Binnenlandsch Nieuws. De motorraces te Alkmaar. Drie auto's vernield. O! die Rugpijn! Aanval op een tol. Doodelijke tramongelukken. Uit onze Omgeving. BARS1NGERH0RN LANGENDIJK ST. MAARTEN NIEUWE N1ED0RP Gemengd Nieuws. Massa-onslagen in Duitschland. SIMPLEX BRENQT IETS NIEUWS. In ons land met zijn vochtig klimaat gaat een rij wiel, dat niet zorgvuldig onderhouden wordt, er spoe dig onooglijk uitzien; men heeft getracht dit te voor komen door het stuur met celluloid te overtrekken en de overige nikkelen deelen zwart te maken; het rijwiel ziet er echter daardoor zeer somber uit, een glimmend staat veel vroolijker. De Simplexfabrieken brengen thans een rijwiel in den handel, waarvan de nikkelen deelen verchroomd en daardoor tegen roest beschermd zijn. De chroom huid kan door de groote hardheid geen krassen krij gen, blijft altijd glimmend en behoeft nimmer ge poetst te worden. Inderdaad een uitkomst voor hen, die ook bij slecht weer van hun rijwiel gebruik ma ken en weinig tijd hebben voor poetsen. De geillustreerde prijscourant, welke wij ontvin gen, vertelt er meer van. PLUIMVEEDAG. Provinciale Bond van Pluimveehouders. Naar wij vernemen organiseert de B.P.N.H. Zater dag 26 April a.s. een pluimveedag te Alkmaar. De heer B. van Asperen Vervenne, districtsassistent, rijkspluimveeteeltconsulent te 's Gravenhage, zal een inleiding houden over de N.H. Blauwen, in verband met de piepkuikenfokkerij, terwijl de heer S. Stolp, alg. secretaris van den B.P.N.H., een causerie zal houden over de bedrijfsrasscn. De Pullorumbestrijding zal behandeld worden door den heer H. W. Schilt, van Groenekan, bij Utrecht. Na een gemeenschappelijken koffiemaaltijd zal een excursie naar Bergen plaats vinden, naar twee hoen derparken, een eierbedrijf en een piepkuikenbedrijf. UIT HET RAAM GESTAPT. Een jachtopziener die in zijn droom hoor de schieten. De jachtopziener E.; wonende te 't Goy (gemeente Houten), droomde 's nachts, dat hij twee stroopers hoorde schieten, aldus het „U. D.". Hij stapte uit bed, begaf zich in den slaap naar het raam, stapte hier uit en viel naar beneden. Te ongeveer 12 uur werd hij door cenige voorbijgangers in bewustcloozen toe stand met een gebroken been op straat gevonden. De geneesheer adviseerde terstond overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht. Zijn vrouw had van het on geval niets gemerkt. DE VERDACHTE IN DE BENNEKOMSCHE MOORDZAAK. Schuldig aan een inbraak te Wageningen. Men meldt uit Wageningen: Hot is thans komen vast te staan, dat de verdachte in de BenneIconische moordzaak, de dader is van de inbraak, ongeveer U/2 Jaar geleden te Wapeningen gepleegd in de woning van de dames Suring, waar bij f 60 en een gouden horloge werden ontvreemd. ])c toen gevonden vingerafdrukken hebben dit on- omstootelijk bewezen. TUSSCHEN DE LIER BEKNELD. Een matroos gedood. Aan boord van den Donderdagmorgen van de vis- scherij teruggekeerden stoomtreiler IJmuiden 175 (Trio) is de 35-jarige matrotjs van Duyvcnbade tus- schen de lier bekneld geraakt en onmiddellijk ge dood. De ongelukkige laat een vrouw met een kind achter. SLAPTE IN HET BEDRIJF. Drié-honderd personen ontslagen. Aan de radio-toestellen fabriek N.V. „De Voet" te Tilburg, zijn tegen met ingang van heden, wegens slapte, 300 personen ontslagen. De meesten dezer zijn niet ter plaatse woonachtig. WATERLEIDING TE WARDER. Thans geheel Noordholland van drinkwa ter voorzien. Donderdagmorgen werd de waterleiding geopend te Warder in tegenwoordigheid van den directeur en hoofdambtenaren van het Provinciaal Waterleiding bedrijf Noordholland. De burgemeester overhandigde den directeur, den heer Van Oldenborg, e«en herinne ringsplaquette met inscriptie. De gemeente Warder is de laatste gemeente, die nog niet was aangesloten in de provincie Noordholland bij het Waterleidingbe drijf, zoodat dus thans geheel Noordholland van goed drinkwaterleiding voorzien is. De directeur, dc heer Van Oldenborg, hield een openingsrede, waar na de kraan werd opengedraaid en de gemeente Warder van drinkwater is voorzien. Een groot aantal inschrijvingen, waaron der de meest bekende renners. Den tweeden Paaschdag zullen op het gemeentelijk sportpark te Alkmaar, weder motorraces worden ge houden, de eerste, in dit jaar in ons land. Waarschijn lijk in verband hiermede is het aantal inschrijvingen hoog; op het oogenblik bedraagt dit 39, onder wie de bekende renners Hamersveld, Rijk, De Ruyter, Bree- man, van Gent, van Pelt, Jansen en van Dinter. Er zal worden gereden op dc meest bekende merken motoren: Ariel, F.N., Rudge Whitworth, H.D., A.J.S., Norton, enz. De baan is door de Iv.N.M.V. goedgekeurd, wat ze ker geen wonder is na de vele verbeteringen, die in do afgeloopen maanden aan de grasbaan zijn uitge voerd. Eén der bochten, het gevaarlijke punt, waar meermalen een rijder is gevallen, is nu finaal omge werkt en zal blijken waarschijnlijk thans de minst gevaarlijke te zijn. Als het weer meewerkt, zullen zeker honderden bij honderden belangstellenden komen. Door een gecompliceerd ongeval op den Bredoschen weg. Geen persoonlijke on gelukken. Woensdagavond tegen middernacht, reed op den Bredascheweg tusschen Rucphen en Zegge de bakker Dcurzen uit Roosendaal mot zijn auto in do richting Roosendaal, toen hij door felle rukwinden de macht over zijn stuur verloor. Onwillekeurig remde' hij, waardoor de auto slipte over den gladden weg en in zijn vaart dwars tegen een boom werd geslagen. De botsing was zoo hevig, dat de boom in den wa gen stond. De chauffeur mankeerde niets. Hij hield een passeerenden vrachtauto van den heer Schot uit Tholen aan en vroeg hem om hem naar Roosendaal te slepen. De chauffeur zette den vrachtauto zoolang terzijde van den weg om het geval te bekijken. Toen Rugpijn kan een waarschuwing zijn, dat uw nieren verzwakt zijn. Om de ellendige last te doen verdwijnen en pijn te verlichten, dient gij de oor zaak van de kwaal weg te nemen en de nieren te versterken. Nieraandoeningen komen voor op eiken leeftijd en de eruit voortkomen de kwalen en ziekten als rugpijn, uri- nekwalen, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, hoofdpijn en gra veel kunnen door tijdig ingrijpen worden vermeden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wor den door tal van menschen aanbe volen als een uitstekend middel. Reeds jarenlang zijn zij welbekend en wor den zij over de geheele wereld gebruikt. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon. naderde uit Breda met groote vaart een auto bestuurd door ir. van Loon, uit Steenbergen. Deze lag links van den weg met den kop in de richting Roosendaal gekeerd, de lichten van den verongelukten auto en wilde zoodoende ruim naar rochts uitwijken. Op het laatste oogenblik echter zag hij het roode achterlicht van den vrachtauto, doch het was te laat om te rem men of uit te wijken, zoodat do auto van ir. van Loon tegen den vrachtauto opbotste. De personenauto werd aan de voorzijde geheel vernield. De besiuurder kreeg geen letsel. Garagehouders uit Roosendaal hebben de vernielde auto's opgetakeld en naar« Roosendaal gebracht Door een 20-tal automobilisten de tol tus schen Vlaardingen en Schiedam bestormd. Teneinde kracht bij te zetten om tot opheffing tc komen van den tol aan den Schledamschen dijk tus schen Vlaardingen en Schiedam is gisternamiddag om vijf uur door twintig Vlaardingsche autobezitters een aanval gedaan op genoemden tol met personen- en vrachtauto's. Precies kwart vóór vijf, een der drukste tijden van den dag, naderden vrijwel gelijktijdig van Vlaardingen en van Schiedam een stuk of tien auto's. Bij den tol gekomen, weigerde de eerste autobestuurder het tol geld te betalen, waarop hem de doorgang werd ge weigerd. De bij den tol gestationneerde agent van po litie gelastte daarop den bestuurder achteruit te gaan, maar dit was niet meer mogelijk. Aan weerszijden van den tol hadden de demonstreerende autobezitters met hun auto den dijk geheel bezet, zoodat er geen doorkomen meer aan was. De tolgaarder sloot hierop den tolboom. Ondertusschen waren er op den zeer drukken ver keersweg tal van andere auto's, vrachtauto's en auto bussen aangekomen, zoodat aan beide zijden een file van wagens stond. Daar op dien tijd verschillende aldaar gevestigde bedrijven eindigen, kwamen honder den fietsende en loopende arbeiders aan. Er was dan ook een volkomen verkeersstremmlhg. De autobus dienst VlaardingenRoterdam was eveneens totaal In de war. Er werd gepoogd door reizigers voor den tol te doen uitstappen en voorbij den tol in andere auto bussen weer te doen plaats nemen, den dienst te on derhouden, maar, zooals te begrijpen is, gelukte dit slechts ten deele. De burgemeester van Vlaardingen, de heer A. van Walsum, trachtte zooveel mogelijk het verkeer weer in goede banen te krijgen, hetgeen hem eerst na drie uur, bijgestaan door eenige Vlaarding sche en Schiedamsche agenten, gelukte. Tegen enkele autobestuurders, die weigerden tol te betalen, werd proces-verbaal opgemaakt Jongen en een meisje te Rotterdam onder de tram geraakt. Do jongen vrecselijk verminkt dood opgenomen. Donderdagmiddag omstreeks 2 uur is op den Berg weg te Rotterdam een motorwagen van tramlijn 22, die van de Heulbrug af kwam, tengevolge van een ver keerden wisselstand de ïnsulindestraat ingereden, waar door twee wielrijders, een jongen en een meisje, die uit de richting van den Noordsingel kwamen, onder de tram zijn geraakt. De jongen, ongeveer 16 tot 17 jaar oud, was op slag dood. Het meisje is met een sleutelbeenfractuur In het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De identi teit van den jongen is nog niet vastgesteld. Later wordt gemeld: Het ongeval is te wijten aan het feit, dat de beluste tram, lijn 22 over een verkeerden wissel de ïnsulinde straat ingereden is. De jongen en het meisje, die dir niet konden vermoeden, zijn kalm recht doorgereden, met het noodlottige gevolg dat zij beiden» door de tram gegrepen werden. Volgens een ooggetuige kwam de tram met een groote vaart de Heulbrug afrijden. De bestuurder is zoo geschrokken, dat hij vergat te remmen. Eerst 30 meter verder is de wagen tot stilstand gekomen en toen hij het vreeselijk verminkte lijk van den jongen zag liggen, is hij bewusteloos achterover geslagen. De jongen, die op zoo tragische wijze om het leven is gekomen, is de 14-jarige soholier Th. v. d. Vloedt uit de Buitenhofstraat. De toestand van het meisje, de 23-jarige E. v. War mer uit de Verbraakstraat, die een fractuur aan het sleutelbeen en een wonde aan het gelaat kreeg, is redelijk wel. Ook in de hoofdstad een vreeselijk tram- ongelulc. Een 50-jarige portier gevallen en onder do tram vermorzeld. Ook in de hoofdstad heeft zich een doodelijk tram ongeval voorgedaan, en wel op het Damrak. Het was omstreeks half negen, dat de ongeveer 50- jarige nachtportier van het Victoriah otel zich staande op het achterbalcon van een motorwagen van lijn 25, naar dit hotel begaf, om daar zijn werkzaamheden te beginnen. Voordat do tram bij de Nieuwe Brug stopte sprong de man van den wagen en geraakte daarbij ongelukkigerwijs onder het voorbalcon van den bijwagen. Een paar fietsers hebben gezien, hoe de man, die vermoedelijk naar het hotel wilde gaan van het ach terbalcon van den rijdenden wagen sprong. Door welke oorzaak hij is gestruikeld kon niemand zeggen, doch plotseling hoorde men een gil en zag men den man in zittende houding op den trambaan tusschen den motor wagen en den bijwagen. In die positie werd hij door het aanhangrijtuig gegrepen. De ongelukkige werd letterlijk dubbelgevouwen door het onderstel van het rijtuig. Toen het noodsignaal gegeven werd, was het reeds te laat. Het slachtoffer lag vastgeklemd tus schen het wiel en den baanruimer. Ofschoon de tram onmiddellijk gestopt was, bleek het noodzakelijk, den wagen op te vijzelen teneinde het slachtoffer te kunnen bevrijden. Toen dit na on geveer 20 minuten gelukt was, bleek de ongelukkige reeds te zijn overleden. Zijn lijk werd door den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. Het is zeer waarschijnlijk dat de dood vrijwel onmid dellijk na het ongeval is ingetreden. Het tramverkeer ondervond meer dan een half uur vertraging. Het zag in den omtrek zwart van het publiek. De man was gehuwd en laat een vrouw met vier kinderen achter. KOLHORN. Nadat het bestuur van de IJsclub meerdere malen had vergaderd in verband met het voornemen, om een fancy-fair te houden, is nu, na een bijeenkomst met de neringdoenden, het houden van dat feest wel een feit geworden. De benoodigde artikelen zullen door de zakenmenschen hier gezamenlijk worden ge leverd en op aller steun mag het IJsclubbestuur reke nen. Ook de plaatselijke vereenigingen hebben haar medewerking toegezegd, een feestprogramma werd reeds samengesteld, zoodat succes o.i. niet lcan uit blijven. Zoo zij het! Het voorloopig comité van Middenstanders hield Woensdagavond zijn eerste groote openbare verga dering in het lokaal van den heer S. Kuiper, met als spreker H. J. Sindram uit Hoorn, die uiteen zet te het doel en het nut van een plaatselijke Midden- standsvereeniging. De spr. heeft in korte trekken en op zeer duidelijke wijze den aanwezigen duidelijk gemaakt wat er is te bereiken, met samenwerking en op welke wijze men zich kan bevoordeelen. Een goe de vereoniging kan veel tot stand brengen en wordt erkend. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd gaarne gebruik gemaakt en dankbaar gestemd waren de aanwezigen voor de duidelijke uiteenzetting. Reeds 13 leden traden tot de nieuwe vereeniging toe, een bestuur werd gekozen en zal bestaan uit de hecren S. Kuiper, voorzitter, D. Jongejan, secretaris, Lutte- rot, penningmeester, Jn. Slot, vice-voorzitter en S. Groet,- tweede secretaris. Met den wensch dat de jon ge vereeniging tot een zeer krachtige middenstands- vereeniging moge groeien, volgde sluiting. OUBKARSPEL. De Emmabloemcollecte, welke Woensdag jl. al hier gehouden werd, had een opbrengst van f 50.55. Vanaf deze plaats een woord van dank aan te gevers en aan de dames, die hun medewerking aan de ver- kooping hebben verleend. De verlichting in ons dorp ondergaat een goede ver andering. De lichtpunten worden nl. midden boven den weg geplaatst. Men maakt hiermede reeds goe de vorderingen. NOORDSCHARWOUDE. De gehouden Emmabloemcollecte heeft alhier f 57.56 opgebracht. De Bazar. Alle maatregelen zijn genomen om de Bazar goed te doen slagen. Vele aantrekkelijke attracties zijn aanwezig. De uitslag van de verloting wordt Maan dagavond bekend gemaakt. Zie voor verdere bijzon derheden, de advertentie in ons blad van heden. Gister had de bediende van Albert Hein uit Scha- gen het ongeluk om met den met boodschappen be laden kettewagen in den Wijzendweg bij de kikker tjes te geraken. Natuurlijk liep dat met een schade- postje af, daar het meeste den doop onderging. Me nig huismoedertje heeft dan ook tevergeefs op de boodschappen gewacht, zoodat ook zij de dupe wer den. Politie. Gevonden: Een wollen sjaal op Maandag 14 April. Inlichtingen ter secretarie. Het bestuur van „Excelsior" werkt gestaag cn met. ijver voort aan de voorbereidingen van het concours op Hemelvaartsdag. Het wordt thans bijgestaan 'door een vertegenwoordiger van het Gemeentebestuur, een van de Ned. Herv. Wees-Adm., en een van de Middenstandsvereeniging, benevens enkele heeren, welke een bepaald onderdeel voor hun rekening heb ben genomen. Op Zaterdag 31 Mei zal een Bal-Masquó worden gehouden, waarvoor f100 aan prijzen wordt beschikbaar gesteld. Hiervoor wordt groote deelname verwacht. De deelname is vrij, terwijl er voor gezorgd zal worden dat voor hen die uit andere plaatsen ko men, een kleedkamer disponibel is. Vergadering van het Witte Kruis van de gem. Oude en Nieuwe Niedorp in de Prins Maurits, op 17 April jl. Aanwezig 14 leden. Voorziter de heer A. Visser. Medegedeeld wordt, dat de gemeente Nieuwe Nie dorp toegezegd heeft, voor het dienstjaar 1930: Wijk verpleging fGOO, T.B.C.-bestrijding f500, schoolver- pleging f50, Oude Niedorp, Wijkverpleging f400. In de kom zal een moedercursus worden gehouden, aanvangende in Juni; 16 deelneemsters gaven, zich reeds op, voor enkelen is nog plaats. Van de afdeeling Heerhugowaard en Harenknrspel is bericht ingekomen, dat zij bezwaar maken, dat be woners van het Verlaat en den Laanderweg, welke daartoe het verzoek hadden gedaan, lid worden van de afdeeling Nieuwe Niedorp. De bemiddeling van het Hoofdbestuur zal hiervoor worden ingeroepen. De kosten badhuis over 1929 hebben bedragen f480.33, ontvangsten f275.90, alzoo een tekort van f 104.43, welk bedrag door de gemeente wordt bijge past. In totaal zijn in dat jaar 2759 baden genomen. Geklaagd wordt over overvloedig watergebruik en daardoor dito gasverbruik. Men besluit, dat de afdeeling lid zal worden van de Boerenleenbank. Voor de vacature in het hoofdbestuur, ontstaan door het bedanken van den heer D. A. Prins, zal men mede den heer Michels van Haarlem aanbevelen. Volgt lezing der notulen, door den secretaris, den heer P. Haringhuizen, welke onder dank worden goedgekeurd. MIJNHARDT's Staal-Tabletien 9o« Maag-Tabletten75 Zenuw-Tabletten .75* Laxeer-Tabletten 60« Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten» Na het voorlezen der jaarverslagen ontvangt de se cretaris onder instemming der vergadering een zeer hartelijk woord van dank. De rekening is nagezien door de heeren Meijer en Brouwer. Gerapporteerd wordt tot goedkeuring. Al dus besloten. De begrooting wordt onder handen genomen. Het punt salarisverhooging Zuster met f75, meerder- heidsvoorstel bestuur, lokt eenige bespreking uit; wordt echter aangenomen met 10 stemmen voor en 4 tegen. De heer Visser brengt een uitvoerig rapport uit van de algemeene vergadering, waarvoorfhij den dank der vergadering ontvangt. Thans zijn we genaderd tot de voordracht van Dr. Maats: „Een praatje over sport". Het zou ons te ver voeren hierover een uitvoerig verslag te geven. Dok- tef begon met mede te deelen, dat de sport al heel oud is. 4000 jaar voor Christus werd zij reeds door de Chineezen beoefend, dien toen reeds een hoogcultuur- standpunt innamen. Echter werd de sport te hoog op gevoerd, zoodat kwamen de beroepsathleten. De Gricksche sporthelden noemde men smalend „betaal de Gladiatoren". De- sport kwam hierdoor in verval. Later kwam zij echter weer in herstel en ook thans neemt zij een belangrijke plaats in de samenleving in. Dokter behandelde daarna het hygiënisch medisch gedeelte, waaruit ons wel bleek, de groote beteekenis van de sport op de ontwikkeling van het menschelijk lichaam. De sport moet echter blijven sport en niet ontaarden in een te ver doorgevoerd streven naar prijzen. Sport is uitnemend voor den stadsmensch, doch ook voor den plattelander, die wel veel lichaams beweging heeft, maar dikwijls een eenzijdig, zoodat 1 geen harmonische ontwikkeling plaats heeft. Wij willen nog vermelden, dat beoefenaars van sport kerngezond moeten zijh en dat het meest wordt aanbevolen lichte athletiek, vrije oefeningen, loopen, enz. Voetbalsport is niet voor ieder geschikt. De heer Wilbrink vraagt naar aanleiding van dit laatste, of het niet gewenscht is, dat waar voetbal is voorgeschreven bij het vak lichamelijke oefenin gen, onderzoek door den schoolarts plaats heeft. Dokter zegt, dat het goed is, dat diegene die aan voetbalsport gaat doen, eerst wórdt nagekeken. Dokter krijgt een welverdiend woord van dank, voor zijn interessante lezing. In de. rondvraag brengt Zuster Kok ter sprake de kwestie huisverzorging. Het bestuur zal deze zaak aan alle kanten onder de oogen zien. De heer C. Brouwer vraagt, in verband hiermede, of contributieverhooging dan ook gewenscht kan zijn. De vergadering meent echter, dat de zaak huisver zorging financieel niet bij het Witte Kruis onderge bracht moet worden. De kwestie contributieverhoo ging vindt men reeds genoeg besproken. Verder spreekt de heer Brouwer over het straatstof. Geantwoord wordt hem, dat door het reinhouden der straat hiervan weinig hinder wordt verwacht. De rondvraag levert verder niets op, waarna slui ting onder dank volgt. Verscheidene duizenden arbeiders komen zonder werk. Naar aanleiding van de berichten in de bladen om- treint massa-ontslag van arbeiders bij het Siemens- concern te Berlijn, deelt de directie van de Siemens en Hals-ke A. G. mede, dat met het oog op den on- gunstigen toestand, v.n.1. op het gebied der telefonie, in de volgende weken 2000 man zullen worden ont slagen. Ook bij de spoorwegen. Na ond erfland el ingen met den centralen bedrijfs- raad, heeft de directie van de rijksspoorwegmaat- sohappij aan de leiding van de spoorwegwerkplaatsen te Keulen instructies doen toekomen tegen einde Sep tember 800 arbeiders te ontslaan in de werkplaatsen te Opladen, Dortmund, Oberhausen en Langenberg. De afdeeling voor herstel van locomotieven te Dort mund dient terstond te worden gesloten. De afdee ling Opladen moet uiterlijk eind September worden gesloten cn het bedrijf te Oberhausen en Langenberg zal zoo spoedig mogelijk moeten worden gestaakt. Ruim 3000 man in het staalbedrijf. Naar Wolff uit Duisb.urg meldt, zullen de Ver. Stahl- werke wegens den slechten oeconomischeri toestand hun bedrijf te Duisiburg-Ruhrort op 15, Mei stop zet ten. Hierdoor worden 3200 arbeiders getroffen. Ook bij één der bedrijven te Hamburg zullen 150 man ontslagen worden. Brand ln Chlneesch Ziekenhuis. Zeven personen in de vlammen omge komen. V.D. verneemt uit Shanghai: Naar uit Nanking gemeld wordt, is in de Zuid- Chineesche stad Haifoeng brand uitgebroken in een ziekenhuis. Toen de brandweer arriveerde, stond het treheele" gebouw in vlammen. Het brandde totaal af. Zes zieken en een arts zijn in de vlammen omgeko men. Hondentrouw. De zwarte Spaniel van de koningin van Zweden, Luck genaamd, is Donderdag gestorven uit verdriet over den dood vanzijn meesteres, waarna hij weigerde te eten. Hij is begraven in den tuin van de villa Svecia, waar de overleden koningin de laatste jaren te Rome gewoond heeft. Dreigt er een scheuring in de Engelsche arbeiderspartij? Men meldt uit Londen: Het is niet onmogelijk, dat het op de jaarlijksche Paaschconferentie van de onafhankelijke arbeiders partij tot een scheuring zal komen en dat Maxton en zijn ongeveer dertig aanhangers zullen besluiten tot het vormen van een vierde partij, die zuiver de so cialistische beginselen zal voorstaan. Fascistische onderwijzers bij den Paus. In totaal duizend. Uit Rome: Z.H. de Paus ontving in particuliere audiëntie 700 fascistische onderwijzers uit Piemont en 300 fascis tische onderwijzers uit Lombardije.

Schager Courant | 1930 | | pagina 14