DE LANGENDIJKER GROENTENVE" INGEN. Sport van Zondag. Marktberichten. Ook de geloofsbrieven der benoemde molenmees- ters van de polders B. en R, waren in orde en ook hier heeft de vergadering geen bezwaren tot toela ting. Rekening en begrooting. De heeren Rezelman, Rademaker en Eriks hebben de rekening 1929 en de begrooting 1930 nagezien en rapporteeren in gunstigen zin. De rekening van het algemeen bestuur gaf aan: ontvangsten f34147.73, uitgaven f 25925.00batig saldo f8222.72M, die der slooten en wegen: ontvangsten f48514.99uitgaven f 45155.03, batig saldo f 3359.96K. Ten aanzien van de begrooting voor 1930 wordt door de commissie opgemerkt dat de lasten voor al gemeen bestuur onveranderd zijn gebleven, die voor slooten en wegen van f6.50 op f7.50, wat wel veroor zaakt wordt door den post fGOOO voor het teren van wegen, Aan den penningmeester wordt een woord van lof gebracht voor zijn accuraat beheer en dank voor de verstrekte inlichtingen. De Voorzitter dankt de commissie voor haar zorg vuldig en accuraat onderzoek. De rekening wordt goedgekeurd. Als de begrooting in behandeling genomen zal wor den blijkt, dat nog niet zoo gemakkelijk te gaan, want de Voorzitter verzoekt om een zeer groot aan tal cijfers in de verstrekte afdrukken te wijzigen of aan te vullen en we vroegen ons af of er wellicht een oude begrooting was verstrekt of één zonder cij fers. Maar toen dan de begrooting was bijgewerkt, informeerde de heer Bruin, of het Bestuur goed over wogen had, waarom de post kosten van administratie en den post onderhoud kunstwerken respectievelijk f800 en f1500 lager waren uitgetrokken. De Voorzitter deelde mede, dat verleden jaar, in verband met de hervormde boekhouding een groot aantal boeken voor jaren lang was aangeschaft en dat de opzichter de onderhoudswerken had ge raamd, en oordeelde dat het uitgetrokken bedrag voldoende was. De heer Bruin zegt dan verder, dat afgescheiden van de kleine foutjes, die pas veranderd moesten worden, hij een woord van dank brengt aan de sa menstellers van de begrooting, voor de mooie uit breiding die aan de begrooting is gegeven. De Voorzitter zegt, dat gemeend is den Hoofdinge landen een zoo overzichtelijk mogelijke begrooting te moeten verschaffen, de hoofdingelanden toch zijn de bestuurders Van den polder. De heer Rademaker merkt op, dat de meening zou kunnen worden gevestigd als zou de commissie de begrooting zoo slecht hebben nagezien, maar van die herstellingen was toen nog niets bekend. De Voorzitter bevestigt dat de commissie er niets aan kan doen. De begrooting wordt goedgekeurd. Machtiging wordt aan het Dag. Bestuur verleend om een tijdelijke kasgeldleening van f 10.000 te slui ten tegen ten hoogste '5 Door bemiddeling van het. Hoogheemraadschap is de polder in het bezit gesteld, uit het archief van de Hondsbossche, van een volledig stel kadasterkaarten. Deze zijn evenwel na 1826 niet meer bijgewerkt en waar liet hier een belangrijk bezit voor den polder betreft, wordt goedgevonden dat de kaarten worden bijgewerkt. De kosten zullen bedragen f250 k f300. De nieuwe heemraad. Volgt de benoeming van een heemraad, aftredend de heer De Wit. die voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenscht te komen, wegens hoo- gen leeftijd en gebrekkig gehoor. Tot stemming overgaande, worden 10 stemmen uit gebracht op den heer .T. C. Bruin, 2 op den heer H. Rezelman, 2 op den heer G. Rademaker en 1 op den heer .T. Schilder. De heer Bruin neemt de benoeming aan. dankt voor het in hem gestelde vertrouwen, doch deelt mee de post met angst te aanvaarden. Het wegen- vraagstuk vraagt veel van de heemraden en is uiterst moeilijk op te lossen. Spr. wijst op de critiek die gauw wordt uitgeoefend, en ook op het, spreek woord, de beste stuurlui staan aan wal. Alhoewel spr. wel eens met den dijkgraaf van meening zal ver schillen, hoopt hij toch dat. zij gezamenlijk zullen op trekken om de belangen van den polder te dienen. De Voorzitter feliciteert den heer Bruin en hoopt gezellig en vriendschappelijk samen te werken. De vrees voor moeilijkheden ziet. spr. niet. zoo, we zijn met ons allen om ze onder de oogen te zien en we zullen ons best zoo veel mogelijk doen En wat de cri tiek betreft, er is één groote troost, als de wegen niet deugen, dan is de schuld niet aan de heemraden, maar dan is spr. het die het niet goed doet. Maar we zullen ons oog houden op de wegen cn ook op de be langen van de ingelanden. Er is nog een spreek woord, n.1. dat er is een gulden middenweg. Algemecnc felicitatie volgt. De rondvraag. De heer Bruin wijst er op, dat de vleugels van de grinthokken te ver op den weg komen. Zal in voorzien worden. De heer Rezelman wijst op een stukje egalement, waarvan 'de kant te veel door kippen is uitgekrab- beld, cn ook slecht bevaarbaar is. De Voorzitter deelt mee, dat er meer klachten ko men over de minder goede bevaarbaarheid der sloo ten en spr. herinnert nog eens aan den minder goe den toestand, waarin den baggermolen zich bevindt. Zoodra de opzichter een begrooting van kosten weet, zal heslist moeten worden of de baggermolen in or de gemaakt moet worden of da.t de polder moet la ten baggeren. Tegelijkertijd zal dan de kwestie aan hangig worden gemankt, of een schuitenhuis al of niet zal worden gebouwd. Voor dat tot sluiting wordt overgegaan, wendt de Voorzitter zich tot de scheidende hoofdingelanden Eriks en Zeeman. Spr. bedankt ze voor hetgeen ze met ernst en lust voor den polder hebben gedaan en acht het betreurenswaardig, dat ze hier geen zitting meer zullen nemen. Maar men heeft zich te onder werpen aan den wil der ingelanden. Spr. richt zich vervolgens tot den heemraad De Wit, die vanaf 1S86, dus 44 jaren bestuurslid is geweest en die van het eerste oogenblik af altijd op eigen boe nen stond, en nooit anders heeft gedaan dan de be langen van den polder, zooals hij die zag te dienenen die altijd heeft getoond een ijverig bestuurslid te zijn. Maar er is een tijd van komen en een tijd van gaan, de tijd van scheiden is nu daar. Spr. hoopt dat de in gelanden den heer De Wit dankbaar zullen zijn en spr. dankt den heer De Wit hartelijk voor alles wat hij heeft gedaan in het belang van den polder en hoopt dat bij er in zijn verder leven nog veel van zal mogen genieten. De heer De Wit dankt voor deze woorden en hoopt dat het Dag. Bestuur pleizierig met zijn opvolger zal samenwerken. De heeren Eriks en Zeeman danken den Voorzit ter voor zijn vriendelijke woorden. Hierna sluiting. SPARTA. Zondag trok Sparta I naar B.K.C. (Breezand-Klelne- sluis-Combinatic) om aldaar voor de 3e ronde van den Goudenkruiswedstrijd te spelen. In een door Spr. matig gespeelden wedstrijd won Sp. met 21. nadat B.K.C. met de rust met 10 had voor gestaan. Na rust maakten Watertor en R. Rus echter 2 doelpunten voor Sp.. zoodat Sp. op het kantje af won. Sparta 2 ontving thuis het wederom opgerichte Geel wit uit Den Helder. Spoedig neemt Sp. de leiding na eenige gemiste kansen door Plakman, doch Geel-Wit weet gelijk te maken. Leeuwenkamp kogelt daarna on houdbaar in, doch nogmaals maakt Geel-Wit gelijk. Als Van Geelen Sp. voor de 3e maal de leiding geeft, staan zij deze niet meer af en voordat scheidsrechter Watertor het einde heeft gefloten, heeft Geel-Wit-keeper 7 maal mogen visschen, zoodat Sp. 2 dezen wedstrijd met 72 won en tevens in het bezit kwam van de voor dezen wedstrijd uitgeloofde medaille. WIERINGEN. Succes-nlenws. Zondag had de opening plaats van het voetbalterrein, dti had een heele verandering ondergaan, n.m. vergroot en geheel naar de eischen des tijds ingericht. Begunstigd door het mooie voorjaarsweer, trad de V.V. Succes en de V.V. Uitgeest aan, begeleid door de pauziekvereeniging Harmonie, en maakte een rondgang door Hippolytushoef Op het terrein wachtte een groote menigte, die eerst door den Voorzitter van Succes, werden toegesproken. Daarna sprak de Edelachtbare heer L. C. Kol ff. voorzit ter en leden, woorden van waardeering toe, en wenschte Succes met haar nieuwe terrein een goede toekomst toe. Hierna knipte de burgemeester het lint door en een' breede schare toeschouwers vulden weldra de omheining van het terrein. Om half drie blaast Metselaar de elftallen bijeen en liet, na getost te hebben, beginnen. Beide elftallen zijn volledig en een mooie vlugge wedstrijd ontwikkelt zich spoedig. Na een kwartier te hebben gespeeld, is het D. Kooij, die Succes de leiding bezorgt V.V.U. pakt flink aan, doch de achterhoede van Succes zendt alles retour. Opeens een mooie voorzet en V.V.U. maakt gelijk, doch de Sucoessers weten voor rust weer de leiding te verove ren. Na de rust hetzelfde spel, van beide kanten komen de aanvallen, en als een V.V.U.-man hoog voorzet, grijpt de S.-keeper het leer, doch een V.V.U.-speler loopt hard op den keeper in en de gelijkmaker belandt in het S.- doel. Ook de keeper schijnt eenigszins hard aangevallen te zijn. Verder weer een gelijk opgaanden strijd, doch na eenlgen tijd weet V.V.U. de leiding te nemen. Dit is te bar, en luid aangemoedigd door een talrijk publiek, weet Montelis even voor einde den stand gelijk te ma ken. Er wordt nog hard voor de leiding gewerkt, doch nog eenige minuten en het is einde. Door het gelijke spel wordt 2 keer 7% minuut verlengd, doch bracht geen verandering in den stand, zoodat V.V.U. als gast de medaille, die voor dezen wedstrijd disponibel was gesteld, door Gebr. Vroone, later door den Voorzitter aan den aanvoerder van V.V.U. onder dankzegging voor den aangenamen wedstrijd werd uitgereikt Een gezellig bal besloot deze voor Succes aangenamen feestdag. OUDKARSPEL. D.T.S. n—Hollandia III 3—1. Met bovenstaanden uitslag moest Hollandia ni in de D.T.S.-reserves wel hun meerdere erkennen. NIEUWE XIEDORP. N. Niedorp IVron© I, 30. N. Niedorp-adsp.Hollandia B-adsp., 12. N. Niedorp I is er door een 30-overwinning op de kampioen van afdeeling 1 B: Vrone I, in geslaagd de vijfde ronde voor het Gouden Kruis te bereiken, wie of hier de volgende tegenstander voor is, is nog niet bekend. N.V.V. had invallers voor Sepers en Strijbis, Vrone had één Invaller, Reeds spoedig na den aanvang trof een schitterend schot van onzen linksbuiten doel, dit doelpunt werd echter, wegens buitenspel geannuleerd. De uitvallen van Vrone liepen meestal op niets uit, door de hechte N.N.-verdediging. Een goede omhaal van den rechtsbinnen, later rechtsbuiten, was N.V.V. haar eerste doelpunt. Een kogel van onzen linksbin nen werd er door den bovenlat schitterend uitgehou den. Dit zelfde overkwam ook Vrone na de rust. Rust. ging in met 20. Na de rust werden wel heftige pogingen door Vrone ln het werk gesteld, om den aohterstand - te verkleinen, maar ondanks goed spel van hun kant bleven doel punten uit, het suces kwam aan den anderen kant, bij ver uitloopen van den Vrone-keeper, wist de N.N.-mid- voor het derde doelpunt in het verlaten doel te depo- neeren. Hiermede was het pleit zoo goed als beslecht. Vrone is ons als vierde klas K.N.V.B.'er wel een weinig tegengevallen. Scheidsrechter Swart zal in zijn loopbaan wel eens beter gefloten hebben dan hier in N. Niedorp het geval was. De adspiranten konden het tegen de be ter spelende Hollandia B-adspiranten niet bolwerken, hoewel zij tot na de rust de leiding hadden gehad. Een volgenden maal weer met nieuwen frisschen moed begon nen, jongens. Eerste Paaschdag speelt ons tweede elftal tegen Aartswoud I, terrein Zuiderzee, een medalllewedstrijd. Alweer moeilijkheden voor den uitvoer onzer tuinbouwproducten. Van de zyde van Dtiitschland voor Langendjjk een noodlottig verschijnsel. Middelen ter afwering. Weer slechte prijzen deze week. Prijzen van roode, gele en witte kool loopen achteruit» Uien waardeloos. Idem peen. Het is, of de moeilijkheden voor den tuinbouw zich maar blijven opstapelen: eiken dag weer hoort men iets nieuws en het is zelden iets goeds. Nog pas lazen we de mededeeling van de directie van den Landbouw, waarbij de rijkslandbouwconsulent te Berlijn er de aandacht op vestigt, dat in den loop der vorige maand een aantal le den van den Rijdsdag, voormannen van het „boeren- front", een aantal voorstellen bij den Rijksdag aanhan gig hebben gemaakt, welke bijna alle de strekking heb ben, aanmerkelijke verhooging van invoerrechten op land en tuinbouwproducten. De voorstellen houden o.m. ook in, aan de rijksregeering te verzoeken onverwijld onder handelingen te openen met die staten, ln de handelsver dragen waarmede o.a. tarieven voor aardappelen, voort brengselen van de fruit- en groenteteelt, zuivelproducten, eieren zijn vastgelegd, teneinde los te komen van die ta rieven, en. Ingeval van nood, die verdragen op te zeggen. Dit voorspelt dus niet veel goeds. En de Langend ijker is „op zijn dood" voor protectiemaatregelen, door Dultsch- land, te nemen of reeds genomen. Het in December 1925 gesloten Nederlandsch-Duitsche handelsverdrag heeft zich door zijn zware invoerrechten bedenkelijk doen ge voelen en den afzet onzer producten aanmerkelijk be lemmerd, vooral ook door de zeer lage prijzen, welke voor bijna alle producten werden gemaakt. Het Is voor Langend ijk oen levensbelang, als Duitscbland alnemor blijft in volle kracht De koopkracht der Duitsche be volking was. echter gedurende de laatste jaren beneden het normale peil, wat voor onze tuinders een veeg tee- ken was niet alleen, doch wat ongetwijfeld oorzaak ls geweest, dat de Langendijker tuinbouw niet die resulta ten heeft opgeleverd, welke bij een bloeiende Duitsoh- land waren, te bereiken geweest De laatste jaren liep onze uitvoer naar dit land met 12 pet. achteruit, maar toch bedroeg deze 55 pet. van onzen totalen tuinbouw- export. Nu moge men beweren, dat er slechts één middel is, om dezen achteruitgang stop te zetten en dezen ex port te herstellen, n.1. door het leveren van prima kwa liteit in goedé sorteering en behoorlijke verpachting, we zijn er niet zeker van, of dit middel ook tot het doel zal leiden. Ongetwijfeld en zonder eenig voorbehoud moet dit middel worden toegepast, want deed de Langendijker tuinder het niet, dan was het onherroepelijk met zijn uitvoer naar Duitschland en alzoo met zijn bestaan ge daan. Dooh men vergete niet, dat ook andere landen hun aandacht wijden aan middelen die hun afzetmogelijkheid vergTooten, zoodat men wel begrijpe dat de aangepre zen middelen nog niet een panacée vormen tegen deze kwaal. Dat de toestand niet bizonder gunstig is, is ook deze week weer overduidelijk gebleken. Als toch uien en wor telen worden verkocht voor 10 cent per 100 Kg., dan tee kent dit toch ongetwijfeld eenigszins den toestand. Als Deensche witte kool, bij een gunstige afname van Ame rika, nog voor f 100 en minder per spoorwagen van 10000 Kg. van de hand moet worden gedaan, alzoo ver beneden den productieprijs, dan is dit een zeer ongezonde eco nomische toestand. Als deze toestanden zich locaal ver toonden, dan kan men er vrij zeker van zijn, doch zij blijken overal elders ook te bestaan. Deze moeilijkheden in het land- en tuinbouwbedrijf zullen bijv. aanleiding zijn tot een buitengewone ver- gadering van den Katholieken Ned. Boeren- en Tuin- dersbond, waarop de crisis zal worden besproken, en tevens middelen worden gezocht om de uitbreiding er van tegen te gaan en haar gevolgen zooveel mogelijk te temperen. In de sectievergaderingen, zal antwoord worden gezocht op deze vragen. 1. wat kunnen de boeren en tuinders zelf doen? 2. wat kunnen de land en tuinbouworganisaties doen? en 3. wat kan de Re geering doen? Nu we gauw half April schrijven, kan van een nog grooter aanvoer aan onze veilingen worden gesproken. Door de achteruitloopende prijzen was de aanvoer ech ter minder groot dan hij bij stationnalre of oploopen- de markt zou zijn geweest. Aan de veiling van Langen dijker Groentencentrale te Broek op Langendijk werden 127 spoorwagens van 10.000 K.G. groenten aangevoerd, aan die van den Noordermarktbond te Noordscharwou- de zelfs nog 214 spoorwagens! Het was met de roode-koolprijzen weer danig mis deze week, aanmerkelijk slechter dan de vorige. Maan dag werd als hoogste prijs aan de Broeker veiling bij uitzondering f 9.20, aan de veiling te Noordscharwoude f 10.30 besteed. Voor de grootste werd toen reeds min der dan f 5.50 betaald, te Noordscharwoude ruim f 5. Was Dinsdag weer een klein herstel ingetreden, vol gende dagen was het al bijzonder slecht, zoodat Vrijdag aan de Broeker veiling als hoogste prijs voor het meest gezochte kleingoed niet meer dan f 8.20 werd gemaakt. Wel was aan de veiling van den Noorder marktbond de prijs eenigszins gunstiger, doch boven de f 9 werd maar weinig verkocht. Nog erger had de groote soort kool van de inzinking te lijden. Donder dag werd er zelfs nog voor f 2.60 verkocht. Vrijdag voor f 3. Zaterdag was het weer iets beter: aan de Broeker veiling noteerde de roode kool toen f 4.8010.10 voor eerste soort, doch slechts f 2.705.50 voor tweede soort of doorschot. Aan de veiling te Noordscharwoude waar geen afzonderlijke noteering voor le en 2e soort wordt gegeven, lagen de prijzen tusschen f 3.20 en. f 8.80. De aanvoer beliep aan beide veilingen in totaal 140 spoorwagens, waaraan meer dan 100 te Noordschar woude. Evenmin konden de prijzen der gele kool zich hand haven. Aanvankelijk bracht deze nog f 68.40 op, doch deze prijzen liepen in den loop der week aanmerkelijk terug. Zoo werd aan de Broeker veiling Vrijdag van f 3.306.30 besteed, terwijl Zaterdag, wanneer gewoon lijk de prijzen beter zijn dan op andere dagen, niet meer dan f 35.50 werd betaald. Te Noordscharwoude was de noteering op Vrijdag en Zaterdag respectie velijk f 5.108.50 en f 3.807.90. Uit de aangevoerde quanta bleek, dat de voorraden van deze koolsoort beginnen te slinken: nog geen 60 wagens beliep de aanvoer, waarvan ongeveer 40 aan de Broeker veiling. Bijzonder slecht liep het ook met de Deensche witte. De allermooiste kool' van de meest gewenschtê grootte, kon alleen bij hdoge uitzondering een prijs boven de f 2 maken. Overigens bleef ze daar bijna steeds beneden. Herhaaldelijk werd voor groote, eerste kwaliteit, een gulden of minder betaald. Aan de Broeker velling werd nog kool verkocht voor 50 cent en aan die te Noord scharwoude kwamen eiken dag prijzen van 60 cent per 100 K.G. voor. We hoorden de stelling verkondigen, dat het missóhien maar gelukkig is, dat de Deensche witte kool dit jaar tegenvalt, daar men in het tegen gestelde geval zou kunnen verwachten, dat het volgend jaar nog meer van deze kool zou zijn verbouwd. Dit jaar reeds beeft de groote voorraad zich op de prijzen gewroken. De aanvoer beliep in totaal nog 118 spoor wagens, waarvan 86 te Noord scharwoude. Zoo best al het verleden jaar met de uien ging, zoo slecht gaat het nu. Bij de in de afgeloopen week be stede prijzen mag men van onverkoopbaar spreken. Maandag brachten ze ongeveer f 1.20 op, Woensdag minder dan f 1, Vrijdag werd eh aan de veiling te Noordscharwoude f 0.400.60 voor betaald, aan de ^roeker veiling f 0.10—0.40, niet per K.G., doch per 100 K.G.Uitzicht op verbetering bestaat er op dezen tijd niet veel meer, zoodat men mag verwachten, dat ze weldra als bemesting zullen kunnen dienen. Drie lingen golden van f 0.5O—0.90; grove uien van f 0.60— 1.60. Voor peen was de belangstelling ook beneden het nulpunt gedaald. Aanvankelijk nog f 1.101.80 voor groote opbrengende, werd Vrijdag aan de Broeker veiling f 0.10—0.30 betaald. Zaterdag f 0.4O—0.70. Bieten brachten van f 0.700.80 op. De aangevoerde aardappelen golden f 1.30 voor de blauwe en f 1.40—1.50 voor bravo. ALKMAAR, 12 April. Op de heden gehouden veemarkt waren ge prijzen als volgt: 32 paarden f 100—300, 39 melkkoeien f 240—410, 315 nueht. kalveren f 8—27, fokkalveren f 13—30, 156 overhouders f 31—40, 8 lammeren, 93 biggen f 24—35, 10 bokken en geiten f 14—15, kleine bokjes f 1.50. ALKMAAR, 12 April. Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren aange voerd 119 kisten en 17 korven; 4 hanen. Prijs f 1.35-1.50 Handel vlug. ALKMAAR, 12 April. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.750.82%, 2e soort f 0.700.75, per Kg., eieren (groothandel) f 4.755, eendeleren f 4.25. ALKMAAR, 12 April. Aanover: 270000 kipeieren 5658 Kg. f 4.504.80, 58 —60 Kg. f 4.60—4.90, 60—62 Kg. f 4.80—5.10, 62-^-64 Kg. f 4.90—5.60, bruine 60—65 Kg. f 4.80—5.60, 70000 eend eieren f 4.504.80. noordscharwoude, 12 Aug. Uien f 0.400.90, drielingen f 0.50—0.60, grove f 1.20— 1.60, peen f 0.400.70, peen kleine f 0.60, roode kool f 3.20 —8.80, gele kool f 3.80—7.90, Deensche witte kool, f 0.80 1.80, kroten f 0.80 per 100 Kg. Aanvoer: 7000 Kg. uien, 4200 Kg. peen, 229400 Kg. roo de kool, 36800 Kg. gele kool, 111000 Kg. Deensche witte kool, 1200 Kg. kroten. NOORDSCHARWOUDE, 14 April. Uien f 0.801, drielingen f 0.20—0.30, grove f 1.20— 1.60, peen f 0.30, peen kleine f 0.30, roode kool f 2.90— 7.60, gele kool f 3.205.10, Deensche witte kool f 0.60 —2.10 per 100 Kg. Aanvoer: 3300 Kg. uien, 2100 Kg. peei), 27100 Kg. roode kool, 5300 Kg. gele kool, 33400 Kg. Deensche witte kool. W ARM EN HUIZEN, 12 April. Roode kool le kw. f 37.60, 2e kw. f 1.905,,gele kool le soort f 5.605.80, 2e soort f 2.90^—4.40, witte kool le soort f 0.601.70, uien f 0.601.10, grove uien f 1.20— 1.70 per 100 Kg. Aanvoer: 82475 Kg. roode kool, 2800 Kg. gele kool, 14250 Kg. witte kool, 3300 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 14 April. Roode kool lo kw. f 2.805 per 100 Kg. Aanvoer: 2200 Kg. roode kool, BROEK OP LANGENDIJK, 14 April. Roode kool f 4.408.30, gele kool f 3.904.80, Deensche witte kool f 0.601.60, uien f 0.70, grof f 0.90 per 100 Kg. Aanvoer: 15000 Kg. roode kool, 100^0 Kg. gele kool, 10000 Kg. Deensche witte kool, 1400 Kg. uien. ALKMAAR, 14 April. Aardbeien f 0.08, perziken f 0.24 per stuk, bloemkool f 1222, kropsla f 3.807, per 100 stuks, gele kool f 3.80 6.90, roode kool f 5.809.30, uien f 0.90 per 100 Kg., prei f 1.90—4.40, rabarber f 717, raapstelen f 22.40, radijs f 4.206.90 per 100 bos, postelein f 0.S20.98, spi nazie f 0.42—0.59 per bakje, witlof I f 3.80—5.20, H 1.50 2.60 per 100 pond. AMSTERDAM, 14 April 1930. (Boerennoteering). Witte tarwe f 10.2510.75, roode tarwe f 1010.50, rogge f 7.508, chevalier gerst f 7.50 8, haver f 6.507, duiveboonen f 1415, -.paardeboo- nen f 99.50, groen erwten f 8.509.50, vale dito f 89.50, per 100 Kg., karwijzaad f 19.5020, blauw maanzaad f 1718 per 50 Kg. AMSTERDAM. 14 April 1930. Aardappelen. (Bericht v.d. mak. J. Knoop). Zeeuw- sche bonten f 22.30, id. blauwen f 2.402.90, id. bra- vo's f 1.401.50, id. eigenheimers f 1.151.25, id blauwe poters f 1.251.40, id. bonte poters f 1.251.40, id Be velanders f 1.101.30, LJpolder Eigenheimers f 1.10— 1.20, id. bravo's f 1.30—1.40, id. Bevelanders f 1,10— 1.30, Andijker blauwen f 22.10, ld. bonten f 22.10, Noordholl. roode star f 1,60, Anna Paulowna zand f 1.25 1.50, Hljjegommer zandaardappelen f 1.251.50, alles per H.L.; Winter Malta f 9—9.50. per 100 Kg., Flak- keesche eigenheimers f 1.151.25, Spuische eigenheimers f 1.15—1.25 per H.L. AMSTERDAM, 14 April 1930. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 600 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 108115 ct., 2e 92105 ct., 3e 76—86 ct., mindere soorten 6672 ct, per Kg. slachtgewicht; 600 melk- en kalfkoeien f 275— 380 per stuk; 96 vette kalveren le kw. 8490 ct., 2e 7684 ct., per Kg. levend gewicht, 245 nuchtere kalve ren f 812, 55 schapen f 3842, 600 vleeschvarkens 90110 Kg., 8485 ct, Varkens (zware) 8284 ct, vette varkens 7962 ct per Kg. slachtgewicht; 66 paarden f 100—200. ALKMAAR, 14 April 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 87 vette koeien f 250480, handel goed; 6 vette kalveren f 5075, vette kalveren per Kg. f 11.40, 254 Nuchtere kalveren slacht f 822, fok f 1828, 600 vette varkens per Kg. f 0.670.71, zouters per Kg. f 0.80. Handel stug. Verschillende berichten. Noodlottige twist te Eindhoven. Over een duivenkwestie. Een der twis tenden doodgestoken. Twee families in het ongeluk gestort. Zondagavond om half tien heeft in de Tongelre- schestraat te'Eindhoven een gruwelijk drama plaats gehad, dat twee families in het ongeluk heeft gestort. In het café van den heer de Beer, een bekend café voor d ui venhouders, bevond zich op dat uur de circa 55-jarige A. Smits van de Kempensche baan, die met eenige vrienden een dhi venpraat je hield. Op dat oogenblik kwam de 44-jarige coiffeur A. H. B. uit de Bosboomstraat binnengestapt, lichtelijk aangeschoten. Ook hij nam aan het gesprek deel. Het gesprek liep over een duif van S., die vorige week tegen den an tennedraad van B. gevlogen was. Beide personen wo nen n.1. bij elkaar in de buurt. Zij hadden over deze kwestie de laatst dagen al meer woorden gehad, maar Smits gaf thans aan B. ten antwoord: Ik wil niets met je te maken hebben. Na een woordenwisseling daagden B. en S. elkaar tenslotte uit cd ging het tweetad naar huiten. Enkele oogenblikken later kwam een voorbijganger het café binnen om te zeg gen: Gaan jullie eens mee naar buiten kijken, bij de heg ligt er een. Zij gingen daarop, naar buitc-n cn om den hoek van het café lag S. vermoord. De politie en een dokter werden onmiddellijk gewaarschuwd. Toen de politie kwam, gaf de ongelukkige nog eenige tee kenen van leven, maar toen de geneesheer arriveer de. kon deze slechts den dood constateer, n. De on gelukkige had een messteek in den buik en in de linkerborst bekomen. He lijk is per brancard naar het politiebureau overgebracht, B. is na zijn daad naar zijn woning gevlucht en hoeft daar nog met zijn vrouw gesproken, waarbij een van zijn kinderen hem opmerkte: Vader, uw broek zit vol bloed. O, dat is niets, antwoordde hij, ik heb een paar klappen gegeven, maar ik zal toch even naar de politie gaan. B. heeft zich daarop inderdaad naar het politiehuureau begeven, waar hij mededeel de, dat S. hem een paar klappen had uitgedeeld en dat hij hem een paar klappen had teruggegeven, maar hij ontkende, S. t-e hebben vermoord, of dat. hij met een mes zou hebben gestoken. De jas en broek van B. zaten echter vol bloed. Daar B. nog onder den invloed van sterken drank verkeerde, heeft men het onderzoek verder opgeschort tot Maandagmorgen. Nader wordt gemeld, dat B. blijft ontkennen Smit met een mes te hebben gestoken. De commissaris van politie roept in vêrband hiermede 'n onbekende vrouw op, die in gezelschap van een meisje de vechtenden zou zijn gepasseerd. SLACHTOFFER VAN EEN HEKSERIJ GESCHIEDENIS. Massa^aanval van koelies op een assistent. Aneta seint uit Palembang: Van de onderneming Pagaralam, gelegen op 70 K.M. afstand van het station Lahat, distriet Pasemahlanden, afd. Palembangsche Bovenlanden, residentie Palembang, wordt gemeld, dat door koelies een massa-aanval werd gedaan op den assistent dier onderneming den heer J. H. Huygen. Bij het onderzoek is gebleken*dat men hier te doen had met een tjoelikgeschiedenis (hekserij) in verband met den bouw van een nieuwe theefabriek. Alle daders bekenden. De heer Huijgens werd zwaar gewond. VERGIFTIGDE LEVENSMIDDELEN GENUTTIGD. Btf een „voornaam" diner te Londen. Naar V.D. uit Londen verneemt, werden na afloop van een feestmaaltijd ln een hotel in het Westend van Londen, waaraan ongeveer 20 personen aanzaten, groo- tendeels vooraanstaande figuren uit politieke en handels kringen, werden de meeste personen, die aan het diner hadden deelgenomen, ziek onder vergiftigingsverschijn selen. Er wordt een onderzoek ingesteld, of misschien één der genuttigde spijzen de oorzaak der vergiftiging kan zijn. NIET tOO BEDOELD. (Gutierrez.) Trekt u zonder pijn? Zeker. Eerst deed ik mii nog wel eens pijn, maar nu ben 'k er handiger mee.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8