SchagerCourant Asp iPll Radioprogramma BANNE VALKKOOG. JDEZÊ Luidspreker. Tweede Blad. Uit onze omgeving. ANNA PAULOWNA HARENKARSPEL. HOOGWOUD LANGEND IJ K BARSINGERHORN Woensdag 23 April 1930. 73ste Jaargang. No. 8650 DONDERDAG 24 APRIL 1J30. Hilversum (1071 M., van 126 uur n.m. 298 M.) 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 10.45 Uitzending van de Officieele opening van het Nederl. Paedagogisch Congres te Den Haag in de Willemskerk; 12.002.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet, 2.003.00 Gra- tmofoonmuziek, 3.003.30 Lezing door Mevr. M. C. C. Wilson—Adema: „Wij Zeeuwen buiten Zeeland"; 3.30 4.00 Gramofoonmuziek; 4.005.00 Ziekenuurtje door Antoinette van Dijk, 5.306.00 Dinermuziek door Elek Vörös' Hongaarsche Kapel; 6.30 Vaz Dias: Koersen, 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. Spreker: S. Boot. „Welke leischen moeten wij aan het zaaizaad stellen?"; 7.158.00 Concert door het AVRO-Octet o.l.v. Louis Schmidt, Weensche muziek; 8,00 Tijdsein, 8.018.15 Causerie door Prof. Dr. E. Gorter, over het Instituut voor praeven- itieve geneeskunde; 8.15 Aansluiting van het Concert gebouw te Amsterdam, uitzending van het Abonnements concert; na afloop van het concert: Persberichten van ihet Persbureau Vaz Dias; Daarna: 11.00 Aansluiting van het Carlton-Hotel te Amsterdam; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.15 Tijdsein en Morgenconcert, 10.0010.30 Zang door het Dameskoortje der Korte Ziekendiensten, 10.3011.00 Korte Zielcendienst door Ds. J. L. de Vries, 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. M. Doyen, 11.3012.30 Uurtje voor de Landbouwers door H. Pifon, 12.00—12.15 Politieberichten, 12.30—2.00 Mid-, dagconcert, 2.002.45 Gramofoonplaten, 4.005.00 Zie kenuurtje door Ds. J. v. d. Meulen, 5.005.30 Tijdsein en Gramofoonplaten, 5.306.30 Orgelconcert door G. ter Braake, 6.307.00 Literaire lezing door Gabrial Smit Onderwerp: „De dichter Karei van de Woestyne"; 7.00 7.15 Tijdsein en Gramofoonmuziek, 7.157.45 Spreker: Y. Jacobs. Onderwerp: „Iets over het werk en de be- iteekenis van Arie Post; Voordrachtkunstenaar; 7.45 8.00 Politieberichten, 8.0010.20 Uitzending uit het „Schuttershof" te Goes, 10.2010.50 Een half uur bezoek van den Radio-dokter, 10.5011.00 Persberichten Vaz Dias. bU vi verkoudheden ên rheumatiek Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord 'Bayer" staat. Prijs 75 ds. Vergadering van Dagelijksch Bestuur en Hoofdin gelanden van de Banne Valkkoog op Dinsdag 22 April 1930, des middags half 2, in het café van dtn heer J. v. Schoorl te Valkkoog. Voorzitter de lieer T. Rens Az.. secretaris de heer F. S. v. d. Velde, penningmeester de heer A. Klerk. De vergadering, die voltallig is, wordt geopeni, met een woord van welkom, door den Voorzitter. De Secretaris leest de notulen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Ook het verslag van de laatstgehouden verkiezing en. de op dien dag gehouden besprekingen gaf geen aanleiding tot op- of aanmerkingen en ook hiervoor heeft de secretaris den dank des Voorzitters in ont vangst te nemen. De geloofsbrieven van den herbenoemden rrolen- meester, den heer A. Wit en den herbenoemden hoofdingeland, den heer J. Glas, worden nagezien door de heren T. Rcns Cz., en D. Wit Kz. Tot toe lating wordt geadviseerd en door de vergadering besloten, waarna de Voorzitter den herbenoemden feliciteert. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vei melden we dat in zake de ziektewetverzekering de polder zich heeft aangesloten bij de Tuinbouwonderlinge. Het uitdiepen van de Delft is gegund aan den laagsten inschrijver K. Bakker te Schagen, die bat werk vrijwel naar genoegen optevercle. Van den Raad van Arbeid was bericht ingekomen, dat zegels geplakt moeten worden voor de uitvoer ders van uitbestede werken. Wijziging keur. Na voorlezing van de gewijzigde keur, wo*dt zij door de vergadering vastgesteld. Wat de wijdte on diepte der slooten betreft, heeft het Bestuur rhaos zijn zin gekregen, hoewel het Prov. Bestuu. nog maals een onderzoek heeft doen instellen. Ais het water 15 centimeter boven het zomerpeil :s, zal de onderbemaling stop gezet moeten worden. Wat de onderbemalingsvoorwaarden betreft, Wordt door den heer K. Wit Dz. gewezen op de wenschelijkheid om een peilschaal te plaatsen bij die personen die een onderbemaling hebben. Hier toe zal worden overgegaan. Ook te Stroet zai een peilschaal worden geplaatst. Rekening en verantwoording. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester, over het dienstjaar 1929, bleek dat het batig saldo van 1928 bedroeg f 3673.98^, de tta'e ontvangsten f 12837.8?de totale uitgaven f 9361.21, zoodat de dienst 1929 sloot met een batig saldo van f 3476.66^. Onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn keurig en accuraat beheer wordt de rekening goedgekeurd. De kadeschouw. Uit het verslag dat over de kaleschouw wordt uit gebracht, blijkt dat ongeveer 90 meter senoeüngs- werk verricht moet worden. Verder zegt de V rzit- ter, is er op de scheiding tusschen den polder Valk koog en den polder Westerend een vrij belangrijk lek en de Voorzitter van polder Westerend, de heer W. Govers, heeft in de sloot een schut geslagen wat niet veroorloofd is en heeft om het water kwijt tl ra ken, een dam doorgestoken. De heer T. Rcns Cz. vindt, dat laatste niet zoo n groote fout, want de lasten worden door Westerend betaald, terwijl onze polder nog van water wordt ont last. De Voorzitter wijst erop, dat in ieder geval overleg gepleegd had dienen te worden. De moeilijkheid is maar van wie de scheidingssloot is, van po! Ier Valk koog of van polder Westerend. Het Dag. Bestuur oordeelt het 't beste, dat de polder .Valkkoog maar Een zeldzaam Jubileum. Donderdag herdenken de heer E. Rykee en Mevr. M. RykesKooy alhier den dag, dat zy voor 60 jaar in de echt werden verbonden. Dit zeer zeldzame jubileum gaf ons aanleiding hot nog krasse echtpaar door een foto in de „Schager" te vereeuwigen. Beiden genieten, ondanks hun hoogen leef tijd, een goede gezondheid, zyn nog wat men noemt „flink en kras", en weten zich nog aan te pas sen aan den nieuwen tyd, want de radio is hun gezelligste tijdverdrijf. De heer Rijkes is 6 Augustus 1848 geboren te Wieringerwaard, en telt dus bijna 82 lentes; zijn vrouw is 31 December 1847 te Waarland, gemeente Harenkarspel, geboren en heeft dus den 82-jari- gen leeftijd reeds bereikt. Zij trouwden den 24 April 1870 op 22-jarigen leeftijd, en boerden de eerste 9 jaar te Waarland; daarna tal van jaren aan de Kreil, gemeente Wieringerwaard. Door hard werk .i wist het echtpaar Rijkes aan de slechte tijden van '80 tot '90 het hoofd te bieden. Na vele jaren ooeren heeft het echtpaar Rijkes verscheidene jaren gewoond aan den overkant van den Westfrieschen Dijk in de gemeente Barsingerhorn. Sinds een viertal jaren behooren zy tot Schagen's burgerkring, waar naar wy hopen, zij nog lange jaren in goede gezondheid en in eikaars bezit mogen doorbrengen. Onze hartelijke felicitaties aan de diamanten jubilarissen. zorgt voor een schut, opdat de lekkage zoo spoedig mogelijk wordt verholpen. Ook de hoofdingelanden kunnen zich daarmee vereenigen, maar op verzoek van den heer Glas zal toch onderzocht worden, t.f bij het kadaster bekend is aan wie de bewuste schei dingssloot behoort. Overeenkomstig het besluit, dat vorig jaar is geno men, is het paardepad uit den Valkkooger dijk geno men en zullen de uitkomende steer.en voor de straat te Valkkoog worden gebruikt. Dit straatwerk zal wer den aanbesteed. Te Valkkoog zijn de boomen gesnoeid, maar het Dag. Bestuur kan de takken slecLt kwijt komen. Goedgevonden wordt dat ze worden opgeruimd. Bij de rondvraag verlangt niemand het wooid, zoo dat de Voorzitter de vergadering siuit. Tienjarig bestaan van „Ormenio". Uit slag tooneelwedstrijd Opvoering van „Bergopwaarts". Tientallen auto's en honderden gestalde fietsen in de nabijheid van „Voorburg", deden ons vernachten, dat „Ormenio" over de opkomst van het publick niet te klagen zou hebben op den sluitingsavond van den door haar uitgeschreven wedstrijd. Toeü we dan ook de zaal binnenkwamen, was deze reeds voor het grootste deel gevuld en als de heer V. Kaan, voorzitter van „Ormenio", allen welkom heet en de regeling van den avond bekend maakt, is er geen plaatsje meer onbezet en dat wil wat zeggen, als we in aanmerking nemen, dat, men nu niet ge bruik maakte van de gewone zaal, maar van de „Groote Tent". Van ver uit dein omtrek was men ge komen, zeker als men was, da't „Ormenio" weer iets moois zou brengen. En we gelooven niet, dat iemand teleurgesteld is in zijn verwachtingen. Schreven we reeds in onze aankondiging van het op te voeren tooneelspel „Bergopwaarts", dat het een mooi, maar moeilijk stuk is, dat een zeer goede vertolking der rollen vraagt, wil het geen mislukking worden, „Or menio" heeft getoond de zware eischen die het stuk stelt, aan te kunnen. Met uitzondering van de rollen van Brongeis en van mevr. Ter Haar, welke door den heer C. Rezel- man en pnej. P. Rezelman vertolkt werden en die daarin, door alle drie bedrijven heen, een mooie uit beelding gaven, hadden allen naast hun goede, ook wel minder gelukkige momenten, doch in hun stre ven een zoo goed mogelijk geheel te geven, zijn zij ruimschoots geslqggd. We willen dan ook aan de verleiding weerstand bieden om uitgebreide crit.iek te leveren over spel en spelers, maar willen alleen memoreeren, dat voor ons het hoogtepunt lag in het eind van het eerste bedrijf, waarin het spel van Paul vooral, naast dat van Mary, uitstekend was. Jammer, dat de grootste verdienste van de „tent" slechts is, dat zij veel menschen kan bevatten. De slechte acoustiek van deze zaal maakte het volgen van een paar damesrollen zeer moeilijk en het was dan ook waarlijk niet de schuld van het publiek, dat het soms niet heielemaal rustig was. Ook voor ons ging heel wat van het gesprokene verloren en we kunnen ons voorstellen, al veroordeelcn we het ook, dat degenen, die nog verder van het tooneel zaten, zich eens bewogen, even beter gingen zitten, omdat men juist op de momenten, dat men het spel niet vol gen kon, tot de ontdekking kwam, dat men nu juist niet op kussens, maar op een vrij hard stoeltje zat. Voor het overige had „Ormenio" en dat was zeker aan haar goede spel te danken, een aandachtig ge hoor. Een luid applaus aan het eind van elk bedrijf getuigde van de waardeering van het publiek. Voor de uitreiking der prijzen plaats had, kreeg de secretaris van „Ormenio", de heer C. Liefhebber, het woord, om te vertellen, dat de vereeniging dezen wedstrijd had georganiseerd ter herdenking van het 10-jarig bestaan. Hij memoreerde de moeilijkheden, waarmee te kampen waren, toen het besluit geno men was, op deze manier het jubileum te vieren. Daar was de groote moeilijkheid een terzake kundige on partijdige jury te vinden, waarin „Ormenio" en de deelnemende vereenigingen vertrouwen konden heb ben. Een groote slag was het verlies van den leider, den heer P. Visser, die mede als jurylid zou fungee- ren en aan wien de vereeniging, ook voor de groote diensten hij de voorbereiiding bewezen, veel dank ver schuldigd was. Een andere lastige taak was het vin don van vier vereeniginggen, die in dezen wedstrijd wilden uitkamen. Spr. meende, dat men, gezien de groote belangstelling, die men van het publiek mocht ondervinden, met tevredenheid op den wedstrijd mocht, terug zien. Hij betuigde zijn dank aan den heer Wielink voor het door hem opgemaakte uit gebreide verslag en besloot met te herinneren aan de prettige samenwerking, die hij heeft mogen ondervin den van jury en deelnemende vereenigingen. Dan krijgt de heer A. J. van Wielink, leeraar aan het Gem. Lyceum te Zaandam, als voorzitter der jury het woord. Spr. vindt hei een bijzonder genoegen den uitslag bekend te mogen maken en wil in de eer ste plaats dank brengen voor de vriendelijke woorden die de secretaris tot. hem richtte. Het werk der jury is vergemakkelijkt door de uitmuntende wijze, waar op de wedstrijd is voorbereid en de goede inval van „Ormenio" om het verslag te laten drukken, bespaart hem de moeite in dtails te treden en het p.ubliek te vervelen. Een enkele opmerking moet hem echter van het hart. Het heeft de jury verwonderd, dat twee verefenigingen den „moed" hebben gehad deel te ne men, terwijl zij zelfs ni-et aan matige eischen konden voldoen. Alleen omdat de wedstrijdvoorwaarden daar toe bonden, moest een derde prijs toegekend worden, maar de jury wil hierbij verklaren, dat de daarvoor bestemde medaille alle waarde als belooning voor een artistieke prestatie mist. Gelukkig dat van de beide andere vereenigingen gezegd kan worden, flat zij een uitmuntende voorstelling gegeven hebben. Zij hebben begrepen, dat het „Ormenio" om ernstig, gi ed werk te doen was. Aan „W.T.G." van Wormerveer werd met 152punt den eersten, aan „De Roos" van Koedijk met 1487o punt den tweeden prijs toegekend. Het hoogst aantal te behalen punten was 190. Dat spr. niet te veel zei over de beide andere vereenigin gen, moge hieruit blijken, dat de nu volgende slechts tot 901/n punt kwam. Het was de jury onmogelijk een verschil te zien in het werk der beide regisseurs, die voor een prijs in aanmerking kwamen. Het bestuur van „Ormenio" stelde toen een extra prijs beschikbaar en met gelijke waardeering worden beiide prijzen bestemd voor de heeren A. Andrea van „W.T.G." en G. Kooiman van „De Roos". De andere prijzen zijn als volgt toegekend: voor de beste uitspraak: „De Roos"; voor het beste samenspel: „W.T.G."; voor de beste tooneelaankleeding „W.T.G.", met de opmerking dat ook alle andere vereenigingen daar veel werk van gemaakt hadden. Voor het beste kapwerk: de fa. D. H. Michels te Amsterdam, voor het kapwerk in „Het Roekoe" gege ven door „De Roos", Spr. zegt nog, dat „Ormenio" het juiste standpunt heeft ingenomen geen personeele prijzen te moeten toekennen. Voorop moet toch het samenspel staan, getracht moet worden een passende creatie in het geheel te geven. Toch wil hij nog wel even meedec- len, dat voor het spel van één persoon een 10 is toe gekend. Dan worden met enkele hartelijke woorden de prijzen uitgereikt aan de winnaars, die dc medail les in ontvangst nemen, onder dank aan jury en „Ormenio" en vooral aan den secretaris voor zijn be toonde hulp. Vervolgens spreekt de heer Van der Laan, voorzit ter van het hondsbestuur van de Ned. Dil. Ver. in de provincie Noordholland. Het is hem een groot ge noegen „Ormenio", dat zoo'n uitmuntenden naam heeft, bij het 10-jarig bestaan te mogen complimentee ren. Tegenover het eens geuite: „De hemel beware ons voor het dilettantisme", stelt spr. de uitspraak, dat de tooneelvereenigingen een machtig middel kunnen zijn tot volksontwikkeling en het hondsbestuur vindt, wat „Ormenio" op dit gebied doet, van groote waai de. De voorstelling van „Ynske" op 13 Maart 1927 heeft het bestuur in nauwer contact gebracht met „Ormenio" en haar leider en spr. uit zijn groote hoogachting voor wijlen den heer P. Visser, die ook lid van het hoofdbestuur was. Het reglement schrijft voor, dat aan een jubileerende vereeniging een me daille toegekend moet worden. „Ormenio" moge we ten, dat de waarde van dit geschenk echter gelegen is in de woorden van waardeering, die spr. kan rich ten tot haar, wier werk en lidmaatschap door het hondsbestuur op hoogen prijs gesteld wordt. Hij hoopt dat de vereeniging op denzelfden voet moge door gaan en ook nog ééns de gouden medaille behalen. De heer Kaan brengt nu namens „Ormenio" dank aan de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, de heeren D. Stammes, le wethouder en C. Keijzer, secretaris. Niet alleen voor hun aanwezig zijn, maar ook voor de door den Raad beschikbaar gestelde me daille. Ook den anderen schenkers, den Edelachtba ren Heer G. Lovink, Burgemeester en C.. Wijdenes Spaans, Dijkgraaf en allen, die verder meegeholpen en diensten bewezen hebben, wordt dank gehracht. De heer Stammes zegt, dat het geen verwondering behoeft te verwekken, dat de medaille zonder hoofde lijke stemming is beschikbaar gesteld, want niet. al leen de Raad. maar geheel Anna Paulowna is trotsch op „Ormenio" en na nog enkele hartelijke speechen, waarin o.a. gewezen wordt op het voortreffelijke werk van den heer Vincent Berghoggcn, die „Or menio" geheel belangeloos in dezen moeilijken tijd terzijde heeft, gestaan, en na het aanbieden van een bloemenmand van dc jury en een bloemstuk van „W.T.G." aan Ormenio, wordt eindelijk aan de jeugd, die al aardig onrustig was geworden, gelegenheid ge geven toch ook nog van het bal te kunnen profitcc- ren. In het gezin van B. J. is een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk, geconstateerd. A. Esseveld, dienstplichtige der lichting 1931, is voor den dienst voorgoed ongeschikt verklaard. Politie. Verloren: een pakje kleedingstukken. Zondag j.1. hield de Postduivenvereeniging „Altijd Verder" een wedstrijdvlucht De duiven werden om 8 uur te Dordrecht (afstand 122 K.M.) losgelaten en met een N.-O. tegenwind kwam de eerste duif om 10 uur 13 min. 2 sec.; de laatste om 10 u. 23 m. 50 sec. binnen. De prijzen werden als volgt toegekend: le, 3e, 4e en 10e prijs L. Hoogewoning; 2e prijs Gebr' Van Steijn, 5e prijs R. Geerings, 6e prijs M. Vrone, 7e prijs N. Spigt; 8e en 11e prys J. B. Cornelissen; 9e prijs G. de Boe, huldigt zyn roohapparaat en notuurlgh met tof ouer z'n BftfU-TPBOn praat. Hoera! voor ORUNO's Tabahsfabrieh want J.GRÜNO'5 ECHTE FRIESCHE BAAI TABAK /s uuaarlyk manjej/ek 10-12-15"en 18cf per'A oos BREEZAND. Voor den heer C. P. van der Meer zal aan den Ver lengden Stoomweg een landhuis en bloembollenschuur worden gebouwd. Aannemer S. Th. Reeuwijk is met den bouw belast. Naar wij vernemen, is aannemer S. Th. Reeuwijk bij aanbesteding belast met den bouw van de smederij en tijdelijken winkel voor den heer P. Schuts en met den bouw van een woonhyis voor den heer W. J. van der Meer. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Margaretha Petronella, dochter van A. F. Weijers en van G. Kerssens; Trijntje, dochter van N. Spigt en van P. Huigen; Gijsbertha Adriana, doohter v. J. G. van den Hoek en van W. van der Zon. Ondertrouwd: Johannes Zwirs, oud 24 jaar, bloemist knecht en Cornella Petronella van Loon, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Jelle Faber, oud 29 jaren, landarbeider, wonende te Hoog woud en Anna Jongejan, oud 27 jaar, zonder beroep, wo nende te Anna Paulwona. Getrouwd: Everardus Kerkhof, oud 24 jaar, schoen maker en Maria Cunera van Nuland, oud 20 jaar, zon der beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Overleden: Gerrit Wit, oud 77 jaar, weduwnaar van Ariaantje Kistemaker. DIRKSHORN. Een auto-ongeval dat zich aanvankelijk zeer ern stig liet aanzien, maar dat wonder goed is afgeloopen, vond Maandagmiddag even voorbij Kalverdijk, op den dijk naar Oudkarspcl plaats. Dc zoons van den hoer D. d. G. en Tr. zouden met de auto van den heer De Goede een tochtje maken en hadden daartoe wie weet, welke plannen in hun hoofd, toen die goe de voornemens zoo onverwachts en zoo spoedig reeds werden verstoord, doordat ze in 'n minimum van liid van den hoogen dijk in de kleine wegsloot terecht kwamen. Zij, die met den plaatselijken toestand op de hoogte zijft, zullen begrijpen in welk een hachelijken toestand dc beide passagiers zich bevonden en de in zittenden zullen dan ook wel benauwde oogenblikken hebben gehad. Alle ruiten werden vernield en geluk kig hadden zij geen letsel bekomen, zoodat ze zich, hoewel met moeite, uit den wagen konden werken. Met den reddingswagen van den heer Plevier te Schagen, werd dc auto weer op den weg gehaald, wat ook nog weer een uur van groote inspanning kostte, de wagen stond finaal op zijn kop, en moest vanaf het weiland weer op den weg gehracht wor den, wilde men het verkeer langs den smallen dijk niet totaal stopzetten. Tweeden Paaschdag gaf de heer J. van der Laan eten demonstratie op het biljart bij den heer A. Breed, kastelein alhier. De heer Van der Laan speel de een partij van 600 tegen den heer Kaorn 150 carambole's. De heer Van der Laan won mét 600 tegen Koorn 72, hoogste serie Van der Laan 147, Koorn 13. Daarna gaf de heer Van der Laan verschillende heele mooie kunststooten te zien. Het was voor de biljartliefhébbers een heele mooie middag. Er was veel bezoek. ZUIDSCHARWOUDE. Toen de heer S. gister met zijn motorfiets door Am sterdam reed, maakte het stuur plotseling een zwen king, door welke oorzaak is hem niet bekend. Het gevolg was, dat de berijder met groote hevigheid op de straatsteenen werd geslingerd, waarbij hij ver schillende verwondingen opliep, terwijl volgens den dokter, onder wiens behandeling hij zich moest stel len, waarschijnlijk het ellepijpsbeen stuk is. NOORDSCHARWOUDE. De Razar. Het aantal bezoekers dat de bazar heeft bezocht, heeft de 2000 overschreden. Als men weet dat dit aantal met de vorige bazar 4000 heeft bedragen, komt wel tot uiting dat het dezen keer niet zoo druk ge weest is. Het einde van de bazar was, dat het restant in z'n geheel door middel van het rad van avontuur verkocht is. De uitslag van de gehouden verloting is als volgt: le prijs no. 1157, 2e prijs 1835, 3e prijs 586, 4e prijs 455, 5e prijs 105, 6e prijs 700, 7e prijs 1587, 8e prijs 1998, 9e prijs 869, 10de prijs 180, 11e prijs 1431, 12e prijs 1999, 13e prijs 87, 14e prijs 14G4, 15e prijs 194, 16e prijs 444, 17e prijs 1561, 18e prijs 1127, 19e prijs 1706, 20e prijs 1874, 21e prijs 1420, 22e prijs 1409 en de 23e prijs 496. Hoeveel de inkomsten zijn geweest kunnen wij nog niet mededeelen. Als rekening en verantwoording ia gedaan komen wij hier nader op terug. Wij hopen voor de vereenigingen dat het mee zal vallen! BARSINGERHORN. De dienstplichtige der lichting 1929 uit deze ge meente J. R. van Stipriaan, is opgeroepen om op 16 Juni 1930 voor eerste oefening onder de wapenen t» komen bij het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort. HARINGHUIZEN. Voor de betrekking van Hoofd der O.L.-school al hier heeft zich slechte één sollicitant aangemeld. ALKMAAR. Heb je niet die kleine Kohn gezien? Zaterdagmorgen, omstreeks 9.15 uren, had er bij de Ileilooërbrug alhier een aanrijding plaats tusschen den wielrijder J. C. K„ wonende alhier en een tot dus ver onbekend gebleven bestuurder van een aange spannen vierwieligen wagen. De wielrijder geraakte hierbij onder den wagen en bekwam tengevolge daar van verwondingen aan zijn rechterhand, schouder en hoofd, terwijl zijn rijwiel werd beschadigd. De poljtie stelt een onderzoek in op hoop van zegen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5