SchagerCourant Anna Paulownapolder. Het Altaar der Eer Derde Blad. De wegverbetering en de goede verstand houding tuscshen gemeente en polder. HOOFDPIJN Dinsdag 15 April 1930. 73ste Jaargang. No. 8646 Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den Anna Paulownapolder, op Za terdag 12 April 1930, des morgens 10 uur, in het Pol derhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf, secretaris de heer C. Keijzcr, opzichter de heer R. Dekker. Afwezig is de heer P. J. Waiboer, heemraad. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en deelt melde, dat de heer Waiboer af wezig is door ongesteldheid. Dat spijt ons allen zeer en spr. weet uit naam van allen te spreken, als hij den heer Waiboer toewenscht dat hij zoodra mogelijk rijn volkomen gezondheid zal herwinnen. De notulen wordetn gelezen, ze worden onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een tijdelijke kasgeldleening, tot ten hoogste f 250.000, het besluit tot uitgifte van erfpacht >*an grond aan wed. Waiboer en De Jong. Van den arbiter in het geschil met den aannemer Boltje is ontvangen het bindend advies dat do polder verplicht is de vordering van den aannemer, behou dens een kleine aftrekking, te betalen. Deze beslissing ls hot Dag. Bestuur geweldig tegengevallen en tegen het rechtvaardigheidsgevoel in, maar het is een bin dend advies, zoodat er niets aan te doen is. Door den aannemer van de sluis in den Oostdijk is het werk naar genoegen opgeleverd. Aan den hulpstoker B. Droger is op zijn daartoe ge- 'doen verzoek, om gezondheidsredenen, met ingang van 1 Maart eervol ontslag verleend. De woning bij gemaal I is met inbegrip van een schuurtje verhuurd aan K. Keuris, voor f4.50 per week. De verpachting van het grasgewas heeft opgebracht 'f2068 per jaar en onderscheidene perceeltjes zijn on- verhuurd gebleven. De vorige verhuring gaf aan op brengst f 3620, maar de overgang van paard op motor en het stof dat van de wegen opwaait, is wel oorzaak dat de opbrengst thans minder is. Het Dag. Bestuur krijgt machtiging om de onver dachte perceeltjes ondershands te verhuren. Bij de ka-opname bij den penningmeester bleek al les in opde le zijn. In Octobe —November 1929 is de maximale belas ting van r' electrische 'bemaling beduidend opgeloo- pm, nJL tc. 148 kilowatt. Bij de proefmalingen in De cember 1928 was het bij een opvoerhoogte van '2.63% meter 121 Kilowatt, bij 2.71 idem bij 2.81% c.M. 123, bij 2.90 127, bij 2.99 M. 130 en bij 3.08 M. 131 Kilowatt, een betrekkelijk gunstig verschijnsel. In de maanden Januari tot en met September was de maximale be lasting van 124.32 tot 134.04 kilowatt, in October even wel eensklaps 148.68, in November idem en Decem ber 142.8, om in Januari 1930 weer te dalen tot 128.01 en in Februari 127.26. Door het Bureau van Slikker veer en een ingenieur van het P.E.N., cn een monteur is een onderzoek ingesteld, de motor was behoorlijk koel en de belasting gaf toen 127 kilowatt aan, doch enkele dagen later 138. Geoordeeld werd, dat drijfhout tusschen waaier en wand de oorzaak kan zijn en de Voorzitter wijst er op dat de aanteiekening van de maximale belasting per kwartier funest is. Maar con tractueel is het vastgelegd, allen de wijze van aantee- kening ons onjuist voorgesteld. Het kan den polder misschien oen verschil aan kosten geven van een paar honderd gulden. De tijd waarvoor een overeenkomst met de firma Blaauboer en Kossen was aangegaan voor het ge bruik van een auto door den opzichter, was 'ongeveer verstreken en het Dagelijksch Bestuur heeft de over eenkomst behoudens nadere goedkeuring, tegen dezelf de voorwaarden met een jaar verlengd. Wordt goedgevonden. De Voorzitter doet vervolgens mededeeling over de' Donderdag j.1. voorgevallen inzakking in den grond naast den duiker bij het gemaal te Van Ewijcksluis. FEUILLETON door ETHEL M. VEEL. 29. Zijn lippen beroerden de hare. „Ik moest komen zoo als Ik nu ben. Ik ben zelfs niet aangekleed. Er was geen tijd voor. Het was zoo vreeselijk laat. En ik wist dat jij er niet om zou geven. We zijn zulke oude vrienden." „Mijn heerlijke Charmaine!" zei hij. „Mijn mooie, aan gebeden Charmaine!" Zijn woorden zijn stem ontketenden een storm In haar. maar de trillingen waaraan ze ten prooi was, ontstonden niet van angst. Ze begreep haar niet deze aandoening van de zuiverste zaligheid, die haar beving. Het was als steeg iemand die nog nooit wijn gedronken had, deze drank naar het hoofd. „Laten we over het bruggetje gaan, liefste Rory!" lis pelde zij. „Dan kunnen we op de treden gaan zitten boven het water en praten, zooals we den eersten keer deden." „Ja, laten we naar het tempeltje gaan," zei hij. „Het staat open. Ik heb het slot opengebroken terwijl ik wachtte." Ze lachte; en nog parelender werd dit lachen door de echo's weerkaatst! „Heb je het slot opengebroken! Jij inbreker! Wat zullen ze je daarvoor kunnen doen?" „Ze zullen het niet te weten komen," antwoordde hij. En toen ze dicht aaneengestrengeld naar het bruggetje liepen, viel zijn blik op haar voeten. „Lieveling, je hebt niet eens schoentjes aan!" riep hij uit Ze lachte opnieuw; de geheele nacht scheen vol wonde ren en gelukkig lachen. „Wat geeft dat?" zei ze. „Komt iets er nu nog op aan?" Maar Rory was blijven stilstaan. „Mijn eigen meisje, het komt er wel op aan. Ik wil niet dat je aldus loopt Dacht je dat ik je lieve voetjes aan verwondingen zou willen blootsellen? Komaan, Sla je arm rond mijn hals. Ik zal je dragen." Ze gehoorzaamde hem. Gehoorzaamheid was haar aan geboren. Ze was zoovele jaren achtereen getyranniseerd en onder den duim gehouden, dat haar weerstandsver Vroeger waren er ook kleine openingen ontstaan en waren die met beton aangegoten, tot Donderdagmid dag dan een vrij belangrijk gat. in den weg ontstond. Dit bevestigt, dus dat de zaak niet in orde is. Als men den waterstand aanziet, ontdekt men geen st.rooming heen en weer en blijkt daar dus uit, dat de zaak boven de Van Ewijcksvaart goed is. Bij een nader onderzoek is gebleken dat ook al zijn de schuiven dicht, er toch beduidend water uit den duiker komt en er dus een belangrijke lekkage niet door de schui ven gekeerd wordt. Spr. heeft den Hoofdingenieur- directeur van den Prov. Waterstaat om advies ge vraagd over het voornemen om den duiker droog te leggen. In 1913 is deze duiker gelegd, ligt geheel in 't water en van verteren kan dus niet worden gespro ken en moet er een fout zijn. Wel is er vroeger op gewezen, dat er een beduidende wel was, maar daar door kan nooit een deel uit den duiker geraken. Van middag komt er een ingenieur en zal worden be raamd welke maatregelen genomen dienen te worden. Het Dag. Bestuur hoopt den hoofdingelanden nader te kunnen berichten, dat de toestand is meegevallen. Ter tegemoetkoming in de kosten noemt spr. een paar posten, waar nog niet voor uitgegeven is, n.1. de duiker bij de begraafplaats en een post van f 1800 voor werkverschaffing. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Accoord. De vergadering kan zich vereenige.n met de vol gende voorstellen van het Dag. Bestuur: Tot uitgifte in erfpacht van een terreintje vóór zijn perceel, groot 4X4 M2., aan A. Liefhebber, smid te Van Ewijcksluis, voor 5 cent per M2.; tot onderhandschen verhuur: a. van een perceel grasgewas aan den Amsteldijk voor éón jaar aan R. Meeldijk voor f80. b- van een gedeelte berm van den Balgweg, eerder in levenslange huur bij nu w^len G. Kooij, voor drie jaren, aan L. Kooij voor f 75.per jaar; c. van 1800 M. Balgdijk, voor drie jaren, aan Jb. van Stipriaan voor f 112.50 per jaar; d. tot het aangaan van eene geldleening tot beta ling van de kosten van de stichting van het electrisch gemaal en van de doorbraak van den duiker door de Van Ewijcksvaart en het maken van een nieuwen duiker, groot f93000.af te lossen in 31 jaren, te beginnet» in 1930. De totale kosten dezer werken bedroegen f 93.818.06%, doch het Dag. Bestuur wil f 818.06%, ten laste van 1929 brengen. Er bestaat gelegenheid de lee ning te plaatsen op schuldbekentenis tegen 4*4 zonder provisiekostcn, doch alleen onder beding dat 1 boete moet worden betaald bij vervroegde aflos sing en wel over het vervroegde gedeelte. Heit Prov. Bestuur had tegen deze bepaling wel eenig bezwaar, maar het Daga Bestuur vindt de bepaling tegenover den geldgever niet onbillijk. Geen premieheffing ingevolge de Ziektewet. Het Dag. Bestuur stelt voor om geen verhaal toe te passen op de betrokken arbeiders voor de door den polder te betalen premie ingevolge de Ziektewet. Het betreft alleen de menschen die in lossen dienst zijn en de Voorzitter merkt op dat de loonen matig en be tamelijk zijn. De heer K. A. Kaan weet, dat er in den polder werkgevers zijn, die wel verhaal op de werknemers toepassen en waar we hier voor 't algemeen zitten, kan spr. geen vrijheid vinden om de wettelijke bepa lingen weg te cijferen, doch wil spr. het percentage vorderen. De Voorzitter wijst er op dat de wetgever den werk gevers de bevoegdheid heeft gegeven om verhaal toe te passen, maar de verplichting daartoe is niet opge legd. Het Dag. Bestuur voelt het zoo. dat als ver haal werd toegepast, het loon iets vermeerderd zou moeten worden. De heer K. A. Kaan dacht dat de loonen hier niet zoo onbetamelijk waren, 40 cent per uur. De Voorzitter zegt dat niet elk jaar de polder in even groote mate wegwerk heeft uit te voeren. Er zijn menschen op leeftijd in dienst van den polder, die door hun mindere werkprestatie f2.f2.25, sommi gen f2.50 per dag ontvangen cn om daarvan nu nog wat te verhalen, gaat niet op. En uitzonderingen ma ken is ook moeilijk. Zonder hoofdelijke stemming gaat de vergadering met het voorstel van het Dag. Bestuur accoord. Geen premievrij pensioen. Ingekomen is een verzoek van de arbeiders in vasten dienst om verhooging van loon, dan wel vrij stelling van de betaling van pensioensbijdragen en van bijdragen voor het verschuldigde voor inkoop van diensttijd. De Voorzitter zegt dat deze vraag heel wat verder strekt, want dat de polder daarvoor jaarlijks een be langrijk bedrag zou moeten betalen. En waar vooral den laatsten tijd de levensstandaard beduidend ver laagd is, kan het Dag. Bestuur geen reden vinden om op de vraag in te gaan, doch stelt het voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Zonder discussie wordt overeenkomstig het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden besloten. mogen reeds lang opgehouden had zich te laten gelden. En bovendien, hier bestond geen reden voor weerstand. Rory was Rory, de held van haar droomen tot in het diepst va.n haar ziel. Het was haar lief, zich door zijn sterke armen gedragen te voelen. Als een kind, lag zij tegen zijn borst. En aldus staken ze het bruggetje naar den Tempel der Liefde over, terwijl hij haar droeg met de rustige zekerheid van den geoefenden athleet. Hij droeg haar de treden op in een fluweelen duisternis, die haar geen vreezen inboezemde, -want het wonder van den zomer nacht heerschte ook hier. „Ik heb alles voor mijn koningin gereed gemaakt," zei hij. Maar ze kon er nog niet toe besluiten hem los te la ten. „Alleen jou heb Ik noodig," zei ze. „Kom dicht bij me zitten liefste Rory! Ik kan het denkbeeld niet verdragen je te verliezen dezen nacht" En, zooals zij het wenscht, zat hij In die heerlijke duisternis dicht tegen haar aangedrukt terwijl ze langs de smalle treden de oogen lieten rusten op het door de maan beschenen meertje, dat als een spiegel aan den voet van de trap lag. „O, dit is hemelsch!" zuchtte Charmaine. „Kon het maar kon het maar eeuwig zoo voortduren!" Hij antwoordde niet, en ze zag naar hem op, zijn aan gezicht ln het duister zoekende. Vier uur later stonden ze, dicht aanéén, op de treden boven het spiegelgladde water, en za£en ze de eerste strepen van den nieuwen dageraad zich aan het uitspan sel vertoonen. Een roseachtige dauw lag over alle voor werpen, en terwijl ze daar stonden, zette de eerste vogel zijn morgenlied in. Een huivering doortrilde het lichaam van Charmaine, maa.r ze sprak geen woord. Het was Rory, die het tus schen hen heerschende stilzwijgen vert>rak. „En dus nu is het oogenbiik om elkaar vaarwel te zeggen daar!" Zijn stem klonk zacht, onvast, maar er lag geen vraag ln opgesloten. Zij natwoordde hem bijna op den zelfden toon. „Ja, ja, Nu is het vaarwel, voorgoed." „Weet je zeker," vroeg hij, „weet je volkomen zeker dat je niet kunt wachten?" „Ze zouden het me niet toestaan," antwoordde zij. „Maar ik zal je nooit vergeten, liefste Rory. En er zal een dag aanbreken waarop we elkaar terugzien." „Ja, maar wanneer!" zei hij. Ze deed een poging tot glimlachen. „Misschien ls hij niet zoo héél ver af, en we zullen vrienden blijven, niet waar? .We zullen altyd vrienden blijven zooais we ge De aanbevelingslijst voor de benoeming van een Heemraad. Wegens periodieke aftreding van den heer J. Lin- denbergh op 1 Juli a.s., moet overgegaan worden tot het opmaken van een aanbevelingslijst voor de benoe ming van een heemraad. De stemmingen hebben tot uitslag, dat de aanbeve ling als volgt, zal luiden: 1. J. Lindenbergh; 2. N. On derwater; 3. D. Stammes. Da groote kluif voor vandaag is het voorstel van het Dag. Bestuur om aan de gemeente Anna Paulowna tc berichten, dat met waardeering van de goede bedoeling, de ge stelde voorwaarden t.a.v. do wegverbetering te be zwarend zijn om te worden aanvaard. De heer K. A. Kaan stelt voor om de notulen der ge heime vergadering nog eens te doen voorlezen, ten einde het geheugen nog eens op te frisschen en daar om de openbare vergadering te schorsen. De Voorzitter oordeelt, dat al was er toenmaals re den om de zaak in geheime vergadering te bespre ken, op 't oogenbiik bestaat die wcnschelijkheid niet meer en kan dc zaak z.i. wel in 't openbaar bespro ken worden. De vergadering is het blijkbaar met deze meening eens en in openbare vergadering worden de notulen dier bijeenkomst gelezen. Over de onderhandelingen. Ten einde een beter overzicht te krijgen in deze zoo belangrijke kwestie, geven we hieronder oen zij het ook beknopt overzicht van de onderhandelin gen en correspondentie tusschen polder-en gemeente bestuur, zooals uit do ter vergadering aan de pers verstrekte gegevens blijkt. Per 1 November 1929 deelde de gemeente Anna Pau lowna mede, bereid te zijn tot 50 in de kosten van de door Dijkgraaf en Heemraden voorgestelde wijze van verbeteren van de coupure in den Noordelijk van de Wieringerwaard af tot de Kooij, bij te dragen, doch onder volgende voorwaarden: lo. dat op gelijke wijze worden behandeld, het gedeelte van den Nieuwenweg tot de Ivath. Kerk, de Spoorbuurt van de Kath. Kerk af tot in aansluiting van de straat voor het station Anna Paulowna en den toegangsweg naar het station van deze straat tot den Z. Molenvaartsweg; 2o. dat tevens voor gezamenlijke rekening (in ge lijke verhouding als boven) wordt gemaakt te Kleine Sluis, van Veerburg af tot en met het perceel van M. G. de Nijs, en in de Spoortbuurt, van het perceel van P. Harder af tot de Vlas- en Korenbeurs een be hoorlijke loopstraat met rioleering; 3o. dat de wijze van uitvoering van loopstraat en rioleering zal geschieden naar een plan, hetwelk de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders kan wegdragen. Reeds den volgenden dag hebben D. en II. dit schrijven van het gemeentebestuur behandeld en is dadelijk met erkentelijkheid en dank gesproken over den wil van het gemeentebestuur tot voortduring van de prettige samenwerking. De draagwijdte der door de gemeente gemaakte bedingen was niet te overzien. Daarom werd beslo ten de bijdrage der gemeente op de gestelde voor waarden te aanvaarden, wanneer naar het oordeel van het Dagelijksch Bestuur van den Anna Paulow napolder de kosten van loopstraten en rioleering niet te bezwarend zouden blijken. Hst doen van de noodige opmetingen in verband met de gestelde voorwaarden, het ontwerpen en ra men dier door het gemeentebestuur geëischte bijko mende werken en het onderzoek naar de praktische uitvoerbaarheid daarvan, heeft, in verband met de drukte van de inmiddels voor werkverruiming aan gevangen bezigheden veel tijd gevorderd. Inmiddels was ons gebleken dat door Burgemeester en Wethouders onder „loopstraat" werd verstaan „trottoir" en daaraan is, zooveel dit mogelijk was, gevolg gegeven. De kosten van de onder lo. en 2o. bedoelde werken zullën volgens raming bedragen f 20.000. De uitvoering van de onderzijds geraamde werken zal een beduidend hooger bedrag vorderen, dan wij aanvankelijk geraamd hebben, zoodat naar verwach ten, het een en ander totaal f 95000.f 100.000 zal vorderen. Nu is dezerzijds als vanzelfsprekend aangenomen, dat de polder zal blijven onderhouden den weg, die eerder daar in onderhoud was. en evenzoo dat de ge meente zal onderhouden wat door haar aan uitbrei ding door trottoirs met rioleering verlangd werd. De ze werken toch worden gewenscht voor de burgerij in het algemeen en hebben geene beteekenis voor de ingelanden in het bijzonder. Te dien aanzien kon geen overeenstemming met B. en W. worden bereikt. Al heeft de gemeente ten aanzien van de verbetering en het stofvrij maken der wegen geen enkele wettelijke verplichting een sterke weest zijn?" „Ja," antwoordde hij. „Ja." Met dezen woorden lichtte hij haar van den grond en droeg haar in de aanbrekende morgenschemering naar het hellende pad onder de boomen, en in den tuin, waar nu alle vogels ln koor kwinkeleerden, zette hij haar blanke voetjes op het gras en boog zich tot haar over, om voor de laatste maal zijn lippen op de hare te druk ken. Onder afgebroken snikken klampte zij zich aan hem vast, haar geest evenwel kende geen vrees. Ze stond als het ware nog slechts aan den rand van de fel opge zweepte wateren, De volle kracht van den orkaan zou zich eerst later la.ten gevoelen. „Je zult me nooit weer vergeten, Rory? Beloof je het me beloof Je het me?" drong zij vleiend aan. „Ik zal je nooit vergeten, Charmaine," antwoordde hij. „En als je ooit in nood verkeert onverschillig wat het is en je hebt mij noodig dan zal ik tot je komen, lie veling. Ik zal komen." „O, dank je," zei ze. „Ik zal er aan denken. En ik zal in de krant altijd kijken waar je schip zich bevindt, op dat ik weten zal waar jij bent." „Ik zal het je op de een of andere manier laten we ten," zei hjj. „Lady Cravenstowe is er ook nog. Ik zal haar van tijd tot tijd schrijven. Zij zal een band tusschen óns vormen. Maar als ooit het verlangen bij je opkomt aan mij te schrijven, ziehier een adres te Londen, waar brieven mij altijd nagezonden zullen worden en mij be reiken. Als het dringend is, vermeld je het op de enve loppe!" Hij drukte haar een reepje papier In de hand, en toen haar vingels zich er over sloten, wisten zo dat het laat- e oogenbiik dat ze te zamen zouden doorbrengen aan gebroken was. Voor de laatste maal ging zijn beele wezen naar haar uit, drukten zijn lippen de hare. En toen liet hij haar zeer langzaam uit, zijn armen los. „Vaarwel. Charmaine!" zei hij. Ze zag hem met half verschrikte oogen aan. maar in een oogwenk gleed de oude jongensachtige glimlach over zijn gezicht, en stelde haar gerust „Loop, lieveling loop of je zult te laat zijn!" ver maande hij. „Ditmaal mag je in géén geval betrapt wor den." En Charmaine werd plotseling bezield met het wanho pige gevoel dat wat hij gezegd had onverbiddelijk waar ■was, en ze vlood als een vogeltje over het gras. De herin nering aan zijn glimlach vergezelde haar, schonk haar troost en verzachtte de wreedheid van dit tragische af scheid voor lznmer, is vaak te wijten aan constipatie. Alle spijsverterings stoornissen verdwij nen na gebruik van Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. Alom aangeprezen. f0.65 per flacon. OSTER'S MAAGPILLEN werkelijke verplichting bestaat er wel. De door B. en W. gevorderde uitbreiding, welke feitelijk als voor de burgerij bestemd, geheel ten laste der gemeente be hoorde te blijven, vraagt nu van den polder eene bij» dra ge naar raming groot f 10.000. Maar ook het on derhoud van de door B. en W. gewenschte werken meenen Burgemeester en Wethouders aan den pol der te mogen toewijzen, waarin nog verder gegaan wordt door daarin ook nog te willen opnemen een trottoir in de Spoorbuurt, waarover eerder niet is gerept. Dat trttoir, naar D. en H. vernamen, lang 67 M. zal, bij gelijke raming als voor de andere trottoirs is aangenomen, moeten kosten rond füOO. liet ge heel van den aanleg der trottoirs met rioleering komt dan op f15900. liet onderhouden van deze werken, het schoon- cn bruikbaar houden van de rioleerin- gen en de eventuecle vernieuwing van een en ander wordt door een deskundige geraamd op 10 per jaar der stichtingskosten. Dit cijfer meenden Burge meester cn Wethouders te hoog geraamd, doch ook al zou dit slechts de helft der deskundige raming kosten, dan nog beloopt dit (5 van f15900) f795 per jaar. Die gemiddelde jaarlijksche uitgave verte genwoordigt, gerekend tegen 4.5 per jaar een ka pitaal van f 17666. Met de voormelde som van f 10.000 geeft dit een totaal van f27666, zoodat dan de door en W. be doelde krachtige bijdrage in de verbetering der we gen zal bediagen het verschil tusschen f40.000 en f27666 of f12334. Dijkgraaf en Heemraden wijzen dan verder nog op de jarenlange te werk stelling van bejaarde arbei ders op de wegen, waardoor de uitgaven voor armen zorg beduidend werden verlicht; op het kosteloos onderhoud gedurende omstreeks 65 jaar van den stationsweg en den dam door den spoorput en op de kosten van werkverschaffing en I). en II. kunnen zich dan ook niet voorstellen dat de gemeente van den polder zal vorderen het geheel en blijvend on derhoud van de trottoirs en afwatering. D. cn II. zijn bereid te bevorderen, dat daar waar het trottoir in gemeenschappelijk overleg zal wor den vervangen door een ingewalst en geteerd loop pad, dit gedeelte voor rekening van den polder blij vend te onderhouden, doch zij moeten verzoeken d® van andere samenstelling gewenschte trottoirs en de rioleering geheel voor rekening der gemeente te ne men. D. en II. verklaren zich nog wel bereid ora aan H.I. voor te stellen onderhouden en schoonhouden der rioleering, voor rekening van de gemeente, door den polder te doen uitvoeren. Het antwoord van het gemeentebestuur. Per 3 April antwoordde het gemeentebestuur, dat de raad had besloten: lo. om de toegezegde bijdrage van 50 te limi- teeren tot f 40.000. 2o. dat de verder gestelde voorwaarden geheel van kracht blijven, terwijl de uitvoering van de trottoirs met rioleeringen wordt verlangd als is aangegeven op het van D. en 11. naar aanleiding van onzen brief d.d. 21 Maart j.1. ontvangen plan, zooals dit door onzen Opzichter op onze aanwijzing is gewij zigd, met dien verstande dat voor het trottoir langs den Zuider Molenvaartsweg tegels zullen worden ge« bruikt, en ten behoeve van de uitritten de tegels zul* len worden vervangen door gewapend betonplaten^ 3o. dat voorloopig zal kunnen worden volstaan, voor zooveel het langs den Molenvaartsweg te leg gen trottoir betreft, met den aanleg over. het ge deelte, vanaf het perceel van M. G. de Nijs tot het loopbruggetje over de Molenvaart voor het Polder huis, terwijl de uitvoering van het overige gedeelte kan wachten, totdat eene beslissing is genomen om trent het te volgen tracé van den Rijksweg Van Ewijcksluis-Noordholandsch Kanaal 4o. dat het onderhoud van de trottoirs en riolee ringen, ook van dat gedeelte, hetwelk door particu lieren met bijdragen van de gemeente gelegd zal worden in de Spoorbuurt, dient genomen te worden voor rekening van den polder; 5o. om de opbrengs van de verpachting van het grasgewas aan den toegangsweg naar het spoorweg station, en den dam door den spoorput, bedragend® voor dit jaar en de volgende twee jaren f26.50 per jaar aan den polder aan te bieden, in verband met de omstandigheid dat die de wegen onderhoudt. HOOFDSTUK L Basll's Vrouw. „Wel, zie eens aan!" zei juffrouw Dicker, en wisehto haar oogen af. „Iets lief tal! igers heb ik nooit aanschouwd Neen, nooit!" Het visioen van Charmaine, wit als een lelie, zooals ze was, terwyl ze aan den arm van haar echtgenoot de kerk doorliep, vervulde de oude kindermeid met een blijdschap, die alles wat ze tot dusverre gekend had overtrof. Haar eenige wensch in het leven was haar. lieve Charmaine te dienen, en nu kon ze zich onafgebro ken tot aan het einde van haar levensdagen aan haar troetelkind wijden. Terwijl tante Edith het bruidspaar gadesloeg, waren haar gevoelens misschien niet geheel en al ongelijk aan die van juffrouw Dicker. Ze had zoo lang den harte- wensch gekoesterd Basil gelukkig getrouwd te zien, en nu hij eindelijk op het punt stond vervuld te worden, kende haar ingenomenheid geen grenzen. Alles was ver- loopen zooals te voren geregeld was. „Juist als in een sprookje" dacht ze bij zichzelve, als zich oogenblikken bij haar voordeden waarin alles haar te schoon leek om waar te zijn. En haar lievelingsneef, van wiens keuze zoo veel afhing, had tot vrouw een meisje uitverkoren, wier lieftalligheid en bekoring alleen door haar schoonheid in de schaduw gesteld werden. Evenals juffrouw Dicker, kon ze de liefhebbende oogen niet afwenden, tot de tranen er in stonden. Er was iets zoo aandoenlijks, iets zoo innig roerends ge weest, in het zien van de jonge bruid van nog geen acht tien jaren, geknield voor het altaar, en openlijk tot de vrouw van Basil verklaard. Toen ze haar eigen woning weer binnentrad, vroeg ze zich af of de plechtigheid bet meisje een al te zware beproeving opgelegd zou hebben, maar indien dit het ge val was, was dnarvdn niets te bespeuren op het schoone, door den bruidssluier omhulde gelaat, behalve dan dat het buitengewoon bleek was. Terwijl zo naast haar echt genoot stond, hield Charmaine zich volkomen stil en bedaard de eenige die het stilzwijgen bewaarde, naaf het scheen, te midden van de luidruchtigheid van lachen en gelukwenschen. En ze nam de omhelzing van tante Edith inderdaad met warmte in ontvangst, evenwel zon der eenige aandoening te laten blijken. Het was bijna als voelde ze zich totaal versuft, hoewel ze Basil met een glimlachje antwoordde, toen hij zich tot haar keerde en tot haar sprak, Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9