SPORT. Z IJ P E W1ERINGERWAARD HOOGWOUD. W1ER1NGEN ST. MAARTEN Go-Ahead—Ajax. 0—1. Predikbeurten. Marktberichten. Gezellige Paaschvacantie, Twee personen, die nog iets met de Justitie te ver effenen hadden en in het, Algemeen Politieblad ston den gesignaleerd, zijn alhier aangehouden en, ten einde hun straf te ondergaan, paar het I-Iuis van Be waring overgebracht. Worsteling tusschen Schagen en Den Haag. Maandagmiddag, omstreeks 3.30 qrep, had er op den hoek Paternostei'straat-Dubbelebuurt, een bot sing plaats tusschen twee vierwielige motorrijtuigen, door leeken ook wel auto's genoemd, respectievelijk bestuurd door B. V., wonende te Den Haag en J. G. v. B., wonende te Schagen. Beide voertuigen werden beschadigd. Proces-verbaal werd 'opgemaakt, De kantonrechter zal den prijs uitdpejen, 'n Links rijdende polderbewoner, die behalve benzine, ook nog te veel bier had ingenomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag 1.1. had er op het Kerkplein alhier een aanrijding plaats tus schen twee vierwielige motorrijtuigen, respectievelijk bestuurd door G. v. M., wonende alhier en J. wo nende te Anna Paulowna. Beide voertuigen bekwa men eenige schade, Gebleken js hierbij dat de bestuurder J. B. geheel links van den weg reed en nog al in een vroolijke stemming verkeerde. Proces-verbaal van een en ander werd opgemaakt. Mr. Brucjes Tack krijg» weer wat ai te pennen. Maandagmiddag, omstreeks 5.30 uren, werd op den hoek Iloogstraat-Nieuwesloot, de wielrijder A. v. d. V;., wonende te Nieuwe Niedorp, aangereden door den autobestuurder E. Th- H., wonende te Velscn. Het rijwiel werd vrij ernstig beschadigd. Gloriedag van de motorracernij De beroemde, soms ook wel eens beruchte motor races in het gern, Sportpark mochten 2en Paaschdag op een ongedacht succes bogen. Er was een gewel dige kluit volk op de been. Jupiter Pluvius, aan vankelijk tot snotteren geneigd, scheep gedurende den wedstrijd tot lachen geneigd. Er waren vele en goede rijders, maar de baan, hoewel officieel goed gekeurd, leed misschien nog aan geheime gebreken, althans de trnditjoneeje duikelpartijen bleven niet uit. Eer* leplijke smak maakte J3inder, die de twijfel achtige eer genoot, per brancard uit de baan te wor den getransporteerd, doch gelukkig liep het ongeval met eep sjsser af, hoewel Jiij van den motor geen ta bak meer hacl. De drukte was na afloop van den wedstrijd enorm, doch dank zij de goede verkeersregeling, waarvoorde Alkmaarsche politie zeer loffelijk bekend staat, liep de zaak als gesmeerd en had de afvloeiing van tal- looze motoren, auto's, fietsers en voetgangers in keu rig tempo onder onberispelijke directie der verkeers agenten, in de meest denkbare orde plaats. Café's, dancings, koek- en vischwinkels hadden een reuze dog en de kas van de V.V.V.V. was vetter dan spek. Do gemeente-controleur Snheerbeek heeft voor 't eerst na 5 jaar weer gelachen. Is dat wat?? ST. MAARTEN8VLOTBRUG. De boerenplaats van den heer K. Swan, welke inge richt zal worden voor bolleneultuur is in 3 perceelen uit de hand verkocht aan de heeren van Straaten, van Eerde en Bogaards te Beverwijk. ST. MAARTENSBRUG. Zaterdag werd in het lokaal van den heer P. de Nijs te Burgervlotbrug aanbesteed het bouwen van een woon huis me bollenschuur te St.-Maartensvlotbrug voor re kening van den heer van Straaten te Beverwijk- Ingeschreven werd door de heeren D. Eriks te Burger brug f 11900; P. Doorn, St. Maartensbrug f 11000; J. Veuger St. Maartensbrug f 10900; D- de Leeuw, St Maar tensbrug f 10750; Fa- van Eeten te Alkmaar f 9200. De gunning is aangehouden ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond hadden wij het genoegen een uitvoering bij te wonen van het tooneelgezelschap de Maskerspe lers te Bergen. Opgevoerd weed „De Dienstknecht in het Huis", ze denspel in 5 bedrijven door Charles Ran Kennedy. Waar dit stuk in de meeste plaatsen In onze omge ving reeds werd opgevoerd was de zaal van den heer Kopsen ditmaal niet zoo dicht bezet als wij dat bij het optreden van dit gezelschap vroeger gewoon waren. Toen wij ongeveer te 8 uur in de zaal waren aange land en plaats hadden genomen op onze gereserveerde zitplaatsen, die zooals gebruikelijk, veel te dicht bij el kaar waren gezet, toen duurde het niet lang of het scherm werd gehaald, En, als nu het met horten en ptoo ten opgehaalde scherm, dat al jarenlang nijging ver toont den verkeerden kant heen te rollen, voor ons een voorbeeld moest beteekenen van het spel, dat ons te waehten stond, dan zouden wij niet dat genoegen heb ben gehad zooals wij ons dat hadden voorgesteld. Ge lukkig was dit niet het geval. De Maskerspelers hebben ons voor de zooveelste maal laten zien, dat zij met hun tijd weten mee te gaan; dat zij in alle onderdeelen re kening houden met de wenschen van fret publiek en dat zij een avond weten ta geven van hoogstaande kunst genot. Ook nu weer is er met de vertolking van dit mooi ge schreven en hoogst boeiende tooneelstuk schitterend werk geleverd. Herhaalde malen hebbep wij b>j vorige uitvoeringen volop genoten van het hoogstaande spel van deze sympathieke spelers. Ditmaal echter overtrof het spel nog onze verwachtingen. Nog zien we voor ons de verschillende tooneeltjes, die getuigden van ernstige studie, van meeleven en van begrijpen. Schitterend sa menspel kregen we te zien van Mary met Robert Smith maar niet minder verdienstelijk was het spel van den Bisschop van Lancashlre en van Manson, Dr. Smythe en de tante van Mary, Aandoenlijk vooral was ook het weerzien van vader en dochter in het slotbedrijf. Het geheele publiek geraakte onder den indruk van dit aangrijpend mooie tooneeltje. Na afloop van het laatste bedrijf viel den spelers een overweldigend en dankbaar applaus ten deel. Ons dunkt dat de schrijver in hooge mate tevreden kan zijn over de verdienstelijke wijze waarop zijn stuk door de Mas kerspelers vertolkt wordt. Hulde aan hen die ons dezen buitengewonen mooien avond hebben bezorgd. Een woord van lof tevens aan den grimeur, dje door zijn uitstekende en welverzorgde grimage niet weinig heeft bijgedragen tot een mooi ge heel. 'T ZAND. 55onda-g lpn Paaschdag geraakte de fam. J. L. van Stolpe van de kerk alhier huiswaarts gaande, door het bleken van een streng met hun z.g. jachtwagen waarin zij warep gezeten, onderstboven. Het heele gevalletje kwam jn een moeilijke positie te Ijggen. doordat het on geval op tje veelbesproken vlotbrug alhier plaats vond. Gelukkig wisten de inzittenden er zoo goed en zoo kwaad mogelijk Uit te komen, waarna bleek dat yan ernstige verwonding geeri sprake was; hpt had dus er ger kunnen zijn. We vernamen dat achter café de Wit een sportterrein wordt gemaakt, d.w.z. de werkzaamheden hieraan zijn reeds aan den gang, terwijl binnenkort de oprichting eener voetbalvereniging, waarvoor zich reeds 23 per sonen opgaven, kan worden tegemoet gezien. Maandagavond 21 dezer gaf de tooneelvereen. „Excel sior" ven Apna Paujowna voor een tamelijk bezette zaal een uitvoering bij den heer Schrieken. Opgevoerd werd het blijspel in 3 bedrijven, getiteld: „Beurskeorts". Een heel aardig stuk en daarbij éénig gespeeld, zoodat de aanwezigen zeer zeker hebben qai\p- ten. We zouden werkelijk niet kunnen zeggen wie' der Doorzitten E) I I B I bij Wielrijden 1 rUI\Vk medewerkenden wel het beste spel leverde, slechts 2 maal een heel kleine hapering, overigens leverden ajr len pracht spelt en hopen we dan ook Excelsior hier eens weer terug te zien. Druk bezocht bal volgde. Zaterdag had alhier een verkiezing plaats voor drje Hoofdingelanden, wegens periodieke aftreding van de heeren C. J. Blaauboer en K, K. Kaan, die beiden wei-den herkozen en een wegens vacature, ontstaan door de benoeming van den heer P. Visser Az. tot Heeny? raad. Hiervoor moest een herstemming plaats hebben tusschen de heeren H. K. Koster en J£. Schagen. De uitslag hiervan was, dat de heer Koster werd gekozen. Op voorwaarde dat de vergunning op hem zgl worden overgeschreven, heeft de heer H. Roeters alhier het café „Nieuw Leven" aan de Kreil uit de hand gekocht van den tegenwoordjgen eigenaar, den heer A. Kossen. AARTSVVOUD. Vorige week is hier officieel opgericht een voetbal? club, welke den naam zal dragen van „Meervogels". 25 Leden traden reeds toe en er werden dan ook 2 elftal len gevormd. Het bestuur bestaat uit P. Dirkmaat, voorzitter, C. Hartog, secretaris en W. Deutekom, pen ningmeester. Donderdag en Zondag gaf onze Tooneelvereeniging tot sluiting van het seizoen hare generale repetitie en uitvoering. Was Donderdagavond de opkomst bijzonder goed, Zondags was de zaal van Visser propvol. Opge voerd werd „De familie Donselaar", een blijspel in drie bedrijven. Het spel stond op een goed peil, de rollen zaten ep goed in en de tooneelaankleeding en grime deden het best. Alles te zamen een mooie uitvoering. Beide avonden werden besloten met een gezellig bal. Den heer Volder te Den Oever, aannemer van hek weken enz., ish et gelukt tot op heden bij ruwe schat ting 200 ton staal te bergen, va.n de aan de Honds? bossche zeewering nabij Petten gestrande lcrpiser. De muziekvereeniging „Harmonie" directeur de heer P. Bruul, gaf Maandag 2en Paaschdag een openbare uitvoering in Concordia. De zaal was geheel bezet. De muziek en het tooneel werden goed opgevoerd. Het bal was als begrijpelijk, druk. De Mandolineclub O.K.K, alhier, DireeteuF de heer P. Jongkipd, behaalde j.1. Zondag op het concours van den A'g- Rond van Mandolinegezelschappen te Derv Haag een eersten prijs met 450 punten in de le afdee- lipg. Het was voor den directeur en de leden een prach tige dag, welke een felicitatie waard is. De Nutsvereeniging Oost-Wieringen hield op j.1. Vrijdagavond in café Koster te Oostcrland een bijeen-? komst. De opkomst was matig. De Mandoline-vereenl? ging Oost-Wieringen, directeur de heer S. Bruul, ver leende hierbij medewerking door het geven van een con cert. De muziek was goed en voordrachten door ver schillende dames en heeren gegeven, vielen ook zeer }n den smaak van hét publiek. Een gezellig bal na besloot den avond. Politie. Gevonden: een mantelceintuur. Inlichtingen ter secretarie. (Van onzen specialen verslaggever.) Het was in Deventer wel te merjien dat er iets bij zonders te doen was. 's Morgens kwamen talrijke auto's, waaronder tientallen uit Amsterdam, die ver sierd waren met de Ajaxdrieureri, de stad binnen. Het Go-Ahead terrein was volkomen uitverkocht, terwin*nog vele den wedstrijd volgden vanaf de da ken der omliggende huizen en vanuit de hoornen om het terrein, zoodat een goede twintig duizend toe schouwers van degen mooien wedstrijd konden genie ten. Ajax behaalde een volkomen verdiende overwin ning, waardoor zij zich aan het hoofd van de kam? pioenscompetitie heeft geplaatst, echter op dep voet gevolgd door de Deventenaren, die evenveel pupten bobben, maar eep slechter doelgemiddHde. I)e Ajaxiedep hebben zich in degen wedstrijd van hun beste zijde doop hoppen. De ploeg vormde epn prach tig geheel en de veranderingen hierin waren heslist verbeteringen. Vooral de m.jddPPljnie was aanmerke lijk heitor dan in de vorige wedstrijden, De voorhoe de werd uitstekend gesteund, terwijl ook verdedigend goed werk werd gedaan. De Aiax-voorhoede vertoon de een vlot en open samenspel en was dan ook zeer gevaarlijk. Alleen het schot faalde dikwijls, terwijl ook keper Halte vele goede schoten gehouden heeft. Hier waren van Ileenen en Volkers de hosten. Van Boenen viel vooral op door zijn uitstekend spel ver doelen en doorgeven naar de buitenspelers en Vol kers voornamelijk door individueel spel. Wat de Ajax-vordediging betreft, deze heeft een beste wed strijd gespoeld en hield de Go-Ahead aanval volko men in bedwan», zoodat De Boer het niet druk ge had heeft in het. Ajav-doel. Van I<P} beeft weer eens een prima back-partij gespeeld, vooral na rust. Zijp opstellen, afnemen, wegwerken, kortom alles was af. Zijn partner, Siepenheek, maakte eveneens een zeer goeden indruk. Hij had het. echter ook aanmerkelijk makkelijker door het falen van den linkervleugel van Go-Ahead, die dezen wedstrijd bovendien nog slecht gesteund werd dcfor Remejjer, die geheel ujt vnpm was, dikwijls miste en slecht aangaf. In de Go-Ahead voorhoede bezette. Jan de Kreek tegen ver wachting in de middenvoor, maar hij speelde nog lang niet op volle kracht, als gevolg van zijn te gen Ilajië opgeloppen blessure. De beste was hier de rechtsbuiten Stenvert, die talrijke goede voorzetten heeft gegeven. De kansen die hieruit, ontstonden, wer den evenwel piet. benut. In de middenlinie kon ook Srlu-rnmckes zijn gewone vorm niet bereiken, zoodat. de spil Jan Hallo een zeer zware taak had. waarvan bij zich op uitstekende wijze heeft gekweten. Het backstel van Go-Ahead was het beste deel der ploeg. Vooral Udink was zeer goed. Alleen hot plaatsen liet nog wel eens wat te wenschen over. Keper Halle heeft zijn doel op fraaie wijze verdedigd, waarbij hij ge- hól pen door paal en lat en bovendien door een flinke dosis geluk. De wedstrijd had het volgende verloop. Omstreeks ^5 minuten voor tweeën betraden de Aiaxieden onder gejuich van de duizenden supporters bet. veld, even later gevolgd door de Deventenaren. Nadat Ajax ge luk ge\yenscht was niet het behaalde kampioefnsrhap en iedere speler een Deventer koek gekregen bad, in- plaats van de traditionede bloemen, liet scheidsrech ter De Wolf beginnen. De eerste gevaarlijke aanval len zijn voor Go-Ahead en Jan de Kreek schiet eon paar maal goed in. Do Boer was evenwel op zijn post. Aanvankelijk zijn de Deventenaren iets sterker, hoe wel ook de Ajax-vpoiiioede niet stil zit. Langzamer hand komt Ajax er heter in. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is, kogelt Strijbosch hij een goeden aanval zeer hard tegen de paal. Keeper Hajle krijgt het nu steeds drukker, terwijl De Boer aan den an deren kant slechts zeer weinig te doen heeft. Hamel besluit eep mooien ren met een goed schot, wat fraai door L. Halle gestopt wordt. De laatste twintig mi nuten zijn vrijwel geheel voer Ajax. Het Go-Ahead doel optkomt dan ternauwernood aan een doorboring, als keeper Hajle uitloopt en Van Rpepen de bal net jangs zijn handen naast kont, tenyijl Strjihosch even jater hetzelfde overkomt. Bij een doe [worsteling gcoort Strijbosch, welk doelpunt terecht geannuleerd werd wegens buitenspel. Enkele minuten later lost Volkers een hard ë'ijiot, dat door L. Haile liet veld wordt ingestoinpt en nu door Van Reienen wordt in geschoten. Ook dit doelpunt wordt piet toegekend, doordat Volkers offside stond. In deze periode zijn slechts en kele Go-Ahead-aanvallen te noteeren, welke door Stenvert of J. de Kreek geleid worden, Uit één hier van schiet J. de Kreek mooi in, maar De Boer stopt het, schot vallende. Als er nog 5 minuten te spelen is krijgt Strijbosch een bal vrij, hij stormt op doel af, doch L, Halle weet uitloopcnde nog te redden. Na nog een paar Ajax-aajivallen is het rust. In het begin van de tweede helft speelden de Ajax- cieden nog beter als er voor en het Go-Ahead-doel werd hevig bestookt.. Uit een voorzet van Twellcer, ontstaat bijna een goal als Udink den bal verkeerd raakt en deze nog net door keeper Halle gestopt wordt. Nadat ér ongeveer 10 minuten gespeeld is, weet Volkers den bal mooi vrij te maken en daarna scoort hij met een onhoudbaar schot in den rechter Denedenhoek het eerste en eenige doelpunt in dezen wedstrijd (0=1). Gedurende deze periode heeft Go- Ahead slechts een enkele aanval ondernomen, beide na een mooie pass van Jan Halle, De eerste maal schoot De Kreek hoog over, terwijl daarna Stenvert hetzelfde deed. Na dit doelpunt vallei de Devente naren verwoed aan en de rest van den tijd ging het spel vrijwel gelijk op. Volkers passeert nog eens de Deventer-verde^i- ging, doch zonder succes. Hierop maakt Van Ree- pen zich vpij. Zijn schot wordt door Halle meester lijk gehouden. De teruggeslagen hal wordt door Strijbosch tegen de paal geschoten. Bij enkele Go? Ahead-aanvallen redt Van Kol zeer mooi. Er wordt nu stevig gespeeld en als gevolg hiervan moet enkele malen gestopt worden voor Brookman, J. de Kreek, Van Deyck en Stenvert, welke aljeit echter weer door konden spelen. De Ajax-middenlinie wordt tegen het einde iets teruggetrokken en de Go?Ahead-verdedi? ging krijgt het nu iets gemakkelijker. Hoewel Go? Ahead steeds meer aanvalt, krijgt De Boer slechts weinig te doen. De Deventer voorhoede komt bijna nooit langs het sterke backstel van Ajax, Bij oen uit? val van Ajax kogelt Van Recncn uit een voorzet van llamel tegen de paal. Aan den anderen kant ont staan nog een paar gevaarlijke momenten ijit voor? zetten van Stenvert. De Vries mist nog een paar corners. De Deventenaren komen nu telkens terug, maar zonder succes. Als dan na groote spanning het einde komt, heeft Ajax een verdiende overwinning' behaald. De elftallen zagen er als volgt uit: AJAX. De Boer Diepenbeek Van Kol De Boer Andriessen Van Deyck Hamel Volkers Van Reenen Strijbosch Twelker O Stenvert De Vries, Brilleipan, Jan de Kreek, Theo dé Kreek, Remeijer J. Halle Schemraekes Udink Brookman L. Halje GO-AHEAD. H.R.C.—N.H.V.B.-elftal 2—1. Voor een handjevol toeschouwers speelden de volgen de elftallen een oefenpartijtje: H.R.C.: Prins, Beier, Sjergma, Roobol, Goudswaard, Stolk, Prins, van Til, Beneker, Kunst, Kaptein. N.H.V.B. XI: Best (Q.S.C.), Grootes (N. Niedorp); Schenk (Wieringerwaard); v. d. Toom (H.R.C.); Rijkers (Succes); Weijland (AJcmaria); Stolp (W.F.C.), Schrö- der (Wieringerwaard); Brujn (W.F-C,); Rem (W.F.C,) Looij (W.F.C.), 't ElftaJ yan de provincialen bevatte dus weer een aantal nieuwe spelers, mede doordat er nogal wat af schrijvingen waren ingekomen. Het komt ons voor, dat men bij de aanwijzing van Invallers wel wat te veel aan dacht aan W.F.C. heeft besteed, immers hier, in dep kop van Noord-Holland, zitten heel wat betere krachten dan degenep, die dezen middag de voorhoede" vormden. De voor 80 pet. uit W.F.C. spelers bestaande aapval was n.|. de slechtste linie. Technisch en psysjek stond n>eP stukken achter bij H.R.C. In deze vreemde omgeving bracht Schröder W.W. o.l. een speler met aanleg, er weinjg van terecht, een paar pracht^scoorkansen bracht hij in de tweede helft om zeep. Beter zijp we te spre ken over zijn clubgenoot Schenk, die meermalen reso luut ingreep. Rijkers (Succes) is een prima §pi|, ter wijl keeper Best zijn naam eer aan deed. De thuisclub en speciaal de voorhoede, speelde onder competitievorm. Beneker miste eenige malen voor open doel, terwijl de keeper een zeker houdbaren bal doorliet. H.R.C. doel puntte eerst door Prins (1—0). nadat keeper Best eenige harde schoten verdienstelijk gekeerd had. Beneker bracht den stand op 2—0, en eerst in de tweede helft scoorde de combinatie tegen. Aan beide zijden werden toen nog enkele gemakkelijke kansen gemist. Zoo kwam met 21 ho teinde van dezen strijd, die de aanwezige N.H.V.B.-elftalcommissie wel geen bevrediging geschon ken zal hebben. WIERINGEN. Succes-nieuws. Zondag, len Paaschdag, speelde gueees-adspiran- ten tegen Sparta-adspiranten. Opi elf uur kwamen de jopgste adspiranten in het veld, onder leiding van D. Koojj. Sparta was volledig. Succes speelde eer»t met 8 man, waardoor de Spartanen in de meerder heid bleven en voor rust dé leiding namen. Na rust kwam no. 9 in het veld en nu ging het heter, doch de Spartanen bleven meester van het veld. Toen er nog een kwartier gespeeld moest worden, rpaaktp cje linksbuiten P. Bruul gelijk 1—1. Nu begonnen de S.ers moed te krijgen en het gelukte den kleinen Do- vis even voor het eind de winnende goal te maken, zoodat Succes h verdiend won. Om ruim 12 uur kwam Succes a—Sparta a in het veld. Een mooie wedstrijd met S. iets in de moer- derhe.jd; toen er 10 minuten was gespeeld, nam Sparta de leiding, 1—0. doch spoedig was het den linksbuiten die gelijk maakte. De Successers speel den nu een besten wedstrijd en hieven meester van liet vejd, vooral na de rust, had Sparta niets te ver tellen, wat bleek uit de drie doelpunten die hierna vojgden. Het was voor de Sparta-adspiranten en ongeluk kige dag, Sparta a verloor met i1 van Sucpes a, De Il.R.C.-combinat.ie, die vpor ons ?e elftal was uit- genoodigd, had de beleefdheid weg te blijven, wat voor opzc spelers een teleurstelling was. Den 2cn Paaschdag speelde Succes I tegen H.B.S. van Den Helder. Om half drie liet Metselaar begin nen, H.B.S, wint de toss en Succes maakt den bal aan 't rollen. Het was pen faire wedstrijd, Pan eens waren de S.-aanvallen gevaarlijk en ook H.B.S. was een goed team. De S. voorhoede was voor doel niet op dreef. De midvoor wilde alleen de lauweren be halen, wat hem telkens noodloUig was. Toen de rechtsbinnen alteen voor open doel stond, niiste hij een mooie kans. Ook dc II.B.S. aanvallen levérden niets op, zoodat met rust de stand was 0—0. Na de thee hetzelfde spel. H.B.S. had het wind- voordeel, wat echter niet veel succes opleverde, de schoten gingen over of naast., of de achterhoede met keper zpntlen dc aanvallen af. Epn kwartier voor einde, toen wij dachten een puntloos spel te aanschouwen, was het de S. links buiten, die,met epn hoog sc|iot S. de leiding gaf. Dc H.B.S.ers werkten hard voor den gelijkniaker, maar he.t wilde' niet lukken. De S.-keper was goed op dreef en gaf steeds niet thuis. Toen dan Metselaar inrukken blies, was de stand ongewijzigd en had S. de wedstrijd gewonnen, een gelijk spél had de verhouding ons inziens beter weergegeven. OUDKARSPEL. D.T.S.-cerabinatie—Kaaskoppen. 3—4. In een geanimeerden wedstrijd, goed door v. d. Ho ven geleid, is het den Kaaskoppen van Alkmaar ge lukt den 2en Paaschdag van D. te winnen. Nadat de Kaaskoppen driemaal gescoord hadden, gelukte het de Doetjes toch nog voor de rust een punt te maken. 3=1. Na de rust "vonden de Kaaskoppen nog eenmaal het net tegen de Doetjes. 43. Met dezen stand werd geëindigd in het voordeel van de Kaaskoppen. D.T.S. adspirantenN.V.V. adspiranten. 5—0. De D. adspiranten speelden een vriendschappelijk ken wedstrijd tegen de N.V.V. adspiranten. De D. adspiranten wonnen dezen goed gespoelden Wedstrijd met 5—0. v. d. Hoven leidde goed. AARTSWOUD. Zondagmiddag speelde Meervogels I alhier een wedstrijd tegen N.N. II van Nieuwe Niedorp. De uit slag was 5—1 voor N.N. die dan ook welverdiend niet de door den heer H. Bakker beschikbaar gestelde me daille huiswaarts ging. Onze jongens hebben hierdoor een goed lesje gekregen, om zich vee*l beter te trainen en zich meer in te werken in de regels van het spel, Meervogels Et kwam thuis met een verlies van 0—4. DONDERDAG 24 APRIL 1930. THE STAR OF HOPE HISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer Schut, v. Winschoten. V. C. J. B. Anna Raulpwna, nam. 7'A uur, Bijeenkomst. WARMENHUIZEN, 19 April. Roode kool le kw. f 4.30-8.20, 2e soort f 2.80—4.90, gele kool le soort f 5.20--8.30, 2e soort f 3.50—4, wjtta kool le soort f 1—2.10, 2e soort f 0.60=0.80, drielingen f 0.20, uien f 2.10, grove uien f 2.10, "blauwe aardappelen f 2.7o' per 100 Kg. Aanvoer: 99625 Kg. roode kpol, 12750 Kg. gele kool, 289175 g. witte kool, 975 Kg. uien. 250 Kg. aardappelen NOORDSCHARWOUDE, 19 April- Uien f 1.20=2.10, drielingen f 0.60—0.80, grove uien f 1.60—2.20, peen f 0.70—1.10, peen kleine f 0.30, roode kool f 3.70—9.30, gele kool f 5.50=7.40, Deensphe witte kool f 0.70—2 per 100 Kg. Aanvoer: 6000 Kg. uiep, 5000 Kg. peen, 203800 Kg. roo de kool, 26200 Kg. gele kool, 195400 Kg. Deensphe witte kool. ALKMAAR, 19 Apr». N.V. Eiepveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 260000 Hipeieren, 56—58 Kg. f "4.404.80, 58 —60 Kg. f 4.70—4.90, 60—62 Kg. f 4.80—5.20, 62—64 Kg. f 4.90—5.80, bruine 60—65 Kg. f 4.90—5.60, 70000 eend eieren 1 4.40=4-60. ALKMAAR, 19 April, Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor:! fabrieksboter le soort f 0.77%0.82%, 2e soort f 0.70 0.75, ejeren (groothandel) f 4.50—5, eendeieren f 44.10. ALKMAAR, 19 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 23 paarden f 100—250, 25 melkkoeien f 270360, 181 nuchtere kalv. slacht f 817, fok f 18— 26, 36 magere schapen f 30—35, 7 lammeren, 51 biggen (10 weken) f 24—36, 4 bokken en geiten f 12—13. AMSTERDAM, 22 April 1930. Boerennoteeringen. Tarwe wit f 10—10.50, id. rood f 10=10.50, rogge f 7.50—8, Chevaliergerst f 7.508, ha ver f 6.50=7, duiveboonen f 1415, Paardeboonen f 8.75 —9.25, Groene erwten f 8—9.50, vaje erwten f 8—9, alles per 100 Kg. Karjjzaad f 19—19.50 per 50 Kg. AMSTERDAM, 22 April 1930. Aardappelen. (Bericht v,d, mak. Jac, Knoop). Zesuwsche bonten f 2.75—3-50, id, blauwen f 3.25— 3.40, id. roodstar f 1.75—1.90, id. eigenheimfers f 1.15— 1.80, jd. blauwe poters f 1=1.25, id. bonte poters f 1— 1.26, id. Bevelanders f 1.25—1.40, IJpolder eigenheimers f 1.15—1.30, id. bravo's f 1.75—2, id. roodstar f 1.75—1.90, id. Bevelanders f 1.25—1.40, Andijker blauwen f 2.10— 2.25, id. bonten f 2.10—2.25, Anna Paulowna zand f 1.50 =1.75, id. roodstar f 1,60—1-75, Hillegopimer zand- f 1.50 =1.75, per H.L., Winter Malta f 8—9, zomer Malta f 16 =17 per 100 K-G. AMSTERDAM, 22 April 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 426 vetts koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 112 120 ct., ?e kw. 92—108 ct., 3e kw. 76—90 ct., mindere soorten 6874 et. per Kg. slachtgewieht, 70 melk- ep kalf- koeien f 3QO—370, 97 vette kalveren le kw. 94—104 ct., 2e kw. 80—90 ct., per Kg. levend gewicht, 170. nucptere kalveren f 10—17 per stuk, 480 varkens: vleeschvarkens §0_I10 Kg. 85=86 ct., zware varkens 83—85 ct., vette varkens 80—83 ct. per Kg. slachtgewieht, 59 paarden f 100225 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 22 April. Roo^e kool f 5.10—7.70, gele kool f 5.40—6.70, Deen- sche witte kool f 0-70=1.70, uien f 1—1.90, peen f 0.50- 0.90 per 100 Kg. Aanvoer: 12500 Kg. roode kool, 20000 Kg. gele kool, 12500 J£g. Deensche witte kool, 2500 Kg. uien, 2500 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 22 April. Uien f 1.80—2.20, drielingen f 1.10, grove f 1.90=2, peen f 0.60, roode kool f 3.70—9.10, gele kool f 5.70—'f50, Deensche witte kool f 0.901.80 per 100 Kg. Aanvoer: 2800 Kg. uien, 2500 Kg. peen, 40300 Kg. rood» kool, 3500 Kg. gele kool. 63700 Kg- Deensche witte kool, WARMENHUIZEN, 22 April. Roode kool le kw. f 4—6.10, 2e soort f 3.80, witte kool le soort f 1.20—2.10 per 100 Kg. Aanvoer: 10100 Kg. roode kool, 7200 Kg. witte kool. PURMEREND, 22 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 18 stapels fabriekswas f 40, 7 stapels boeren kaas f41 per 50 Kg. In totaa 25 stapels, wegende 30000 Kg. Handel goed. 2081 Kg. boter f 1.40—1.50. Vee. 716 stuks runderen, w.o. 185 vette, f 0.801.16 per Kg., hapdel vlug, 519 melk- en gelde koeien f 175—390, handel stug, 12 stieren, 28 paarden f 10Ö—200, handel ma tig, 27 vette kalveren f 1.10—1.40, handel stug, 737 nuch tere kalveren slaebt f 10—38, fok f 16—32, handel vlug 338 vette varkens voor de zouterij f 0.70—0.72, voor de slacht f 6.70=0,74, per Kg. handel v}ug. 53 magere var kens f 32=54, handel vlug. 239 biggen f 24—33, handel vlug, 432 schapen f 42—50, overhouders f 3342, handel vlug. 29 bokken, kipeleren f 4; eendeieren f 4.15, piep kuikens f 0425=3.15. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A. PURMEREND, 22 April. Aangevoerd 225980 eendeieren f 4.305, 164460 kip eieren 70—80 Kg. f 5.70—7, 65—66 Kg. f 5=5,60, 63—64 Kg. f 4.805.50, 60=6? Kg. f 4.60—5.10, 58=59 Kg. f 4.50 —4.90, 56—57 Kg. f 4.40—4.70, 53—55 Kg. f 4.20—4,50, 50 —52 Kg. f 3.80—4.20, EIERVEILING, PURMEREND, 22 April. Aanvoer 40840 kipeieren Uw. A f 4.405.20, kipeieren broed f 5—6.80, 395 kipeieren kw. B f 3.80—4.40, 28575 eendeleren kw. A f 4.30—4.40.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6