DAHLIA'S De a.s. Landbouwtelling. De Engeland-reis van de „Graf Zeppelin" Ernstige vliegtuigongelukken. Wolkbreuken boven Midden-Duitschland. E DIEM", Binnenlandsch Nieuws. De verdeeling van den Radio-zendtijd. Verkeersongelukken. SLOEMKWEEKERIJ „I dacht worden hij den moord betrokken te zijn. De Duit sche consul in Puebla heeft, naar de Associated Press verder meldt, een nauwkeurig onderzoek ingesteld, waarbij vastgesteld is dat dr. Kühlmann niet, zooals men aanvankelijk dacht, een Duitsch, doch een Noorsch on derdaan is. Aangezien Noorwegen te Puebla geen con sulaat heeft, nam de Duitsche consul de zorg voor het lijk voorloopig op zich en heeft het Noorsche consulaat •generaal te Mexico op de hoogte van het gebeurde ge steld. NOODWEER IN HET ERTSGEBERGTE. Grooto schade aangericht. Het Westelijk Ertsgebergte is'Vrijdag door een reeks hevige onweders geteisterd, welke plaatselijk door wolk breukachtige regens werden begeleid. Uit Aue, Thum en Zwoenitz komen berichten over overstroomingen. De Jahsbach is veranderd in een woesten bergstroom, die talrijke telegraafpalen, welke langs de oevers stonden, uit den grond gesleurd en mee gevoerd heeft. In het dorpje Jahnbach zijn versohillende huizen en kelders onder water geloopen. Ook in de stad Thum heeft het hooge water groote schade aangericht. Ook dc Zwoenitz is hevig gezwollen en heeft het ge- heele onder de sluizen gelegen gedeelte van de stad onder water gezet. In Chemnitz-Hilbersdorf is do bliksem ingeslagen in de leiding van een brandweer-alarminrichting, zoodat hierdoor merkwaardigerwijze automatisch de brandweer gewaarschuwd werd. Een bezoek aan Cardington. Gevaarlijk enthousiasme bij do landing. De duizen den toeschouwers de afzettingen verbroken. Het Duitsche luchtschip de „Graf Zeppelin" is, zooals reeds eerder gemeld, Zaterdagmorgen uit Friedrichsha- fen vertrokken om een bezoek te brengen aan de En- gelsche luchthaven Cardington, waar de twee Engelsche luchtschepen R 100 en R 101 gemeerd liggen. Dr. Eckener heeft zich zeer tevreden uitgelaten over het luchtschlpbedrijf te Cardington, dat men hem ge toond heeft. Hij zei nog: Ik geloof, dat wij ons een jaar van proefnemingen kunnen besparen, wanneer wij op de basis werken, die ik heden in oogcnschouw heb ge nomen. Luchtschiprcizcn moeten internationaal zijn. Voor tochten over korten afstand is het luchtschip waar deloos. Duitschland, Engeland en Amerika moeten sa menwerken en Ik voorzie reeds een keten van lucht schipstations met gelijke inrichtingen, zoodat onze sche pen aan de masten van elk land kunnen ankeren. Voor de ontvangst van het luchtschip was o.a. de Duitsche ambassadeur met den gezantschapssecretaris te Cai'dington aanwezig. Bijna ongelukken. Bij de landing te Cardington gebeurden bijna ongeluk ken. Toen het luchtschip door 200 mannen van de lucht macht en een groot aantal werkloozen aan de touwen Ter verkrijging van die gegevens, welke voor het vormen van een zuiver beeld van den landbouw, alsmede voer de behartiging van de landbouwbelangen ten eenen- male onmisbaar zijn. In een onzer nummers van de vorige week gaven wij eenige bijzonderheden inzake de ophandei\ zijnde Landbouwtelling. De waarnemende direoteur-generaal van den landbouw schrijft daaromtrent nog het vol gende aan de N.R.Ct.: Evenals in 1910 en 1921 is geschied zal tusschen 20 Mei en 20 Juni a.s. een landbouwtelling worden ge houden, waarbij aan de daarvoor in aanmerking ko mende personen inlichtingen zullen worden gevraagd betreffende den grond, dien zij in gebruik hebben en omtrent het aantal stuks vee, dat door hen wordt gehouden. Doel van de telling is uitsluitend: het verkrijgen van die gegevens, welke voor het vormen van een zuiver beeld van den landbouw alsmede voor de behartiging van de landbouwbelangen ten eencnmale onmisbaar zijn. Met belastingen of andere op den landbouw gelegde lasten heeft deze telling niets uit te staan. Sinds de laatste landbouwtelling hebben zich in menigen tak van landbouw wijzigingen van een zoodanigen omvang voorgedaan, dat de cijfers van 1921 vrijwel in geen enkel opzicht meer aan de huidige toestanden beant woorden en dus nieuwe gegevens noodig zijn. Betrouwbare inlichtingen daaromtrent zullen echter slechts worden verkregen, indien in de eerste plaats de grondgebruikers en de veehouders, en verder ook alle andere personen, die bij de telling betrokken zijn, hun volle medewerking verleenen. Dit zal des te ge makkelijker zijn naarmate men zich een denkbeeld kan vormen van het doel, waarvoor de gegevens ge bruikt worden. Uit enkele voorbeelden zal dit kunnen blijken. De grondslag van de kennis omtrent den toestand van den Nederlandschen landbouw vormen de gege vens omtrent aantal cn grootte der bedrijven en de verhouding tusschen het voorkomen van eigendom en pacht. Kleine bedrijven zijn in vele gevallen aan geheel andere invloeden onderhevig dan de grootere, terwijl de eigen-grondgebruiker tegenover verschillende land bouwvraagstukken geheel anders staat, dan de pach ter. Zooals vanzelf spreekt is wel beleend, waar in ons land in hoofdzaak kleinbedrijf en waar meer bedrijven van grooteren omvang worden aangetroffen, evenals men weet, in welke streken het eigen-grondgebruik en waar dc pacht overweegt. In hoeverre echter split sing van bedrijven, eigendomsovergang en andere oor zaken dit beeld sinds 1921 gewijzigd hebben, is in het algemeen een open vraag. De landbouwtelling zal daarop echter het antwoord geven en de juiste verhou dingen leeren kennen. Gedurende de groeiperiode der gewassen verschijnen regelmatig berichten betreffende den stand der gewas sen. Zoowel in binnen- als buitenland worden deze oogstverwachtingen steeds met groote belangstelling tegemoet gezien. Echter hebben de cijfers omtrent den stand der gewassen slechts in zooverre waarde, als daarnaast kunnen worden gesteld gegeven omtrent de oppervlakte, die met de afzonderlijke gewassen be- teeld zijn. Deze laatste worden weliswaar jaarlijks ver zameld. doch door allerlei omstandigheden vermindert de nauwkeurigheid van deze cijfers op den duur. Om daarin verbetering te brengen is het noodig, dat van tijd tot tijd meer vaststaande gegevens worden ver kregen. Dit wordt bereikt door zoo nauwkeurig moge lijk vast te stellen de oppervlakte bouwland in iedere gemeente; daarnaast is natuurlijk ook de kennis van oppervlakte grasland van veel belang. De zeer sterke uitbreiding van den tuinbouw heeft vele ingrijpende veranderingen teweeg gebracht. Ook het aanzien van gehcele streken is door de intenslvee- ring van het tuinbouwbedrijf zelf veranderd, met name door de meerdere toepassing van glas. De laatste offi- cieele tuinbouwstelling heeft plaats gehad in 1912. Na dien is in 1927 door het Centraal Bureau der Tuinbouw veilingen met medewerking van de Rijkstuinbouwconsu- 1. werd vastgehouden, verbraken duizenden toeschouwers de afzettingen van het terrein. De weinige politie-agenten waren machteloos en de menigte stormde op het luchtschip toe. Een aantal En gelsche vliegers wist echter in allerijl met touwen een noodafzetting om het luchtschip te maken. Anders had den velen gevaar geloopen onder het luchtschip te ge raken. Er werd uit het luchtschip een groot pakket met post naar beneden geworpen. Daarna werd een aluminium- ladder naar beneden gelaten en als eerste verliet de commandant, kapitein Lehman, het luchtschip. Voor de terugreis nam het luchtschip meer dan een dozijn nieuwe passagiers aan boord. Dr. Eckener nam het commando op zich. Toen het luchtschip weer opsteeg begon het te regenen. Daarna ging het luchtschip weer over Londen. In Oost Londen waren de straten met duizenden menschen gevuld. De Zeppelin cirkelde om de St. Paul, volgde daarna de Theems tot aan de parlementsgebouwen en bewoog zich toen nogmaals boven de City. Daarna richtte het lucht schip zich naar de kust en verdween in de grauwe wol ken. Het bezoek aan den voetbalwedstrijd. Bij het begin van de tweede helft van den voetbalwed strijd te Wembley verscheen plotseling de Zeppelin bo ven het stadion. Toen zij zich recht boven dat veld be vond, daalde het een eind. Men kon de passagiers, die met hun zakdoeken uit de vensters wuifden, duidelijk onderscheiden. Uit het luchtschip werden vlaggen uit gestoken. Toen het bij de koninklijke loge kwam, waar zich de koning en de hertog van York bevonden, werd uit het luchtschip gegroet. De Koning beantwoordde den groet. lenten nog een telling gehouden betreffende groente- en fruitteelt. En hoewel bij deze telling ongetwijfeld be langrijke aanwijzingen met betrekking tot de uitbreiding van den tuinbouw zijn verkregen, zoo waren deze toch niet volledig, daar zij slechts op enkele takken van tuinbouw in bepaalde centra betrekking hadden. Het is nu de bedoeling, eerlang weder een uitgebreide tuin- bouwtelling te houden. De grondslagen daarvoor zullen uit de resultaten van de landbouwtelling kunnen wor den afgeleid. Met het oog daarop worden over de beide uiterste vormen van tuinbouw, de meest extensieve: de fruitteelt in boomgaarden en de meest intensieve: de glascultuur, afzonderlijke vragen gesteld. Gedurende een reeks van jaren heeft de Landarhei- derswet reeds een heilzamen invloed -uitgeoefend: zooals bekend steunt deze wet den landarbeider, die aan bepaalde eischen voldoet, bij zijn pogingen hooger te klimmen op de maatschappelijke ladder, door middel van het verschaffen van een recht op een stuk grond. Het ruime gebruik, dat er van de wet gemaakt is, wijst er wel op, dat deze in een behoefte voorziet. Uiteraard is de grootte van de plaatsjes, die in eigendom, en van de perceelen los land, die ten gevolge van de werking van deze wet in pacht verkregen, nauwkeurig bekend. Men weet echter niet, in welke mate het grondgebruik der landarbeiders in het algemeen zich sinds 1921 gewij zigd heeft, zoodat ook het aandeel van de wet daarin niet kan worden nagegaan. Vrijwel geheel in het duister tast men omtrent het aantal der belangrijkste soorten landbouwdieren in ons land, waarvan de kennis den grondslag vormt voor alle bemoeiingen met betrekking tot Nederlands voornaam ste landbouwuitvoerartikelen. De voortgebrachte hoeveelheden zuivelproducten zijn nauwkeurig bekend, doch een schatting van de totale hoeveelheid melk, die de Nederlandsche rundveestapel levert, gaat ten eenenmale mank aan het gemis van het vereischte uitgangspunt: het aantal stuks melkvee. Een globale berekening op grond van de aanvoeren op de voornaamste veilingen en markten leert, dat in 1929 ongeveer 2.000.000.000 eieren in Nederland geprodu ceerd zijn, maar dit cijfer is nog niet op 200 millioen stuks na nauwkeurig, hetgeen er op wijst, dat er in deze groote onzekerheid heerscht. Men zal de werkelijke pro ductie heel wat beter kunnen benaderen, indien het aan tal kippen, dat zich sinds 1921 zoo sterk heeft uitgebreid, voor deze schatting gebezigd kan worden. De zeer sterke schommelingen, waaraan de omvang van den varkensstapel ten gevolge van het prijsverloop der varkens en der voedermiddelen bloot staat, zijn oor zaak, dat de cijfers van 1921 daaromtrent vrijwel geen waarde meer hebben. Bij dezen stand van zaken zal het wel duidelijk zijn, dat de grondgebruikers en veehouders in de eerste plaats hun eigen belang dienen door inlichtingen, die daarover bij de telling gevraagd worden, naar beste we ten te verstrekken. De land- en tuinbouworganisaties kunnen door hun leden daartoe -op te wekken een niet te onderschatten invloed ten goede uitoefenen. Wanneer de burgemees ter moeilijkheden ondervindt, bij het zoeken van perso nen, die geschikt zijn om als teller op te treden, zullen de besturen der plaatselijke vereenigingen hem wellicht daarvoor in aanmerking komende leden hunner organi satie kunnen aanwijzen. Door zich in die gevallen als teller beschikbaar te stellen, zullen vooral ook de jon geren, die de zegeningen van het landbouwonderwijs hebben ervaren, een vlot verloop van de telling ten zeerste kunnen bevorderen. Een bijzondere taak is nog weggelegd voor de voor lichters van het platteland, indien zij den invloed, die hun nuttige werkzaamheid hun verschaft heeft, dienst baar maken aan het welslagen van de telling, door bij voorkomende gelegenheden op het doel en het nut er van te wijzen. Wanneer de landbouw, ernstige tijden doormaakt, is het vóór alles noodig, dat een zoo duidelijk mogelijk beeld van den toestand wordt verkregen. Daarom worden allen, die het wel meenen met onzen landbouw, opgeroepen om mede te werken de landbouw telling, die daaromtrent zeer belangrijke, aanwijzingen kan geven, tot een goed einde te brengen. De directie van den landbouw is te allen tijde bereid nadere inlich tingen die nog mochten worden gewenscht, te verschaf fen. DE ZELFMOORDEPIDEMIE IN OOSTENRIJKS HOOFDSTAD. V.D. verneemt uit Weenen: Het aantal pogingen tot zelfmoord te Weenen, dat gedurende het eerste kwartaal van 1930 bij de politie bekend is geworden, bedraagt 624. Daaronder bevonden zich 360 vrouwen en 264 man nen. Niet minder dan 362 dier personen hadden het 31ste levensjaar nog niet bereikt. In bet eerste kwar taal van 1929 bedroeg het aantal pogingen tot zelf moord te Weenen 539. Ernstig ongeluk bij ©en yvliegtuigdemon- stratie in Amerika, Het toestel op de toeschouwers neergestort. Zeven dooden, twintig gewonden, V.D. verneemt uit New-York: Bij vliegdemonstraties op het vliegveld Feyetteville bij Nashville (Tennessee) is Zondag een ernstig onge luk gebeurd. Een kunstvlieger stortte met zijn vlieg tuig, waarin zich ook nog twee passagiers bevonden, midden tusschen de toeschouwers. Hierbij werden zes personen gedood en twintig min of meer ernstig ge wond. De inzittenden van het vliegtuig bleven onge deerd Nader wordt uit Nasihville gemeld, dat het aantal dooden bij het vliegtuigongeluk tot zeven gestegen is. Toen het vliegtuig, dat betrekkelijk laag boven het vliegveld demonstraties uitvoerde, in de menigte viel, maakte zidh een paniek van de toeschouwers meester. Eenige slachtoffers werden vreeselijk verminkt. On middellijk werden maatregelen genomen om de dooden en gewonden te bergen. De verdere demonstraties wer den onmiddellijk gestaakt Nog twee Amerikaansche vliegtuigen neer gestort. Vijf dooden. Behalve het vlieg-ongeluk op het vliegveld Fayette- ville hebben Zondag in de Vereenigde Staten nog twee vliegongelukken plaats gehad, waarbij nog vijf dooden zijn te betreuren. Op eenige kilometers afstand van Alford in den staat Texas stortte de lange afstand- Vlieger Kelly met twee passagiers naar beneden. De drie inzittenden waren op slag dood. Het derde ongeluk gebeurde te Portsmouth (New- hampshire). Daar was een vliegtuig met twee kinde ren, een jongen van 14 jaar en een meisje van den zelfden leeftijd opgestegen. Op geringe hoogte weiger de plotseling de motor, zoodat het toestel viel en in brand vloog. De beide kinderen kwamen in de vlam men om, terwijl de bestuurder ernstig gewond werd. Ook In Frankrijk twee toestellen naar bene den gevallen. Een doode en drie zwaar gewonden. V.D. verneemt uit Parijs: Zondagmorgen is boven Parijs een ernstig ongeluk ge beurd. Een der passagiersvliegtuigen, waarmede iederen Zondag pleziervluchten gemaakt worden boven Parijs stortte boven het kerkhof in de voorstad St. Denis naar beneden. Alle drie inzittenden werden, in zwaargewon den toestand, uit de geheel verwoeste machine gehaald. V. D. verneemt uit Kaiserslautern: Een Fransch militair vliegtuig moest op een oefen- vlucht een noodlanding maken wegens een motorde fect bij Landstuhl. De raderen braken bij deze manoeu vre, terwijl het toestel over den kop sloeg. De bestuurder werd zwaar gewond en is in den afge- loopen nacht in het stedelijk ziekenhuis overleden. De .waarnemer kwam met den schrik vrij. Vreeselijke dood van een vlieger-acrobaat te Berlijn. Naar uit Berlijn gemeld wordt, is Zondag op het vliegveld Dusseldorp-Lohausen de bekende vlieger-acro baat Hundertmark om het leven gekomen. Duizenden nieuwsgierigen waren naar het vliegveld gestroomd om te zien hoe Hundertmark met behulp van een touw ladder van het eene vliegtuig in een ander overstapte. Hundertmark slaagde er ook inderdaad in de touwlad der die van een boven hem vliegend toestel naar om laag was gelaten, te vatten. Hij maakte zichzelf terstond aan het onder aan den ladder hangend touw vast m trachtte nu de eerste sport van den ladder te grijpen, wat hem echter niet lukte. Een bestuurder van het vliegtuig ondernam nu een poging den ladder in teha- len, wat echter ook niet mogelijk bleek. Van een landing kon natuurlijk geen sprake zijn daar Hundertmark in dat geval zeker verpletterd zou zijn. Een aantal agenten van de Schupo verschennen toen Hundertmark reeds ongeveer twintig minuten in de lucht hing met een vangscherm op het terrein. Het vliegtuig vloog nu zoo langzaam mogelijk over het scherm. De bestuurder was er van overtuigd dat Hundertmark zich op het juiste oogenblik zou weten los te knoopen. De acrobaat bezat echter hiertoe niet meer de noodige kracht. Hij werd door het tenslotte landende vleigtuig een heel eind over het vliegveld meegesleurd. Toen de vlieger dit merkte steeg hij onmiddelijk weder op. Hundertmark dien toen zwaar gewond was, hing nog steeds in het touw. Men zag nu wel in dat ge enredding voor den on gelukkige meer mogelijk was. De vlieger landde kort daarop opnieuw en ging hierbij zoo omzichtig moge lijk te werk, kon echter niet verhinderen, dat Hun dertmark opnieuw over het vliegveld werd gesleurd. Toen het vliegtuig eindelijk tot stilstand was gekomen werd de ongelukkige, die geen teeken van leven meer gaf, per ziekenauto naar een nabijgelegen kliniek ge bracht. Hier overleed hij om 9 uur 's avonds. GROOTE BEDRIEGERIJEN IN BERLIJN EN OMGEVING. 80 Amestaties. Vogens berihten in de Berlnsche bladen is een groo te bende, die met haar bedriegerijen Berlijn en omge ving onveilig maakte, onschadelijk gemaakt. Tot dusverre zijn 80 personen gearresteerd. Bij verschillende firma's wisten zij 50 radiotoestellen 150 heerencostumes en 40 stofzuigers buit te maken. AARDBEVING TE NAPELS. V.D. verneemt uit Rome: Gisternacht tusschen 2 en 3 uur werd Napels door een hevige aardbeving geteisterd, die groote schrik verwekte bij de bewoners, doch gelukkig geen onhei len aanrichtte». De aardbeving werd waargenomen in de geheele provincie Napels, verder te Salerno en andere plaat sen langs de kust. Stad en dorp onder water. Groote ver woestingen aangericht. Naar uit Berlijn gemeld wordt, is het plaatsje Gross Hartmansdorf bij Bunzlau Zaterdagavond door een wolkbreuk geteisterd, waardoor groote verwoestingen zijn aangericht, In een oogenblik stond het dorp, dat 2500 inwoners telt, onder water. Het water steeg meters hoog. Van een huis moesten de bewoners door het dak worden gered. In een naburige steengroeve verdronk een arbeider die de pompen wilde bedienen. Zijn lijk is Zondag ge borgen. In een andere steengroeve konden de ar beiders, die in een schacht hun toevlucht hadden ge zocht, slechts met moeite langs een kabel worden ge- van onze prima bekende snijsoorten tegen uitverkoopprijs. T. T. MEEDENDORP, GROET, gem. Schoorl - Tel. 502.. rsd. Tegen halftwaalf begonnen de watermassa's weg te vloeien, waarbij metershooge bergen slik achter bleven. De aangerichte schade wordt op 250.000 Mk. geraamd. Uit Waldeck wordt gemeld: De stad Horback is door een hevig onweder ge teisterd, welke me.t een wolkbreuk gepaard ging. Het water steeg in de straten zoo hoog, dat het verkeer nog slechts met een postautobus mogelijk was. De spoordijk bij de stad werd op verschillende plaat sen door het water weggeslagen, zoodat het verkeer moest worden gestaakt. Voorloopig is een autobus dienst ingesteld. Ook de stad Hannover is Zaterdagnacht door een hevig onweder, dat met een wolkbreuk gepaard ging, bezocht. De straten kwamen blank te staan en de) brandweer moest in niet minder clan 400 gevallen hulp verleenen. Het duurde tot Zondagavond, voordat men met het opruimingswerk klaar was. In den ministerraad besproken. Ieder M gedeelte? Min. besprekingen met Engeland en Denemarken. Naar het „Hsbl." verneemt, is Vrijdagmiddag een ministerraad gehouden, waarin o.m. ter sprake is ge bracht de verdeeling van den zendtijd. Zijn wij wel ingelicht, dan is in deze vergadering het plan be sproken, om aan elk der groote omroepvereenigin- gen (A.V.R.O., K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A.) één vier de gedeelte van den zendtijd te geven. Wij vernamen voorts, dat de beslissing van mini-— ter Reymer in de eerste weelc van Mei verwacht kan worden. De minister van Waterstaat heeft na het gepubli ceerde advies van den Radioraad inzake de zend- tijdverdeeling -nog nadere inlichtingen ingewonnen in Engeland en in Denemarken. Het resultaat dezer inlichtingen is niet bekend. TWEEDE KAMER. Behandeling van de herziening der gemeentewet. De leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raad zijn bijeengeroepen in openb&re vergadering cp Dinsdag 6 Mei a.s. te 1 uur. De voorzitter zal in deze vergadering voorstellen een aanvang te maken met de beraadslaging over een aan tal wetsontwerpen, waaronder dat tot herziening der Gemeentewet. ELECTRIFICATIE SPOORWEG AMSTERDAMAIJCMAAR. Uitbreiding van stations-emplacementen. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van uitbreiding van de stationsemplaee- menten Heiio, Castricum en Krommenie-Assendelft, in verband met de electrificatie van het baanvak Am sterdamAlkmaar van den spoorweg Amsterdam Den Helder. BESCHONKEN CHAUFFEUR ACHTER HET STUURRAD. Wlelryder aangereden. Nabij Staatsmijn Emma werd de wielrijder L. door een auto aangereden. De man bekwam verschillende wonden en zijn rijwiel werd vernield. De auto kantel de en de beide inzittenden geraakten in een hache lijke positie. Met moeite konden zij bevrijd worden. Daar de chauffeur beschonken was, werd hij in arrest gesteld. WIELRIJDER DOOR EEN WINKELRUIT GEREDEN. Wegens het breken van de rem op een helling. Te Schinnen reed de mijnwerker K. doordat de rem van zijn rijwiel brak, in razende vaart van een steile helling tegen de ruit van den winkel van de gebr. K. De schok was zóó hevig, dat IC. door de ruit vloog en in den winkel bewusteloos bleef liggen. Er werd groote schade aangericht aan porcelein en galanterieën. VAN DE LADDER GEVALLEN. Oude man dood opgenomen. Vrijdagavond is de 76-jarige B., die bezig was met het repareeren van een jalouzie aan een huis aan d# Steen^traat te Arnhem, van de ladder gevallen en op strr-t terecht gekomen. De man was onmiddellijk dood. KIND GEDOOD. Onder moeders oog overreden. Zaterdagavond is een vierjarig meisje M. H., wo nende. Heikamp te Tilburg, dat in de Koestraat aldaar plotseling zich van de hand der moeder losrukte on de straat overstak, door een auto gegrepen en over reden. Zwaar gewond werd de arme kleine naar het St. Elisabethgasthuis overgebracht, waar het nog den- zelden nacht is overleden. Auto in de hoofdstad door de brugleu ning in het water gereden. De chauf feur verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een par ticuliere auto op de Hobbemakade te Amsterdam in het water van de z.g. Boercnwetering geraakt. De chauffeur, de 23-jarige W. H. Bakker, is daarbij om het leven gekomen. De auto kwam uit de Balthazar Florisstraat cn moest blijkbaar voor een van de Hob bemakade uit de richting Rijksmuseum aankomen den auto, die te veel links van den weg hield, uit wijken. Vermoedelijk is de chauffeur van de veron gelukte Essex het stuur daarbij kwijtgeraakt. Hij moet met groote kracht tegen de brug leuning zijn aangereden, want deze is over een breedte van on geveer 10 Meter aan beide kanten afgebroken. Voorbijgangers nselden onmiddellijk te hulp. In

Schager Courant | 1930 | | pagina 2