SchagerCourant Raad Barsingerhorn. Raad Wieringerwaard. Vijfde Blad. 25 Jaar Wethouder. Zaterdag 3 Mei 1930. 73ste Jaargang. No. 8656 Vergadering van den Raad op Vrijdag 2 Mei 1930, des middags 3 uur. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeester, secretaris de heer G. G. Loggers. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom, speciaal tot den heer Smit, die weer na zijn onge steldheid ter vergadering is en wien een toenemen de gezondheid wordt toegewenscht, de vergadering. De notulen worden onder dankzegging aan den Secretaris goedgekeurd. Ingekomen s'ukken. a. Verslag van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs te Barsingerhorn, dd. 26 Maart 1930; b. Verslag van den Gemeentegeneesheer te Bar singerhorn, dd. 31 Maart 1930. Beide verslagen worden gelezen. Wat het onder b genoemde verslag betreft, wordt gewezen op verbe tering van den woningtoestand in verband met de zoo gevreesde t.b.c.-ziekte. Voor de armenpractijk werden 734 bezoeken afgelegd, 504 geneesmiddelen verstrekt. Onder dankzegging wordt dit verslag ge accepteerd. c. Schrijven van U. Bosma te Haringhuizen, dd. 31 Maart 193Ó, waarin geklaagd wordt over de slechte verdeeling van de werkzaamheden, ten behoeve de>' gemeente te doen, over de verschillende vakmen- schen in de gemeente. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. d. Besluit van Ged. Staten van Noordholland, dd. 16 April 1930. No. 91, houdende goedkeuring van de wijzigingen der gemeentebegrooting 1929, dd. 21 Maart 1930. e. Als voren, dd. 16 April 1930, No. 40, houdende verdaging van de beslissing op het Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening, groot f16000.—. f. Als voren dd. 16 April 1930, No. 40, houdende verdading van de beslissing op het Raadsbesluit tot wijziging van het plan van aflossing van verschil lende geldleeningen; g. Als voren dd. 23 April 1930, No. 100, houdend^ goedkeuring van het Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening, groot f 16000. Voor kennisgeving aangenomen. h. Schrijven van J. Baas, Hoofd der O.L. school te Haringhuizen, dd. 5 April 1930, houdende verzoete, hem eervol ontslag te verleenen, met ingang van 1 Juni. De Voorzitter dankt den heer Baas voor hetgeen hij tijdens zijn korte aanwezigheid in de gemeente in het belang van het onderwijs heeft gedaan. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. Benoeming Hoofd der school te Haring- huizen. Benoeming van een Hoofd der O. L. School te Ha ringhuizen. B. en W. dragen voor, in overeenstemming met den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs in de In spectie den Helder, den eenigen sollicitant naar die betrekking: W. J. Blaauboer, onderwijzer bij hst openbaar lager onderwijs te Zaandam. Nadat de raad een poosje in comité-vergadering is geweest, wordt de heer W. J. Blaauboer met 6 stem men benoemd, de heer Blaauboer, lid van den raai, nam niet aan de stemming deel. Getracht zal worden den nieuwbenoemde 1 Juni in functie te doen treden. Belastingverlaging. Vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer ge meente-inkomstenbelasting 1930—1931. B. en W. stellen voor, het vermenigvuldigingscijfer van 2.5 te brengen op 2.25. In hunne toelichting zeggen B. en W.: Ten gevolge van de nieuwe wet op de financieels verhouding tusschen Rijk en gemeenten, zal door Uwen Raad thans voor het laatst moeten worden overgegaan tot de vaststelling van het vermenigvul digingscijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting en wel voor 19301931. Hoewel de stijging van het behoeftencijfer der ge meentebegrooting voor 1931, ten gevolge van ver schillende uitgaven (subsidieering kanaalplannen, wegenonderhoud, aansluiting niet-rendahele gebieden der gemeente aan het buizennet van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, enz.) zou doen verwachten, dat tot verhooging van het vermenigvuldigingcijfer moet worden overgegaan, is zulks niet het geval; in tegen deel, het kan niet onbelangrijk verlaagd worden, dank zij: le. de hooge opbrengst van het belastingjaar 1929- 1930 (hetgeen meer ontvangen wordt, dan geraamd werd, komt in elk geval ten goede aan den dienst 1930) 2e. de gunstige resultaten van het tijdperk van overgang (1 Jan.—1 Mei 1931) van de thans gelden de regeling naar den nieuwen toestand, geschapen door de nieuwe financieele verhoudingswet. Volgens bekomen inlichtingen is het totaal belast- haar inkomen 1929—1930 f 1073137.—tegen 1927169.— in 192-81929. Het belastingjaar 19291930 met 1928 tot grondslag gaf, met een vermenlgvuldigingscijfeir van 2.5 totaal f31000.Nemen we aan, dat het totaal belastbaar inkomen over 19301931 met 1929 tot grondslag ge lijk is aan dat van 1929—1930, dan is een vermenig vuldigingscijfer van 2 voldoende om een belasting opbrengst van f24.000.— te verkrijgen. Het is echter bekend, dat de uitkomsten van vee houderij en landbouw in 1929 slecht zijn geweest. Vandaar dat voorgesteld wordt voor 19301931 oen vermenigvuldigingscijfer van 2.25 vast te stellen. Van de geraamde opbrengst ad f24000.— moet 2/3 is f 16000.— in de rekening van 1930 worden verant woord. Mocht dus de opbrengst onverhoopt toch nog belangrijk minder zijn, dan f24000—, dan heeft dat geen nadeeligen invloed op den dienst 1930. Doch ook de dienst 1931 zal, voor zoover het over gangstijdvak 1 Jan.—1 Mei btereft, geen last onder vinden van een tegenvaller in de belastingopbrengst 1930—1931. I mers over de maanden Januari t.m. April 1931 verliest de gemeente 1/3 van de Rijksuitkeering van de wet van 1807 is f 1900.Daartegenover krijgt de gemeente over dat tijdvak 1/3 van de uitkeering grondbelasting f2600—; 1/3 van de opbrengst perso- necle belasting f3S00—totaal f6000.—. Derhalve een voordeelig verschil van f 6000 f 1900 is f 4100. Een nog grootere tegenvaller van de opbrengst van het belastingjaar 1930—1931, dan waarmede door ons rekening wordt gehouden (eten tegenvaller, die ten gevolge van de rekeningsvoorschrift uitsluitend komt ten laste van 1931), wordt dus in voldoende mate „opgevangen" door de gunstige resultaten van voren genoemd overgangstijdperk. Zonder bespreking gaat de Raad accoord met het voorstel van B. en W. Het nieuwe belastingstelsel. In verband met het a.s. nieuwe belastingstelsel, voortvloeiend uit de finantieele regeling tusschen Rijk en gemeente, komen de volgende belangrijke voorstellen aan de orde: le. Voorstel van B. en W., strekkende de gemeen te ten aanzien van de gemeentefondsbelasting te plaatsen in de le klasse. Volgens de financieele verhoudingswet 1929, zj.1 met ingang van 1 Mei 1931 de plaatselijke inkomsten belasting worden opgeheven. Daarvoor komt o.a. in de plaats de z.g. gemeentefondsbelasting, waaxvan de opbrengst wordt gestort in het gemeentefonds, waaruit aan de gemeenten de verschillende uitke> ringen zullen worden gedaan. Het tarief, waarnaar het Rijk deze belasting zal heffen, vangt aan bij een belastbare som van f800.— De gemeente kan nu besluiten om dat tarief reeds te laten aanvangen bij een belastbare som van f 600.— of van f700.—. In deze gevallen begint de belasting heffing voor ongehuwden reeds bij onderscheidenlijk f500.— en f600.—. De opbrengst van de gemeente- fondsbelasting wordt daardoor hooger. Deze meer dere opbrengst wordt rechtstreeks aan de gemeente uitgekeerd en komt dus niet in het fonds. Waar de Raad reeds meerdere malen heeft uitge sproken, dat dergelijke classificaties niet juist zijn „c- achten (door het brengen van de gemeente in 2e of 3e fondsbelastingklasse, huldigt men de gedachte, dat de „plattelands" inkomens grootere draagkracht De zitten, dan de „stedelijke"), stellen B. en W. voor de gemeente ten opzichte van do gemeentefondsbelasting te rangschikken in de eerste klasse. Zonder discussie goedgevonden. De personeele belasting. Voorstel van B. en W., strekkende om de gemeente voor de heffing van de personeele belasting naar de grondslag huurwaarde en mobilair te plaatsen ln de 8e klasse. De voordracht van B en W. luidt als volgt: Ingevolge de financieele verhoudingswet, moeten met betrekking tot de personeele belasting eenige belang rijke beslissingen worden genomen. De opbrengst der personeele belasting komt met la- gang van 1 Januari 1931 geheel ten goede aan de ge meenten; de wet op de personeele belasting la blijven bestaan, doch de gemeente kan op de heffing meer invloed uitoefenen. Onder den naam van „personeele belasting" aldus luidt het gewijzigd artikel 1 der wet wordt van Rijkswege, ten behoeve van de ge meenten van aanslag een directe belasting gehe/en naar de volgende grondslagen: 1. huurwaarde, 2. moDl- lair, 3. dienstboden, 4. paarden, 5. motorrijtuigen, 6. pleziervaartuigen, 7. biljarten. De belasting van de huurwaarde bedraagt 10 van de som, die na klasse-aftrek als belastbaar overblijft. Voor de andere grondslagen is een bepaald tarief vast gesteld. Bij gemeentebegrooting kan nu worden bepaald, dat in de plaats van het percentage van 10 ten honderd, genoemd in artikel 13, par. 2, een ander vast percen tage treedt, of andere percentages treden, welke bij dc toeneming van de huurwaarde geleidelijk stijgen, met dien verstande, dat het maximum percentage wordt bereikt uiterlijk bij het tienvoud van de som in art. 12 bepaald. Eveneens kan de Raad in de tarieven der an dere grondslagen wijziging brengen. Het komt ons ln hooge mate ongewensebt voor om ln de tarieven dezer belasting een zoodanige wijziging te brengen, dat daarvan een lagere opbrengst het ge volg zou zijn. Bij de onzekerheid, welke ten aanzien van onze gemeente nog steeds bestaat omtrent de grootte der uitkeering uit het gemeentefonds, dient men er o.i. op bedacht te zijn het bedrag der personeele belasting in hoofdsom op het tegenwoordige peil te handhaven, opdat zoo min mogelijk belastingopbrengst verloren gaat Wij achten het derhalve noodzakelijk, dat in de tarieven worden verwerkt de provinciale op centen en de opcenten op het leeningfonds. die met In gang van 1 Januari 1931 zijn vervallen. Wordt niet op die wijze gehandeld, dan zou men den druk der personeele belasting over 1931 aanmerkelijk verlich ten, terwijl dan tot opcenten- (eventueel meerdere op centen) heffing op de gemeentefondsbelasting zou moe ten worden overgegaan, hetgeen in strijd zou zijn met de beginselen, die aan de nieuwe financieele verhou dingswet ten grondslag liggen, o.a het'zoo laag mogelijk houden van de inkomsten- (d.wi. gemeentefonds-) be lasting. De Provincie heft 20 opcenten op alle aanslagen- Het Rijk heft ten behoeve van het Leeningfonds: a 10 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde van f 150 tot f 300 bedraagt; b. 20 opcenten op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde meer dan f 300 bedraagt; c. behalve de onder a en b bedoelde opcenten, 80 op centen op de aanslagen naar den vierden en vijfden grondslag. Wij hebben deze opcenten ln de hierbij aangeboden verordening zooveel mogelijk verwerkt. Het percenta ge 10 voor den grondslag „huurwaarde" ls dus gewor den 12 voor huurwaarden beneden f 150, 13 van f 50 300, en 14 boyen f 300. De andere grondslagen zijn om de verordening niet te Ingewikkeld te maken, uniform met 40 pet verhoogd en de grondslagen paarden en motorrijtuigen met 120 pet Een tweede bevoegdheid Is den Raad gegeven door bij gemeenteverordening te kunnen bepalen in welke van de klassen, als bedoeld ln art 5 der wet op de per soneele belasting de gemeente wordt ingedeeld. Voor 1 September 1930 zal de Raad de classificatie moeten bepalen. Op grond van vorenstaande stellen wij u voor: L te besluiten, dat de gemeente voor de heffing der perso neele belasting naar de grondslagen huurwaarde en meubilair zal zijn ingedeeld in de Se klasse; IL vast te stellen de hierbij aangeboden verordening tot vaststel ling van belastingpercentages en -bedragen, in zake de personeele belasting. De heer Kistemaker vraagt of de opbrengst dus de zelfde zal blijven. Toegelicht wordt dat de opbrengst niet noemenswaard zal veranderen, wellicht zal een iets hooger bedrag wor den verkregen. Ook dit voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de aange boden ontwerp-verordening tot vaststelling van belas tingpercentages en -bedragen, in zake de personeele be lasting, en verband houdende met het vorengaande voorstel. De ontwerp verordening kan aller goedkeuring wegdragen. De heer Blaauboer wenscht een woord van dank te richten tot den secretaris voor de mooie duidelijke toe lichting op de voorstellen, die aan de leden wordt ver strekt en die oorzaak is dat de raadsleden veel beter met de zaken op de hoogte geraken, dan wanneer zoo als vroeger de zaken alleen ter raadszitting werden me degedeeld. Teekenen van Instemming. Do raad gaat accoord met een voorgestelde wijziging van de gemeentebegrooting voor 1930. De zweminrichting te Kolhorn. Ingekomen zijn alsnog: a. Schrijven van de Afd. Barsingerhorn van de Noord- hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" ongeda teerd, houdende verzoek ia de exploitatiekosten van een' op te richten zwembad een Jaarlijksch subsidie te ver leenen, groot f 100; De Voorzitter deelt mede dat B. en W. het adres nog niet hebben behandeld. Het is de bedoeling dat de kin deren er zwemmen onder toezicht en het onderwijzend personeel heeft zich bereid verklaard op den vrijen middag zwemonderricht te geven. Spr. stelt voor dit jaar een subsidie van f 100 te geven, en daarna te zien hoe de zaak marcheert. De heer Smit vindt een inrichting als te Nieuwe Nle- dorp, met warme en koude douches te prefereeren, bo ven het zwemmen in de haven. De Voorzitter zegt dat rekening moet worden gehou den met de gelden en de haven ls vrij zindelijk. De heer Engel zou bij de scholen een inrichting als door den heer Smit bedoeld, wel zeer wenschelijk ach ten, maar de aanvraag betreft een zwembadinrichting en waar het onderwijzend personeel zich disponibel stelt voor de beoefening van de zwemkunst juicht spr. het toe. Het is wonderlijk dat in een watterrijk land als hier zoo weinigen kunnen zwemmen en spr. noemt dat een tekortkoming. Spr. kan zich vereenigen met het voorstel om een subsidie te geven, maar waar de bij drage wordt gevraagd aan de hand van een exploitatie rekening, zal het niet de bedoeling zijn, dat de subsidie voor een jaar wordt gegeven. De Voorzitter meent dat de exploitatierekening een raming is, als verder geen bijdrage noodig ls, moet de gemeente niet subsidieeren. De heer Kistemaker zou willen dat de raad kon be sluiten dit jaar f 100 subsidie te verleenen en in 't ver volg dan het tekort van de exploitatierekening voor rekening der gemeente te nemen. De heer Blaauboer zegt dat het in dien geest door de Witte Kruisvergadering Is besproken. Het is de bedoeling zoo weinig mogelijk geld van de gemeente te erlangen. Alle onderwijzers zijn bereid de kmderen het zwemmen te leeren, hoe ze later gehaald moeten worden kan later worden besproken. De heer Koolman vindt het idee-Kistemaker wat te ver gaan. de gemeente zou dan alle risico op zich ne men. Als het kanaal er komt, zal men te Barsingerhorn ook een zwembadinrichting wenschen. De heer Kistemaker wil dan de maximum bijdrage op f 100 stellen. De Voorzitter wil tot wederopzegging de subsidie jaarlijks op maximaal f 100 stellen. De heer Engel wijst nu op het feit dat de waterlei ding gepropageerd wordt, terwijl we de kinderen nu de haven in sturen. Men verbaast er zich over wat er nog ln de haven gegooid wordt. De here Kistemaker wijst er op dat de kinderen an ders ln de slooten gaan zwemmen en de inrichting zal met gaas worden afgeschut De heer Smit zegt dat zijn idee dus toch wel den voorrang verdient De heer Blaauboer wijst op de moeilijke uitvoering, te Nieuwe Niedorp Is gasverwarmlng. Met algemeene stemmen wordt besloten jaarlijks tot wederopzegging een bijdrage van maximaal f 100 toe te staan. Geheim. b. Schrijven van Ged. Staten d-d. 12 April 1930, betreffende overname van het wegenonderhoud. Dit schrijven zal in besloten vergadering worden be handeld Voorts is nog ingekomen 't schrijven van Ged. St waarin erop wordt aangedrongen om voor de Kanalisa tie de gevraagde bijdrage te verleenen, dus f 1300 per jaar. B. en W. stellen voor, niet op dit verzoek in te gaan. Zij oordeelen de toegezegde bijdrage hoog genoeg. Algemeen gaat de raad met het advies van B. en W. accoord. De rondvraag. De heer Smit dankt den Voorzitter voor de vriende lijke woorden bij den aanvang der vergadering tot hem gericht En verder zijn spreker klachten ter oore geko men over het te snel rijden in de gemeente. Spr. wijst op het opjagen van stof en op het gevaar aan dat te snel rijden verbonden. Zou niet een maximum snelheid bepaald dienen te worden? De Voorzitter meent dat het constateerden van een overtreding niet zoo gemakkelijk ia Spr. heeft enkele woeste rijders al eens gewaarschuwd den commissaris te zullen voorstellen hun rijbewijzen In te trekken. De heer Kater bepleit ook het vaststellen van een maximum snelheid en ook meerdere leden blijken dat gewenscht te achten. De heer Kater wijst er bijv. op, dat de benzinetank wel driemaal zooveel stof doet opgaan als de melkauto van Vogelenzang te Lutjewinkel. De heer Blaauboer: Dat komt, omdat met de benzi netank de sterkte der benzine wordt geprobeerd. Met algemeene stemmen wordt besloten voor de be bouwde kommen te Haringhuizen, Barsingerhorn en Kolhorn een maximum-snelheid van 30 ELM. vast te stellen. De heer Kater informeert naar de rioleering te Kol horn. De heer Engel deelt mede, dat ze nog wat moet wor den afgewerkt en als het regent eens nagegaan moet worden, of de afvoer wel voldoende ls. De heer Kistemaker Informeert naar de resultaten van het onderzoek dat hem is toegezegd over zijn aanvrage voor een koolsteiger. De Voorzitter zegt dat B. en W. het nog niet vol doende hebben behandeld, maar de begrooting der kos ten is er en zal den heer Kistemaker later worden me degedeeld. Hierna sluiting. Vrijdagavond vergaderde de Raad voltallig onder leiding van Burgemeester Haringhuizen, tevens se cretaris. Na opening worden de uitgebreide notulen voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Alvorens tot de behandeling der agenda over ie gaan, wil de Voorzitter eerst enkele woorden tot Wethouder Sleutel spreken, waarbij alle leden van hunne zetels opstaan en zegt dan het volgende: Voor tot de werkzaamheden over te gaan, meen ik mij eerst te moeten wenden tot U, mijnheer Sleu tel. Het ls heden den dag waarop U voor 25 jaren tot Wethouder dezer gemeente werd benoemd en dit jubileum mag niet onopgemerkt voorbijgaan. Vooral raag dit niet omdat U kunt bogen op een heeten staat van dienst Van 31 Maart 1896 tot 1 Januari 1911 vervulde U de functie van armvoogd-administrateur; sedert 3 Augustus 1896, dus bijna 34 jaar, heeft U zitting in den Raad. Vele jaren was U lid van het College van Zetters, van de Schattingscommissie en de Commis sie tot wering van schoolverzuim. Ook op ander gebied kwam U naar voren. Onder scheidene jaren was U Hoofdingeland en daarna Heemraad van den polder, terwijl U voorts in ver schillende plaatselijke vereenigingen een getrouw en ijverig medewerker was. U valt het voorrecht te beurt nu nog op 76-jarigen leeftijd in goede gezond heid een terugblik te kunnen werpen. Veel heeft U gedaan. Met toewijding en Ijver stond U altijd op de bres om naar Uw eigen inzicht en Uw beste vermogen de belangen der gemeenschap t« behartigen. Vooral als Wethouder nam U aan veel een werk zaam deel. Onder Uw Wethouderschap werd over gegaan tot den bouw van een huis voor ouden van dagen en een ijshuis, tot verbouw der o. 1. school, der secretarie en secretariewoning, tot electrificatie en aanleg waterleiding, tot uitbreiding der begraaf plaats en der straatverlichting, tot aankoop van een terrein voor lichamelijke oefening en van een mo torbrandspuit. Bij herhaling trad U op als waarnemend Burge meester, Eerst in den moeilijken mobilisatietijd na de ontslagneming van den heer Koster en daaina eenige malen bij mijn afwezigheid of ongesteldheid. Steeds deed U dat met groote ambitie en gaf U al len tijd. Altijd ging het volkomen naar wensch, wat wel een bewijs is, dat hert U goed afging. Groote waardeering en dank wil ik uitspreken na mens den Raad en de burgerij voor alles wat U zoo belangloos deed. Do ingezetenen, die U vertegenwoordigt in den Raad, hebben door U telkens te herkiezen, het bewijs geleverd, dat U volkomen in hun geest handelde. Wij hebben, mijnheer Sleutel, in al die jaren sa<- mengewerkt. Het. was bijna mijn eerste werk de ver kiezing waarbij U gekozen werd tot raadslid, voor te bereiden. Veel kwamen wij in aanraking en na mijn benoeming als Burgemeester, hebben wij veel bespro ken en overleg gepleegd. Onze opvattingen liepen niet altijd parallel en niet in alle gevallen verleende U steun en medewerking. Op dit moment komt dit geheel op den achtergrond cn wil ik gaarne dank betuigen voor alle medewer king en vriendschap, welke u mij bewees. Steeds stond U klaar, nimmer deed ik tevergeefs een beroep op U. Uw goed geheugen cn kennis van plaatselijke omstandigheden gaven vaak voorlichting. Het mede bevorderen mijner benoeming tot Burge meester, stelde ik zeer op prijs. Het is dan ook van harte dat ik U niet alleen na mens den Raad, maar ook persoonlijk geluk wensch met Uw zilveren jubileum en den wensch uitspreek dat U nog vele jaren een goede gezondheid moogt genieten en in staat mag zijn op verdienstelijke wijzs voor de gemeente werkzaam te zijn. U te huldigen op dezen dag voor de burgerij, meen den wij niet beter te kunnen doen dan met bloemen. Wil daarom dit bloemstuk der gemeente aanvaarden en U overtuigd houden dat de ingezetenen dit wen schen. Nogmaals hartelijk gefeliciteerd. Een prachtige mand bloemen wordt binnengebracht, Algemeene felicitatie. De heer Sleutel zegt hierop dat het feitelijk een verrassing voor hem was, omdat hij meende, dat het pas in September zou zijn. Ik dank u voor de woorden tot mij gesproken en ook de Raadsleden en de gemeen* tenaren voor het prachtige cadeau. Zoolang ik ln 't Bestuur zit, heb ik steeds prettig samengewerkt en Ik wil wel de verzekering geven dat ik, zoolang lk -r nog in blijf, mijn uiterste best zal doen, de belangen der gemeente te zullen behartigen. Hierna wordt met de behandeling der agenda door gegaan. Allereerst wordt medegedeeld, dat op 24 Maart kasveriflcatie is gehouden. De ontvangsten hebben be dragen f 796112214, de uitgaven met inbegrip van f 26893.84 dat op de Boerenleenbank is geplaatst f 78661.38, zoodat er in kas moest zijn en aanwezig was f 949.84%. Alles was in orde bevonden. Goedgekeurd is het Raadsbesluit betreffende aankoop terrein door de gemeente voor lichamelijke oefeningen- Voorzitter zegt. dat de overdracht spoedig zal plaats hebben en dat een pachtcontract met den pachter zal worden afgesloten. Van Dr. Schröder is een dankbetuiging ontvangen voor de ontvangen graticatie ad f 75. Verder ls ingekomen een verslag over 1929 v ji de commissie van den Vleeschkeuringsdienst; de begroo ting 1930 en de notulen van de gehouden vergadering van 27 Februari J.l. Volgt een adres van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, inzake vermindering van het aancal vergunningen. Voorzitter zegt, dat we hier precies het aantal ver gunningen hebben. B. en W. meenen dat er geen aan leiding bestaat tot verlaging over te gaan. Hiermede kunnen alle leden zich vereenigen. Mej. Wed. H. Kleen vraagt tegemoetkoming ln de kosten, welke noodig zijn voor het bezoeken van haar zoon aan de Ambachtsschool te Alkmaar, tot een be drag van f 76.80 per Jaar. B. en W. meenen dat de lians moet worden gegeven om vooruit te komen en -Mlcn daarom voor gunstig te beschikken onder bepaling dat telkenjare zal worden nagegaan of vlijt en vorderingen voldoende zijn, daar anders het besluit weer wordt ingetrokken. Allen voor. Dan ls nog Ingekomen een adres van den heer W« de Graaf waarbij deze verzoekt een voorschot van f 1350 ingevolge de Landarbeiderswet voor aankoop van een huis en erf aan den Walingsweg. B. en W- hebben een schriftelijk advies, wat wordt voorgelezen. Thans is het eigendom van den heer Jb. Waiboer Hz. Voorgesteld wordt om het voorschot uit 'a Rijks kas aan te vragen. De heer Blaauboer vraagt, hoe 't gaat wanneer de Graaf soms niet aan zijn verplichtingen voldoet Voorzitter zegt dat de gemeente dan natuurlijk aansprakelijk is, doch het perceel is in den zin der Landarbeiderswet wel geschikt terwijl de koopprijs bil lijk geacht wordt Ook met dit voorstel gaan allen accoord. Volgend punt ls wijziging politieverordening betref fende reorganisatie brandweer en vaststelling verorde ning regelende den dienst der brandweer. Na voorlezing van een en ander wordt de gewijzigde verordening goedgekeurd. Voor de bediening der mo torspuit worden 4 personen met 4 plaatsvervangers aangewezen. De spuit zal tegen brand worden verze kerd bij de Mij. De Nederlanden van 1845. De verslagen over den toestand der gemeente over 1929 en van de Volkshuisvesting zullen bij de leden clrculeeren. Voor de benoeming van een armvoogd ls een voor dracht opgemaakt met den heer J. Schenk Kz. als no. 1, en den heer C. Boekei als no. 2. Eerstgenoemde wordt met algemeene stemmen gekozen. Als laatste punt wordt vermeld aanbieding rekeningen armbestuur en vereeniging volkshuisvesting. De reke ning armbestuur geeft de volgende cijfers: ontvangsten f 9610.70%, uitgaven f 9340.50, saldo f 29620%. Het dag. bestuur stelt voor deze gelijk met de gemeenterekening te laten onderzoeken. De rekening Volkshuisvesting luidt als volgt: De balans sluit ln debet en credit op een bedrag van f 47273.33%. De exploitatierekening sluit in debet en credit op f 2963.31. Het verlies bedraAgt f 1278.02 hetgeen gedekt wordt door subsidie van Rijk en Ge meente. Verder wordt nog het verslag over de woningbouw vereniging voorgelezen, waarna voorzitter een woord van dank brengt aan het bestuur dier vereeniging voor de uitstekende wijze waarop de zaken worden behan deld. De rondvraag levert deze keer niets op. Alleen zegt Voorzitter dat er van de bewoners van den Walingsweg een verzoek is ingekomen om te bevorderen dat ook daar de waterleiding komt Dit is evenwel nog niet door B. cn W. behandeld kunnen worden, zoodat dit voorloo- pig wordt aangehouden, waarna sluiting volgt. Tijdens de vergadering werden de leden alsmede d» pers door wethouder Sleutel onthaald op een glas wijn wat natuurlijk dankbaar werd aanvaard, met de beste wenschen voor het welzijn van den heer Sleutel.

Schager Courant | 1930 | | pagina 17