Uit onze Omgeving. LANGENDIJK WINKEL. HOOGWOUD ANNA PAULOWNA Binnenlandsch Nieuws. De vlieger ging niet op. „CM-DIEM", Groet-Schoorl. Verminkte schippersdochter. Verkeersongeval. Bloemen naar Engeland. Mr. P. J. Troelstra 70 jaar. Door vrachtauto gedood. Het mengsel van boter en margarine. Zoo zijn er. Werkloozen uit de steden aan ontginningswerk. Gemengd Nieuws. Noodlottige kerkbrand in Roemenië. het laatste kwartier gebeuren sensationeels dingen. Sit- ters is soms te enthousiast en loopt vrije schoppen op. Even moet gestopt worden als hij verwond is. Gerritse gaat er dan nog eens op uit. Een enorme kogel lost hij, even mooi stompt v. d. Aa evenwel corner. Langzaam nadert 't einde en wanhopig trachten de Tilburgenaren nog gelijk te maken. Ze maken nogal gebruik van hun physieke meerderheid, wat heel wat vrije schoppen ver oorzaakt, ook als Blauw Wit, „leer om leer" geeft. Vijf minuten zijn er nog te spelen als de rechtsbuiten van Willem II, Spijkers, kramp krijgt. Hij wordt nhg vervan gen, doch de kracht van de rechtervleugel is gebroken. Mr. Buddemeijer probeert het nogmaals evenals Smit, die 't voor 't inkoppen heeft. Blauw Wit weet dan het spel nog even vast te houden en het einde is daar. Blauw Wit behaalde dus een onverwachte 21 overwinning, van meerderheid in 't veld kon niet zoo zeer gesproken worden. De overwinning is ten slotte door iets beter schot behaald. Het spelpeil stond vrij hoog, zeer veel hooger dan dat in de wedstrijd Z.F.C.Brugeois. Moe ten we namen noemen, dan bij Blauw Wit: Lietzen, De Boer, Gerritse, Smit en Homburg. De niet genoemde spelers volgen echter onmiddellijk. Bij de Tilburgers: De Kanter, Van Loon en Spijkers. Ook hier was moei lijk een grens te trekken. Het kampioenschap van Nederland. Behalve dat de match in 't Stadion een Amsterdam- sche zege bracht, heeft ook Ajax voor een overwinning gezorgd. Deze is al evenzeer een verrassing als de 21 in 't Stadion. Dat Ajax n.1. in staat was Go Ahead in eigen home met 10 te kloppen stemt tot nadenken. De Bood-Witte Amsterdammers hebben nu plotseling de leiding, wat te meer zegt daar ze nu alleen Go Ahead en Willem II nog thuis krijgen. Volgende week kan ze toonen tegen Velocitas in Groningen of ze dien plaats verdient. Tevens wordt dan Willem IIGo Ahead ge speeld. GoAhead heeft het o.i. het zwaarst. Bezocht moeten nog worden: Ajax, Willem II en Velocitas. De stand is thans: Ajax Go Ahead Velocitas Willem H Blauw Wit SPARTA. Sparta's beide adsp. elftallen trokken den len Paasch- dag naar Wieringen, om daar Succes a en b adsp. te ontmoeten. Sp. verloor echter beide wedstrijden, de adsp. met 41 en de b. adsp. met 21, wat echter aan de stemming geen afbreuk deed, zoodat beide elftallen weer even vroolijk thuiskwamen. Een Sp. combinatie speelde thuis tegen Oudesluis, welke strijd echter puntloos 00 eindigde. Den 2en Paaschdag speelde Sp. 1 en 2 gecombineerd thuis tegen een toerelftal van West-Frisia uit Enkhui- een. In het begin was het een matige vertooning, doch toen W.-F. na rust de leiding met 21 had genomen, pakte Sp. wat beter aan en won tenslotte met 52. Sparta 3 moest naar Oudesluis 2, doch was zoo onspor tief om, daar er 1 speler te weinig was, niet heen te gaan, hoewel eenige spelers reeds naar Oudesluis toe waren. D.T.S. I—Zwaluwen I 3—1. Zondag Isten Paaschdag speelde D. een vriendschap- pelyken wedstrijd tegen Zwaluwen I, een tourclub van Zaandam. Zwaluwen winnen den toss en D. trapt tegen den harden wind in af. Na wederzijdsche verkenning komen de Zwaluwen het meest in den aanval. De D.-verdediglng houdt echter stand, en na ongeveer een half uur geeft Swager (de oud-keeper van O. die nu rechtsbinnen speelde, zijn club de leiding 10. Met dezen stand gaat do rust in. Na de rust pakt men de zaken beter aan en is de wed strijd aantrekkelijk. Het gelukt de Zwaluwen na mooi opbrengen gelijk te maken, 11. Lang duurt de vreugde niet, want van Dijk die na de rust voor is gaan spelen geeft D. opnieuw de leiding 21. Tien minuten later een mooie voorzet van den linksbuiten, waardoor de rechts buiten geen moeite heeft den stand te vergrooten 31. Als scheidsrechter Hartog even later eindigen blaast, heeft D. deze wedstrijd met 31 gewonnen. De leiding van den scheidsreohter was goed. De Emmabloemcollecte, die de vorige v ek over den geheelen Langendijk is gehouden had, ondanks het slechte weer een gunstig resultaat. De opbrengst was f 23-4.65. NOORDSCHARWOUDE. De 17de algemeeno vergadering van den tuinbouw- bond, „den Noordermarktbond", zal op Woensdag 30 April a.s. plaats vinden, des namiddags 1.30 uur, in hotel „De Burg" alhier. Naar aanleidng van de advertentie, welk) in ons blad van Zaterdag voorkwam, met verzoek om voor of op 22 April op te geven de voorraad roode kool per 19 April, welk verzoek gericht werd aan de hou ders van roode kool, vernemen we van organisatie zijde, dat deze actie geheel buiten de tuinbouworga nisaties wordt gevoerd. Daar geen namen in de advertentie bekend ge maakt zijn, tast men in het duister van wien deze ac tie uitgaat. De Bazar te i.'oordscharwoude. Georganiseerd door de zangvereniging Crescen do" en.de N.V. „Coneordia" werd alhier een bazar gehouden op Zaterdag 19, Zondag 20 en Maandag 21 April. Zaterdagnamiddag 2 uur had de officieele openng plaats in tegenwoordigheid van de diverse commis sies, de verkoopsters (onmisbaar bij deze gelegen heid), enz. Het daglijksch comité bestond uit de dames mevr. C. SwagerHopman, presidente, mevr. P. Deutekom- Berkhout, secretaresse en mevr. C. Keeman-Kaij, penningmeesteresse. Wegens verhindering van den eere-voorzitter, Bur gemeester Jhr. A. L. van Spcngler, werd de bijeen komst geopend door den heer P. Deutekom met een geestige speech. Spr. riep allen een hartelijk welkom toe, 'n het bij zonder de vertegenwoordigers van do pers, die reeds van hunne welwillende medewerking blijk hadden gegeven. Verder aan den heer Bazuin van de-Sabine koffie en thee, vertegenwoordigd door de firma IIols- muller te Alkmaar, welke hier een theetuin heeft ingericht. Ook aan den zaalhouder, den heer Hop, een woord van dank voor zijn medewerking tot het welslagen der bazar. Met de beste wenschen voor den goeden afloop, verklaarde spr. de bazar officieel voor geopend. Hierna hebben wij een kijkje genomen-op de bazar. Diverse attracties, als werptent, schiettent, golfbal- spel, haktent, sjoelbak, enz., waren aanwezig, zoodat men z'n geluk kon beproeven om een prijsje te win nen. Voorts diverse stands, waar men voor niet te veel geld verschillende artikelen kon koopen. Een kopje thee voor slechts tien cent was ook niet te versmaden. Voor de jongelui was gelegenheid zich te amuseeren in de dansgelegenheid naast „Coneordia". Op de bazar zelve werd ter opluistering een gramo- foonplatenconcert gegeven op de Ultrafoon, welke voor deze gelegenheid gratis beschikbaar gesteld was door de firma Ypma te Alkmaar, zoodat het bij een drukken toeloop niet anders dan gezellig kon wezen. Het bezoek was Zaterdag niet overgroot, doch den Zondag en Maandag geven bij deze gelegenheid ge woonlijk den doorslag. WIJ hebben Zondag en Maandag nog eens een kijkje genoemen op de bazar, en moesten wij consta- teeren dat een cn ander wel slaagde, doch niet zoo als men gaarne gezien had. Er waren momenten dat het tamelijk druk was, maar over 't algemeen was er geen groote belangstelling. Terwijl wij dit schrijven, nadert het aantal bezoekers, dat de bazar bezocht heeft de 2000. Het is nog niet te benaderen, hoeveel of de opbrengst zal wezen. Wij hopen voor de beide vereenigingen dat het mee zal vallen. Op het slot van de bazar en den uitslag van de ge houden verloting komen wij nog nader terug. ZUIDSCHARWOUDE. Onze yroegere plaatsgenoot, de heer C. de Jong, thans te St. Pancras, is gekozen als secretaris van de Noordh. Propagandacommissic van den A.N.G.O.B. Zondag, lsten Paschdag, gaf de gymnastiekver- eeniging „Sparta" een uitvoering, onder leiding van haar Directeur, den heer S. Keesman van Schagen, bij den heer D. A. de Bruijn alhier. Er was veel belangstelling en er verd goed werk gele verd, waarbij vooral de heeren veteranen zich niet onbetuigd lieten. Stokoefeningen, paard, rek en brug verliepen vlot en correct. Bijzondere belangstelling had het nummer vrije oefeningen N.R. voor dames, waarbij de muziekbegeleiding werd verzorgd door mejuffr. G. Wijn, die speelde „Der Vöglein Abend- lied". Dit nummer viel bijzonder in den smaak en had 'n dankbaar applaus. Aan de piansto werden voor haar medewerking bloemen aangeboden. Na de pauze werd een tooneelstukje opgevoerd door enkele leden der vereeniging, getiteld „De macht der vrouw". Deze klucht wekte bijzonder de lachlust op en niet alleen bij het publiek, doch som tijds ook bij de spelers zelf. Dit spel was bedoeld als aangename afwisseling en bereikte dit doel ten volle. Een gezellig bal hield de bezoekers nog geruimen tijd bijeen. Bij de op Zaterdag 19 April jl. gehouden tentoon stelling door de vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland, werden aan de werk stukken der leerlingen van de teekenèchool te Win kel, de volgende bekroningen toegekend: Het volledig einddiploma 5-jarige cursus werd toe gekend aan J. Half weeg (smeden). Practisch proefwerk. Schilders le leerjaar: kleerbakje, 2e arijs, W. van Trienen; bloembak, le prijs, W. van Triénen. Timmerlieden le leerjaar: Pièdestal, eerv. verm., D. Wiedijk; voetenbankjes le prijs, D. Wiedijk. Wervels, lasschen, nagels, verbindingen: 3e prijs D. Wiedijk. 2e leerjaar. Strijkplanken: eerv. verm. Abr. van der Welle; Tafels: eerv. verm. Abr. van der Welle. 3e leerjaar. Deuren: 4e prijs J. Burgmeijer. Einddiploma 3-jarige cursus: Jan Kout, J. Ruig- meijer. Wagenmakers, 2e leerjaaf: 2e pi ijs N. Wijn. Bekroningslijst van teekenwerk. Timmerlieden, vakteekenen: 2e klas: le prijs A. Burgmeijer; 2e prijs A. van der Welle. 4e klas: 3e prijs J. Burgmeijer. Smeden. Vakteekenen: 2e klas: 3e orijs A. Beers; 3e prijs G. de Geus. Smeden, hand- en vormteekenen: 2e klas: le prijs A. Beers; 4e prijs G. de Geus. Projectie voor alle vakken. Wagenmakers, 2e klas: le prijs Nico Wijn. Onze vroegere plaatsgenoot,, de heer C. P. Koorn, va rende bij de Kon. Marine en momenteel vertoeven- d in Curagao, is dezer dagen bevorderd tot korpo raal-machinist. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden autoband met vel-, Maandag, den 2den Paaschdag, des avonds 8 uur, gaf „Sursum Corda", de Ger. Zangvereeniging voor Gemengd Koor, onder leiding van Joh. F. Asma, een openbare uitvoering in de Ger. Kerk alhier, met wel willende medewerking van de Chr. Muziekvereeni- ging ,Soli Deo Gloria". De voorzitter van „Sursum Corda", de heer A. A. Schouten, noodde allen uit tot het :.ingen van Psalm 150, vers 2 en ging toen voor in het gemeenschappe lijk gebed. Hierna heette hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Inzonderheid de muziekvereeni- ging „Soli Deo Gloria" en haar directeur, den heer J. Mosk, die zich bereid verklaard iiadden den avond af te wisselen met eenige nummertjes. Nadat de heer Schouten nog Psalm C6 had voor gelezen, gaf hij de leiding aan den heer Asma, die het programma opende met „Gloria Patien" van F. Pijlman, wat heel aardig werd gezongen. Ook de 5 andere nummers, die nóg volgden, werden over 't algemeen vrij goed ten gehoore gebracht. De zang kon ons althans meer bekoren dan de muziek van „Soli Deo Gloria", die nog al eens aan zuiverheid te wenschen overliet. Stellig zal o.i. een wat ernstiger repeteeren thuis deze vereeniging op hooger peil kun nen brengen. Aan het einde van het rogramma sloot de voorzitter de bijeenkomst met een woord van dank aan den heer J. Mosk en zijn vereeniging en den directeur van „Sursum Corda". Gezamenlijk werd hierna nog gezongen Psalm 75 -ers 1 en na het dankgebed, waarin de heer J. Hooijmeijer voorging, verlieten allen do kerk. ZOO KOMEN SNOEPERS TE PAS. Zaterdagmiddag wilde de timmermanszoon D. te Venlo met een drietal vrienden een autotochtje ma ken. Hij haalde daartoe ongevraagd uit het magazijn van den graanhandel Meulemans een vrachtauto. Na eenigen tijd gereden te hebben, wilde hij den auto weer in het magazijn rijden. Hierbij gebruikte hij echter het gaspedaal in plaats van de voetrem, waar door de auto met groote vaart tegen een boom reed. De boom knapte af en kwam op den auto terecht. Twee van de inzittenden liepen een lichte hersen schudding op. Een jongen, die in de nabijheid stond, werd licht gewond. De auto is totaal vernield. De Juwelier was op zijn hoede. Zaterdag vervoegde zich een tot dusver onbekend gebleven Duitscher, zich noemende Carl Schorusch, ongeveer 40 5. 42 jaar, bij een juwelier te sGraven- hage, waar hij een diamanten ring ter waarde van f5000 wilde koopen. Ter betaling bood hij aan twee chèques, een van f 4500 en de ander van f 1200, hei de getrokken op de Diskonto Gesellschaft te Berlijn en betaalbaar gesteld bij de Amslelbank te Amster dam. Aangezien vrees bestond, dat de cheques valsch waren, heeft de juwelier deze in onderzoek gegeven aan een commissionair, waardoor bleek dat de cheques inderdaad waardeloos waren. Ook de daarna door den Duitscher opgegeven referenties bleken onjuist te zijn. Het spreekt vanzelf, dat de Bloem- en Boomkweekerij Telef. 502 Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOORDEELIGE PRIJZEN. juwelier den ring niet aan den vreemdeling heeft afgageven, die echter kans heeft gezien, met mede neming van beide cheques de plaat te poetsen. NIEUWE SPOORRIJTUIGEN DERDE-KLASSE. Naar wij vernemen, zullen over eenigen tijd de Ned. Spoorwegen nieuwe derde-klasse coupé-rijtui gen in gebruik nemen. Vrijdag 25 April a.s. zal met deze rijtuigen voor een aantal genoodigden een proef rit worden gehouden op de lijn Utrecht-Arnhem. Tel. De jeenen afgekneld. Toen de schipper J. van Iloften uit Heusden met zijn motorschip onder een brug bij Viancn wilde doorvaren, geraakte zijn 18-jarige dochter met haar beenen in een staaldraad bekneld, waardoor beide ledematen werden afgerukt. Do ongelukkige werd naar een ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Bejaarde vrouw ernstig gewond. Omstreeks 7 uur Zaterdagavond passeerde te Soest in de richting Amersfoort een vierwielig motorrij tuig. Op een gegeven oogenblik stak een bejaarde vrouw, inwoonster dezer gemeente, met haar klein dochter den rijksstraatweg over. Blijkbaar heeft zij de auto niet gezien met het gevolg dat zij door het motorrijtuig, dat bestuurd werd door iemand uit Barneveld, werd gegrepen; zij werd eenige meters meegesleurd, waarna de auto tegen een boom opreed en totaal vernield werd. Dr. Donker uit Soest was spoedig ter plaatse en constateerde bij het slacht offer een beenbreuk en eenige zeer ernstige inwen dige verwondingen. De vrouw is in zorgwekkenden toestand naar haar woning vervoerd. 1600 kg. per vliegtuig verzonden. Zaterdag werd op het vliegveld „Waalhaven" bij Rotterdam een zeer omvangrijke lading versche snij bloemen uit het Westland aangevoerd, welke, ver deeld over drie vliegtuigen, naar Londen werd ver scheept. Nimmer te voren was een dergelijke groote hoeveelheid bloemen van Waalhaven door de lucht naar het buitenland verzonden. Het grootste ge deelte, meer dan 800 kg. werd geladen in een vracht toestel der K.L.M. De rest, tezamen nog ongeveer 800 kg., werd gedeeltelijk door een lijn vliegtuig der Duitsche Lufthansa, dat speciaal daartoe dien middag op Waalhaven landde en verder door de den gewone middagdienst van de K.L.M., welke om 15 u. 30 vertrok, naar Londen vervoerd. De voormalige leider der S.D.A.P., de eerste lei der, die de partij heeft groot gemaakt cn aoor vele stormen aanvoerde, heeft Zondag .:ijn 70e jaar her dacht. Hij had de gaven en het temperament die de aandacht van het publiek trekken en die daarom een groote propagandistische kracht voor zijn partij uitoefenden. Hij heeft aan zijn beginsel *ijn leven gewijd, toen het zijn van sociaal-democraat nog een offer aan bestaanszekerheid beteekende, en ook dit heeft hem de aanhankelijkheid van ijn volgelingen bezorgd. Toen de physieke krachten hem ontzonken en Troelstra de teugels van het leiderschap moest over geven,. is hem, zij het gekluisterd aan het ziekbed, nog een levensavond geschonken, 'edurende welken hij zich aan het schrijven van zijn herinneringen heeft gezet. Van deze belangwekkende gedenkschrif ten zijn reeds drie deelen verschenen, welke de po litieke literatuur van ons vaderland met een be langrijke bijdrage hebb enverrijkt. Het mag een re den tot bijzondere voldoening zijn, dat het hem nog gegeven was, dit sluitstuk aan zijn leven aan te brengen. Zestienjarig kindermeisje het slachtoffer. Zaterdagochtend, ongeveer kwart voor acht, reed op de Nassaukade te Amsterdam een-zeer drukke file van voertuigen. Op de brug bij de Jacob van Lennepkade passeerden op dat oogenblik een vrachtauto en een handkar met groenten. Een wielrijdster, de zestienjarige Jantje Kok uit de Van Heemskerckstraat, wilde tus- schen de beide voertuigen doorschieten.. Door de glad heid van den weg slipte zij. Zij gleed tusschen de assen van den vrachtwagen en een wiel ging haar over het hoofd. Het meisje overleed na enkele oogenblikken. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Om een verbod verzocht. De Algemeene Nederlandsche Zuivelbond (F.N.Z.) heeft zich met een adres tot den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw gericht, waarin dringend verzocht wordt, zoodanige maatregelen te nemen, dat er een eind komt aan de mogelijkheid om boter en margarine te mengen en dit mengproduct als melange in den handel te brengen. Adressant grondt zijn verzoek o.a. op het feit, dat de melanges, die vaak onder een verpakking, die ge lijkt op boter en onder allerlei schoon klinkende na men in den handel gebracht worden, zicli gemakkelijk leenen om het publiek in den waan te brengen, dat het boter koopt, terwijl het in werkelijkheid te doen heeft met een product dat voor minstens 85 pet. uit margarine bestaat. Tel. Een typeerend staaltje, hoe het soms In werkelijk heid toegaat beleefde onlangs een mijner kennissen, ver telt een inzender in de Maasbode. Zij had een flinke jonge werkvrouw opgedaan, vijf en twintig jaar, twee kinderen, man los werk. Van sparen geen sprake! Toen het „losse werk" een f 5 extra opleverde, deelde Marle aldus de naam der werkster triomfantelijk aan haar mevrouw mede, hoe ze daarvoor naar de bioscoop waren gegaan, en zich „zóó fijn getracteerd" hadden, dat er niets meer over was. Eenigen tijd later kwam zij met het bericht. „U moet iemand anders zoeken. Ik ga niet meer uit werken." „Waarom niet?" vroeg mijn kennis verbaasd, want de krachtige, handige vrouw had eiken dag bezet. Dus, verdiende goed. Waarop de explicatie volgde: „We zijn nu bij de „Steun", want mijn man heeft heelemaal geen werk meer. En nu krijgen we nog méér, dan ik verdien. Dus, nu blijf ik lekker thuis.' Het allerfraaiste echter volgde nog. Want mijn ken nis had juist moeite gedaan, den man bij het abbattoir geplaatst te krijgen. En dit was haar beloofd. Op hare mededeeling van dit nieuws kreeg ze een minachtend schouder ophalen: „A, jakkes, voor zulk vies werk dankt ie! Dat wis ten we zelf wel dat ie daar terecht kon. En 't geeft nog minder dan nu de „Steun"!" Zoo zijn er helaas. Niet sparen! Niet werken. Van de „Steun" trekken, uit de zakken der wei-werkenden! 't Is soms 'n hééle toer, je niet te ergeren! Binnen enkele, dagen zal het aantal bij de ontgin ningswerken te Giethoorn tewerkgestelde werkloo zen uit steden, nog aanmerkelijk worden opgevoerd. Er zullen nog worden geplaatst 100 werkloozen uit Rotterdam, 100 uit Zwolle en vermoedelijk een aan tal uit Deventer. Het totaal aantal geplaatste werk loozen bedraagt dan 600 a 700. Ruim 100 slachtoffers. Boekarest, 19 April. De geheel van hout opgetrok ken kerk in de gemeente Costesci is gisteravond tijdens de Goede Vrijdag-viering geheel In vlammen opgegaan. Niet minder dan 100 personen, mannen, vrouwen en kinderen, zijn aan dezen vreeselijken brand ten offer gevallen. De brand Is ontstaan, doordat brandende kaarsen, die de geloovigen In een processie droegen, met de kleeren In aanraking zijn gekomen. Het gebouw, dat meer dan een eeuw oud is, was in enkele oogenblikken geheel In vlammen gehuld. De naar binnen opengaande deur viel dicht en kon tengevolge van het opdringen der menigte niet meer geopend worden. In de kerk speelden zich vreeselijke paniekscènes af. De geestelijken, die no-g .in vol ornaat waren, trachtten tevergeefs de menigte tot bezinning te te brengen, tot dat zij zelf, door rook verstikt, en door vlammen om ringd, ter aarde stortten. Slechts drie personen konden zich in veiligheid bren gen hulp halen. Daar de kerk buiten het dorp ligt, was van de cata- strophe niets gemerkt Toen de brandweer en de reddingsbrigade uit de na burige stad Pitesco kwamen, was de kerk nog slechts een' rookende puinhoop, waaronder honderd menschen bedolven lagen. Honderd tien lijken herkend. Volgens de jongste berichten zijn er van de onder de puinhoopen der afgebrande kerk gevonden lijken 110 herkend. Men gelooft, dat zich onder de puinhoopen nog ongeveer 10 dooden bevinden, wier identiteit nog niet kon worden vastgesteld. De kerk is in minder dan een uur in de asch gelegd. De meeste slachtoffers zijn jongelieden en kinderen. In elk gezin te Costeci heerscht rouw tengevolge van de ramp. Het dorp biedt een traglschen en vreeselljlcen blik. tijdens den brand kwam het tot tooneelen, die aan waanzin grensden. De ministers van binnenlandsche zaken en van so ciale voorzieningen hebben ter plaatse een steunactie op touw gezet. De slachtoffers van de catastrofe zijn bijgezet in een gemeenschappelijk graf op de plaats waar de kerk ge staan heeft. KALMTE IN 'T GEVAAR. Wolff meldt uit Weenen, dat een verkeersvlieger op weg naar Weenen boven het Woerther Meer een motor panne kreeg. Er was geen mogelijkheid ergens in de buurt een noodlanding te maken. Maar de vlieger, de beroemde Ellsler, wist raad; hij streek op het water neer vlak bij den oever, waar het vliegtuig net zoolang bleef drijven, tot alle Inzittenden zich gered hadden. Zoo kwa- »men zij er met een nat pak af. Het vliegtuig dat in het vrij diepe water gezonken is, zal zoo spoedig mogelijk gelicht worden. EEN HEVIGE ONTPLOFFING TE MERXEM. In de Antwerpsche voorstad Merxem werd de bevol king Zaterdag opgeschrikt door geweldige ontploffingen, welke uit de richting kwamen van een niet ver van het spoogwegvladuct gelegen fabriek van vloeibare lucht. Door onbekende oorzaak was brand ontstaan in één der vleugels van de fabriek, waar zich een aanzienlijke hoe veelheid acetyleengas bevond. De arbeiders waren uit vrees voor ontploffingen onmiddellijk gevlucht. Het dak van dit deel van het gebouw werd totaal vernield, terwijl de muren gedeeltelijk Instortte. In den omtrek werden op een afstand van verscheidene honderden meters stuk ken ijzer en staal teruggevonden en zijn de meeste rui ten verbrijzeld. De ontploffingen bleven een paar uren aanhouden. Tijdens het blusschingswerk, door de ont ploffingen ten zeerste bemoeilijkt, liepen twee brand weerlieden verwondingen op. STORM EN SNEEUW IN 'T ZWARTE WOUD. In het Zwarte Woud is Vrijdag en Zaterdag nog veel sneeuw gevallen. Overal werden de sleeën weer te voor schijn gehaald. In de hoogere gedeelten van de streek ligt de sneeuw 90 c.M. hoog. Tal van plaatsen in het gebergte zijn in een paar dagen door de sneeuwstormen geheel afgesneden van het dal, bovendien zijn tal van telefoonleidingen door den storm vernield. De storm heeft in de bosschen schade aangericht. OoH veel telefoonpalen zijn omgewaaid, waardoor storingen In den telefoondienst zijn ontstaan. Het postverkeer met auto's heeft veel last van de sneeuw. Gevaar voor hoog water bestaat er niet, daar de stand van den Rijn be trekkelijk laag is. Ook in Beleren en Westenberg heeft heel slecht weer gewoed. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN MACAO. Volgens een telegram uit de Portugeesche kolonie Macao heeft Vrijdag in een fabriek op het eiland Taipa een ernstige ontploffing plaats gehad, waar door het geheele fabrieksgezbouw werd verwoest. Acht en dertig personen voor het grootste deel vrou wen, kwamen om het leven. Bovendien kregen tal van arbeiders min of meer ernstige verwondingen. AARDVERZAKKING IN CATANIA. Uit Rome, 19 April. Naar uit Catania wordt ge meld, heeft bij den bouw van een huis oen aardver^ zakking plaats gehad, waardoor twee arbeiders wer den gedood en twee levensgevaarlijk gewond. De ver zakking is een gevolg van de hevige regens van den laatsten tijd. Het hevige onweder, dat geheel Italië teistert, heeft in de buurt van Florence twee slachtoffers geëischt, die door den bliksem werden gedood. 4 2 1 1 9—3 5 4 2 1 1 8—5 5 4 1 2 1 7—12 4 4 1 1 2 &S 3 4 1 1 2 4—8 3

Schager Courant | 1930 | | pagina 10