Alumni Nitm Mitittilit- LutliiiUil Raad Wieringen. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. EXTRA BLAD. Maandag 5 Mei 1930. 73ste Jaargang No. 8657 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Dij inzending tot s morgens 8 uur, worden Adver- lentiën nog zooveel mogelijk in hel eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlöN van 1 tol 5 regels f 1.10, iedere regel mcerr 20 cent (hewijsno. inbegrepen) Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. In voltallige zitting 'kwam de Raad der gemeente Wieringen op Zaterdag 3 Mei 11)30, des middags 2 uur bijeen. Voorzitter de 'heer L. C. Kolff, burgemeester, secre taris de 'heer C. F. v. Duin. Met een woord van welkom opent de" Voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vo rige vergadering leest, ze worden onveranderd goed gekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn: Van de ambtenaren ter secretarie Maaskant en Dt Wit een1 dankbetuiging voor de hun toegekende sala risverhooging; van den heer A. Veerdig bericht van aanneming van zijn benoeming tot gcmeente'bode en -conciërge; van het Hoofd der bijzondere school te Den Oever, den heer S. Juisting, bericht alsvoren met betrekking tot zijn benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het L.O.; het proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger en van de Zee grasexploitatie; bij den gemeente-ontvanger was in kas f4243.86M en bij de zeegras-exploitatie f 1866.97 hetgeen in orde was; de maandstaten der zeegras-ex ploitatie over de maanden Februari en Maart 1930; in Februari zijn verkocht 470 pakken en in Maarl 438 pakken; van Ged. Staten een dankbetuiging voor de verleende bijdrage voor een geschenk voor het nieuwe gouvernementsgebouw; van Ged. Staten be richt van goedkeuring van de besluiten tot aankoop van grond voor een te stichten openbare lagere school te Den Oever en tot het aangaan van een ka geldleening bij de Boerenleenbank van f36000, te gen een rente van 4% verder het besluit van de Kroon, waarbij ongegrond is verklaard het beroep van de gemeente tegen het besluit van Ged. Staten waarbij werd bepaald, dat de door het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonder wijs te Wieringen gevraagde medewerking voor de stichting van een bijzondere lagere school te Den Oever, behoort te worden verleend. De gemeente is dus verplicht de gelden voor de stichting van de bij zondere lagere school bescihikbaar te stellen; van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bericht, dat tot Rcgetnten van 'het Stadsziekenhuis zijn benoemd de heeren S. G. L. T. Baron van Fri dagh. burgemeester van Schoorl en C. Haringhuizen, burgemeester van Wierlngerwaard. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Nog zijn ingekomen t verslag van de Com missie van Toezicht op het L. O. over 1929, dat van de Gezondheidscommissie te Sdhagen en dat van de Bank voor Nedttrlandsc.be Gemeenten over 'hetzelfde jaar. Deze verslagen zullen ter inzage liggen. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeentebe- grooting, dienst 1930. Van de directie van het P.E.N. is bericht ontvan gen ovejr de vastrechttarieven. Erkend wordt dat de vastrechtbedragen voor vergelijkbare perceelen uit- ecnloopen en medegedeeld wordt dat waar voorheen de vloeroppervlakte voor het vastrecht, de maatstaf was, toen in 1929 de' kolowattprijs op 5 cent werd ge bracht, het vastrecht-tarief wel werd vastgesteld naar het stroomverbruik over 1928. Ook de directie oordeelt dat er bezwaren tegen de tegenwoordige re geling bestaan en de bepaling van het vastrecht wordt dan ook aan den onderzoek onderworpen en een voorstel tot. een nieuwe maatstaf voor liet vastrecht zal daarna aan Ged. Staten worden gedaan. Ontslag aangevraagd. Door den boer R. Windsma, onderwijzer aan de openbare lagere school te Hippolytushoef, wordt te gen 1 Juni a.s. eervol ontslag aangevraagd. iB. en W. stelldn den Raad voor met ingang van den datum door B. en W. te bepalen hot ontslag eervol te vcrlcenen. Wordt goedgevonden. De heer Windsma bedankt tevens met ingang van 1 Juni a.s. als lid van de Commissie van Toezicht op •het lager onderwijs. Met dankbetuiging voor do in die functie bewezen diensten, wordt ook dit ontslag verleend. Verzoek der Vereeniging „Bouwat" om subsidie. Naar aanleiding van het verzoek der Vereeniging ,;Bouwat" al'hier om ook voor het jaar 1930 weder in aanmerking te mogen komen voor het ontvangen van een subsidie der gemeente, doelen B. en W. méde, dat deze vereeniging ih. i. voor steun in aanmerking komt. Uit het ovtirgelegde jaarverslag blijkt, dat de door baar gegeven cursus in do beginselen van bouwkunde en waterbouwkunde in een behoefte voorziet en dat bet Bestuur waardeering verdient voor heit genomen initiatief. B. en W. stellen daarom voor ook over 1930 weder t»en subsidie groot f 100.te harer beschikking te stellen. De heer Lub is niet togen het verkenen van de voorgestelde subsidie, maar vraagt of B. en W. het niet wensehelijk achten, dat de vereeniging een reke ning en verantwoording overlegt. De vereeniging 'krijgt diverse inkomsten en beft contributie en als de inkomsten dan voldoende zouden zijn voor de taak <1 ie de vereeniging zich 'heeft opgelegd, zou de gemeente geen subsidie behoeven te geven. De Voorzitter zegt dat de vereeniging zelf schrijft dat als de finantieelc toestand beter is, zoo mogelijk do contributie zal worddn verlaagd. Daar hebben B. en W. de conclusie uit getrokken, dat de vereeniging het niet zonder subsidie, van de gemeente kan stel len. De beer Lub vraagt of B. en W. dan niet van oor deel zijn, dat een rekening behoort te worden over gelegd. De 'heer Jn. Lont denkt, dat de vereeniging daar ook wel geen bezwaar tegen zal hebben, het is een eerlijke zaak en de gemeente mag maar niet klakke loos subsidieeren. Dit. jaar wil spr. de subsidie nog zonder overlegging van de rekening vcrlcenen. De beer Bakker wil ook volgend jaar een rekening overgelegd zien. Do Voorzitter zegt toe, dat d't volgend jaar als voorwaarde gesteld zal word dn. De voorgestelde subsidie wordt zonder hoofdelijke stemming toegestaan. Tegemoetkoming verhuiskosten van het hoofd der school te Hippolytushoef. Naar aanleiding van het verzoek van het hoofd der school te Hippolytushoef om hem tegemoet te komen in de kosten van zijne verhuizing naar zijne nieuwe' ambtswoning, deel en B. en W. mede, dat daartoe in dit geval wel ©enige aanleiding bestaat. Het l>etreft bier toch een tl gedwongen verplaatsing, die, als elke verhuizing, steeds vrij belangrijke kosten meebrengt. B. en W. denken hierbij niet zoo zeer aan de over brenging vam den inboeddl zelf, als wel aan de ver nieuwing van gordijnen, vloerbedekking, enz., waar mede dit alles gepaard gaat en die den betrokkene nopen, in dit geval buiten zijn wil, tot vrij belang rijke uitgaven. Adressant verzoekt eene tegemoetkoming te verloe nen gelijk aan 5 van zijne jaarwedde, zooals ook aan Rijksambtenaren wordt uitbetaald. Waar 'het hier betreft eene verhuizing binnen de gemeente, komt het B. en W. voor, dat de uitketiring gevoegelijk op een lager bedrag kan worden gesteld. Zij stellen daar om voor de tegemoetkoming te bepalen op f 125. Allen voor. Het bekende adres van het Nationaal Comité te gen drankgebruik, omtrent vermindering van het aantal vergunningen, wordt in 'handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Door de -heeren Franc, Lethom en Hermanns wordt een bijdrage gevra'agd voor de aanschaffing van. een motor-brandspuit voor Den Oever. Ook dit adres wordt om prae-advies in handen ge stold van B. en W. Aanwijzing plaats voor de O.L. schcol te Den Oever. Hoewel dit bij den bouw der nieuwe school te Ilip polytushoef niet is geschied, hebben Ged. Staten medegedeeld, er prijs op te stellen, dat voor de stich ting der nieuwe openbare lagere school te Den Oever overeenkomstig art. 23 der L.O. wet 1920 een afzon derlijk besluit wordt ingezonden tot aanwijzing van de plaats voor deze school. B. ert W. stellen dus voor te dien aanzien alsnog een formeel besluit te nemen overeenkomstig het aangeboden ontwerp. Wordt goedgevonden. Aangifte door E. Bakker Dz. tot aanleg van een straat. Dooi- E. Bakker Dz. alhier is, overeenkomstig art. 8 der bouw- en woningverordening aangifte gedaan van den aanleg eener straat op het perceel Kadaster Sectie A, No. 2694, aansluitende aan de Hofstraat te Den Oever. Volgens art. 9 dier verordening kan de Raad de richting, het peil en de breedte der aan te leggen straat aanwijzen, waaraan de aanlegger ver plicht. is zich te houden. Aangezien de gemiddelde breedte ongeveer 10 Meter zal bedragen, voldoet de weg aan het bepaalde in art. 11 der aangehaalde verordening. Eene situatie-teekening wordt overlegd. Een straataanleg als deze verdient in het algemeen geen aa.nmoediging, omdat dergelijke kleine straat jes eene regelmatige bebouwinig allermnist bevorde ren, gelijk de toestand leert, zooals die te Den Oever is ontstaan. B. en W. meenen echter,dat het voor dit geval niet wensehelijk is er zich tegen te verzetten, omdat het hier min of meer een gevestigden toestand geldt. 11. en W. stellen daarom voor, voor dezen straat- aanleg de volgende aanwijzingen te geven: lo. Als peil voor de kruinshoogte der nieuw aan te leggen straat moet worden aangehouden de be staande kruinshoogte van de Hofstraat ter plaatse van aansluiting aan dezen weg; 2o. De straat moet worden gelegd in eene breedte van ten minste 4 Meter, met inbegrip van een af- wateringsgoot aan weerszijden ter breedte, van 5 maal de steendikte; de buitenste laag als koplaag te zetten; 3o. De aanleg moet geschieden op een zandbed van 10 c.M. dikte; 4o. De breedte van den weg tusschen de bestaande bebouwing en eventueel uit te voeren bebouwing daartegenover, mag niet minder bedragen dan 10 Meter; 5o. De lengte-as van den weg moet samenvallen met de as van genoemde wegbreedte van 10 Meter tusschen de bebouwing. Ook rioleering gewenscht. De lieer Oden wil in de voorwaarden ook vast leggen dat rioleering moet worden aangebracht. De Voorzitter zegt, dat rioleering ook wel zal woi den aangebracht, maar het komt niet als eisch in de Bouw- en Woningverordening voor. De heer Oden merkt op, dat in Den Helder als eisch is gesteld, dat wanneer een straat wordt aange legd, ook voor rioleering moet worden gezorgd. En spr vindt het wel wensehelijk dat dit hier ook wordt voorgeschreven. De heer Kaan oordeelt, dat de betrokkenen wel verplicht zijn het te doen, de menschen moeten het water toch kwijt. De Voorzitter gelooft ook wel dat het in den regel gebeurt. De heer Oden evenwel meent, dat als er geen ver plichting bestaat, men het niet behoeft le doen. De Voorzitter zegt. dat de bewoners er dan zelf de last van ondervinden. De heer Oden is het met die opmerking eens, maar ook hier zijn wel plaatsen waar rioleering behoort te zijn. Spr. blijft, het. wensehelijk achten, dat de ver plichting wordt opgelegd. Het voorstel-Oden wordt ondersteund door den heer De Vries, mèt de andere bepalingen is ook die voor rioleering wensehelijk. De heer Lub merkt op, dat het in geval-Tijscn ook niet is voorgeschreven. De heer Oden zegt, dat die ook geen aanvraag om een straat heeft ingezonden. De Voorzitter zegt, dat het voorstel-Oden dan in handen van B. en W. gesteld dient te worden om prae-advies, want ook de Gezondheidscommissie moet. er over worden gehoord. Dit wordt goedgevonden en met op één na alge- meene stemmen wordt de voordracht van B. en W. aangenomen. De heer Oden stemde allen tegen. Wijziging verordening inzake verlof aan ambtenaren, enz. Het voorstel van het Raadslid, den heer D. Oden, blei-effende wijziging van de verordening op het ver- leenen van verlof tot afwezigheid aan de ambtena ren en werklieden in dienst der gemeente, is een ge volg van de daaromtrent in de laatste vergadering genoemen beslissing. B. en VV. stellen daarom voor overeenkomstig dit voorstel te besluiten. In de verordening wordt bepaald, dat de ambte naren en werklieden recht hebben op een verlof van 12 werkdagen. Zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie wordt het voorstel aangenomen. Vermeuigvuldigingscijfer voor heffing plaatselijke inkomstenbelasting dienst 1930—1931. De opbrengst der plaatselijke inkomstenbelasting is op de begrooting voor het jaar 1930 geraamd op f01000.Daarvan wordt krachtens het laatst vast gesteld kohier over de eerste vier maanden reeds ontvangen rond f25000.zoodat over de laatste acht maanden nog moet worden gevonden de rest of f25000.Het kohier over liet tijdvak 1 Mei 1930 tot 1 Mei 1931, zal dus in totaal moeten bedrager f 39000.—. aVn het kohier 19291930 zou bij (-en vermenig- vuldigingscijfer van 0.6 aan opbrengst zijn ontvangen f57000.ware het niet, dat bij besluit van 7 Juni 1929, goedgekeurd 'bij Kon. besluit van 25 Augustus d.a.v., No. 26, werd besloten tot verhooging van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, waarvan een mindere opbrengst van naar schatting f 10.000. het gevolg zal zijn. Dientengevolge is de opbrengst van het 'kohier 19291930 te stellen op f 47000. Vergeleken -met bet bovenberekende bedrag van f39000—, zou dus verlaging van het vermenigvuldi gingscijfer mogelijk zijn. Deze stand van zaken is echter grootendccls te danken aan de gunstige uit komsten van het. vorig 'kohier. Stelt men die op brengst van f47.000.naast het cijfer op de begroo ting geraamd n.1. f57.000.dan blijkt ze te laag te zijn. Gezien de belangrijke bedragen, die in de eerstvol gende jarctn voor betaling van rente en aflossing noo- dig zullen zijn, geven B. en W. dan ook de voorkeur aan eenige verhooging van het vermenigvuldigings cijfer. Zij stellen daarom voor dit voor den dienst 1930 1931 te bepalen op 0.7. De heer Kaan vraagt, of het met dat percentage kan. De Voorzitter zegt van vermoedelijk wel, maar het is altijd wisselvallig. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. woidt. met algemeene stemmen besloten. Verhaal premie volgens de Ziektewet. Do ziekteverzekering, zooals deze geregeld is in de Ziektewet, is op 1 Maart j.1. vrijwel in haar geheel in werking getreden. Van het personeel der gemeen ten zullen echter zeer weinigen onder hare werking va'llen. In bet algemeen gezegd zal dit alleen bet ge val zijn met losse weikkradhten en daarmede gelijk te stollen personen. Voor deze zal dus de gemeente pre mie moeten betalen. De premie is verschuldigd door den werkgever, die intusschcn volgens art. 55 der wet daarvan de 'helft mag afhouden van 'het loon van den verzekerde. Het komt B. en W. echter niet wensehe lijk voor dit verhaal op deze weinig draagkrachtige personen toe te passen, zoodat zij voorstellen van de daartoe gegeven wettelijke bevoegdheid door deze ge meente geen gebruik te doen maken. Op de vraag van den Voorzitter, of de raad zich met dat voorstel kan vereenigen, zegt de heer J Kooij, dit nog niet te weten, spr. dacht dat het een goed ding was, om verhaal toe te passen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. juist oordeeien dat geen verhaal op deze weinig draagkrachtige per sonen dient te worden toegepast. De heer Kaan vraagt, naar het verschil voor de gemeente. De Voorzitter antwoordt, dat de kosten niet vast staan, het betreft alleen losse werklieden die bijv. in den winter wel te werk worden gesteld, veel kost het dus niet. De heer Lub vraagt, bij welke bedrijfsvereeniging de gemeente is aangesloten. De Voorzitter deelt mede, van bij den Raad van Arbeid. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, nie mand der leden stemde tegen. Overeenkomst betreffende verwerking van afgekeurd vee en vleesch. Artikel 18, letter i, der Vleesehkeuringswet (Sthl. 1919, no. 524) schrijft voor, dat bij algemeen en maat regel van bestuur bepaald wordt op welke wijze vee en vleesch waren voor voedsel voor mensch en dier onbruikbaar moet worden gemaakt. Deze algemeene maatregel van bestuur (Kon. besluit van 5 Juni 1920, Stbl. No. 285) zegt in art. 61, dat die onbruik- buaraiaking geschiedt door behandeling van het vleesch in (4en destructor. Voor naleving van dit voorschrift is edhter een overgangstermijn gelaten, die op 1 Juni 1932 afloopt. Aangezien deze aangelegenheid, met bet oog op het kostbare van de inrichting, zich hij uitstek leent tot intercommunale regeling, zijn dan ook in do afgeloo- pen jaren van meer dan één zijde plannen ontwor pen om een aantal destructoren in ons land op te richten. In de eerste plaats de N.V. Thenno-Che- misohe Fabrieken, gevestigd te Amsterdam, wier be doeling het is alle gemeenten bij de door haar op te richten of reeds opgerichte verwerkingrtinricbtingen te doen aansluiten. Daarnaast heelt du vJcoscbkeu- ringskring „Midwoud" voor do daarbij aangesloten gemeenten een eigen destructor gesticht, welk voor beeld door den vleeschkcuringskring ,,Barsiugorhorn is gevolgd door opening van eene dergelijke inrich ting te Schagen. Zoowel de kring Barsingerhorn als de N.V.. (Fhevmo- GhIonische Fabrieken hebben een aanbieding gedaan om 'het uit deze gemeente herkomstige vleeschte doen verwerken, de eerstgenoemde in den destructor te Scbagen, laatstgenoemde in den door haar op: te richten destructor in Zui<Lholland. Om verschil lende redenen is Iret wensehelijk, dat de gemeente Wieringen zich aansluit hij den destruc tor te Schagen. Vooreerst is deze dichterbij gelegen, doch bovendien is 'het zeer twijfelachtig of dooivde oprichting der inrichting te Schagen bet voor- rde N.V. Thermo-Chcmische Fabrieken nog wol rendabel is de gemeenten in den kop van Noord holland: te bedienen. In de tweede plaats zijn de voorwaarden voor aansluiting van deze zeker niet voordeefiger dan die van gene. De ontwerp-overoenkomston van beide aanbiedingen leggen B. en ,W/ ter kennisne ming over. - (Meenen B. on W. dus, dat aansluiting van Wierin gen bij den destructor te Schagen om genoemde rede nen aanbeveling verdient, ook op anderen grond zal dit wensehelijk zijn en wel, omdat eveneens de ge meenten Den Helder en Anna Pau|owna, die te za- men met Wieringen een afzonderlijken ,keurings- kring vormen, daartoe vermoedelijk zullfln.,QYPj:gaun. Namens deze drie gemeenten zijn <;Uo navolgen s met de Commissie van Uitvoering voor den kring Barsingerhorn onderhandelingen over de aansluiting gevoerd, die tot overeenstemming hebben geleid. Blij kens het ontwerp-contract wordt het a/gekeurd vleesch, cadavers en afvaklcelen kosteloos #fgchaald, terwijl aan de eigenaren, behalve voor de huid ook uiftkeering geschiedt voor bet cadaver. Voor, de boe ren is deze regeling dus voorde el iggr dan die van tegenwoordig, waarbij de beesten eenvoudig worden begraven. Voor het vervoer der afvaldcclcn moest echjer eene afzonderlijke regeling ontworpen worden, omdat de verwerking daarvan oneconomisch is en, mede als gevolg van de hoogere vervoerkosten van ,Den Hel ler Anna Paulowna en Wieringen, tot verlies dei- inrichting zou aanleiding geven. De kring Barsin gerhorn heeft er intusschcn in toegestemd daarvóór geen bijdrage te vorderen, indien die afyaddeelen van een centraalpunt konden worden afgehaald, tya ge houden l>esprekingen is men ten slotte omtrent de volgende organisatie tot overeenstemming gekomen. De keuringsambtenaren in den kring Den ladder zullen de afgekeurde afvaldeelen dadelijk medeoe- men naar 'het centrale punt te Den ilcldcr en wor den hiertoe in staat gesteld door aanschaffing van de auto door laatstgenoemde gemeente. De jcjring Barsingérhorn zal op gezette tijden het aldus te Den Helder verzamelde materiaal aldaar dóen afhalen. Deze regeling geldt dus alleen voor de afgekeurde slach taf vallen; geheel© dieren worden rechtstreeks uit de betrokken gemeenten afgehaald. De meérdere kosten dezer regeling zullen voor de gemeenten Anna Paulowna en Wieringen ejk f 589.50 bedragen, zoodat de jaarlijksche bijdrage in de kosten van den keuringsdienst te Den Heldor,wordt verhoogd van f 1504.tot f 2093.50 voor elk dezer ge meenten. B. en W. stellen, op grond van hét,^vorenstaande, dus voor: a. ben te machtigen met de Commissie van Uit voering van den Vloeschkeuringsdlenst Barspriger- horn eene overeenkomst aan te gaan tot' vprvyefiking van uit deze gemeente afkomstg afgekeurd vee en vleesch in den destructor te Schagen, volgens het hierbij gevoegd ontwerp; b. hen te machtigen tot het wijzigen yan do lifs- schcn do gemeenten Don Helder, Anna Paiilówha én Wieringen gesloten overeenkomst inzake dé vleesch- keuring en wel op dezen voet dat. de bijdrage dér ge meente Wieringen aan Den Helder wordt verhoogd tot f 2093.50 per jaar. De in verhand met het vorenstaande póodlge'wij zigingen in de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch zullen den Raad binnenkort worden voorgelegd. Moet de noodslachtplaats verdwijnen? De heer Jn. Lont informeert of de noodslachtplaats in de gemeente dan wordt opgeheven. De Voorzitter zegt, dat B. en W. oordeelort, Untde noodslachtplaats voorloopig dient te blijven, als de belanghebbenden merken, dat zij voordeeliger naar de centrale noodslachtplaats te .Schagen kunnen, zal de behoefte aan de noodslachtplaats hier wel min der worden gevoeld. De heer Bakker informeert of dus de afgekeurde beesten worden afgehaald. De Voorzitter antwoordt bevestigend, zé wdrilen afgehaald, maar van een geschikt punt! 'du'S" bijV. aan den weg. De heer Jb. Lont vraagt, waarom nu de noodslaéRt- plaats moet blijven bestaan. De Voorzitter zegt, dat dit wensehelijk wordt ge oordeeld, de boeren kunnen dan tijdens de 2 proef jaren kijken, of de nieuwe regeling bevalt. De heer Kaan zegt, dat waar voor de noodslacht plaats f200 huur wordt betaald, het de gemeente dus zal kosten f700, wanneer de noodslachtpiaats blijft! bfe- staan, of f 500. De heer Bakker wil de proef dan rmfir voor een jaar nemen, voor dit jaar is de noodslacht-plaats'tóéh al gehuurd. De heer M. Ivooij vjndt het nogal een hodge som, komen die afkeuringen veel voor? De Voorzitter gelooft niet, dat de noodsloéhtplaats veel wordt gebruikt. 'n De heer J. Kooij zegt, dat dit komt omdat het mees te over den dijk gaat, anders zou je er Wél"nieei,l'vgi:n hooron. i.' De heer M. Kooij zegt, den heer J. Kooij dankbaar te zijn voor zijne rnededeeling. De heer Jb. Lont zegt, dat blijkens de voordracht?' de overgangstermijn loopt tot 1 Juni 1932. Als we deze re geling niet aangaan, moeten we dan zelf het potje 'ko ken? ;.ML De Voorzitter zegt. dat dit zou moeten als de gemeen te zich niet bij een destructor aansloot. En «Os we dat

Schager Courant | 1930 | | pagina 1