Iels over den bouw. Uit onze Omgeving. HOOGWOUD ALKMAAR. BAR SI N G E R H 0 R N CALLANTSOOG. LANGENDIJK Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Bomaanslag op het Sovjetgezantschap te Warschau. Brug te Breda ingestort De Engeland-reis van de „Graf Zeppelin" Scheepsramp in Oost-Bengalen. Vreeseiijk bloedbad in een Chineesche stad. In de Amsterdairtóoho haven. Ook het havengebied van Amsterdam bood een fleu- rigen aanblik door de talrijke, van particuliere en openbare gebouwen wapperende vlaggen en door de verschillende gepavoiseerde zeeschepen. Aan den op roep van het gemeentebestuur, om in de stad zelf de driekleur uit te steken, was door velen gevolg gegeven. Ook hier bleek, dat de Amsterdammers de beteekenis van dezen dag volkomen begrepen! Aan de Sumatrakade, grenzende aan het buiten-IJ, lag het trotsche mailschip, het grootste in de vaart op Ne.-Indic, de „Johan van Oldebarneveldt" van de Stoomvaart-Maatschappij .Nederland" gemeerd, welk schip door deze maatschappij aan de regeering voor de plechtige opening van de sluis ter beschikking was ge steld. Te 8 uur 48 arriveerde een zeer groot aantal gasten, die aan boord de plechtigheid zouden meemaken, met een extra-trein aan het Centraal Station. Door den Noordelijken uitgang begaven allen zich naar steiger 5 aan de De Ruyterkade, waar de stoombooten „Fries land* en „Zuiderzee" van de N.V. Ko-ppe's Scheeps agentuur gereed lagen. T ruim negen uur vertrokken deze beide booten, waarop zich ook d'e in de hoofdstad woonachtige gasten bevonden, naar de „Johan van Ol- denbarneveldt", waar kort daarop in de salons de imeest vooraanstaande figuren van geheel Nederland elkaar ontmoetten. De opening van de sluis. Bij aankomst van de „Johan van Oldenbarneveldt" te iJmuiden op het oogenblik dat het reusachtige schip de geopende sluisdeur zal passeeren, zal een koor van on geveer duizend schoolkinderen, dat aan den Zuidkant van de sluis zal zijn opgesteld, het Wilhelmus zingen. Als dan de binnensluisdeur zal zijn gesloten, zal het plechtige moment zijn aangebroken, waarop de Konin klijke gasten op.de brug van het schip zullen bijeenko men, en de minister van Waterstaat een redi uitspreekt. Vervolgens breekt dan het lang verebide moment aan waarop Z.Ex. aan de Koningin verzoekt om door het overhalen van een handle het sein te geven tot het ope nen van de deur van het buitensluishoofd. Onmiddellijk daarop zien duizenden paren oogen dat do geweldige deur zijdelings in de deurkas wegrolt. De plechtige opening is geschied, de doorvaart naar de Noordzee is vrijgegeven. Een unieke prestatie op het gebied van in- genicurskunst. Uit de geschiedenis van den bouw van dit geweldige werk, dat den laatsten tijd fn het middelpunt der inter nationale belangstelling stond, het volgende: In 1919 werd een aanvang gemaakt met het grond werk, namelijk het graven van den sluisput en de ver bindingskanalen met het Noordzeekanaal en de buiten haven van IJmuiden, onder leiding van Jhr. Panhuys. Op 1 Mei 1921 werd deze vervangen door den tegenwoor- digen directeur-generaal van Waterstaat Ringers, ter wijl na 1 Mei 1927 de leiding van het groote werk in handen kwam van hoofdingenieur Heyning. Voor het werk van de nieuwe sluis moesten twee mil- liocn kubieke meter zand worden uitgegraven. Dit zand werd voornamelijk gezonden naar Amsterdam, waar het werd benut voor ophooging van terreinen. Verder wer den gebruikt 225000 ton gewapend beton, 15.000 palen (voor do fundeering) en 3500 beschoeiingsplanken. De nieuwe sluisdeuren wegen ieder bijna 1.200.000 Kg. Het middengedeelte van de sluisdeuren is de zoogenaamde drijfkist, bestaande uit 16 afdeelingen, welke naar belie ven met water of met lucht kunnen worden gevvuld. De totale inhoud van de drijfkist bedraagt ongeveer 1400 M3. De drijfkisten dienen o.a. om bij eventueele repa ratie aan de sluisdeuren hen geheel met lucht te vullen, waardoor de sluisdeuren als het waren een dok wordt en zoodoende gemakkelijker te hanteeren voor repara tie, terwijl dan tijdelijk een reserve sluisdeur kan wor den aangebracht. De sluisdeuren rusten op rolwagens, welke op rails loopen. De laatste dam, welke de sluis van het buitenwater scheidde, werd voor het grootste gedeelte door een grooten zandzuiger weggegraven. Toen werd een nauwe opening in den dam gemaakt, waardoor het water langzaam kon binnen stroomen, zoo dat het waterniveau binnen en buiten de sluis gelijk kwam to staan, waarna de dam verder kon worden weg gegraven. Als eerste groote proef werd de Johan van Oldenbarneveldt van de Stoomvaartmaatschappij Ne derland geschut. Voor het schutten van dit 19.000 ton metende schip had men twintig minuten noodig, hetwelk een succes mocht worden genoemd. Intussohen moest de offici- cele datum van de ingebruikname van de nieuwe sluis, welke oorspronkelijk was vastgesteld op ongeveer 1 Januari, eenige maanden worden uitgesteld in ver band met cenige verzakkingen, welke verleden jaar plaats hadden en waarvoor nadere voorzieningen noo dig waren. De nieuwe sluisdeuren hebben een lengte van 53 meter en een breedte van bijna 8 meter; de hoogte van de sluisdeuren is ruim 20 meter. Kon in de oude sluis een scheeprulmte van ongeveer 21.000 ton worden geschut, in de nieuwe sluis wordt deze opgevoerd tot 45.000 ton en bij voorzichtig schutten kan dit nog be langrijk worden verhoogd. De grootste schepen van de White Star Line en de Cunard Line, alsmede van de Duitsohe en eigen scheepvaartmaatschappijen kunnen dus in IJmuiden worden geschut. Mensohelykerwyze gesproken behoeft men voor de toekomst niet bang te zijn, dat de sluis opnieuw te klein zal blijken. Met rechtmatigen trots wijzen wij op deze grootste slui3 van de wereld in het land van de waterbouwkun de, Dit willen wij even met een paar getallen toelich ten. De sluis van de Bromerhaven, welke nog niet ge heel voltooid is. is 350 M. lang en 45 M. breed; de sluis ln het Kaiser Wllhelmkanaal 330 M. lang en 45 M. breed; de GJadstone-sluls te Liverpool is 326 M. lang en 40 M. breed en die van het Panama-kanaal 305 M. lang en 44 M. breed. Wij behoeven dus zeker niet. onder te doen voor het land van de onbegrensde mogelijkheden. De bouw van de groote sluis to IJmuiden wekt van zelfsprekend de bewondering van de geheele wereld. Had een bekend Franschman eertijds reeds gezegd, doelend op de Hollandsche waterbouwkundige werken: „God heeft de wereld geschapen, behalve Holland. Dit hebben de Hollanders zelf gemaakt", wij willen dit artikel ein digen met een aanhaling uit een Duitsch blad, dat zich over dit grootsche werk aldus uitliet: „De geheele bouw is een geniaal doordacht en onovertroffen werk, een buitengewone prestatie, waarop Holland trotsch kan zijn." VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Op 23 April eindigde de cursus, die twee winterhalf jaren heeft geduurd. In tegenwoordigheid der Rege lingscommissie, namen 30 kaasmakers en 1 toehoor der aan het cindtxamen deel, drie kaasmakers moes ten worden afgewezen; 1 toehoorder heeft geen deel genomen aan het examen. De namen der gediplomeerde kaasmakers zijn: J. Bart, Twisk; C. H. Bellis, Beemster; G. Bloemhof, Bobeldljk; Tj. Bollema, Berkhout; P. Boskamp, Alk maar; G. Bras, Deemster; C. J. Bror.s, Berkhout; J. Brouwer, Stompetoren: Jb. Doets, Twisk; K. Groot, Beemster; R. A. Hcltrop. Texel; J. Jonge jan. Wy de- nes; B. S. Kamp. Opperdoes; C. Koning. Oosthuizen... P. Kcoij A;:.. Spijkerboor; J. van Leijcn, Sohelllnkhout; P. Middelburg, M.-Beemsier; KI. Mienis, St.-Maarten J. Meester, Stompetoren; C. H. van der Oord, Deem ster; Jb. Oudhuizen, Oost-Knollendam; R. van dor Veer, Oudendijk; A Vermeer, Oudendijk A. de Visser, Texel; Jn. Jb.' Visser, Wijde-Wormer; P. Waiboor, Oostwoud; L. Zielman, Hoogkarspel. Een getuigschrift als toehoorder verwierf: D. J. Stam, Oost-Knollendam. AARTSWOUD. Het openingsbal van onzen nieuwen kastelein Vis ser is uitstekend geslaagd. De zaal was keurig ver sierd en de Jazzband Batavier gaf uitstekende mu ziek. 's Middags was het bezoek al uitstekend, mede door de vele bezoekers van den Wieringermeerpol- der. 's Avonds was het er zoo vol, dat men haast over de hoofden kon loopen. Hierdoor waren er geen verrassingen. Alles verliep net en ordelijk. Noordhollandsch Landbouwerediet N.V., ge vestigd te Alkmaar. In de op 28 April 1930 gehouden Jaarlijksche Alge- meene Vergadering van Aandeelhouders werden de Balans en Winst- en Verliesrekening per 31 December 1929 goedgekeurd. Het dividend over 1929 w^fd zoowel voor de gewone als voor de preferente aandeelen bepaald op 6 In mindering hierop hebben de preferente aandeelhou ders in November 1929 reeds 3 ontvangen. De heer Mr. H. A. van Nierop, die als Commissaris aan de beurt van aftreden was, werd als zoodanig herkozen. Het voorstel tot statutenwijziging werd aangehouden tot een op 12 Mei a.s. te houden Vergadering van Aandeelhouders, daar het daarvoor bij de statuten ver- eischte bedrag aan aandeelen niet vertegenwoordigd was. Onze plaatsgenoot de heer D. Vries is benoemd tot tij delijk onderwijzer aan de O. L. school te Callantsoog. Door de wed. Jb. Jonker te Kolhorn is een verzoek in gediend om verlof tot den verkoop van alcoholhouden den, anderen dan sterken drank. Aan het Bestuur der Coöperatieve Zuivelfabriek te Koegras in de gemeente Callantsoog, is vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering. „Onderling Hulpbetoon." Maandagavond kwam deze vereeniging ln een bui tengewone ledenvergadering bijeen. Aanwezig met het bestuur 75 personen. De voorzitter, de heer J. Kuiper, opent met een woord van welkom aan leden en pers. Spr. ia verheugd over de goede opkomst en zegt, dat volgens besluit van de gehouden ledenvergadering een buitengewone ledenvergadering uitgeschreven zou wor den, waar dan de Ziektewet ter sprake zou komen. Dit Is thans het geval. Met den wensch, dat de besprekingen in het belang der vereeniging mogen zijn, verklaart spr. de verga dering voor geopend. De notulen van den secretaris, den heer D. Kansen, worden onveranderd goedgekeurd. Bespreking Ziektewet. De voorzitter leidt dit punt in. Spr. zegt dat alle vaste arbeiders, werkzaam ln bedrijven, welke het maken van winst beoogen, hieronder vallen. 1 Maand na het verlaten der dienstbetrekking zijn deze arbei ders nog verzekerd. Verder noemt de wet losse arbei ders en los-vaste arbeiders. De lasse arbeiders zijn nog 6 dagen verzekerd na het verlaten der dienstbetrek king. De losse arbeiders dienen een arbeidskaart aan te vragen bij de Raden van Arbeid en moeten deze kaart dan na afloop van den dagtaak door den werk gever laten afteekenen. Spr. voorziet voor deze arbel- beiders veel ongemak bij uitvoering der wet. De Ziek tewet wordt uitgevoerd door 51 bedrijfsvereeniglngen bij de wet erkend. Spr. geeft de losse arbeiders den raad om voor het geheel percentage lid te blijven. Voor de vaste arbeiders is het voorstel om zich voor 20 pet. te verzekeren, bij de plaatselijke vereeniging, daar zij volgens de ziektewet voor 80 pet. verzekerd zijn. Voor deze vaste arbeiders had men gedacht een premie van 2 cent voor iedere gulden ultkeerlng. Spr. geeft hierna het woord aan de vergadering. Verscheidenen maken van deze gelegenheid gebruik. Het bestuursvoorstel is een ultkeerlng van f 6 per week tegen een premie van 12 cent. Door den heer J. Visser wordt voorgesteld een ultkee rlng van f 5 tegen een premie van 10 cent, daar dit meer in overeenstemming komt met het werkelijke loon, als de werknemer 80 pet. van zijn loon volgens den ziektewet uitgekeerd krijgt. Het bestuursvoorstel wordt aangenomen met 65 stem men voor, 9 tegen en 1 stem blanco. Het voorstel Visser komt hierdoor niet in stemming. De nieuwe regeling gaat Maandag 19 Mei ln. Benoemingcommissie Reglementsherziening. De Voorzitter zegt dat hieraan reeds eerder behoefte gevoeld is, waarom thans voorgesteld wordt een com missie te benoemen. Uit de leden worden gekozen de heeren D. Koopman en A. Sjoerds, terwijl de commissie verder zal bestaan uit de heeren P. van Dijk, D. Kansen en J. Kuiper, vor mende het dagelijksch bestuur. Rondvraag. Megedeeld wordt nog dat degene die zich voor 20 pet. ultkcering willen verzekeren dit binnen een maand kun nen doen. Na eenige besprekingen volgt sluiting. OUDKARSPEL. Hedenavond komt de Raad van Oudkarspel ln open bare zitting byeen. Nog een kort tydsbestek en de tydelyke ophaaldienst zal voorloopig weer gestaakt worden. Dit is zeer te be treuren, aangezien deze instelling gedurende den laat sten tijd uitstekend functioneerde. Waar moet thans het vuil weer heen? „Naar 't Vrouwenlandje" zal men zeg gen, doch hoeveel bezwaren zijn hieraan niet verbon den voor degene, die er niet ln de buurt wonen. In 't water gooien? Ho maar, daar wacht het Bannebestuur en de politie wel voor, gezien de waarschuwende adver tenties in de bladen. Er gaan dan ook al vele stemmen in de gemeente op, om pogingen in 't werk te stellen om de ophaaldienst te doen voortbestaan. De kosten wegen toch lang niet op tegen het voordeel en 't gemak dat de bewoners van Oudkarspel ervan genieten, im mers de gemeente-werkman behoeft slechts twee dagen per week rond te gaan. We zullen hopen, dat de be trokken autoriteiten e.erst goed de zaak zullen overwe gen, alvorens tot opheffing wordt besloten. Dat hun be sluit gunstig moge zijn in 't belang van Oudkarspel's in gezetenen. BILJARTEN. Zondagmiddag werd in het lokaal Cérès alhier een biljartwedstrijd (revanche-partyen) gehouden tusschen heeren C. Keijzer, Amsterdam, J. Schenk, Barslngej"- horn en.J. Schenk, Schegen. In dezen geanimeerden wedstrijd werden partyen ge speeld van 250 caramboles cadre. De uitslag was als volgt: le Party: C. Kcyzer 250, hoogste serie 53, gemid delde 15.5; J. Schenk, Barsingerhorn 64, hoogste serie 15, gemddd. 4.2. 2e Party: J. Schenk, Cérès 250, hoogste serie 55, ge middeld 10.9; J. Schenk, Barsingerhorn, 182, hoogste serie 45, gemiddeld 8.2. 3e Partij: C. Keyzer 250, hoogste serie 61, gemidd. 16.6; J. Schenk, Cérès 100, hoogste serie 30, gemidd. 6.6. MEIFEEST. Wy maken onze lezers opmerkzaam op een ln dit no. voorkomende advertentie, waarin de Bestuurders- bond en S.D.A.P. hun Meifeest aankondigen. Daan Pool is in onzen omtrek al een zeer goede bekende. Den heer GroeneWoud hebben wy hier vroe ger al eens gehoord, van hem weten wy, dat hy een zeer bekwaam spreker is, die zyn gehoor weet te boeien, terwyl het muzikale gedeelte berust ln handen van J. Faber en Mevr. Helder, waaraan zeker ook niets zaJ mankeeren. Ongetwyfeld wacht den bezoekers een mooien avond. OVERPLAATSINGEN. De heer J. C. Mulder, commies by de Ned. Spoor wegen, alhier, wordt met ingang van 16 Mei a.s. in gelyke betrekking overgeplaatst naar Ruurlo. De heer C. van Mook, assistent, komt op 16 Mei van Bovenkarspel naar hier. VERKOCHT. Het bouwbedryfje aan de Hale, alhier, van den heer Boeye, is in eigendom overgegaan aan den heer H. L. Vader. DE LEIDSCHE WOLVEEMARKT. Leiden is de grootste wolveemarkt van ons land. Daarom neemt men vrij algemeen deze markt als prijszetten aan. Zoo ook voor lammeren. Vrijdag werd daar voor de eerste lammeren betaald f 17 a f 23. De lammeren zullen dus dit jaar hooger zijn dan verleden jaar. Men brengt dit in verband met de dure gelde koeien. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Gerard, zoon van Gerard van Wakeren en Trijntje van Zanten. POLITIE. Vermist: Een rijwiel. DONDERDAG 1 MEI 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Julianadorp, nam. 1 uur, Ds. Damsté. Huwelyks- inzegening. Verschillende berichten. Hevige opschudding te Moskou. Een uitgebreid onderzoek ingesteld. In de Poolsche hoofdstad Warschau is een poging gedaan om het gebouw van het Sowjetgezantschap in de lucht te doen vliegen. De helsche machine, die gelukkig bijtijds ontdekt werd, was ongeveer 75 c.M. lang en 8 c.M. breed on woog ruim 00 pond. De bom was in het midden van het gebouw aan een draad opgehangen, welke cor respondeerde met een aan een belendend perceel vastgemaakt uurwerk. Deze draad werd toevalliger wijze opgemerkt door een huisknecht, die onmiddel lijk de politie waarschuwde. Deze stelde zich in verbinding met het departement van buitenland- sche zaken, dat eenige deskundigen naar het ge bouw zond. Toen de experts de helsche machine wil den losmaken, viel zij plotseling naar beneden, ge lukkig zonder te ontploffen. De lading van de bom bleek sterk genoeg te zyn om het geheele Ambas sadegebouw op te blazen. Het uurwerk, dat met een electrischen draad aan de bom was bevestigd, was op 20 uur ingesteld en wel juist op het oogenblik, waarop een bijeenkomst zou aanvangen in de vergaderzaal van het gezant schap. Volgens een bericht van het officieele Sowjet Tele- graafagentschap heeft de ontdekking te Moskou groote opwinding veroorzaakt. Men is daar vast overtuigd, dat een aanslag op den gezant beoogd werd. Het wordt slechts als een toeval beschouwd, dat de machine zijn werk niet gedaan heeft. Met bizonderen nadruk wordt er op gewezen, dat de bom langs den schoorsteen van het belendende gebouw is neergelaten. In dit gebouw is o.a. de zetel van de de Poolsche monarchistische Club. De Izwestija verklaart, in den aanslag een geste van Poolsche avonturiers te zien. Naar verder wordt gemeld heeft de plaatsvervan gende commissaris voor buitenlandsche zaken, Lit- winof, Zaterdag nog in den Raad van volkscommis sarissen rapport uitgebracht over het geval, Zondag heeft de Poolsche gezant te Moskou, Patek, Litwi- nof nadere bijzonderheden medegedeeld. Verwacht wordt, dat de Sowjetregeering eerst na beëindiging van het onderzoek een nota aan de Pool sche regeering zal zenden, waarin de hoop zal wor den uitgedrukt, dat de Poolsche regeering alle maat regelen zal treffen ter arrestatie der daders. Juist toen de gemeentelijke autobus gepas seerd was. Geen persoonlijke ongeluk ken. Te Breda is gisternamiddag, juist op het oogenblik, toen de gemeentelijke autobus gepasseerd was, de Wil lemsbrug, die verbinding geeft met de Stationsstraat, het Valkenberg en den Singel, ingestort, waarschijn lijk tengevolge eencr grondverzakking. Het vracht verkeer over de brug is totaal gestremd en wordt ge leid over de brug Sofiasingel. Gisteravond was de brug aan den linkerkant, de stadszijde, voor voetgan gers over een smal gedeelte geopend. Gisteravond heeft men nog een kort onderhoud met den adjunct-directeur van Openbare Werken te Breda, den heer Velix gehad, die nog het volgende mededeel de: In de brug zitten, nu ongeveer een week, schotbal- ken, welke dienen om het water hoog te houden en zoodoende het verval beschikbaar te hebben om riolen door te spuien. Daardoor is de brug „achterloops" ge worden en is achter een dor landhoofden, pl.m. hon derd kub. meters grond weggespoeld. Onmiddellijk na het ongeval werden de schotbalken gelicht en heden zal de grond aangevuld worden. Dan is het leed gele den en kan het vrachtverkeer weder'over de brug wor den geleid. DE GRAF ZEPPELIN TERUG. Vlot geland. De Graf Zepeplin is Zondagochtend om 4 uur 40 van zijn tocht naar Engeland teruggekeerd. (Zie ook elders in dit nummer.) Na twee uur boven het Boden- meer te hebben gekruist, is het luchtschip om 6.42 hij lichten mist vlot geland. Even over zeven lag het al weer in de loods. Onder de passagiers behoorde Sir Sefton Brancker, directeur van de Engelsohe civiele luchtvaart. Naar Wolff meldt is thans definitief besloten de reis naar Zuid-Amerika op 18 Mei te beginnen.. Zaterdag 26 April j.1. verliet de Graf Zeppe lin zijn hangar te Friedrichshafen voor een reis naar Londen. Wij geven hierbij een foto van dezen jongsten tocht op de route boven Trocadero te Parijs, gezien van onder den Eiffeltoren. BLOEDIGE BOTSINGEN TE BARCELONA. 30 personen gewond. Zaterdagavond is het in Barcelona tot botsingen ge komen, in verband met den terugkeer van den leider der Catelanen, Jacque® Compte. Een groote menigte was op de been, om Compte te verwelkomen. Zij doorbrak het politiecordon, waarna de politie van de wapens gebruik maakte. Ongeveer 30 personen zijn gewond. Een schip vergaan. Bijna 300 passa giers omgekomen. Reuter seint uit Calcutta: Het rivierstoomschip „Condor" zou tijdens een cy cloon op de rivier de Jamoea in het Oosten van Ben galen zijn gezonken. Men rekent dat totnogtoe slechts twintig passa giers van de driehonderd, die zich inscheepten, vei lig en wel zijn. Men gelooft, dat het meerendeel der anderen is omgekomen. PIJPLEIDING VAN OLIEBRON GESPRONGEN. Vrouw en twee kinderen omgekomen. Reuter meldt uit Oklahoma: Een pijpleiding van een pas ondekte oliebron in Zuid-Oklahoma is door den hevigen druk gebarsten. De olie stroomde de keuken van een restaurant bin nen, waar zich de vrouw van den eigenaar en twee kinderen bevonden, die allen omkwamen. VREESELIJKE DOOD VAN EEN AUTO-MONTEUR. Wolff meldt uit Breslau: In het dorp Koberwitz vonden door luid schreeuwen toegeloopen menschen in een auto-garage den monteur Groeschner geheel in vlammen gehuld. Bij reparatiewerk onder een auto waren verzamel de gaasen tot ontploffing gekomen. Het door olie ge drenkte pak van den monteur stond direct in brand en toen men den in vlammen gehulden monteur uit de garage haalde, was hy reeds over het geheele li chaam en het gezicht gedeeltelyk verkoold. De oogen waren geheel verbrand. Hij stierf tijdens het transport naar het ziekenhuis. Door een bandietenbende aangericht. Naar uit Sjangtoeng wordt gemeld, heeft, een ban dietenbende de stad Kingsoet Sjen, in het Noordelijk gedeelte van de provincie Kiangsi, overvallen en in die stad een vreeseiijk bloedbad, aangericht. Duizend mannen, vrouwen en kinderen werden ge dood, terwijl duizend gevangenen werden meegevoerd. De bandieten drongen met machinegeweren de stad binnen en schoten de plaatselijke autoriteiten neer. Vrouwen en kinderen werden omsingeld en neer geslagen. De roovers dwongen de gevangen genomen personen den buit te dragen. Voordat de bandieten de stad verlieten, staken zij haar in brand. GEMOTIVEERD. (Buen Humor). Waarom laat u ons er niet even in? De sopraan zingt; als ik de deur open, loopen ze er allemaal uit.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6