerken en Personen. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Staal. Sint-Maarten, voorm. 9V& uur, Ds. Tinholt. Bevesti ging lidmaten. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Kruizinga. Heerhugowaard, zie Veenhuizen. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Verwaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te:» Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Avondmaal. Nieuwe Niedorp, geen dienst, vacature. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. "Nam. 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Kon voor enkele jaren deze ziekte nog maar alleen eenigermate tegengegaan worden door afplukken en verbranden der rondknoppen ln den winter, thans heb ben wij in een bespuiting met Californische pap een middel, waarmede tegen deze ziekte zeer bevredigende, bij herhaling gedurende eenige jaren zelfs vrijwel afdoen de rpsultaten verkregen kunnen worden. Het tijdstip voor die bespuiting is nu reeds aangebro ken. Men moet nl. spuiten als de struiken zoover zijn uit geloopen, dat de blaadjes en bladsteeltjes en de bloem knopjes zeer duidelijk afzonderlijk te zien zijn. De grootste blaadjes kunnen uitgespreid iets grooter dan een kwartje zijn. Men spuit met één deel Californische pap van de ge wone sterkte (20° Beaumé) op 5.3 deelen water. Gemaks halve kan men dus zeggen 1 op 5, waarbij het water wat ruim genomen wordt. Er moet overvloedig gespoten worden, zoodat alle dee len van de struik dus ook alle rondknoppen, goed mot de pap bevochtigd worden. De werking berust n.1. op het feit, dat de galmijtcn, die d§ rondknop veroorza ken, door de aanraking met het op de oude rondknop pen aanwezige pap-residu sterven, wanneer zij deze knoppen willen verlaten. Er is eenige kans op bescha diging (een lichte verbranding) der blaadjes, doch deze beschadiging heeft slechts in zeer enkele gevallen een eenigszins ernstig karakter gekregen, misschien door bij de spuiting gemaakte fouten. Het is gewenscht alle struiken van een complex te be spuiten, daar anders in den zomer vele mijten weer van de onbehandelde struiken naar de behandelde overge bracht w rden cn daar weder rondknoppen doen ont staan. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de op verschillende plaatsen werkzaam gestelde ambte naren. NOORDHOLLANDSCH LANDBQUWCRE- DIET N.V.. GEVESTIGD TE ALKMAAR. Aan de op 28 April n.s. te houden Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders zal door Commissa rissen worden voorgesteld het dividend over 1929, zoowel op de preferentie als op de gewone aandeelen, te bepalen op 6 Op de preferente aandeelen werd in mindering hierop in November 1929 reeds een interim-dividend van 3 betaalbaar gesteld. JULIANADORP. Het bouwen van een burgerwoonhuis op een perceel tje grond naast de Zuivelfabriek aan de Schoolvaart voor den heer G. Jongh, is eveneens opgedragen aan den heer J. de Graaf, aannemer alhier. Aan den heer D. de Graaf Jz., timmerman aan da Kortevliet, te Koegras, is door de N.V. van den Berg'a Kweekerijen opgedragen, het maken van twee beton- nen bruggen over de Doggersvaart. Vor slechts een matige opkomst hoeft Woensdag' avond ds. E. R. Damsté in de Ncd. Herv. Kerk zijn. aangekondigde lezing gehouden over „De geloofsver volgingen in Rusland", welke vervolgingen op zijn zachtst uitgedrukt, voor alle menschen die geloovon en zich interesseeren voor hun kerken, wie of zij ook mogen zijn, een ware marteling is. Reeds hebben de bladen al kolommen vol hierover geschreven, mara in de lezing zijn thans citdten van brieven inge- lascht, geschreven door menschen, die van de ver drukkingen in het groote Rusland te lijden hebben, en dan blijkt toch maar al te duidelijk, dat wat ook de bladen schreven, waarheid is geweest cn is. Wil men nog iets meer hiervan hooren, men ga dan heden (Donderdag)avond naar de kerk te Huisduinen, waar nogmaals deze lezing zal gehouden worden. Woensdagmorgen trok de heer M. Smit, Official Ford Dealer alhier, met file van 12 luxe en vracht auto's en chasis, begunstigd door prachtig weer, reeds vroeg door het dorp, om deze op de Schagcr Paasch- tentoonstelling te presenteeren. Ook alhier had het voorbijrijden aller belangstelling. Het bouwen van een dubbel woonhuis bij de Coöp. Zuivelfabriek „Koegras", gemeente Callants oog, is opgedragen aan den lieer J. de Graaf, aan nemer alhier. Aan Jan Keuris, dienstplictige der lichting 1924, is door den Minister van Defensie voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens persoonlijke onmisbaarheid. Door Gedeputeerde Staten is het besluit van den Anna Paulownapolder tot vernieuwde uitgifte in erf pacht voor ten hoogste dertig jaren aan wed J. Wai- boer en L. de Jong, beiden wonende in deze ge meente, goedgekeurd. Door den Minister van Defensie is aan P. J. Kui per, dienstplichtige der lichting 1928, met ingang van 15 Juni 1930 voorgoed vrijstelling van den dienst plicht verleend, wegens kostwinnerschap. BREEZAND. Voor den heer C. Koorn zal door aannemer A. A. Schouten een schuur worden gebouwd aan -den Schorweg. Ten behoeve van Mej. Wed. Kruithof, alhier, zal aan den Ooster Zandvaartsweg een woonhuis worden gebouwd op een perceel land van den heer C. Bakker. De bouw zal worden uitgevoerd door aannemer A. Schouten. 'T ZAND. Na onderhandsclie overeenkomst zal door de fa. Docns en Schilder alhier voor C. Burger een nieuwe boerderij op de plaMs van diens onlangs afgebrande hofstede worden gebouwd. De kleine zanger aarzelde. Misschien willen de vogels niet antwoorden als ik roep, nu jullie hier bent," zeide hij. „Vroeger had ik maar even te fluiten, en te roepen en ze kwamen." Doch Billy, Jerry en Redneb bleven bij den zanger er aan dringen, dat hij de vogels zou roepen en ten slotte stemde hij toe. Hij legde zijn luit neer, bracht zijn handen aan den mond en onmiddellijk liet hij den kreet van een kraai hooren, een kreet, die opsteeg tot boven de hoo rnen en heel ver hoorbaar was. Toen volgde een stilte. Billy en zijn vrienden hielden den adem in en wachtten in spanning. Opnieuw bracht de kleine man zijn handen aan den mond en opnieuw floot hij en toen Plotseling werd het klapwieken van vogels i hoord. Billy zag. dat de lucht boven dc laan verdon kerd werd door de vleugels van myriaden van vogels. „Kom hier, kom hier," zeide de zanger met een zachte, kalmeerende stem. „Kom gerust hier. Deze drie jongens hij wees daarbij op Billy, Redneb en Jerry, zijn mijn vrienden en zul len jullie geen kwaad doen. Komt naar beneden en een beetje met ons praten. Waarop de kraai en ophielden in de lucht te vliegen en als een wolk naar beneden kwamen en op den grond gingen zitten. Hebben jullie wel meer dergelijke vogels gezien?

Schager Courant | 1930 | | pagina 6