VERMAKELIJKE KRONIEK Brandstichter in Den Haag gevat. Verdeeling van den Radio-zendtijd. VAN Groot Gortbuikenburg, Hoofdstad van Opper-Kafferstein door DIRK DU Y VEL Junior. Gemengd Nieuws. Noodweer. Lindbergh behouden geland. Motorrijder veroorzaakt ernstig ongeluk Jagerlatijn. Een vrouwenmoordenaar? De muiterij in de gevangenis te Columbus. BILLY BOO. Brandende proppen papier door tuimelra men gegooid. Door twee agenten op hee- terdaad betrapt. Twee politieagenten hebben glsternaoht in Den Haag een brandstichter gesnapt. Sinds een paar maanden al kwam er nu en dan brand voor in uitstalkasten van winkels. Eerst dacht men aan kortsluiting, maar later gaven de winkeliers op, dat er brandend papier door de openstaande tuimelramen werd geworpen. De agenten J. H. en J. S. stonden op den hoek van de Assendelftstraat en zagen op den hoek van de Var- kensmarkt een man brandend papier tegen een winkel raam gooien van het meubelmagazijn van den heer P. O. Eyndhoven. Zij gingen er behoedzaam op af. De meu belen in de uitstalkast schenen vlam gevat te hebben, want er laaiden achter het glas vlammen op. De man ging ijlings weg, herhaaldelijk achterom kijkende, of zijn werk geslaagd was. De eene agent ging de brandweer waarschuwen en de menschen wekken, die met hun kleine kinderen vlak boven de brandende uitstalling bleken te slapen. De andere agent ging den man achterna. Er was geen mensch in de omgeving te zien. Ket was bij halfdrie, en de brandstichter stapte vlug door in de richting van de Brouwersgracht. Uit de Jan Hendrikstraat kwam een taxi, die werd aangehouden. De chauffeur G. K. ver leende dadelijk hulp; rijdende vertelde dc agent hem, waar het om ging. „Wat", zei toen de chauffeur, „zoek je een man, die met brandend papier gooit? Dien heb ik daar straks gezien, toen ik er langs kwam, en ik ken hem ook. Hij is portier geweest daar en daar." Zij haal den den brandstichter in. De chauffeur herkende den gewezen portier, en ook de agent herkende hem aan zijn houding. De man ontkende, maar de agent rekende hem in en bracht hem naar de Prinsestraat. De brandweer bluschte het vuur met een kleine straal meubelen, tentdoek en het zonnescherm zijn verbrand, en de groote spiegelruit is gesprongen. De winkelier schat de schade op f 2000, die door verzekering wordt gedekt. Verhoord door den commissaris van politie, bleef de aangehoudene ontkennen. De ager.t, die de brandweer en de bewoners waarschuwde, heeft, voordat de spiegelruit sprong, stukken verbrand papier van de straat opgeraapt. Hij heeft ook naar lucifers gezocht, maar die niet gevonden. Later heeft de recherche ver brand papier op het openstaande tuimelraam gevonden. Bij fouilleering bleek de man in het bezit te zijn van een sigarenaansteker. Hij heet A. W. S., is losse kellner en 31 jaar oud. Waarop de beslissing neerkomt. Al leen de vier groote omroepvereeniglngcn zenduren. Voorloopig nog geen toe passing. In aansluiting op zijn bericht van Zaterdag jl. be richt het „Hbd." thans nog: De beslissing van den minister van Waterstaat over de zendtijdverdeeling is op zeer korten termijn te verwachten. Deze beslissing zal inhouden: elk der vier groote omroepvereenigingen krijgt één vierde gedeelte van den zendtijd. Voorts zal een al gemeen programma worden ingevoerd (waarvoor, naar wij vernemen, nog geen algemeene eischen zijn gesteld). Dit programma zal door deze vier omroep vereenigingen bij toerbeurt verzorgd moeten worden, dus b.v.: Maandag de A.V.R.O., Dinsdag de V.A.R.A Woensdag de N.C.R.V., Donderdag de K.R.O. en dan weer in genoemde volgorde. Verder vernamen wij nog. dat de datum, waarop een en ander in werking zal treden, niet eerder dan 1 Juli, misschien zelfs niet eerder dan 1 Augustus n.s. zal zijn. Men heeft dit o.m. gedaan zoo werd ons medegedeeld om de V.A.R.A., die nu de be schikking krijgt over een grooteren zendtijd, gele genheid te geven haar programma's nader samen te stellen. Uit deze beslissing, die dus afwijkt van het advies van den radio-raad, zou dus volgen: dat de „kleinere" RIDENDO DICERE VERUM! Waar gij de rauwe waarheid biedt; Zoo doet het schertzend. Want... dan kwetst ge niet! Welbeminde medezwabbers op de zee des Levens! Laat ik aanstonds zeggen, om nu maar met het huis de deur binnen te vallen, dat ik een onbegrensde res pect begin te krijgen voor Trui, die zich zelf dezer da gen heeft ontdekt en toen direct aan de bloote beenen- universiteit een cursus is gaan volgen in de staats huis houdkunde en sociologie en daarbij 'n scherpte van geest (haar tong was al voldoende bijgeslepen), 'n won der van bevattingsvermogen en 'n enorm geheugen kenbaar heeft weten te maken dat ik er gewoonweg verstomd van sta. Bovendien heeft zij een betoogtrant tot openbaring gebracht, die zij zonder twijfel van een of andere advo caat, die 'm voorloopig niet meer noodig heeft, voor half geld heeft overgenomen, want het is gewoonweg nutteloos werk om tegen haar op te kwebbelen. Begon ze me van de week onder het kousenstoppen te fulmineeren tegen zijn excellentie Knuijs van Luier- broekie, welke hooge wijsheid zoo we allen, die aan politiek kluiven wel zullen weten uit een wetsontwerp baldadig heeft geschrapt de benoembaarheid van de vrouw als burgemeester! Ik begrijp niet, zei Trui, verachtelijk ophalend haar omvangrijk neusorgaan, dat een ruime bergplaats geeft voor een half kilo snuif, wat die ouwe saggroon wel denkt van ons vrije vrouwen, om ons daar zoo in eens maar een brevet van onbruikbaarheid uit te reiken! Die knul is zeker met 'n schaap getrouwd... Ik zou je ernstig adviseeren, vrouwtje, repliceerde ik. voorzichtig rondglurend, en in' het gangetje kijkend, of Jan Overveen soms niet stond te luisteren, om wat be dachtzamer te zijn in je woordenkeus. Ik bid je, denk aan dien boer van Sunt Tinusbreggie. Met hooge oomes moet je oppassen... Hij kan me de bout haggelen, snauwde Trui. dit zou er nog bij motte komme, dat ie 'r. eerzame huismoeder de kast in liet douwen, omdat ze ronduit voor haar meo- ning uitkomt en haar schoone sekse niet laat beleedige. Ja, maar Trui, suste ik, die meneer Kruijs van Luler- broek is bang dat het burgemeestersambt te veel In spanning van de vrouw zal vergen. Als ter bevoorbeeld brand is, moet zij op het terrein aanwezig zijn om lei ding te geven... Aster brand is... leiding te geven... je bedoel om 11e- dingwater te geven... Och kerel laat naar je kijken, zei Trui verachtelijk. Wijs jij me deres 'n burgemeester die ooit 'n brand heeft gebluscht? Je herinner je toch zeker wel de reuzebrand van de groote meelfabriek in Groot- gortbuikenburg in. 1899, als gevolg van broei in de meel zakken? Was me dat effe 'n brandje? En heb jij toen den burgemeester er bij gezien? Die keek wel uit De brandweer kon er al niks aan doen. want die meelzak- kenbroei was in eens door de heele fabriek heen gesla gen. De commissaris Modderbak was wel present, en die had maar werk om den directeur tegen te houden, die zich met alle geweld in de vuurzee wilde storten om zijn vleugeplano te redden. O. o, wat" ging die man te keer! Ik heb nooit geweten dat onze commissaris zoo sterk was om zoo'n wanhopige werkgever, die daar zijn levenswerk vernietigd zag, tegen te- houden en ik dacht direct aan mijn dronken buurman Kees de Kop pige, die altijd maar vechten wou en dan uitriep: Hou me vast of ik za! 'm z'n hersenpan te pletter beuke... Die arme directeur, wat had ik toch 'n medelijden met dien stumpert en wat was ik toch blij toen ik hoorde dat zijn gezondheidstoestand na de uitbetaling van de assurantiegelden, 'n paar miljoen pegels, belangrijk was verbeterd en hij den commissaris 'n kissie plan- teurs had gestuurd uit dankbaarheid, dat ie 'm had belet zich in wanhoop in de vlammen te storten. Het ls dus maar gelukkig he Dirk, dat voor alle kwalen weer geneesmiddelen groeien. Maar om nou op die leuke piemel. Kruijsbaby direc- toirtje neer te komen, met zijn misplaatst medelijden voor de zwakke vrouw, ik geloof stellig dat ie laboreert aan doorgeroest conservatisme, zooals al die verbleekte landjonkers uit de kolenmijnen en ik lap dus zijn be zorgdheid aan mijn verlakt balschoentje as Je dat maar snap, sloome Duikelaar. Wat durft die ouwe snurker nu te praten over de vrouwen en hun ongeschiktheid voor een of ander ambt! Ik zal hem direct dood knuppelen met de meest ecla tante voorbeelden van ouden cn recenten datum, uit het verleden, het heden en ik zou haast durven zeggen uit de toekomst maar ik ben geen kaartlegster, trou wens 'n zeer gewaardeerd ambt, waarvoor tot dusver ook nog nooit een man in aanmerking kwam, zit die effe Dirk? Laat ik dan meneer de eerste bureau maffer van Blnnenlandsche negotie dit zeggen: Dat door een dergelijke opvatting ten zeerste wordt beleedlgd de eer ste vrouw van het land: onze geeerbiedigdc koningin! Als 'n vrouw de capaciteiten heeft, zeg ik, om een volk te regeeren, moet dan een andere vrouw de bevoegd heid ontzegd worden om aan het hoofd van de ge meente te staan? Zelfs al is daar gevestigd 'n meelfa briek, die elk oogenblik door broei in de geldz..., ik be doel in de meelzakken in de lucht kan vliegen? Ik vraag maar, heeft onze koningin niet magnifiek en volgens de regelen der kunst, dat nuwe sluisje in Hoog- scharretjesberg, voor het rijwiel verkeer opengesteld. Hield ze geen spiets, waar menige boerenburgemeester 'n punt aan ken zuige en zette ze soms minder handig de hendel om als een of andere van rheumatlek krom getrokken koninklijke commissaris van Opperkaffer- stein dat zou gedaan hebben? En denk je soms da ze de plechtigheid heeft verlaten met een ja hoe moet lk dat nu eigenlijk zeggen op 'n manier, dat Jam Overem geen princesverbaal zal op maken?... afijn Dirk, je begrijpt me wel hé schat 'n beetje pisankol in haar hofrïjtulg zou zijn gestapt? Nee, verwacht zooiets nooit van een hoogstaande vrouw, die altijd haar waardigheid weet te bewaren, wat van koningen en prinsen, de geschiedenis leert het ons, niet altijd kon gezegd worden. Denk maar eens aan het dronken drietal, L. W. en E.... namen noemen is zonde Dirk. Heeft niet onlangs onze beminde Rijksprinses een eere-doctoraat behaald na 'n luttelen studietijd? Laat de Burger- en boereburgemeesters eens op de planken verschijnen, die 30 en 40 jaar aan het hoofd van hun snertgemeente stonden en mij hun doktersbul eens toonen? De eenige bul die zij kunnen toonen zal wel 'n bekroonde padstier zijn! En als we eens rondsnuffelen ln den bijbel, in de historieboeken en in oogenschouw nemen de beteekenis van de vrouw in den hedendaagschen tijd op cultureel, wetenschappelijk en technisch gebied, dan komen wij tot conclusiën die waarlijk den man, zelfs al draagt hij jen gepluimde steek, 'n vergulde billentikker en 'n opge- poelitoerde slakkepikker, meer tot schaamte dan tot eer strekken! En wat zegt u, Dirk! Ik zei niks. maar ik voelde me bezwijmen!... Ja, zei Trui honend, daar sta je nou met je bek vol valsche tanden! Wacht maar ventje. Ik zal je nog wat anders onder je gezwollen gog draaien. Ik wijs je op Judith, Je mooie dochter van zekeren meneer Merari en de wedu we van 'n sportkoopman in Bethullë, welke stad bele gerd werd door den heer Holofernus, veldheer van Nebucadnezar, je weet wel hé, die koning met zijn ezelsooren, welk versiersel trouwens meer koningen goed stond. Toen de stad op het punt stond verwoest te worden, was het niet de burgemeester, die liever onder de bedstee zat, maar de lieve Judith, die zich naar het kamp van den veldheer begaf en zoo doeltref fend met hem sjansde, dat zij gelegenheid kreeg z'n bobbekop van z'n vette romp te slaan, waardoor de verschrikte soldaten zóó van de kook raakten, dat ze het hazenpad oprenden en de stad werd gered. En stuur jij nou eens 'n burgemeester naar een ge neraal, zelfs al is het er een van vuilboomenhout, om met 'm te gaan sjansen! Zou je niet denken, dat hij niet terug kwam in 'n toestand, direct panklaar ge maakt voor de hutspot? En neem noueres mevrouw Curie die de radio... Ik meen de radium heeft uitgevonden en die ouwe Her togin van dik zestig, die dezer dagen nog 'n -lucht maakte van duizenden kilometers endat op 'n leeftgd dat menige burgemeester met 'n ondersteek en kwispel- door moet worden nageloopen! Dan is er nog 'n andere vrouw, 'n reuzeknotje van 18 jaar, die het aandorst om met haar vliegtuig het hoogterecord voor dames te verbeteren. Ze tureluurde zoo wat 'n duizend meter of zes de lucht in. raakte bewusteloos en flikkerde honderden meters naar om laag. kwam weer op haar pootjes, zoo frisch als een hoentje, ik hep 'r vledeweek nog op de bioscoop gezien! Nou, haal jij nou alle burgemeesters van Lange- en Korte turfland bij elkaar en kijk eres of er een ln staat is om zelfs maar over de Stompetoren te vliegen en dan krijg je van mij 'n stuiver om die rooie stoppels van je kin af te later, krabben. En zoo kon ik nog den heelen dag wel doorgaan... Nee, Trui zei ik haastig, doe dat niet, ik ben geheel overtuigd en hoop dat mesjeu Kruijs van boereklep- broek dat ook is en zich zal haasten zijn wetsontwerp alsnog weer te wijzigen, opdat de vrouwen van Lange- turfland in 't algemeen en die van Grootgortbulenburg in 't bijzonder, in eer en goeden naam worden hersteld. Neem me niet kwalijk, dat ik me absenteer, want Ik heb zoo lang zitten luisteren en intusschen zoo -eel koffie geslurpt, dat eenige verandering van lucht mij heilzaam zal zijn. Tlll we meet agaln, DIRK. omroepvereenljrinpen en dus óók de V.P.R.O. met haar ruim 26.000 leden „achter het net moeten vis- schen." Bespreking voor de V.A.R.A.-mlcrofoon. Voor de V.A.R.A.-microfoon heeft Donderdagavond de secretaris-omroeper van de V.A.R.A., de heer G. J Zwertbroek, o.m. besproken het bericht, dat wij gisteravond publiceerden over de zendtijdverdeeling De heer Zwertbroek merkt o.m. het volgende op: De V.A.R.A. staat thans op het punt om voldoen den zendtijd, te verkrijgen. Ik heb redeen, aldus ver volgde spr., om aan te nemen, dat dit bericht van het „Handelsblad" op waarheid berust. Als het zoo is, brengt het voor den arbeidersomroep nieuwe ver plichtingen met zich mee. Het beteekont dat de strijd voorbij is en dat, wij aan bet begin staan van een volledigen arbeidersomroep. Wij hebben heden ge toond, wat wij op omroepgehied kunnen. Met een opwekking aan de arbeiders om hun omroep te steu nen, besloot spreker. Nog meer slachtoffers tengevolge van het noodweer in de omgeving van Tours. Wij hebben redes gemeld, dat er boven Touralne. in de omgeving van Tours in Frankrijk, hevig noodweer heeft gewoed, dat groote schade heeft aangericht. Na der wordt thans van een ernstig ongeluk melding ge maakt. Nabij Vernou heeft n.1. een aardverschuiving plaats gehad, doordat de stroomende regen een heuvel ondergraven had. De vallende grondmassa's hebben een huisje, waarin een bejaard echtpaar woonde, bedolven Eerst gisterochtend werd het ongeluk ontdekt. Meer dan vijf uren is men bezig geweest om het huisje vrij te maken, dat grootendeels was vernield. De belde oude lieden waren vreeselijk verminkt en reeds lang over leden. De rivieren wassen sterk. Talrijke kelders en bene denverdiepingen staan onder water. Hevige onweders in Noord-ïtalië. Uit geheel Noord-ïtalië worden hevige onweders gemeld. Een man is door den bliksem gedood; verscheidene huizen zijn sterk beschadigd. In de provincie Toskane zijn verscheidene rivieren buiten de oevers getreden. Bij Vlaegglo hebben over stroomingen op de velden groote schade aangericht. Ook in de Povlakte bestaat gevaar voor hoogwater. Naar de Popoio di Roma uit Viaregglo verneemt !s de Camajore tengevolge van de stortregens buiten haar oevers getreden en heeft zij dorpen en landwegen overstroomd, de oogst vernielend en verscheidene hui zen tot instorting brengend. Ook ls een groot aantal beesten verdronken. De schade is zeer aanzienlijk. Reuter seint uit Colon: Lindbergh maakte een vlucht heen en terug naar Panama, waar hjj een bezoek bracht aan den gouver neur. De vlucht had een geheel normaal verloop en het gerucht dat Lindbergh zou zijn omgekomen, is abso luut ongegrond. Een ondergrondsch station Twee dooden. binnengereden. De man en de zeven leeuwen. Een water plas brengt redding. Uit Zuid-Afrika komen soms zonderlinge verhalen om trent ontmoetingen tusschen mensche>n en leeuwen. Men herinnert zich nog den zonderlingen schotel, dien men ons dezer dagen opdischte over een jager, die net zoo lang met een leeuw worstelde tot beiden uitgeput neer vielen. Thans komt uit Zuld-Afrika een nieuw verhaal over een ontmoeting van een man met niet minder dan zeven leeuwen. Het is de „Morair-g Post", die voor de geloofwaardigheid ervan instaat. Een zekere Jeoffrles, te Maun, ging een wandelingetje maken aan den rand van do stad, doch vergat zijn geweer mede te nemen en zag opeens zeven leeuwen naderen. Hij zag geen kans te ontsnappen en sprong in zijn verbijstering in een tamelijk diepen plas, die zich in de nabijheid bevond, waar hij tot aan zijn nek ln kwam te staan. Toen dé leeuwen genaderd waren, gingen zij aan den rand van de plas zitten waarin Jeoffrles van tijd tot tijd geheel onderdook. De leeuwen bleven het schouwspel van den badenden Jeoffrles gedurende langer dan een uur aan schouwen, waarna zij majestueus den aftocht bliezen. Als het bovenstaande niet waar is, zoo is het toch aar dig bedacht Het verhaal doet ^herinneren aan de anec- dote van den Saharareiziger, die bij zijn familie terug komt met het wonderlijke relaas, dat hij op een keer met tien leeuwen tegelijk heeft gevochten, doch door een crltisch lid aan den tand gevoeld tenslotte moet erkennen, dat hij naar hij nog maar meende, 'itt de verte slechts het gebrul heeft gehoord van een leeuw. Uit Berlijn wordt gemeld: Gisternacht verloor de 23-jarige motorrijder Herbert Miller, die van den Kottbusser Damm kwam, de macht over zijn stuur en reed op den Herrmannplatz het sta tion van den ondergrondschen spoorweg binnen, juist toen een trein was aangekomen en de passagiers de trappen opkwamen. Miller tuimelde met het motorrij wiel van de trappen af en kwam onder de reizigers te recht. Hij zelf en een 30-jarige dame werden gedood, terwijl verscheidene personen licht gewond werden. Motorrijwiel tegen een paal gebotst Twee dooden. Uit Hischberg in Silezie wordf gemeld, da^ in Je buurt van de bekende Aderabacherrots een motorrijder die 2 jongelui op zijn rijwiel meevoerde, met groote snelheid tegen een paal is opgereden. De twee Jongelui werden van het rijwiel geslingerd en op slag gedood. De bestuurder bleef als door een wonder ongedeerd, doch trachtte zelfmoord te plegen door zich met een mes 3 maal in de borst te steken. Zijn wonden zijn echter niet levensgevaarlijk. Gruwelijke misdaad gehucht in een Thuringsch In het slechts 100 zielen tellende gehucht Zwa- bitz in Thuringen is men een gruwelijke misdaad cp het spoor gekomen. Sinds Goeden Vrijdag was aldaar de 30-jarige vrouw van den 50-jarigen boer Hoppe spoorloos verdwenen. Vermoedelijk had zij zelfmoord gepleegd, verklaarde de boer. De inwo ners van het gehucht koesterden echter achterdocht, die nog werd versterkt, toen uit den schoorsteen van Koppe s hofstede rook opsteeg, dio een eigen aardige lucht verspreidde. Bij eon huiszoeking in da boerderij vond men de resten van menschenbeende- ren, waarna Koppe werd gearresteerd. Bij zijn ver hoor verklaarde hij, dat zijn vrouw zich had opge hangen; in een achtergelaten briefje zou zij den wensch hebben geuit haar lijk in de woning te doen verbranden. Natuurlijk is men ervan overtuigd, dat Koppe zijn vrouw van het leven heeft beroofd en heeft ge tracht zijn misdaad te verbergen door haar lijk til verbranden. Tevens koestert men de verdenking, dat hij indertijd na den dood van zijn eerste vrouw ook zijn huishoudster heeft vermoord. De belegering geëindigd. Onvoor waardelijke overgave. V.D. verneemt uit New York: Woensdagavond hebben de muitende gevangenen in de gevangenis van Columbus zich onvoorwaarde lijk overgegeven. Totdat het gedeeltelijk afgebrande gevangenisge bouw herbouwd zal zijn, worden de gevangenen voorloopig in cellen ondergebracht. Met de overgave der gevangenen is dc belegering die drie dagen geduurd heeft, geëindigd. AANSLAG OP EEN TREIN BIJ BIELEFELD. Dynamietpatroon op spoorbrug ontploft. V.D. verneemt uit Bielefeld: In de nabijheid van Horstmar op het traject Bie- IeveldHameln is een aanslag op een trein ge pleegd. Toen de trein over de spoorbrug reed, werd plotseiling een luide knal gehoord. De machinist bracht den trein onmiddellijk tot stilstand en men ontdekte toen op de brug een ledige dynamiethuls. Daar er geen materieele schade was aangericht, kon de trein na een kortstondige vertraging de reis voortzotten. Betreffende de daders van den mislukten aanslag is niets bekend. Dc huls had cn grootte vnn 8 bij 6 c.M. RAKETTEN-VLIEGTUIG VERONGELUKT. De vlieger Espenlaub zwaar gewond. V.D. verneemt uit Bremerhaven: Donderdagmorgen had op het vliegveld van Bremer haven de overdracht plaats aan do stedelijke po litie van het staartloozc rakettenvliogtuig van den Frankfurter vlieger Espenlaub. De opstijging had een vlot verloop. Bij het invlie gen der machine kreeg deze evenwel door onbekende oorzaak een defect Espenlaub werd zwaar gewond. Hij werd naar het St. Joseph-hospitaal overgebracht. De tegen Zondag a.s. vastgestelde vllegdemonstraties zullen uit dien hoofde voorloopig worden uitgesteld. „Neemt U hier plaats, prinses," reide de zanger, naast de auto staande en de deur voor haar openmakende. „Neemt U hier plaats, ik zal wel achter Jerry en Redneb gaan zitten." „Ja. komt U naast me zitten." zelde Billy, „lk zal U brengen waarheen U wilt" De oogen van prinses Matllda schitterden. „O. wat is dat heerlijk, zulk een pret te hebben." riep ze opgetogen. Ze ging naast Billy zitten en de tocht begon. „Waarheen zal ik U brengen, prinses." vroeg Billy, en al spoedig had hij het kasteel achter zich gelaten. „O, waar je wilt buiten de grengen," antwoord de de prlnsea Ik ben nimmer buiten mijn ge bied geweest. Ik zou wel eens andere landen en andere volkeren willen zien." Maar toen ze de grenzen bereikten, waren de poorten gesloten, en ze waren verplicht te stop pen. Billy blies op zijn hooren, en uit het wachthuisje kwam een gendarme, die vroeg om hun passen te zien. ..We hebben geen passen," zelde Billy," maar die dame is prinses Matilde en ze wenscht, dat U de poorten opent en onts laat passeeren." De gendarme groette de prinses zeer beleefd en zeide: „Het spijt me, Uwe Hoogheid, maar lk heb bevel, dat Ik niemand zonder pas mag la ten passeeren." „Maar dat geldt niet voor mij," antwoordde de prinses. Het is jou plicht mij te gehoorzamen, lk beveel je de poorten te openen en ons door te laten." „Ik zal de officier van de wacht roepen," zeide de gendarme. Zal die toestaan, dat de prinses door de poort gaat?

Schager Courant | 1930 | | pagina 15