Het fabrieksongeluk te Helmond. Binnenlandsch Nieuws. Overvloed van groenten. Communisten-wraak? Oude vrouw verbrand. Verzet tegen de politie. Onbewaakte overwegen. De moedermoord te Soest. Een nacht vol ontzetting. De oorzaak van de ramp. De geheimzinnige misdaad bij Abcoude. nieuwe leuze Is dan nog te noemen: „meer zendtijd voor de V.A.R.A.", waardoor een machtig propaganda middel wordt verkregen en waardoor de christeHjken, die thans onze bijeenkomsten niet mogen bezoeken, onze redevoeringen kunnen aanhooren. In een vurig betoog behandelt de heer Groenewoud zijn onderwerp en uit 't applaus dat nu en dan opklinkt, blijkt wel dat het ge sprokene geheel in den geest van de aanwezigen ls. Mej. Krul draagt een paar versjes, door haarzelf ge maakt, en geheel aansluitende aan de rede van den heer Groenewoud voor, nJ. ontwapenlngselsch en her leving in de natuur, en een hartelijk applaus ls ook hare belooning. De pauze wordt voor een goed gedeelte te baat ge nomen voor het maken van propaganda, schrifturen, enz. enz. worden verkocht, een 4-tal nieuwe leden sluit zich bij de S.D.A.P.-afdeeling aan. Mevrbuw Helder en de heer Faber zorgen voorts op uitnemende wijze voor het muzikale gedeelte van den avond en de heer Daan Pool weet de aanwezigen met zijn „boersche liedjes" te doen schateren van het lachen. Het was volop feest, tot na twaalven en het was in feeststemming, dat de voorziter aan alle mode werkenden zijn grooten dank bracht en op het welsla gen van dit 1-Meifeest kon wijzen. OVERGEPLAATST. P. van Veen, fitter-meteropnemer bij de waterleiding te Schagen, wordt overgeplaatst naar Zaandam en J. Kolkman gaat van Zaandam naar Schagen. VERPLAATST. De heer A. Stephanus te Opmeer, voorheen bij de tram SchagenWognum, ls aangesteld te Bllthoven (Utrecht). Nooit gekende toestand in het groenten- land bij Beverwijk en Heemskerk. Spi nazie gaat met karrevrachten naar de vuilnisbelt. Er zijn de laatste dagen allerlei ongeloofwaardige berichten gekomen uit het groentenland bij Bever wijk en Heemskerk. De spinazie zou er te geef zijn; maar zelfs het kostefloos weghalen bleek ze nog niet waard te zijn! Wc lezen daaromtrent in het „Hdbld." van Vrij dagmorgen: We zijn gisteren eens naar Beverwijk gegaan om met de werkelijkheid kennis te maken. En, inder daad, ze is niet gunstiger dan mem haar heeft voor gesteld. Er was juist een groentenveiling in het groote ge bouw van de Coöp. Ver. „Kennemerland". Karren met honderd en meer kisten spinazie van uitstekende qualiteit reden de veilinghal binnen. Maar er was heel weinig belangstelling bij de koopers. De eersten slaagden er nog wel in hun aanvoer te verkoopen voor 10 cent per kist, dat is 8 tot 10 K.G. Zij kregen althans de kosten van het rijden naar de veiling en de kisthuur vergoed. Maar later komen den konden zelfs dien prijs niet maken. Zij kregen een „bewijsje" en reden rechtstreeks door naar dc vuilnisbelt, waar de lading werd uitgestort. En dat zijn dan de voorraden, waarvan men ziet, dat ze worden weggeworpen. Grootere hoeveelheden dan o.d. veiling worden niet aangevoerd, worden op liet land weggeschoffeld, omdat de spinazie het snij den en vervoeren naar de markt niet waard is. Kenige tuinders, op de veiling, verklaarden ons, dat zij op zijn betst f150 tot f200 per bunder spinazie haddon gemaakt, terwijl eenzelfde hoeveelheid en kele jaren geleden f800 tot zelfs fl'200 opbracht. Om te beginnen moet er toch in een stuk grond van dio grootte voor een f400 mest worden gestoken; dus als men dan op de veiling nog niet eens zekerheid heeft het snij- en vervoerloon er uit te halen, kan do groen te beter dadedijk op het land op dc mesthoop wor den gegooid. Staat er te veel op het land? Wij hebben den directeur van de Veiling „Kenne merland" de vraag gesteld, waaraan die overvloed van spinazie was toe te schrijven. Staat er te veed op het land? Er staat niet voel meer, was het antwoord, dan in andere jaren. Maar esr is geen vraag. De handel be geeft er zich niet in en ook de conserven-fabriekcn zijn niet vlot met koopen. Dc kostende prijs van eon kist spinazie is gewoon lijk 60 tot 80 cent; als dan voor de eerste kisten f2 tot f3 wordt gemaakt, kunnen de volgende minder opbrengen, zonder dat de tuinder schade lijdt Maar als do eerste kisten al niet hooger komen dan 10 cent, is er van handel geen sprake meer. Zóó als dc toestand nu is, heeft men het in deze streek nooit gekend. Zelfs de goede Vrijdagmarkt, in andere jaren altijd een goede marktdag, is nu een teleurstelling gewor den. Op dien dag bleven er al 500 kisten onverkocht Ook de kas-spinazie, die een maand eerder komt dan die uit den kouden grond en die veel meer kosten moet is onder den kostenden prijs ver kocht. Maar het is niet alleen dc spinazie, die zoo slecht ontvangen wordt; ook naar andere groenten is geen vraag. Gelukkig is spinazie niet een hoofdteelt; ze is hoofdzakelijk vóór-teelt Daarna komt de rabarber. Dan verschijnen de kas-aardbeien en de kas-bloem* kool en wat later de aardbeien van den kouden grond en de bloemkool. Voor de rabarber zijn dc vooruitzichten ook. al slecht Op het spinazie-land worden meestal boonen uitgezet; ook wel bloembollen, gladiolen. Maar die hebben het in den afgeloopen winter in deze streek al heel slecht gemaakt. De aardbei-planten zien er nu goed uit; maar over den oogst valt nog niets te voorspellen, omdat het weer in het laatst van Mei over de aardbei, beslist Als het dan warm on droog ls, wordt de vruchtjjocd; zoo niet dan kan het misloopen. Voor de tuinders in deze streek is het te hopen, dat de andere teelt goed maakt, wat met de vóór- teelt verloren is. Vernietiging van groenten. Het Amsterdamsche raadslid, de heer D. Wijnkoop, heeft de volgende schriftelijke vragen tot B. en W. gericht: Hebben B. en W. kennis genomen van het. feit, dat te Amsterdam on in de omgeving zeer bruikbare en \oedznme groenten op de mesthoop of vuilnisbelt worden gebracht of op andere wijze vernietigd? Wat hebben B. en W. gedaan en wat denken B. en W. verder te doen, om door middel van den Le- vrmsiniddelendienst, of anderszins een nuttig gebruik door de werkloozen of andere armen te organiseeren van dit voor do winstmakers blijkbaar onbruikbaar, maar voor de bevolking uitstekend voedsel? De brandstichting In de pastorie te Heer len. Het antwoord van den minister op de vragen van den heer de Visser. Het tweede kamerlid de heer De Visser had den mi nister vragen gesteld betreffende invrijheidstelling van een in de week van 22 tot 29 Maart J.L te Heerlen ge arresteerden bouwvakarbeider, een functionaris van de C. P. H.. onder beschuldiging z.g. van brandstichting ten huize van ds. G. Mol, aldaar, omdat de „brandstich ter" vlak bij de ontbrandbare, echter niet ontbrande stoffen een papier had gelegd met het opschrift „Oom- munistenwraak". De minister van Justitie zegt In zijn antwoord o.m., dat de arrestatie gegrond zou zijn geweest op het vin den van een bepaald papier: ze was in de eerste plaats gegrond op een verklaring, dat van Beers op den avond van het gebeurde aan de woning van den predikant was gezien. Het bevel tot voorloopige hechtenis, door de rechtbank te Maastricht op 5 April uitgevaardigd, nadat de rech ter- commissaris op 31 Maait een bevel tot bewaring had gegeven, is op 12 April door de rechtbank opge heven. Noodlottig ongeval te Eindhoven. Donderdagmiddag zat de 79-jarige weduwe M. van PoppelRenders, inwonende bij haar schoonzoon te Eindhoven, bij een brandende kachel. Blijkbaar heeft zij in een onbewaakt oogenblik een ketel van de kachel wilde nemen, met het gevolg dat haar omslag doek in brand geraakte en spoedig al haar kleeren hadden vlam gevat De bejaarde vrouw werd, overdekt met brandwon den, door haar dochter in de keuken gevonden. De le vensgeesten bleken toen geweken te zijn. Een Rotterdamsch agent de pols gebroken. Donderdagavond werden op het Oostplein te Rotter dam een beschonken caféhouder en een veehandelaar uit Capelle aan den IJsel door een agent van politie tot doorloopen aangemaand. Toen de mannen daaraan geen gevolg wilden geven, wilde de agent hen meene men naar den politiepost aan de St. Jansstraat Er volgde echter een hevig verzet en de agent kwam op den grond te vallen, waarbij hij den linkerpols heeft gebroken. Er kwam ten slotte assistentie en eenlge agenten van politie hebben de mannen, die zich nog immer heftig verzetten, naar den post aan de St Jans straat gebracht waar zij in bewaring zijn gesteld. De gewonde politieagent is, na in het ziekenhuis aan den Coolsingel te zyn verbonden, naar huis vervoerd. Een vrachtauto door den trein meegesleurd. De inzittenden geen letsel bekomen. Donderdagmorgen is de vrachtrijder H. Kugel met een vrachtauto toen hij uit de richting Meedhuizen bij Delfzijl den onbewaakten overweg wilde passeeren, on danks het feit dat het uitzicht daar behoorlijk is, tus- schen den eersten en tweeden wagon van een juist voor bijrijdenden trein gereden, met het gevolg, dat de auto een eindweegs werd meegesleurd, Een eind verder werd de auto aan den berm van den weg geworpen, hij was geheel vernield. De vrachtrijder, evenals twee kinderen die in den wagen zaten, hebben geen letsel gekregen- Melkauto door een tram aangereden. Een groote hoeveelheid melk verloren. Ook de locomotief zwaar beschadigd. Donderdagmorgen kwam de stoomtram, die te 9 uur uit Lemmer vertrok, op den onbewaakten overweg nabij Scharn tusschen Lemmer en Joure in botsing met een beladen melkauto, van de fabriek Hollandia te Schar- sterbrug, bestuurd door den chauffeur W. Koopman van Doniaga. Do auto benevens de locomotief bekwamen belang rijke schade. Een groote hoeveelheid melk ging verlo ren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De dader eon fantast met niet veel geestes gaven. Omtrent den moord te Soest meldt men nog: De Jongen Weet absoluut geen motief op te geven, waarom hij zijn moeder met een bijl vier s'p.gen op het hoofd heeft gegeven. Hij staat bekend als een fan tast en heeft niet veel geestesgaven; op zijn 15de jaar was hij leerling van de vijfde klas der lagere school. Na het verlaten van de school bleef hij thuis en dwaal de soms heele dagen langs den weg en door den polder. Verder doodde hij den tijd met het lezen van allerlei boeken. Voorts ging hij om met personen te Soest, die in den volksmond „de naaktloopers" worden genoemd. Dit zijn personen, die zich tot een aparte groep hebben vereenigd. Zij hebben zeer „vooruitstrevende" ideeën en gaan eigenaardig gekleed. Het schijnt, dat de jon- Twee arbeiders den verstikkingsdood ge storven. Een derde slachtoffer verkeert In levensgevaar. Moedige redders; ontroe rende tooncelen van zelfopoffering. Zooals we reeds In ons nummer van Donderdag meld den, had dien morgen vroeg een vreeselijk ongeluk plaats gehad in de chemische fabriek van de firma J. Nells te Helmond, hetwelk aan twee mensehen het 'e- ven heeft gekost terwijl een derde slachtoffer in levens gevaar verkeert. Uit de nadere bijzonderheden omtrent dit noodlottige ongeluk blijkt, dat op de tweede verdieping der fabriek, waar ook des nachts wordt gewerkt, den bewusten morgen ora half vier arbeiders bezig waren met het ont vetten van een ketel. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak ontstond een lek In de acetyleen gasleiding waardoor een der arbei ders hevige benauwdheden kreeg. Hij slaagde er even wel In de buitenlucht te berieken en haalde daarop hulp bU de naastgelegen gasfabriek. Met een gasmasker gewapend begaf hij zich wederom in de fabriek en waarschuwde den eigenaar, den heer Neles, Deze aldaar aangekomen liet hulp halen bij de firma Duprez welke gewoonlijk de reparaties van deze fabriek verricht De arbeider Wijnen van de firma Duprez, die zich in het gebouw begaf keerde evenwel niet terug. Men waar schuwde daarop terstond de brandweer en de politie. Eerstgenoemde vernietigde de ruiten der fabriek en begaf zich met gasmaskers gewapend In het gebouw. Boven vond men de lijken van genoemde Wijnen en van den arbeider van Duynhoven met ontvellingen over het geheele lichaam, terwijl de heer Neles in bewuste- loozen toestand werd aangetroffen. Men slaagde erin na ongeveer een uur kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, den heer Neles tot bewustzijn te brengen. Hij moest daarna naar het St Antonius-gasthuis vervoerd worden, Wijnen was gehuwd en vader van een groot gezin, terwijl van Duynhoven de eenlge kostwinner van zijn ouders was. Verdere bijzonderheden. Van andere zijde wordt nog gemeld: De fabriek van den heer Neles is gelegen aan den Watermolenwal achter den Havenweg te Helmond, juist achter het café van den heer van Eyck en het woonhuis van den heer van der Zanden. Eenige ajren geleden was er een graanmalerij van den heer Neles ge vestigd, die <Toor een grooten brand werd verwoest Na dat het gebouw was opgetrokken, vestigde de heer Ne les er een chemische fabriek, waarin voornamelijk cacaoboter wordt vervaardigd. In het voorste gedeelte van de derde verdieping van het groote fabrieksgebouw bevindt zich een enorm re servoir met een gashouder. Vannacht omstreeks half vier is in een buisleiding van dit reservoir een lek ont staan. Een ontzettende stank verspreidde zich, en de arbeiders vluchtten uit het gebouw. Een arbeider zoek. Plotseling bemerkte men, dat een van hen, de onge huwde arbeider Van Duinhoven, ontbrak. Eenige arbei ders zijn toen, met de pet voor den neus gedrukt, de fabriek weer ingegaan. Men zocht alles zoo goed als het mogelijk was af, doch men vond den man niet De jeug dige arbeider Van Reydt ls half bewusteloos uit de fa briek gestrompeld. Hij had om hulp geroepen, maar zijn geroep schijnt niet te zijn gehoord. Deze arbeider heeft zich toen voortgesleept naar de in de nabijheid gelagen gemeentelijke gasfabriek, naar do stookplaats van de gasovens. Hier ontmoette hij den chef-etoker, dien hy waarschuwde. Hij vroeg hem gasmaskers, daar deze in de chemische fabriek niet te vindon waren. Van Reydt was intusschen eenlgszins bijgekomen en hij en de chef stoker gingen toen weer naar de fabriek. Opnieuw heb ben zij in de fabriek gezocht, doch eerst vonden zij niets. Op den terugweg naar buiten ontdekten zij het lijk van den vermisten man. Het lag achter het gasreser- volr. Uit een der leidingen spoot de vloeistof, die door het blootstellen van het gas aan de lucht ontstond en die de vergiftige dampen verspreidde. De man lag met het gelaat in een plas van deze vloeistof. Op het oogenblik, dat de chef-stoker het lijk ontdekte, geraakte hij zelf in onmacht. Dc arbeider Van Reydt heeft hem naar buiten gesleept, waar hij bij kwam. liet tweede slachtoffer. Inmiddels was de directeur, de heer Neles, gewaar schuwd en deze gaf order, een der knechts van de firma Dupré aan den Havenweg C. Wijnen uit zijn bed te klop pen. Deze was spoedig ter plaatse. Hoewel eenige tr- beideTS hem rieden, niet naar binnen te gaan, wilde Wijnen toch de fabriek in om te trachten, den vermis ten man nog te redden. De arbeider Van Reydt hield hem tegen en er ontstond tusschen beide zelfs een worsteling. Wijnen ging toch naar binnen, hij ging naar boven en keerde niet terug. Een heldhaftige arbeider. De heer Neles wilde eveneens de fabriek in en naar de derde verdieping, doch Van Reydt verzette zich ook daartegen. Weer volgde een worsteling, doch de direc teur ging toch naar binnen en geraakte eveneens be wusteloos. De heldhaftige arbeider Van Reydt ls toen zelf ook naar binnen gegaan en heeft zijn directeur naar beneden gesleept en op zijn kantoor gelegd. Intusschen was het reeds bijna half zes geworden. Men heeft toen de brandweer en de politie gewaarschuwd, die even later ter plaatse was. Een der politieagenten sloeg onmiddellijk een ruit in om daardoor de -atmos pheer in de fabriek te verbeteren. Toen da agenten naar binnen wilden gaan, heeft de arbeider Van Reydt ge tracht ook hen tegen te houden. Er ontstond een for- meele worsteling, met als resultaat, dat de politie toen naar binnen ging. Nog twee bewusteloozen. Ook dr. Vingerhoet ging naar boven. Hij zoowel als een agent zijn eveneens bewusteloos geraakt en moes ten naar bulten worden gebracht. De agent was gewond aan zijn hand door een straal van de vloeistof. De arbei der Van Reydt heeft daarop een kraan afgesloten, waar door geen verdere vloeistof meer kon ontsnappen. Voorzien van een zuurstofapparaat heeft daarop de brandweer Van Duinhoven en Wynen naar buiten ge bracht Ook de directeur werd in de frissche lucht ge bracht Bij van Duinhoven waren de levensgeesten reeds geweken. Dr. Vingerhoet, die intusschen weer was bij gekomen, en dr. Kollewijn, die ook ter plaatse was ge komen, konden slechts den dood constateeren. .De heer Neles was bewusteloos. Toen hij uit de fabriek gehaaid werd, stond hij op het punt te stikken. Hedenmorgen te ruim acht uur is de heer Neles in het gasthuis weer tot bewustzijn gekomen en men hoopt hem in het leven te kunnen behouden. De arbeider Wynen was gehuwd en laat een vrouw cn een kind achter, De arbeider Van Duinhoven was onge huwd en >voonde te Stiphout. Het gas heeft op de slachtoffers een zeer eigenaar- digen invloed. Als zij, die bewusteloos waren, weer tot bewustzijn komen, hebben zij het gevoel dronken te zijn. Gewone gasmaskers waren niet voldoende om voor bescherming te dienen. Eerst toen de brandweer met een zuurstofapparaat kwam, was het mogelijk de slachtof fers naar buiten te brengen. Het werk in de fabriek ls voorloopig stopgezet. Arbeider trok een verstopte kraan uit het vat. Omtrent de oorzaak van de ramp verneemt de „Tel." nog het volgende: In de fabriek worden de door de cacaofabrieken ont vette boonen, die tot koeken zijn verwerkt, nogmaals aan een ontvettlngsproces onderworpen .omdat de koe ken nog tot 20 pet. vet bevatten. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van trj-chloor-aethyleen, dat onder stoomdruk de koeken geheel ontvet. Uit het heden Ingesteld onder zoek is komen vast te staan dat een afvoerpijp, welke verbonden is aan den ketel, welke een inhoud van 6000 liter heeft, bij de kraan verstopt was.De eerste werkman probeerde dit euvel te verhelpen door de kraan uit de huls te trekken, hetgeen hij wel meer deed. Hij kon de kraan er echter niet meer in krijgen en kreeg 4000 li ter vloeistof over het lichaam. Hij was dan ook geheel onherkenbaar verminkt en verbrand. Het andere slachtoffer goed bekend met de machi nerieën werd te hulp geroepen, doch toen hij vernam dat zich een mensch in de fabriek bevond, heeft hij niet geaarzeld en is binnen gegaan. Jammer genoeg heeft hij zijn menschlievende daad met den dood moeten be- koopen. Om 4 uur gelukte het Dr. Vingerhoet door een luik hulp te bieden. Hij voelde zich bewusteloos worden doch kon de buitenlucht nog bereiken. Had men de brandweer gewaarschuwd, dan zou dezo zeer waarschijn lijk met gasmaskers de beide mannen hebben kunnen redden. gen, die niet erg bij was, niet normaal heeft weten te verwerken, wat hij hoorde van bedoelde personen en wat hij las in de vele boeken. Dinsdagmiddag zat hij te lezen in een boek, dat handelde over spiritisme. Hij ls toen later in de kamer gekomen om dit boek in de bibliotheek op te bergen. Ineens heeft hy op dat oogen blik de bijl opgeheven en zijn moeder op het hoofd ge slagen. Deze riep: O, o, was is dat! Daarop heeft de jongen haar nog drie slagen toegediend. Vervolgens is hij den polder ingevlucht met het doel, zich zelf van het leven te berooven. Maar om half acht 's avonds is hij in de ouderlijke woning teruggekeerd. Men deelde nog mee. dat de jongen altijd kalm zijn weg ging. en dat hij zelden of nooit oneenigheld met zijn moeder had. Eerder zou hij een hard woord tot zy'n vader zeggen dan tot zijn moeder. Donderdagmorgen is hij naar Utrecht overgebracht. BOSCHBRAND. Te Lintelo, gemeente Aalfen, is Woensdagmiddag door de vonken uit een locomotief een hoschbrand ontstaan. Een aantal landbouwers uit de omgeving bevreesd dat hun boerderijen zouden worden aan getast, traden met kracht op om den brand te blus- schen. Na een uur was hun dit gelukt. Een groote oppervlakte dennen- en sparrenhout werd vernield. KWAADAARDIGE HOND. Te Heer nabij Maastricht, werd zekere Sch. door een grooten hond aangevallen. De aangevallene heeft nog kans gezien het woedende beest te ontloo- pen en zich achter een deur in veiligheid te stellen. Eerst nadat toegeschoten hulp het beest had afge maakt, kon Sch. zijn schuilplaats verlaten. Aan schouders en borst had hij vele beten opge- loopen, zoodat opneming in het ziekenhuis Calva- riënberg noodzakelijk was. EEN DROOG VOORJAAR. Het filiaal te Amsterdam van het Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt deelt het volgende mede: 1030 gelijkt, wat droogte betreft, veel op 1929. In de eerste vier maanden viel te Amsterdam in 1930 en 1929 achtereenvolgens 117 cn 77 m.m. tegen 195 normaal; dus 60 en 40 van hetgeen ons toekwam. VERKEERSONGEVAL. Jongetje gedood. Donderdag is op de Ammunitiehaven te Den Haag een zesjarig knaapje, dat onverwacht den rijweg overstak, door een vrachtauto aangereden. Het is dientengevolge in. het ziekenhuis aan den Zuidwal overleden. MEISJE OVERREDEN. Op slag gedood. Donderdag is een negenjarig meisje uit de Katen- drechtsehe straat te Botterdam door een vi htauto overreden. Het kind was onmiddellijk dood. Het slachtoffer door vijf schoten in de borst getroffen. Hot vermiste rijwjel te Amsterdam nit het water opgehaald. Zooals reeds in ons nummer van Donderdag gemeld, is Woensdag in het Gein bij Abcoude, het lijk ge vonden van den 53-jarigen chauffeur C. de Bruin uit Nigtevecht. Gebleken is, dat de man zijn dochter te Abcoude, die ziek was, bezocht had. Hij was daar per fiets heen gegaan. Een gerechtelijk onderzoek is thans ingesteld en dit heeft uitgemaakt, dat de man overleden is ten gevolge van vijf schoten in de borst. Daar de fiets niet ter plaatse is teruggevonden, vermoedde men dat hier misdaad in het spel was. De fiets teruggevonden. Het vermiste rijwiel is'te Amsterdam teruggevon den. Woensdagmiddag zag n.1. een burger in het wa ter van de Mauritskade bij de Pieter Vlamingstraat even onder den waterspiegel het blinkend metaal van een rijwiel glinsteren. Ilij waarschuwde een po litieagent, die het rijwiel ophaalde cn op het bureau der 7e sectie, Linnaueusstraat. deponeerde. Toen nu de radio-borichten van den burgemeester van Ab coude den commissaris van de 7o sectie, den heer J. Reijinga, bereikten, stelde deze zich Donderdagmor gen in verbinding met Abcoude. Inderdaad werd daar na het opgehaalde rijwiel definitief als het vermiste van De Bruin herkend. Voorts is gebleken, dat het slachtoffer beroofd werd van zijn portefeuille en portemonnaie, waarin zich eon bedrag van ongeveer tien gulden bevond. In deze zaak wordt nu van verschillende kanten met man en macht aan de opsporing van de(n) da- der(s) gewerkt. De politie van Abcoude en dc re cherche uit Utrecht zijn aan het speuren, te Am sterdam onder leiding van commissaris Reijinga de recherche van het bureau-Linnaeusstraat en de mo biele brigade van de centrale recherche, onder bevel van hoofdinspecteur Van Slobbe. Zij allen doen hun uiterste best om eenig spoor te vinden, waartoe per radiobericht ook de hulp van het publiek is ingeroe pen. UIT DE RECHTZAAL. (Weekly Telegraph.) .Kom. dame, zeg me nu precies uw leeftijd en denk er aan, met ieder oogen blik van aarzeling wordt u ouder.

Schager Courant | 1930 | | pagina 14