Fa. W. D. Niestadt Zn. Groot is de keuze Marktberichten. G. ANNEVELDT, Laan, Dorpen, Schagen. Uit onze omgeving. KOEGRAS Voor een goed en modern Bruidsportret: ANNA PAULOWNA BARS1NGERH0RN WIERINGEN ALKMAAR. LANGENDIJK Plaatselijk Nieuws. Asphaltbetonwegen. Door den trein gegrepen. door tusschenkomst van den burgemeester herkeuring aan, waarvoor ik f 40.borg moest storten. De herkeuring werd verricht door den heer Voort- huijzen, directeur van het abattoir te Alkmaar. Doch door den heer De Boer, die blijkbaar ook al iets begon te voelen, werd in allerijl den heer Klau wers, Inspecteur van Volksgezondheid uit Amster dam ontboden, en trots dat alles werd het vleesch na bacteriologisch onderzoek voor consumptie goed- gekeurden kwam dus niet in de Verwerkingsinrich ting terecht, daar uit deze gemeente alleen de afge keurde dieren daarheen worden vervoerd. Is het dan nu een wondeir dat ik en velen met mij, zich afvragen of dat afkeuren misschien verband houdt met den heer De Boer zijn directeurschap van de pas opgerichte Verwerkimgsinrichting? Zoo ja, dan betreur ik de totstandkoming var deze, anders tzoo nuttige inrichting. In elk geval wil ik den heer De Boer aanraden niet weer zoo maar op het eerste gezicht af te keuren, docih de zaak eerst beter te onderzoeken. U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, A. DE HOOP. Veeverloskundig1 te Koegras. De Redactie van de Schager Courant was zoo wel willend mij bovenstaand schrijven ter inzage te ge ven, waarvoor ik aan genoemde Redactie bij dezen mijn dank betuig. De feiten genoemd in bedoeld schrijven, zijn onge veer juist: een uit nood geslacht varken, volgens imijn oordeel ongeschikt voor consumptie, is bij her keuring voorwaardelijk goedgekeurd. De indruk, die wordt gevestigd in het schrijven vari den heer De Hoop, als zou de Inspecteur aan deze goedkeuring ibij herkeuring zijn sanctie hebben gegeven, is even wel onjuist: de beslissing bij herkeuring is uitsluitend aan den yeearts met herkeuring belast, en de Inspec teur kan deze beslissing niet wijzigen. De Inspec teur is met dit geval door mij op de hoogte geholpen, om hem te toonen, hoe hier door een directeur van een gemeenteslachthuis volgens mij ten onrechte werd goedgekeurd. Pas daarna kan de Inspecteur zijn goed- of afkeuring over de handelwijze uitspreken. Een varken (zeug), uit noodgeslacht wegens een hevige baarmoeder- en acute buikvliesontsteking (welke ziekteprocessen hier in 't spel waren) behoo- ren niet in consumptie te worden gebracht, ook al is het vleesch bacterievrij. Om den consumenten ver trouwen te geven in noodslachting-vleesch, behoort vleesch afkomstig van zulke zieke dieren, aan den vleesch handel te worden onttrokken. Dit is het motief tot afkeuren geweest en niet hetgeen De Hoop naar voren brengt. Menschen, die zoo iets laags durven denken en schrijven, staan moreel niet bijster hoog, en dupeeren met hun ge schrijf zich zelf het meest. DE BOER, Veearts. Schagen, 19 April 1930. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij s.v.p. een plaatsje in Uw blad voor het volgende: In het nummer van Woensdag j.1. komt een stukje voor van den Plantenziektenkundigen Dienst, over de bestrijding van de schurftziekte bij appel en peer. Het bestrijdingsmiddel is de vergif tige Bordeausche en Californische pap. Over het doeltreffende van het middel kan ik niet oordeelen, maar in het bewuste stukje komt deze zin voor: „de eerste bespuiting moet uitgevoerd worden kort voor den bloei, als de zoogenaamde bloemknoppen zijn losgegaan, de afzonderlijke bloemknopjes vrij staan en de kleur der bloemblaadjes juist begint zichtbaar te worden." En hierin schuilt juist een groot gevaar, want niet alleen de zwammen zullen worden gedood, maar zul len ook de bijen niet worden vergiftigd? Bijenhou ders zou ik dan ook willen raden: breng uwe bijen verre van boomgaarden, die met bedoelde oplossing zijn bespoten, en laat de fruitkweekers dan maar zien of ze het zonder bijen kunnen stellen. Dankend bij voorbaat voor de verleende plaats ruimte. P. DE VRIES Pz. Dirkshorn, 18 April 1930. Anna Paulowna, April 1930. Mijnheer de Redacteur, geef mij nogmaals een plaats je in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Wat hier in de vergadering van den polder Anna Paulowna is gebeurd, gaat alle perken te buiten. Als men het verslag van den Gemeenteraad leest, dan zegt de voorzitter: onze secretaris heeft het zoo verbazend druk, dat hij moet bijna f 4000.per jaar verdienen, dan kan hij geheel en al zijn taak behartigen. Leest men het verslag van de poldervergadering, dan zegt de dijkgraaf: onze secretaris heeft zoo veel werk, dat hij moet ongevraagd f 100 per jaar meer hebben, dus f 1100 's jaars. Ra, ra, hoe zit dat? Maar nu komt het: er lag ook een klein briefje van 4 of 5 arbeiders, om vrij pensioen en inkoopsom. Dat zou een bedrag vormen van ongeveer f 104.per man. Menschen, het werd niet eens behandeld, het werd direct van tafel afgeschoven. Och, het zijn maar werkmenschen, dat is geen praat waard voor onze hoogstaande hoofdingelanden. De heer Stammes sprak van een misdaad, maar hier is een misdaad gepleegd, een groot schandaal. Ik wil hulde brengen aan het polderbestuur van de Heerhugo- waard, die wel besloot voor zijn menschen vrij pensioen te geven en den polder Zijpe en Hazepolder, die loons- verhooging gaf. Den secretaris f 100.meer te geven voor een bijbaantje, o jé, dat kan gemakkelijk, er wordt toch gegooid met duizenden en nog eens duizenden. En de grootste duw voor de arbeiders was, wat de heer Van Balen Blanken zeide, n.1.: hij hoopte dat het bestuur gauw met plannen kwam, voor de verhooging van de salarissen van Dijkgraaf en Heemraden. Nu, dat vliegt er met vlag en wimpel door. Ik zou den arbeiders dezen raad willen geven: stuur in geen geval meer smeekbriefjes naar het bestuur, want het baat toch niet. Gij menschen, gij moet uw taak zoo opvatten: er is toch nog één groep menschen die voor ulieden ten strijde trekt en uw belangen voor staan. EEN BUITENSTAANDER EIERVEILING SCHAGEN, 17 April 1930. Aangevoerd: 174675 Kipeieren: 52—54 Kg. f 4, 55—57 Kg. f 4—4.20, 58—60 Kg. f 4.35—4.80, 61—63 Kg. f 4.50— 4.90, 6467 Kg. f 5—5.20, ongewogen wit f 44.60, idem bruin f 4.70-^.90, klein f 3—3.80, 13619 eendeieren f 4.20 —4.30, 144 kievietseieren f 1213, alles per 100 stuks. HOORN, 17 April 1930. 23 stapels kleine kleine fabriekskaas f 38, 2 stapels kleine Boerenkaas f 39, 1 stapel Fabrieks Comm. Kaas f 45, 1 stapel Boeren Comm. Kaas f 46. Aangevoerd: 27 stapels, 40337 K.G. Handel vlug. WARMENHUIZEN. 17 April 1930. Roode kool, le kwal. f 5—8.90, idem 2e kwal. f 1.80 660, gele kool, le kwal. f 6.409. witte kool, le soort f 11.90. Aanvoer: 35400 Kg. roode kool, 1200 Kg. gele kool, 29600 Kg. witte kool. WARMENHUIZEN, 18 April. Roode kool le kw. f 49.10, 2e kw. f 25.80, gele kool le soort f 5,909.60, witte kool le soort f 0.801.90, 2e 6oort f 0.300.80, uien f 1.90, grove uien f 1.80 p. 100 Kg. Aanvoer: 32800 Kg, roode kool, 1725 Kg. gele kool, 17175 Kg. witte kool, 1200 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 17 April 1930 BI. aardappelen f 2.80, uien f 1.702.40, drielingen f 0.200.80, grove f 2.102.20, peen f 1—1.10, roode kool f 3.509.80, gele kool f 8.50—9.70, Deenschc witte f 0.80— in RIJWIELEN van f40.—, f45.—, f50.—, f 55.—, f 60.—, f 65.—, f 70.—, f 80.— en f 95. Gebruikte Rijwielen, w.o. voor Jongens en Meisjes. 2.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 200 Kg. aardappelen, 4800 Kg. uien, 2300 Kg. peen, 97400 Kg. roode kool, 9800 Kg. gele kool, 166800 Kg. Deensche witte, NOORDSCHARWOUDE, 18 April. Uien f 0.90—1.90, drielingen f 0.100.80, grove f 1.50 —1.90, peen f 0.500.90, roode kool f 3.909.40, gele kqjpl f 5.60—9.40, Deensche witte kool f 0.702.10 per 100 Kg. Aanvoer: 8600 Kg. uien, 4100 Kg. peen, 116400 Kg. roode kool, 32000 Kg. gele kool, 153200 Kg. Deensche kool. ALKMAAR, 18 April 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt wa-ren in totaal 1018 H.L.'s aangevoerd, waarvan de prijzen waren als volgt: 139 H.L. tarwe f 9.75—11.75, 307 H.L. gerst chev. f 7gt 491 hi, haver f 6.507.30, 63 H.L. boonen, w.o. paardeboonen f 8.50, bruine boonen f 1316, citroen- boonen f 25, witte boonen f 2435, 1 H.L. karwijzaad f 38, 17 H.L. erwten w.o. groene erwten (groote) f 20, grauwe erwten f 1220, alles per 100 K.G. Handel stug. ALKMAAR, 18 April 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 49 stapels kleine fabriekskaas f 40, 4 stapels fabriekscommissie kaas f 38, 2 stapels kleine boerenkaas f 40, 5 stapels boeren commissiekaas f 45. De handel was vlug. ALKMAAR, 18 April. Aardbeien 9 cent, perziken 1826 cent per stuk; bleomkool I f 23—29, II f 10—19, kropsla f 2.20—6.10 per 100 stuks, bieten f 1.20, gele kool f 3.30—6, roode kool f 5,609.30, uien f 0.902.10, wortelen f 1.50, per 100 Kg. postelein f 0.701.16, spinazie f 0.100.19 per bakje; rabarber f 1017, raapstelen f 2.803.50, radijs f 6.60— 8.60, wortelen f 1430 per 100 bos, witlof I f 3.906.30, II f 12.90 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 18 April. Roode kool f 4.90—7.70, gele kool f 5.80—8.30, Deen sche witte kool f 1.10—2.10, uien f 1.50—2.20, bieten f 1.10 per 100 Kg. Aanvoer: 20.000 Kg. roode kool, 68000 Kg. gele kool, 42000 Kg. Deensche witte kool, 1600 Kg. uien, 5000 Kg. bieten. JULIANADORP. Donderdag j.1. had een vergadering plaats van het Fancy-Fair-Comité om afrekening te doen van de ge- hoden bazar. De ontvangsten hebben bedragen f 1027.47, de uitgaven f 403.22}è, zoodat er een batig saldo is van f 624.24^. Voor belanghebbenden, liggen alle bescheiden bfj den heer T. Speur ter inzage. Tevens werd op deze vergadering besloten aan de me dehelpers en helpsters een besloten avond aan te bieden, waarvan de datum op Zaterdag 17 Mei a.s. is gesteld. De vereeniging „V. z. o. S." waarvoor wij thaqs iets willen schrijven heeft in haar 20-jarig bestaan reeds veel medegemaakt op allerlei gebied, maar ook aan vele zie ken door hare uitkeeringen een hulp en steun gebracht waar wellicht een buitenstaander niet de minste notie van heeft, doch wij weten bij ervaring dat er ook men schen zijn, dde deze uitkeeringen, die zij toch ook zelf be taald hadden, bij ziekte op hoogen prijs hebben gesteld. Daarentegen zijn er ook die niettegenstaande zij belang rijke bedragen uit de kas ontvingen, deze instelling dur ven neer te halen, maar vergeten dat zij het eigenlijk zichzelf doen. Niettegenstaande dan het bovenomschrevene, mag de ze vereeniging er zijn, ook wat haar financiën betreft, In den loop van deze 20 jaren werden de uitkeeringen van f 6 per week na diverse opvoeringen daarvan ©eni ge jaren geleden gebracht op als maximum f 18 per week en nu met de inwerkingtreding van de Ziektewet kan men zich als niet verplicht verzekerde een uitkee- ring van f 30 per week als maximum waarborgen, en de verplicht verzekerden, kunnen bij deze vereeniging voor de resteerende 20 pet hun aanvullingsverzekering sluiten, zoodat zij bij ziekte de volle 100 pet. ontvangen, daar volgens de Wet slechts 80 pet. als ziekengeld wordt uitgekeerd. Over dit onderwerp mogen wij thans niet verder doorgaan, maar wel willen wij aan diegenen, die in de meening verkeeren dat „dat fonds" nu afgedaan heeft, den welgemeenden raad geven, zich omtrent een en ander eens nader te oriënteeren en het Bestuur daar over gaarne inlichtingen zal willen verstrekken. Want het Bestuur blijft het devies van de vereeniging trouw. En waarom ook niet, krachtig en gezond als zij is. Bij de inwerkingtreding van de Ziektewet op 1 Maart jJ. vielen wel is waar eenige leden af, omdat zij nu toch volgens de wet verzekerd waren, en er niet van doordrongen wa ren om een aanvullingsverzekering te sluiten. Wij heb ben wel eens iemand hooren zeggen: „Je kom ook wel", en dat onderschrijven wij bij deze. Wel kunnen wij thans vermelden dat er op het moment 74 leden zijn, van wie er 31 een aanvullingsverzekering hebben gesloten. Voorts zijn er thans 9 werkgevers voor hun personeel bij de Bedrijfsvereeniging „N.V.Z. verzekerd, zoodat wij met voldoening kunnen constateeren dat ook dit begin weer lang niet slecht is, al zijn er dan door onvoorziene om standigheden misschien meer mutaties te boeken ge weest, dan in een ander geval noodig had geweest. Maar nu na deze noodwendige schifting melden zich weer nieuwe leden aan, hetzij voor een vrijwillige- of voor een aanvullingsverzekering, en ook nog werkgevers voor aansluiting bij de Bedrijfsvereeniging van het N.V.Z., en op deze wijze zal het dan ook wel spoedig blijken dat „V.z.o.S." zich in den strijd om het haar toekomende deel van dezen arbeid op te eischen, nog steeds waardig is en blyven zal, naar wij hopen. De beide nieuw gekozen notabelen voor de Ned. Herv. gemeente alhier, mej. D. C. Blaauboer—De Bruin en de heer S. Backer, hebben hunne benoe ming aangenomen. Donderdagavond werd van den gratis naai- en knip cursus. gegeven voor de Singer-Maatschappij, in de zaal van den heer H. J. Beuneman, de laatste les ge houden. Van de uitnoodiging om eens te komen kijken tijdens een der lessen, hebben wij gebruik gemaakt om een en ander te noteeren. De vertegenwoordiger, de heer Walrecht, vertelde, dat 41 dames aan de middag- en avondcursussen hadden deelgenomen. En wat de dames daar dan wel hebben gemaakt zult u zeggen, ja, dat is zoo maar niet ln één woord te zeggen. Jurken, blouses, kinderkleeding, hee renoverhemden, ja wat niet al, in allerlei kleuren en modellen. Stopmonsters in linnen, tricot en vitrages, bijna geheel onzichtbaar waren de gaten dichtgemaakt. En dan de prettige stemming die er heerschte, ook daaraan zal de bekwame leiding van de coupeuse het hare wel hebben bygedragen. En toen wy gisteravond nog eens een kijkje namen, werden we bestormd met de vraag of er ook wat van in de courant kwam. welke vraag we maar bevestigend hebben beantwoord. En toen kwamen de tongen los. En schrijft u dan maar, dat wij heel wat hebben geleerd, dat wij lol hebben gehad en dat de juffrouw een bovenste beste is. En dat zij het allen goed met de juffrouw konden deelen, bewees ons op het eind, toen allen heel vriendelijk af scheid van haar namen. Dit alles was voor ons een reden, om het bovenstaande neer te schrijven, en een bewijs dat deze cursus, gratis gegeven door de Singer- Maatschappij, door de deelnemende dames zeer op prijs is gesteld en dit was er dan het einde van. Wanneer men langs dc Doggersvaart zijn weg neemt, hetzij per rijwiel of met een ander middel van vervoer, zal het ten ieder wel al opgevallen zijn, dat de z.g.n. „Verloren Dijk" nu geheel verloren gaat, daar de tegenwoordige eigenaars van die pcrceelen grond, de N.V. Van den Berg's Kweekerijen, het land grenzende aan de Doggersvaart, met den beschikba ren grond van den dijk op de juiste hoogte brengen, die noodig is voor de bloembollencultuur en de plaats waar de dijk gelegen heeft., eveneens voor dat doel geschikt gemaakt is, zoodat men nu inplaats van een oneffen, een geheel effen gemaakt terrein ver krijgt, want het is reegis een algomeene bekendheid, dat de bollenkweekers geen oneffenheden in hun bol lenvelden dulden, daar dat nooit anders dan schade kan zijn. Maar met dit al, de „Verloren Dijk" raakt daar ter plaatse geheel weg, al blijven er nog genoeg overblijfselen van over op de gronden van de be lendende eigenaren. Zooals de historie ons leert, is deze voor de bedijking van den polder „Het Koegras" als waterkeering aangelegd en later als vanzelf spre kend in verval geraakt. In de mobilisatiejaren werd hij ook veel gebruikt als oefenterrein der militairen, om daar de z.g.n. „kardoesjes" af te schieten voor plaatsbepaling, enz. Velen zullen met ons zeer zeker nu nog eens terug denken aan de dagen die wij daar in zorgeloosheid als militairen te verstaan dan, sleten. Wanneer wij deze week niet zulk guur en akelig koud weer hadden gekregen, zou er met de a.s. Paaschdagen op de bollenvelden wellicht al een groote versehcidenheid van diverse kleurnuanceerin- gen te aanschouwen zijn geweest. Dit is nu echter nog niet zoo, alleen hebben wij bij onzen rondrit en kele veldjes bloeiende narcissen gezien, maar dat loont toch voor de stadsmenschen nog niet de moeite om daarvoor naar buiten te komen, of het weer moet zoodanig veranderen, dat ook een fietstocht op zich zelf al een genot wordt. Dit laatste nu willen wij van harte hopen, en op het andere zullen wij nood wendig nog wat moeten wachten. Fotografen A Schagen BREEZAND. We verwijzen belangstellenden naar een advertentie waarin de Gereform. Zangvereeniging Sursum Corda kennis geeft van een door haar te geven concert Begin Mei komt de bekende Veluwsche dichter-zan- ger Jan van Riemsdijk met zijn gezelschap in de zaal van den heer Jb. Borst Van Riemsdijk draagt zijn lied jes voor, in 't costuum en de taal van den Veluwschen boer en begeleidt zich daarbij op de „mook". Zijn kunst is dan ook wel iets bijzonders, als we die vergelijken met wat andere „liedjeszangers" ons brengen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de ad vertentie in het nummer van Donderdag a.s. Onze plaatsgenoot, de heer A. Bruin, varende bij de Koninklijke Marine en momenteel vertoevende in Cura- cao, is een dezer dagen gepromoveerd tot stoker 1ste klas. KOLHORN. Het winkelhuis in de Onderhuurt, van den heer K. En gel, is gekocht door J. Klare, alhier. De heer C. de Haan Dz. heeft een bouwterrein gekocht aan de Belt van J. Bakker te Oosterklief. Oe heer R. Windsma, onderwijzer aan de O. L. school te Hippolytushoef is als zoodanig benoemd te Den Hel der, en zal deze benoeming aannemen. Een goede leer kracht gaat hiermede onze gemeente verlaten. Tijdens afwezigheid geraakte j.1. Donderdag bij mej. M. K. te Zandburen een stoel met kleedingstukknn, welke te dicht bij de kachel was geplaatst, in brand. Gelukkig kon de brand in den beginne worden tegen gegaan, zoodat het bij wat materieele schade bleef. Succes-nieuws. Programma voor len Paaschdag: Succes BSchagen B; Succes ASchagen A; Succes IIAndijk. DEN OEVER. Ter hoogte van Vatrop, nabij Oosterland, kwamen j.1. Donderdag de vrachtauto's van A. Lont en C. d« Haan alhier in botsing. De oorzaak van deze botsing was, dat juist bij het passeeren van deze auto's de stuur- en gasregeling van de auto van L. in 't ongereede geraakte door vasthaken van den mantel van de be stuurster daarvan. Het ongeval bracht nogal materi eele schade aan bij de auto's welke op transport werden gesteld naar Hippolytushoef. Overigens kwam het ongeval best af. Heldendaad van een snelheidsmaniak. Donderdagmidadg, omstreeks 2.45 uur, reed de wiel rijder P. C., wonende te Llmmen op een race-rijwiel met zoodanige snelheid door de Langestraat ,dat hij den 64- jarigen P. v. S., wonende alhier, die bij de Payglop de straat wilde oversteken, aanreed. Beiden kwamen te vallen en het bleek, dat de aange- redene een hoofdwond had bekomen van niet ernstigen aard, welke in de apotheek van Molenaar is verbonden. De wielrijder had een zeer opgezwollen lip, terwijl zijn rijwiel ernstig beschadigd was. Trouwens: verdiend loon Terzake overtr. art. 22 M. en R.-wet zal het op zooda nige wijze rijden, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht, is contra den wielrijder proces verbaal opgemaakt, zoodat de kantonrechter hem nog wel eens nader spreken zal. We vernamen, dat, als gevolg van de ongunstige uit komsten van den tuinbouw, over 't geheel geen bijzon deren aandrang tot betaling zal worden uitgeoefend op die tuinbouwers, welke nog z.g. provinciale credietvoor- schotten hebben. We vernamen, dat binnenkort de oplossing te wach ten is van de sinds een paar jaar hangende kwestie van de verbetering van de Mosselenbrug, waarbij dan zal zijn uitgemaakt, welke colleges in de kosten van verbetering hebben bij te dragen. We vernemen, dat de Provinciale wedstrijden van den Noordhollandschen Kolfbond, de z.g.n. 50-slagen-wed- strijd op 18, 19 en 20 Mei a.s. alhier zullen worden gehouden. ZUIDSIfARWOUDE. De heer P. B.oon is benoemd lot bestuurslid van den Noordhollandschen Kolfbond. ZUIDSHARWOUDE. Het huis met koolboet van den heer W. Bruin, is bij publieke veiling opgehouden. NOORDSCHARWOUDE. Bouw Oosterstraat. Binnen korten tijd zal voor rekening van den heer H, v. d. Meij oen nieuw woonhuis gebouwd worden aan de Oosterstraat door de aannemers Rutsen en Van Ex- ter. Dit zal dan het vijfde huls wezen op het nieuwe ge deelte der straat. HELP U ZELF. De ziektevereeniging „Help U Zelf" hield hare ge wone driemaandelijksche vergadering in de „Cérés". In hoofdzaak was de bijeenkomst van huishoudelijk ken aard. Het verslag van den penningmeester was daarbij het hoofdpunt. De heer Vlaskamp deelde uit zijne gegevens mede, dat de ontvangsten f 303.00 had den bedragen. De uitgaven bedroegen f 338.70*$, dus 'n nadeelig saldo van f35.65. Aan ziektegald was f 226.62*4 noodig, waarmee231 ziektedagen uitbetaald werden. Het. getal zieke personen bedroeg 12. Lang en breed werd er gesproken over het steeds terugkomend tekort. Men wist daar maar éen afdoend middel voor: verhooging van contributie. Nieuwe le den komen er weinig bij en met de invoering van de ziektewet zal dit niet beter worden. De contributie zal zoo hoog moeten worden gebracht, dat de gemiddel de uitgaven daarmee betaald kunnen worden. De vereeniging moet daarvoor in klassen worden ver deeld, met voorloopig vaste contributie. Elk lid kan dan persoonlijk aangeven in welke klasse hij wenscht opgenomen te worden. Elk weet dan van af zijn lid maatschap, wat hij betalen moet Het volgende ver dient ook aller aandacht. Voor verzekerden in de Ziektewet^ tevens leden v^n ziekefondsen. Bij de laatste Bestuursvergadering kwam ter spra ke in hoeverre het reglement van „Help U Zelf" in strijd was met de nieuwe ziektewet en het bleek, dat er nogal punten van verschil waren. Help U Zelf zal zijn reglement moeten wijzigen en aanvullen. Wij willen daarvan eenige punten aanhalen. Vaste werklieden, in dienst van Rijk. Provincie, gemeente of polder, mogen lid der ziekenkas blijven, doch de ziektewet zegt, dat de vaste arbeider op moet geven, wat hij bij ziekte aan geld ontvangt uit eene verzekering. De wettelijke uitkeering van 80 procent van zijn loon wordt verminderd met het be drag, dat zijri andere ontvangsten de 20 procent van zijn loon te boven gaat. Hieruit vloeit dus voort, dat hij zelf moet beoordeelen of hij voor het lidmaat schap der ziekenkas wil bedankon. Daar dit. bedan ken dus een daad van hem zelf is, heeft hij bij be danken geen enkel recht op de bezittingen van de ziektekas. Dit geld niet voor losse werklieden, eigen werkers, die buiten de ziektewet vallen. Bovenstaan de is zeker wel een belangrijke aanwijziging voor allen die in de ziektewet vallen. MARKTOVERZICHT. 14 vette koeien waren er Donderdag jl. langevoerd, zegge 14 stuks. Hoe zou dat toch zoo komen, dat de vetmarkt achteruit gaat? Wat is daar de oorzaak van? De prijzen waren tot 55 ets, handel zeer kalm. Kalf- en geldekoeien waren flink aangevoerd, deze werden duur en vlug verkocht. De pinken kwamen ook weer los, handel aardig goed. Nuchtere kalveren vlug, duur. In oude schapen was een goeden handel, 38—52 ct. werd er besteed. Overhouders tot 44 gld. voor den dood, groote prijzen, handel vlug. Bokken en geiten werden goed verkocht. De handel in biggen en schrammen was matig. Vette varkens vlug, tot 37 ct. Op de kippenmarkt was weinig drukte, prijzen ge woon. Boter 5 ets. duurder, met weinig aanvoer, dat moet beter worden. VERHURING. Donderdag is verhuurd op het Registratiekantoor alhier de hooge berm aan de Zuidwestzijde van het Balgzandkanaal van de Kooisluis, Oostwaarts tot het Zuidoostelijk einde nabij Van Ewijcksluis, in 4 per- ceelen. Perceel I, voor f53, aan A. de Hoop, te Kocgras. Percel 2, 3 en 4 aan P. Landman te Breezand, resp. voor f 46, f 81 en f 84. De perceelen zijn voor 1 jaar verhuurd. HET ALLEREERSTE BEGIN. De werkzaamheden voor de kanalisatie zijn in Hollands Noorden bij de Stolpen onder leiding van 2 opzichters begonnen. Er hebben verschillende op metingen plaats, waarbij een viertal mannen uit Schagen werkzaam zijn. Do opzichters hebben te Schagen een paar kosthuizen gevonden. Vandaar zoeken de 6 personen hun werk op, dat bestaat in het in teekening brengen der opmetingen, die in de richting Schagen plaats hebben. STEEDS BETER. Onze eierveiling mag zich in een toenemende aan voer verhoogen. Het eerste millioen is reeds met een belangrijk overschot genoteerd. Het gevaarlijke slippen aan de spramex- laag te wijten. Verzoek om deze laag weg te laten. In de laatste jaren is herhaaldelijk gebleken, dat as phaltbetonwegen, afgedekt met een spramex-laag in nat ten toestand buitengewoon glad zijn en geregeld aan leiding geven tot slippen van de automobielen, met als gevolg vaak het optreden van ernstige ongelukken. Hierover komen geregeld klachten binnen, en hoewel de betrokken ingenieurs alles in het werk stellen om het euvel op te heffen, o.a. door het inwalsen van fijn split (zoo mogelijk verwarmd) in de deklaag, leert de ondervinding, dat dit allesbehalve afdoend is. De weg blijft bijzonder glad en blijft dan gevaar opleveren. Het geschetste euvel heeft een onderwerp van beraad slaging in de Wegen-Commissie van den B. B. K. (Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland) uitgemaakt. Bij deze bespreking bleek, dat algemeen de oorzaak van de gladheid gezocht moet worden in de spramex- iaag, waarmede het asphaltbeton is afgewerkt. Tegelij kertijd was men van meening. dat het heel goed moge lijk is deze spramexlaag weg te laten, zonder dat de bruikbaarheid van den weg daaronder lijdt; gladheid van den weg valt niet meer te vreezen. In Gelderland en Overijssel zijn verschillende asphalt betonwegen gemaakt zonder oppervlakte behandeling. De B. B. N. heeft zich tot den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat in alle provincies gewend om te verkrijgen, dat de spramexlaag zal worden weggela ten. Wanneer in tegenstelling met de verwachting zou blijken, dat de asphaltbetonweg niet bestand is tegen 't verkeer, dan kan altijd later nog tot een dergelijke be handeling worden overgegaan. Doodalljk ongeluk op den onbewaakten overweg te Den Horn (Gr.) Gistermidag te circa één uur is op den onbewaaktcn overweg te Den Horn (Gr.) een doodeiyk ongeluk gebeurd. De koopman A. Meereveld passeerde met een hondenkar den weg en werd door den sneltrein uit Leeuwarden gegrepen. De ongelukkige was op slag dood.

Schager Courant | 1930 | | pagina 19